Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 sierpnia 2021 r.
10:20

Mapa nasadzeń drzew w Lublinie miała być na wiosnę. Terminy mijają, efektu brak

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
204 76 A A
W ramach akcji finansowanej z budżetu obywatelskiego posadzono jak dotąd po jednym drzewie w większości dzielnic, za to z rozgłosem
W ramach akcji finansowanej z budżetu obywatelskiego posadzono jak dotąd po jednym drzewie w większości dzielnic, za to z rozgłosem (fot. Piotr Michalski / archiwum)

Do dziś nie powstała obiecywana przez Ratusz mapa kilkuset miejsc, w których jeszcze w tym roku miały być posadzone drzewa. Teoretycznie miała być gotowa wiosną, teraz zapowiadana jest na wrzesień. Czy miasto zdąży posadzić drzewka przed zimą?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Mapa nasadzeń drzew przygotowana wspólnie z mieszkańcami i radami dzielnic ma zostać opracowana do 31 maja – deklarowała wiosną Izolda Boguta z lubelskiego Ratusza. W ten sposób Urząd Miasta miał zrealizować pomysł zgłoszony do budżetu obywatelskiego, sprowadzający się do posadzenia w całym Lublinie setek drzew.

Władze miasta uznały, że nie wskażą same miejsc do obsadzenia zielenią, tylko zlecą to jakiejś organizacji, która zbierze propozycje od mieszkańców i wybierze z nich odpowiednie lokalizacje, uzgadniając to z miastem.

– Na podstawie tej mapy jesienią będziemy sadzić drzewa, najwcześniej od połowy września – zapowiadał Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej, które odpowiada w Ratuszu za budżet obywatelski.

Organizacja została wybrana przez urzędników w konkursie, który wygrała Fundacja Krajobrazy. Mieszkańcy oraz rady dzielnic dosłownie zasypali ją propozycjami miejsc do zazielenienia. Zgłoszono ich 431 i nie jest to liczba pojedynczych drzew, bo należało proponować szpalery lub skupiska.

– Niektórzy zgłaszali po 200 lub 300 drzew – mówił w maju Bartosz Niewiadomski z fundacji Krajobrazy i już wtedy przyznał, że mapa powstanie później niż zakładano. – Najprawdopodobniej do połowy czerwca.

Tego terminu nie udało się dotrzymać, podobnie jak następnego. – Zakładamy, że mapa będzie gotowa w pierwszej połowie lipca – mówiła Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza, zapewniając nas, że „trwają jeszcze ostatnie weryfikacje lokalizacji pod kątem dostępności terenu”. W lipcu urzędnicy tłumaczyli, że „część zaproponowanych miejsc nie przeszła etapu weryfikacji”. Takie wyjaśnienie dostaliśmy 19 lipca. Od tamtej pory minął ponad miesiąc, a końcowego efektu nie ma.

– Prace nad stworzeniem mapy nasadzeń są kontynuowane i znajdują się na końcowym etapie – zapewnia Izolda Boguta, chociaż już 28 czerwca urzędnicy informowali, że „finalizują prace przy jej tworzeniu”. – Obecnie trwają uzgodnienia ostatnich zaproponowanych lokalizacji z zarządcą terenu, m.in. pod kątem kolizji z planowanymi inwestycjami, przepisami ruchu drogowego czy sieciami, co jest elementem koniecznym do zakończenia tego procesu.

Sama mapa nie będzie jeszcze spełnieniem życzenia mieszkańców Lublina, którzy chcieli przecież drzew. Aby spełnić ich wolę trzeba będzie jeszcze zamówić setki sadzonek i umieścić je w ziemi. Czy są jeszcze szanse na to, by miasto zdążyło z tym wszystkim przed zimą? – Wszystko wskazuje na to, że mapa będzie gotowa we wrześniu, co pozwoli na posadzenie drzew w tym roku – informuje Boguta.

