Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2018 r.
20:25

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Sprzeczka z Obywatelami RP. Interweniowała policja

Autor: Zdjęcie autora pp dudi
0 134 A A

Czwartkowy VII Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ostatniej chwili zmienił trasę, by ominąć pikietę Obywateli RP w Bramie Krakowskiej. Nie obyło się bez incydentu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na placu Litewskim po godzinie 18 zebrało się ponad tysiąc osób. Do uczestników marszu ONR apelował, by nie używali środków pirotechnicznych i uważali „na prowokacje ludzi Żuka”. Narodowcy szli przez Krakowskie Przedmieście krzycząc m.in. "Bóg, honor i ojczyzna", a potem skręcili w ul. Świętoduską. Trasa została zmieniona, ponieważ przy Bramie Krakowskiej znajdowali się przedstawiciele Obywateli RP.

Mimo apeli nie udało się uniknąć utarczki słownej (25 sekunda w materiale wideo powyżej). Marsz przeszedł ul. Bajkowskiego i dotarł na ul. Lubartowską. W pewnym momencie kilku uczestników marszu podbiegło do kilkunastoosobowej grupy Obywateli RP, która znajdowała się tuż przed Bramą Krakowską z transparentami. Zaczęły się wyzwiska. Jednego z narodowców zatrzymali policjanci.

Chwilę później inny wymachując flagą krzyczał "j...ć Kijowskiego k...y!", "Jak taka banda może nam przeszkodzić". Z drugiej strony z megafonu padało: "Naconalizm. To się leczy!".

Marsz przeszedł ul. Rybną, Grodzką i dotarł przed Zamek Lubelski. Tam swoje wystąpienie miał m.in. wojewoda lubelski. - Jaka szkoda, że w tę atmosferę antypolskości, manipulowania faktami, obrażania Was, m.in. współorganizatorów tego marszu wpisali się niektórzy włodarze samorządowi tego miasta i tego województa. Szkoda, szkoda. Spuśćmy miłosierną zasłonę milczenia na ich głupi list, który napisali pod koniec stycznia. To nic w obliczu tego co zostało dzisiaj powiedziane i tej modlitwy którą tutaj powtarzaliśmy - mówi Przemysław Czarnek.

VII Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Pokłócili się o ONR

W wystosowanym do wojewody pod koniec stycznia liście Krzysztof Żuk (PO) i Sławomir Sosnowski (PSL), krytykując zaproszenie członków ONR na wczorajsze obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, stwierdzili, że „jest to kolejna próba legitymizowania tej organizacji”.

– Organizacja ta wielokrotnie, podczas publicznych zgromadzeń, propagowała faszystowskie hasła i symbole, wzywając do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i religijnych – argumentują.

Żuk i Sosnowski ocenili, że pozwalanie na takie zachowania „godzi w pamięć o Żołnierzach Wyklętych, którzy poświęcili życie w walce z totalitaryzmami zwalczającymi Naród Polski”.

W odpowiedzi wojewoda Przemysław Czarnek (PiS) określił pismo samorządowców jako kuriozalne. Podkreślił, że do współorganizowania obchodów zaprosił wszystkie organizacje bez wymieniania ich z nazwy. Przedstawiciela Brygady Lubelskiej Obozu Narodowo-Radykalnego nie zaproszono nawet na spotkanie organizacyjne. Tłumaczył, że ONR jest natomiast współorganizatorem marszu, w którym biorą udział różne środowiska (chodzi o VII Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który zamykał uroczystości – dop. red.).

– Co do oskarżeń dotyczących działalności nacjonalistycznej i faszystowskiej ONR, czy też nawoływania do nienawiści na tle rasowym czy religijnym, to jeśli macie Panowie dowody na taką działalność – ich adresatem powinien być nie wojewoda, lecz prokurator – instruuje Żuka i Sosnowskiego wojewoda Czarnek.

Sprawę skomentowali też sami członkowie lubelskiego ONR. – Nigdy nie dziwiły nas ataki ze strony neokomunistów, marksistów kulturowych czy salonowej lewicy – piszą i oceniają, że list prezydenta i marszałka należy zaliczyć do kategorii paszkwilu.

– Określanie naszej organizacji jako jawnie faszyzującej (...), to świadectwo ignorancji oraz bezczelności. Ponadto stwierdzenie, że wielokrotnie używaliśmy symboliki faszystowskiej i wzywaliśmy do nienawiści na tle przynależności narodowej, rasowej czy religijnej, to bezpodstawny, obrażający nas zarzut – ripostują. Sam list traktują natomiast jako element nieczystej walki politycznej, w której nie chcą uczestniczyć.

