Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2016 r.
12:40

Miały być ułatwienia dla rowerzystów, powstał tylko film. "O co innego miało w nim chodzić"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Miały być ułatwienia dla rowerzystów, a powstał jedynie... dwuminutowy film. Tylko tyle zrobił Ratusz z projektu z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. – Reszta też będzie – twierdzą urzędnicy, ale każą na to czekać aż do wakacji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obywatelski projekt usprawnień ruchu rowerowego wpłynął do Ratusza w ostatni dzień czerwca 2014 r. A w ostatni dzień października, znalazł się (z wynikiem 2899 głosów) na liście projektów, które uzyskały największe poparcie i zostaną wykonane w 2015 r.

Czasu było sporo, a zrobiono niewiele. Nietknięta jest główna część projektu, czyli oznakowanie wielu jednokierunkowych ulic tak, by rowery mogły się po nich poruszać w obu kierunkach. Na niezbędne do tego schematy organizacji ruchu i koszty oznakowania zarezerwowano 200 tys. złotych. A pozostałe 60 tys. zł na film edukacyjny, choć w projekcie raz mowa o jednym filmie, a raz o dwóch.

Do tej pory powstał tylko film.

– O co innego miało w nim chodzić, a co innego wyszło – stwierdza Krzysztof Kowalik z Fundacji Wolności, która ostro krytykuje Ratusz za realizację tego projektu. Z instruktażowego filmu (filmów) widzowie mieli się dowiedzieć m.in. tego jak poruszać się rowerem tam, gdzie oznakowanie pozwala na jazdę pod prąd.

Zamiast tego dowiadujemy się, że w Lublinie jest dużo miejskich rowerów i ścieżek, że „nowe rozwiązania to m.in. ronda dla rowerzystów” (w rzeczywistości takie rondo jest tylko jedno), że jednoślad to świetna i ekologiczna alternatywa dla auta i komunikacji miejskiej. I że dzięki kontrapasom rowerem można jechać pod prąd „i znacznie skrócić swoją drogę. Dzięki temu znacząco skraca się dystans do pokonania”. Wątków instruktażowych brak.

A co z obiecanymi udogodnieniami dla rowerzystów? – Powodów opóźnień jest kilka – tłumaczy Aleksander Wiącek, asystent prezydenta miasta ds. polityki rowerowej. – Najpierw w przetargu na to zadanie wykonawca chciał dwa razy większej kwoty. Później okazało się, że jesienią zostaną zaktualizowane przepisy, a w życie weszły dopiero jesienią. Później uznaliśmy, że ze względu na zbliżającą się zimę lepiej odłożyć prace na później.

Zima minęła, jutro zacznie się kwiecień, a w sprawie rowerowych usprawnień wciąż jest cicho.

– Zrealizujemy ten projekt, zmiany zostaną wprowadzone na 50 ulicach, m.in. na Grażyny, Legionowej, Ogrodowej czy Dolnej Panny Marii – deklaruje Wiącek. Za to Fundacja Wolności zauważa, że w tegorocznym budżecie nie ma ani grosza na ten cel. – Prace zleci Zarząd Dróg i Mostów w ramach funduszy na bieżące utrzymanie dróg – wyjaśnia Wiącek. Kiedy ma to nastąpić? – W wakacje.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 10:23
0
Myślę,że warto zapoznać się z interpelacją radnego Marcina Nowaka, bo chodzi tu o kontrapasy. Bardzo dziękujemy panu radnemu za zainteresowanie się sprawą. Interpelacja w sprawie utworzenia ścieżek rowerowych na ulicach Legionowej i Zuchów

01.03.2016, wpis z kategorii: Radny Lublina

W związku z docierającymi do mnie informacjami z Rady Dzielnicy Wieniawa o planowanym utworzeniu ścieżek rowerowych na ulicach: Legionowej i Zuchów, zwracam się z prośbą o potwierdzenie niniejszej wiadomości. Jednocześnie, w przypadku odpowiedzi twierdzącej, proszę o szczegółowe ustosunkowanie się do następujących pytań:

