Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2017 r.
20:05

Miasto wytyka drogowcom usterki i chce poprawek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 17 A A
Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia
Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Wiele usterek wytyka miasto drogowcom na ulicach odnawianych w zeszłym roku. A to „zgubili” latarnie, a to ścieżkę rowerową, gdzie indziej krzywy jest chodnik. Wszystko muszą poprawić do końca maja. Miasto żąda też naprawy dróg odnawianych już wcześniej i objętych jeszcze gwarancją

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Krzywe krawężniki, połamane płyty chodnikowe, stojące nierówno barierki – to nie jest opis drogi do remontu, ale dopiero co odnowionej al. Tysiąclecia. Jeszcze gorzej jest z asfaltem na zbudowanych tu ścieżkach rowerowych. – Naszym zdaniem ich nawierzchnia powinna być wymieniona – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Do poprawienia jest więcej, bo w wykazie usterek stwierdzonych na al. Tysiąclecia znajdujemy m.in. krzywe chodniki czy osiadające studzienki. – Na usunięcie usterek wykonawca ma czas do końca maja tego roku – mówi Kieliszek.

Ten sam termin obowiązuje drogowców, którzy przebudowywali w zeszłym roku al. Kompozytorów Polskich. Oni też mają co poprawiać. W protokołach stwierdzono m.in. brak 160-metrowego odcinka ścieżki rowerowej od al. Smorawińskiego do ul. Braci Wieniawskich. Tak, jakby tego fragmentu nie było w projekcie. Gdy miejscy inspektorzy zaczęli przyglądać się ulicy stwierdzili, że brakuje dwóch latarni i że zapomniano o odtworzeniu chodnika pod wiaduktem.

Na remontowanych przy okazji przecznicach też nie było idealnie. Na ul. Braci Wieniawskich stwierdzono zapadające się studzienki, połamane płytki, na ul. Elsnera zapadniętą ścieżkę rowerową.
W wielu miejscach brakuje również trawników, ale w tym przypadku Ratusz jest wyrozumiały. – Należy zauważyć, że finał tych zadań przypadał na listopad lub grudzień. Wiadomym było, że w takich warunkach niemożliwe jest np. założenie trawników, czy wykonanie docelowego oznakowania poziomego – przyznaje Kieliszek. To dlatego na nowo na al. Tysiąclecia trzeba będzie malować napisy „BUS” na jezdni, a tuż obok symbole jadącego rowerzysty. Trawniki trzeba dokończyć m.in. na ul. Bielskiego i Kisielewskiego.

Poprawki konieczne będą także na trzech innych ulicach, którymi drogowcy zajmowali się w zeszłym roku. Na ul. Dąbrówki niedokładnie wykonali schody i zjazdy do dwóch posesji. Nieco krótszy jest wykaz usterek z ul. Biskupińskiej, zaś na Wiklinowej inspektorzy zauważyli, że asfalt jest zbyt porowaty. Czy będzie układany od nowa? Decyzji jeszcze nie ma.