– Natomiast zwykła przyzwoitość nie pozwala nam milczeć, gdy przedstawiciele władzy samorządowej wysyłają obelżywe donosy do przedstawiciela rządu – tłumaczą swoją reakcję na list. Jednocześnie proponują samorządowcom spotkanie, na którym chcieliby przedstawić historię działalności organizacji narodowych i wytłumaczyć, dlaczego o pamięć Żołnierzy Wyklętych musiał upominać się m.in. Obóz Narodowo-Radykalny.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

Komentarze 134

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 07:23
+1
czerwona hołoto , won z Polski.
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 06:42
+1
A KOD zgłosił manifestację, czy była nielegalną? Bo nic nie ma w dw, żeby zostali ukarani za nielegalną demonstrację.
Avatar
obserwator pesymista / 1 marca 2018 o 22:14
+1
Te ponure obrazy z maszu ONR-u i innych tzw.patriotów rzekomo czczących Żołnierzy Wyklętych to niestety pewien już etap faszyzacji kraju za przyzwoleniem miłościwie nam panującego PiSu...Większość z tych ludzi maszerujących i wznoszących okrzyki nie ma pojęcia o historii Polski...To tłum, który na polecenie jest gotowy bić a może nawet zabijać inaczej myślących lub mających konkretną wiedzę nie tylko na temat historii...To smutne, bo jesteśmy blisko wybuchu wojny domowej...
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 21:23
+1
PANIE WOJOWODO - chetnie z Panem rozpije flaszke sliwowicy. Oczywiscie po zakonczeniu postu.
Avatar
Gosc / 1 marca 2018 o 21:15
+1
W marszu brały udział Polacy w różnym wieku. Wstyd dla Lublina by grupka  potomków UB-ecji ZOMO blokowała legalna manifestację. Panie prezydencie, panie marszalku niech panowie spojrzy w oczy ludziom tym po 70 roku życia i   powiecie że brali udział w manifestacji razem z faszystami. Wyżej wymienieni panowie powinni zrzec się polskiego obywatelstwa nie jesteście godni być urzędnikami polskiej administracji. Polacy wiedzą kto mordował naszych bohaterów by z całą zaciekłością umacniać komunizm w naszym kraju. Maariv 21.07.1971 Polacy pamiętają i nie zapomną. Chwala bohaterom.
W marszu brały udział Polacy w różnym wieku. Wstyd dla Lublina by grupka  potomków UB-ecji ZOMO blokowała legalna manifestację. Panie prezydencie, panie marszalku niech panowie spojrzy w oczy ludziom tym po 70 roku życia i   powiecie że brali udział w manifestacji razem z faszystami. Wyżej wymienieni panowie powinni zrzec się polskiego obywatelstwa nie jesteście godni być urzędnikami polskiej administracji. Polacy wiedzą kto mordował naszych bohaterów by z całą zaciekłością umacniać komunizm w naszym kraju. Maariv 21.07.1971 Polacy pamiętają... rozwiń
Avatar
Naród Polski / 1 marca 2018 o 21:15
+1
Wojewoda to porządny człowiek, co ma jaja jak berety  a Łysy z Ratusza i Świniopas stoi tam gdzie stało ZOMO, spdakobiercy PRLu ich miejsce jest u Kima w Korei Północnej 
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 21:12
+1
UBywatele pomioty Łysego PO-pier*ńca z Ratusza. Jeszcze nadajdą piekne czasy gdy te UBdckie PO-mioty będą cwelowani pod zimną i wilgotną cela
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 21:08
+1
TASMY SOWY - czy zuczek P0wski kacyk jak Sienkiewicz nie chcial spalic budki pod ambasada? lol
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 21:06
+1
Zawsze jak jak jest patriotyczne wydarzenie to garstka lewaków sie pojawia żeby prowokować.
Avatar
Gość / 1 marca 2018 o 21:05
+1
P0-ZSL - BEKARTY OKRAGLEGO STOLCA
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 20:02
0
Raczej bullshit... bo zydowska czesc armii Andersa dala dyla vel zdezerterowala pozostajac w Israelu.... zostawili Polakow i nie walczyli za Polin oj nie
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 17:05
0
a co upa wyrabia obok ***s://***youtube.com/watch?v=n-ffb8wix5s
Avatar
Polak gorszego sortu / 2 marca 2018 o 13:21
0
Ciekawe jak by wyglądała Polska gdy spełniły się sny tych "leśnych bochaterów"... Anders na białym koniu... Defilada w Moskwie....Bieda Smród i Ubóstwo w Wielkiej Polsce... Nie ważne czy bogatej , nie ważne że biednej ..ważne że Katolickiej... I co zrobiono by z tymi bojowcami z GL, AL, czy żołnierzami 1 i 2 Armii LWP ... też bezimienne groby, katownie prowadzone przez NSZ, NOW czy innych chętnych by ubić komucha na śniadanie...?????? Jak w Grecji wojna domowa w latach 1944 - 1949??? Co się z Wami stało Rodacy, że tyle w WAS nienawiści i wściekłego jadu Nacjonalizmu...
Ciekawe jak by wyglądała Polska gdy spełniły się sny tych "leśnych bochaterów"... Anders na białym koniu... Defilada w Moskwie....Bieda Smród i Ubóstwo w Wielkiej Polsce... Nie ważne czy bogatej , nie ważne że biednej ..ważne że Katolickiej... I co zrobiono by z tymi bojowcami z GL, AL, czy żołnierzami 1 i 2 Armii LWP ... też bezimienne groby, katownie prowadzone przez NSZ, NOW czy innych chętnych by ubić komucha na śniadanie...?????? Jak w Grecji wojna domowa w latach 1944 - 1949??? Co się z Wami stało Rodacy, że tyle w WAS ni... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 12:00
0
Łącznie w latach 1945-1956 w więzieniach komunistycznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego zamordowano kilkadziesiąt tysięcy bojowników o wolność - około 20 tysięcy nie przeżyło śledztwa, kolejne tysiące skończyły z kulą w potylicy. Pełnymi i konkretnymi danymi nie dysponujemy do dziś.
Avatar
gość / 2 marca 2018 o 11:51
0
ignorancie... Żołnierze Wyklęci z reguły nie mają grobów.... Ich zmasakrowane ciała zostały posypane wapnem i zalane betonem... Ich kości leżą gdzies po lasach i polach..... nieliczni zostali pochowani przez swoich kolegów nocą na wiejskich cmentarzach... do dziś nie mają grobów z nazwiskiem.... istnieją jedynie symboliczne tzw. mogiły..... ubeki nawet po Ich śmierci beszcześcili ich doczesne szczątki oddając np. do akademii medycznych dla studentów medycyny.... ciężko to pojąć, prawda???? 
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 11:28
0
Pan wojewoda jak zwykle trafił lewactwo w punkt. Wycie trolli maskwy jest tego koronnym dowodem.
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 11:27
0
komuchy bez koryta tracą kontakt z rzeczywistością - w głowach im się miesza
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 11:25
0
tak durnego wojewody to jeszcze nie było
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 11:25
0
postkomuna P0 - ZSL realizują wytyczne STALINA? "Gdy obstrukcjoniści (czyli patrioci walczący o wolność i niepodległość) staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej."
Avatar
ja Polak nie sekta pislam lub bandyta z nsz / 2 marca 2018 o 11:19
0
undefined napisał:
P0-stkomuszki zukowa szukaja guza? Przy wyborach dostana ostateczny lomot.
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- CHCIAŁBYM CI PALANCIE POWIEDZIEĆ ŻE PO WYBORACH TAKICH BYDLAKÓW CZEKA SYBIR NA ALASCE !bo trumpek was przyjmie tumanie !!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 134

