Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2015 r.
8:47

Miejscy radni PiS złamali prawo antykorupcyjne? Tomasz Pitucha odpiera zarzuty

Autor: Zdjęcie autora drs
0 18 A A
Radni Tomasz Pitucha i Piotr Popiel (fot. archiwum)
Radni Tomasz Pitucha i Piotr Popiel (fot. archiwum)

Prawnik Ratusza uznał, że mogę być w radzie nadzorczej spółdzielni a składając oświadczenie majątkowe nie złamałem prawa – tak najkrócej można streścić oficjalną reakcję radnego Tomasza Pituchy na wniosek o wygaszenie jego mandatu. Radny będący szefem klubu PiS odniósł się do sprawy w przesłanym do naszej redakcji piśmie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy: wygaszenia mandatu Tomasza Pituchy oraz jego klubowego kolegi Piotra Popiela żąda wspólnota mieszkaniowa z ul. Samsonowicza 27, która swój wniosek w tej sprawie skierowała do przewodniczącego Rady Miasta. W piśmie tym wspólnota twierdzi, że Pitucha i Popiel naruszają przepis zakazujący radnym zarządzania działalnością gospodarczą prowadzoną z wykorzystaniem majątku gminy.

Zakaz ten wprowadziła tzw. ustawa antykorupcyjna. Tymczasem obaj radni zasiadają w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej im. W.Z. Nałkowskich.

„Przed podjęciem decyzji o kandydowaniu do rady nadzorczej spółdzielni (...) zasięgnąłem w tej sprawie opinii prawnika pracującego w miejskim Ratuszu, realizującego obsługę prawną Rady Miasta Lublin. Ani w jego opinii, ani w znanym mi orzecznictwie sądów administracyjnych sprawowanie mandatu radnego gminy oraz równocześnie członka rady nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej nie stanowi naruszenia prawa” – stwierdza radny Pitucha w piśmie do redakcji.

Radny odpiera też pojawiający się we wspomnianym wniosku (relacjonowanym przez przewodniczącego Rady Miasta) zarzut, że Pitucha nie wykazał w oświadczeniu majątkowym dochodu z zasiadania w organie spółdzielni. „Do rady nadzorczej zostałem wybrany (...) pod koniec maja bieżącego roku. Pierwsze oświadczenie uwzględniające otrzymane diety mam więc obowiązek złożyć dopiero na dzień 31.12.2015 r.” – podkreśla radny. Dodaje, że nie był formalnie zawiadomiony przez przewodniczącego RM o wpłynięciu wniosku o wygaszenie jego mandatu i nie był proszony o odniesienie się do zarzutów.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 16:14
0
To najgorsza spółdzielnia w Lublinie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Japolan / 28 listopada 2015 o 11:41
0

Hojna jest Rada Nadzorcza SM Nałkowskich w uchwalaniu nagród.

Informacje zamieszczono na stronie internetowej:

http://smnalkowskich.lublin.pl/index.php?smnalkowskich=rada_nadzorcza

Spółdzelcy mają prawo wiedzieć, ile pieniędzy wydaje się na wynagrodzenia (także dla prawników) oraz na nagrody.

Avatar
Japolan / 27 listopada 2015 o 18:54
0

Jak to się nazywało Dobra zmiana + inne standardy. Nabrali mnie.

Proponuję unikać nadmiernego upolityczniania ludzkich słabości.

My (czyli ludzie z budynków "wspólnotowych") zmagamy się z pazernością - ważne jest używanie poprawnych określeń. Czy jakąkolwiek wadę można przypisać tylko jednej partii lub jej członkom? Nie.

Właśnie dlatego staraliśmy się unikać upolitycznienia tego, z czym przyszło nam się zmagać. Pismo do Rady Miasta złożyliśmy prawie miesiąc po wyborach parlamentarnych. Co więcej, przed zamknięciem list kandydatów porozmawiałem z Pełnomocnikiem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości (dla Lubelszczyzny) i poinformowałem go o problemie, w tym o "radcowaniu" zarówno w Spółdzielni Mieszkaniowej, jak i w Radzie Miasta. Po wyjaśnieniu wątpliwości Pełnomocnik wyborczy PiS docenił to, że poinformowałem go o sprawie jeszcze przed zamknięciem list kandydatów.

