Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2019 r.
22:00

Miasto Lublin kupi za złotówkę 77 ha górek czechowskich. Umowa przedwstępna do poniedziałku

Autor: Zdjęcie autora drs
51 311 A A
Górki czechowskie
Górki czechowskie (fot. Maciej Kaczanowski)

Do dzisiejszego popołudnia nie został jeszcze ustalony termin zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży niemal 77 ha górek czechowskich przez spółkę TBV Investment. Kupującym ma być miasto, transakcja ma opiewać na 1 zł i powinna być sfinalizowana najpóźniej we wrześniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie warunki zostały zapisane w umowie zawartej w drugiej połowie czerwca między prezydentem miasta a spółką TBV Inwestment. Spółka zobowiązała się tą umową do określonych działań w zamian za możliwość budowy bloków mieszkalnych na wyznaczonych obszarach górek czechowskich, których jest właścicielem.

Na zakupienie przez miasto prawa własności gruntów w pobliżu ul. Halickiego i Poligonowej zgodziła się w poniedziałek Rada Miasta. Uchwała zapadła niedługo po zatwierdzeniu przez radę studium przestrzennego, które przewiduje zabudowę wielorodzinną na części górek. Po głosowaniu nad studium do porządku obrad wprowadzony został projekt uchwały zezwalającej prezydentowi na zakup nieruchomości.

Zgodnie z porozumieniem między prezydentem a spółką umowa przedwstępna musi być zawarta w ciągu 7 dni od uchwalenia studium (czyli do 8 lipca), zaś przyrzeczona umowa do 30 września.

Do czasu zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży nieruchomości spółka TBV Investment będzie musiała wyczyścić hipotekę górek czechowskich obciążoną na kwotę 25,5 mln zł na rzecz Spółdzielczego Banku Kredytowego w Piaskach jako zabezpieczenie kredytu inwestycyjnego. Porozumienie między miastem a spółką zakłada, że nieruchomość sprzedawana miastu przez TBV Inwestycje musi być wolna od wszelkich obciążeń. 