Czy przedstawiciele społeczności Wieniawy (Rada Dzielnicy, spółdzielnie itp.) zostali poinformowani o planowanych rozwiązaniach?,

Czy niniejsza koncepcja została zaakceptowana przez społeczność ulic: Legionowej i Zuchów, których drożność już w chwili obecnej jest daleka od doskonałości?,

Po której stronie w/w ulic (zwłaszcza Zuchów) przebiegać ma ścieżka rowerowa i czy jej lokalizacja w tym miejscu wiąże się z zagospodarowaniem na ten cel części chodnika?

Jednocześnie, będąc zwolennikiem tworzenia na obszarze Lublina rozbudowanej infrastruktury rowerowej, chciałbym podkreślić z całą wyrazistością, że ewentualna lokalizacja ścieżek rowerowych na niniejszych arteriach, to pomysł daleki od doskonałości, stwarzający poważne utrudnienie dla komunikacji w ruchu pieszym i kołowym.

Myślę,że warto zapoznać się z interpelacją radnego Marcina Nowaka, bo chodzi tu o kontrapasy. Bardzo dziękujemy panu radnemu za zainteresowanie się sprawą. Interpelacja w sprawie utworzenia ścieżek rowerowych na ulicach Legionowej i Zuchów

01.03.2016, wpis z kategorii: Radny Lublina

W związku z docierającymi do mnie informacjami z Rady Dzielnicy Wieniawa o planowanym utworzeniu ścieżek rowerowych na ulicach: Legionowej i Zuchów, zwracam się z prośbą o potwierdzenie n... rozwiń

Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 12:21
0
Zamiast zajmować się ścieżkami rowerowymi trzeba zająć się remontami jezdni we WSZYSTKICH dzielnicach i wtedy ewentualnie robić ścieżki rowerowe, a nie maluje jakieś pasy na górach i dolinach.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 20:41
0
Jak na razie to widzę że droga rowerowa przy Morwowej służy jako prawoskręt w Wojciechowską...
Avatar
gość / 2 kwietnia 2016 o 11:58
0

a co Wiącek robił od jesieni? był czas na ogłoszenie przetargu ponownie...to blisko 6 miesięcy..

Kontrapasy i kontraruch już powinny być wykonywane!!!

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 13:41
0
My tu się gorączkujemy, a władza chyba i tak zrobi co zechce. Pozwólcie, że zacytuję kilka komentarzy z ubiegłego roku. I co one dały. Dzisiaj pisze się o 50 ulicach z kontrapasami, a przedtem było wymienionych tylko 21. Cytaty: Kontrapasy na ul. Legionowej i na ul. Zuchów to bardzo kontrowersyjny pomysł. Na ul. Legionowej jest za ciasno ze względu na parkujące z jednej strony samochody. Wyjeżdżając z bramy Szarych Szeregów 1, 1A i 1B, przy chronicznie zastawionej prawej stronie jezdni, trzeba bardzo uważać na nadjeżdżające od dołu auta. Wtedy można bardzo łatwo wpaść na pędzącego od góry kontrapasem rowerzystę. Trzeba zaznaczyć, że ulica wieczorem i w nocy jest źle oświetlona! Na ul. Zuchów samochody parkują po obu stronach na chodniku. Kontrapas wyłączy możliwość parkowania z jednej strony.zwiń .................... "zły pomysł" to delikatny komentarz Przy wyjazdach z bram Legionowa-Zuchów i Szarych Szeregów od lat nie możemy doprosić się luster, często wyjeżdża się "na oślep", nie wyobrażam sobie do tego rowerzystów jadących pod prąd!! Żeby na Zuchów i Legionowej zrobić kontrapasy trzeba postawić zakazy parkowania, bo innego wyjścia nie ma, jest za wąsko. Ciekawe tylko gdzie podzieje się kilkadziesiąt samochodów mieszkańców, którzy obecnie mają problem z zaparkowaniem. Niech miasto zrobi w końcu coś porządnie a nie po najtańszych kosztach. Na Legionowej poszerzyć chodnik i tam zrobić ścieżkę dla rowerów, na Zuchów takiej możliwości nie ma. Moim zdaniem rozwiązanie proponowane przez miasto jest bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowców jak i rowerzystów.
My tu się gorączkujemy, a władza chyba i tak zrobi co zechce. Pozwólcie, że zacytuję kilka komentarzy z ubiegłego roku. I co one dały. Dzisiaj pisze się o 50 ulicach z kontrapasami, a przedtem było wymienionych tylko 21. Cytaty: Kontrapasy na ul. Legionowej i na ul. Zuchów to bardzo kontrowersyjny pomysł. Na ul. Legionowej jest za ciasno ze względu na parkujące z jednej strony samochody. Wyjeżdżając z bramy Szarych Szeregów 1, 1A i 1B, przy chronicznie zastawionej prawej stronie jezdni, trzeba bardzo uważać na nadjeżdżające od dołu auta. Wt... rozwiń
Avatar
a.aromat / 1 kwietnia 2016 o 12:53
0

