Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2016 r.
7:58

Lublin znów schudł. Duży spadek liczby mieszkańców w 2015 roku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 56 A A
Statystyki całkowicie uzależnione są od podejścia mieszkańców do obowiązku meldunkowego. A z tym podejściem bywa różnie
Statystyki całkowicie uzależnione są od podejścia mieszkańców do obowiązku meldunkowego. A z tym podejściem bywa różnie

Lublin stracił w 2015 r. blisko półtora tysiąca mieszkańców zameldowanych na pobyt stały. To jeden z większych spadków w tym stuleciu, choć nie rekordowy. Ubytek mieszkańców nie przekłada się bezpośrednio na zasobność samorządu. Pośrednio – owszem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 Jeszcze w 2000 roku w Lublinie na pobyt stały zameldowanych było 335 860 mieszkańców. Co więcej, liczba ta jeszcze rosła (nawet o 1 853 osoby rocznie), by na koniec roku 2003 osiągnąć szczytową wartość 340 550 osób. Od tamtej pory mieszkańców stale ubywa.

– Spadek liczby ludności Lublina jest zauważalny od kilku lat – przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik magistratu. Ale podkreśla, że w całej Polsce rodzi się mniej dzieci. Ale nie tylko tym spowodowany jest ubytek mieszkańców. – Także migracją ludności poza granice miasta lub poza granice kraju w celach zarobkowych.

Pierwszym „spadkowym” rokiem był 2004, czyli ten, w którym Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. W roku tym liczba zameldowanych na stałe mieszkańców stopniała o 1 534 osoby. Ale nie był to rekord, bo najwięcej ubyło w roku 2006 – dokładnie 1 645 osób.

Miniony rok Lublin zakończył ubytkiem 1 466 osób. To prawie tak, jakby nagle zniknęły wszystkie budynki mieszkalne mające adres przy ul. Braci Wieniawskich (na zdjęciu), gdzie zameldowanych jest 1 486 osób. Albo wszystkie bloki z ul. Kruczkowskiego, gdzie meldunek na stałe mają 1 424 osoby, czy np. z ul. Balladyny (1 419 osób). To może już robić wrażenie.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie są to statystyki doskonałe, bo całkowicie uzależnione od podejścia mieszkańców do obowiązku meldunkowego. A z tym podejściem bywa różnie. – Przykładowo do rejestru wyborców dopisanych jest obecnie ponad 1000 osób mieszkających na terenie Lublina bez zameldowania – zaznacza Krzyżanowska. – W naszym mieście w roku akademickim mieszkają również studenci, których miejscem zameldowania często niezmiennie pozostaje rodzinna miejscowość.

W Lublinie ubytek mieszkańców nie odbija się wyraźnie na zasobności miejskiej kasy. – Bezpośrednio nie, bo najważniejszą sprawą jest dochód, który mieszkańcy uzyskują – stwierdza Irena Szumlak, skarbnik miasta.

Przy ustalaniu kwoty, którą dostanie miasto podczas podziału podatku dochodowego od osób fizycznych (na ten rok zaplanowano 325 mln zł) nie liczy się to, ile osób ten podatek na terenie miasta zapłaciło, ale jak duża uzbierała się z tego kwota. Pośrednio liczba mieszkańców jednak ma na to wpływ. – Bo im więcej jest ludzi zarabiających, tym wyższe dochody i większy jest odprowadzony w Lublinie podatek dochodowy od osób fizycznych – mówi Szumlak.

Na koniec 2015 roku, na pobyt stały, zameldowanych w Lublinie było 326 276 osób.

Czytaj więcej o:

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LLL / 17 stycznia 2016 o 21:04
0

Potwierdzam, Lublin to bagno bez perspektyw. Jeśli kto może uciekać od tego miasta jak najdalej!...

Tak i to jak najszybciej,tu na tym zadupiu nie da się już żyć DNO I WODOROSTY!!!!!!!!!!

