Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2007 r.
18:43
Edytuj ten wpis

"Małpa” kradł dla synka (wideo)

0 11 A A

W półświatku nazywali go "Małpą”. Włamywał się do mieszkań otwierając balkonowe okna i drzwi. Wpadł w policyjną zasadzkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
30-letniego Pawła M. policjanci zatrzymali w poniedziałek, kiedy po włamaniu do mieszkania przy ul. Lawinowej w Lublinie przyszedł z łupami do pasera. Śledczy od dawna podejrzewali, że ma na swym koncie liczne włamania. Ale Paweł M. był sprytny - potrafił zgubić policyjny "ogon” i nie dał się przyłapać na gorącym uczynku, choć miał już na koncie wyrok za włamania.

"Małpa” zgłębiał tajniki złodziejskiego pracując przez kilka miesięcy w fabryce okien. Poznał ich budowę i skonstruował specjalny przyrząd, którym bez pozostawienia śladów pokonywał fabryczne zabezpieczenia.

Na małpie wyczyny po elewacjach pozwalały mu warunki fizyczne: 185 cm wzrostu i tylko 75 kg wagi. Miał buty, które ułatwiały wspinaczkę. Przyłapany na kradzieży przez domowników, co się zdarzyło kilka razy, potrafił skoczyć z balkonu na drugim piętrze.

Okradał przypadkowe mieszkania. Błyskawicznie wskakiwał na balkon i w kilka sekund otwierał okno. Nie zabierał się tylko za okna z drewnianymi ramami albo z zamkiem zamontowanym w klamce.

- Kradł przedmioty, które zmieściły mu się w kieszeniach i plecaku - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Z reguły były to pieniądze, biżuteria, aparaty fotograficzne, laptopy lub odtwarzacze cyfrowe.
Pomagał mu 20-letni Piotr W., którego zadaniem było obserwowanie miejsca przestępstwa.

Włamywacz tłumaczył śledczym, że niedawno urodził mu się syn. Kradł więc, by utrzymać rodzinę. Uważał, że jest bardzo sprytny i nikt nie jest w stanie go schwytać.
Paweł M. poszedł na współpracę z policją. Tylko tak może zasłużyć na łagodniejszą karę. Przez ostatnie dwa dni wskazywał mieszkania, które okradł. Tylko na LSM przyznał się do skoku na 52 mieszkania.

