Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2020 r.
10:28

Lublin w cieniu koronawirusa. Mieszkańcy miasta wyszli z domów [zdjęcia]

0 10 A A

Pogoda dopisuje, w sobotę tłoczno zrobiło się na lubelskim Starym Mieście. Mimo obowiązujących w dalszym ciągu w Polsce rygorów sanitarnych związanych w epidemią koronawirusa mieszkańcy miasta chętnie korzystali z ogródków gastronomicznych. Wiele osób wybrało się też na spacer.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LBN / 14 czerwca 2020 r. o 11:01
+33
Wcześniej 20-30 przypadków dziennie i panika , zniszczona gospodarka, strach na ulicach. Teraz 400-500 zachorowań dziennie i totalna olewka. Chyba ci co mieli zarobić na tym strachu i panice już zarobili i odpuścili sobie. No i idą wybory więc także musi być sielanka i pokaz normalności.
Avatar
Askier / 14 czerwca 2020 r. o 11:30
+17
Marcinie pogadamy jak zachorowanie przytrafi się komuś najbliższemu z Twojej rodziny i trzeba będzie zmierzyć się lubelską służbą zdrowia. Zobaczymy do kogo będziesz wylewał swoje pretensje.
Avatar
Paul / 14 czerwca 2020 r. o 14:28
+9
Odmiękło od tyłka. Brak wyobraźni. Tu nie pomoże rząd, nie rzucajmy na rządzących! Myśleć ludzie! Myśleć!
Avatar
tadek68 / 14 czerwca 2020 r. o 16:26
+7
Do pustostanu kupionego talonem na balon i tak nic nie dotrze ale myślący poczyta, a terazte sukcesy zaszumione płyną z pod badziewnych masek: Rosja 99 tys testów na 1 mln mieszkańców Litwa 120 tys testów na 1 mln mieszkańców Białoruś 72 tys testów na 1 mln mieszkańców Kazachstan 99 tys testów na 1 mln mieszkańców USA dużo dużo testów na 1 mln mieszkańców Polska PiSem, miodem,Gisem i przelotem Antonova słynąca: 30 tys testów na 1 mln mieszkańców Kasa na badania poszła na ratowanie Kościoła, makulaturę wyborczą, maski od znajomych,talony na balony i sektor bankowy (70 mld) Jak się odkujemy na tej turystyce przedszkolaków to za 8 lat dogonimy Kazachstan jakościowo, tylko Duda musi być dożywotni.. biskup kadzidłem i czarami odgoni wirusa..bank da kredycik, tylko nie kasłać za głośno, wirus szybko robi swoje. Z liczb widać, że polityka PIS to raczej wiece i masowe zarażanie przy takich imprezach no i takich badaniach oraz walenie gazem po oczach lub grzywną dla upolowanych i niepokornych. U nas nie ma wg PiS już zarazy, bo jest LGBT lub inna ,,baba jaga", PO ,folskdojcze, Konfederacje , prawdoujadacze i inna hołota. Żeby nie te karetki na sygnale co kilka minut, był by raj i prawie cud, a tak wyszła eutanazja+ dla każdego:hołoty,seniorów, doktorów, kulawych, pedałów i bachorów. Gdzie się kończy obłuda i cynizm, a zaczyna upodlenie? Dla cierpliwych i rozumnych do zobaczenia bez emocji, jak wygląda targ cierpieniem ludzkim i co oznacza słowo hołota, gawiedź lub zwykła cuchnąca szumowina: ***s://m.youtube.com/watch?v=EaZWvZv6uSk Stonoga nie jest moim idolem ale jeśli się potknę nie pytam o rodowód, jak ktoś podaje rękę, tyle o nim.