Wiele hałasu i nic

Przypomnijmy, że w urzędniczych szufladach zaległa zapowiadana rewolucja na ul. Chopina między Krakowskim Przedmieściem a ul. Okopową. Planowano rozebrać tu część chodnika, by w tym miejscu stworzyć zieleńce i posadzić 18 drzew, zaś miejsca parkingowe po nieparzystej stronie ulicy miały być przeniesione na jezdnię. Podobną rewolucję zapowiadano na Sądowej. Na obu tych ulicach obiecano łącznie 353 krzewy róży wielkokwiatowej i 757 krzewów irgi błyszczącej. Miasto wybrało nawet firmę, która miała przeprowadzić prace do połowy listopada zeszłego roku, ale w końcu Ratusz zdecydował, że krzewy trafią na inne ulice. Urzędnicy tłumaczyli, że najpierw muszą się zająć parkowaniem, a potem zielenią, zaś przeniesienie parkingu na jezdnię nie wchodzi w grę w czasie przebudowy ul. Lipowej. Zieloną rewolucję, jak twierdzi biuro prasowe Ratusza, odłożono na rok 2022.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kosmitulo / 30 sierpnia 2021 r. o 11:21
+28
Ale mam nadzieję, towarzysz Smaga się nie zesra jeśli posadzą w przyszłym? Czy robić zbiórkę na pampersy?
Avatar
Nie_jestem_robotem / 30 sierpnia 2021 r. o 11:48
+24
Monisia trollu, stanowczo zbyt wolno kasujesz i dodajesz od nowa swoje wypociny. Przyśpiesz, bo ci Nowogrodzka stawkę za wpis obniży.
Avatar
Benny102 / 30 sierpnia 2021 r. o 14:50
+19
Agencja PR Monisia&kronikidewelorozwoju jest chyba czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku.
Avatar
Jasin / 30 sierpnia 2021 r. o 11:25
+17
Już "widzę", jak Dendrofob z Jakubowic pali się do sadzenia drzew.
Ale zawsze to miło zobaczyć palitrolla (w wersji multi) jak dwoi się i troi, aby własny cień prześcignąć. Biedny, naiwny chłopczyk Moniś...
Avatar
Memory5 / 30 sierpnia 2021 r. o 12:47
+16
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi.
Avatar
Jasin / 30 sierpnia 2021 r. o 11:30
+13
Te, ścierK0 z agencji - czy to wasze nieustanne plucie jadem na Pana Dominika to tak na specjalne życzenie Dewelo-Duce?
Fiku miku, palitroll w wersji multi - na następnym pomyka koniku.... Ja mam czas...Ja poczekam.....Poczekam, niech namiętny, "inteligentny inaczej" troll (w wersji multi) gorliwie, w pocie czoła, natrzepie więcej. I skasuję - jednym wpisem. I trzep, trzep wściekle dalej, jak nie masz lepszego zajęcia, chłopaczku-naiwniaczku....
Avatar
BillyWhite / 30 sierpnia 2021 r. o 14:11
+12
wyciac to by nalezalo ciebie oplacony kaczy trollu, jestes zwyklym chwastem i hejterem ktory nie wnosi tutaj zadnej wartosci dodanej, od rana do wieczora belkot kopiuj wklej i same rzygowiny pod kazdym artykulem
Avatar
Jasin / 30 sierpnia 2021 r. o 11:28
+12
A jak tam mapa K0lejnych wycinek? Już przygotowana P0d osobistym nadzorem "eK0loga" 700-lecia?
Ja mam czas...Ja poczekam.....Poczekam, niech namiętny, "inteligentny inaczej" troll (w wersji multi) gorliwie, w pocie czoła, natrzepie więcej. I skasuję - jednym wpisem. I trzep, trzep wściekle dalej, jak nie masz lepszego zajęcia, chłopaczku-naiwniaczku....
Avatar
Jasin / 31 sierpnia 2021 r. o 08:45
+11
Już "widzę", jak Dendrofob z Jakubowic pali się do sadzenia drzew. Ale do cięcia zawsze pierwszy, jak i do oP0wiadania banialuKÓw o "rozwoju"!
Za wolno, chłopczyku, za wolno!!! Klep 10 razy szybciej! Ja mam czas...Ja poczekam.....Poczekam, niech namiętny, "inteligentny inaczej" troll (w wersji multi) gorliwie, w pocie czoła, natrzepie więcej. I skasuję - jednym wpisem. I trzep, trzep wściekle dalej, jak nie masz lepszego zajęcia, chłopaczku-naiwniaczku.... I ta wręcz zwalająca z nóg pszenno - buraczana yntelygencja wypisana na pysiu naiwnego chłopczyka, trolla Monisia. Miodzio! Brawo Moniś, brawo Ty!
Za wolno, chłopczyku, za wolno!!! Klep 10 razy szybciej! Ja mam czas...Ja poczekam.....Poczekam, niech namiętny, "inteligentny inaczej" troll (w wersji multi) gorliwie, w pocie czoła, natrzepie więcej. I skasuję - jednym wpisem. I trzep, trzep wściekle dalej, jak nie masz lepszego zajęcia, chłopaczku-naiwniaczku.... I ta wręcz zwalająca z nóg pszenno - buraczana yntelygencja wypisana na pysiu naiwnego chłopczyka, trolla Monisia. Miodzio! Brawo Moniś, brawo Ty! rozwiń
Avatar
Jasin / 31 sierpnia 2021 r. o 08:11
+11