Pełnomocnik wyborczy następnego dnia miał być w Lublinie.

Kilka dni później  przypadkiem spotkałem pana Piotra Popiela. Był wyraźnie wzburzony - po raz pierwszy mówił do mnie "per pan" (znamy się od wielu lat, o co na Wrotkowie łatwo).

Sytuację przedstawiałem od dawna. Między innymi, na profilu ówczesnego radnego - pana Sylwestra Tułajewa, a wcześniej na profilu pana Piotra Popiela. Wypowiedzi moje tam kasowano. Zachowała się kopia (z moją wypowiedzią), z którą można się zapoznać pod adresem sieciowym:

http://uloz.to/xJC56BVb/skasowany-wpis-na-profilu-pana-sylwestra-tulajewa-jpg

Proponuję unikać nadmiernego upolityczniania ludzkich słabości.

My (czyli ludzie z budynków "wspólnotowych") zmagamy się z pazernością - ważne jest używanie poprawnych określeń. Czy jakąkolwiek wadę można przypisać tylko jednej partii lub jej członkom? Nie.

Właśnie dlatego staraliśmy się unikać upolitycznienia tego, z czym przyszło nam się zmagać. Pismo do Rady Miasta złożyliśmy prawie miesiąc po wyborach parlamentarnych. Co więcej, przed zamknięciem list kandydatów porozmawiałem z Pełnomocnikiem wyborczym Pra... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 18:18
0
Jak to się nazywało Dobra zmiana + inne standardy. Nabrali mnie.
Avatar
Japolan / 27 listopada 2015 o 17:53
0

Tylko kasa i kasa

Bardzo trafna uwaga.

Ponad miliona złotych zażądała SM Nałkowskich (mająca tych Radnych w swej Radzie Nadzorczej) od Właścicieli lokali z paru Wspólnot Mieszkaniowych - np. za bawienie się dzieci na placu zabaw oraz za chodzenie po chodnikach (powszechnie dostępnych dla każdego, w tym dla obcokajowców).

W połowie poprzedniego dziesięciolecia żądali kolosalnych pieniędzy za użytkowanie wieczyste gruntu - a użytkowanie wieczystej tuż po stanie wojennym ustanowiono darmo (na gruntach przez Skarb Państwa uzbrojonych).

"Nie można dwóm panom służyć" - te słowa Pana Jezusa z Pisma Świętego są szeroko znane. Jakoś "się zapomniało" tymże działaczom kościelnym, czego nauczał Pan Jezus. Znacznie łatwiej jest pakować majestat "swej osoby" (i to "osoby publicznej") na ambonkę w lubelskim "Miłosierdziu Bożym" lub lansować się w "Niezależnym Lublinie" (np. w roli strażnika - czy to moralności, czy to wyborów). Wierność w małych sprawach jest fundamentem wierności w sprawach większych. Czy także to trzeba - i to publicznie - przypominać pełnoletnim mężczyznom?

Wstydzę się tego, że zagłosowałem w wyborach samorządowych na pana Tomasza Pituchę (w roku 2010) oraz na pana Piotra Popiela (w roku 2014). Moje zaufanie zawiedli. Żałuję tego, że przyczyniłem się do uzyskania mandatu radnego przez nich.

Bardzo trafna uwaga.

Ponad miliona złotych zażądała SM Nałkowskich (mająca tych Radnych w swej Radzie Nadzorczej) od Właścicieli lokali z paru Wspólnot Mieszkaniowych - np. za bawienie się dzieci na placu zabaw oraz za chodzenie po chodnikach (powszechnie dostępnych dla każdego, w tym dla obcokajowców).

W połowie poprzedniego dziesięciolecia żądali kolosalnych pieniędzy za użytkowanie wieczyste gruntu - a użytkowanie wieczystej tuż po stanie wojennym ustanowiono darmo (na gruntach przez Skarb Państwa uzbr... rozwiń

Avatar
Japolan / 27 listopada 2015 o 13:11
0

Przecież w u stawie nie pisze, że dotyczy psiorów !!! No i chłop "ma rację " sprawdziłem nie pisze, daje słowo !

Chodzi o obiektywizm - bez zagrywek politycznych.