Nie wiem jak inne ulice, ale Legionowa i Zuchów nie nadają się do zrobienia kontrapasów bez ustawienia znaków zakazu zatrzymywania.

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 12:48
0
Polecam się zapoznać z całością... ponieważ jest to część z raportu realizacji pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. W skrócie 22 z 32 projektów udało się zrealizować do końca 2015 roku. Z pozostałych 10 wciąż 4 czekają na realizacją. Są też pochwały dla... ZDiM. Więcej: www.facebook.com/FundacjaWolnosci/posts/1013000315402413:0
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 10:56
0
Nie za bardzo rozumiem, co oni chcą zrobić na ulicy Grażyny? Kontrapas? Ścieżkę rowerową? Na osiedlowej uliczce? Wszystko fajnie, tylko tam jest pełno samochodów... Gdzie one będą parkować? I tak nie ma już na nie miejsca.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 02:05
0
Więcejścieżek , a mniej pomników. masce złotej, skoro rozpuszcza ją woda królewska. Wolę pomnik, choćby za 4 400 lat. Maria Curie-Skłodowska nie znała tragicznych w skutkach włsności swoich odkryć, więc jej wszystkie pomniki będzie okazale prezenował tylko jej przód. Z tyłu każdego pomnika Marii będzie przód człowieka zakręconego nieświadomie w odkrywanie, który zupełnie nie miał pojęcia o tym, co wyprowadzał z przesłanek. Jednakże po 400-tu latach jest jasne, że wcześniej jasne to być nie mogło. A więc za 400 lat, po kilku tysiącleciach. Zgoda? Nie przciwkuję. Ona miała męża, czyli melduję setę.
Więcejścieżek , a mniej pomników. masce złotej, skoro rozpuszcza ją woda królewska. Wolę pomnik, choćby za 4 400 lat. Maria Curie-Skłodowska nie znała tragicznych w skutkach włsności swoich odkryć, więc jej wszystkie pomniki będzie okazale prezenował tylko jej przód. Z tyłu każdego pomnika Marii będzie przód człowieka zakręconego nieświadomie w odkrywanie, który zupełnie nie miał pojęcia o tym, co wyprowadzał z przesłanek. Jednakże po 400-tu latach jest jasne, że wcześniej jasne to być nie mogło. A więc za 400 lat, po kilku tysiącleciach. Z... rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 23:14
0
Wiącek mistrz ściemy
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 10:23
0
Myślę,że warto zapoznać się z interpelacją radnego Marcina Nowaka, bo chodzi tu o kontrapasy. Bardzo dziękujemy panu radnemu za zainteresowanie się sprawą. Interpelacja w sprawie utworzenia ścieżek rowerowych na ulicach Legionowej i Zuchów

