Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2017 r.
18:19

Mieszkańcy bloków nie chcą myjni za oknem. Boją się hałasu i chemikaliów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 48 A A
Samoobsługowa myjnia ma powstać na prywatnej działce przy ul. Domeyki naprzeciw dużego parkingu
Samoobsługowa myjnia ma powstać na prywatnej działce przy ul. Domeyki naprzeciw dużego parkingu (fot. Google Street View)

Przeciw budowie myjni samochodowej protestują mieszkańcy bloków przy ul. Domeyki i Olechnowicza. Boją się hałasu, wzmożonego ruchu i chemikaliów roznoszonych przez wiatr. Mają żal do miasta, że pozwoliło na budowę. – Nie mogliśmy odmówić – odpowiada Ratusz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samoobsługowa myjnia ma powstać na prywatnej działce przy ul. Domeyki naprzeciw dużego parkingu. Wydane przez Urząd Miasta pozwolenie na budowę jest już prawomocne. Okoliczni mieszkańcy nie są tym zachwyceni.

– Czy istnieje możliwość zaskarżenia niniejszego pozwolenia na budowę, odwołania się, wznowienia postępowania? – pyta miejski radny Piotr Popiel (PiS) w swym piśmie do prezydenta, które wysłał na prośbę oburzonych sąsiadów planowanej myjni. – Zaniepokojeni tą inwestycją mieszkańcy wskazują, że nie byli stosownie poinformowani o całej sprawie i nie mogli wyrazić swojego sprzeciwu.

Tego konkretnego pozwolenia na budowę nie da się jednak zaskarżyć. Mogłyby to zrobić jedynie osoby lub firmy uznane za stronę postępowania. Czyli w tym przypadku... nikt.

– W postępowaniu o udzielenie pozwolenia na budowę nie było stron postępowania, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami – stwierdza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Dlatego nikt z sąsiadów nie był informowany o tym, że do Ratusza trafił wniosek o pozwolenie na budowę, ani też o samym pozwoleniu.

Sąsiedzi inwestycji byli o niej powiadamiani na wcześniejszym etapie, gdy inwestor wystąpił do Urzędu Miasta o ustalenie warunków zabudowy. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w postępowaniu w sprawie warunków zabudowy stroną byli właściciele, współwłaściciele i użytkownicy wieczyści działek sąsiednich – tłumaczy Bobowska.

Zainteresowanych jest jednak sporo. Obawiają się, że na ich osiedlowej uliczce znacznie przybędzie samochodów, będzie głośno, a wiatr będzie niósł wosk i chemikalia wprost na okna ich mieszkań. – W konsekwencji może to doprowadzić do obniżenia wartości ich nieruchomości – pisze Popiel do prezydenta.

Samoobsługowe myjnie były już w Lublinie powodem protestów mieszkańców skarżących się na hałas. Ratusz tłumaczy jednak, że natężenie dźwięku może badać dopiero wtedy, gdy myjnia będzie działać, ale nie wcześniej. Przepisy nie wymagają, by dla takiej inwestycji sporządzać wcześniej raport przewidujący możliwe działanie na środowisko.