Dostępne mi orzecznictwo wskazuje na szeroki zakres uprawnień na podstawie użytkowania wieczystego. W dodatku, dotyczące spółdzielni mieszkaniowych użytkowanie wieczyste ma służyć realizacji celów spółdzielni mieszkaniowych, zwłaszcza zapokajaniu potrzeb mieszkaniowych spółdzielców.

Konia z rzędem temu, kto wykaże, że użytkowanie wieczyste na gruntach bez ścisłego związku ze spoółdzielczymi budynkami mieszkalnymi służy zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych spółdzielców.\

Na podstawie decyzji administracyjnej wydanej w roku zakończenia stanu wojenngo (1983) ustanowiono użytkowanie wieczyste na rzecz SM Kolejarz co do niemalże wszystkich gruntów objętych wcześniej wywłaszczeniami "na cele budownictwa mieszkaniowego SM Kolejarz". Oddano im nawet niemalże całą ulicę Samsonowicza (a spółdzielcy nie mieszkają w namiotach przy jezdni). Wyłączenia spod tej hojności były nieliczne - np. teren kościelny, tereny szkolne (ale te bez dostępu do drogi publicznej), w odróżnieniu od posesji kościelnej) oraz jedna spora parcela (której teraz dotyczy żądanie zwrotu). Tereny wywłaszczono na cele budownictwa mieszkaniowego, które było realizowane przez różne podmioty. Dawne bloki zakładowe posadowiono poza spółdzielcznym osiedlem "Nałkowskich", ale później urzędnicza hojność do spółdzielni wpakowała masę gruntów, którymi SM Kolejarz nie władała.

Doprowadzono do tego, że bez dostępu do drogi publicznej zostały nie tylko budynki zakładowe (dziś Wspólnot Mieszkaniowych), ale również szkoły (ze szkół na boisko przechodzi się po "świętej ziemi spółdzielczej"), przedszkola (akurat żłobek ostał się z dostępem do drogi publicznej). Zdziczenie części ludzi doprowadza do absurdów - np. zakazu dojeżdżania samochodami z małymi dziećmi do przedszkola - a jedyny dostęp jest przez "świętą ziemię spółdzielczą".

Uregulowania prawne w tym zakresie stanowią zwykłe bagno - ułatwiające żerowanie różnym "drapieżnikom". Na Wrotkowie są przejawy wprowadzenia nowego feudalizmu (czyli degeneracji cywilizacyjnej) - jedni ludzie mieliby płacić innym za skutki rozdawania mienia publicznego innym ludziom (w orzecznictwie grunty spółdzielcze traktuje się jako "prywatną własność członków spółdzielni"). Także ludzie "ze wspólnot mieszkaniowych" mają prawo do ludzkiego traktowania - niezależnie od tego, przez kogo obstawiona jest rada dzielnicy lub kto ma swych lobbystów w Radzie Miasta.

Orzeczeń jest sporo - zacytyujmy fragment jednego:

"Ustawowy zakaz łączenia prowadzonej działalności z wykonywaną funkcją publiczną ma szeroki zakres i obejmuje zarówno zarządzanie samodzielne, jak też w ramach kolegialnego organu, w charakterze pracownika jak też w innym charakterze, odpłatnie i nieodpłatnie."
/Z wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie z dnia 30 września 2008 r. (sygnatura akt: III SA/Kr 973/07)./

Chodzi o obiektywizm - bez zagrywek politycznych.

Dostępne mi orzecznictwo wskazuje na szeroki zakres uprawnień na podstawie użytkowania wieczystego. W dodatku, dotyczące spółdzielni mieszkaniowych użytkowanie wieczyste ma służyć realizacji celów spółdzielni mieszkaniowych, zwłaszcza zapokajaniu potrzeb mieszkaniowych spółdzielców.

Konia z rzędem temu, kto wykaże, że użytkowanie wieczyste na gruntach bez ścisłego związku ze spoółdzielczymi budynkami mieszkalnymi służy zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych spółdz... rozwiń

Avatar
wonga / 27 listopada 2015 o 12:51
0

Przecież w u stawie nie pisze, że dotyczy psiorów !!! No i chłop "ma rację " sprawdziłem nie pisze, daje słowo !

Zgadza się w ustawie nie ma ani jednego słowa że prawo dotyczy - też - pis ?????