e-Wydanie

Komentarze 311

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rozsądny / 4 lipca 2019 o 08:58
+36
Kolejne zdjęcie potwierdzające jak dużo osób korzysta z Górek. Widzicie te tłumy lublinian? Aż ciężko policzyć tych wszystkich spacerujących mieszkańców Czechowa!
Avatar
Arek / 4 lipca 2019 o 06:39
+36
Większość terenu górek stanie się własnością miasta. Pruszkowski terenu nie nabył a teraz stanie się terenem miejskim !!!
Avatar
pytam po co? / 4 lipca 2019 o 08:50
+34
żadnych nowych informacji, tylko kolejne odgrzewanie starych kotletów, a może chodzi wyłącznie o to, żeby napisać kolejny artykuł o górkach?
Avatar
Bob / 4 lipca 2019 o 06:53
+34
W końcu jakaś decyzja. Brawo radni. Trzeba ten teren uporządkować. Na botaniku brakuje szkoły. Teraz czas na infrastrukturę oświatową. Lublin musi się rozwijać.
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 4 lipca 2019 o 08:38
+32
superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-oplaca-internetowych-trolli-by-siali-propagande-aa-jLEf-SoL1-mQiX.html
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 4 lipca 2019 o 08:38
+32
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
Sant / 4 lipca 2019 o 05:39
+31
Znowu górki w kozim grodzie? A kogo to interesuje? Zeitung: nie ma już innych tematów?
Avatar
centrala zwiększyła stawkę za wpis? / 4 lipca 2019 o 08:51
+30
Widzę, że bardzo aktywne są pisowskie trolle pod artykułem. Można nawet śmiało założyć, że 9/10 wszystkich wpisów jest ich autorstwa.
Avatar
lube / 4 lipca 2019 o 08:38
+29
Świetne zdjęcie, pokazuje jak ohydne i betonowe jest osiedle "prestiż".  W oddali widoczne osiedla zaprojektowane przez przyzwoitych architektów  z lat PRL, którzy nie kierowali sie chęcią zysku
 Mieszkam na osiedlu Prestige i nie narzekam. Pokaż może zdjęcie swojego pięknego osiedla to ocenimy?
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 08:53
+26
A co ty chcesz od Prestige? Przejedź się na Węglin to zobaczysz jak wygląda prawdziwy Bangladesz. Prestige w skali Lublina prezentuje się akurat całkiem spoko.
Avatar
Zgryźliwy / 6 lipca 2019 o 20:24
+2
A czy pan developer zafunduje pomnik pomordowanym na Górkach Czechowskich przez Niemców i komunistów? A czy pan Żuk będzie miał odwagę poprosić o taki? Pewnie nie, bo co ich interesuje miejsce straceń Polaków i (być może) Żydów!
Avatar
Tomasz / 5 lipca 2019 o 00:14
+9
Prezydent (Miasto) nie może zawierać umów sprzecznych z MPZP (uchwalonym w 2005 r.),a ten nie przewiduje możliwości zabudowy osiedlem mieszkaniowym Górek Czechowskich.Na ostatniej sesji Rady Miasta Lublina, pan dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem UM podał dokładnie jakie jest przeznaczenie terenu Górek Czechowskich :52 h - ZIELEŃ PUBLICZNA ;20 h - REZERWAT I TERENY PARKOWE ; 22 h - TERENY SPORTU I REKREACJI ; 7,5 h - USŁUGI I FUNKCJE MIESZKANIOWE ; 3h - DROGI I CIĄGI PIESZE.
Zgadza się.To jest przekraczanie uprawnień,czyli łamanie prawa !
MPZP z 2005 r.miał obowiązek wykonać Prezydent - jako władza wykonawcza publiczna.Do tej pory tego nie zrobił.To jest niedopełnienie obowiązków !
Brak ochrony czynnej terenu Górek Czechowskich od 20 lat, to jest rażące łamanie prawa przez władze publiczne i właściciela !!!
W 2001 r.prof.T.Chmielewski, złożył do UM Lublina projekt PARKU na całym obszarze Górek Czechowskich,bez zabudowy mieszkaniowej.Do tej pory nie został ON zrealizowany,choć było i jest to obowiązkiem władz publicznych.MPZP z 2005  r.przeznaczył teren Górek Czechowskich na cytuję: "ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM".Rada Miasta to uchwaliła i wykonanie jej powierzyła Prezydentowi !
Władze publiczne działają na szkodę społeczeństwa !!!
Służby Pastwowe muszą pilnować przestrzegania prawa przez władze samorządowe !!!
Stowarzyszenia i Fundacje lubelskie, muszą zaskarżyć do sądu umowę zawartą przez Prezydenta (Miasto), jako niezgodną z prawem tzn.MPZP z 2005 r. dotyczącym terenu Górek Czechowskich. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, jest bowiem tzw.prawem miejscowym,który jest oparty na Konstytucji RP i Ustawach szczegółowych.I ten Plan w żadnym zapisie nie zawiera przeznaczenia 25 h terenu Górek Czechowskich na budowę osiedla mieszkaniowego,jak to jest w umowie Prezydenta (Miasta) z TBV  !!!