– Przedsięwzięcie nie wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – tłumaczy Bobowska. I podkreśla, że nie było żadnych podstaw, by odmówić pozwolenia na budowę. – Decyzja została wydana po spełnieniu przez inwestora wszystkich warunków wymaganych przepisami.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 20:57
+1
W sumie to można przecież się porozumieć, np. przed miesięcznicą tańsze mycie żeby czystym autem do Wawy jechać...
Avatar
Ja / 18 kwietnia 2017 o 14:25
0
Tak się składa, że jestem mieszkanką tego osiedla i z dziada pradziada pochodzę z miasta. I to właśnie ci miastowi walczą o trochę spokoju i zieleni. Osobiście nie mam nic przeciwko ludziom ze wsi i właśnie oni jak każdy mają prawo kupić sobie mieszkanie gdzie chcą, dużym nietaktem jest wypominanie komuś jego pochodzenie, ten kto tak robi to jest chamem w tym przypadku miastowym chamem. Będąc osobą pochodzącą z miasta bardzo dobrze dogaduję się z osobami pochodzącymi ze wsi. Proszę pamiętać, że z kulturą się człowiek rodzi. Wpisy tych niby miastowych ludzi daleko odbiegają od wrodzonej kultury. Życzę każdemu kto krytykuje naszą obronę przed postawieniem takiej inwestycji pod oknami, czegoś podobnego pod swoimi oknami wtedy może tacy imbecyle potrafią zrozumieć nasze oburzenie. Przypominam, że osiedle znajduję się nie w centrum miasta tylko na peryferiach. Tylko deweloperzy i ich układy mogą zafundować ludziom takie atrakcje, gdzie człowiek przychodzi z pracy i nie ma prawa do odrobiny spokoju za swoje pieniądze.Życzę wszystkim takiej inwestycji pod samymi oknami.
Tak się składa, że jestem mieszkanką tego osiedla i z dziada pradziada pochodzę z miasta. I to właśnie ci miastowi walczą o trochę spokoju i zieleni. Osobiście nie mam nic przeciwko ludziom ze wsi i właśnie oni jak każdy mają prawo kupić sobie mieszkanie gdzie chcą, dużym nietaktem jest wypominanie komuś jego pochodzenie, ten kto tak robi to jest chamem w tym przypadku miastowym chamem. Będąc osobą pochodzącą z miasta bardzo dobrze dogaduję się z osobami pochodzącymi ze wsi. Proszę pamiętać, że z kulturą się człowiek rodzi. Wpisy tych niby m... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 18:12
0
Z nikim nie ma tyle problemów jak z tymi MARUDERAMI Z DOMEYKI... weźcie wracajcie do siebie na wieś i nie róbcie wstydu miastu !!!
Avatar
Robert / 17 kwietnia 2017 o 14:12
0
Polska zasada . Zaprotestować każda inwestycje , tak dla zasady. Bo ktoś inny wpadł na pomysł a nie. Bo ktoś będzie zarabiał a nie ja. Bo komuś się chciało a nie mi. Ludziom przeszkadza absolutnie wszystko. W centrum miasta chcieliby być sami. Koło mojego okna najlepiej nic ani sklepu bo ruch ani skwerku czy placu zabaw bo dzieci hałasuja ani myjni bo hałas. Ale z drugiej strony bloku to już tak Hehe Polska mentalność. Chcemy mieć wszystko jak najbliżej ale zeby było koło sąsiada a nie koło mnie. Ludzie gdzieś to wszystko musi mieć miejsce . W końcu to miasto a nie dom w środku lasu.
Polska zasada . Zaprotestować każda inwestycje , tak dla zasady. Bo ktoś inny wpadł na pomysł a nie. Bo ktoś będzie zarabiał a nie ja. Bo komuś się chciało a nie mi. Ludziom przeszkadza absolutnie wszystko. W centrum miasta chcieliby być sami. Koło mojego okna najlepiej nic ani sklepu bo ruch ani skwerku czy placu zabaw bo dzieci hałasuja ani myjni bo hałas. Ale z drugiej strony bloku to już tak Hehe Polska mentalność. Chcemy mieć wszystko jak najbliżej ale zeby było koło sąsiada a nie koło mnie. Ludzie gdzieś to wszystko musi mieć mi... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 13:21
0
"Czy istnieje możliwość zaskarżenia niniejszego pozwolenia na budowę, odwołania się, wznowienia postępowania? – pyta miejski radny Piotr Popiel (PiS)" - A co to pan radny (bezradny) przepisów nie zna ... !?!?!
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 18:47
0
