Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 października 2018 r.
17:47

Woda z zalewu będzie spuszczona, czy nie? Decyzja w sprawie przejęcia zarządu

Autor: Zdjęcie autora toma
0 40 A A

Wojewoda lubelski wydał decyzję o przejęciu przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zarządu nad Zalewem Zemborzyckim i Bystrzycą. To formalność, która otwiera drogę do rewitalizacji zbiornika wraz z doliną przepływającej przez Lublin rzeki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W myśl obowiązującego od 1 stycznia nowego Prawa wodnego prawa właścicielskie nad wszystkimi akwenami w Polsce sprawuje powołana mocą ustawy spółka. W przypadku lubelskiego zalewu brakowało przysłowiowej kropki nad „i”. Formalny wniosek w tej sprawie wpłynął do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego 26 września, a w poniedziałek wydano decyzję pozytywną. Stanie się ona prawomocna po upływie 14 dni na złożenie ewentualnego odwołania, ale trudno się spodziewać, by Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie (reprezentuje w tej kwestii Wody Polskie) zdecydował się na taki krok.

Przypomnijmy, że 13 września prezes państwowej spółki Przemysław Daca zapowiedział rewitalizację zbiornika oraz doliny Bystrzycy.

– Na pewno trzeba będzie spuścić wodę i wykopać ten torf. Konieczne będzie też wybudowanie dodatkowego zbiornika przed zalewem, który będzie pełnił funkcję filtracyjną – mówił Daca dodając, że dokładny zakres prac zostanie ujęty w koncepcji opracowanej przez pracowników lubelskiego RZGW. Zapowiedział, że powinna ona zostać przygotowana w ciągu miesiąca.

– Pracujemy nad tym. Chcemy, żeby zbiornik był czysty, wolny od sinic i oddany w użytkowanie mieszkańcom – mówi Jarosław Kowalczyk, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie. – Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy dokument będzie gotowy. Nie możemy z dnia na dzień określić, czy woda z zalewu będzie spuszczona, czy nie. Zajmuje się tym sztab ekspertów, którzy będą próbowali wybrać najlepsze rozwiązanie – dodaje sugerując, że wariant przedstawiony przez szefa Wód Polskich nie jest jedynym branym pod uwagę.