 Budowa osiedla mieszkaniowego na Górkach Czechowskich,planowanego wg.słów samego prezesa TBV W.Dzioby,na 3-4 tys.mieszkań ; ( to jest.ok.10 tysięcy ludzi i 7 tysięcy samochodów !!!!!),całkowicie zniszczy cenną przyrodę i naturalny krajobraz lessowej Wyżyny Lubelskiej,jakim pozostają Górki Czechowskie.To jest bezcenna tzw.TOŻSAMOŚĆ PRZYRODNICZA LUBLINA I LUBELSZCZYZNY. Poza tym takie plany budowy osiedla są ogromnie niebezpieczne i szkodliwe,bo stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi - mieszkańców Lublina (smog,wzrost temperatury,brak przewietrzania miasta,utrata 25 ha terenów rekreacyjnych).Art. 74. 1. Konstytucji RP stanowczo nakazuje :WŁADZE PUBLICZNE PROWADZĄ POLITYKĘ ZAPEWNIAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE WSPÓŁCZESNEMU I PRZYSZŁYM POKOLENIOM. 2. OCHRONA ŚRODOWISKA JEST OBOWIĄZKIEM WŁADZ PUBLICZNYCH. 4. WŁADZE PUBLICZNE WSPIERAJĄ DZIAŁANIA OBYWATELI NA RZECZ OCHRONY I POPRAWY STANU ŚRODOWISKA.
 Budowa osiedla mieszkaniowego na Górkach Czechowskich,planowanego wg.słów samego prezesa TBV W.Dzioby,na 3-4 tys.mieszkań ; ( to jest.ok.10 tysięcy ludzi i 7 tysięcy samochodów !!!!!),całkowicie zniszczy cenną przyrodę i naturalny krajobraz lessowej Wyżyny Lubelskiej,jakim pozostają Górki Czechowskie.To jest bezcenna tzw.TOŻSAMOŚĆ PRZYRODNICZA LUBLINA I LUBELSZCZYZNY. Poza tym takie plany budowy osiedla są ogromnie niebezpieczne i szkodliwe,bo stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi - mieszkańców Lublina (smog,wzrost te... rozwiń
Avatar
Lublinianin / 4 lipca 2019 o 22:31
+7
Prezydent (Miasto) nie może zawierać umów sprzecznych z MPZP (uchwalonym w 2005 r.),a ten nie przewiduje możliwości zabudowy osiedlem mieszkaniowym Górek Czechowskich.Na ostatniej sesji Rady Miasta Lublina, pan dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem UM podał dokładnie jakie jest przeznaczenie terenu Górek Czechowskich :52 h - ZIELEŃ PUBLICZNA ;20 h - REZERWAT I TERENY PARKOWE ; 22 h - TERENY SPORTU I REKREACJI ; 7,5 h - USŁUGI I FUNKCJE MIESZKANIOWE ; 3h - DROGI I CIĄGI PIESZE.
Zgadza się.To jest przekraczanie uprawnień,czyli łamanie prawa !
MPZP z 2005 r.miał obowiązek wykonać Prezydent - jako władza wykonawcza publiczna.Do tej pory tego nie zrobił.To jest niedopełnienie obowiązków !
Brak ochrony czynnej terenu Górek Czechowskich od 20 lat, to jest rażące łamanie prawa przez władze publiczne i właściciela !!!
W 2001 r.prof.T.Chmielewski, złożył do UM Lublina projekt PARKU na całym obszarze Górek Czechowskich,bez zabudowy mieszkaniowej.Do tej pory nie został ON zrealizowany,choć było i jest to obowiązkiem władz publicznych.MPZP z 2005  r.przeznaczył teren Górek Czechowskich na cytuję: "ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM".Rada Miasta to uchwaliła i wykonanie jej powierzyła Prezydentowi !
Władze publiczne działają na szkodę społeczeństwa !!!
Służby Pastwowe muszą pilnować przestrzegania prawa przez władze samorządowe !!!
 Stowarzyszenia i Fundacje lubelskie, muszą zaskarżyć do sądu umowę zawartą przez Prezydenta (Miasto), jako niezgodną z prawem tzn.MPZP z 2005 r. dotyczącym terenu Górek Czechowskich. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, jest bowiem tzw.prawem miejscowym,który jest oparty na Konstytucji RP i Ustawach szczegółowych.I ten Plan w żadnym zapisie nie zawiera przeznaczenia 25 h terenu Górek Czechowskich na budowę osiedla mieszkaniowego,jak to jest w umowie Prezydenta (Miasta) z TBV  !!!
 Stowarzyszenia i Fundacje lubelskie, muszą zaskarżyć do sądu umowę zawartą przez Prezydenta (Miasto), jako niezgodną z prawem tzn.MPZP z 2005 r. dotyczącym terenu Górek Czechowskich. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, jest bowiem tzw.prawem miejscowym,który jest oparty na Konstytucji RP i Ustawach szczegółowych.I ten Plan w żadnym zapisie nie zawiera przeznaczenia 25 h terenu Górek Czechowskich na budowę osiedla mieszkaniowego,jak to jest w umowie Prezydenta (Miasta) z TBV  !!! rozwiń
Avatar
Niewidzialni ? / 4 lipca 2019 o 21:10
+4
widziałem już miliony zdjęć tych całych górek i jeszcze na żadnym zdjęciu nie widziałem człowieka
 A to ciekawe bo TBVowskie trolle cały czas przekonywały, że na Górkach pałętają się całe stada pijaczków, żuli, zboczeńców . Moze to tacy typowi Luftmensche , całkiem przezroczyści...
Avatar
Kto płaci? / 4 lipca 2019 o 18:59
+5
