Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2018 r.
10:58

Lublin: To już czwarty przetarg na odnowę Parku Ludowego. "Liczymy na niższe ceny"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 63 A A
Jeżeli tym razem uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg, to prace w parku zaczną się jeszcze przed wiosną<br />
Jeżeli tym razem uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg, to prace w parku zaczną się jeszcze przed wiosną
(fot. Krzysztof Mazur)

Ratusz szykuje się do kolejnego przetargu na odnowę parku Ludowego. Tym razem podzieli prace na dwa zamówienia: jedno będzie dotyczyć robót budowlanych, a drugie ogrodniczych. – Liczymy na niższe ceny – przyznają urzędnicy. Właśnie ze względu na zbyt drogie oferty unieważniono poprzednie trzy przetargi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To kolejny pomysł na obniżenie kosztów odnowy parku. Jednym z nich miało być złagodzenie wymagań dotyczących tempa prac. Pierwotnie Ratusz wymagał od zainteresowanych wykonawców, żeby uporali się z pracą do końca września 2019 r. W ostatnim przetargu zmienił termin na październik roku 2020. Ale ceny od tego nie zmalały: tańsza z dwóch ofert opiewała na prawie 37 mln zł, tymczasem Urząd Miasta miał do wydania niecałe 29 mln zł. Przetarg trzeba było unieważnić, podobnie jak dwa wcześniejsze.
Następnym pomysłem na obniżenie cen jest okrojenie projektu, z którego wykreślony został pionowy ogród mający zasłaniać hale Targów Lublin od strony parku. Rezygnując z tego elementu władze miasta spodziewają się oszczędzić ponad 1 mln zł.

W poszukiwaniu dodatkowych oszczędności miejscy urzędnicy zdecydowali się na zastosowanie tańszej nawierzchni ze zwykłego, szarego asfaltu, chociaż pierwotnie wymagali droższego, w jasnym kolorze piaskowym. Na cięcia w projekcie zgodził się już Urząd Marszałkowski, który wcześniej przyznał Lublinowi unijne dofinansowanie do odnowy parku. Dotacja może pokryć nawet 85 proc. kosztów.

Z tak zmienioną dokumentacją Urząd Miasta szykuje się do kolejnego, czwartego już przetargu. – Zamówienie będzie podzielone na części – zapowiada Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Lublin. Zamiast jednego wykonawcy, miasto może mieć dwóch: jeden zająłby się pracami budowlanymi, obejmującymi m.in. budowę alejek i montaż urządzeń dla użytkowników parku, natomiast drugi zająłby się pracami zieleniarskimi.

– Liczymy na niższe ceny – wyjaśnia Szczepańska. Urzędnicy mają nadzieję na to, że więcej firm złoży swoje oferty. Według Ratusza sam przetarg nie powinien trwać długo. Nie zanosi się również na lawinę pytań od wykonawców, bo wątpliwości dotyczące projektu były rozwiewane przed pierwszym i drugim przetargiem. – Przy trzecim nie było już pytań.

Jeżeli tym razem uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg, to prace zaczną się jeszcze przed wiosną. – Wycinki będą musiały być wykonane do 28 lutego – stwierdza Szczepańska. Nowa zieleń ma być sadzona sukcesywnie, w miarę postępu prac budowlanych, które powinny się zakończyć najpóźniej w październiku 2020 r. Ten termin pozostaje bez zmian.

Pionowy ogród oraz nawierzchnia w kolorze piaskowym to jedyne elementy wykreślone z projektu. Reszta jest wciąż aktualna: w miejscu amfiteatru planowany jest ogród wodny, wokół parku poprowadzona ma być ścieżka biegowa, przewidziano też nowe wejścia do parku i nową kładkę łączącą go z bulwarem po przeciwnej stronie Bystrzycy.

W projekcie pozostają również ścieżki edukacyjne, place zabaw dla dzieci w różnym wieku, czy też wybiegi dla psów z urządzeniami do zabawy.