Avatar
LLL / 17 stycznia 2016 o 21:04
0

Potwierdzam, Lublin to bagno bez perspektyw. Jeśli kto może uciekać od tego miasta jak najdalej!...

Tak i to jak najszybciej,tu na tym zadupiu nie da się już żyć DNO I WODOROSTY!!!!!!!!!!

Avatar
Dorota / 17 stycznia 2016 o 21:01
0
To dzięki wam urzędnikom ludzie powyjeżdżali do innych miast i większość opuściła kraj za chlebem .
To dzięki marszałkowi nikt nie chce tutaj przyjechać , bo niby czym busem ?  marszałek tak popiera busiarzy za to nie dopuszcza firmy z autobusami i pasażer zamiast jechać komfortowym autobusem jest zmuszony jechać jak na Ukrainie marszrutą przez kilka dobrych godzin.Doszło nawet do tego że przez internet pasażerowie  zmówili się i bilet na busa marszałkowi kupili do Krakowa.

 Jest tez protest na Facebooku :
https://www.facebook.com/Stop-Busiarzom-Komitet-Obrony-Demokracji-i-Pasa%C5%BCera-196259924055144/

Czy brak pracy i prawie żadnych ofert to również powód do tego by zostać ? Praca jak się trafi to w supermarketach, gdzie pracownik dostaje grosze i jeszcze się na nim przełożeni wyżywają i wyzywają od najgorszych co nie tak dawno można było na łamach dziennika przeczytać.

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000162278,to-juz-nie-jest-oboz-pracy-lecz-oboz-zaglady-list-od-pracownika-auchan-lublin.html

 Praca 3 zmianowa przez agencje w Plastic Omnium za 1500 zł i pracownicy którzy pracują na stałe za niewiele więcej . Cóż się dziwić jak z nowo przyjętej grupy 20 osób zastało ze 4 osoby i starzy pracownicy zwalniają się bo nie wierzą już w obiecanki o godziwej wypłacie.


Media Markety , Obi , Leroy Merlin , Stock , Lubella , Perła i inne pracownik przyjmowany jest przez agencje i po pracy półrocznej dziękuje się takim osobom i zatrudnia następne , chciałby ktoś tak pracować ? Jedynie urzędnicy po ciotkach trzymają się dobrze płatnej posadki robiąc niewiele ale takie miejsce i ciepły stołek to przecież nie dla wszystkich
Dlaczego można pracować za normalne pieniądze np w Wrocławiu ? i nie wmawia się każdemu ze jest życiowym nieudacznikiem który nic nie potrafi , dlaczego polski pracownik jest ceniony za granica a tutaj był traktowany jak obywatel drugiej kategorii ?
 Obecnie mamy internet i TV i ciemnoty nikt nikomu jeż nie wmówi, każdy młody zamiast pracować w jednej z Lubelskich firm za grosze gdzie starcza od pierwszego do pierwszego wybierze Norwegię , UK czy prace w Niemczech .

 Mało tego, opinia o Lublinie w oczach innych mieszkańców Polski jest zła i mówi się nie tylko o Polsce B ale coraz częściej jako Polski C ale przecież to urzędnicy dbają o miasto i promocje podczas gdy np marszałek rozdając bezpłatnie choinki gdzie mało się ludzie nie zatratowali przed świętami i całość nagrał dziennik, później taki materiał trafił do You Tube i zamiast reklamy Lublina pośmiewisko na cała Polskę.

https://www.youtube.com/watch?v=W9H8FDZY8Og
 
Oglądając taki materiał to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać i dlaczego taka osoba jest jeszcze na takim stanowisku ?
 

Już teraz widać że to miasto osób w podeszłym wieku bo z młodych to tylko studenci co na czas nauki przyjeżdżają i maja różnego rodzaju ulgi , następnie Lublin opuszczają i tak się niemrawo wszystko kreci.Przyjedziesz z zagranicy i chcesz otworzyć swoją firmę to zeżre cię Polska biurokracja i uczciwie to nie ma co liczyć na rozwój firmy , posiedzisz rok w Lublinie przetrzesz oczy i czas znowu wracać bo stwierdzisz że nic się nie zmieniło i jest jeszcze gorzej.

