Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 października 2018 r.
21:51

"Miałem rację dostrzegając te zagrożenia...". Prezydent Lublina po Marszu Równości

6 52 A A

– Wolałbym się mylić, ale wychodzi na to, że miałem rację dostrzegając te zagrożenia, które dotyczyły zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców i uczestników marszu. Stąd ten zakaz zgromadzeń, który uchylił Sąd Apelacyjny – powiedział na konferencji zorganizowanej po zakończeniu Marszu Równości Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czasie Marszu Równości w Lublinie doszło do zamieszek, w wyniku których rannych zostało dwóch policjantów. Zatrzymano kilkadziesiąt osób.

>>> Czytaj więcej: Zamieszki przeciwników Marszu Równości: Dwaj ranni policjanci, kilkadziesiąt osób zatrzymanych [bilans policji]

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 października 2018 o 22:23
+34
Obciążyć pracownika nadzwyczajnej kasty, który wydał wyrok. Proste.
Avatar
Gość / 13 października 2018 o 22:43
+27
Oczywiście że miał rację, nawet mimo utraty części elektoratu. A swoją drogą koledzy z partii się brzydko zachowali. Pozdrowienia że stolicy.
Avatar
Ewelina / 13 października 2018 o 22:38
+26
A ja na przyszłość poproszę bez marszy, jednych jak i drugich Skrajna prawica jak i lewica jest bee! Proszę nie paraliżować miasta. Zrobie sobie manifestacje stacjonarną, bez blokowania miasta na kilka godzin!
Avatar
Dziurdziulinek / 13 października 2018 o 23:56
+25
Panie Prezydencie bardzo dobrze zachował się Pan. Cała ta afera była tak kręcone, aby był Pan zawsze winny,ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Na koniec jedna refleksja. To jaką nagonke urządzono na Pana w ostatnich dniach nawet nie można opisać słowami, to że PIS atakował to norma, ale jakieś przystawki Koalicji ,jakieś nawiedzone posłanki to zgroza. Ci pseudo publicyści to horror , bo ci ludzie są w jakimś stopniu opiniotwórczych (oby jak najmnieszym). Jest Pan zwycięską, bo pewnie duża grupa nie zdecydowanych lublinian Pan poprze. Powodzenia w następnej kadencji.
Panie Prezydencie bardzo dobrze zachował się Pan. Cała ta afera była tak kręcone, aby był Pan zawsze winny,ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Na koniec jedna refleksja. To jaką nagonke urządzono na Pana w ostatnich dniach nawet nie można opisać słowami, to że PIS atakował to norma, ale jakieś przystawki Koalicji ,jakieś nawiedzone posłanki to zgroza. Ci pseudo publicyści to horror , bo ci ludzie są w jakimś stopniu opiniotwórczych (oby jak najmnieszym). Jest Pan zwycięską, bo pewnie duża grupa nie zdecydowanych lublinian Pan pop... rozwiń
Avatar
Gość / 14 października 2018 o 08:51
+18
Pokazał że potrafi wybrnąć z głową z trudnej sytuacji. Brawo Żuk.
Avatar
Agnetha / 14 października 2018 o 03:18
+17
Stop paradzie po co to jak chcą sobie żyć wten sposób niech żyją ale nie chce aby epatowali swoje poglądy po co to komu
Avatar
Śródmieście / 14 października 2018 o 00:01
+12
Jaką rację??? (...) Pan w sądzie dwukrotnie przegrał.
Sąd pierwszej instancji podtrzymał decyzję prezydenta, uchylił ją sąd apelacyjny. Twoje zdanie sugeruje, że to prezydent odwoływał się od pierwszego wyroku.
Avatar
Obserwator / 14 października 2018 o 08:42
+7
A ponoć jest zakaz wnoszenia rac na takie "imprezy"??????To skąd się tam wzięły?
Avatar
Normalny / 14 października 2018 o 15:47
+3
LGBT to piąta kolumna demokracji. Kiedy tylko trzeba osłabić poparcie dla ludzi umiarkowanych i normalnych to wjeżdża LGBT mówiąc, że to oni są przykładem wolności i demokracji.
