Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 października 2018 r.
17:47

Woda z zalewu będzie spuszczona, czy nie? Decyzja w sprawie przejęcia zarządu

Autor: Zdjęcie autora toma
110 39 A A

Wojewoda lubelski wydał decyzję o przejęciu przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zarządu nad Zalewem Zemborzyckim i Bystrzycą. To formalność, która otwiera drogę do rewitalizacji zbiornika wraz z doliną przepływającej przez Lublin rzeki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W myśl obowiązującego od 1 stycznia nowego Prawa wodnego prawa właścicielskie nad wszystkimi akwenami w Polsce sprawuje powołana mocą ustawy spółka. W przypadku lubelskiego zalewu brakowało przysłowiowej kropki nad „i”. Formalny wniosek w tej sprawie wpłynął do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego 26 września, a w poniedziałek wydano decyzję pozytywną. Stanie się ona prawomocna po upływie 14 dni na złożenie ewentualnego odwołania, ale trudno się spodziewać, by Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie (reprezentuje w tej kwestii Wody Polskie) zdecydował się na taki krok.

Przypomnijmy, że 13 września prezes państwowej spółki Przemysław Daca zapowiedział rewitalizację zbiornika oraz doliny Bystrzycy.

– Na pewno trzeba będzie spuścić wodę i wykopać ten torf. Konieczne będzie też wybudowanie dodatkowego zbiornika przed zalewem, który będzie pełnił funkcję filtracyjną – mówił Daca dodając, że dokładny zakres prac zostanie ujęty w koncepcji opracowanej przez pracowników lubelskiego RZGW. Zapowiedział, że powinna ona zostać przygotowana w ciągu miesiąca.

– Pracujemy nad tym. Chcemy, żeby zbiornik był czysty, wolny od sinic i oddany w użytkowanie mieszkańcom – mówi Jarosław Kowalczyk, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie. – Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy dokument będzie gotowy. Nie możemy z dnia na dzień określić, czy woda z zalewu będzie spuszczona, czy nie. Zajmuje się tym sztab ekspertów, którzy będą próbowali wybrać najlepsze rozwiązanie – dodaje sugerując, że wariant przedstawiony przez szefa Wód Polskich nie jest jedynym branym pod uwagę.

