Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2016 r.
11:16

Marszałek żąda przeprosin. PiS: To zastraszanie opozycji

32 32 A A
Marszałek Sławomir Sosnowski
Marszałek Sławomir Sosnowski

Przeprosin podczas obrad sejmiku województwa i na łamach lokalnych mediów oraz wpłaty 10 tys. zł domaga się od radnego Marka Wojciechowskiego marszałek Sławomir Sosnowski (PSL). Chodzi o słowa, jakie polityk PiS wypowiedział pod adresem marszałka podczas wrześniowej sesji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W trakcie debaty poświęconej sytuacji w rolnictwie Wojciechowski stwierdził, że Sosnowski wykorzystuje rolników do swojej gry politycznej, a ich zaproszenie na obrady było PR-owskim zabiegiem, mającym przykryć zamieszanie związane z kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Marszałkowskim. Radny wyliczał też sprawy, jakie w przeszłości toczyły się przeciwko obecnemu marszałkowi. Wspomniał m.in. o tym, jak w 2012 CBA wystąpiło o jego odwołanie z funkcji wicemarszałka. Według agentów jednocześnie pełnił funkcję członka rady nadzorczej funduszu pożyczkowego Karbona, czym miał naruszyć ustawę antykorupcyjną. – Sprawa oczywiście została zamieciona pod dywan – powiedział Wojciechowski.

Sosnowski już wtedy zapowiedział skierowanie sprawy do sądu dodając, że w tej sprawie zapadł korzystny dla niego wyrok. W ubiegłym tygodniu do Wojciechowskiego dotarło wezwanie do próby ugodowej, która ma odbyć się 22 grudnia.

– Okres przedświąteczny nastraja do gaszenia waśni i sporów. Może wtedy pan radny będzie miał okazję zreflektować się i wycofać te słowa – mówi nam marszałek Sosnowski.

Marek Wojciechowski nie chce komentować sprawy. Zdaniem rzecznika klubu radnych PiS w sejmiku Michała Mulawy, ten pozew to próba zastraszania opozycji i kneblowania ust. – Nie damy się zastraszyć i będziemy dalej pytać i mówić o niewygodnych dla władzy sprawach. Atak na radnego Wojciechowskiego to atak na nas wszystkich i wszyscy będziemy go wspierać – mówi Mulawa.

To nie jedyny prywatny akt oskarżenia, jaki radnemu PiS wytoczył polityk PSL. W październiku pozew przeciwko Wojciechowskiemu i szefowi klubu radnych PiS Andrzejowi Pruszkowskiemu złożył były poseł Henryk Smolarz. Poszło o list otwarty, w którym obaj zarzucili mu wyłudzenie dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wykorzystanie swoich powiązań partyjnych z ówczesnym dyrektorem ARiMR. Było to kilka dni po naszym artykule o nieprawidłowościach stwierdzonych w gospodarstwie Smolarza (o sprawie piszemy na str. 1). Postępowanie ugodowe w tej sprawie miało odbyć się 5 grudnia, ale w związku z wypadającą wtedy sesją sejmiku zostało przełożone na 5 stycznia.

Marek Wojciechowski nie chce komentować sprawy. Fot. Maciej Kaczanowski
Marek Wojciechowski nie chce komentować sprawy. Fot. Maciej Kaczanowski