cfelku tebewałowy - twoich żałosnych prób promowania lasu "akademiKÓw" na GCz nikt nie kupi. Dewelo-buraczki juz raz wydały kilkaset tys. na kampanię dezinformacyjną o anty-parku i P0niosły sromotną P0rażkę w pseudo-referendum. Definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.
Za wolno, chłopczyku, za wolno! klep 10 razy szybciej! A na "te" to tramwaj staje. Ja mam czas...Ja poczekam.....Poczekam, niech namiętny, "inteligentny inaczej" troll (w wersji multi) gorliwie, w pocie czoła, natrzepie więcej. I skasuję - jednym wpisem. I trzep, trzep wściekle dalej, od nowa - jak nie masz lepszego zajęcia, chłopaczku-naiwniaczku....
Za wolno, chłopczyku, za wolno! klep 10 razy szybciej! A na "te" to tramwaj staje. Ja mam czas...Ja poczekam.....Poczekam, niech namiętny, "inteligentny inaczej" troll (w wersji multi) gorliwie, w pocie czoła, natrzepie więcej. I skasuję - jednym wpisem. I trzep, trzep wściekle dalej, od nowa - jak nie masz lepszego zajęcia, chłopaczku-naiwniaczku.... rozwiń
Avatar
zukzuk / 31 sierpnia 2021 r. o 11:53
-8
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Avatar
Jasin / 31 sierpnia 2021 r. o 09:42
+4
Definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.
  W punkt! Samozaoranie prima sort! Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy!Wincyj, wincyj!
Avatar
Monisia / 31 sierpnia 2021 r. o 09:38
-12
cfelku tebewałowy - twoich żałosnych prób promowania lasu "akademiKÓw" na GCz nikt nie kupi. Dewelo-buraczki juz raz wydały kilkaset tys. na kampanię dezinformacyjną o anty-parku i P0niosły sromotną P0rażkę w pseudo-referendum. Definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.
Avatar
Monisia / 31 sierpnia 2021 r. o 09:37
-14
A jak tam mapa K0lejnych wycinek? Już przygotowana P0d osobistym nadzorem P0gromcy lubelskiego drzewostanu z Jakubowic?
Avatar
Jasin / 31 sierpnia 2021 r. o 09:23
+8
Definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.
  W punkt! Samozaoranie prima sort! Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy!Wincyj, wincyj!
Avatar
Monisia / 31 sierpnia 2021 r. o 09:22
-15
Te, srome_K_, ścierK0 z agencji, czy K0mpulsywne plucie jadem na Smagę odwalacie na specjalne życzenie Dewelo-Duce? Wiadomo, że Jego Nadętość niezbyt dobrze znosi jakąK0lwiek krytykę jego planów przemiany Koziego Grodu w tętniącą maszynkę do napychania kieszeni Ludzi z Wypchanymi Portfelami.
Avatar
Monisia / 31 sierpnia 2021 r. o 09:21
-16
Już "widzę", jak Dendrofob z Jakubowic pali się do sadzenia drzew. Ale do cięcia zawsze pierwszy, jak i do oP0wiadania banialuKÓw o "rozwoju"!
Avatar
Jasin / 31 sierpnia 2021 r. o 09:17
+7
Definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.
  W punkt! Samozaoranie prima sort! Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy!Wincyj, wincyj!
Avatar
Jasin / 31 sierpnia 2021 r. o 08:54
+9
Wiadomo, że Jego Nadętość niezbyt dobrze znosi jakąK0lwiek krytykę jego planów przemiany Koziego Grodu w tętniącą maszynkę do napychania kieszeni Ludzi z Wypchanymi Portfelami.
Za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy!Wincyj, wincyj!
Avatar
Jasin / 31 sierpnia 2021 r. o 08:45
+11
Już "widzę", jak Dendrofob z Jakubowic pali się do sadzenia drzew. Ale do cięcia zawsze pierwszy, jak i do oP0wiadania banialuKÓw o "rozwoju"!
Za wolno, chłopczyku, za wolno!!! Klep 10 razy szybciej! Ja mam czas...Ja poczekam.....Poczekam, niech namiętny, "inteligentny inaczej" troll (w wersji multi) gorliwie, w pocie czoła, natrzepie więcej. I skasuję - jednym wpisem. I trzep, trzep wściekle dalej, jak nie masz lepszego zajęcia, chłopaczku-naiwniaczku.... I ta wręcz zwalająca z nóg pszenno - buraczana yntelygencja wypisana na pysiu naiwnego chłopczyka, trolla Monisia. Miodzio! Brawo Moniś, brawo Ty!
Za wolno, chłopczyku, za wolno!!! Klep 10 razy szybciej! Ja mam czas...Ja poczekam.....Poczekam, niech namiętny, "inteligentny inaczej" troll (w wersji multi) gorliwie, w pocie czoła, natrzepie więcej. I skasuję - jednym wpisem. I trzep, trzep wściekle dalej, jak nie masz lepszego zajęcia, chłopaczku-naiwniaczku.... I ta wręcz zwalająca z nóg pszenno - buraczana yntelygencja wypisana na pysiu naiwnego chłopczyka, trolla Monisia. Miodzio! Brawo Moniś, brawo Ty! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat
Pilne