Umowa sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych – przy zawieraniu umowy sprzedaży opłatę wnosi kupujący. Podatek ten w przypadku nieruchomości wynosi 2% wartości rynkowej podstawy opodatkowania (którą z reguły jest cena ustalona przez podpisujących umowy, pod warunkiem, że nie odbiega ona znacząco od ceny rynkowej). Wartość rynkowa nie jest tożsama z ceną umową, strony nie mogą zatem sztucznie zaniżyć wartości umowy tylko w tym celu, by nabywca stał się zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych.  Art. 4 pkt 1 1 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 2147, z późn. zm.) określa definicję opłaty adicenckiej. Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacenckiej sprowadza się do tego, że ten kto uzyskuje korzyść na skutek wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego określonymi zdarzeniami, przekazuje część tej korzyści gminie. Osoby, które otrzymały nowe nieruchomości wydzielone w wyniku scalenia i podziału, są zobowiązane do wniesienia na rzecz gminy opłat adiacenckich w wysokości do 50% wzrostu wartości tych nieruchomości, w stosunku do wartości nieruchomości dotychczas posiadanych.
Umowa sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych – przy zawieraniu umowy sprzedaży opłatę wnosi kupujący. Podatek ten w przypadku nieruchomości wynosi 2% wartości rynkowej podstawy opodatkowania (którą z reguły jest cena ustalona przez podpisujących umowy, pod warunkiem, że nie odbiega ona znacząco od ceny rynkowej). Wartość rynkowa nie jest tożsama z ceną umową, strony nie mogą zatem sztucznie zaniżyć wartości umowy tylko w tym celu, by nabywca stał się zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych.  Art. 4 pkt 1 1 ustawy z 21 ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 17:21
-3
dalej o górkach? kiedy przestaniecie ludzi na siłę karmić tym tematem?
Avatar
Syfek Tułaczka / 4 lipca 2019 o 17:20
-3
Moje wierne trolle. Między godziną 12 a 24 zwiększam stawkę za wpis z 15 na 30 gr. Zachęcam do skorzystania z tej oferty i zwiększenia ilości dodawanych wpisów, tak by za działanie na rzecz naszej kochanej partii, otrzymać godną zapłatę. Wiecie co pisać? Zunio, bizancjum, targowica, dewelo-, Lublin wymiera itd. Do boju moje wierne trolle, ku chwale PiS!
Avatar
Lubelak / 4 lipca 2019 o 16:25
+5
Ile developer zapłaci opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości?
Avatar
Japolan / 4 lipca 2019 o 15:50
+1
Niestety konflikt przenosi się na scenę polityczna o co mocno staraja sie pisowskie trolle - nie wystarczyła strategia podszywania się pod mieszkańców. Na siłe chcą nadać sprawie drugiego dna, załosne próby skłocenia obywateli przed wyborami. Studium uchwalone hejt trwa nadal, przypadek?
Mafijne powiązania w Lublinie jest w stanie rozbić tylko zdecydowana decyzja władz państwowych i politycznych - politycznych, bo niezbędne jest rozwiązanie struktur PiS w Lublinie (przynajmniej za bierność wobec tutejszych powiązań mafijnych i dla zapobieżenia ich przenoszeniu na poziom ogólnopolski). Władzom partyjnym (tak PiS, jak i np. PO) należy dać do zrozumienia, że lublinianie pokażą im "fakulca", jeżeli na liście do parlamentu znajdzie się choć jeden lubelski radny. Pani poseł Joanna Mucha może mieć szansę uratować PO oraz jej wizerunek w Lublinie, jeżeli niezwłocznie stanie na czele struktur wojewódzkich - dziś jeszcze kierowanych przez pana doktora Krzysztofa Żuka (zabiegającego o haniebną zdradę o świcie).
Japolan niby msze trydenckie, a lewaczke Muchę popierasz. Wstyd.
Analiza nie jest poparciem. Wolność słowa także mi przysługuje. Także katolikowi przysługuje wolność słowa. Uczestnictwo we Mszach świętych nie jest jednoznaczne z zapisaniem się do bandy jakiegoś agenta - niestety, w Lublinie od lat w tak zwanym środowisku tradycyjnym pojawiali się różni agenci (być może także zagranicznych służb specjalnych). Węszenie, robjenie ludziom koło pióra, intrygowanie, obserwowanie (np. kto z kim i jak długo rozmawia), osaczanie księży - różnie się to przejawia(ło). Taki lubelsko - ubecki grajdoł.
Analiza nie jest poparciem. Wolność słowa także mi przysługuje. Także katolikowi przysługuje wolność słowa. Uczestnictwo we Mszach świętych nie jest jednoznaczne z zapisaniem się do bandy jakiegoś agenta - niestety, w Lublinie od lat w tak zwanym środowisku tradycyjnym pojawiali się różni agenci (być może także zagranicznych służb specjalnych). Węszenie, robjenie ludziom koło pióra, intrygowanie, obserwowanie (np. kto z kim i jak długo rozmawia), osaczanie księży - różnie się to przejawia(ło). Taki lubelsko - ubecki grajdoł. rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 15:44
-10
no i bardzo dobrze, miasto otrzyma piękny park a jak komuś nie pasuje to niech nie przychodzi
Zobacz wszystkie komentarze 311