Drogowcy muszą wrócić również na ulice, które odnawiali wcześniej, ale nie dość solidnie. Muszą, bo drogi są na gwarancji. Koronnym przykładem jest ul. Zemborzycka, gdzie mocno spękany jest asfalt wokół zapadających się studzienek i są problemy z nawierzchnią w pobliżu zjazdu do Biedronki.
W ramach gwarancji naprawiana ma być też ul. Lwowska, Daszyńskiego, ul. Walecznych, gdzie m.in. zapada się jezdnia w rejonie ul. Ponikwoda. Na Głowackiego i Szkolnej osiadł chodnik, na Krasińskiego parking i studzienki, na Urzędowskiej trzeba poprawek przy progach zwalniających, a na Mazurskiej spękana jest nawierzchnia przy skrzyżowaniu z Łowicką.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 marca 2017 r. o 14:02
0
zemborzycka cala do wymiany a w szczegolnosci skrzyzowanie z Kruczkowskiego od poczatku nie nadajace sie do odbioru technicznego,zapadlisko tuz przed ul Kunickiego przy restauracji przystan,wjazd do biedronki i nie tylko,studzienki i chodniki ktore sa mocno przechylone od poczatku oraz studzienki zgroza, o tysiaclecia juz przemilcze calosc chodnikow do wymiany tak nie robia nawet na wsiach Wstyd i hanba!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 r. o 15:12
0
Na Skalistej po zimie na środku jezdni powstał garb, ulica ma 2 lata, w tamtym roku była poprawiana przez wykonawcę.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 15:46
0
Na Daszyńskiego na wysokości pętli autobisowej jak po deszczu stała woda przed remontem tak i po remoncie stoi (Studzienka jak była źle umiejscowiona tak dalej jest) Jak już się bierze za remont to takie rzeczy się poprawia Za rok po zimie znowu tam będzie popękany asfalt
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 11:18
0
Parkingi przy Krasińskiego były nie dokończone, w niektórych miejscach brakowało krawęźżników. Efekt jest taki, że kostka z parkingu wypływa już na trawnik. Chodniki oczywiście z kostki falowane jakby wymyło podkład. Wykonawca? KPRD Lubartów ;-)
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:35
0
Balladyny- zapraszam nie jedną ekipę remontową... droga jest w fatalnym stanie obecnie najgorsza ulica w mieście. Ale nikt z tego nic sobie nie robi... do wyborów - osiedle przy tej ulicy to 5.000 mieszkańców...
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:21
0
Może w końcu nauczą się obsadzać studzienki z kielichem żeby nie łupało i nie osiadały będąc równo z asfaltem.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:15
0
pewnie robili koledzy ktoregos z mocodawcow, pogodza się a ze droga. już rozsypana to się rozpisze drugi przetarg
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:09
0
Chodziło mi oczywiście o płytki na ul. Braci Wieniawskich zamontowane pomiędzy kostką chodnika a asfaltem ulicy, które są kompletnie popękane i rozsypane pomimo że remont tej ulicy zakończył się parę miesięcy temu. Az dziw bierze że nikt nie każe wykonawcy - partaczowi wymienić tych płytek.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:01
0
Na Braci Wieniawskich nie dość, że pozapadane studzienki (ten problem przerasta naszych drogowców - partaczy bo tak jest wszędzie!) to jeszcze popękane i chybotliwe (po deszczu murowana fontanna wody na nogawkach spodni po stanięciu na te płytki a właściwie to co z nich zostało). Kto w ogóle te roboty odbierał i jakim cudem odebrał??!!! i tak co remont to partactwo, aż oczy bolą !! Ale wszyscy, robotnicy z bożej łaski, narzekają na pracę i na małe zarobki. Tylko porządnie wykonać tej pracy, żeby wymagać tych zarobków, to już nie ma komu. Polska bylejakość i partactwo gdzie się nie spojrzy. Niestety !!
Na Braci Wieniawskich nie dość, że pozapadane studzienki (ten problem przerasta naszych drogowców - partaczy bo tak jest wszędzie!) to jeszcze popękane i chybotliwe (po deszczu murowana fontanna wody na nogawkach spodni po stanięciu na te płytki a właściwie to co z nich zostało). Kto w ogóle te roboty odbierał i jakim cudem odebrał??!!! i tak co remont to partactwo, aż oczy bolą !! Ale wszyscy, robotnicy z bożej łaski, narzekają na pracę i na małe zarobki. Tylko porządnie wykonać tej pracy, żeby wymagać tych zarobków, to już nie ma komu. Pol... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 06:41
0
tak to jest jak w przetargu wybiera się najtańszą ofertę
Avatar
Gość / 23 marca 2017 r. o 14:02
0
zemborzycka cala do wymiany a w szczegolnosci skrzyzowanie z Kruczkowskiego od poczatku nie nadajace sie do odbioru technicznego,zapadlisko tuz przed ul Kunickiego przy restauracji przystan,wjazd do biedronki i nie tylko,studzienki i chodniki ktore sa mocno przechylone od poczatku oraz studzienki zgroza, o tysiaclecia juz przemilcze calosc chodnikow do wymiany tak nie robia nawet na wsiach Wstyd i hanba!
Avatar
Gość / 20 marca 2017 r. o 15:12
0
Na Skalistej po zimie na środku jezdni powstał garb, ulica ma 2 lata, w tamtym roku była poprawiana przez wykonawcę.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 15:46
0
Na Daszyńskiego na wysokości pętli autobisowej jak po deszczu stała woda przed remontem tak i po remoncie stoi (Studzienka jak była źle umiejscowiona tak dalej jest) Jak już się bierze za remont to takie rzeczy się poprawia Za rok po zimie znowu tam będzie popękany asfalt
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 11:18
0
Parkingi przy Krasińskiego były nie dokończone, w niektórych miejscach brakowało krawęźżników. Efekt jest taki, że kostka z parkingu wypływa już na trawnik. Chodniki oczywiście z kostki falowane jakby wymyło podkład. Wykonawca? KPRD Lubartów ;-)
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:35
0
Balladyny- zapraszam nie jedną ekipę remontową... droga jest w fatalnym stanie obecnie najgorsza ulica w mieście. Ale nikt z tego nic sobie nie robi... do wyborów - osiedle przy tej ulicy to 5.000 mieszkańców...
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:21
0
Może w końcu nauczą się obsadzać studzienki z kielichem żeby nie łupało i nie osiadały będąc równo z asfaltem.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:15
0
pewnie robili koledzy ktoregos z mocodawcow, pogodza się a ze droga. już rozsypana to się rozpisze drugi przetarg
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:09
0
Chodziło mi oczywiście o płytki na ul. Braci Wieniawskich zamontowane pomiędzy kostką chodnika a asfaltem ulicy, które są kompletnie popękane i rozsypane pomimo że remont tej ulicy zakończył się parę miesięcy temu. Az dziw bierze że nikt nie każe wykonawcy - partaczowi wymienić tych płytek.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 07:01
0
Na Braci Wieniawskich nie dość, że pozapadane studzienki (ten problem przerasta naszych drogowców - partaczy bo tak jest wszędzie!) to jeszcze popękane i chybotliwe (po deszczu murowana fontanna wody na nogawkach spodni po stanięciu na te płytki a właściwie to co z nich zostało). Kto w ogóle te roboty odbierał i jakim cudem odebrał??!!! i tak co remont to partactwo, aż oczy bolą !! Ale wszyscy, robotnicy z bożej łaski, narzekają na pracę i na małe zarobki. Tylko porządnie wykonać tej pracy, żeby wymagać tych zarobków, to już nie ma komu. Polska bylejakość i partactwo gdzie się nie spojrzy. Niestety !!
Na Braci Wieniawskich nie dość, że pozapadane studzienki (ten problem przerasta naszych drogowców - partaczy bo tak jest wszędzie!) to jeszcze popękane i chybotliwe (po deszczu murowana fontanna wody na nogawkach spodni po stanięciu na te płytki a właściwie to co z nich zostało). Kto w ogóle te roboty odbierał i jakim cudem odebrał??!!! i tak co remont to partactwo, aż oczy bolą !! Ale wszyscy, robotnicy z bożej łaski, narzekają na pracę i na małe zarobki. Tylko porządnie wykonać tej pracy, żeby wymagać tych zarobków, to już nie ma komu. Pol... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2017 r. o 06:41
0
tak to jest jak w przetargu wybiera się najtańszą ofertę
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Dobowy rekord zakażeń koronawirusem w naszym regionie

