Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2015 r.
8:45

Miasto chce odnowić halę MOSiR przy Al. Zygmuntowskich

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

W przyszłym roku miasto chce odnowić starą halę MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. Po co? Żeby nie odstawała wyglądem od postawionych obok nowych obiektów. Prezydent zapowiada też, że obok kompleksu sportowego i stacji paliw stanie wielopoziomowy parking

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie należy się spodziewać gruntownej przebudowy hali, zwiększania liczby miejsc na widowni, albo dostawienia nowej części. – W tego typu działania nie wchodzimy – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Miasto ma się skupić na odświeżeniu starej bryły. – Cel jest oczywisty. Mamy nowoczesną bryłę basenu olimpijskiego i parku wodnego, który sąsiaduje ze starą halą, którą trzeba zmodernizować, zaczynając od elewacji, a na parkingu kończąc. I to jest cel na przyszły rok. Nie potrafię powiedzieć, czy w przyszłym roku prace mogą się zakończyć, na pewno się rozpoczną.

– Lifting obejmie zarówno halę sportową, jak i starą halę basenową – zapowiada Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Parking przed tymi obiektami chcemy przebudować i wzmocnić oraz wydzielić na nim stanowiska dla ciężkich tirów ze sprzętem, które mogą podjeżdżać tu na czas różnych transmisji oraz stanowiska dla autokarów – dodaje.

Właśnie tu miałyby stawać ciężkie pojazdy przyjeżdżające do nowego kompleksu Aqua Lublin, bo na zbudowanym wraz z nim parkingiem nie ma wydzielonych miejsc ani dla tirów, ani dla autokarów.

Poza odnowieniem już istniejących miejsc parkingowych miasto planuje też budowę kolejnych. – Musimy się zastanowić nad nowym parkingiem wielopoziomowym w otoczeniu Aqua Lublin – mówi prezydent Żuk. – Istniejące miejsca parkingowe nie są w stanie obsłużyć wszystkich imprez. Pamiętajmy, że na widowni basenu olimpijskiego może się pomieścić 2 tys. osób, a obok jest jeszcze cały aquapark, więc liczmy się z tym, że tych miejsc parkingowych będzie brakowało.

– Parking przy kompleksie Aqua Lublin ma 185 miejsc – przyznaje Szczepańska. – Nowy parking wielopoziomowy miałby powstać przy Al. Zygmuntowskich za stacją paliw.

Pewne jest to, że ze względu na strukturę gruntu budowla dla samochodów nie będzie zagłębiana w ziemi, ale wyrośnie na jej powierzchni.

Stara hala

Hala przy Al. Zygmuntowskich nosząca obecnie imię Zdzisława Niedzieli została zaprojektowana w latach 70. ubiegłego stulecia. Podczas meczów piłki ręcznej i koszykówki widownia mieści 900 kibiców, natomiast widowiska i koncerty może tu oglądać 1500 osób.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ziomal z Poznania / 26 września 2015 o 18:55
0

zamiast remontować Hale  [lifting]  może lepiej wyremontować stadion Startu  La na miarę Resovii  Rzeszów z piękna makieta wraz halą z widownią na  6tysięcy widzów a wychwalany  Żuk za 32 miliony remontuje stadion UWAGA z widownią na 1.4 tys widzów -czyli stadion 4x mniejszy chociaż miasto Lublin jest prawie 2 razy większy i dużo większej liczby studentów 5 uczelni.Panie Żuk stadion w Białymstoku mniejsze miasto  22 ,5tys widzów  a pan buduje na miarę Torunia czy Bielska  Białej. czyli max 15 tys widzów

Avatar
Andrzej / 26 września 2015 o 00:35
0
Osobiście uważam ze nie powinno się tego odświeżać. Prawda jest taka, ze np. kiedyś jak Gala byla starym blaszakiem to było mnóstwo klientów, odkąd zainwestowano i postawiono nową Galę klientów prawie nie ma a ceny są wysokie. Tak samo z halą, ważniejszy jest sport a nie wygląd. Lepiej inwestować w młodych sportowców, a nie w wygląd budynków. Lepiej poprawić wyposażenie szkół w sprzęt sportowy bo często piłki czy urządzenia na siłowni nie nadają się do niczego. Szkoda ze teraz są takie czasy ze jest przerost formy nad treścią. Nawet w muzyce. Kiedyś były kiepskie teledyski a wspaniała muzyka, a teraz są piękne teledyski a beznadziejna muzyka.
Osobiście uważam ze nie powinno się tego odświeżać. Prawda jest taka, ze np. kiedyś jak Gala byla starym blaszakiem to było mnóstwo klientów, odkąd zainwestowano i postawiono nową Galę klientów prawie nie ma a ceny są wysokie. Tak samo z halą, ważniejszy jest sport a nie wygląd. Lepiej inwestować w młodych sportowców, a nie w wygląd budynków. Lepiej poprawić wyposażenie szkół w sprzęt sportowy bo często piłki czy urządzenia na siłowni nie nadają się do niczego. Szkoda ze teraz są takie czasy ze jest przerost formy nad treścią. Nawet w muzyce... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 14:53
0
taaaak zadłużajcie się
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 14:24
0
Bardzo dobrze.Musimy dbać o wygląd naszego miasta.
Avatar
crx / 25 września 2015 o 12:49
0

