Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2007 r.
18:43
Edytuj ten wpis

"Małpa” kradł dla synka (wideo)

0 11 A A

W półświatku nazywali go "Małpą”. Włamywał się do mieszkań otwierając balkonowe okna i drzwi. Wpadł w policyjną zasadzkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
30-letniego Pawła M. policjanci zatrzymali w poniedziałek, kiedy po włamaniu do mieszkania przy ul. Lawinowej w Lublinie przyszedł z łupami do pasera. Śledczy od dawna podejrzewali, że ma na swym koncie liczne włamania. Ale Paweł M. był sprytny - potrafił zgubić policyjny "ogon” i nie dał się przyłapać na gorącym uczynku, choć miał już na koncie wyrok za włamania.

"Małpa” zgłębiał tajniki złodziejskiego pracując przez kilka miesięcy w fabryce okien. Poznał ich budowę i skonstruował specjalny przyrząd, którym bez pozostawienia śladów pokonywał fabryczne zabezpieczenia.

Na małpie wyczyny po elewacjach pozwalały mu warunki fizyczne: 185 cm wzrostu i tylko 75 kg wagi. Miał buty, które ułatwiały wspinaczkę. Przyłapany na kradzieży przez domowników, co się zdarzyło kilka razy, potrafił skoczyć z balkonu na drugim piętrze.

Okradał przypadkowe mieszkania. Błyskawicznie wskakiwał na balkon i w kilka sekund otwierał okno. Nie zabierał się tylko za okna z drewnianymi ramami albo z zamkiem zamontowanym w klamce.

- Kradł przedmioty, które zmieściły mu się w kieszeniach i plecaku - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Z reguły były to pieniądze, biżuteria, aparaty fotograficzne, laptopy lub odtwarzacze cyfrowe.
Pomagał mu 20-letni Piotr W., którego zadaniem było obserwowanie miejsca przestępstwa.

Włamywacz tłumaczył śledczym, że niedawno urodził mu się syn. Kradł więc, by utrzymać rodzinę. Uważał, że jest bardzo sprytny i nikt nie jest w stanie go schwytać.
Paweł M. poszedł na współpracę z policją. Tylko tak może zasłużyć na łagodniejszą karę. Przez ostatnie dwa dni wskazywał mieszkania, które okradł. Tylko na LSM przyznał się do skoku na 52 mieszkania.