Do pustostanu kupionego talonem na balon i tak nic nie dotrze ale myślący poczyta, a terazte sukcesy zaszumione płyną z pod badziewnych masek: Rosja 99 tys testów na 1 mln mieszkańców Litwa 120 tys testów na 1 mln mieszkańców Białoruś 72 tys testów na 1 mln mieszkańców Kazachstan 99 tys testów na 1 mln mieszkańców USA dużo dużo testów na 1 mln mieszkańców Polska PiSem, miodem,Gisem i przelotem Antonova słynąca: 30 tys testów na 1 mln mieszkańców Kasa na badania poszła na ratowanie Kościoła, makulaturę wyborczą, maski od znajomych,talo... rozwiń
Avatar
fillip75 / 14 czerwca 2020 r. o 15:21
+4
A możecie przypomnieć, ile osób zeszłej zimy zmarło na grypę? Bo w mediach aż huczało, że epidemia zwykłej grypy spowodowała absencję 2 mln Polaków. I o ile pamiętam, było sporo ofiar śmiertelnych. A pamiętacie kilkanaście lat temu jak ludzie z zimna zamarzali? Codziennie kogoś znajdowano. I ile miliardów poświęcono na to, by temu zaradzić?
Avatar
___K___ / 14 czerwca 2020 r. o 11:39
+3
Pojedyncze przypadki zachorowań i śmierci zawsze będą. Władze wspaniale się sprawują. Trzeba to chwalić w Polsce i na świecie. Tylko Pis może nas poprowadzić do zwycięstwa. Tarcze pomoc dla przedsiębiorców, 13 emerytury, 500+ na wczasy dla dzieci. Ja wybieram się z dzieciakami nad morze będą wspaniałe wakacje. Dziękujemy panie Prezydencie za wspaniały prezent na wakacje. Zachorowania spadają, wspaniale panują nad rozprzestrzenianiem się epidemii, testy i zabezpieczenia. Brawo epidemii się kończy i to jest najważniejsze. Niebawem wakacje każdy będzie mógł wyjechać i odpocząć. Gospodarka rusza i jest coraz lepiej. Dziękujemy. Na wyborach wiemy na kogo głosować...
Ja nie wiem, czy ci współczuć, czy się śmiać z twojej głupoty...
Ja nie wiem, czy ci współczuć, czy się śmiać z twojej głupoty... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 15 czerwca 2020 r. o 01:06
-6
Pewnie, że wyszli z domów, bo i po cóż mieliby w nich siedzieć, jak ładna pogoda, słońce świeci i całkiem cieplutko jest to i przyjemnie się spaceruje czy to po starówce czy po placu litewskim a i sezon się zbliża wakacyjny to i zwiększy się ruch w kierunku zalewu zemborzyckiego. Niech się ludzie dobrze bawią, tym bardziej, że lada chwila wakacje to czas ku temu dobry czy to z rodziną czy ze znajomymi gdzieś na miasto pójść czy nad zalew pojechać. Grilla jakiegoś można sobie w plenerze zrobić albo ognisko też fajnie. Z imprezami masowymi no to raczej krucho będzie ale ciekawe co z klubami/dyskotekami/imprezami?. Myślę, że młodzież i młodzi ludzie na pewno marzą o tym by trochę potańczyć, poimprezować, może jakie karaoke gdzieś też będzie? Nie wiadomo. W każdym bądź razie niech czują, że żyją, bo żadne smartfony przyjaciół im nie zastąpią a tym bardziej nawiązywanie relacji przez Facebooka czy Instagrama - olać to, być sobą, być wolnymi, niech przestanie być ciągle przyklejana łatka do pokolenia dzisiejszych 20-sto latków i 30-sto latków, że to tylko pokolenie smartfonów, social mediów i stale łaknące dostępu do wi-fi., spotkać się z przyjaciółmi, rozmawiać, śmiać się, imprezować, tańczyć, śpiewać, w karty grać czy także planszówki - co tylko zechcą, jest multum pomysłów by sympatycznie i pożytecznie spędzić czas, dobrze się bawiąc i niekoniecznie