Według zapewnień w opracowaniu koncepcji mają być wzięte pod uwagę opinie lubelskiego Ratusza. Prezydent Krzysztof Żuk tuż po ogłoszeniu decyzji o rewitalizacji komentował, że spuszczenie wody z zalewu to „pomysł najgorszy z możliwych”, który może przyczynić się do degradacji akwenu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tak czy nie / 9 października 2018 r. o 18:17
+55
Spuszczenie wody to konieczność. Bez tego nie można dobrze oczyścić dna. Wszystkie inne działania bez spuszczania wody to pudrowanie trupa i przekonywanie, że żyje.
Avatar
Gość / 9 października 2018 r. o 18:02
+34
w latach 90-tyh woda z zalewu była spuszczona jak remontowali czoło tamy. na dnie zbiornika pełno było różnych śmieci i sprzętu wędkarskiego
Avatar
Jaś / 9 października 2018 r. o 18:08
+25
Brawwwwooooooo w końcu będzie to zbiornik z prawdziwego zdarzenia
Avatar
Pawel / 9 października 2018 r. o 18:08
+21
Niech spuszczą, może znajdą się moje pieniądze z komuni
Avatar
ZDROWY ROZSADEK PRZEDE WSZYSTKIM / 9 października 2018 r. o 18:47
+14
PROSZĘ PAŃSTWA , TYLKO DZIECINNA NAIWNOŚĆ MOŻE BYĆ UZASADNIENIEM OWYCH POCZYNAŃ...TEGO RODZAJU ZABIEGI WYKONYWAĆ MOŻNA BEZ NISZCZENIA RYBOSTANU PODOBNIE JAK W INNYCH AKWENACH BORYKAJĄCYCH SIĘ Z PODOBNYM PROBLEMEM...JEDYNYM ARGUMENTEM...DRUGIM DNEM...IM WIĘKSZA INWESTYCJA TYM WIĘCEJ PIENIĘDZY POCHŁONIE A CO ZA TYM IDZIE...WIADOMO...PONAD TO...TONY RYB TO DODATKOWE PIENIĄDZE ...NATURALNIE ŻE JEST PROBLEM , LECZ KTOŚ POWINIEN Z ZEWNĄTRZ PATRZEĆ NA RĘCE KTÓRE TAK CHĘTNIE RWĄ SIĘ DO ROBOTY....
Avatar
ornitolg / 9 października 2018 r. o 18:51
+11
Proszę podać, kto wchodzi do grona ekspertów, bo obawiam się, ze mało w gronie ekspertów ekspertów zasiada.... Nie ma potrzeby spuszczać wody, wystarczy tak jak było w pierwotnych planach wykopać zbiornik osadowy przed mostem na Cienistej. Pogłębiarki i koparki na pływających pomostach bez problemu wybiorą osady. Przy obecnym stanie wody, zbiornik będzie napełniał się z 10 lat (może krócej jak członkowie spółki będą urządzać biby i sikać do rzeki). Wodniakom zostanie Nielisz, Tarnobrzeg, Wisła i Wieprz...a rybacy (tj "wendkarze" zaczną chlać z żalu w domach, wcześniej przynajmniej chlali na świeżym powietrzu ....). Spuszczenie wody zniszczy całkowicie ekosystem zalewu na kilkanaście lat, o tym uczą już w szkole podstawowej, ale gdzie tam u polityłków szukać tak wysokiego poziomu wiedzy w dziedzinie ekologii. Jednym słowem pozostaje nam sprowadzenie nad zalew jakiegoś zagrożonego gatunku i w stylu PO skarga do KE, że szubrawcym "chcom" zubożyć przyrodę o gatunek chroniony. Tu prośba do ornitologów - jakiego ptaka sprowadzić, bo mój nie ma takiej siły przebicia i w wodzie szybko się kurczy :)
Proszę podać, kto wchodzi do grona ekspertów, bo obawiam się, ze mało w gronie ekspertów ekspertów zasiada.... Nie ma potrzeby spuszczać wody, wystarczy tak jak było w pierwotnych planach wykopać zbiornik osadowy przed mostem na Cienistej. Pogłębiarki i koparki na pływających pomostach bez problemu wybiorą osady. Przy obecnym stanie wody, zbiornik będzie napełniał się z 10 lat (może krócej jak członkowie spółki będą urządzać biby i sikać do rzeki). Wodniakom zostanie Nielisz, Tarnobrzeg, Wisła i Wieprz...a rybacy (tj "wendkarze" za... rozwiń
Avatar
. / 9 października 2018 r. o 18:22
+7
Chodi tylko o pieniądze dla kolesi ze spółki. Obacycie. Nad Soliną już to wszystko przerabiają. Przycumowanie łódką do wysepki jest nawet płatny. A czyszczenie zalewu będziecie widzieć jak świnia niebo.
Avatar
wesoły emeryt... / 9 października 2018 r. o 18:04
+7
....eksperci PiS nie ustają w wysiłkach, aby znaleźć cos nowego do spieprzenia. To jest po prostu żałosne, ale także bardzo kosztowne.
Avatar
J / 9 października 2018 r. o 18:57
+6
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie " KTO TO JEST? "Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2018 roku, na podstawie ustawy Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 roku (Dz. U. z 2017 r. poz. 1566), zostaje utworzona państwowa osoba prawna Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie." KTO TO JEST IMIENNIE PAŃSTWOWA OSOBA PRAWNA? POWSTAŁO TO COŚ W TYM ROKU, A JUŻ ZARZĄDZA.................... SKĄD SIĘ WZIĄŁ TEN "TWÓR"? ................................ KTO ZA TYM STOI I JAKIE PIENIĄDZE ZA TYM IDĄ????????????????????
Avatar
BU / 9 października 2018 r. o 19:20
+5
Teraz, panie wojewodo, czekamy na powstanie Państwowego Gospodarstwa Rybnego!
Avatar
h / 29 lipca 2019 r. o 23:02
+3
oczyścic wygonić pzw racjonalnie zarybić pilnować zarabiać proste po co tam pzw do czego jest potrzebne te pieniądze zamiast pzw można wpłacić na zasadzie zezwolenia i tu już nie ważne komu
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 r. o 08:11
+3
Powinni teraz organizować w szkołach wycieczki edukacyjne nad zalew - niech młode pokolenie zobaczy co ludzie robią ze środowiskiem naturalnym - lepsze to niż akcja Sprzątanie Świata
Avatar
oidf / 11 października 2018 r. o 17:03
-2
Znający temat twierdzą, że zakwit glonów to sprawa nawozów i dno nic do tego nie ma. Aż krew ich zalewa jak słyszą o spuszczaniu wody. Nie zam się, ale im akurat wierzę.  A Wody Poslkie jak działają wiem z autopsji i nie polecam
Avatar
pablo / 11 października 2018 r. o 10:10
0
I skad wogole na to pieniadze sie wziely, skoro w tym roku zaczeli funkcjonowac??
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 11 października 2018 r. o 02:53
-2
woda jest własnością narodu! powołanie do życia sztucznego tworu "wody polskie" odbiera nam prawo do swej własności. to zbrodnia!
Avatar
Angie / 10 października 2018 r. o 11:23
+3
z tą różnicą że np. pod mostem przy turystycznej ścieżka jest prawie równa z nurtem rzeki. przy większych opadach ścieżka jest zalewana przez Bystrzycę 
Avatar
lublinianin pamietające powodzie w Lublinie / 10 października 2018 r. o 10:20
0
Jak będą "spuszczać"  wodę to niech uważają ,żeby Lublina nie zatopili ,nie wszędzie są wały przeciwpowodziowe ,kończą się przed starym mostem na Kalinowszczyźnie .Wcześniej trzeba doprowadzić wały przeciwpowodziowe do stanu pierwotnego jak z lat 60 tych kiedy budowano wały przeciwpowodziowe  . Rzeka ma dwa koryta ,jedno koryto to nurt rzeki na dole a drugie koryto to od brzegu nurtu rzeki ten  płat ziemi z trawą  na dole aż  do górnej  części  wału tu gdzie już zaczyna  jest ściezka rowerowa  .
Avatar
Ddddd / 10 października 2018 r. o 07:43
+2
To taki Miś.
Avatar
Gość / 10 października 2018 r. o 07:18
-1
Co następne? Centralna spółka Wychodki Polskie?
Avatar
Gość / 10 października 2018 r. o 07:15
-1
Przedwyborcze pieprzenie - NIC NIE ZROBIĄ - Te Wody Polskie mają setki takich zbiorników a do tego jeszcze rzeki, kanały, jeziora i całe wybrzeże z infrastrukturą - przez najbliższe 10 lat będą się zbierać z rozumem. ZERO praktycznych działań.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policjanci zatrzymali 22-latka. Miał w "przydomowym ogródku" zakazane rośliny