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim
20 lipca 2019, 17:00

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim 0 0

W sobotę plenerowe pokazy z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Oprócz oglądania filmów będzie okazja do posłuchania gości. Wszystko gratis

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem 0 0

Wakacje to o wyczekiwany przez wszystkich czas, z którym często wiążemy duże plany. Urlopowicze będący o krok od wakacji, zastanawiają się, czy spakowali każdą niezbędną rzecz, myśląc przy tym o najbliższych dniach pełnych wypoczynku. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują jednak do skupienia się na drodze zarówno podczas długiej podróży, jak i w przypadku krótszych wycieczek. Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy latem.

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim 1 2

Jeszcze w lipcu ogłoszony ma być przetarg na odbudowę altany w centralnym punkcie Ogrodu Saskiego.

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury
19 lipca 2019, 20:00

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" z udziałem Mikroelementów, Moriah Woods i Filipa Borowicza. Akcja organizowana jest na rzecz chorej Anki Kawiak-Łydki.

Od jutra jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna"
PILNE

Od jutra jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna" 56 45

Problemy z dotarciem autobusem do pracy mogą mieć w czwartek mieszkańcy Lublina. Z dnia na dzień z wożenia pasażerów zrezygnował jeden z przewoźników, warszawska spółka Warbus.

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy
galeria

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy 0 1

Remont ośrodka kultury zbiega się z remontem XVII wiecznej synagogi, w której działa biblioteka. Dobrych kilka tygodni po miasteczku będą krążyły regały, a w ślad za nimi skrzynie z książkami. – Jestem dumna z moich czytelników, mam mnóstwo chętnych do pomocy – mówi szefowa biblioteki.

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn 106 7

Koniec z brodzeniem w morzu plastikowych kubków i tonami śmieci. Teraz będą ekologiczne kubki wielorazowe. Rozwiązanie przetestowane w innych częściach kraju lubelski browar Perła wprowadza na festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy
Alarm 24

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy 0 1

– Z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia dyrekcja zmieniła nam obowiązki. Nie wiemy kto nas przeszkoli, jak to będzie wyglądało – skarżą się sekretarki medyczne z SPSK1. – Zmiany zostały wprowadzane za zgodą pracowników – odpowiada szpital.

Koncert SO3 w Puławach
19 lipca 2019, 19:00

Koncert SO3 w Puławach 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 19 w puławskim lokalu REJS (ul. Portowa 2) odbędzie się koncert grupy SO3.

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę 4 8

 Niedostępne do tej pory miejsca staną się celem spacerów i wycieczek. Z nowych ścieżek z wysokości kilkunastu metrów będzie można popatrzeć na Świnkę i Wieprz.

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź 4 8

Ponad 1,5 roku trwała batalia o ujawnienie przez Centrum Kultury treści umów na opracowanie scenariusza i reżyserię miejskiej zabawy sylwestrowej na przywitanie roku 2018. Informacji domagała się lubelska Fundacja Wolności, ale CK jej nie udzielało, więc fundacja skierowała sprawę do sądu.

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela 0 5

Drugie, sparingowe zwycięstwo piłkarzy Motoru. W środę podopieczni trenera Mirosława Hajdy pokonali beniaminka II ligi – Legionovię Legionowo 3:2

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu 0 0

Samochód ciężarowy i rower zderzyły się w Turce na drodze krajowej nr 82.

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym 10 1

Sześć ofert wpłynęło w konkursie na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Radzyń Podlaski: Droga krajowa nr 19 zablokowana po wypadku

Radzyń Podlaski: Droga krajowa nr 19 zablokowana po wypadku 0 0

Do wypadku doszło około godz. 15.25 na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!