ku temu wszystkiemu trzeba wypijać duże ilości alkoholu, miejmy wyczucie i umiar. A dla młodszych można by było jakieś automaty do gier gdzieś otworzyć( np. cymbergaje, flippery i inne) - dużo fajniejsze to niż spędzanie czasu przed konsolami do gier - wprowadzić takie coś, że płaci się raz karnet czasowy albo na określoną liczbę gier i można pobawić się z pociechą na automatach - ważne by stawki za takie gry nie były zbyt przesadzone, żeby dzieci miały frajdę a z drugiej strony, żeby dorosły nie oberwał za mocno po kieszeni, bo te automaty mają to do siebie, że potrafią sporo z człowieka wyciągnąć.
Pewnie, że wyszli z domów, bo i po cóż mieliby w nich siedzieć, jak ładna pogoda, słońce świeci i całkiem cieplutko jest to i przyjemnie się spaceruje czy to po starówce czy po placu litewskim a i sezon się zbliża wakacyjny to i zwiększy się ruch w kierunku zalewu zemborzyckiego. Niech się ludzie dobrze bawią, tym bardziej, że lada chwila wakacje to czas ku temu dobry czy to z rodziną czy ze znajomymi gdzieś na miasto pójść czy nad zalew pojechać. Grilla jakiegoś można sobie w plenerze zrobić albo ognisko też fajnie. Z imprezami masowymi no ... rozwiń
Avatar
___K___ / 14 czerwca 2020 r. o 17:02
-6
U nas nie ma wg PiS już zarazy, bo jest LGBT lub inna ,,baba jaga", PO ,folskdojcze, Konfederacje , prawdoujadacze i inna hołota.
  Wiecie, dlaczego PiS tak się boi LGBT? Bo oni to tłumaczą tak: Lepiej Gdy Będzie Trzaskowski :-)
Avatar
marcinzlublina / 14 czerwca 2020 r. o 10:53
-8
W końcu bo ta cała paranoja z covid to kretynizm ...
Avatar
___K___ / 14 czerwca 2020 r. o 15:40
-9
A możecie przypomnieć, ile osób zeszłej zimy zmarło na grypę? Bo w mediach aż huczało, że epidemia zwykłej grypy spowodowała absencję 2 mln Polaków. I o ile pamiętam, było sporo ofiar śmiertelnych. A pamiętacie kilkanaście lat temu jak ludzie z zimna zamarzali? Codziennie kogoś znajdowano. I ile miliardów poświęcono na to, by temu zaradzić?
Masz rację. Ja się zastanawiam, czy koszty poniesione w związku z epidemią w Polsce nie przewyższyły ewentualnych strat, jakie ponieslibyśmi nic nie robiąc. Jaka jest procentowa śmiertelność COVID-19? Wyższa, niż zwykłej grpy, ale ile razy? Dwa, trzy? Gospodarka dostała sporej zadyszki, rząd podobno wpompował kilkadziesiąt miliardów pomocy, a to i tak mało w stosunku do poniesionych strat. Zapłacimy wszyscy, którzy mamy lokaty w bankach - oprocentowanie spadło o minimum 1 punkt procentowy, a to cholernie dużo. Do tego inflacja spowodowana kiepskimi rządami PiSu nałożyła się na cała sytuację. A przecież doliczyć trzeba koszty ochrony (płyny dezynfekcyjne, aseczki, dodatkowe respiratory i mnóstwo innych rzeczy). Bilans wygląda słabo.
Masz rację. Ja się zastanawiam, czy koszty poniesione w związku z epidemią w Polsce nie przewyższyły ewentualnych strat, jakie ponieslibyśmi nic nie robiąc. Jaka jest procentowa śmiertelność COVID-19? Wyższa, niż zwykłej grpy, ale ile razy? Dwa, trzy? Gospodarka dostała sporej zadyszki, rząd podobno wpompował kilkadziesiąt miliardów pomocy, a to i tak mało w stosunku do poniesionych strat. Zapłacimy wszyscy, którzy mamy lokaty w bankach - oprocentowanie spadło o minimum 1 punkt procentowy, a to cholernie dużo. Do tego inflacja... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 15 czerwca 2020 r. o 01:06