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 12:44
0
Przecież w u stawie nie pisze, że dotyczy psiorów !!! No i chłop "ma rację " sprawdziłem nie pisze, daje słowo !
Avatar
Japolan / 27 listopada 2015 o 12:02
0

W sprawach ważnych warto zwracać uwagę na dokumenty.

Na miejskich stronach internetowych zamieszczono profil pana Tomasza Pituchy (jako radnego):

http://lublin.eu/rada-miasta/radni-rady-miasta-lublin-vii-kadencja/tomasz-pitucha,9264,w.html

Tamże zamieszczono oświadczenia majątkowe tegoż radnego:

http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=15820

* z początku kadencji (data z końca listopada 2014 r, a datownik Rady Miasta z końca grudnia 2014 r.):

* za 2014 rok (data z końca 2014 roku, ale datownik Rady Miasta dopiero z końca kwietnia 2015 roku):

/Adresy podstron internetowych (z tymiż dwoma owiadczeniami pozwalają przypuszczać, że poszczególne pliki umieszczono "zamiennie" (ale to jest do naprawienia).

Każdy może sprawdzić dane w owych oświadczeniach majątkowych. Być może uda się wyjaśnić, dlaczego datownik Rady Miejskiej jest dopiero z końca kwietnia 2015 r., skoro na oświadczeniu wskazano o niemal cztery miesiące wcześniejszą.

Na stronie internetowej SM im. Nałkowskich nie ma informacji o tym, od kiedy poszczególne osoby są członkami jej Rady Nadzorczej:

http://smnalkowskich.lublin.pl/index.php?smnalkowskich=rada_nadzorcza

Warto wrócić do treści oświadczeń majątkowych pana radnego Tomasza Pituchy, a zwłaszcza do punktu VIII - i to przy założeniu, że rzeczywiście chodzi o dane według daty na każdym z tychże oświadczeń.

* Data 28.11.2014 r. - wynagrodzenia ze stosunku pracy: 30 526,51 oraz "diety radnych": 28 347,05.

* Data 31.12.2014 r. - wynagrodzenie ze stosunku pracy: 56 032 oraz "dieta radnego": 36 582,70.

Około 26 tysięcy różnicy w jednej z w/w pozycji świadczy o wysokim wynagrodzeniu - zwłaszcza w okresie między składaniem tychże oświadczeń majątkowych.

Jawność oświadczeń majątkowych daje szanse na wyjaśnienie różnych wątpliwości.

Wyrażam podziękowanie panu radnemu Piotrowi Popielowi za zwrócenie mojej uwagi na oświadczenia majątkowe - moim zdaniem, szczególnie ważna jest wiedza o wysokości diety Przewodniczącego Rady Dzielnicy Wrotków za 2014 r. (z oświadczenia majątkowego pana radnego Piotra Popiela).

W sprawach ważnych warto zwracać uwagę na dokumenty.

Na miejskich stronach internetowych zamieszczono profil pana Tomasza Pituchy (jako radnego):

http://lublin.eu/rada-miasta/radni-rady-miasta-lublin-vii-kadencja/tomasz-pitucha,9264,w.html

Tamże zamieszczono oświadczenia majątkowe tegoż radnego:

http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=15820

* z początku kadencji (data z końca listopada 2014 r, a datownik Rady Miasta z końca grudnia 2014 r.):

* za 2014 rok (data z końca 2014 roku, ale ... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 11:04
0
Pitcha? Kolejny sepecjalny pacjent do transplantacji mózgu!!!! Z Ławniczakiem, gminą wyciętą !!!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 16:14
0
To najgorsza spółdzielnia w Lublinie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Japolan / 28 listopada 2015 o 11:41
0

Hojna jest Rada Nadzorcza SM Nałkowskich w uchwalaniu nagród.

Informacje zamieszczono na stronie internetowej:

http://smnalkowskich.lublin.pl/index.php?smnalkowskich=rada_nadzorcza

Spółdzelcy mają prawo wiedzieć, ile pieniędzy wydaje się na wynagrodzenia (także dla prawników) oraz na nagrody.

Avatar
Japolan / 27 listopada 2015 o 18:54
0

Jak to się nazywało Dobra zmiana + inne standardy. Nabrali mnie.

Proponuję unikać nadmiernego upolityczniania ludzkich słabości.

My (czyli ludzie z budynków "wspólnotowych") zmagamy się z pazernością - ważne jest używanie poprawnych określeń. Czy jakąkolwiek wadę można przypisać tylko jednej partii lub jej członkom? Nie.