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:57
0
Ma przepraszać za to ,że niszczono Lubelszczyznę ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 10:07
0
Ot fenomen JULO może policzysz ile przekręciły SKOKI to już około 8 miliardów to o czym mówisz do pryszcz a może nie wiesz ze skoki tu temat twojej buzi.buzi pisi. pisi
Avatar
Julo / 13 grudnia 2016 o 09:49
0
Klakierze z sekty Pancernej brzozy nie POdcieraj sobie buzi PiSem. Co zostawili POkraki: Amber Gold, Smoleńsk z 2010 r, nędzę, kradzież 200 mld PLN z OFE i Bul co w maju 2015 r zostawił w kasie kancelarii prezydenckej zero czyli GWno. Wydał w ciągu 5 miesięcy 118 mln co było na cały rok. Ot i Twoja żydowsko-szkopska prawda.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 09:42
0
Chłop żywemu nie przepuści śpiewał Kazio Grześkowiak najlepszy znawca wsi.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 22:21
0
Mulawa i Wojciechowski. I wszystko jasne. Jeden wart drugiego.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 22:18
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Za czo ma przepraszac za zrujnowanie Polskiego i Lubelskiego rolnictwa Panie Marszalku daj pan spokuj wstydu sobie oszczedz twoj Pslowski okret idzie na dno ostatnoej deski sie chwytasz i probujesz kasac jak szczur londowy tylko poto bo bo sumienia i tak juz nie oczyscisz za okradanie panstwa
No, no, co za przejaw prawdziwego patriotyzmu, zwłaszcza w dziedzinie szacunku dla ojczystego języka i kultury słowa! Jestem pod wrażeniem. A ty chyba dawno na wsi nie byłeś. Gdybyś był, nie p.............ś głupot. Gdzie dokładnie widzisz tę "ruinę"?!
No, no, co za przejaw prawdziwego patriotyzmu, zwłaszcza w dziedzinie szacunku dla ojczystego języka i kultury słowa! Jestem pod wrażeniem. A ty chyba dawno na wsi nie byłeś. Gdybyś był, nie p.............ś głupot. Gdzie dokładnie widzisz tę "ruinę"?! rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 21:03
0
Musi dużo czytać,,,,,Na wyspach Bergamutach Na wyspach Bergamutach Podobno jest kot w butach, Widziano także osła, Którego mrówka niosła, Jest kura samograjka Znosząca złote jajka, Na dębach rosną jabłka W gronostajowych czapkach, Jest i wieloryb stary, Co nosi okulary, Uczone są łososie W pomidorowym sosie I tresowane szczury Na szczycie szklanej góry, Jest słoń z trąbami dwiema I tylko... wysp tych nie ma.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 21:02
0
Ciężki przypadek beznadziejny nic się nie da zrobić pianą którą toczy zalał się cały......druh
Avatar
kemor / 12 grudnia 2016 o 20:56
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O jakiej sekcie piszesz ? Druhu ?-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sekta pislam z guru sekty towarzyszem kurduplem a także mafi kaczo-rydzokowej która robi za dojną krowę i sekcie i mafii ! Niedługo już nie będziecie mieli  co ukraść bo gdyby poprzednicy nie wypracowali to dawali byście 500 razy dupy a nie kasy tępoto ! 
rozwiń
Avatar
kemor / 12 grudnia 2016 o 20:55
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O jakiej sekcie piszesz ? Druhu ?-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sekta pislam z guru sekty towarzyszem kurduplem a także mafi kaczo-rydzokowej która robi za dojną krowę i sekcie i mafii ! Niedługo już nie będziecie mieli  co ukraść bo gdyby poprzednicy nie wypracowali to dawali byście 500 razy dupy a nie kasy tępoto ! 
rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:57
0
Ma przepraszać za to ,że niszczono Lubelszczyznę ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 10:07
0
Ot fenomen JULO może policzysz ile przekręciły SKOKI to już około 8 miliardów to o czym mówisz do pryszcz a może nie wiesz ze skoki tu temat twojej buzi.buzi pisi. pisi
Avatar
Julo / 13 grudnia 2016 o 09:49
0
Klakierze z sekty Pancernej brzozy nie POdcieraj sobie buzi PiSem. Co zostawili POkraki: Amber Gold, Smoleńsk z 2010 r, nędzę, kradzież 200 mld PLN z OFE i Bul co w maju 2015 r zostawił w kasie kancelarii prezydenckej zero czyli GWno. Wydał w ciągu 5 miesięcy 118 mln co było na cały rok. Ot i Twoja żydowsko-szkopska prawda.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 09:42
0
Chłop żywemu nie przepuści śpiewał Kazio Grześkowiak najlepszy znawca wsi.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 22:21
0
Mulawa i Wojciechowski. I wszystko jasne. Jeden wart drugiego.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 22:18
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Za czo ma przepraszac za zrujnowanie Polskiego i Lubelskiego rolnictwa Panie Marszalku daj pan spokuj wstydu sobie oszczedz twoj Pslowski okret idzie na dno ostatnoej deski sie chwytasz i probujesz kasac jak szczur londowy tylko poto bo bo sumienia i tak juz nie oczyscisz za okradanie panstwa
No, no, co za przejaw prawdziwego patriotyzmu, zwłaszcza w dziedzinie szacunku dla ojczystego języka i kultury słowa! Jestem pod wrażeniem. A ty chyba dawno na wsi nie byłeś. Gdybyś był, nie p.............ś głupot. Gdzie dokładnie widzisz tę "ruinę"?!
No, no, co za przejaw prawdziwego patriotyzmu, zwłaszcza w dziedzinie szacunku dla ojczystego języka i kultury słowa! Jestem pod wrażeniem. A ty chyba dawno na wsi nie byłeś. Gdybyś był, nie p.............ś głupot. Gdzie dokładnie widzisz tę "ruinę"?! rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 21:03
0
Musi dużo czytać,,,,,Na wyspach Bergamutach Na wyspach Bergamutach Podobno jest kot w butach, Widziano także osła, Którego mrówka niosła, Jest kura samograjka Znosząca złote jajka, Na dębach rosną jabłka W gronostajowych czapkach, Jest i wieloryb stary, Co nosi okulary, Uczone są łososie W pomidorowym sosie I tresowane szczury Na szczycie szklanej góry, Jest słoń z trąbami dwiema I tylko... wysp tych nie ma.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 21:02
0
Ciężki przypadek beznadziejny nic się nie da zrobić pianą którą toczy zalał się cały......druh
Avatar
kemor / 12 grudnia 2016 o 20:56
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O jakiej sekcie piszesz ? Druhu ?-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sekta pislam z guru sekty towarzyszem kurduplem a także mafi kaczo-rydzokowej która robi za dojną krowę i sekcie i mafii ! Niedługo już nie będziecie mieli  co ukraść bo gdyby poprzednicy nie wypracowali to dawali byście 500 razy dupy a nie kasy tępoto ! 
rozwiń
Avatar
kemor / 12 grudnia 2016 o 20:55
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O jakiej sekcie piszesz ? Druhu ?-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sekta pislam z guru sekty towarzyszem kurduplem a także mafi kaczo-rydzokowej która robi za dojną krowę i sekcie i mafii ! Niedługo już nie będziecie mieli  co ukraść bo gdyby poprzednicy nie wypracowali to dawali byście 500 razy dupy a nie kasy tępoto ! 
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane 0 0

W ciągu najbliższych dni cisza nocna w centrum Świdnika będzie zakłócana. Nie ma to jednak związku z imprezami, tylko robotami budowlanymi na terenie placu Konstytucji 3 Maja, który jest w przebudowie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 6

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 8 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 1

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 30 19

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 87 7

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 20 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!