Avatar
josef / 14 października 2018 o 13:28
+2
Prezydent ma rozeznanie w nastrojach społecznych i informację o niebezpieczeństwach,natomiast sąd ma w d..... wszystko i postepuje jak koń,ktory ma boczne klapki na oczach i ciągnie tylko do przodu nieczego nie widząc. To jeszcze jeden dowod ,że sądom jest potrzebny wstrząs by zaczeli myśleć racjonalnie!
Avatar
Piotr / 18 października 2018 o 15:42
0
....mam nadzieję, że jest to tylko przedwyborczy manewr pozwalający Panu wyjść z małymi tylko guzami z tej rozgrywki.  Nikt nie ma prawa ograniczać obywatelskich wolności! Dlaczego nie zakaże Pan wielogodzinnych defilad z okazji tzw. Bożego Ciała, kiedy to całe  miasto jest kompletnie sparaliżowane? To tylko przykład, ponieważ osobiście respektuję prawa katolików do gier i zabaw na wolnym powietrzu. Mnie nie przeszkadzają i z rodzinna zawsze planujemy wcześniejszy wyjazd gdzieś daleko od Lublina.
 Tyle, że katolików (ochrzczonych, przynajmniej na papierze) jest w PL 90%, a LGBT nawet według samych organizacji max 10% (według mnie liczba 2-3 razy zawyżona), z czego tryb życia jaki chcą LGBT prowadzi max.1/3. Jak można porównywać coś co jest osadzone w polskiej tradycji i reprezentowane przez 90%, z czego 30% aktywnie włącza się w działalnośc Koscioła do 2-3%.
 Tyle, że katolików (ochrzczonych, przynajmniej na papierze) jest w PL 90%, a LGBT nawet według samych organizacji max 10% (według mnie liczba 2-3 razy zawyżona), z czego tryb życia jaki chcą LGBT prowadzi max.1/3. Jak można porównywać coś co jest osadzone w polskiej tradycji i reprezentowane przez 90%, z czego 30% aktywnie włącza się w działalnośc Koscioła do 2-3%. rozwiń
Avatar
Gość / 16 października 2018 o 17:56
+1
Pedofilia=Homoseksualizm
Avatar
Gość / 16 października 2018 o 09:56
0
"Zera, wyleniałe ryje, mohery, wataha, szarańcz"a. To jest język Platformy o Polakach. Nienawiść odbiera ludziom rozum i właśnie Platforma, Schetyna są tego dobrym przykładem.
Avatar
Antoni / 15 października 2018 o 19:45
0
Proponuję zakazać odbywania się meczy piłkarskich na terenie miasta Lublina, ponieważ, jak pokazało wieloletnie doświadczenie, są one powodem zagrożenia dla mienia i zdrowia ich uczestników oraz ludzi postronnych. Nie sądzę jednak aby taka konsekwencja była możliwa, kiedy buduje się stadion miejski na kilkanaście tysięcy ludzi, dla zespołu który ciągnie ogony w III czy IV lidze. Do tego pompuje się w niego publiczne pieniądze.
 popieram ! chciałem dać plusa, ale admin mnie poinformował, że już oceniałem ten post, dla weryfikacji kliknąłem na minusa - poszło, głos zaliczony. Redakcjo DW , rób tak dalej a stracisz pozostałych jeszcze czytelników
 popieram ! chciałem dać plusa, ale admin mnie poinformował, że już oceniałem ten post, dla weryfikacji kliknąłem na minusa - poszło, głos zaliczony. Redakcjo DW , rób tak dalej a stracisz pozostałych jeszcze czytelników rozwiń
Avatar
Leon z / 15 października 2018 o 19:42
+1
precz z lewacvtwem, precz z sodomitami, precz z komuchami, precz z Żukiem, precz z republika okragłego stolca (ZSL, PZPR/sld, PO, n.pl - czyli kww Krzyztof Żuk)  wykompy lewaków, cpunów, pederastów, platformersów z Lublina  21 października. LUBLIN MIASTEM BEZ DEWIACJI, LUBLIN MIASTEM NORMALNOSCI
 gdzie inwalido umysłowa widzisz lewaków albo komuchów ? jak ty nie wiesz co te pojęcia oznaczają 
Avatar
Opat / 15 października 2018 o 17:04
0