Policjanci zatrzymali 22-latka. Miał w "przydomowym ogródku" zakazane rośliny

Sadzonki konopi zabezpieczyli policjanci z posterunku w Sawinie (powiat chełmski). Zatrzymali też 22-letniego mężczyznę.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Lubelskiem. Są w dwóch powiatach

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Lubelskiem. Są w dwóch powiatach

W Lubelskiem odnotowano 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – sześć w powiecie bialskim i cztery w powiecie tomaszowskim. Lubelski Urząd Wojewódzki przedstawił najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w naszym regionie.

Koronawirus w Polsce. 314 nowych przypadków zakażenia, także w Lubelskiem

Koronawirus w Polsce. 314 nowych przypadków zakażenia, także w Lubelskiem

Między innymi 93 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Śląsku, w Lubelskiem – 10. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę rano nowe statystyki dotyczące epidemii koronawirusa w kraju.

Kolejne transfery w Powiślaku Końskowola

Kolejne transfery w Powiślaku Końskowola

Klub z Końskowoli to przy okazji letniego okienka transferowego najbardziej aktywny z naszych czwartoligowców. Drużyna Kamila Witkowskiego w ostatnich dniach pozyskała dwóch kolejnych graczy. W Powiślaku zagrają: bramkarz Maciej Zagórski (Unia Hrubieszów) oraz Damian Bernat (Wisła Puławy).

Lublin. Otwarcie basenów nad zalewem. Czy mamy się opalać w maseczkach?
galeria

Lublin. Otwarcie basenów nad zalewem. Czy mamy się opalać w maseczkach?

Od soboty czynny ma być kompleks basenów na ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Jego zarządca zapowiada, że ośrodek będzie otwarty codziennie od godz. 9 do 21.

