Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2015 r.
12:15

Lublin: Kilkaset osób na manifestacji KOD. "Państwo prawa, a nie Jarosława!" (zdjęcia, wideo)

0 259 A A

Kilkaset osób pojawiło się w sobotnie południe na organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji demonstracji „Obywatele dla demokracji” na placu Litewskim w Lublinie. "Państwo prawa, a nie Jarosława!" „Konstytucja!”, „Demokracja!” – skandowano. W tym samym czasie nad ich głowami wieszano bilbord z wymownym hasłem "Zima wasza, wiosna nasza".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niektórzy przynieśli biało czerwone flagi i parasolki. Nie brakowało też emblematów Unii Europejskiej.
Z niebieską flagą na pl. Litewski  przyszła pani Marzena Kijewska.

- Kupiłam ją w 2004 r., ma 12 gwiazdek - opowiada. - Przyszłam tutaj, bo chcę walczyć w obronie konstytucji i o to, by Polska była w UE. Tyle się przecież zmieniło w naszym mieście, głównie przecież za fundusze unijne. Znajomi przyjeżdżają po latach i są dziś Lublinem zachwyceni. Cieszę się, że mogę tutaj stać z tą flagą.

"Konstytucja to dziś niewygodna literatura"

Na transparentach hasła „Trójpodział władzy w Polsce” (opatrzony trzema czarno-białymi zdjęciami Jarosława Kaczyńskiego) i cytaty „Konstytucja RP, art.83, Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa RP”.

Plik kartek z cytatami przyniósł też Jacek Meresta. - Kiedyś w szkole kazali czytać konstytucję. Teraz to jest niewygodna literatura - komentuje. - Łatwo jest manipulować zawiłymi przepisami. Dlatego trzeba przypominać rzeczy podstawowe - dodaje.

Konstytucję (dołączaną w ubiegłym tygodniu do jednego wydań Gazety Wyborczej) trzymała w ręce też Alicja Zalewska. Na demonstrację w Lublinie przyjechała z Lubartowa. - Dla Kaczyńskiego jesteśmy ludźmi gorszej kategorii. Bo przestrzegamy konstytucji, a on nie - tłumaczy.

Skandowano: "Państwo prawa, a nie Jarosłąwa!", „Konstytucja!”, „Chodźmy razem!”, „Demokracja!”, „Nie ma zgody!” (na łamanie konstytucji), „Trybunał Stanu!”, „Opublikuj!” (to do Beaty Kempy). – Po Internecie krąży grafika z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Wydrukujcie, powieście w domu, nad biurkiem w pracy. Sami go opublikujcie - nawoływał przez megafon jeden z organizatorów zgromadzenia.

"Nic nie słychać!"

Sprzęt nagłośnieniowy praktycznie nie działał. Treść przemówień słyszeli tylko ci, którzy stali najbliżej. 

- Jak będziemy mieli doświadczenie, jak kluby Gazety Polskiej to będziemy mieli nawet autokary z nagłośnieniem - śmieje się Bartosz Sierpniowski, koordynator KOD na województwo lubelskie.

- Jestem bardzo zbudowana frekwencją - cieszy się Barbara Winiarczyk z lubelskiego KOD. - W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewałam się, że przyjdzie tak wielu ludzi. Najpierw do urzędu miasta zgłosiłam zgromadzenie na 100 osób, przedwczoraj zmieniłam na 300, ale jest nas o wiele więcej. Dajemy jasny sygnał władzy. Wygrali demokratyczne wybory, dobrze, ale niech nie łamią prawa! Kiedyś politycy też to robili, ale o wiele subtelniej - podkreśla.

Liczbę uczestników zgromadzenia ochraniający je policjaknci oszacowali na ok. 400. Według organizatorów na pl. Litewski przyszło 500-1000 osób.

"Uśmiechajmy się!"

W tłumie stali młodsi i starsi. Niektórzy przyszli z psami, inni z dziećmi. Najmłodsza uczestniczka, jaką spotkaliśmy miała rok, spała w wózku, przykryta flagą UE. - W momencie, gdy nie mamy zagwarantowanych podstawowych praw, to obowiązkiem każdego obywatela jest wyjście na ulice - tłumaczy Anna, mama dziewczynki.