-6
Pewnie, że wyszli z domów, bo i po cóż mieliby w nich siedzieć, jak ładna pogoda, słońce świeci i całkiem cieplutko jest to i przyjemnie się spaceruje czy to po starówce czy po placu litewskim a i sezon się zbliża wakacyjny to i zwiększy się ruch w kierunku zalewu zemborzyckiego. Niech się ludzie dobrze bawią, tym bardziej, że lada chwila wakacje to czas ku temu dobry czy to z rodziną czy ze znajomymi gdzieś na miasto pójść czy nad zalew pojechać. Grilla jakiegoś można sobie w plenerze zrobić albo ognisko też fajnie. Z imprezami masowymi no to raczej krucho będzie ale ciekawe co z klubami/dyskotekami/imprezami?. Myślę, że młodzież i młodzi ludzie na pewno marzą o tym by trochę potańczyć, poimprezować, może jakie karaoke gdzieś też będzie? Nie wiadomo. W każdym bądź razie niech czują, że żyją, bo żadne smartfony przyjaciół im nie zastąpią a tym bardziej nawiązywanie relacji przez Facebooka czy Instagrama - olać to, być sobą, być wolnymi, niech przestanie być ciągle przyklejana łatka do pokolenia dzisiejszych 20-sto latków i 30-sto latków, że to tylko pokolenie smartfonów, social mediów i stale łaknące dostępu do wi-fi., spotkać się z przyjaciółmi, rozmawiać, śmiać się, imprezować, tańczyć, śpiewać, w karty grać czy także planszówki - co tylko zechcą, jest multum pomysłów by sympatycznie i pożytecznie spędzić czas, dobrze się bawiąc i niekoniecznie ku temu wszystkiemu trzeba wypijać duże ilości alkoholu, miejmy wyczucie i umiar. A dla młodszych można by było jakieś automaty do gier gdzieś otworzyć( np. cymbergaje, flippery i inne) - dużo fajniejsze to niż spędzanie czasu przed konsolami do gier - wprowadzić takie coś, że płaci się raz karnet czasowy albo na określoną liczbę gier i można pobawić się z pociechą na automatach - ważne by stawki za takie gry nie były zbyt przesadzone, żeby dzieci miały frajdę a z drugiej strony, żeby dorosły nie oberwał za mocno po kieszeni, bo te automaty mają to do siebie, że potrafią sporo z człowieka wyciągnąć.
Pewnie, że wyszli z domów, bo i po cóż mieliby w nich siedzieć, jak ładna pogoda, słońce świeci i całkiem cieplutko jest to i przyjemnie się spaceruje czy to po starówce czy po placu litewskim a i sezon się zbliża wakacyjny to i zwiększy się ruch w kierunku zalewu zemborzyckiego. Niech się ludzie dobrze bawią, tym bardziej, że lada chwila wakacje to czas ku temu dobry czy to z rodziną czy ze znajomymi gdzieś na miasto pójść czy nad zalew pojechać. Grilla jakiegoś można sobie w plenerze zrobić albo ognisko też fajnie. Z imprezami masowymi no ... rozwiń
Avatar
___K___ / 14 czerwca 2020 r. o 17:02
-6
U nas nie ma wg PiS już zarazy, bo jest LGBT lub inna ,,baba jaga", PO ,folskdojcze, Konfederacje , prawdoujadacze i inna hołota.
  Wiecie, dlaczego PiS tak się boi LGBT? Bo oni to tłumaczą tak: Lepiej Gdy Będzie Trzaskowski :-)
Avatar
tadek68 / 14 czerwca 2020 r. o 16:26