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rob / 13 grudnia 2018 o 11:58
+53
To już 4 przetarg na dewastację Parku Ludowego, który to w czynie społecznym zrobili mieszkańcy Lublina, z Żuk za grube miliony chce przebudowywać i karczować.
 Jedyna osoba która zdewastowała Ludowy to PISowiec Andrzej Pruszkowski!!! Ogołocił park z drzew bo mu się hala targowa zamarzyła w miejsce zieleni.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 12:06
+47
Wycinane będą tylko stare i chore drzewa. Te które stwarzają niebezpieczeństwo dla spacerowiczów, także nie bij piany oszołomie.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 12:27
+41
Trzeba rewitalizować zapuszczony park ludowy
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 12:28
+38
będzie taniej bo taniej być musi
Avatar
Lublin / 13 grudnia 2018 o 12:45
+37
Jedyna osoba która zdewastowała Ludowy to PISowiec Andrzej Pruszkowski!!! Ogołocił park z drzew bo mu się hala targowa zamarzyła w miejsce zieleni.
Dajcie spokój już z tym Pruszkowkim. Od 12 lat nie jest już predentem Lublina.
No ale fakty są takie, że to on zniszczył Park Ludowy. Hala MTL to jego inwestycja, którą się z wielką dumą chwali do tej pory.
Avatar
antytroll / 13 grudnia 2018 o 15:25
+35
I pomyśleć iż Park Ludowy, koncepcja była opracowana w latach międzywojennych. Wzorowany na Ogrodach Wersalskich. To był kompleks ucywilizowania całego prawobrzeżnego ówczesnego rozlewiska Bystrzycy. Stadnina - Lubelski Klub Jeździecki,   przemysł Cukrownia, Park, kompleks sportowy. PRL spieprzył wykonawstwo i nazewnictwo: Ludowy. Żuk zaorał Cukrownię (w uproszczeniu). Za komuny powstał ośrodek MOSiR, stadiony - lekkoatletyczny, żużlowy, z prawdziwymi Sportowymi Lokatorami. Pamiętam mecze Motoru z Legią. Dziś kmiot Żuk dziwka dewelocwaniaków. Innej alternatywy nie ma. Zło konieczne Żuk gnojak, toczący swą życiową kulkę gnojową. Dramat miasta bez wizji. Ekonomia oparta na niskich płacach, gdzie upadek komuny spowodował zniknięcie 100 000 miejsc pracy, gro w dobrze płatnym przemyśle. Dziś handel, gówniani inwestorzy, raczej na miarę Chełma czy Włodawy. Eksodus talentów na drugą stronę Wisły, bądź dalej. Płace niższe niż na Podkarpaciu, czy Warmii i Mazurach.
 w uproszczeniu polskie cukrownie zaorał PiS, ale rozumiem dlaczego manipulujesz - za to dostajesz niemałe pieniądze od Nowogrodzkiej(twoim zadaniem jest pluć na Żuka oraz przypisywać mu wszystko co złe)
 w uproszczeniu polskie cukrownie zaorał PiS, ale rozumiem dlaczego manipulujesz - za to dostajesz niemałe pieniądze od Nowogrodzkiej(twoim zadaniem jest pluć na Żuka oraz przypisywać mu wszystko co złe) rozwiń
Avatar
Bill / 13 grudnia 2018 o 14:48
+34
Deweloperzyna Dzioba z TBV lansuje się jako ogrodnik, co za 10 mln wykona Park 700 lecia na Górkach Czechowskich. Analogicznie za 10 mln Dzioba ćwicz nową dziedzinę przedsiębiorczości, ogrodnictwo w Parku Ludowym. Dzioba, deweloperzyno. I tak w gratisów Żuk za 60 mln wykonał dla TBV skrżyżowanie Sikorskiego, Ducha, Północna, Solidarności. Echo zawsze deklarowało że wykona to za własne środki.
głupcze, nie wykona park za 10 mln tylko dołoży 10 mln do urządzenia parku