Brak nagłośnienia sprzyjał rozmowom. A padający deszcz do skorzystania z parasoli tych, co stali obok. - Mieszkam koło kościoła, to co starsi ludzie wygadują po mszach to wszelkie pojęcie przechodzi - opowiada ktoś. - Jeszcze trochę, a zechcą nam naszego Żuka zamienić (prezydent Lublina z PO – przyp. red.). Choć przecież nie mają prawa - dzieli się swoimi obawami inna ze starszych uczestniczek demonstracji. - Pogoda nie sprzyja, ale uśmiechajmy się! - nawołuje jedna z kobiet. - Trzeba się cieszyć, póki nam jeszcze wolno - odpowiada jej inna.

Na pl. Litewskim pojawiło się niewielu lokalnych polityków. Były posłanki Genowefa Tokarska (PSL), Joanna Mucha (PO) i Marcin Zamoyski, były prezydent Zamościa. - Syn pojechał do Warszawy, a ja przyjechałem do Lublina - mówi Zamoyski. Swój udział w manifestacji tłumaczy podobnie jak większość tych, którzy przyszli na plac. – Jeśli ktoś łamie najważniejszą ustawę, konstytucję, to nie można być biernym. Trzeba głośno powiedzieć, że nie ma na to zgody.

"To jest targowica"

Równie chętnie rozmawiali ci, którzy mają kompletnie inne poglądy. Stali nieco z boku, a ich słowa spotykały się z głośną krytyką, ale i ciepłym przyjęciem sympatyków partii rządzącej. Oni również pojawili się na pl. Litewskim, choć z kompletnie innych powodów.

- Narodowcy to są prawdziwi Polacy. Dbają o porządek w tym kraju. To, to jest targowica, ludzie wynajęci za pieniądze - przekonuje Grzegorz Szwed, bezpartyjni Lublin. - Po co tutaj przyszliśmy? Zobaczyć kto będzie demonstrował. Puścimy film do Internetu, by ludzie zobaczyli swoich sąsiadów.

Sobotni protest KOD przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie:

Kontrmanifestacja narodowców w Warszawie

Komentarze 259

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 20:39
0

serce rośnie :)

PiS poda że było 1000 /sł/jeden tysiąc ludzi/ im panie ludzie wierzom.

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 19:13
0

manifestacje KOD
„W obronie Twojej wolności”:

BIAŁYSTOK
godz. 12:00, Rynek Kościuszki
„Białystok za Demokracją bez Inwigilacji”
BIELSKO-BIAŁA
godz. 12:00, Plac Chrobrego
BRZESZCZE
godz. 12:00, Muszla koncertowa w parku
BYDGOSZCZ
godz 12:00, Stary Rynek
„Bydgoszcz dla Demokracji i Wolności”
CZĘSTOCHOWA
godz. 12:00, plac Biegańskiego
CZŁUCHÓW
godz. 11:00, Rynek
„Człuchów dla wolności”
ELBLĄG
godz.12:00, Pomnik Ofiar Grudnia 1970 – plac Solidarności
„Elbląg dla demokracji nie inwigilacji”
EŁK
godz. 2:00, Park Solidarności od strony ul. Armii Krajowej
„Czerwona kartka dla rządu”
GDAŃSK
godz. 12:00, Plac Solidarności
GORZÓW WIELKOPOLSKI
godz. 12:00, Rynek
JELENIA GÓRA
godz. 12:00, ul. 1 Maja 30 (róg. ul. Pocztowej)
KATOWICE
godz. 12.00 plac Chrobrego pod pomnikiem J. Piłsudskiego
KIELCE
godz. 12:00, ul. Sienkiewicza przy pomniku Sienkiewicza
„Świętokrzyskie przeciw ACTA-bis”
KŁODZKO
godz. 12:00, pl. Bolesława Chrobrego (fontanna obok Ratusza)
KOŁOBRZEG
godz. 12:00, dziedziniec Ratusza
KONIN
godz. 12:00, ul. Dworcowa koło zegara
KOSZALIN
godz. 12:00, Rynek Staromiejski 6/7
KRAKÓW
godz. 12:00, Rynek Główny pod pomnikiem Adama Mickiewicza
LEGNICA
godz. 12:00, Rynek, naprzeciwko teatru
„Obronimy wolność i demokrację”
LUBLIN
godz. 12:00, ul. Radziszewskiego 17 „Chatka Żaka”
przemarsz: pl. Teatralny, Al. Racławickie, pl. Litewski
„W obronie Twojej wolności”
ŁÓDŹ
godz. 12.00, ul. Piotrkowska 115 przy pasażu Schillera
przemarsz do pl. Wolności
NOWY TARG
godz. 13:00, Rynek koło Ratusza
OLKUSZ
godz. 12:00, Rynek Główny
OLSZTYN
godz. 12:00, Stare Miasto
OPOLE
godz. 12:00, Rynek – Ratusz
„W obronie Twojej wolności”
POZNAŃ
godz. 12:00, plac Adama Mickiewicza
przemarsz pod Urząd Wojewódzki
„Poznań dla wolności i demokracji”
RZESZÓW
godz. 12:00, Rynek
„W obronie Twojej wolności”
SIEDLCE
godz. 12:00, pikieta przed Urzędem Miasta
STARGARD
godz. 12:00, Rynek Staromiejski
„Stargard dla demokracji”
SZCZECIN
godz. 12:00, Pomnik Czynu Polaków
przemarsz: Aleja Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, Al. Fontann, pl. Lotników, pl. Żołnierza, ul.Małopolska, Jarowita, Szczerbcowa do Urzędu Wojewódzkiego
„Szczecin dla demokracji – przeciw inwigilacji”
TARNÓW
godz. 12:00, Rynek
„W obronie Twojej wolności”
TORUŃ
Rynek Staromiejski
„Toruń dla Demokracji i Wolności”
WARSZAWA
godz. 12:00, Aleje Ujazdowskie 1/3 (pod siedzibą KPRM)
przemarsz trasą: Plac na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki
„W obronie Twojej wolności”
WROCŁAW
godz. 12:00, Plac Solny
„ACTA BIS – robi PiS”
ZAKOPANE
godz. 11:00, Rondo Kuźnickie
spacer do Kuźnic
ZIELONA GÓRA
godz. 12:00, Rynek

 

poza granicami Polski,manifestacje „W obornie Twojej wolności”:

  AMSTERDAM, Holandia
godz. 12:00 Leidseplein, 1017 PR Amsterdam
  BERLIN, Niemcy
godz. 12:00, przed Instytutem Polskim, Burgstrasse 27
  BRUKSELA, Belgia
godz. 12:00, przy Rondzie Schumana (między Radą Europejską a Berlaymont)
„W obronie Twojej wolności / Defending your freedom”
  LONDYN, UK
pod Ambasadą RP
„W obronie Twojej wolności”
  LOS ANGELES, USA
godz. 13:15-14:30 PST, Mann’s Chinese’ Theater at Hollywood & Highland
  MELBOURNE, Australia
godz. 14:00-16:00, Federation Square
„Melbourne dla demokracji i wolności w Polsce”
  PARYŻ, Francja
godz. 12:00-14:00, pod Ambasadą RP, rue de Talleyrand 5
  SZTOKHOLM, Szwecja
godz. 12:00, przed Ambasadą Polską
  SAN FRANCISCO, USA
godz. 12:00 PST, Golden Gate Park Parking Garage South Entrance
  SEATTLE, USA
godz. 10:00-12:00 PST, Gas Works Park
  WIEDEŃ, Austria
godz. 12:30, Schwarzenbergplatz (bei Brunnen)
„W obronie demokracji / Im namen der Demokratie”

manifestacje KOD
„W obronie Twojej wolności”:

BIAŁYSTOK
godz. 12:00, Rynek Kościuszki
„Białystok za Demokracją bez Inwigilacji”
BIELSKO-BIAŁA
godz. 12:00, Plac Chrobrego
BRZESZCZE
godz. 12:00, Muszla koncertowa w parku
BYDGOSZCZ... rozwiń

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 19:09
0

serce rośnie :)