SPRAWDŹ, CZY TO ON CIĘ OKRADŁ

Policja podejrzewa, że "Małpa” ma na koncie nawet 150 włamań. Funkcjonariusze odzyskali około 500 przedmiotów, które pochodzą z kradzieży. Ofiary włamań mogą je zobaczyć w KWP w Lublinie przy ul. Narutowicza i sprawdzić, czy pochodzą z ich mieszkań. Już wczoraj pierwsze osoby rozpoznały swoją własność.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
żabka / 17 listopada 2007 o 15:08
0
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie nastroju. Ta pani, która dziwi sie mediom i oskarża je o zbyt duże nagłasnianie tego właśnie problemu chyba nigdy nie została okradziona a wię proszę pani, proszę uważać bo los może spłatać jakiegos figlaaaa... Ja bardzo dziękuję policji i jestem pewna, że wykonuje dobrą robotę, oby tak dalej. pozdrawiam
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie na... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 16 listopada 2007 o 22:20
0
a to, że złapali go z łupem z konkretnegto mieszkania, że sam pokazał gdzie się włamywał to nic!!!!!!!!!!!!!!!ciekawe czy tak samo byście pisali jakby to was okradł
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:53
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:51
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:50
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
ELIGIUSZ / 16 listopada 2007 o 21:48
0
Gadasz od rzeczy. O jakim ty wyroku mówisz, jakiej skrzywdzonej rodzinie? A co z okradzionymi rodzinami, co z ludźmi, którym zabrał dobytek życia? Co z dziećmi, które okradł? Przecież złapali go na gorącym uczynku. Jesli jest jakiś bat na organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, to media właśnie. I robią dobrą robotę. Niech chwalą niebieskich za to, że w ogóle kogoś złapali. Taka motywacja do działania też jest ważna. Mnie też kiedyś okradziono, wiec bardzo sie ciesze, kiedy słyszę, że złapali takiego drania. Więcej takich DOBRYCH WIADOMOśCI! !!!
Avatar
DODA / 16 listopada 2007 o 04:56
0
SAMA SIE ZASTANAWIAM DLACZEGO MEDIA TYLE CZASU POSWIECAJA TEMU CZLOWIEKOWI ,I GO OD RAZU OSADZILI ,PYTAM SIE DLACZEGO NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZECIEZ NIE MA JESCZE WYROKU ,TEN CZLOWIEK MA RODZINE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY ,NASZE MEDIA I POLICJA SA ZENUJACE ,JEST TYLE WAZNIEJSZYCH RZECZY GDZIE MEDIA MOGLY BY SIE ZAJAC A NIE TANIA SENSACJA ,A POLICJA NIECH SIE WEZMIE ZA PRAWDZIWA ROBOTE,NARKOMANOW PEDOFILI ,A PRZEDE WSZYSTKIM Z SAMYCH SIEBIE,BO JAK NA RAZIE TO SIE W NICZYM NIE WYKAZALI
Avatar
czytelnik / 16 listopada 2007 o 04:51
0
TO WSZYSTKO CO WYPISUJA O TYM CZLOWIEKU TO NIE PRAWDA ,TO WSZYSTKO KLAMSTWO.POZA TYM TRZEBA WINE UDOWODNIC A POTEM ORZEKAC ,A NIE Z GORY ZALOZYC ZE JEST WINNY KAZDY MA PRAWO DO OBRONY.TO CO ZROBILA POLICJA I MEDIA PRZEKRACZAJA GRANICE W INNYCH KRAJACH JEST TO NIE DOPUSZCZALNE ,KAZDY Z NAS MA PRAWO DO OBRONY ,KAZDEMU MOZE SIE PRZYTRAFIC ZE GO BEZ PODSTAWNIE OBWINIA.TEN CZLOWIEK MA RODZINE ALE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY NIE OCZYWISCIE ZE NIE ,A BIEDNEJ POLICJI AZ TYLE CZASU ZAJELO ZEBY SCHWYTAC ZLODZIEJA JAK TAK ZECZYWISCIE JEST TO POLICJA W TYM KRAJU JEST SMIECHU WARTA.
Avatar
obywatel / 15 listopada 2007 o 14:01
0
Jakoś dziwnie mi się wydaje że media kreują go na bohatera!
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:36
0
Nie dość że skakał jak małpa to jeszcze ma małpi rozum- trzeba być fest głupcem aby takie rzeczy robić w takiej sytuacji.popieram poprzednika - do zoo z nim do klatki z małpami. Może się małpy nie obrażą , ze takiego głupka im wysyłamy.
Avatar
żabka / 17 listopada 2007 o 15:08
0
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie nastroju. Ta pani, która dziwi sie mediom i oskarża je o zbyt duże nagłasnianie tego właśnie problemu chyba nigdy nie została okradziona a wię proszę pani, proszę uważać bo los może spłatać jakiegos figlaaaa... Ja bardzo dziękuję policji i jestem pewna, że wykonuje dobrą robotę, oby tak dalej. pozdrawiam
Bardzo sie cieszę, że złapała Policja tego człowieka i na pewno cieszą sie wszyscy okradzeni. Do mojego mieszkania włamano sie w sobotę w godzinach popołudniowych. Mam nadzieje, że to właśnie był pan."małpa" a to dlatego, że zwiększa sie moja szansa na odzyskanie ukochanej biżuterii zbieranej od dziesiątków lat. Kasa, którą też złodziej zabrał jest mozliwa do odpracowania ale złoto NIE. Modle sie aby to był właśnie pan "małpa" - specjalnie ironizuję nazywanie tego rzezimieszka panem małpą poprostu dla poprawienia sobie na... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 16 listopada 2007 o 22:20
0
a to, że złapali go z łupem z konkretnegto mieszkania, że sam pokazał gdzie się włamywał to nic!!!!!!!!!!!!!!!ciekawe czy tak samo byście pisali jakby to was okradł
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:53
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:51
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
fer / 16 listopada 2007 o 21:50
0
a co te małpy Ci zrobiły człowieku, żeś chciał je uraczyć takim towarzystwem?? Czekam na odpowiedź
Avatar
ELIGIUSZ / 16 listopada 2007 o 21:48
0
Gadasz od rzeczy. O jakim ty wyroku mówisz, jakiej skrzywdzonej rodzinie? A co z okradzionymi rodzinami, co z ludźmi, którym zabrał dobytek życia? Co z dziećmi, które okradł? Przecież złapali go na gorącym uczynku. Jesli jest jakiś bat na organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, to media właśnie. I robią dobrą robotę. Niech chwalą niebieskich za to, że w ogóle kogoś złapali. Taka motywacja do działania też jest ważna. Mnie też kiedyś okradziono, wiec bardzo sie ciesze, kiedy słyszę, że złapali takiego drania. Więcej takich DOBRYCH WIADOMOśCI! !!!
Avatar
DODA / 16 listopada 2007 o 04:56
0
SAMA SIE ZASTANAWIAM DLACZEGO MEDIA TYLE CZASU POSWIECAJA TEMU CZLOWIEKOWI ,I GO OD RAZU OSADZILI ,PYTAM SIE DLACZEGO NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZECIEZ NIE MA JESCZE WYROKU ,TEN CZLOWIEK MA RODZINE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY ,NASZE MEDIA I POLICJA SA ZENUJACE ,JEST TYLE WAZNIEJSZYCH RZECZY GDZIE MEDIA MOGLY BY SIE ZAJAC A NIE TANIA SENSACJA ,A POLICJA NIECH SIE WEZMIE ZA PRAWDZIWA ROBOTE,NARKOMANOW PEDOFILI ,A PRZEDE WSZYSTKIM Z SAMYCH SIEBIE,BO JAK NA RAZIE TO SIE W NICZYM NIE WYKAZALI
Avatar
czytelnik / 16 listopada 2007 o 04:51
0
TO WSZYSTKO CO WYPISUJA O TYM CZLOWIEKU TO NIE PRAWDA ,TO WSZYSTKO KLAMSTWO.POZA TYM TRZEBA WINE UDOWODNIC A POTEM ORZEKAC ,A NIE Z GORY ZALOZYC ZE JEST WINNY KAZDY MA PRAWO DO OBRONY.TO CO ZROBILA POLICJA I MEDIA PRZEKRACZAJA GRANICE W INNYCH KRAJACH JEST TO NIE DOPUSZCZALNE ,KAZDY Z NAS MA PRAWO DO OBRONY ,KAZDEMU MOZE SIE PRZYTRAFIC ZE GO BEZ PODSTAWNIE OBWINIA.TEN CZLOWIEK MA RODZINE ALE CZY KTOS SIE Z TYM LICZY NIE OCZYWISCIE ZE NIE ,A BIEDNEJ POLICJI AZ TYLE CZASU ZAJELO ZEBY SCHWYTAC ZLODZIEJA JAK TAK ZECZYWISCIE JEST TO POLICJA W TYM KRAJU JEST SMIECHU WARTA.
Avatar
obywatel / 15 listopada 2007 o 14:01
0
Jakoś dziwnie mi się wydaje że media kreują go na bohatera!
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:36
0
Nie dość że skakał jak małpa to jeszcze ma małpi rozum- trzeba być fest głupcem aby takie rzeczy robić w takiej sytuacji.popieram poprzednika - do zoo z nim do klatki z małpami. Może się małpy nie obrażą , ze takiego głupka im wysyłamy.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jan Michalec z jazzowym koncertem w Kazimierzu
23 listopada 2019, 18:00