Avatar
weteran / 13 grudnia 2018 o 15:33
+33
...oczywiście taniej, bo znajomki nie załapali się na usługę budowlano-rewitalizacyjną ! Ale tez taniej żeby jakas firma godnie płacąca swoim ludziom i pracownikom nie wygrała! Pod zarządem PS już dawno by to zrobili i zapomniana historia! Ale durnie wybrali Żuka i my wszystko za to zapłacimy!
 PKP, jest firma panstwowa pod rzadami Pis-u, tory z Lublina do Warszawy rremontuja juz 2-lata, i nie jest pewne, czy za 3-lata beda gotowe! Pis jedynie obiecywac potrafi, gdzie samochod elektryczny, gdzie polski prom pasazerski, gdzie przekopana mierzeja, gdzie wrak smolenski to wszystko obietnice sprzed 3-lat, i co i nic, niczego nawet nie zaczeli Ciekawe, co bedzie z tym wielkim lotniskiem, podejrzewam, ze beda budowac tyle, co komunisci teatr w Lublinie, 40-lat!
 PKP, jest firma panstwowa pod rzadami Pis-u, tory z Lublina do Warszawy rremontuja juz 2-lata, i nie jest pewne, czy za 3-lata beda gotowe! Pis jedynie obiecywac potrafi, gdzie samochod elektryczny, gdzie polski prom pasazerski, gdzie przekopana mierzeja, gdzie wrak smolenski to wszystko obietnice sprzed 3-lat, i co i nic, niczego nawet nie zaczeli Ciekawe, co bedzie z tym wielkim lotniskiem, podejrzewam, ze beda budowac tyle, co komunisci teatr w Lublinie, 40-lat! rozwiń
Avatar
bida / 13 grudnia 2018 o 16:01
+31
Pruszkowski teraz bez pracy, dacie Mu spokój zarabial 53 tys miesięcznie teraz będzie śpiewał jak Gowin bieda bieda bieda
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 16:05
+27
i oby były niższe !
Avatar
adam / 14 grudnia 2018 o 08:59
+1
Deweloperzyna Dzioba z TBV lansuje się jako ogrodnik, co za 10 mln wykona Park 700 lecia na Górkach Czechowskich. Analogicznie za 10 mln Dzioba ćwicz nową dziedzinę przedsiębiorczości, ogrodnictwo w Parku Ludowym. Dzioba, deweloperzyno. I tak w gratisów Żuk za 60 mln wykonał dla TBV skrżyżowanie Sikorskiego, Ducha, Północna, Solidarności. Echo zawsze deklarowało że wykona to za własne środki.
 A ty ile cwaniaczku wyłożysz? stać cie na chociaz skromny milionik hahaha
Avatar
ja / 14 grudnia 2018 o 07:49
+1
wiele lat temu spier.. Park Ludowy ładując tam halę..teraz wykreślili jedyną rzecz która mogła zminimalizować skutki tamtej głupiej decyzji.. Został znów kadłubek tego co miało być, powoli staje się to męczące w Lbn
Avatar
wyborca PiS / 13 grudnia 2018 o 21:29
0
Nikt po tym pseudoparku nie chodzi, oprócz meneli. Sprzedać prywatnemu inwestorowi, niech tam zbuduje coś konkretnego (bez przesadnej wycinki) i nie będziemy jako mieszkańcy wiecznie dopłacać do tego reliktu PRLU.
Avatar
Geeks / 13 grudnia 2018 o 21:01
-1
Wyceny będą droższe. Idę się założyć. Ceny w sektorze budowlanym są niesamowicie wysokie. Mam nadzieję że nikt tego bagna nie weźmie
Avatar
adam wazelina sPOd Lublina / 13 grudnia 2018 o 19:54
-6
Wytłumaczcie mi jakim trzeba być imbecylem, żeby wrzucić pod artykuł kilkadziesiąt wpisów z rzędu i każdy z tymi samymi słowami typu "Zunio", "POtrzeba" "POd", itd? Naprawdę człecze sądzisz, że nie widać, iż wszystkie te komentarze napisała jedna i ta sama osoba?