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 19:05
0
"W przyszłości faszyści będą siebie nazywać antyfaszystami." - Winston Churchill - Sieroty z KOD uważają się za antyfaszystów. Churchill jak widać miał rację. Na dodatek na swoich transparentach politykierzy z KOD-u malują penisy. Jaki KOD takie transparenty.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 15:59
0
Po ile dzisiaj dawali? Kurna pierogi lepiłam i nie mogłam polecieć. Kiedy jeszcze bedo przed swietami grosz sie przyda
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 15:46
0
Hipokryzja, hipokryzja, hipokryzja. Założę się, że ludziom tym nie przeszkadza orientacja p. Biedronia, p. Grodzkiej, rozwodnicy itp. A tu im przeszkadza czyjś wzrost. Ot, tak tolerancyjni z nich Europejczycy...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 15:32
0
Zamoyski z Zamościa, Tokarska z Biszczy, Mucha z Płońska. Lublinianie??????
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 20:48
0
Oczywiście, że poważnie! Po co immunitety w demokratycznym państwie? Niby kto tu kogo ma prześladować? Immunitety powinny być natychmiast zlikwidowane! Czy sędziowie zarabiaja tak mało, że muszą dostawać dopłatę do czynszu? Jakie są ich zarobki? Czy odprowadzają wszystkie składki od swoich pensji? Dlaczego maja dożywotnie pensje, a nie tak jak pozostali pracownicy, ułamek ostatniej pensji? Dlaczego normalny człowiek w naszym kraju nie może powołać się na Konstytucję, kiedy jego prawa są odbierane przez partie nieudolnie rządzące? Po co nam Trybunał Konstytucyjny, skoro nie stoi ona na straży Konstytucji, a jedynie przyklepuje utratę praw obywatelskich "ze względu na budżet" ?
Oczywiście, że poważnie! Po co immunitety w demokratycznym państwie? Niby kto tu kogo ma prześladować? Immunitety powinny być natychmiast zlikwidowane! Czy sędziowie zarabiaja tak mało, że muszą dostawać dopłatę do czynszu? Jakie są ich zarobki? Czy odprowadzają wszystkie składki od swoich pensji? Dlaczego maja dożywotnie pensje, a nie tak jak pozostali pracownicy, ułamek ostatniej pensji? Dlaczego normalny człowiek w naszym kraju nie może powołać się na Konstytucję, kiedy jego prawa są odbierane przez partie nieudolnie rządzące? Po co nam T... rozwiń
Avatar
folkatka / 14 grudnia 2015 o 12:31
0

Tylko nacjonalizacja może nam pomóc! Każdy Polak powinien dostać równą ilość polskiej ziemi. Wszystkie firmy powinny być znacjonalizowane. Każdy, kto zarabia więcej, niż minimalna krajowa powinien oddać nadwyżkę do US i przejść na minimalną. Sędziowie i prokuratorzy powinni być pozbawieni immunitetów, przywilejów emerytalnych i pracy - już dostatecznie dużo się nachapali. Parte powinny być zdelegalizowane - teraz władza w ręcach ludu!

Ty tak na poważnie?

Ty tak na poważnie?

rozwiń
Avatar
Melduje wykonanie zadania / 14 grudnia 2015 o 11:10
0

.. ale tyś głupi a może tylko pochodzisz z pis?


To zwykly, ujadajacy ratlerek prezesa ale tupnac noga i ucieknie :)
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 20:39
0

serce rośnie :)

PiS poda że było 1000 /sł/jeden tysiąc ludzi/ im panie ludzie wierzom.

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 19:13
0

manifestacje KOD
„W obronie Twojej wolności”:

BIAŁYSTOK
godz. 12:00, Rynek Kościuszki
„Białystok za Demokracją bez Inwigilacji”
BIELSKO-BIAŁA
godz. 12:00, Plac Chrobrego
BRZESZCZE
godz. 12:00, Muszla koncertowa w parku
BYDGOSZCZ
godz 12:00, Stary Rynek
„Bydgoszcz dla Demokracji i Wolności”
CZĘSTOCHOWA
godz. 12:00, plac Biegańskiego
CZŁUCHÓW
godz. 11:00, Rynek
„Człuchów dla wolności”
ELBLĄG
godz.12:00, Pomnik Ofiar Grudnia 1970 – plac Solidarności
„Elbląg dla demokracji nie inwigilacji”
EŁK
godz. 2:00, Park Solidarności od strony ul. Armii Krajowej
„Czerwona kartka dla rządu”
GDAŃSK
godz. 12:00, Plac Solidarności
GORZÓW WIELKOPOLSKI
godz. 12:00, Rynek
JELENIA GÓRA
godz. 12:00, ul. 1 Maja 30 (róg. ul. Pocztowej)
KATOWICE
godz. 12.00 plac Chrobrego pod pomnikiem J. Piłsudskiego
KIELCE
godz. 12:00, ul. Sienkiewicza przy pomniku Sienkiewicza
„Świętokrzyskie przeciw ACTA-bis”
KŁODZKO
godz. 12:00, pl. Bolesława Chrobrego (fontanna obok Ratusza)
KOŁOBRZEG
godz. 12:00, dziedziniec Ratusza
KONIN
godz. 12:00, ul. Dworcowa koło zegara
KOSZALIN
godz. 12:00, Rynek Staromiejski 6/7
KRAKÓW
godz. 12:00, Rynek Główny pod pomnikiem Adama Mickiewicza
LEGNICA
godz. 12:00, Rynek, naprzeciwko teatru
„Obronimy wolność i demokrację”
LUBLIN
godz. 12:00, ul. Radziszewskiego 17 „Chatka Żaka”
przemarsz: pl. Teatralny, Al. Racławickie, pl. Litewski
„W obronie Twojej wolności”
ŁÓDŹ
godz. 12.00, ul. Piotrkowska 115 przy pasażu Schillera
przemarsz do pl. Wolności
NOWY TARG
godz. 13:00, Rynek koło Ratusza
OLKUSZ
godz. 12:00, Rynek Główny
OLSZTYN
godz. 12:00, Stare Miasto
OPOLE
godz. 12:00, Rynek – Ratusz
„W obronie Twojej wolności”
POZNAŃ
godz. 12:00, plac Adama Mickiewicza
przemarsz pod Urząd Wojewódzki
„Poznań dla wolności i demokracji”
RZESZÓW
godz. 12:00, Rynek
„W obronie Twojej wolności”
SIEDLCE
godz. 12:00, pikieta przed Urzędem Miasta
STARGARD
godz. 12:00, Rynek Staromiejski
„Stargard dla demokracji”
SZCZECIN
godz. 12:00, Pomnik Czynu Polaków
przemarsz: Aleja Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, Al. Fontann, pl. Lotników, pl. Żołnierza, ul.Małopolska, Jarowita, Szczerbcowa do Urzędu Wojewódzkiego
„Szczecin dla demokracji – przeciw inwigilacji”
TARNÓW
godz. 12:00, Rynek
„W obronie Twojej wolności”
TORUŃ
Rynek Staromiejski
„Toruń dla Demokracji i Wolności”
WARSZAWA
godz. 12:00, Aleje Ujazdowskie 1/3 (pod siedzibą KPRM)
przemarsz trasą: Plac na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki
„W obronie Twojej wolności”
WROCŁAW
godz. 12:00, Plac Solny
„ACTA BIS – robi PiS”
ZAKOPANE
godz. 11:00, Rondo Kuźnickie
spacer do Kuźnic
ZIELONA GÓRA
godz. 12:00, Rynek

 

poza granicami Polski,manifestacje „W obornie Twojej wolności”:

  AMSTERDAM, Holandia
godz. 12:00 Leidseplein, 1017 PR Amsterdam
  BERLIN, Niemcy
godz. 12:00, przed Instytutem Polskim, Burgstrasse 27
  BRUKSELA, Belgia
godz. 12:00, przy Rondzie Schumana (między Radą Europejską a Berlaymont)
„W obronie Twojej wolności / Defending your freedom”
  LONDYN, UK
pod Ambasadą RP
„W obronie Twojej wolności”
  LOS ANGELES, USA
godz. 13:15-14:30 PST, Mann’s Chinese’ Theater at Hollywood & Highland
  MELBOURNE, Australia
godz. 14:00-16:00, Federation Square
„Melbourne dla demokracji i wolności w Polsce”
  PARYŻ, Francja
godz. 12:00-14:00, pod Ambasadą RP, rue de Talleyrand 5
  SZTOKHOLM, Szwecja
godz. 12:00, przed Ambasadą Polską
  SAN FRANCISCO, USA
godz. 12:00 PST, Golden Gate Park Parking Garage South Entrance
  SEATTLE, USA
godz. 10:00-12:00 PST, Gas Works Park
  WIEDEŃ, Austria
godz. 12:30, Schwarzenbergplatz (bei Brunnen)
„W obronie demokracji / Im namen der Demokratie”

manifestacje KOD
„W obronie Twojej wolności”:

BIAŁYSTOK
godz. 12:00, Rynek Kościuszki
„Białystok za Demokracją bez Inwigilacji”
BIELSKO-BIAŁA
godz. 12:00, Plac Chrobrego
BRZESZCZE
godz. 12:00, Muszla koncertowa w parku
BYDGOSZCZ... rozwiń

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 19:09
0

serce rośnie :)

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 19:05
0
"W przyszłości faszyści będą siebie nazywać antyfaszystami." - Winston Churchill - Sieroty z KOD uważają się za antyfaszystów. Churchill jak widać miał rację. Na dodatek na swoich transparentach politykierzy z KOD-u malują penisy. Jaki KOD takie transparenty.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 15:59
0
Po ile dzisiaj dawali? Kurna pierogi lepiłam i nie mogłam polecieć. Kiedy jeszcze bedo przed swietami grosz sie przyda
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 15:46
0
Hipokryzja, hipokryzja, hipokryzja. Założę się, że ludziom tym nie przeszkadza orientacja p. Biedronia, p. Grodzkiej, rozwodnicy itp. A tu im przeszkadza czyjś wzrost. Ot, tak tolerancyjni z nich Europejczycy...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 15:32
0
Zamoyski z Zamościa, Tokarska z Biszczy, Mucha z Płońska. Lublinianie??????
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 20:48
0
Oczywiście, że poważnie! Po co immunitety w demokratycznym państwie? Niby kto tu kogo ma prześladować? Immunitety powinny być natychmiast zlikwidowane! Czy sędziowie zarabiaja tak mało, że muszą dostawać dopłatę do czynszu? Jakie są ich zarobki? Czy odprowadzają wszystkie składki od swoich pensji? Dlaczego maja dożywotnie pensje, a nie tak jak pozostali pracownicy, ułamek ostatniej pensji? Dlaczego normalny człowiek w naszym kraju nie może powołać się na Konstytucję, kiedy jego prawa są odbierane przez partie nieudolnie rządzące? Po co nam Trybunał Konstytucyjny, skoro nie stoi ona na straży Konstytucji, a jedynie przyklepuje utratę praw obywatelskich "ze względu na budżet" ?
Oczywiście, że poważnie! Po co immunitety w demokratycznym państwie? Niby kto tu kogo ma prześladować? Immunitety powinny być natychmiast zlikwidowane! Czy sędziowie zarabiaja tak mało, że muszą dostawać dopłatę do czynszu? Jakie są ich zarobki? Czy odprowadzają wszystkie składki od swoich pensji? Dlaczego maja dożywotnie pensje, a nie tak jak pozostali pracownicy, ułamek ostatniej pensji? Dlaczego normalny człowiek w naszym kraju nie może powołać się na Konstytucję, kiedy jego prawa są odbierane przez partie nieudolnie rządzące? Po co nam T... rozwiń
Avatar
folkatka / 14 grudnia 2015 o 12:31
0

Tylko nacjonalizacja może nam pomóc! Każdy Polak powinien dostać równą ilość polskiej ziemi. Wszystkie firmy powinny być znacjonalizowane. Każdy, kto zarabia więcej, niż minimalna krajowa powinien oddać nadwyżkę do US i przejść na minimalną. Sędziowie i prokuratorzy powinni być pozbawieni immunitetów, przywilejów emerytalnych i pracy - już dostatecznie dużo się nachapali. Parte powinny być zdelegalizowane - teraz władza w ręcach ludu!

Ty tak na poważnie?

Ty tak na poważnie?

rozwiń
Avatar
Melduje wykonanie zadania / 14 grudnia 2015 o 11:10
0

.. ale tyś głupi a może tylko pochodzisz z pis?


To zwykly, ujadajacy ratlerek prezesa ale tupnac noga i ucieknie :)
Zobacz wszystkie komentarze 259

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 0 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 0

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 8 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 2 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 3 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 2

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 3

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 93 6

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 19

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 26

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!