Właśnie dlatego staraliśmy się unikać upolitycznienia tego, z czym przyszło nam się zmagać. Pismo do Rady Miasta złożyliśmy prawie miesiąc po wyborach parlamentarnych. Co więcej, przed zamknięciem list kandydatów porozmawiałem z Pełnomocnikiem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości (dla Lubelszczyzny) i poinformowałem go o problemie, w tym o "radcowaniu" zarówno w Spółdzielni Mieszkaniowej, jak i w Radzie Miasta. Po wyjaśnieniu wątpliwości Pełnomocnik wyborczy PiS docenił to, że poinformowałem go o sprawie jeszcze przed zamknięciem list kandydatów.

Pełnomocnik wyborczy następnego dnia miał być w Lublinie.

Kilka dni później  przypadkiem spotkałem pana Piotra Popiela. Był wyraźnie wzburzony - po raz pierwszy mówił do mnie "per pan" (znamy się od wielu lat, o co na Wrotkowie łatwo).

Sytuację przedstawiałem od dawna. Między innymi, na profilu ówczesnego radnego - pana Sylwestra Tułajewa, a wcześniej na profilu pana Piotra Popiela. Wypowiedzi moje tam kasowano. Zachowała się kopia (z moją wypowiedzią), z którą można się zapoznać pod adresem sieciowym:

http://uloz.to/xJC56BVb/skasowany-wpis-na-profilu-pana-sylwestra-tulajewa-jpg

Proponuję unikać nadmiernego upolityczniania ludzkich słabości.

My (czyli ludzie z budynków "wspólnotowych") zmagamy się z pazernością - ważne jest używanie poprawnych określeń. Czy jakąkolwiek wadę można przypisać tylko jednej partii lub jej członkom? Nie.

Właśnie dlatego staraliśmy się unikać upolitycznienia tego, z czym przyszło nam się zmagać. Pismo do Rady Miasta złożyliśmy prawie miesiąc po wyborach parlamentarnych. Co więcej, przed zamknięciem list kandydatów porozmawiałem z Pełnomocnikiem wyborczym Pra... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 18:18
0
Jak to się nazywało Dobra zmiana + inne standardy. Nabrali mnie.
Avatar
Japolan / 27 listopada 2015 o 17:53
0

Tylko kasa i kasa

Bardzo trafna uwaga.

Ponad miliona złotych zażądała SM Nałkowskich (mająca tych Radnych w swej Radzie Nadzorczej) od Właścicieli lokali z paru Wspólnot Mieszkaniowych - np. za bawienie się dzieci na placu zabaw oraz za chodzenie po chodnikach (powszechnie dostępnych dla każdego, w tym dla obcokajowców).

W połowie poprzedniego dziesięciolecia żądali kolosalnych pieniędzy za użytkowanie wieczyste gruntu - a użytkowanie wieczystej tuż po stanie wojennym ustanowiono darmo (na gruntach przez Skarb Państwa uzbrojonych).

"Nie można dwóm panom służyć" - te słowa Pana Jezusa z Pisma Świętego są szeroko znane. Jakoś "się zapomniało" tymże działaczom kościelnym, czego nauczał Pan Jezus. Znacznie łatwiej jest pakować majestat "swej osoby" (i to "osoby publicznej") na ambonkę w lubelskim "Miłosierdziu Bożym" lub lansować się w "Niezależnym Lublinie" (np. w roli strażnika - czy to moralności, czy to wyborów). Wierność w małych sprawach jest fundamentem wierności w sprawach większych. Czy także to trzeba - i to publicznie - przypominać pełnoletnim mężczyznom?

Wstydzę się tego, że zagłosowałem w wyborach samorządowych na pana Tomasza Pituchę (w roku 2010) oraz na pana Piotra Popiela (w roku 2014). Moje zaufanie zawiedli. Żałuję tego, że przyczyniłem się do uzyskania mandatu radnego przez nich.

Bardzo trafna uwaga.

Ponad miliona złotych zażądała SM Nałkowskich (mająca tych Radnych w swej Radzie Nadzorczej) od Właścicieli lokali z paru Wspólnot Mieszkaniowych - np. za bawienie się dzieci na placu zabaw oraz za chodzenie po chodnikach (powszechnie dostępnych dla każdego, w tym dla obcokajowców).