Nie ma żadnej wypowiedzi prezydenta Żuka, która świadczyłaby o tym, że krytycznie odnosi się do samego pomysłu marszu, za to wojewoda Czarnek jasno określił swoje zdanie. Zakazać marszu z przyczyn formalnych a potępić samą ideę to nie to samo. Akurat tego, że nie popierał marszu w myśl własnych przekonań, nikt mu nie zarzuci, wystarczy ponownie przesłuchać wszystkich jego wypowiedzi od dnia 5 października, od pierwszego oświadczenia. Zakazał marszu ale do organizatorów ewidentnie puszczał perskie oko. Ostatecznie niech wypowie się sam Staszewski, czy usłyszał od prezydenta słowa gorzkie słowa? A jeśli tak to kiedy? Ideę marszu krytykował wojewoda, prezydent Żuk w głębi ducha wcale nie był przeciw. A jeśli jest taki rozeznany w nastrojach miasta to wcale opinii policji przed wydaniem decyzji o zakazie marszu nie potrzebował.
Nie ma żadnej wypowiedzi prezydenta Żuka, która świadczyłaby o tym, że krytycznie odnosi się do samego pomysłu marszu, za to wojewoda Czarnek jasno określił swoje zdanie. Zakazać marszu z przyczyn formalnych a potępić samą ideę to nie to samo. Akurat tego, że nie popierał marszu w myśl własnych przekonań, nikt mu nie zarzuci, wystarczy ponownie przesłuchać wszystkich jego wypowiedzi od dnia 5 października, od pierwszego oświadczenia. Zakazał marszu ale do organizatorów ewidentnie puszczał perskie oko. Ostatecznie niech wypowie się sam Sta... rozwiń
Avatar
nie nowoczesny / 15 października 2018 o 15:01
-2
....mam nadzieję, że jest to tylko przedwyborczy manewr pozwalający Panu wyjść z małymi tylko guzami z tej rozgrywki.  Nikt nie ma prawa ograniczać obywatelskich wolności! Dlaczego nie zakaże Pan wielogodzinnych defilad z okazji tzw. Bożego Ciała, kiedy to całe  miasto jest kompletnie sparaliżowane? To tylko przykład, ponieważ osobiście respektuję prawa katolików do gier i zabaw na wolnym powietrzu. Mnie nie przeszkadzają i z rodzinna zawsze planujemy wcześniejszy wyjazd gdzieś daleko od Lublina.
 Pani od chemii zatruła się nie tylko chemią. Droga pani w  tym wypadku nie chodzi o ograniczanie obywatelskich wolności, ale o art. 13 konstytucji RP. Porównywać procesje Bożego Ciała do parad homosiów może człek na poziomie gimbazy. Te procesje to jednak ci przeszkadzają i do tego jeszcze te śpiewy. Tak one takim jak ty i twoja rodzinka działają jak woda święcona na diabła.
 Pani od chemii zatruła się nie tylko chemią. Droga pani w  tym wypadku nie chodzi o ograniczanie obywatelskich wolności, ale o art. 13 konstytucji RP. Porównywać procesje Bożego Ciała do parad homosiów może człek na poziomie gimbazy. Te procesje to jednak ci przeszkadzają i do tego jeszcze te śpiewy. Tak one takim jak ty i twoja rodzinka działają jak woda święcona na diabła. rozwiń
Avatar
J. / 15 października 2018 o 09:07
-2
Jaśnie Pani Sędzi z SA w Lublinie powinna zostać obciążona kosztami zabezpieczenia i odszkodowań dla poturbowanych policjantów
Avatar
pani od chemii.... / 14 października 2018 o 20:29
+1
....mam nadzieję, że jest to tylko przedwyborczy manewr pozwalający Panu wyjść z małymi tylko guzami z tej rozgrywki. Nikt nie ma prawa ograniczać obywatelskich wolności! Dlaczego nie zakaże Pan wielogodzinnych defilad z okazji tzw. Bożego Ciała, kiedy to całe miasto jest kompletnie sparaliżowane? To tylko przykład, ponieważ osobiście respektuję prawa katolików do gier i zabaw na wolnym powietrzu. Mnie nie przeszkadzają i z rodzinna zawsze planujemy wcześniejszy wyjazd gdzieś daleko od Lublina.
Avatar
Gość / 14 października 2018 o 19:56
0
a mnie marsz nie interesuje tylko czy TBV zabuduje górki czechowskie i czy nowy czy obecny prezydent da na to zgodę
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia] 6 2