Ja to bym ją wyburzył , wybetonował i cały teren przeznaczył na płatny parking. Do tego jeszcze parkingi na bulwarze przy Bystrzycy, w Parku Rusałka, cały Park Ludowy i wszędzie, gdzie tylko się da. Najlepiej zamknąć wszystkie ulice w centrum dla ruchu oprócz samochodów osobowych, a piesi niech chodzą dachami, ale za opłatą. Celnik Mateusz

Gdy czytam ten wpis,  to napawa mnie duma ,że jeszcze w tym tzw. mieście są ludzie rozsądni !!! Gratuluję i oby takich osób więcej !!!

Gdy czytam ten wpis,  to napawa mnie duma ,że jeszcze w tym tzw. mieście są ludzie rozsądni !!! Gratuluję i oby takich osób więcej !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 12:47
0
Pomysł dobry , a nawet rewelacyjny . Ale błagam, nie róbcie tego z kredytów , jeśli jesteście Polakami lub też interes Polaków leży wam na sercu ...!!!
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 12:12
0
Ja to bym ją wyburzył , wybetonował i cały teren przeznaczył na płatny parking. Do tego jeszcze parkingi na bulwarze przy Bystrzycy, w Parku Rusałka, cały Park Ludowy i wszędzie, gdzie tylko się da. Najlepiej zamknąć wszystkie ulice w centrum dla ruchu oprócz samochodów osobowych, a piesi niech chodzą dachami, ale za opłatą. Celnik Mateusz
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 10:15
0
Lepiej by odnowili wiadukt na Czechowie na Kompozytorów Polskich, który już ze dwa lata stoi ozdobiony pachołkami drogowców, żeby spowolnić ruch i uchronić przed katastrofą. A tu inwestują w trupa...
Avatar
rozsądny / 25 września 2015 o 09:42
0

Miałem nie odpisywać ale jednak muszę bo nie da się przemilczeć takich idiotyzmów. Co to za czynność "odświerzanie"? Od kiedy to miasto zajmuje się budowaniem fabryk i zakładów pracy? Miasto może co najwyżej inwestować w miejską infrastrukturę co Żuk ze swoimi ludźmi robi i czego efekty widać choćby na Felinie, Czechowie lub Helenowie. Powstają fabryki, biurowce i nie ma tygodnia by lokalne media nie pisały o nowych firmach poszukujących pracowników. Miasto zbankrutuje? Miasto od dawna spłaca kredyty i żadnego widma bankructwa nie ma.

Znaczy widmo bankructwa jest. W opowieściach, próbujących się dorwać do koryta, polityków PiS, którzy lubią straszyć bankructwem, niewypłacalnością przy okazji każdej inwestycji.

Znaczy widmo bankructwa jest. W opowieściach, próbujących się dorwać do koryta, polityków PiS, którzy lubią straszyć bankructwem, niewypłacalnością przy okazji każdej inwestycji.

rozwiń
Avatar
rozsądny / 25 września 2015 o 09:40
0

Witam, Jestem zszokowany moda na odswierzanie!!! Odswierzanie Hali Mosir, Odswierzanie deptaka, odswierzanie Placu Litewskiego, dlaczego wlosi np nie odswierza Koloseum albo Placu sw Piotra w Watykanie??? To sa tylko wydatki - koszty i za 10 lat znow bedziemy odswierzac... Dlaczego nie budujemy fabryk i zakladow pracy? zeby ludzie mieli gdzie pracowac! Dopoki miasto nie wie jak, nie umji i nie stac og zeby cos "odswierzyc" na 500 lat to niech tego nie dotyka! Trzeba tez wspomniec ze to wszystko jest na kredyt! Za jakis czas miasto zbankrutuje no i co wtedy trzeba bedzie w ramach rozliczenie oddac stadion, plywalnie itd w prywatne rece wierzycieli - zapewne zagranicznych!!! Pozdrawiam