Według zapewnień w opracowaniu koncepcji mają być wzięte pod uwagę opinie lubelskiego Ratusza. Prezydent Krzysztof Żuk tuż po ogłoszeniu decyzji o rewitalizacji komentował, że spuszczenie wody z zalewu to „pomysł najgorszy z możliwych”, który może przyczynić się do degradacji akwenu.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tak czy nie / 9 października 2018 o 18:17
+54
Spuszczenie wody to konieczność. Bez tego nie można dobrze oczyścić dna. Wszystkie inne działania bez spuszczania wody to pudrowanie trupa i przekonywanie, że żyje.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 18:02
+34
w latach 90-tyh woda z zalewu była spuszczona jak remontowali czoło tamy. na dnie zbiornika pełno było różnych śmieci i sprzętu wędkarskiego
Avatar
Pawel / 9 października 2018 o 18:08
+22
Niech spuszczą, może znajdą się moje pieniądze z komuni
Avatar
Jaś / 9 października 2018 o 18:08
+22
Brawwwwooooooo w końcu będzie to zbiornik z prawdziwego zdarzenia
Avatar
ZDROWY ROZSADEK PRZEDE WSZYSTKIM / 9 października 2018 o 18:47
+13
PROSZĘ PAŃSTWA , TYLKO DZIECINNA NAIWNOŚĆ MOŻE BYĆ UZASADNIENIEM OWYCH POCZYNAŃ...TEGO RODZAJU ZABIEGI WYKONYWAĆ MOŻNA BEZ NISZCZENIA RYBOSTANU PODOBNIE JAK W INNYCH AKWENACH BORYKAJĄCYCH SIĘ Z PODOBNYM PROBLEMEM...JEDYNYM ARGUMENTEM...DRUGIM DNEM...IM WIĘKSZA INWESTYCJA TYM WIĘCEJ PIENIĘDZY POCHŁONIE A CO ZA TYM IDZIE...WIADOMO...PONAD TO...TONY RYB TO DODATKOWE PIENIĄDZE ...NATURALNIE ŻE JEST PROBLEM , LECZ KTOŚ POWINIEN Z ZEWNĄTRZ PATRZEĆ NA RĘCE KTÓRE TAK CHĘTNIE RWĄ SIĘ DO ROBOTY....
Avatar
ornitolg / 9 października 2018 o 18:51
+11
Proszę podać, kto wchodzi do grona ekspertów, bo obawiam się, ze mało w gronie ekspertów ekspertów zasiada.... Nie ma potrzeby spuszczać wody, wystarczy tak jak było w pierwotnych planach wykopać zbiornik osadowy przed mostem na Cienistej. Pogłębiarki i koparki na pływających pomostach bez problemu wybiorą osady. Przy obecnym stanie wody, zbiornik będzie napełniał się z 10 lat (może krócej jak członkowie spółki będą urządzać biby i sikać do rzeki). Wodniakom zostanie Nielisz, Tarnobrzeg, Wisła i Wieprz...a rybacy (tj "wendkarze" zaczną chlać z żalu w domach, wcześniej przynajmniej chlali na świeżym powietrzu ....). Spuszczenie wody zniszczy całkowicie ekosystem zalewu na kilkanaście lat, o tym uczą już w szkole podstawowej, ale gdzie tam u polityłków szukać tak wysokiego poziomu wiedzy w dziedzinie ekologii. Jednym słowem pozostaje nam sprowadzenie nad zalew jakiegoś zagrożonego gatunku i w stylu PO skarga do KE, że szubrawcym "chcom" zubożyć przyrodę o gatunek chroniony. Tu prośba do ornitologów - jakiego ptaka sprowadzić, bo mój nie ma takiej siły przebicia i w wodzie szybko się kurczy :)
Proszę podać, kto wchodzi do grona ekspertów, bo obawiam się, ze mało w gronie ekspertów ekspertów zasiada.... Nie ma potrzeby spuszczać wody, wystarczy tak jak było w pierwotnych planach wykopać zbiornik osadowy przed mostem na Cienistej. Pogłębiarki i koparki na pływających pomostach bez problemu wybiorą osady. Przy obecnym stanie wody, zbiornik będzie napełniał się z 10 lat (może krócej jak członkowie spółki będą urządzać biby i sikać do rzeki). Wodniakom zostanie Nielisz, Tarnobrzeg, Wisła i Wieprz...a rybacy (tj "wendkarze" za... rozwiń
Avatar
J / 9 października 2018 o 18:57
+7
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie " KTO TO JEST? "Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2018 roku, na podstawie ustawy Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 roku (Dz. U. z 2017 r. poz. 1566), zostaje utworzona państwowa osoba prawna Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie." KTO TO JEST IMIENNIE PAŃSTWOWA OSOBA PRAWNA? POWSTAŁO TO COŚ W TYM ROKU, A JUŻ ZARZĄDZA.................... SKĄD SIĘ WZIĄŁ TEN "TWÓR"? ................................ KTO ZA TYM STOI I JAKIE PIENIĄDZE ZA TYM IDĄ????????????????????
Avatar
. / 9 października 2018 o 18:22
+7
Chodi tylko o pieniądze dla kolesi ze spółki. Obacycie. Nad Soliną już to wszystko przerabiają. Przycumowanie łódką do wysepki jest nawet płatny. A czyszczenie zalewu będziecie widzieć jak świnia niebo.
Avatar
wesoły emeryt... / 9 października 2018 o 18:04
+7
....eksperci PiS nie ustają w wysiłkach, aby znaleźć cos nowego do spieprzenia. To jest po prostu żałosne, ale także bardzo kosztowne.
Avatar
Gość / 9 października 2018 o 20:02
+5
Jeszcze nie wiemy co zrobimy ale zrobimy cos tam cos tam, żenada!!!! Spuścimy ale gdzie??? Do Bystrzyca czy Czerniejowki czy w czynie społecznym każdy weźmie litr wody do domu na pamiątkę???!
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 08:11
0
Powinni teraz organizować w szkołach wycieczki edukacyjne nad zalew - niech młode pokolenie zobaczy co ludzie robią ze środowiskiem naturalnym - lepsze to niż akcja Sprzątanie Świata
Avatar
oidf / 11 października 2018 o 17:03
0
Znający temat twierdzą, że zakwit glonów to sprawa nawozów i dno nic do tego nie ma. Aż krew ich zalewa jak słyszą o spuszczaniu wody. Nie zam się, ale im akurat wierzę.  A Wody Poslkie jak działają wiem z autopsji i nie polecam
Avatar
pablo / 11 października 2018 o 10:10
0
I skad wogole na to pieniadze sie wziely, skoro w tym roku zaczeli funkcjonowac??
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 11 października 2018 o 02:53
0
woda jest własnością narodu! powołanie do życia sztucznego tworu "wody polskie" odbiera nam prawo do swej własności. to zbrodnia!
Avatar
Angie / 10 października 2018 o 11:23
+2
z tą różnicą że np. pod mostem przy turystycznej ścieżka jest prawie równa z nurtem rzeki. przy większych opadach ścieżka jest zalewana przez Bystrzycę 
Avatar
lublinianin pamietające powodzie w Lublinie / 10 października 2018 o 10:20
+2
Jak będą "spuszczać"  wodę to niech uważają ,żeby Lublina nie zatopili ,nie wszędzie są wały przeciwpowodziowe ,kończą się przed starym mostem na Kalinowszczyźnie .Wcześniej trzeba doprowadzić wały przeciwpowodziowe do stanu pierwotnego jak z lat 60 tych kiedy budowano wały przeciwpowodziowe  . Rzeka ma dwa koryta ,jedno koryto to nurt rzeki na dole a drugie koryto to od brzegu nurtu rzeki ten  płat ziemi z trawą  na dole aż  do górnej  części  wału tu gdzie już zaczyna  jest ściezka rowerowa  .
Avatar
Ddddd / 10 października 2018 o 07:43
+1
To taki Miś.
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 07:18
0
Co następne? Centralna spółka Wychodki Polskie?
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 07:15
+1
Przedwyborcze pieprzenie - NIC NIE ZROBIĄ - Te Wody Polskie mają setki takich zbiorników a do tego jeszcze rzeki, kanały, jeziora i całe wybrzeże z infrastrukturą - przez najbliższe 10 lat będą się zbierać z rozumem. ZERO praktycznych działań.
Avatar
kol90 / 10 października 2018 o 01:05
0
Trzeba brać poprawkę na wybory i poczekać aż im minie "gorączka". Do tego czasu nie należy ich wypowiedzi brać na poważnie.
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wynajmowali lokal, nie zapłacili miastu. Fundacja przepadła bez śladu

