Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2016 r.
6:36

Miał pilnować złodziei. Sam tłumaczy się z kradzieży

28 15 A A
Oskarżony twierdzi, że przyznał się do kradzieży tylko dlatego, że obiecywano mu łagodną karę. - Nie sądziłem, że będą takie problemy - mówił w sądzie.
Oskarżony twierdzi, że przyznał się do kradzieży tylko dlatego, że obiecywano mu łagodną karę. - Nie sądziłem, że będą takie problemy - mówił w sądzie.

Były strażnik z Aresztu Śledczego w Lublinie stanął wczoraj przed sądem. Odpowiada za drobne kradzieże i przekroczenie uprawnień. Według śledczych, posługiwał się w pracy własnym nielegalnym kompletem kluczy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powiedział, że zabrane rzeczy schował u rodziny na wsi. Obiecał, że w ciągu 1,5 godziny wszystko odda i oddał. Potem napisał świadczenie, w którym przyznał się do kradzieży – tak dyrektor lubelskiego aresztu relacjonował śledczym marcową rozmowę z Łukaszem S.

Pisaliśmy wówczas o skandalu ze strażnikiem w roli głównej. 33-latek został przyłapany na wynoszeniu z aresztu drobnych sprzętów. Z relacji jego przełożonego wynika, że pracujący z nim mundurowi od dłuższego czasy informowali, że z aresztu znikają służbowe ręczniki, buty czy rękawice. Podejrzewali Łukasza S. Zarządzono kontrolę.

– W szafce miał przedmioty przygotowane do wyniesienia, które później de facto wyniósł – opowiadał wczoraj przed sądem dyrektor aresztu.

Według dyrektora, Łukasz S. brał rzeczy ze służbowego magazynu i chował je w depozycie z rzeczami osadzonych. Później miał je wynosić na zewnątrz aresztu. Śledczy dowiedli, że zabrał do domu żelazko i maszynkę do strzyżenia.

– Spadły z szafy, kiedy na niej sprzątałem. Uszkodziły się, więc schowałem je, a później zabrałem do domu i naprawiłem na własną rękę. Takie mieliśmy zalecenia przełożonych – tłumaczył w sądzie Łukasz S.

Oskarżony twierdzi, że przyznał się do kradzieży tylko dlatego, że obiecywano mu łagodną karę.
– Nie sądziłem, że będą z tego takie problemy. Miałem za sobą 10 lat służby, kredyt na mieszkanie, żonę policjantkę. Po co miałbym ryzykować jej dobre imię i swoją karierę? – przekonywał wczoraj sąd.

33-latek służył w magazynie. Śledczy zarzucili mu, że w niewłaściwy sposób nadzorował pracujących tam osadzonych. Miał również przekroczyć swoje uprawnienia. Kontrola dowiodła, że miał własny zestaw kluczy do pomieszczeń służbowych, w tym krat i przejść. Kluczy tych nie było w żadnej ewidencji.

– To niedopuszczalne. Nie wolno trzymać takich rzeczy we własnej szafce – mówi dyrektor aresztu. – Klucze są ewidencjonowane. Łukasz S. codziennie widział, jak koledzy po służbie zdają je dowódcy zmiany.

Nie ustalono dokładnie, w jaki sposób 33-latek posługiwał się nielegalnymi kluczami. On sam przed sądem bagatelizował sprawę. Tłumaczył, że jeden z kluczy zostawił mu osadzony, który pewnego dnia naprawiał zamek.

Dyrektor aresztu podkreślał, że po wpadce Łukasz S. nie przeprosił i nie okazał skruchy. Miał wręcz grozić swoim kolegom zemstą. Nie przyznał się do zarzutów, a podczas śledztwa nie składał wyjaśnień.
Postępowanie dyscyplinarne w jego sprawie zakończyło się wyrzuceniem ze służby. Łukasz S. pracuje teraz jako magazynier. Zarzuty, jakie postawił mu prokurator, zagrożone są karą do 10 lat więzienia. Sprawa wróci na wokandę w przyszłym tygodniu. 