Do Wapowskiego nie jesteś żadnym Wapowskim tylko Lewandowskim przyszłym właścicielem myjni samochodowej. Do wiadomości metr kwadratowy 15 lat temu kosztował bardzo drogo. Ja przeprowadziłem się z blokowiska dużego osiedla w Lublinie, aby mieć trochę spokoju. Wszystkie firmy, które znajdują sie przy Diamentowej mieszkańcom nie przeszkadzają, ponieważ znajdują się w duzych odległościach od bloków i prowadzą działalności mało uciążliwe. Pan Lewandowski, który kupił działkę pod myjnię zapłacił śmieszne pieniądze za ten kawałek ziemi. Jak z pana taki kozak to było kupić na Zemborzyckiej gdzie jest miejsce na taka myjnię ale tam działki bardzo drogie więc lepiej było kupić tanio ale ludziom pod samym nosem. A może postaw sobie pod swoim domem ten biznes, bo nastaw się na interwencje za zakłócanie ciszy nocnej w samym środku osiedla.
Do Wapowskiego nie jesteś żadnym Wapowskim tylko Lewandowskim przyszłym właścicielem myjni samochodowej. Do wiadomości metr kwadratowy 15 lat temu kosztował bardzo drogo. Ja przeprowadziłem się z blokowiska dużego osiedla w Lublinie, aby mieć trochę spokoju. Wszystkie firmy, które znajdują sie przy Diamentowej mieszkańcom nie przeszkadzają, ponieważ znajdują się w duzych odległościach od bloków i prowadzą działalności mało uciążliwe. Pan Lewandowski, który kupił działkę pod myjnię zapłacił śmieszne pieniądze za ten kawałek ziemi. Jak z pana ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 18:33
0
Wasze wpisy powalają i odzwierciedlają kulturę. Tor kartingowy nie został zlikwidowany przez mieszkańców tego osiedla panie przyszły właścicielu myjni samochodowej. Wszystkie komentarze wypowiedziane krytycznie pod adresem mieszkańców tego osiedla pochodzą od pana panie Lewandowski. A jeżeli ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia w sprawie postawienia 24h myjni samochodowej pod oknami ludzi, którzy mają kupione mieszkania na prywatnym terenie to jest ostatnim debilem i kretynem tak jak przyszły jej właściciel oraz osoby, które wydały pozwolenie na budowę tej inwestycji. Swoją drogą ciekawe czy Szanowny Pan Prezydent chciałby mieć coś takiego pod oknami.
Wasze wpisy powalają i odzwierciedlają kulturę. Tor kartingowy nie został zlikwidowany przez mieszkańców tego osiedla panie przyszły właścicielu myjni samochodowej. Wszystkie komentarze wypowiedziane krytycznie pod adresem mieszkańców tego osiedla pochodzą od pana panie Lewandowski. A jeżeli ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia w sprawie postawienia 24h myjni samochodowej pod oknami ludzi, którzy mają kupione mieszkania na prywatnym terenie to jest ostatnim debilem i kretynem tak jak przyszły jej właściciel oraz osoby, które wydały pozwolenie ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 18:10
0
Najłatwiej wydawać pozwolenia przez kogoś kto nie ma takiej inwestycji pod oknami. Do wiadomości wszystkich którzy wyzywają mieszkańców tego osiedla. Mieszkańcy zostali oszukani. Decyzje zapadły po cichu, ktoś kto uzyskał pozwolenie na budowę musi mieć nie lada znajomości. Myślę, że przyjemnie jest mieć trochę zieleni przed blokiem a nie tylko same parkingi, samochody no i myjnie samochodowe. Proszę pomyśleć, że taka myjnia będzie czynna 24h na dobę i co fajnie? Ciekawe czy Pan Prezydent chciałby mieć coś takiego pod nosem. Ludzie którzy kupili 15 lat temu w tym miejscu mieszkania nie mieli pojęcia o takiej inwestycji. Myjnie samochodowe buduje się w miejscach przemysłowych a nie pod balkonami. Ten co wydaje takie bzdurne pozwolenia niech się zastanowi nad swoim rozumem i tokiem swojego myślenia i postępowania. Oszustwo i jeszcze raz oszustwo.
Najłatwiej wydawać pozwolenia przez kogoś kto nie ma takiej inwestycji pod oknami. Do wiadomości wszystkich którzy wyzywają mieszkańców tego osiedla. Mieszkańcy zostali oszukani. Decyzje zapadły po cichu, ktoś kto uzyskał pozwolenie na budowę musi mieć nie lada znajomości. Myślę, że przyjemnie jest mieć trochę zieleni przed blokiem a nie tylko same parkingi, samochody no i myjnie samochodowe. Proszę pomyśleć, że taka myjnia będzie czynna 24h na dobę i co fajnie? Ciekawe czy Pan Prezydent chciałby mieć coś takiego pod nosem. Ludzie którzy kup... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 16:29
0
Jak przechodzę koło takich myjni to faktycznie czuć chemią, za blisko okien nie powinno ich być.
Avatar
