Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2007 r.
18:43
Edytuj ten wpis

"Małpa” kradł dla synka (wideo)

0 11 A A

W półświatku nazywali go "Małpą”. Włamywał się do mieszkań otwierając balkonowe okna i drzwi. Wpadł w policyjną zasadzkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
30-letniego Pawła M. policjanci zatrzymali w poniedziałek, kiedy po włamaniu do mieszkania przy ul. Lawinowej w Lublinie przyszedł z łupami do pasera. Śledczy od dawna podejrzewali, że ma na swym koncie liczne włamania. Ale Paweł M. był sprytny - potrafił zgubić policyjny "ogon” i nie dał się przyłapać na gorącym uczynku, choć miał już na koncie wyrok za włamania.

"Małpa” zgłębiał tajniki złodziejskiego pracując przez kilka miesięcy w fabryce okien. Poznał ich budowę i skonstruował specjalny przyrząd, którym bez pozostawienia śladów pokonywał fabryczne zabezpieczenia.

Na małpie wyczyny po elewacjach pozwalały mu warunki fizyczne: 185 cm wzrostu i tylko 75 kg wagi. Miał buty, które ułatwiały wspinaczkę. Przyłapany na kradzieży przez domowników, co się zdarzyło kilka razy, potrafił skoczyć z balkonu na drugim piętrze.

Okradał przypadkowe mieszkania. Błyskawicznie wskakiwał na balkon i w kilka sekund otwierał okno. Nie zabierał się tylko za okna z drewnianymi ramami albo z zamkiem zamontowanym w klamce.

- Kradł przedmioty, które zmieściły mu się w kieszeniach i plecaku - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Z reguły były to pieniądze, biżuteria, aparaty fotograficzne, laptopy lub odtwarzacze cyfrowe.
Pomagał mu 20-letni Piotr W., którego zadaniem było obserwowanie miejsca przestępstwa.

Włamywacz tłumaczył śledczym, że niedawno urodził mu się syn. Kradł więc, by utrzymać rodzinę. Uważał, że jest bardzo sprytny i nikt nie jest w stanie go schwytać.
Paweł M. poszedł na współpracę z policją. Tylko tak może zasłużyć na łagodniejszą karę. Przez ostatnie dwa dni wskazywał mieszkania, które okradł. Tylko na LSM przyznał się do skoku na 52 mieszkania.