Święta racja!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2016 o 20:36
0
A ilu jest takich, którzy sa zameldowani a mieszkają gdzie indziej?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2016 o 13:08
0
Pani Krzyżanowska czas się obudzić i przestać manipulować. Ludzie wyjeżdżają do pracy i tyle. Mało tego, gdyby wszyscy ci, którzy wyjechali i nie ma ich już kilka lat wymeldowali się z Lublina to dopiero by było widać prawdziwy spadek. Mniej mieszkańców, mniej mieszkań, mniej podatków lokalnych, itd. A dlaczego? A dlatego, że BRAK jest pracy poza kasą za byle jakie pieniądze. Słuchałam wywodu p.Żuka na temat LPEC-u. Głupoty pan mówi i tyle. Nie ma znaczenia, czy to MPWiK jest najlepszy, a liczy się każda spółka samorządowa przynosząca zysk. Sprzedając działki miejskie, majątek samorządowy robi pan to po to, aby spłacić to niesamowite zadłużenie. Niech pan powie w jakich bankach i na jakie kwoty jesteśmy zadłużeni? Jak to zadłużenie ma się do dochodów samorządu? Ile z tych kredytów zostało przeznaczonych na remonty dróg, chodników i innych przynoszących dochód inwestycji, a ile na inwestycje, które latami będzie trzeba dofinansowywać i spłacać?
Pani Krzyżanowska czas się obudzić i przestać manipulować. Ludzie wyjeżdżają do pracy i tyle. Mało tego, gdyby wszyscy ci, którzy wyjechali i nie ma ich już kilka lat wymeldowali się z Lublina to dopiero by było widać prawdziwy spadek. Mniej mieszkańców, mniej mieszkań, mniej podatków lokalnych, itd. A dlaczego? A dlatego, że BRAK jest pracy poza kasą za byle jakie pieniądze. Słuchałam wywodu p.Żuka na temat LPEC-u. Głupoty pan mówi i tyle. Nie ma znaczenia, czy to MPWiK jest najlepszy, a liczy się każda spółka samorządowa przynosząca zysk. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2016 o 11:04
0
Mam nadzieje że z tego powodu niebawem deweloperzy dostana po tyłkach i będą kilka lat szukać kupców na te swoje apartamenty z kuchnią w piętnasto metrowym "salonie".
Avatar
Przemysław / 15 stycznia 2016 o 22:10
0

Tylko mi tu nie sprowadzać osobników z banderlandu!

To jedno, ale Żuko swego  czasu chciał do Lublina zapraszać uchodźców http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/65274/nie-chca-uchodzcow.html.

Avatar
Przemysław / 15 stycznia 2016 o 22:04
0

Nie wiem jak jest nad Piasecznem -przecież nie muszę znać sytuacji nad wszystkimi jeziorami... Mówię o działkach nad jeziorami: Rogóźno, Grabniak,Białka koło Parczewa, Krasne /Krzywe...

Że sprzedają nic dziwnego,ludzie zawsze sprzedawali, sprzedają i będą sprzedawać. Jaka komuna co ty piszesz? Za komuny jak ktoś miał tzw.daczę to był nie byle jaką szychą. Ogrody działkowe inna sprawa, ale kiedyś wielu rzeczy nie było w sklepach, ludzie którzy wyszli ze wsi w I pokoleniu chcieli mieć jakiś związek z rolnictwem. Poza tym w tamtych czasach była to forma spędzania wolnego czasu wobez innych form rozrywki.  Ps. Mieszkania w bloku też sprzedają.