  A ty, Wazeliner - "człeniu" z agencji pr - nadal myślisz, że waszą toPOrną sztancę ktoś jeszcze bierze za "głosy czytelników"? Ale skoro "lubelscy" deweloperzy, którzy nigdy nie należeli do bystrzaków, płacą za taką POpelinę, to PO co się wysilać?
  A ty, Wazeliner - "człeniu" z agencji pr - nadal myślisz, że waszą toPOrną sztancę ktoś jeszcze bierze za "głosy czytelników"? Ale skoro "lubelscy" deweloperzy, którzy nigdy nie należeli do bystrzaków, płacą za taką POpelinę, to PO co się wysilać? rozwiń
Avatar
ja / 13 grudnia 2018 o 19:27
-2
Ratusz jak chce taniej to niech se zrobi sam
Avatar
upośledzenie? / 13 grudnia 2018 o 18:27
+7
Wytłumaczcie mi jakim trzeba być imbecylem, żeby wrzucić pod artykuł kilkadziesiąt wpisów z rzędu i każdy z tymi samymi słowami typu "Zunio", "POtrzeba" "POd", itd? Naprawdę człecze sądzisz, że nie widać, iż wszystkie te komentarze napisała jedna i ta sama osoba?
Avatar
chciwość jest dobra / 13 grudnia 2018 o 18:18
-2
Deweloperzyna Dzioba z TBV lansuje się jako ogrodnik, co za 10 mln wykona Park 700 lecia na Górkach Czechowskich. Analogicznie za 10 mln Dzioba ćwicz nową dziedzinę przedsiębiorczości, ogrodnictwo w Parku Ludowym. Dzioba, deweloperzyno. I tak w gratisów Żuk za 60 mln wykonał dla TBV skrżyżowanie Sikorskiego, Ducha, Północna, Solidarności. Echo zawsze deklarowało że wykona to za własne środki.
 Szkoła zunia. Pewno pisał u niego pracę dyplomową p/t "Jak zamienić Lublin w Detroit Wschodu".
Avatar
rychtuje nam kolejną pustynię / 13 grudnia 2018 o 18:14
-3
To już 4 przetarg na dewastację Parku Ludowego, który to w czynie społecznym zrobili mieszkańcy Lublina, z Żuk za grube miliony chce przebudowywać i karczować.
sPOro Ludzi z Wypchanymi POrtfelami POsiada kominki i wycinka z ulic nie zawsze jest w stanie POkryć zaPOtrzebowanie.
 Fakt, rąbie bez litości.
Avatar
nic nas nie POwstrzyma / 13 grudnia 2018 o 18:11
-3
I pomyśleć iż Park Ludowy, koncepcja była opracowana w latach międzywojennych. Wzorowany na Ogrodach Wersalskich. To był kompleks ucywilizowania całego prawobrzeżnego ówczesnego rozlewiska Bystrzycy. Stadnina - Lubelski Klub Jeździecki,   przemysł Cukrownia, Park, kompleks sportowy. PRL spieprzył wykonawstwo i nazewnictwo: Ludowy. Żuk zaorał Cukrownię (w uproszczeniu). Za komuny powstał ośrodek MOSiR, stadiony - lekkoatletyczny, żużlowy, z prawdziwymi Sportowymi Lokatorami. Pamiętam mecze Motoru z Legią. Dziś kmiot Żuk dziwka dewelocwaniaków. Innej alternatywy nie ma. Zło konieczne Żuk gnojak, toczący swą życiową kulkę gnojową. Dramat miasta bez wizji. Ekonomia oparta na niskich płacach, gdzie upadek komuny spowodował zniknięcie 100 000 miejsc pracy, gro w dobrze płatnym przemyśle. Dziś handel, gówniani inwestorzy, raczej na miarę Chełma czy Włodawy. Eksodus talentów na drugą stronę Wisły, bądź dalej. Płace niższe niż na Podkarpaciu, czy Warmii i Mazurach.
 Zunio uwielbia niskie płace plebsu i wysokie rachunki od korporacji. Na tym POlegać ma właśnie rozwój!
 Zunio uwielbia niskie płace plebsu i wysokie rachunki od korporacji. Na tym POlegać ma właśnie rozwój! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka puławskiej "Budowlanki"
galeria