Jan Michalec z jazzowym koncertem w Kazimierzu 0 0

Studio KZMRZ w Kazimierzu Dolnym zaprasza na kolejny plenerowy koncert w Wąwozie Plebanka w Kazimierzu Dolnym. 23 listopada o godz. 18 Jan Michalec wykona koncert jazzowy.

Nowe buty i bojowe nastawienie. Rusza kolejna walka o Kryształową Kulę

Nowe buty i bojowe nastawienie. Rusza kolejna walka o Kryształową Kulę 0 0

W weekend rozpoczyna się 41. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tradycyjnie pierwsze zawody w sezonie 2019/2020 odbędą się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Jak wypadną w nich Biało-Czerwoni i kto z Polaków poza Kamilem Stochem będzie walczyć o Kryształową Kulę?

Prezydent nagrodził lubelskie firmy

Prezydent nagrodził lubelskie firmy 55 23

Aż w pięciu kategoriach przyznane zostały dzisiaj coroczne Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Lublin. Podczas uroczystej gali wyróżnione zostały lubelskie przedsiębiorstwa, które są gospodarczymi lokomotywami miasta, z powodzeniem podbijają zagraniczne rynki i poszukują innowacji. Była też szósta nagroda, specjalna.

Wójt Brzeziński wygrywa proces z rolnikami

Wójt Brzeziński wygrywa proces z rolnikami 0 5

To już koniec sądowej batalii pomiędzy właścicielami plantacji, którzy na skutek ulewnych opadów w maju 2014 roku stracili swoje uprawy, a oskarżanym o niedopełnienie obowiązków, wójtem gminy Puławy. Sąd Apelacyjny Krzysztofa Brzezińskiego uniewinnił.