Lubelskie: Dobowy rekord zakażeń koronawirusem w naszym regionie

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy 46 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

811 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 14 chorych

811 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 14 chorych

811 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 14 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Motor przedstawił terminarz domowych meczów na sezon 2020/2021

Motor przedstawił terminarz domowych meczów na sezon 2020/2021

Piłkarze Mirosława Hajdy nowe rozgrywki na drugoligowych boiskach rozpoczną w sobotę, 29 sierpnia. Rywalem będzie wówczas Znicz Pruszków. Spotkanie na Arenie Lublin zaplanowano na godz. 19.50.

Minister edukacji: W razie zagrożenia epidemicznego możliwe nauczanie w modelu mieszanym lub zdalnym
film

Minister edukacji: W razie zagrożenia epidemicznego możliwe nauczanie w modelu mieszanym lub zdalnym

Warszawa. Większość uczniów 1 września wróci do szkół i będzie odbywało lekcje w sposób tradycyjny. Taką decyzję ogłosił minister edukacji Dariusz Piontkowski. Zdaniem MEN-u, sytuacja epidemiczna w Polsce pozwala, aby większość placówek edukacyjnych została otwarta.

Centrum leczenia boreliozy w Lublinie na ukończeniu. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?
galeria

Centrum leczenia boreliozy w Lublinie na ukończeniu. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?