W połowie poprzedniego dziesięciolecia żądali kolosalnych pieniędzy za użytkowanie wieczyste gruntu - a użytkowanie wieczystej tuż po stanie wojennym ustanowiono darmo (na gruntach przez Skarb Państwa uzbr... rozwiń

Avatar
Japolan / 27 listopada 2015 o 13:11
0

Przecież w u stawie nie pisze, że dotyczy psiorów !!! No i chłop "ma rację " sprawdziłem nie pisze, daje słowo !

Chodzi o obiektywizm - bez zagrywek politycznych.

Dostępne mi orzecznictwo wskazuje na szeroki zakres uprawnień na podstawie użytkowania wieczystego. W dodatku, dotyczące spółdzielni mieszkaniowych użytkowanie wieczyste ma służyć realizacji celów spółdzielni mieszkaniowych, zwłaszcza zapokajaniu potrzeb mieszkaniowych spółdzielców.

Konia z rzędem temu, kto wykaże, że użytkowanie wieczyste na gruntach bez ścisłego związku ze spoółdzielczymi budynkami mieszkalnymi służy zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych spółdzielców.\

Na podstawie decyzji administracyjnej wydanej w roku zakończenia stanu wojenngo (1983) ustanowiono użytkowanie wieczyste na rzecz SM Kolejarz co do niemalże wszystkich gruntów objętych wcześniej wywłaszczeniami "na cele budownictwa mieszkaniowego SM Kolejarz". Oddano im nawet niemalże całą ulicę Samsonowicza (a spółdzielcy nie mieszkają w namiotach przy jezdni). Wyłączenia spod tej hojności były nieliczne - np. teren kościelny, tereny szkolne (ale te bez dostępu do drogi publicznej), w odróżnieniu od posesji kościelnej) oraz jedna spora parcela (której teraz dotyczy żądanie zwrotu). Tereny wywłaszczono na cele budownictwa mieszkaniowego, które było realizowane przez różne podmioty. Dawne bloki zakładowe posadowiono poza spółdzielcznym osiedlem "Nałkowskich", ale później urzędnicza hojność do spółdzielni wpakowała masę gruntów, którymi SM Kolejarz nie władała.

Doprowadzono do tego, że bez dostępu do drogi publicznej zostały nie tylko budynki zakładowe (dziś Wspólnot Mieszkaniowych), ale również szkoły (ze szkół na boisko przechodzi się po "świętej ziemi spółdzielczej"), przedszkola (akurat żłobek ostał się z dostępem do drogi publicznej). Zdziczenie części ludzi doprowadza do absurdów - np. zakazu dojeżdżania samochodami z małymi dziećmi do przedszkola - a jedyny dostęp jest przez "świętą ziemię spółdzielczą".

Uregulowania prawne w tym zakresie stanowią zwykłe bagno - ułatwiające żerowanie różnym "drapieżnikom". Na Wrotkowie są przejawy wprowadzenia nowego feudalizmu (czyli degeneracji cywilizacyjnej) - jedni ludzie mieliby płacić innym za skutki rozdawania mienia publicznego innym ludziom (w orzecznictwie grunty spółdzielcze traktuje się jako "prywatną własność członków spółdzielni"). Także ludzie "ze wspólnot mieszkaniowych" mają prawo do ludzkiego traktowania - niezależnie od tego, przez kogo obstawiona jest rada dzielnicy lub kto ma swych lobbystów w Radzie Miasta.

Orzeczeń jest sporo - zacytyujmy fragment jednego:

"Ustawowy zakaz łączenia prowadzonej działalności z wykonywaną funkcją publiczną ma szeroki zakres i obejmuje zarówno zarządzanie samodzielne, jak też w ramach kolegialnego organu, w charakterze pracownika jak też w innym charakterze, odpłatnie i nieodpłatnie."
/Z wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie z dnia 30 września 2008 r. (sygnatura akt: III SA/Kr 973/07)./

Chodzi o obiektywizm - bez zagrywek politycznych.

Dostępne mi orzecznictwo wskazuje na szeroki zakres uprawnień na podstawie użytkowania wieczystego. W dodatku, dotyczące spółdzielni mieszkaniowych użytkowanie wieczyste ma służyć realizacji celów spółdzielni mieszkaniowych, zwłaszcza zapokajaniu potrzeb mieszkaniowych spółdzielców.