"Moniuszkowkie Praliny” najlepszym polskim produktem eksportowym

"Moniuszkowkie Praliny” najlepszym polskim produktem eksportowym 0 1

Polskie Radio po raz trzeci wręczyło nagrody dla najlepszych polskich produktów i usług w rankingu „Lubię, bo polskie”. Najlepszym polskim produktem eksportowym zostały „Moniuszkowskie Praliny” lubelskiej firmy „Pszczółka”

Łydka Grubasa wystąpi w Grffiti
23 listopada 2019, 19:00

Łydka Grubasa wystąpi w Grffiti 0 1

W sobotę, 23 listopada o godz. 19 w Klubie Graffiti wystąpi Łydka Grubasa w ramach jesiennej trasy koncertowej.

Włodawa: Śmiertelny postrzał z wiatrówki. Nie żyje mężczyzna

Włodawa: Śmiertelny postrzał z wiatrówki. Nie żyje mężczyzna 20 5

Do tragedii doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Jak się dowiedzieliśmy, 60-latek postrzelił się śmiertelnie z wiatrówki w głowę. Policja wykluczyła przestępczy charakter zdarzenia.

Potrącił pieszych podczas driftu. Teraz usłyszał wyrok
film

Potrącił pieszych podczas driftu. Teraz usłyszał wyrok 0 4

Stargard (woj. zachodniopomorskie). Dziewiętnastoletni Damian M., który uczestnicząc w nielegalnych zawodach driftowych staranował grupę pieszych, został przez sąd w Stargardzie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. To tylko część kary.

Adrian Kostrzewski (Górnik): Czekałem cierpliwie na swoją szansę

Adrian Kostrzewski (Górnik): Czekałem cierpliwie na swoją szansę 0 0

Rozmowa z Adrianem Kostrzewskim, bramkarzem Górnika Łęczna

"My nie mieszkamy na wyspie" Raport Homo Faber o migrantach i migrantkach w Lublinie

"My nie mieszkamy na wyspie" Raport Homo Faber o migrantach i migrantkach w Lublinie 6 8

– Zależy, by uczestniczyć we wspólnych wydarzeniach. By nas poznawać – podkreślają autorki raportu „Niewidzialni mieszkańcy”, które przepytały mieszkających w Lublinie cudzoziemców. – Mają gigantyczną chęć poznawania Polaków. Chcą mieć tu przyjaciół.

"Kiczowatość może być atutem". Rozmowa z Krzysztofem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek
galeria

"Kiczowatość może być atutem". Rozmowa z Krzysztofem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek 3 0

17 listopada w Klubie 30 w Lublinie wystąpił zespół Nocny Kochanek. Popularna formacja promowała swój najnowszy krążek "Randka w Ciemność". Rozmawiamy z liderem grupy - Krzysztofem Sokołowskim.

Koncert "Mirt" w Strefie Innych Brzmień
22 listopada 2019, 19:00

Koncert "Mirt" w Strefie Innych Brzmień 0 1

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają na koncert z cyklu Strefa Innych Brzmień. Gościem organizatorów będzie specjalista od elektroniki - Tomasz Mirt. Koncert odbędzie się 22 listopada o godz. 19.

"Tę akcję od początku tworzymy wszyscy razem". Kolejna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już w niedzielę

"Tę akcję od początku tworzymy wszyscy razem". Kolejna akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już w niedzielę 13 3

Rozmowa z Ewą Dados, pomysłodawczynią akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Lublin: 60 tys. na remont kapliczki Chrystusa

Lublin: 60 tys. na remont kapliczki Chrystusa 0 7

Władze miasta przymierzają się do remontu kapliczki Chrystusa Frasobliwego, która niszczeje obok budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. Tuż nad placem kruszą się i odpadają od niej fragmenty cegieł, choć była odnawiana była dość niedawno, bo przy okazji zakończonej sześć lat temu przebudowy CK wraz z przyległym placem.

Kapelan aresztowany za seks z dzieckiem

Kapelan aresztowany za seks z dzieckiem 1911 47

Ksiądz z Opola Lubelskiego odpowie za wykorzystywanie seksualne dzieci. Jego ofiarą padło przynajmniej dwóch chłopców – ustaliła prokuratura. Duchowny został aresztowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!