+7
Do pustostanu kupionego talonem na balon i tak nic nie dotrze ale myślący poczyta, a terazte sukcesy zaszumione płyną z pod badziewnych masek: Rosja 99 tys testów na 1 mln mieszkańców Litwa 120 tys testów na 1 mln mieszkańców Białoruś 72 tys testów na 1 mln mieszkańców Kazachstan 99 tys testów na 1 mln mieszkańców USA dużo dużo testów na 1 mln mieszkańców Polska PiSem, miodem,Gisem i przelotem Antonova słynąca: 30 tys testów na 1 mln mieszkańców Kasa na badania poszła na ratowanie Kościoła, makulaturę wyborczą, maski od znajomych,talony na balony i sektor bankowy (70 mld) Jak się odkujemy na tej turystyce przedszkolaków to za 8 lat dogonimy Kazachstan jakościowo, tylko Duda musi być dożywotni.. biskup kadzidłem i czarami odgoni wirusa..bank da kredycik, tylko nie kasłać za głośno, wirus szybko robi swoje. Z liczb widać, że polityka PIS to raczej wiece i masowe zarażanie przy takich imprezach no i takich badaniach oraz walenie gazem po oczach lub grzywną dla upolowanych i niepokornych. U nas nie ma wg PiS już zarazy, bo jest LGBT lub inna ,,baba jaga", PO ,folskdojcze, Konfederacje , prawdoujadacze i inna hołota. Żeby nie te karetki na sygnale co kilka minut, był by raj i prawie cud, a tak wyszła eutanazja+ dla każdego:hołoty,seniorów, doktorów, kulawych, pedałów i bachorów. Gdzie się kończy obłuda i cynizm, a zaczyna upodlenie? Dla cierpliwych i rozumnych do zobaczenia bez emocji, jak wygląda targ cierpieniem ludzkim i co oznacza słowo hołota, gawiedź lub zwykła cuchnąca szumowina: ***s://m.youtube.com/watch?v=EaZWvZv6uSk Stonoga nie jest moim idolem ale jeśli się potknę nie pytam o rodowód, jak ktoś podaje rękę, tyle o nim.
Do pustostanu kupionego talonem na balon i tak nic nie dotrze ale myślący poczyta, a terazte sukcesy zaszumione płyną z pod badziewnych masek: Rosja 99 tys testów na 1 mln mieszkańców Litwa 120 tys testów na 1 mln mieszkańców Białoruś 72 tys testów na 1 mln mieszkańców Kazachstan 99 tys testów na 1 mln mieszkańców USA dużo dużo testów na 1 mln mieszkańców Polska PiSem, miodem,Gisem i przelotem Antonova słynąca: 30 tys testów na 1 mln mieszkańców Kasa na badania poszła na ratowanie Kościoła, makulaturę wyborczą, maski od znajomych,talo... rozwiń
Avatar
___K___ / 14 czerwca 2020 r. o 15:40
-9
A możecie przypomnieć, ile osób zeszłej zimy zmarło na grypę? Bo w mediach aż huczało, że epidemia zwykłej grypy spowodowała absencję 2 mln Polaków. I o ile pamiętam, było sporo ofiar śmiertelnych. A pamiętacie kilkanaście lat temu jak ludzie z zimna zamarzali? Codziennie kogoś znajdowano. I ile miliardów poświęcono na to, by temu zaradzić?
Masz rację. Ja się zastanawiam, czy koszty poniesione w związku z epidemią w Polsce nie przewyższyły ewentualnych strat, jakie ponieslibyśmi nic nie robiąc. Jaka jest procentowa śmiertelność COVID-19? Wyższa, niż zwykłej grpy, ale ile razy? Dwa, trzy? Gospodarka dostała sporej zadyszki, rząd podobno wpompował kilkadziesiąt miliardów pomocy, a to i tak mało w stosunku do poniesionych strat. Zapłacimy wszyscy, którzy mamy lokaty w bankach - oprocentowanie spadło o minimum 1 punkt procentowy, a to cholernie dużo. Do tego inflacja spowodowana kiepskimi rządami PiSu nałożyła się na cała sytuację. A przecież doliczyć trzeba koszty ochrony (płyny dezynfekcyjne, aseczki, dodatkowe respiratory i mnóstwo innych rzeczy). Bilans wygląda słabo.