Nowy hotel przy ul. Zamojskiej przyjmuje już pierwszych gości. Budynek powstał obok zabytkowego mostu nad Bystrzycą.

Wigilia spółdzielców w Lublinie

Wigilia spółdzielców w Lublinie 0 0

Prezesi spółdzielni z całego kraju wzięli we wtorek w Lublinie udział w wigilii zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców. Oprócz życzeń był czas na rozmowy o tym, co trzeba zmienić, by spółdzielcom żyło się łatwiej.

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia]
galeria

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia] 0 2

Blisko 750 uczniów z ponad dwustu szkół z całego regionu zostało laureatami tegorocznych edycji programów stypendialnych urzędu marszałkowskiego. Do uzdolnionej młodzieży trafiły w sumie 3 mln zł.

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem 0 2

Do końca tygodnia powinien się zakończyć montaż bożonarodzeniowej stajenki, która w tym roku nie stanie – jak do tej pory– przed staromiejskim kościołem dominikanów, ale przy Krakowskim Przedmieściu, na placu przed pedetem.

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się miesiąc wcześniej?

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się miesiąc wcześniej? 0 4

Rozmowa z Mariuszem Banachem, zastępcą prezydenta Lublina ds. oświaty

Powstaje pomnik puławskiej „Solidarności”

Powstaje pomnik puławskiej „Solidarności” 0 7

Monument stanie u zbiegu al. 1000-lecia Państwa Polskiego i ulicy prowadzącej w stronę biurowca Zakładów Azotowych. Będzie upamiętniał walkę pracowników puławskiego przedsiębiorstwa o demokrację. Zostanie odsłonięty 16 grudnia, w rocznicę wydarzeń z 1970 roku

Marcin Dutkiewicz wrócił na parkiet i pomógł w wygranej rezerw

Marcin Dutkiewicz wrócił na parkiet i pomógł w wygranej rezerw 1 1

Rezerwy TBV Startu Lublin rozegrały dwa spotkania. W piątek przegrały z ŁKS AZS UŁ SG Łódź, a w sobotę w zupełnie innym składzie pokonały KS Rosa-Sport Radom

Grzegorz Zengota (Speed Car Motor): Jonsson powinien być liderem

Grzegorz Zengota (Speed Car Motor): Jonsson powinien być liderem 0 0

Rozmowa z Grzegorzem Zengotą, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Licealiści z Lublina chcą przekazać eksponaty do muzeum w Kazimierzu Dolnym

Licealiści z Lublina chcą przekazać eksponaty do muzeum w Kazimierzu Dolnym 0 0

Blisko 30 cennych muzealiów (w tym m.in. rękopis Marii Kuncewiczowej) chce ofiarować Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 5 w Lublinie.

Lublin: Wynajęli lokal po znanej restauracji. Od trzech lat nic tam się nie dzieje

Lublin: Wynajęli lokal po znanej restauracji. Od trzech lat nic tam się nie dzieje 79 21

Minęły trzy lata, odkąd Miejska Biblioteka Publiczna wynajęła lokal po Karczmie Słupskiej na rogu Al. Racławickich i ul. Sowińskiego, gdzie miała otworzyć wypożyczalnie. Nie otworzyła ich do dziś, na razie tylko płaci czynsz. Dlaczego? Bo nie ma pieniędzy na remont. Nie dostanie ich również w przyszłym roku.

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca – urzadzenie 4 w 1

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca – urzadzenie 4 w 1 0 0

W zależności od stylu i wielkości kuchni, masz możliwość wybrać kuchenkę mikrofalową stawianą na blat kuchenny lub wbudowaną bezpośrednio w meble kuchenne. Niezależnie od tego, ile miejsca możesz wygospodarować na nowy sprzęt AGD, na rynku znajdziesz wiele propozycji, które z pewnością przyciągną Twoją uwagę.

Świdnik: Pracują nad aplikacją, która pomoże gospodarować odpadami

Świdnik: Pracują nad aplikacją, która pomoże gospodarować odpadami 0 0

Zgłoszenia zostały przyjęte. Teraz uczestnicy świdnickiej części projektu GovTech będą pracować nad aplikacją, która pomoże wykryć nieprawidłowości w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi w tym mieście. Na koncepcje rozwiązań urzędnicy czekają do 17 grudnia.

MŚ w pływaniu: Jan Świtkowski siódmy na 200 m stylem zmiennym

MŚ w pływaniu: Jan Świtkowski siódmy na 200 m stylem zmiennym 0 0

W poniedziałek rozpoczęły się mistrzostwa świata w pływaniu, które tym razem odbywają się w chińskim Hangzhou. Na dzień dobry niezły występ zanotował Jan Świtkowski. Zawodnik AZS UMCS Lublin zajął siódme miejsce w finale na 200 m stylem zmiennym

Daniel Olbrychski sprzedaje dom w Mięćmierzu koło Kazimierza Dolnego

Daniel Olbrychski sprzedaje dom w Mięćmierzu koło Kazimierza Dolnego 35 21

Daniel Olbrychski zdecydował się na ważną zmianę w swoim życiu. Znany aktor sprzedaje dom w Mięćmierzu, koło Kazimierza Dolnego. Posiadłość została wyceniona na niemal 2,5 miliona złotych

Znamy terminarz Speed Car Motoru Lublin w PGE Ekstralidze w 2019 roku

Znamy terminarz Speed Car Motoru Lublin w PGE Ekstralidze w 2019 roku 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin rozpoczną sezon od domowego spotkania z MRGARDEN GKM Grudziądz na początku kwietnia. Z kolei na pierwszy mecz wyjazdowy pojadą do Gorzowa Wielkopolskiego na pojedynek z tamtejszą Cash Broker Stalą

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.