verally mako / 14 kwietnia 2017 o 13:05
0
Mieszkańcy już pogrążyli tor kartingowy. Dla nich najlepszym wyjściem byłoby zamieszkanie w zamkniętym ośrodku w wygluszonych pokojach bez klamek.
Avatar
Ja / 18 kwietnia 2017 o 14:25
0
Tak się składa, że jestem mieszkanką tego osiedla i z dziada pradziada pochodzę z miasta. I to właśnie ci miastowi walczą o trochę spokoju i zieleni. Osobiście nie mam nic przeciwko ludziom ze wsi i właśnie oni jak każdy mają prawo kupić sobie mieszkanie gdzie chcą, dużym nietaktem jest wypominanie komuś jego pochodzenie, ten kto tak robi to jest chamem w tym przypadku miastowym chamem. Będąc osobą pochodzącą z miasta bardzo dobrze dogaduję się z osobami pochodzącymi ze wsi. Proszę pamiętać, że z kulturą się człowiek rodzi. Wpisy tych niby miastowych ludzi daleko odbiegają od wrodzonej kultury. Życzę każdemu kto krytykuje naszą obronę przed postawieniem takiej inwestycji pod oknami, czegoś podobnego pod swoimi oknami wtedy może tacy imbecyle potrafią zrozumieć nasze oburzenie. Przypominam, że osiedle znajduję się nie w centrum miasta tylko na peryferiach. Tylko deweloperzy i ich układy mogą zafundować ludziom takie atrakcje, gdzie człowiek przychodzi z pracy i nie ma prawa do odrobiny spokoju za swoje pieniądze.Życzę wszystkim takiej inwestycji pod samymi oknami.
Tak się składa, że jestem mieszkanką tego osiedla i z dziada pradziada pochodzę z miasta. I to właśnie ci miastowi walczą o trochę spokoju i zieleni. Osobiście nie mam nic przeciwko ludziom ze wsi i właśnie oni jak każdy mają prawo kupić sobie mieszkanie gdzie chcą, dużym nietaktem jest wypominanie komuś jego pochodzenie, ten kto tak robi to jest chamem w tym przypadku miastowym chamem. Będąc osobą pochodzącą z miasta bardzo dobrze dogaduję się z osobami pochodzącymi ze wsi. Proszę pamiętać, że z kulturą się człowiek rodzi. Wpisy tych niby m... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 18:12
0
Z nikim nie ma tyle problemów jak z tymi MARUDERAMI Z DOMEYKI... weźcie wracajcie do siebie na wieś i nie róbcie wstydu miastu !!!
Avatar
Robert / 17 kwietnia 2017 o 14:12
0
Polska zasada . Zaprotestować każda inwestycje , tak dla zasady. Bo ktoś inny wpadł na pomysł a nie. Bo ktoś będzie zarabiał a nie ja. Bo komuś się chciało a nie mi. Ludziom przeszkadza absolutnie wszystko. W centrum miasta chcieliby być sami. Koło mojego okna najlepiej nic ani sklepu bo ruch ani skwerku czy placu zabaw bo dzieci hałasuja ani myjni bo hałas. Ale z drugiej strony bloku to już tak Hehe Polska mentalność. Chcemy mieć wszystko jak najbliżej ale zeby było koło sąsiada a nie koło mnie. Ludzie gdzieś to wszystko musi mieć miejsce . W końcu to miasto a nie dom w środku lasu.
Polska zasada . Zaprotestować każda inwestycje , tak dla zasady. Bo ktoś inny wpadł na pomysł a nie. Bo ktoś będzie zarabiał a nie ja. Bo komuś się chciało a nie mi. Ludziom przeszkadza absolutnie wszystko. W centrum miasta chcieliby być sami. Koło mojego okna najlepiej nic ani sklepu bo ruch ani skwerku czy placu zabaw bo dzieci hałasuja ani myjni bo hałas. Ale z drugiej strony bloku to już tak Hehe Polska mentalność. Chcemy mieć wszystko jak najbliżej ale zeby było koło sąsiada a nie koło mnie. Ludzie gdzieś to wszystko musi mieć mi... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 13:21
0
"Czy istnieje możliwość zaskarżenia niniejszego pozwolenia na budowę, odwołania się, wznowienia postępowania? – pyta miejski radny Piotr Popiel (PiS)" - A co to pan radny (bezradny) przepisów nie zna ... !?!?!
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 18:47
0
Do Wapowskiego nie jesteś żadnym Wapowskim tylko Lewandowskim przyszłym właścicielem myjni samochodowej. Do wiadomości metr kwadratowy 15 lat temu kosztował bardzo drogo. Ja przeprowadziłem się z blokowiska dużego osiedla w Lublinie, aby mieć trochę spokoju. Wszystkie firmy, które znajdują sie przy Diamentowej mieszkańcom nie przeszkadzają, ponieważ znajdują się w duzych odległościach od bloków i prowadzą działalności mało uciążliwe. Pan Lewandowski, który kupił działkę pod myjnię zapłacił śmieszne pieniądze za ten kawałek ziemi. Jak z pana taki kozak to było kupić na Zemborzyckiej gdzie jest miejsce na taka myjnię ale tam działki bardzo drogie więc lepiej było kupić tanio ale ludziom pod samym nosem. A może postaw sobie pod swoim domem ten biznes, bo nastaw się na interwencje za zakłócanie ciszy nocnej w samym środku osiedla.