Masz rację. Ja się zastanawiam, czy koszty poniesione w związku z epidemią w Polsce nie przewyższyły ewentualnych strat, jakie ponieslibyśmi nic nie robiąc. Jaka jest procentowa śmiertelność COVID-19? Wyższa, niż zwykłej grpy, ale ile razy? Dwa, trzy? Gospodarka dostała sporej zadyszki, rząd podobno wpompował kilkadziesiąt miliardów pomocy, a to i tak mało w stosunku do poniesionych strat. Zapłacimy wszyscy, którzy mamy lokaty w bankach - oprocentowanie spadło o minimum 1 punkt procentowy, a to cholernie dużo. Do tego inflacja... rozwiń
Avatar
fillip75 / 14 czerwca 2020 r. o 15:21
+4
A możecie przypomnieć, ile osób zeszłej zimy zmarło na grypę? Bo w mediach aż huczało, że epidemia zwykłej grypy spowodowała absencję 2 mln Polaków. I o ile pamiętam, było sporo ofiar śmiertelnych. A pamiętacie kilkanaście lat temu jak ludzie z zimna zamarzali? Codziennie kogoś znajdowano. I ile miliardów poświęcono na to, by temu zaradzić?
Avatar
Paul / 14 czerwca 2020 r. o 14:28
+9
Odmiękło od tyłka. Brak wyobraźni. Tu nie pomoże rząd, nie rzucajmy na rządzących! Myśleć ludzie! Myśleć!
Avatar
___K___ / 14 czerwca 2020 r. o 11:39
+3
Pojedyncze przypadki zachorowań i śmierci zawsze będą. Władze wspaniale się sprawują. Trzeba to chwalić w Polsce i na świecie. Tylko Pis może nas poprowadzić do zwycięstwa. Tarcze pomoc dla przedsiębiorców, 13 emerytury, 500+ na wczasy dla dzieci. Ja wybieram się z dzieciakami nad morze będą wspaniałe wakacje. Dziękujemy panie Prezydencie za wspaniały prezent na wakacje. Zachorowania spadają, wspaniale panują nad rozprzestrzenianiem się epidemii, testy i zabezpieczenia. Brawo epidemii się kończy i to jest najważniejsze. Niebawem wakacje każdy będzie mógł wyjechać i odpocząć. Gospodarka rusza i jest coraz lepiej. Dziękujemy. Na wyborach wiemy na kogo głosować...
Ja nie wiem, czy ci współczuć, czy się śmiać z twojej głupoty...
Ja nie wiem, czy ci współczuć, czy się śmiać z twojej głupoty... rozwiń
Avatar
Askier / 14 czerwca 2020 r. o 11:30
+17
Marcinie pogadamy jak zachorowanie przytrafi się komuś najbliższemu z Twojej rodziny i trzeba będzie zmierzyć się lubelską służbą zdrowia. Zobaczymy do kogo będziesz wylewał swoje pretensje.
Avatar
LBN / 14 czerwca 2020 r. o 11:01
+33
Wcześniej 20-30 przypadków dziennie i panika , zniszczona gospodarka, strach na ulicach. Teraz 400-500 zachorowań dziennie i totalna olewka. Chyba ci co mieli zarobić na tym strachu i panice już zarobili i odpuścili sobie. No i idą wybory więc także musi być sielanka i pokaz normalności.
Avatar
marcinzlublina / 14 czerwca 2020 r. o 10:53
-8
W końcu bo ta cała paranoja z covid to kretynizm ...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyniki wyborów prezydenckich. W lubelskim sztabie PO oklaski, ale liczą teraz na „głosy zagranicy”
galeria
film