dają nic dziwnego,ludzie zawsze sprzedawali, sprzedają i będą sprzedawać. Jaka komuna co ty piszesz? Za komuny jak ktoś miał tzw.daczę to był nie byle jaką szychą. Ogrody działkowe inna sprawa, ale kiedyś wielu rzeczy nie było w sklepach, ludzie którzy wyszli ze wsi w I pokoleniu chcieli mieć jakiś związek z rolnictwem. Poza tym w tamtych czasach była to forma spędzania wolnego czasu wobez innych form rozrywki.  Ps. Mieszkania w bloku też sprzedają.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 21:23
0
Tylko mi tu nie sprowadzać osobników z banderlandu!
Avatar
gość / 15 stycznia 2016 o 20:17
0

Działki nad jeziorem to trend z komuny?! WTF chyba Ci się pomyliło z ogródkami działkowymi. No popatrz mam działkę nad Piasecznem i co chwila powstają nowe dzialki a teren gopodarzowi już się kończy, mało tego wartość terenu jest teraz większa niż 10 lat temu. Także jak juz coś piszesz, to dowiedz się czegoś na ten temat.


Działki nad jeziorem to trend z komuny?! WTF chyba Ci się pomyliło z ogródkami działkowymi. No popatrz mam działkę nad Piasecznem i co chwila powstają nowe dzialki a teren gopodarzowi już się kończy, mało tego wartość terenu jest teraz większa niż 10 lat temu. Także jak juz coś piszesz, to dowiedz się czegoś na ten temat.

Nie wiem jak jest nad Piasecznem -przecież nie muszę znać sytuacji nad wszystkimi jeziorami... Mówię o działkach nad jeziorami: Rogóźno, Grabniak,Białka koło Parczewa, Krasne /Krzywe...

Nie wiem jak jest nad Piasecznem -przecież nie muszę znać sytuacji nad wszystkimi jeziorami... Mówię o działkach nad jeziorami: Rogóźno, Grabniak,Białka koło Parczewa, Krasne /Krzywe...

rozwiń
Avatar
LLL / 17 stycznia 2016 o 21:04
0

Potwierdzam, Lublin to bagno bez perspektyw. Jeśli kto może uciekać od tego miasta jak najdalej!...

Tak i to jak najszybciej,tu na tym zadupiu nie da się już żyć DNO I WODOROSTY!!!!!!!!!!

Avatar
LLL / 17 stycznia 2016 o 21:04
0

Potwierdzam, Lublin to bagno bez perspektyw. Jeśli kto może uciekać od tego miasta jak najdalej!...

Tak i to jak najszybciej,tu na tym zadupiu nie da się już żyć DNO I WODOROSTY!!!!!!!!!!

Avatar
Dorota / 17 stycznia 2016 o 21:01
0
To dzięki wam urzędnikom ludzie powyjeżdżali do innych miast i większość opuściła kraj za chlebem .
To dzięki marszałkowi nikt nie chce tutaj przyjechać , bo niby czym busem ?  marszałek tak popiera busiarzy za to nie dopuszcza firmy z autobusami i pasażer zamiast jechać komfortowym autobusem jest zmuszony jechać jak na Ukrainie marszrutą przez kilka dobrych godzin.Doszło nawet do tego że przez internet pasażerowie  zmówili się i bilet na busa marszałkowi kupili do Krakowa.

 Jest tez protest na Facebooku :
https://www.facebook.com/Stop-Busiarzom-Komitet-Obrony-Demokracji-i-Pasa%C5%BCera-196259924055144/

Czy brak pracy i prawie żadnych ofert to również powód do tego by zostać ? Praca jak się trafi to w supermarketach, gdzie pracownik dostaje grosze i jeszcze się na nim przełożeni wyżywają i wyzywają od najgorszych co nie tak dawno można było na łamach dziennika przeczytać.

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000162278,to-juz-nie-jest-oboz-pracy-lecz-oboz-zaglady-list-od-pracownika-auchan-lublin.html

 Praca 3 zmianowa przez agencje w Plastic Omnium za 1500 zł i pracownicy którzy pracują na stałe za niewiele więcej . Cóż się dziwić jak z nowo przyjętej grupy 20 osób zastało ze 4 osoby i starzy pracownicy zwalniają się bo nie wierzą już w obiecanki o godziwej wypłacie.