Do Wapowskiego nie jesteś żadnym Wapowskim tylko Lewandowskim przyszłym właścicielem myjni samochodowej. Do wiadomości metr kwadratowy 15 lat temu kosztował bardzo drogo. Ja przeprowadziłem się z blokowiska dużego osiedla w Lublinie, aby mieć trochę spokoju. Wszystkie firmy, które znajdują sie przy Diamentowej mieszkańcom nie przeszkadzają, ponieważ znajdują się w duzych odległościach od bloków i prowadzą działalności mało uciążliwe. Pan Lewandowski, który kupił działkę pod myjnię zapłacił śmieszne pieniądze za ten kawałek ziemi. Jak z pana ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 18:33
0
Wasze wpisy powalają i odzwierciedlają kulturę. Tor kartingowy nie został zlikwidowany przez mieszkańców tego osiedla panie przyszły właścicielu myjni samochodowej. Wszystkie komentarze wypowiedziane krytycznie pod adresem mieszkańców tego osiedla pochodzą od pana panie Lewandowski. A jeżeli ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia w sprawie postawienia 24h myjni samochodowej pod oknami ludzi, którzy mają kupione mieszkania na prywatnym terenie to jest ostatnim debilem i kretynem tak jak przyszły jej właściciel oraz osoby, które wydały pozwolenie na budowę tej inwestycji. Swoją drogą ciekawe czy Szanowny Pan Prezydent chciałby mieć coś takiego pod oknami.
Wasze wpisy powalają i odzwierciedlają kulturę. Tor kartingowy nie został zlikwidowany przez mieszkańców tego osiedla panie przyszły właścicielu myjni samochodowej. Wszystkie komentarze wypowiedziane krytycznie pod adresem mieszkańców tego osiedla pochodzą od pana panie Lewandowski. A jeżeli ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia w sprawie postawienia 24h myjni samochodowej pod oknami ludzi, którzy mają kupione mieszkania na prywatnym terenie to jest ostatnim debilem i kretynem tak jak przyszły jej właściciel oraz osoby, które wydały pozwolenie ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 18:10
0
Najłatwiej wydawać pozwolenia przez kogoś kto nie ma takiej inwestycji pod oknami. Do wiadomości wszystkich którzy wyzywają mieszkańców tego osiedla. Mieszkańcy zostali oszukani. Decyzje zapadły po cichu, ktoś kto uzyskał pozwolenie na budowę musi mieć nie lada znajomości. Myślę, że przyjemnie jest mieć trochę zieleni przed blokiem a nie tylko same parkingi, samochody no i myjnie samochodowe. Proszę pomyśleć, że taka myjnia będzie czynna 24h na dobę i co fajnie? Ciekawe czy Pan Prezydent chciałby mieć coś takiego pod nosem. Ludzie którzy kupili 15 lat temu w tym miejscu mieszkania nie mieli pojęcia o takiej inwestycji. Myjnie samochodowe buduje się w miejscach przemysłowych a nie pod balkonami. Ten co wydaje takie bzdurne pozwolenia niech się zastanowi nad swoim rozumem i tokiem swojego myślenia i postępowania. Oszustwo i jeszcze raz oszustwo.
Najłatwiej wydawać pozwolenia przez kogoś kto nie ma takiej inwestycji pod oknami. Do wiadomości wszystkich którzy wyzywają mieszkańców tego osiedla. Mieszkańcy zostali oszukani. Decyzje zapadły po cichu, ktoś kto uzyskał pozwolenie na budowę musi mieć nie lada znajomości. Myślę, że przyjemnie jest mieć trochę zieleni przed blokiem a nie tylko same parkingi, samochody no i myjnie samochodowe. Proszę pomyśleć, że taka myjnia będzie czynna 24h na dobę i co fajnie? Ciekawe czy Pan Prezydent chciałby mieć coś takiego pod nosem. Ludzie którzy kup... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 16:29
0
Jak przechodzę koło takich myjni to faktycznie czuć chemią, za blisko okien nie powinno ich być.
Avatar
verally mako / 14 kwietnia 2017 o 13:05
0
Mieszkańcy już pogrążyli tor kartingowy. Dla nich najlepszym wyjściem byłoby zamieszkanie w zamkniętym ośrodku w wygluszonych pokojach bez klamek.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 11:11
0
Gdzieś,koło kogoś?To tak ,aby nie tu!