Wiesław Perdeus i Janusz Mazurek zostają w lubelskim Ratuszu. Prezydent Lublina powierzył im stanowiska swoich zastępców. Nazwiska dwóch kolejnych członków gabinetu prezydenta poznamy dopiero na początku grudnia.
Obaj zastępcy prezydenta są doktorami prawa. W poprzedniej kadencji pracowali w Zarządzie Miasta, byli wiceprezydentami.
Prezydent podkreśla, że wybrał ich na swoich zastępców także dlatego, by zachować ciągłość władzy w najbardziej newralgicznych dziedzinach życia gospodarczego miasta.
Gdy wczoraj zapytaliśmy Wiesława Perdeusa o decyzję prezydenta, nie krył radości i satysfakcji. - To pozwoli mi na dokończenie ważnych projektów, które rozpocząłem w poprzedniej kadencji - twierdził zastępca prezydenta. - Do nich zaliczam rozpoczęcie modernizacji Starego Miasta z funduszy PHARE. Ważne są także przedsięwzięcia, które zmierzają do złagodzenia bezrobocia i wspierania przedsiębiorczości.
W gestii Perdeusa pozostaną dotychczasowe zadania, czyli gospodarka komunalna, spółki gminy, Wydział Strategii i Rozwoju, a także ochrona środowiska.
Zadowolony z nominacji jest też Janusz Mazurek. Propozycję objęcia stanowiska wiceprezydenta otrzymał wczoraj przed południem. - Od razy powiedziałem tak. Byłem przygotowany, że taka propozycja padnie. Mówiło się o tym już od dwóch, trzech tygodni - mówi Mazurek.
Mazurek będzie odpowiadał za planowanie przestrzenne, przygotowanie nowych terenów po budownictwo, gospodarką terenami, ewidencją gruntów, inwestycjami miejskimi.
- Nowym zastępcom prezydenta przybędzie zadań - przyznaje prezydent Pruszkowski. - W poprzedniej kadencji było siedmiu członków zarządu. Teraz jest nas na razie trzech i musimy sprostać zadaniom.
Pruszkowski nie chce zdradzić kiedy i kogo powoła jeszcze do swojego gabinetu. Nieoficjalnie mówi się, że decyzja o wyborze kolejnych zastępców prezydenta zapadnie na początku grudnia. - Teraz jeszcze nie potrafię powiedzieć ilu ich będzie - zastrzega Pruszkowski.
Tymczasem jeszcze kilka dni temu Pruszkowski zapewniał, że będzie miał czterech zastępców. Wśród kandydatów wymienia się Ireneusza Rymanowskiego z PiS, Leszka Daniewskiego z Lubelskiego Forum Samorządowego oraz Tomasza Stańko z Ligi Polskich Rodzin.