Wynajmowali lokal, nie zapłacili miastu. Fundacja przepadła bez śladu 9 14

Miasto pozwało do sądu fundację, która wynajmowała lokal przy Krakowskim Przedmieściu, ale przestała za niego płacić, a potem przepadła bez śladu wraz z kluczami do części pomieszczeń. Aby się do nich dostać, Zarząd Nieruchomości Komunalnych musi czekać na wyrok sądu

Tragiczna śmierć 12-latka potrąconego na przejściu. Nagana dla dyrektora szkoły

Tragiczna śmierć 12-latka potrąconego na przejściu. Nagana dla dyrektora szkoły 53 7

Nagana z ostrzeżeniem – to kara wydana przez komisję dyscyplinarną dla nauczycieli byłemu już dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Chodzi o sprawę śmiertelnego potrącenia chłopca, który wracał z pływalni do domu.

Lublin: Uhonorowani za ratowanie Żydów w czasie wojny [zdjęcia]
galeria

Lublin: Uhonorowani za ratowanie Żydów w czasie wojny [zdjęcia] 0 4

Honorowe obywatelstwo Izraela i tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata nadano we wtorek mieszkańcom Lubelszczyzny, którzy podczas ostatniej wojny ratowali swoich żydowskich sąsiadów

Ruszyły Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Cztery medale AZS UMCS Lublin
galeria

Ruszyły Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Cztery medale AZS UMCS Lublin 2 0

We wtorek wystartowały Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców oraz Juniorów 17 i 18 lat. Pierwszego dnia imprezy w Lublinie jeden z faworytów do wygrania klasyfikacji drużynowej – AZS UMCS zdobył cztery medale

Kolej spłaca podwykonawców Astaldi. Nie będzie blokady torów?