Media Markety , Obi , Leroy Merlin , Stock , Lubella , Perła i inne pracownik przyjmowany jest przez agencje i po pracy półrocznej dziękuje się takim osobom i zatrudnia następne , chciałby ktoś tak pracować ? Jedynie urzędnicy po ciotkach trzymają się dobrze płatnej posadki robiąc niewiele ale takie miejsce i ciepły stołek to przecież nie dla wszystkich
Dlaczego można pracować za normalne pieniądze np w Wrocławiu ? i nie wmawia się każdemu ze jest życiowym nieudacznikiem który nic nie potrafi , dlaczego polski pracownik jest ceniony za granica a tutaj był traktowany jak obywatel drugiej kategorii ?
 Obecnie mamy internet i TV i ciemnoty nikt nikomu jeż nie wmówi, każdy młody zamiast pracować w jednej z Lubelskich firm za grosze gdzie starcza od pierwszego do pierwszego wybierze Norwegię , UK czy prace w Niemczech .

 Mało tego, opinia o Lublinie w oczach innych mieszkańców Polski jest zła i mówi się nie tylko o Polsce B ale coraz częściej jako Polski C ale przecież to urzędnicy dbają o miasto i promocje podczas gdy np marszałek rozdając bezpłatnie choinki gdzie mało się ludzie nie zatratowali przed świętami i całość nagrał dziennik, później taki materiał trafił do You Tube i zamiast reklamy Lublina pośmiewisko na cała Polskę.

https://www.youtube.com/watch?v=W9H8FDZY8Og
 
Oglądając taki materiał to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać i dlaczego taka osoba jest jeszcze na takim stanowisku ?
 

Już teraz widać że to miasto osób w podeszłym wieku bo z młodych to tylko studenci co na czas nauki przyjeżdżają i maja różnego rodzaju ulgi , następnie Lublin opuszczają i tak się niemrawo wszystko kreci.Przyjedziesz z zagranicy i chcesz otworzyć swoją firmę to zeżre cię Polska biurokracja i uczciwie to nie ma co liczyć na rozwój firmy , posiedzisz rok w Lublinie przetrzesz oczy i czas znowu wracać bo stwierdzisz że nic się nie zmieniło i jest jeszcze gorzej.

Święta racja!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2016 o 20:36
0
A ilu jest takich, którzy sa zameldowani a mieszkają gdzie indziej?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2016 o 13:08
0
Pani Krzyżanowska czas się obudzić i przestać manipulować. Ludzie wyjeżdżają do pracy i tyle. Mało tego, gdyby wszyscy ci, którzy wyjechali i nie ma ich już kilka lat wymeldowali się z Lublina to dopiero by było widać prawdziwy spadek. Mniej mieszkańców, mniej mieszkań, mniej podatków lokalnych, itd. A dlaczego? A dlatego, że BRAK jest pracy poza kasą za byle jakie pieniądze. Słuchałam wywodu p.Żuka na temat LPEC-u. Głupoty pan mówi i tyle. Nie ma znaczenia, czy to MPWiK jest najlepszy, a liczy się każda spółka samorządowa przynosząca zysk. Sprzedając działki miejskie, majątek samorządowy robi pan to po to, aby spłacić to niesamowite zadłużenie. Niech pan powie w jakich bankach i na jakie kwoty jesteśmy zadłużeni? Jak to zadłużenie ma się do dochodów samorządu? Ile z tych kredytów zostało przeznaczonych na remonty dróg, chodników i innych przynoszących dochód inwestycji, a ile na inwestycje, które latami będzie trzeba dofinansowywać i spłacać?
Pani Krzyżanowska czas się obudzić i przestać manipulować. Ludzie wyjeżdżają do pracy i tyle. Mało tego, gdyby wszyscy ci, którzy wyjechali i nie ma ich już kilka lat wymeldowali się z Lublina to dopiero by było widać prawdziwy spadek. Mniej mieszkańców, mniej mieszkań, mniej podatków lokalnych, itd. A dlaczego? A dlatego, że BRAK jest pracy poza kasą za byle jakie pieniądze. Słuchałam wywodu p.Żuka na temat LPEC-u. Głupoty pan mówi i tyle. Nie ma znaczenia, czy to MPWiK jest najlepszy, a liczy się każda spółka samorządowa przynosząca zysk. ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2016 o 11:04
0
Mam nadzieje że z tego powodu niebawem deweloperzy dostana po tyłkach i będą kilka lat szukać kupców na te swoje apartamenty z kuchnią w piętnasto metrowym "salonie".
Avatar
Przemysław / 15 stycznia 2016 o 22:10
0