Wyniki wyborów prezydenckich. W lubelskim sztabie PO oklaski, ale liczą teraz na „głosy zagranicy”

- Obecne wyniki nie uwzględniają głosów zagranicy, a wiemy że one są bardzo korzystne dla Rafała Trzaskowskiego - tak poseł PO, Michał Krawczyk komentuje wstępne wyniki wyborów prezydenckich.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Lubelski sztab PiS: "mała różnica, kurczę mała"
galeria
film

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Lubelski sztab PiS: "mała różnica, kurczę mała"

Radość przemieszana z delikatnym niepokojem zapanowała tuż po godz. 21 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej, gdzie wieczór wyborczy spędzali lubelscy działacze PiS. Wszyscy wierzą, że niespełna jednoprocentowa przewaga Andrzeja Dudy z badań sondażowych powiększy się wraz ze spływaniem oficjalnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Duda zaprosił Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego
galeria

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Duda zaprosił Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Według wstępnych wyników Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49,6 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki głosowania. Kto wygrał? Andrzej Duda 50,4, Rafał Trzaskowski 49,6 proc.
galeria
film

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki głosowania. Kto wygrał? Andrzej Duda 50,4, Rafał Trzaskowski 49,6 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Kto wygrał wybory? Znamy wyniki sondażowe (exit poll) wyborów.

Koronawirus. Już ponad 100 chorych w powiecie bialskim

Koronawirus. Już ponad 100 chorych w powiecie bialskim

Przybywa zachorowań na koronawirusa w województwie lubelskim. W kwarantannie znajduje się już 7,6 tysiąca osób.

Lubelskie: Już nie Godziszów. O godz. 17 frekwencja była wyższa w dwóch innych gminach
galeria

Lubelskie: Już nie Godziszów. O godz. 17 frekwencja była wyższa w dwóch innych gminach

Do godz. 17 w województwie lubelskim zagłosowało 51,33 proc. uprawnionych wyborców. W pierwszej turze wyborów prezydenckich o tej samej porze frekwencja wynosiła 47,3 proc.

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata
Wybory prezydenckie
galeria

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata

Do godz. 17 w drugiej turze wyborów prezydenckich zdążyła zagłosować połowa uprawnionych Polaków. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w kraju na tę godzinę wyniosła w 52,1 proc.

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym
Zdjęcia
galeria

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym

– Będzie rekord. Nie ma czasu, ani na kawę, ani na papierosa. Wszyscy członkowie komisji mają ręce pełne roboty – ocenia Paweł Sosiński, zastępca przewodniczącego Obwodowej Komisji nr 1 w Okunince w powiecie włodawskim. To właśnie w tej komisji przed dwoma tygodniami uzupełniano karty do głosowania, bo te wydane przed wyborami skończyły się przed godz. 17.

Sensacyjna wygrana Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe

Sensacyjna wygrana Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa na wyjeździe

Żużlowcy Motoru Lublin sprawili w niedzielę bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom. „Koziołki” pokonały Eltrox Włókniarza Częstochowa 47:43 pod Jasną Górą i zaliczyły pierwszą w tym sezonie wygraną na wyjeździe

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi nad morzem
film

Długie kolejki przed lokalami wyborczymi nad morzem

Długie kolejki wyborców ustawiają się przed lokalami wyborczymi w turystycznych miejscowościach nad morzem.

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze
galeria

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze

– Pierwszy głosujący praktycznie otwierał ze mną drzwi – mówi Jarosław Kopczyński, przewodniczący komisji nr 12 na ul. Starościńskiej w Chełmie.

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach
18 lipca 2020, 16:00

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach

Mistrzowie florystyki z całego kraju przyjadą do Puław, by stworzyć oryginalne, kwietne aranżacje. Podczas wystawy zaplanowanej na 18 i 19 lipca będzie można obejrzeć m.in. „pływające platformy”, kwietnie żyrandole, huśtawki oraz utkaną z kwiatów suknię księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie
galeria

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie

W Szczuczkach w gminie Wojciechów odbyły się tegoroczne obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obecny był na nich marszałek województwa i wojewoda lubelski.

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Samochodem wjechał w ogrodzenie. Okazało się, że kilka lat temu sąd zakazał temu kierowcy prowadzić pojazdy mechaniczne.

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Dobry prognostyk przed nowym sezonem dla Kłosa. Drużyna Roberta Tarnowskiego w sobotnim sparingu pokonała wicemistrza poprzednich rozgrywek – Włodawiankę aż 3:0. Już w środę czwartoligowiec zagra pierwszy od dawna mecz o coś – w ramach zaległego spotkania Pucharu Polski zmierzy się z Chełmianką.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!