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ina / 18 grudnia 2016 o 17:10
0
Młodsza siostra go broni ale taka prawda co nie twoje to nie ruszaj
Avatar
gość / 18 grudnia 2016 o 17:08
0
Ale siara na Jawidzu każdy wie kto to . heheh złodziej nie strażnik
Avatar
ja / 18 grudnia 2016 o 17:06
0
Przyznał się do kradzieży bo obiecano mu, ze dostanie łagodniejszą kare. Wynosił nie swoje rzeczy i myślał ze go kara ominie. Fanty przywoził do rodziny na wieś. Był właściwie opisujący komentarz ze to GENY niewiem dlaczego został skasowany ? Rodzinka się tym zajęła! Ale taka prawda brat Policjant za byle głupoty się czepia a ojciec były Milicjant. Ale żeby kraść takie rzeczy wstyd !!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 07:21
0
"Teraz pracuje jako magazynier" - to jakis żart? Bedzie teraz okradał magazyn? TERAZ MA POLE DO POPISU !
Avatar
gość / 16 grudnia 2016 o 11:42
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ok rozumiem źle zrobił ale dlaczego taka nagonka na niego??? Przeciez takie drobne rzeczy wynosi z pracy polowa ludzi , a to papier , a to mydło itp. I co teraz za żelazko człowiek ma mieć zniszczone życie?? Rara jak najbardziej ale adekwatna do czynu. Za kradzież batonika 5 lat , za kradzież kilkunastu mln zł też 5 lat a właściwie wcale bo jak jest kasa to i dojścia sioę znajdą. Chore prawo
To nie nagonka. To tylko czytelnicy gazety sa mocno zbulwersowani postępowaniem urzędnika państwowego i publicznie piętnują jego i jego wyczyny.  Należy się tylko cieszyć ,że  jest jeszcze tkanka zdrowa w narodzie. 
To nie nagonka. To tylko czytelnicy gazety sa mocno zbulwersowani postępowaniem urzędnika państwowego i publicznie piętnują jego i jego wyczyny.  Należy się tylko cieszyć ,że  jest jeszcze tkanka zdrowa w narodzie.  rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 11:07
0
Czytając artykuł ma się wrażenie,że w więzieniu są sami przestępcy. Z tym ,że jedni noszą mundury a i inni pasiaki.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 02:59
0
jaka nagonka? kazdy komentuje jak tylko chce. drobne kradzieże swoją drogą.... ale kopiowanie kluczy i kradzież czegokolwiek w slużbach mundurowych to jak podrobienie dowodu i wyludzenie kredytu.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 18:25
0
Ok rozumiem źle zrobił ale dlaczego taka nagonka na niego??? Przeciez takie drobne rzeczy wynosi z pracy polowa ludzi , a to papier , a to mydło itp. I co teraz za żelazko człowiek ma mieć zniszczone życie?? Rara jak najbardziej ale adekwatna do czynu. Za kradzież batonika 5 lat , za kradzież kilkunastu mln zł też 5 lat a właściwie wcale bo jak jest kasa to i dojścia sioę znajdą. Chore prawo
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 21:31
0
Apeluję do wszystkich wypowiadających się, aby pamiętali że słowem można strasznie człowieka skrzywdzić- być może to właśnie TY zabijasz duchowo właśnie w ten sposób niewinną osobę albo członków rodziny oskarżonego. A przecież Łukasz jest niewinny- obowiązuje go zasada domniemania niewinności jak każdego człowieka. Jeżeli chcecie usłyszeć trzask łamanych kości i przelewającą się krew ludzie niskiego pokroju poczekajcie na ostateczny werdykt...
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 11:37
0
Jestem Funkcjonariuszem SW jest mi wstyd za niego! Tacy ludzie nie mają prawa nosić munduru!!!
Avatar
Ina / 18 grudnia 2016 o 17:10
0