W Instytucie Medycyny Wsi powstaje oddział zakaźny dedykowany pacjentom z boreliozą. Prace trwają. Cześć elewacji przy głównym wejściu do budynku jest już gotowa. Na trzecim piętrze trwają prace wykończeniowe.

Lublin: Wytną drzewa pod nową Biedronkę

Lublin: Wytną drzewa pod nową Biedronkę

7 brzóz i 2 lipy zostaną wycięte z działki przy ul. Prusa 8. Urząd Miasta zezwolił na ich usunięcie, o co wnioskował Polski Związek Motorowy. Na jego działce, w miejscu rozbieranej kotłowni, ma powstać nowy sklep sieci Biedronka. Wycinka drzew będzie się wiązać właśnie z tą budową.

19-latek wyprzedzał. Zderzył się czołowo z innym autem

19-latek wyprzedzał. Zderzył się czołowo z innym autem

Jadący seatem 19-latek wyprzedzał inne auto i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie Moje Lubelskie Wakacje

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie Moje Lubelskie Wakacje

Prosiliśmy Was o nadesłanie zdjęć z miejsc, które odwiedziliście w te wakacje na Lubelszczyźnie.

Lublin: Na górkach czechowskich zakopią 427 metrów rur. Co z chomikami?
galeria

Lublin: Na górkach czechowskich zakopią 427 metrów rur. Co z chomikami?

Rozpoczyna się kolejny etap budowy sieci ciepłowniczej przecinającej cenny przyrodniczo obszar dawnego poligonu na górkach czechowskich. Wczoraj zwożono tu rury, które mają dostarczać ciepło osiedlom po drugiej stronie ul. Poligonowej. Społecznicy boją się, że podczas prac mogą ucierpieć chronione chomiki.

Antonina Campi Opera Masterclass 2020
7 września 2020, 18:00

Antonina Campi Opera Masterclass 2020

W dniach 7-12 września w Lublinie odbędzie się trzecia edycja warsztatów Antonina Campi Opera Masterclass. Młodzi artyści będą się szkolić pod okiem znakomitych specjalistów. Rezultatem będzie wyjątkowy koncert galowy 12 września w sali operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Biała Podlaska. Wieżyczka Radziwiłłów już z dekoracjami

Biała Podlaska. Wieżyczka Radziwiłłów już z dekoracjami

Widać już efekty prac przy wieżyczce wschodniej w zespole zamkowym Radziwiłłów. To dawna wschodnia klatka schodowa zespołu zamkowego – element nieistniejących pałacowych galerii.

Stromecki i Tymosiak zostają w Górniku Łęczna

Stromecki i Tymosiak zostają w Górniku Łęczna

Kolejne wieści z Łęcznej. Zielono-czarni poinformowali o przedłużeniu kontraktów z pomocnikami: Marcinem Stromeckim i Tomaszem Tymosiakiem.

Dotacje Covid lubelskie. Szybki nabór LAWP, długie czekanie na pieniądze z UE
galeria

Dotacje Covid lubelskie. Szybki nabór LAWP, długie czekanie na pieniądze z UE

Przedsiębiorcy, którzy załapali się na pulę 74 mln zł przeznaczonych na wsparcie dla firm poszkodowanych przez pandemię, na pieniądze muszą jeszcze poczekać. Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości przesuwa termin podpisywania pierwszych umów.

Koronawirus: Najwięcej zgonów na Śląsku. Jak przedstawia się sytuacja w woj. lubelskim?

Koronawirus: Najwięcej zgonów na Śląsku. Jak przedstawia się sytuacja w woj. lubelskim?

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd w Polsce u 53 tys. 676 osób, z których 1830 zmarło. Najwięcej zgonów odnotowano w województwie śląskim – 419, w mazowieckim - 391, łódzkim – 218 i w woj. wielkopolskim – 210.

Trzy szpitale odmówiły przyjęcia 28-latki w ciąży. Kobieta zmarła, sprawę bada prokuratura
film

Trzy szpitale odmówiły przyjęcia 28-latki w ciąży. Kobieta zmarła, sprawę bada prokuratura

Ostrzeszów (woj. wielkopolskie). Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 28-latki w ciąży. Kobietę przyjęto na oddział szpitala w Ostrzeszowie w Wielkopolsce. Ze względu na jej stan zdrowia podjęto decyzję o transporcie do placówki z oddziałem intensywnej terapii. Przyjęcia miały odmówić trzy szpitale.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!