SPRAWDŹ, CZY TO ON CIĘ OKRADŁ

Policja podejrzewa, że "Małpa” ma na koncie nawet 150 włamań. Funkcjonariusze odzyskali około 500 przedmiotów, które pochodzą z kradzieży. Ofiary włamań mogą je zobaczyć w KWP w Lublinie przy ul. Narutowicza i sprawdzić, czy pochodzą z ich mieszkań. Już wczoraj pierwsze osoby rozpoznały swoją własność.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
żabka / 17 listopada 2007 o 15:08
0
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie nastroju. Ta pani, która dziwi sie mediom i oskarża je o zbyt duże nagłasnianie tego właśnie problemu chyba nigdy nie została okradziona a wię proszę pani, proszę uważać bo los może spłatać jakiegos figlaaaa... Ja bardzo dziękuję policji i jestem pewna, że wykonuje dobrą robotę, oby tak dalej. pozdrawiam
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie na... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 16 listopada 2007 o 22:20
0
a to, że złapali go z łupem z konkretnegto mieszkania, że sam pokazał gdzie się włamywał to nic!!!!!!!!!!!!!!!ciekawe czy tak samo byście pisali jakby to was okradł
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:53
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:51
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:50
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
ELIGIUSZ / 16 listopada 2007 o 21:48
0
Gadasz od rzeczy. O jakim ty wyroku mówisz, jakiej skrzywdzonej rodzinie? A co z okradzionymi rodzinami, co z ludźmi, którym zabrał dobytek życia? Co z dziećmi, które okradł? Przecież złapali go na gorącym uczynku. Jesli jest jakiś bat na organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, to media właśnie. I robią dobrą robotę. Niech chwalą niebieskich za to, że w ogóle kogoś złapali. Taka motywacja do działania też jest ważna. Mnie też kiedyś okradziono, wiec bardzo sie ciesze, kiedy słyszę, że złapali takiego drania. Więcej takich DOBRYCH WIADOMOśCI! !!!
Avatar
DODA / 16 listopada 2007 o 04:56
0
SAMA SIE ZASTANAWIAM DLACZEGO MEDIA TYLE CZASU POSWIECAJA TEMU CZLOWIEKOWI ,I GO OD RAZU OSADZILI ,PYTAM SIE DLACZEGO NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZECIEZ NIE MA JESCZE WYROKU ,TEN CZLOWIEK MA RODZINE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY ,NASZE MEDIA I POLICJA SA ZENUJACE ,JEST TYLE WAZNIEJSZYCH RZECZY GDZIE MEDIA MOGLY BY SIE ZAJAC A NIE TANIA SENSACJA ,A POLICJA NIECH SIE WEZMIE ZA PRAWDZIWA ROBOTE,NARKOMANOW PEDOFILI ,A PRZEDE WSZYSTKIM Z SAMYCH SIEBIE,BO JAK NA RAZIE TO SIE W NICZYM NIE WYKAZALI
Avatar
czytelnik / 16 listopada 2007 o 04:51
0
TO WSZYSTKO CO WYPISUJA O TYM CZLOWIEKU TO NIE PRAWDA ,TO WSZYSTKO KLAMSTWO.POZA TYM TRZEBA WINE UDOWODNIC A POTEM ORZEKAC ,A NIE Z GORY ZALOZYC ZE JEST WINNY KAZDY MA PRAWO DO OBRONY.TO CO ZROBILA POLICJA I MEDIA PRZEKRACZAJA GRANICE W INNYCH KRAJACH JEST TO NIE DOPUSZCZALNE ,KAZDY Z NAS MA PRAWO DO OBRONY ,KAZDEMU MOZE SIE PRZYTRAFIC ZE GO BEZ PODSTAWNIE OBWINIA.TEN CZLOWIEK MA RODZINE ALE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY NIE OCZYWISCIE ZE NIE ,A BIEDNEJ POLICJI AZ TYLE CZASU ZAJELO ZEBY SCHWYTAC ZLODZIEJA JAK TAK ZECZYWISCIE JEST TO POLICJA W TYM KRAJU JEST SMIECHU WARTA.
Avatar
obywatel / 15 listopada 2007 o 14:01
0
Jakoś dziwnie mi się wydaje że media kreują go na bohatera!
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:36
0
Nie dość że skakał jak małpa to jeszcze ma małpi rozum- trzeba być fest głupcem aby takie rzeczy robić w takiej sytuacji.popieram poprzednika - do zoo z nim do klatki z małpami. Może się małpy nie obrażą , ze takiego głupka im wysyłamy.
Avatar
żabka / 17 listopada 2007 o 15:08
0
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie nastroju. Ta pani, która dziwi sie mediom i oskarża je o zbyt duże nagłasnianie tego właśnie problemu chyba nigdy nie została okradziona a wię proszę pani, proszę uważać bo los może spłatać jakiegos figlaaaa... Ja bardzo dziękuję policji i jestem pewna, że wykonuje dobrą robotę, oby tak dalej. pozdrawiam
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie na... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 16 listopada 2007 o 22:20
0
a to, że złapali go z łupem z konkretnegto mieszkania, że sam pokazał gdzie się włamywał to nic!!!!!!!!!!!!!!!ciekawe czy tak samo byście pisali jakby to was okradł
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:53
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:51
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:50
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
ELIGIUSZ / 16 listopada 2007 o 21:48
0
Gadasz od rzeczy. O jakim ty wyroku mówisz, jakiej skrzywdzonej rodzinie? A co z okradzionymi rodzinami, co z ludźmi, którym zabrał dobytek życia? Co z dziećmi, które okradł? Przecież złapali go na gorącym uczynku. Jesli jest jakiś bat na organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, to media właśnie. I robią dobrą robotę. Niech chwalą niebieskich za to, że w ogóle kogoś złapali. Taka motywacja do działania też jest ważna. Mnie też kiedyś okradziono, wiec bardzo sie ciesze, kiedy słyszę, że złapali takiego drania. Więcej takich DOBRYCH WIADOMOśCI! !!!
Avatar
DODA / 16 listopada 2007 o 04:56
0
SAMA SIE ZASTANAWIAM DLACZEGO MEDIA TYLE CZASU POSWIECAJA TEMU CZLOWIEKOWI ,I GO OD RAZU OSADZILI ,PYTAM SIE DLACZEGO NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZECIEZ NIE MA JESCZE WYROKU ,TEN CZLOWIEK MA RODZINE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY ,NASZE MEDIA I POLICJA SA ZENUJACE ,JEST TYLE WAZNIEJSZYCH RZECZY GDZIE MEDIA MOGLY BY SIE ZAJAC A NIE TANIA SENSACJA ,A POLICJA NIECH SIE WEZMIE ZA PRAWDZIWA ROBOTE,NARKOMANOW PEDOFILI ,A PRZEDE WSZYSTKIM Z SAMYCH SIEBIE,BO JAK NA RAZIE TO SIE W NICZYM NIE WYKAZALI
Avatar
czytelnik / 16 listopada 2007 o 04:51
0
TO WSZYSTKO CO WYPISUJA O TYM CZLOWIEKU TO NIE PRAWDA ,TO WSZYSTKO KLAMSTWO.POZA TYM TRZEBA WINE UDOWODNIC A POTEM ORZEKAC ,A NIE Z GORY ZALOZYC ZE JEST WINNY KAZDY MA PRAWO DO OBRONY.TO CO ZROBILA POLICJA I MEDIA PRZEKRACZAJA GRANICE W INNYCH KRAJACH JEST TO NIE DOPUSZCZALNE ,KAZDY Z NAS MA PRAWO DO OBRONY ,KAZDEMU MOZE SIE PRZYTRAFIC ZE GO BEZ PODSTAWNIE OBWINIA.TEN CZLOWIEK MA RODZINE ALE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY NIE OCZYWISCIE ZE NIE ,A BIEDNEJ POLICJI AZ TYLE CZASU ZAJELO ZEBY SCHWYTAC ZLODZIEJA JAK TAK ZECZYWISCIE JEST TO POLICJA W TYM KRAJU JEST SMIECHU WARTA.
Avatar
obywatel / 15 listopada 2007 o 14:01
0
Jakoś dziwnie mi się wydaje że media kreują go na bohatera!
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:36
0
Nie dość że skakał jak małpa to jeszcze ma małpi rozum- trzeba być fest głupcem aby takie rzeczy robić w takiej sytuacji.popieram poprzednika - do zoo z nim do klatki z małpami. Może się małpy nie obrażą , ze takiego głupka im wysyłamy.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 6 1

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 8 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 3 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 36 7

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!