Kolej spłaca podwykonawców Astaldi. Nie będzie blokady torów? 0 3

Najprawdopodobniej nie dojdzie do blokady torów planowanej na czwartek przez firmy żądające zapłaty za prace wykonane przy przebudowie torów z Lublina do Dęblina oraz za dostarczone tu materiały. Mowa o podwykonawcach włoskiej firmy Astaldi, która była głównym wykonawcą przebudowy szlaku Lublin-Dęblin, ale zrezygnowała z kontraktu, więc obowiązek zapłaty spadł na Polskie Linie Kolejowe.

Spotkanie świąteczne na dworcu autobusowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Spotkanie świąteczne na dworcu autobusowym w Lublinie [zdjęcia] 0 5

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, życzenia i wigilijny poczęstunek - we wtorek (18 grudnia) na dworcu autobusowym w Lublinie odbyło się świąteczne spotkanie. Kolędy i pastorałki zaśpiewały dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”. Na wigilijny poczęstunek podróżnych, mieszkańców miasta i regionu oraz potrzebujących zaprosiła spółka Lubelskie Dworce, która zarządza dworcem

Lublin: Hotel Europa na sprzedaż

Lublin: Hotel Europa na sprzedaż 0 23

W ciągu tygodnia może się okazać, czy zmieni się właściciel budynku przy Krakowskim Przedmieściu 29, w którym działa hotel Europa.

Nagroda dla dziennikarza "Dziennika Wschodniego"
galeria

Nagroda dla dziennikarza "Dziennika Wschodniego" 0 3

Nasz redakcyjny kolega Paweł Puzio został nagrodzony w konkursie „Lokalne media dla Niepodległej”

Stłuczka przy hali Nova. Utrudnienia drogowe

Stłuczka przy hali Nova. Utrudnienia drogowe 1 1

Trzy samochody zderzyły się po południu na al. Tysiąclecia w Lublinie

Padwa Zamość ograła outsidera dopiero po rzutach karnych. Mają materiał do przemyśleń

Padwa Zamość ograła outsidera dopiero po rzutach karnych. Mają materiał do przemyśleń 0 3

W zaległym spotkaniu MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe SPR ROKiS Radzymin dopiero po rzutach karnych 3:1

Podał medyczną marihuanę chorej żonie. Siedział pół roku w areszcie, dziś usłyszał wyrok [wideo]
film

Podał medyczną marihuanę chorej żonie. Siedział pół roku w areszcie, dziś usłyszał wyrok [wideo] 200 26

Rok więzienia w zawieszeniu i 5 tys. grzywny. Taki wyrok usłyszał we wtorek Andrzej Sadowski z Cycowa, który wyprodukował olejek z marihuany, by ulżyć w bólu umierającej na raka kobiecie. – Sąd nie tworzy prawa. Działa wyłącznie w jego granicach – tłumaczy sąd, który zdecydował się nadzwyczajnie złagodzić karę

Razili mężczyznę prądem w genitalia. Sąd bezwzględny dla byłych policjantów
zdjęcia
galeria

Razili mężczyznę prądem w genitalia. Sąd bezwzględny dla byłych policjantów 9 25

Marcin G. zostaje w celi, a jego dwaj koledzy wracają za kraty. Tak zakończył się proces odwoławczy byłych policjantów, oskarżonych m.in. o znęcanie się nad zatrzymanymi. Jeden z nich raził bezbronnego mężczyznę prądem w genitalia.

Kazimierz Kutz nie żyje. Miał 89 lat

Kazimierz Kutz nie żyje. Miał 89 lat 59 14

Nie żyje Kazimierz Kutz, polski reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta filmowy oraz polityk, członek założyciel Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Szlachetna Paczka od Wisły Puławy

Szlachetna Paczka od Wisły Puławy 1 0

Piłkarze i sztab szkoleniowy Wisły ponownie wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Tym razem drużyna z Puław wsparła pana Dawida z Chodla, który w pożarze niemal stracił dom.

Hetman Zamość szykuje ciekawy transfer

Hetman Zamość szykuje ciekawy transfer 6 6

Kamil Oziemczuk, Mateusz Olszak i Rafał Turczyn. To czołowi snajperzy IV ligi i zawodnicy Hetmana Zamość, którzy w rundzie jesiennej w sumie zdobyli aż 33 bramki. Wychodzi na to, że wkrótce drużyna trenera Jacka Ziarkowskiego może pozyskać jeszcze jednego piłkarza ze smykałką do strzelania goli – Michała Zubera, który szykuje się do opuszczenia Górnika Łęczna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.