Miałem nie odpisywać ale jednak muszę bo nie da się przemilczeć takich idiotyzmów. Co to za czynność "odświerzanie"? Od kiedy to miasto zajmuje się budowaniem fabryk i zakładów pracy? Miasto może co najwyżej inwestować w miejską infrastrukturę co Żuk ze swoimi ludźmi robi i czego efekty widać choćby na Felinie, Czechowie lub Helenowie. Powstają fabryki, biurowce i nie ma tygodnia by lokalne media nie pisały o nowych firmach poszukujących pracowników. Miasto zbankrutuje? Miasto od dawna spłaca kredyty i żadnego widma bankructwa nie ma.

Miałem nie odpisywać ale jednak muszę bo nie da się przemilczeć takich idiotyzmów. Co to za czynność "odświerzanie"? Od kiedy to miasto zajmuje się budowaniem fabryk i zakładów pracy? Miasto może co najwyżej inwestować w miejską infrastrukturę co Żuk ze swoimi ludźmi robi i czego efekty widać choćby na Felinie, Czechowie lub Helenowie. Powstają fabryki, biurowce i nie ma tygodnia by lokalne media nie pisały o nowych firmach poszukujących pracowników. Miasto zbankrutuje? Miasto od dawna spłaca kredyty i żadnego widma bankruc... rozwiń

Avatar
ziomal z Poznania / 26 września 2015 o 18:55
0

zamiast remontować Hale  [lifting]  może lepiej wyremontować stadion Startu  La na miarę Resovii  Rzeszów z piękna makieta wraz halą z widownią na  6tysięcy widzów a wychwalany  Żuk za 32 miliony remontuje stadion UWAGA z widownią na 1.4 tys widzów -czyli stadion 4x mniejszy chociaż miasto Lublin jest prawie 2 razy większy i dużo większej liczby studentów 5 uczelni.Panie Żuk stadion w Białymstoku mniejsze miasto  22 ,5tys widzów  a pan buduje na miarę Torunia czy Bielska  Białej. czyli max 15 tys widzów

Avatar
Andrzej / 26 września 2015 o 00:35
0
Osobiście uważam ze nie powinno się tego odświeżać. Prawda jest taka, ze np. kiedyś jak Gala byla starym blaszakiem to było mnóstwo klientów, odkąd zainwestowano i postawiono nową Galę klientów prawie nie ma a ceny są wysokie. Tak samo z halą, ważniejszy jest sport a nie wygląd. Lepiej inwestować w młodych sportowców, a nie w wygląd budynków. Lepiej poprawić wyposażenie szkół w sprzęt sportowy bo często piłki czy urządzenia na siłowni nie nadają się do niczego. Szkoda ze teraz są takie czasy ze jest przerost formy nad treścią. Nawet w muzyce. Kiedyś były kiepskie teledyski a wspaniała muzyka, a teraz są piękne teledyski a beznadziejna muzyka.
Osobiście uważam ze nie powinno się tego odświeżać. Prawda jest taka, ze np. kiedyś jak Gala byla starym blaszakiem to było mnóstwo klientów, odkąd zainwestowano i postawiono nową Galę klientów prawie nie ma a ceny są wysokie. Tak samo z halą, ważniejszy jest sport a nie wygląd. Lepiej inwestować w młodych sportowców, a nie w wygląd budynków. Lepiej poprawić wyposażenie szkół w sprzęt sportowy bo często piłki czy urządzenia na siłowni nie nadają się do niczego. Szkoda ze teraz są takie czasy ze jest przerost formy nad treścią. Nawet w muzyce... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 14:53
0
taaaak zadłużajcie się
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 14:24
0
Bardzo dobrze.Musimy dbać o wygląd naszego miasta.
Avatar
crx / 25 września 2015 o 12:49
0

Ja to bym ją wyburzył , wybetonował i cały teren przeznaczył na płatny parking. Do tego jeszcze parkingi na bulwarze przy Bystrzycy, w Parku Rusałka, cały Park Ludowy i wszędzie, gdzie tylko się da. Najlepiej zamknąć wszystkie ulice w centrum dla ruchu oprócz samochodów osobowych, a piesi niech chodzą dachami, ale za opłatą. Celnik Mateusz

Gdy czytam ten wpis,  to napawa mnie duma ,że jeszcze w tym tzw. mieście są ludzie rozsądni !!! Gratuluję i oby takich osób więcej !!!