Młodsza siostra go broni ale taka prawda co nie twoje to nie ruszaj
Avatar
gość / 18 grudnia 2016 o 17:08
0
Ale siara na Jawidzu każdy wie kto to . heheh złodziej nie strażnik
Avatar
ja / 18 grudnia 2016 o 17:06
0
Przyznał się do kradzieży bo obiecano mu, ze dostanie łagodniejszą kare. Wynosił nie swoje rzeczy i myślał ze go kara ominie. Fanty przywoził do rodziny na wieś. Był właściwie opisujący komentarz ze to GENY niewiem dlaczego został skasowany ? Rodzinka się tym zajęła! Ale taka prawda brat Policjant za byle głupoty się czepia a ojciec były Milicjant. Ale żeby kraść takie rzeczy wstyd !!!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 07:21
0
"Teraz pracuje jako magazynier" - to jakis żart? Bedzie teraz okradał magazyn? TERAZ MA POLE DO POPISU !
Avatar
gość / 16 grudnia 2016 o 11:42
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ok rozumiem źle zrobił ale dlaczego taka nagonka na niego??? Przeciez takie drobne rzeczy wynosi z pracy polowa ludzi , a to papier , a to mydło itp. I co teraz za żelazko człowiek ma mieć zniszczone życie?? Rara jak najbardziej ale adekwatna do czynu. Za kradzież batonika 5 lat , za kradzież kilkunastu mln zł też 5 lat a właściwie wcale bo jak jest kasa to i dojścia sioę znajdą. Chore prawo
To nie nagonka. To tylko czytelnicy gazety sa mocno zbulwersowani postępowaniem urzędnika państwowego i publicznie piętnują jego i jego wyczyny.  Należy się tylko cieszyć ,że  jest jeszcze tkanka zdrowa w narodzie. 
To nie nagonka. To tylko czytelnicy gazety sa mocno zbulwersowani postępowaniem urzędnika państwowego i publicznie piętnują jego i jego wyczyny.  Należy się tylko cieszyć ,że  jest jeszcze tkanka zdrowa w narodzie.  rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 11:07
0
Czytając artykuł ma się wrażenie,że w więzieniu są sami przestępcy. Z tym ,że jedni noszą mundury a i inni pasiaki.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 02:59
0
jaka nagonka? kazdy komentuje jak tylko chce. drobne kradzieże swoją drogą.... ale kopiowanie kluczy i kradzież czegokolwiek w slużbach mundurowych to jak podrobienie dowodu i wyludzenie kredytu.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 18:25
0
Ok rozumiem źle zrobił ale dlaczego taka nagonka na niego??? Przeciez takie drobne rzeczy wynosi z pracy polowa ludzi , a to papier , a to mydło itp. I co teraz za żelazko człowiek ma mieć zniszczone życie?? Rara jak najbardziej ale adekwatna do czynu. Za kradzież batonika 5 lat , za kradzież kilkunastu mln zł też 5 lat a właściwie wcale bo jak jest kasa to i dojścia sioę znajdą. Chore prawo
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 21:31
0
Apeluję do wszystkich wypowiadających się, aby pamiętali że słowem można strasznie człowieka skrzywdzić- być może to właśnie TY zabijasz duchowo właśnie w ten sposób niewinną osobę albo członków rodziny oskarżonego. A przecież Łukasz jest niewinny- obowiązuje go zasada domniemania niewinności jak każdego człowieka. Jeżeli chcecie usłyszeć trzask łamanych kości i przelewającą się krew ludzie niskiego pokroju poczekajcie na ostateczny werdykt...
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 11:37
0
Jestem Funkcjonariuszem SW jest mi wstyd za niego! Tacy ludzie nie mają prawa nosić munduru!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 71 11

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 20 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!