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat

Motor Lublin bardzo długo toczył wyrównaną walkę z Betard Spartą Wrocław na Stadionie Olimpijskim. Żółto-biało-niebieskim nie udało się jednak sprawić sensacji – w niedzielę przegrali 40:50 i cieszyli się z wicemistrzostwa kraju. Pierwszego od 30 lat

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu
zdjęcia
galeria

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu

Jeszcze starsza jest miejscowa jednostka strażaków – ochotników. Uroczystości rozpoczęła msza, a potem była np. wystawa zabytkowego sprzętu.

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord
zdjęcia
galeria

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord

199 osób wzięło udział w biegu w Kraśniku. Ponad 40 z nich to mieszkańcy tego miasta.

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Dwie przykre niespodzianki w niedzielnych meczach naszych drużyn. Avia dwa razy prowadziła na wyjeździe z Sokołem Sieniawa, ale przegrała 2:3. Ani jednego „oczka” nie zdobyli też piłkarze Orląt Spomlek. Biało-zieloni przegrali u siebie z najgorszym zespołem grupy czwartej, Wisłą Sandomierz 2:4. A trzeba dodać, że rywale wcześniej mieli na koncie ledwie trzy punkty.

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci
zdjęcia
galeria

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci

Piękna pogoda sprzyjała spacerom na plac Zamkowy w Lublinie. Antyki jak zwykle przyciągnęły tłum kolekcjonerów.

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

Górnik Łęczna pokonał Tarnovię Tarnów. Robertowi Makarewiczowi humor popsuła jednak diagnoza dotycząca Aleksandry Posiewki

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Po kilku miesiącach sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie wreszcie dowiemy się, kto zostanie drużynowym mistrzem Polski. Dzisiaj (godz. 19.15) odbędzie się decydujące starcie w finale play-off PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław podejmie na Stadionie Olimpijskim Motor Lublin. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać na antenie nSport+. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Oprócz lokalnych liderów wskazano także delegatów na walne zebranie stowarzyszenia.

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

To się nazywa ciekawe widowisko. Do przerwy Wisła przegrywała z Radunią Stężyca 0:2. I wydawało się, że w szóstym występie u siebie gospodarze zgarną szósty komplet punktów. Puławianie mieli jednak swoje plany i po przerwie wyrównała stan meczu. W końcówce mogli wygrać jedni, mogli i drudzy, ale skończyło się remisem.

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Po personalnej rewolucji na poprzedniej sesji rady miasta, kolej na ciąg dalszy. Jeden z radnych chce by zamiast trzech wiceprzewodniczących rady, był tylko jeden. Głosowanie już w poniedziałek.

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Na początku października dojdzie do połączenia SLD z Wiosną. Zaraz potem działacze Lewicy wybiorą swoich szefów w regionach.

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Na 30 listopada wyznaczony został w Urzędzie Miasta nowy termin rozpatrzenia wniosku dotyczącego kontrowersyjnej budowy biurowca w wąwozie między Czubami a linią kolejową wzdłuż lasu Stary Gaj.

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Jakub Miśkowiak triumfował w drugim finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Krośnie i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zmagań. Drugie miejsce w zawodach na południu Polski zajął Mateusz Cierniak, a trzecie Duńczyk Mads Hansen

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy
Zdjęcia
galeria

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy

Absolwenci Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mają już dyplomy.

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]
galeria

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]

Policjanci poszukują motocyklisty, który dzisiaj nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez funkcjonariuszami ulicami Lublina. Podczas pościgu został uszkodzony jeden z radiowozów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.