Odeszła Ida Haendel, światowej sławy skrzypaczka urodzona w Chełmie. Koncert jej pamięci

Odeszła Ida Haendel, światowej sławy skrzypaczka urodzona w Chełmie. Koncert jej pamięci

- Ida Haendel pozostanie na zawsze w mojej pamięci jako osoba łącząca sobą dwa światy. Ten przedwojenny, który przeminął w tragicznych okolicznościach i ten według nowego powojennego ładu, współczesny – wspomina skrzypaczkę Mariusz Matera, lider zespołu Shalom Chełm, który w sobotę zagra koncert poświęcony światowej sławy skrzypaczce.

Wakacyjne Warsztaty Filmowe dla młodzieży
6 lipca 2020, 9:00

Wakacyjne Warsztaty Filmowe dla młodzieży

Akademia Młodzieżowa FSD zaprasza na wakacyjne warsztaty filmowe dla młodzieży, które odbędą się w dniach 6-10 lipca w Lublinie.

Są pod ochroną, nie można ich łapać ani zabijać. Czarne pszczoły wróciły
Magazyn

Są pod ochroną, nie można ich łapać ani zabijać. Czarne pszczoły wróciły

Generalnie sympatyczne i pożyteczne pszczoły kojarzą nam się z żółto-czarnym tułowiem i takim też odwłokiem. Ale niektórzy nasi czytelnicy być może zauważyli w ostatnim czasie pszczoły czarne jak smoła. Tak, tak, to nie są umorusane sadzą miododajne owady, jakie można spotkać na łące. To uznany za wymarły w Polsce gatunek czarnej pszczoły. Teraz powrócił – i to w wielkim stylu!

Avia Świdnik ma nowego bramkarza

Avia Świdnik ma nowego bramkarza

W piątek klub ze Świdnika dokonał pierwszego transferu. Do zespołu Łukasza Mierzejewskiego dołączył bramkarz Andrzej Sobieszczyk, który ostatnio był zawodnikiem Hetmana Zamość.

Biała Podlaska: Tak będzie wyglądała nowa siedziba przedszkola
galeria

Biała Podlaska: Tak będzie wyglądała nowa siedziba przedszkola

Wiadomo już, jak będzie wyglądała nowa siedziba Przedszkola Samorządowego nr 6. Placówka wprowadzi się do budynku przy ulicy Łomaskiej 2d.

Wybory prezydenckie. Druga tura to będzie głosowanie oparte na emocjach?
Magazyn

Wybory prezydenckie. Druga tura to będzie głosowanie oparte na emocjach?

Rozmowa z dr hab. Ewą Nowak-Teter, prof. UMCS, politolog i medioznawcą z UMCS

Sanepid poszukuje uczestników mszy z tej gminy

Sanepid poszukuje uczestników mszy z tej gminy

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda i biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski są na kwarantannie. Wszystko dlatego, że u jednego z pracowników siedleckiej Kurii Diecezjalnej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Rośnie też liczba zakażonych w gminie Piszczac (powiat bialski).

71. rocznica "cudu lubelskiego". "Nasze pokolenie nie jest wolne od bezbożnych idei" [zdjęcia]
galeria

71. rocznica "cudu lubelskiego". "Nasze pokolenie nie jest wolne od bezbożnych idei" [zdjęcia]

Tłumy wiernych modlili się w piątek wieczorem w Lublinie w 71. rocznicę tzw. cudu lubelskiego. Mszy św. sprawowanej na placu przed katedrą przewodniczył biskup Adam Bab.

Śmierć na ćwiczeniach. 31-letni żołnierz zmarł po skoku spadochronowym do jeziora Białego

Śmierć na ćwiczeniach. 31-letni żołnierz zmarł po skoku spadochronowym do jeziora Białego

Do zdarzenia doszło dzisiaj po południu w Okunince. Skoki spadochronowe do wody ćwiczył 2 Pułk Rozpoznawczy z Hrubieszowa.

Nowa edycja "Bitwy o wozy". Pierwszą wygrała w Lubelskiem gmina Godziszów

Nowa edycja "Bitwy o wozy". Pierwszą wygrała w Lubelskiem gmina Godziszów

Godziszów (powiat janowski) jest jedną z 16 gmin w kraju, które otrzymają pieniądze na zakup wozu strażackiego. To nagroda za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich. W piątek minister MSWiA Mariusz Kamiński, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP zapowiedział drugą edycję "Boju o wozy".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.