Tylko mi tu nie sprowadzać osobników z banderlandu!

To jedno, ale Żuko swego  czasu chciał do Lublina zapraszać uchodźców http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/65274/nie-chca-uchodzcow.html.

Avatar
Przemysław / 15 stycznia 2016 o 22:04
0

Nie wiem jak jest nad Piasecznem -przecież nie muszę znać sytuacji nad wszystkimi jeziorami... Mówię o działkach nad jeziorami: Rogóźno, Grabniak,Białka koło Parczewa, Krasne /Krzywe...

Że sprzedają nic dziwnego,ludzie zawsze sprzedawali, sprzedają i będą sprzedawać. Jaka komuna co ty piszesz? Za komuny jak ktoś miał tzw.daczę to był nie byle jaką szychą. Ogrody działkowe inna sprawa, ale kiedyś wielu rzeczy nie było w sklepach, ludzie którzy wyszli ze wsi w I pokoleniu chcieli mieć jakiś związek z rolnictwem. Poza tym w tamtych czasach była to forma spędzania wolnego czasu wobez innych form rozrywki.  Ps. Mieszkania w bloku też sprzedają.

dają nic dziwnego,ludzie zawsze sprzedawali, sprzedają i będą sprzedawać. Jaka komuna co ty piszesz? Za komuny jak ktoś miał tzw.daczę to był nie byle jaką szychą. Ogrody działkowe inna sprawa, ale kiedyś wielu rzeczy nie było w sklepach, ludzie którzy wyszli ze wsi w I pokoleniu chcieli mieć jakiś związek z rolnictwem. Poza tym w tamtych czasach była to forma spędzania wolnego czasu wobez innych form rozrywki.  Ps. Mieszkania w bloku też sprzedają.

rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 21:23
0
Tylko mi tu nie sprowadzać osobników z banderlandu!
Avatar
gość / 15 stycznia 2016 o 20:17
0

Działki nad jeziorem to trend z komuny?! WTF chyba Ci się pomyliło z ogródkami działkowymi. No popatrz mam działkę nad Piasecznem i co chwila powstają nowe dzialki a teren gopodarzowi już się kończy, mało tego wartość terenu jest teraz większa niż 10 lat temu. Także jak juz coś piszesz, to dowiedz się czegoś na ten temat.


Działki nad jeziorem to trend z komuny?! WTF chyba Ci się pomyliło z ogródkami działkowymi. No popatrz mam działkę nad Piasecznem i co chwila powstają nowe dzialki a teren gopodarzowi już się kończy, mało tego wartość terenu jest teraz większa niż 10 lat temu. Także jak juz coś piszesz, to dowiedz się czegoś na ten temat.

Nie wiem jak jest nad Piasecznem -przecież nie muszę znać sytuacji nad wszystkimi jeziorami... Mówię o działkach nad jeziorami: Rogóźno, Grabniak,Białka koło Parczewa, Krasne /Krzywe...

Nie wiem jak jest nad Piasecznem -przecież nie muszę znać sytuacji nad wszystkimi jeziorami... Mówię o działkach nad jeziorami: Rogóźno, Grabniak,Białka koło Parczewa, Krasne /Krzywe...

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 4 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 6

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 31 20

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 18 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.