Konia z rzędem temu, kto wykaże, że użytkowanie wieczyste na gruntach bez ścisłego związku ze spoółdzielczymi budynkami mieszkalnymi służy zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych spółdz... rozwiń

Avatar
wonga / 27 listopada 2015 o 12:51
0

Przecież w u stawie nie pisze, że dotyczy psiorów !!! No i chłop "ma rację " sprawdziłem nie pisze, daje słowo !

Zgadza się w ustawie nie ma ani jednego słowa że prawo dotyczy - też - pis ?????

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 12:44
0
Przecież w u stawie nie pisze, że dotyczy psiorów !!! No i chłop "ma rację " sprawdziłem nie pisze, daje słowo !
Avatar
Japolan / 27 listopada 2015 o 12:02
0

W sprawach ważnych warto zwracać uwagę na dokumenty.

Na miejskich stronach internetowych zamieszczono profil pana Tomasza Pituchy (jako radnego):

http://lublin.eu/rada-miasta/radni-rady-miasta-lublin-vii-kadencja/tomasz-pitucha,9264,w.html

Tamże zamieszczono oświadczenia majątkowe tegoż radnego:

http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=15820

* z początku kadencji (data z końca listopada 2014 r, a datownik Rady Miasta z końca grudnia 2014 r.):

* za 2014 rok (data z końca 2014 roku, ale datownik Rady Miasta dopiero z końca kwietnia 2015 roku):

/Adresy podstron internetowych (z tymiż dwoma owiadczeniami pozwalają przypuszczać, że poszczególne pliki umieszczono "zamiennie" (ale to jest do naprawienia).

Każdy może sprawdzić dane w owych oświadczeniach majątkowych. Być może uda się wyjaśnić, dlaczego datownik Rady Miejskiej jest dopiero z końca kwietnia 2015 r., skoro na oświadczeniu wskazano o niemal cztery miesiące wcześniejszą.

Na stronie internetowej SM im. Nałkowskich nie ma informacji o tym, od kiedy poszczególne osoby są członkami jej Rady Nadzorczej:

http://smnalkowskich.lublin.pl/index.php?smnalkowskich=rada_nadzorcza

Warto wrócić do treści oświadczeń majątkowych pana radnego Tomasza Pituchy, a zwłaszcza do punktu VIII - i to przy założeniu, że rzeczywiście chodzi o dane według daty na każdym z tychże oświadczeń.

* Data 28.11.2014 r. - wynagrodzenia ze stosunku pracy: 30 526,51 oraz "diety radnych": 28 347,05.

* Data 31.12.2014 r. - wynagrodzenie ze stosunku pracy: 56 032 oraz "dieta radnego": 36 582,70.

Około 26 tysięcy różnicy w jednej z w/w pozycji świadczy o wysokim wynagrodzeniu - zwłaszcza w okresie między składaniem tychże oświadczeń majątkowych.

Jawność oświadczeń majątkowych daje szanse na wyjaśnienie różnych wątpliwości.

Wyrażam podziękowanie panu radnemu Piotrowi Popielowi za zwrócenie mojej uwagi na oświadczenia majątkowe - moim zdaniem, szczególnie ważna jest wiedza o wysokości diety Przewodniczącego Rady Dzielnicy Wrotków za 2014 r. (z oświadczenia majątkowego pana radnego Piotra Popiela).

W sprawach ważnych warto zwracać uwagę na dokumenty.

Na miejskich stronach internetowych zamieszczono profil pana Tomasza Pituchy (jako radnego):

http://lublin.eu/rada-miasta/radni-rady-miasta-lublin-vii-kadencja/tomasz-pitucha,9264,w.html

Tamże zamieszczono oświadczenia majątkowe tegoż radnego:

http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=15820

* z początku kadencji (data z końca listopada 2014 r, a datownik Rady Miasta z końca grudnia 2014 r.):

* za 2014 rok (data z końca 2014 roku, ale ... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 11:04
0
Pitcha? Kolejny sepecjalny pacjent do transplantacji mózgu!!!! Z Ławniczakiem, gminą wyciętą !!!
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 0

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 6 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 81 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 14 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 31 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 7

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!