Studniówka puławskiej "Budowlanki" 10 2

W sobotę, 9 lutego, w Domu Weselnym "U Jakuba" w Sosnowie, tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego bawili się studniówce. Poloneza zatańczyło 40 par. Nie brakowało humoru i gości specjalnych. Uczniowie przebrali się m.in. "siostrę Anastazję".

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach [zdjęcia]
galeria

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach [zdjęcia] 18 1

W Centrum Spotkania Kultur można oglądać rzeźbę, której autor jest projektantem wielkoformatowych architektonicznych projekcji wideo. Wstęp gratis

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą!
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą! 0 0

Deklasacja rywali w wykonaniu polskich skoczków w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen. Drużyna w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch pokonała drugich Niemców o 79,2 punktu. Podium uzupełnili Słoweńcy.

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza
galeria

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza 19 40

Zjednoczone siły ekologów w liczbie około 30 osób przeprowadziły dziś w Lublinie „Strajk dla ziemi”. Lubelska akcja była częścią pierwszego ogólnopolskiego protestu pod tą nazwą w sprawie ochrony planety. Ekolodzy protestowali na schodach lubelskiego ratusza.

Partia Piotrowskiego zarejestrowana

Partia Piotrowskiego zarejestrowana 40 23

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi został wpisany do rejestru partii politycznych. Prezesem ugrupowania jest poseł do Parlamentu Europejskiego z Lublina Mirosław Piotrowski

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan 2 0

Tydzień po niezwykle cennym zwycięstwie ze Ślęzą Wrocław zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin czeka kolejny mecz z trudnym rywalem. W sobotę (godz. 18) akademiczki zagrają z Artego Bydgoszcz. Ponownie, nie będą faworytem tego starcia

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody!

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody! 187 4

Do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad miesiąc, ale w Lublinie kwitną już kwiaty. Sprawdziliśmy prognozę pogody żeby sprawdzić, czy widać już stałe ocieplenie. Widać!

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek
galeria

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek 37 5

Kilka lat temu rzuciła pracę w mediach, żeby robić ciastka. Dzisiaj przed jej pracownią na warszawskim Powiślu ustawiają się kolejki. Rozmowa z Ewą Wójcik z Lublina, właścicielką pracowni cukierniczej „Ciastka z kremem” i blogerką kulinarną

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo)
film

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo) 0 0

Czas na wielką wyprawę przez zniszczoną Rosję. Wyprawę pełną niebezpieczeństw, ale też pięknych widoków. Dziś premiera gry Metro Exodus.

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce 4 15

Marek Krakowski został zastępcą dyrektora w podległym marszałkowi województwa Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich. Sekretarz okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości ostatnio pracował na dyrektorskim stanowisku w lubelskim oddziale Poczty Polskiej

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo)
film

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo) 0 0

Postapokalipsa w różowym odcieniu, czyli klasyczne rozwiązania w nowym wydaniu. Dziś premiera gry Far Cry New Dawn.

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach 1 2

Dla obu naszych drużyn najważniejszym zadaniem będzie wyjazd za dwa tygodnie do rywali z dwoma wygranymi odniesionymi na swoim terenie

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia)
galeria

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia) 3 5

Zespół z Łęcznej przegrał z innym drugoligowcem 0:2, a wynik sparingu rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą

Rodzice oburzeni płatnymi korepetycjami w szkole. "Żaden uczeń na pewno nie jest namawiany"

Rodzice oburzeni płatnymi korepetycjami w szkole. "Żaden uczeń na pewno nie jest namawiany" 40 56

Dyrektor ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, po anonimowym liście „oburzonych rodziców”, wypowiedziała umowę zewnętrznej firmie udzielającej uczniom grupowych, płatnych korepetycji na terenie szkoły

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.