SPRAWDŹ, CZY TO ON CIĘ OKRADŁ

Policja podejrzewa, że "Małpa” ma na koncie nawet 150 włamań. Funkcjonariusze odzyskali około 500 przedmiotów, które pochodzą z kradzieży. Ofiary włamań mogą je zobaczyć w KWP w Lublinie przy ul. Narutowicza i sprawdzić, czy pochodzą z ich mieszkań. Już wczoraj pierwsze osoby rozpoznały swoją własność.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
żabka / 17 listopada 2007 o 15:08
0
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie nastroju. Ta pani, która dziwi sie mediom i oskarża je o zbyt duże nagłasnianie tego właśnie problemu chyba nigdy nie została okradziona a wię proszę pani, proszę uważać bo los może spłatać jakiegos figlaaaa... Ja bardzo dziękuję policji i jestem pewna, że wykonuje dobrą robotę, oby tak dalej. pozdrawiam
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie na... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 16 listopada 2007 o 22:20
0
a to, że złapali go z łupem z konkretnegto mieszkania, że sam pokazał gdzie się włamywał to nic!!!!!!!!!!!!!!!ciekawe czy tak samo byście pisali jakby to was okradł
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:53
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:51
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:50
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
ELIGIUSZ / 16 listopada 2007 o 21:48
0
Gadasz od rzeczy. O jakim ty wyroku mówisz, jakiej skrzywdzonej rodzinie? A co z okradzionymi rodzinami, co z ludźmi, którym zabrał dobytek życia? Co z dziećmi, które okradł? Przecież złapali go na gorącym uczynku. Jesli jest jakiś bat na organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, to media właśnie. I robią dobrą robotę. Niech chwalą niebieskich za to, że w ogóle kogoś złapali. Taka motywacja do działania też jest ważna. Mnie też kiedyś okradziono, wiec bardzo sie ciesze, kiedy słyszę, że złapali takiego drania. Więcej takich DOBRYCH WIADOMOśCI! !!!
Avatar
DODA / 16 listopada 2007 o 04:56
0
SAMA SIE ZASTANAWIAM DLACZEGO MEDIA TYLE CZASU POSWIECAJA TEMU CZLOWIEKOWI ,I GO OD RAZU OSADZILI ,PYTAM SIE DLACZEGO NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZECIEZ NIE MA JESCZE WYROKU ,TEN CZLOWIEK MA RODZINE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY ,NASZE MEDIA I POLICJA SA ZENUJACE ,JEST TYLE WAZNIEJSZYCH RZECZY GDZIE MEDIA MOGLY BY SIE ZAJAC A NIE TANIA SENSACJA ,A POLICJA NIECH SIE WEZMIE ZA PRAWDZIWA ROBOTE,NARKOMANOW PEDOFILI ,A PRZEDE WSZYSTKIM Z SAMYCH SIEBIE,BO JAK NA RAZIE TO SIE W NICZYM NIE WYKAZALI
Avatar
czytelnik / 16 listopada 2007 o 04:51
0
TO WSZYSTKO CO WYPISUJA O TYM CZLOWIEKU TO NIE PRAWDA ,TO WSZYSTKO KLAMSTWO.POZA TYM TRZEBA WINE UDOWODNIC A POTEM ORZEKAC ,A NIE Z GORY ZALOZYC ZE JEST WINNY KAZDY MA PRAWO DO OBRONY.TO CO ZROBILA POLICJA I MEDIA PRZEKRACZAJA GRANICE W INNYCH KRAJACH JEST TO NIE DOPUSZCZALNE ,KAZDY Z NAS MA PRAWO DO OBRONY ,KAZDEMU MOZE SIE PRZYTRAFIC ZE GO BEZ PODSTAWNIE OBWINIA.TEN CZLOWIEK MA RODZINE ALE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY NIE OCZYWISCIE ZE NIE ,A BIEDNEJ POLICJI AZ TYLE CZASU ZAJELO ZEBY SCHWYTAC ZLODZIEJA JAK TAK ZECZYWISCIE JEST TO POLICJA W TYM KRAJU JEST SMIECHU WARTA.
Avatar
obywatel / 15 listopada 2007 o 14:01
0
Jakoś dziwnie mi się wydaje że media kreują go na bohatera!
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:36
0
Nie dość że skakał jak małpa to jeszcze ma małpi rozum- trzeba być fest głupcem aby takie rzeczy robić w takiej sytuacji.popieram poprzednika - do zoo z nim do klatki z małpami. Może się małpy nie obrażą , ze takiego głupka im wysyłamy.
Avatar
żabka / 17 listopada 2007 o 15:08
0
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie nastroju. Ta pani, która dziwi sie mediom i oskarża je o zbyt duże nagłasnianie tego właśnie problemu chyba nigdy nie została okradziona a wię proszę pani, proszę uważać bo los może spłatać jakiegos figlaaaa... Ja bardzo dziękuję policji i jestem pewna, że wykonuje dobrą robotę, oby tak dalej. pozdrawiam
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie na... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 16 listopada 2007 o 22:20
0
a to, że złapali go z łupem z konkretnegto mieszkania, że sam pokazał gdzie się włamywał to nic!!!!!!!!!!!!!!!ciekawe czy tak samo byście pisali jakby to was okradł
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:53
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:51
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:50
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
ELIGIUSZ / 16 listopada 2007 o 21:48
0
Gadasz od rzeczy. O jakim ty wyroku mówisz, jakiej skrzywdzonej rodzinie? A co z okradzionymi rodzinami, co z ludźmi, którym zabrał dobytek życia? Co z dziećmi, które okradł? Przecież złapali go na gorącym uczynku. Jesli jest jakiś bat na organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, to media właśnie. I robią dobrą robotę. Niech chwalą niebieskich za to, że w ogóle kogoś złapali. Taka motywacja do działania też jest ważna. Mnie też kiedyś okradziono, wiec bardzo sie ciesze, kiedy słyszę, że złapali takiego drania. Więcej takich DOBRYCH WIADOMOśCI! !!!
Avatar
DODA / 16 listopada 2007 o 04:56
0
SAMA SIE ZASTANAWIAM DLACZEGO MEDIA TYLE CZASU POSWIECAJA TEMU CZLOWIEKOWI ,I GO OD RAZU OSADZILI ,PYTAM SIE DLACZEGO NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZECIEZ NIE MA JESCZE WYROKU ,TEN CZLOWIEK MA RODZINE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY ,NASZE MEDIA I POLICJA SA ZENUJACE ,JEST TYLE WAZNIEJSZYCH RZECZY GDZIE MEDIA MOGLY BY SIE ZAJAC A NIE TANIA SENSACJA ,A POLICJA NIECH SIE WEZMIE ZA PRAWDZIWA ROBOTE,NARKOMANOW PEDOFILI ,A PRZEDE WSZYSTKIM Z SAMYCH SIEBIE,BO JAK NA RAZIE TO SIE W NICZYM NIE WYKAZALI
Avatar
czytelnik / 16 listopada 2007 o 04:51
0
TO WSZYSTKO CO WYPISUJA O TYM CZLOWIEKU TO NIE PRAWDA ,TO WSZYSTKO KLAMSTWO.POZA TYM TRZEBA WINE UDOWODNIC A POTEM ORZEKAC ,A NIE Z GORY ZALOZYC ZE JEST WINNY KAZDY MA PRAWO DO OBRONY.TO CO ZROBILA POLICJA I MEDIA PRZEKRACZAJA GRANICE W INNYCH KRAJACH JEST TO NIE DOPUSZCZALNE ,KAZDY Z NAS MA PRAWO DO OBRONY ,KAZDEMU MOZE SIE PRZYTRAFIC ZE GO BEZ PODSTAWNIE OBWINIA.TEN CZLOWIEK MA RODZINE ALE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY NIE OCZYWISCIE ZE NIE ,A BIEDNEJ POLICJI AZ TYLE CZASU ZAJELO ZEBY SCHWYTAC ZLODZIEJA JAK TAK ZECZYWISCIE JEST TO POLICJA W TYM KRAJU JEST SMIECHU WARTA.
Avatar
obywatel / 15 listopada 2007 o 14:01
0
Jakoś dziwnie mi się wydaje że media kreują go na bohatera!
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:36
0
Nie dość że skakał jak małpa to jeszcze ma małpi rozum- trzeba być fest głupcem aby takie rzeczy robić w takiej sytuacji.popieram poprzednika - do zoo z nim do klatki z małpami. Może się małpy nie obrażą , ze takiego głupka im wysyłamy.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 0

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 0 0

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 4 3

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 1

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 0

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 85 47

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 38 15

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 1 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 10 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 71 35

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 65 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 5 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 3

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!