01.03.2016, wpis z kategorii: Radny Lublina

W związku z docierającymi do mnie informacjami z Rady Dzielnicy Wieniawa o planowanym utworzeniu ścieżek rowerowych na ulicach: Legionowej i Zuchów, zwracam się z prośbą o potwierdzenie niniejszej wiadomości. Jednocześnie, w przypadku odpowiedzi twierdzącej, proszę o szczegółowe ustosunkowanie się do następujących pytań:

Czy przedstawiciele społeczności Wieniawy (Rada Dzielnicy, spółdzielnie itp.) zostali poinformowani o planowanych rozwiązaniach?,

Czy niniejsza koncepcja została zaakceptowana przez społeczność ulic: Legionowej i Zuchów, których drożność już w chwili obecnej jest daleka od doskonałości?,

Po której stronie w/w ulic (zwłaszcza Zuchów) przebiegać ma ścieżka rowerowa i czy jej lokalizacja w tym miejscu wiąże się z zagospodarowaniem na ten cel części chodnika?

Jednocześnie, będąc zwolennikiem tworzenia na obszarze Lublina rozbudowanej infrastruktury rowerowej, chciałbym podkreślić z całą wyrazistością, że ewentualna lokalizacja ścieżek rowerowych na niniejszych arteriach, to pomysł daleki od doskonałości, stwarzający poważne utrudnienie dla komunikacji w ruchu pieszym i kołowym.

Myślę,że warto zapoznać się z interpelacją radnego Marcina Nowaka, bo chodzi tu o kontrapasy. Bardzo dziękujemy panu radnemu za zainteresowanie się sprawą. Interpelacja w sprawie utworzenia ścieżek rowerowych na ulicach Legionowej i Zuchów

01.03.2016, wpis z kategorii: Radny Lublina

W związku z docierającymi do mnie informacjami z Rady Dzielnicy Wieniawa o planowanym utworzeniu ścieżek rowerowych na ulicach: Legionowej i Zuchów, zwracam się z prośbą o potwierdzenie n... rozwiń

Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 12:21
0
Zamiast zajmować się ścieżkami rowerowymi trzeba zająć się remontami jezdni we WSZYSTKICH dzielnicach i wtedy ewentualnie robić ścieżki rowerowe, a nie maluje jakieś pasy na górach i dolinach.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 20:41
0
Jak na razie to widzę że droga rowerowa przy Morwowej służy jako prawoskręt w Wojciechowską...
Avatar
gość / 2 kwietnia 2016 o 11:58
0

a co Wiącek robił od jesieni? był czas na ogłoszenie przetargu ponownie...to blisko 6 miesięcy..

Kontrapasy i kontraruch już powinny być wykonywane!!!