Gdy czytam ten wpis,  to napawa mnie duma ,że jeszcze w tym tzw. mieście są ludzie rozsądni !!! Gratuluję i oby takich osób więcej !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 12:47
0
Pomysł dobry , a nawet rewelacyjny . Ale błagam, nie róbcie tego z kredytów , jeśli jesteście Polakami lub też interes Polaków leży wam na sercu ...!!!
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 12:12
0
Ja to bym ją wyburzył , wybetonował i cały teren przeznaczył na płatny parking. Do tego jeszcze parkingi na bulwarze przy Bystrzycy, w Parku Rusałka, cały Park Ludowy i wszędzie, gdzie tylko się da. Najlepiej zamknąć wszystkie ulice w centrum dla ruchu oprócz samochodów osobowych, a piesi niech chodzą dachami, ale za opłatą. Celnik Mateusz
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 10:15
0
Lepiej by odnowili wiadukt na Czechowie na Kompozytorów Polskich, który już ze dwa lata stoi ozdobiony pachołkami drogowców, żeby spowolnić ruch i uchronić przed katastrofą. A tu inwestują w trupa...
Avatar
rozsądny / 25 września 2015 o 09:42
0

Miałem nie odpisywać ale jednak muszę bo nie da się przemilczeć takich idiotyzmów. Co to za czynność "odświerzanie"? Od kiedy to miasto zajmuje się budowaniem fabryk i zakładów pracy? Miasto może co najwyżej inwestować w miejską infrastrukturę co Żuk ze swoimi ludźmi robi i czego efekty widać choćby na Felinie, Czechowie lub Helenowie. Powstają fabryki, biurowce i nie ma tygodnia by lokalne media nie pisały o nowych firmach poszukujących pracowników. Miasto zbankrutuje? Miasto od dawna spłaca kredyty i żadnego widma bankructwa nie ma.

Znaczy widmo bankructwa jest. W opowieściach, próbujących się dorwać do koryta, polityków PiS, którzy lubią straszyć bankructwem, niewypłacalnością przy okazji każdej inwestycji.

Znaczy widmo bankructwa jest. W opowieściach, próbujących się dorwać do koryta, polityków PiS, którzy lubią straszyć bankructwem, niewypłacalnością przy okazji każdej inwestycji.

rozwiń
Avatar
rozsądny / 25 września 2015 o 09:40
0

Witam, Jestem zszokowany moda na odswierzanie!!! Odswierzanie Hali Mosir, Odswierzanie deptaka, odswierzanie Placu Litewskiego, dlaczego wlosi np nie odswierza Koloseum albo Placu sw Piotra w Watykanie??? To sa tylko wydatki - koszty i za 10 lat znow bedziemy odswierzac... Dlaczego nie budujemy fabryk i zakladow pracy? zeby ludzie mieli gdzie pracowac! Dopoki miasto nie wie jak, nie umji i nie stac og zeby cos "odswierzyc" na 500 lat to niech tego nie dotyka! Trzeba tez wspomniec ze to wszystko jest na kredyt! Za jakis czas miasto zbankrutuje no i co wtedy trzeba bedzie w ramach rozliczenie oddac stadion, plywalnie itd w prywatne rece wierzycieli - zapewne zagranicznych!!! Pozdrawiam

Miałem nie odpisywać ale jednak muszę bo nie da się przemilczeć takich idiotyzmów. Co to za czynność "odświerzanie"? Od kiedy to miasto zajmuje się budowaniem fabryk i zakładów pracy? Miasto może co najwyżej inwestować w miejską infrastrukturę co Żuk ze swoimi ludźmi robi i czego efekty widać choćby na Felinie, Czechowie lub Helenowie. Powstają fabryki, biurowce i nie ma tygodnia by lokalne media nie pisały o nowych firmach poszukujących pracowników. Miasto zbankrutuje? Miasto od dawna spłaca kredyty i żadnego widma bankructwa nie ma.

Miałem nie odpisywać ale jednak muszę bo nie da się przemilczeć takich idiotyzmów. Co to za czynność "odświerzanie"? Od kiedy to miasto zajmuje się budowaniem fabryk i zakładów pracy? Miasto może co najwyżej inwestować w miejską infrastrukturę co Żuk ze swoimi ludźmi robi i czego efekty widać choćby na Felinie, Czechowie lub Helenowie. Powstają fabryki, biurowce i nie ma tygodnia by lokalne media nie pisały o nowych firmach poszukujących pracowników. Miasto zbankrutuje? Miasto od dawna spłaca kredyty i żadnego widma bankruc... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 420 37

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 3

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!