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 0

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 3 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 3 0

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 16 1

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 29 14

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika?

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika? 0 0

Nie zawsze zwraca się odpowiednią uwagę na opony, a są one jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, w jakiej są kondycji.

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost 0 0

W końcu przyjechał do Lublina. W ten weekend, lubelski dealer Ford-Carrara organizuje dnie otwarte, podczas których głównym bohaterem będzie nowy focus.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu?

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu? 0 0

W trzeciej kolejce grupy mistrzowskiej Budowlani Lublin przegrali na swoim terenie z Lechią Gdańsk 12:17. Porażka praktycznie zamknęła lublinianom drogę do medalowej czwórki

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia]
galeria

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia] 5 10

W mieszkaniach mamy siwo od kurzu – skarżą się lokatorzy jednej z kamienic przy ul. Zamojskiej, którzy przed oknami mają stertę gruzu sięgającą ponad pierwsze piętro. To pozostałość po rozbiórce budynku grożącego zawaleniem. Robotnicy wyburzyli co mieli do wyburzenia, a potem sobie poszli. Rumowisko zostało

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne 0 1

Wirtualna rzeczywistość, samochody bez kierowców, słuchawki tłumaczące języki, domy ze śmieci. – To wcale nie jest już pieśń przyszłości. To dzieje się tu i teraz – przekonywali prelegenci na II Europejskim Tygodniu Innowacji w Lublinie

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie
27 września 2018, 16:00

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 27 września o godz. 16 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zorganizowany zostanie koncert pieśni i piosenek dziecięcych polskich kompozytorów muzyki klasycznej.

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty [zdjęcia]
galeria

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty [zdjęcia] 2 20

W niedzielę oficjalnie otwarto odnowiony stadion piłkarski Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego.

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia] 0 7

130 żołnierzy ochotników 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięgało wczoraj na lubelskim pl. Zamkowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.