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 13:41
0
My tu się gorączkujemy, a władza chyba i tak zrobi co zechce. Pozwólcie, że zacytuję kilka komentarzy z ubiegłego roku. I co one dały. Dzisiaj pisze się o 50 ulicach z kontrapasami, a przedtem było wymienionych tylko 21. Cytaty: Kontrapasy na ul. Legionowej i na ul. Zuchów to bardzo kontrowersyjny pomysł. Na ul. Legionowej jest za ciasno ze względu na parkujące z jednej strony samochody. Wyjeżdżając z bramy Szarych Szeregów 1, 1A i 1B, przy chronicznie zastawionej prawej stronie jezdni, trzeba bardzo uważać na nadjeżdżające od dołu auta. Wtedy można bardzo łatwo wpaść na pędzącego od góry kontrapasem rowerzystę. Trzeba zaznaczyć, że ulica wieczorem i w nocy jest źle oświetlona! Na ul. Zuchów samochody parkują po obu stronach na chodniku. Kontrapas wyłączy możliwość parkowania z jednej strony.zwiń .................... "zły pomysł" to delikatny komentarz Przy wyjazdach z bram Legionowa-Zuchów i Szarych Szeregów od lat nie możemy doprosić się luster, często wyjeżdża się "na oślep", nie wyobrażam sobie do tego rowerzystów jadących pod prąd!! Żeby na Zuchów i Legionowej zrobić kontrapasy trzeba postawić zakazy parkowania, bo innego wyjścia nie ma, jest za wąsko. Ciekawe tylko gdzie podzieje się kilkadziesiąt samochodów mieszkańców, którzy obecnie mają problem z zaparkowaniem. Niech miasto zrobi w końcu coś porządnie a nie po najtańszych kosztach. Na Legionowej poszerzyć chodnik i tam zrobić ścieżkę dla rowerów, na Zuchów takiej możliwości nie ma. Moim zdaniem rozwiązanie proponowane przez miasto jest bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowców jak i rowerzystów.
My tu się gorączkujemy, a władza chyba i tak zrobi co zechce. Pozwólcie, że zacytuję kilka komentarzy z ubiegłego roku. I co one dały. Dzisiaj pisze się o 50 ulicach z kontrapasami, a przedtem było wymienionych tylko 21. Cytaty: Kontrapasy na ul. Legionowej i na ul. Zuchów to bardzo kontrowersyjny pomysł. Na ul. Legionowej jest za ciasno ze względu na parkujące z jednej strony samochody. Wyjeżdżając z bramy Szarych Szeregów 1, 1A i 1B, przy chronicznie zastawionej prawej stronie jezdni, trzeba bardzo uważać na nadjeżdżające od dołu auta. Wt... rozwiń
Avatar
a.aromat / 1 kwietnia 2016 o 12:53
0

Nie wiem jak inne ulice, ale Legionowa i Zuchów nie nadają się do zrobienia kontrapasów bez ustawienia znaków zakazu zatrzymywania.

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 12:48
0
Polecam się zapoznać z całością... ponieważ jest to część z raportu realizacji pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. W skrócie 22 z 32 projektów udało się zrealizować do końca 2015 roku. Z pozostałych 10 wciąż 4 czekają na realizacją. Są też pochwały dla... ZDiM. Więcej: www.facebook.com/FundacjaWolnosci/posts/1013000315402413:0
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 10:56
0
Nie za bardzo rozumiem, co oni chcą zrobić na ulicy Grażyny? Kontrapas? Ścieżkę rowerową? Na osiedlowej uliczce? Wszystko fajnie, tylko tam jest pełno samochodów... Gdzie one będą parkować? I tak nie ma już na nie miejsca.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 02:05
0
Więcejścieżek , a mniej pomników. masce złotej, skoro rozpuszcza ją woda królewska. Wolę pomnik, choćby za 4 400 lat. Maria Curie-Skłodowska nie znała tragicznych w skutkach włsności swoich odkryć, więc jej wszystkie pomniki będzie okazale prezenował tylko jej przód. Z tyłu każdego pomnika Marii będzie przód człowieka zakręconego nieświadomie w odkrywanie, który zupełnie nie miał pojęcia o tym, co wyprowadzał z przesłanek. Jednakże po 400-tu latach jest jasne, że wcześniej jasne to być nie mogło. A więc za 400 lat, po kilku tysiącleciach. Zgoda? Nie przciwkuję. Ona miała męża, czyli melduję setę.
Więcejścieżek , a mniej pomników. masce złotej, skoro rozpuszcza ją woda królewska. Wolę pomnik, choćby za 4 400 lat. Maria Curie-Skłodowska nie znała tragicznych w skutkach włsności swoich odkryć, więc jej wszystkie pomniki będzie okazale prezenował tylko jej przód. Z tyłu każdego pomnika Marii będzie przód człowieka zakręconego nieświadomie w odkrywanie, który zupełnie nie miał pojęcia o tym, co wyprowadzał z przesłanek. Jednakże po 400-tu latach jest jasne, że wcześniej jasne to być nie mogło. A więc za 400 lat, po kilku tysiącleciach. Z... rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 23:14
0
Wiącek mistrz ściemy
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!