Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2009 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy os. Botanik: Mamy dość stania w korku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Miasto zabiera się za zmianę skrzyżowania al. Solidarności z Sikorskiego, Północną i Ducha. Na razie obiecuje, że już teraz spróbuje wydłużyć zielone światło kierowcom jadącym od strony os. Botanik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tej chwili mieszkańcy nowego, szybko rozwijającego się osiedla mają tylko dwie możliwości wyjazdu do śródmieścia. Pierwsza to jazda naokoło przez ul. Zbożową i al. Warszawską. Druga to przejazd przez ul. Ducha (dawna Wywasa) do al. Solidarności. Ta druga trasa jest znacznie wygodniejsza, tyle, że trzeba długo stać w korku.

Wszystko przez fatalne skrzyżowanie al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Północnej i Ducha, które ma za małą przepustowość. Widać to chociażby na ul. Północnej, z której ciężko jest wyjechać w kierunku śródmieścia. Kierowcy jadący Północną są jednak w tej lepszej sytuacji, że opuszczając Czechów mogą się dostać do al. Solidarności lub w rejony ul. Popiełuszki jadąc przez swoją dzielnicę, a później Wiaduktem Poniatowskiego. Lokatorzy nowych bloków na os. Botanik takiej możliwości nie mają.

Największe problemy z wyjazdem z ul. Ducha są przeważnie rano – Zmiana świateł dla samochodów jadących od strony osiedla trwa od 4 do 8 sekund – pisze internauta Tomek, który poskarżył się nam na alarm24@dziennikwschodni.pl. – W czasie wakacji nie jest to tak doskwierające, ale w czasie roku szkolnego, korki od strony osiedla praktycznie o każdej porze dnia sięgają 500 m – dodaje. Sytuację dodatkowo pogarszają samochody ciągnące z Marysina.

Magistrat obiecuje, że przyjrzy się ustawieniu sygnalizacji.

– Żeby jednym kierowcom wydłużyć zielone światło, trzeba niestety je skrócić innym – zastrzega Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. – Zobaczymy ile jeszcze da się z tego wycisnąć. Ale jedyną możliwością wydaje się skrócenie cyklu zielonego dla samochodów jadących al. Solidarności – dodaje.

Inżynierowie od sygnalizacji mogą to zrobić na dwa sposoby. Teraz jadący od Warszawy dostają czerwone światło wcześniej niż kierowcy jadący od strony śródmieścia. Dzięki temu ci drudzy mogą łatwiej skręcić w al. Sikorskiego w kierunku Kraśnika.

Ratusz może teraz skrócić czas na skręt w al. Sikorskiego. Może też go nie zmieniać, ale to wymagałoby wcześniejszego zatrzymania aut jadących od stolicy. Nie wiadomo jeszcze, na co zdecyduje się Ratusz, ale wiadomo za to, że więcej aut jedzie zwykle od środmieścia, niż od Warszawy.

W przyszłym roku Ratusz chce rozpocząć projektowanie przebudowy tego fatalnego skrzyżowania. Nie ma jeszcze decyzji, czy byłoby to skrzyżowanie wielopoziomowe, czy też wielkie rondo z pozostawionym miejscem na późniejsze dobudowanie estakad.

Przebudowa skrzyżowania wymagać będzie jednak wywłaszczenia ze skrawka górek czechowskich kieleckiej spółki Echo Investment. To właśnie przez brak wszystkich niezbędnych gruntów wlot Północnej w Ducha musi omijać stojącą tam stację trafo.


Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tom / 14 września 2012 o 09:24
0
http://www.petycje.pl/petycja/8921/nie_dla_jeszcze_wiekszych_korkow_na_osiedlu_botanik.html
Avatar
V. / 13 lipca 2009 o 10:12
0
RaPi napisał:
Zanim ruszy jeden z drugim wół jeden to już dla trzeciego czasu nie wystarcza. Kiedy ludzie nauczą się jednocześnie ruszać na zielonym a nie czekać aż będzie 100m wolnej drogi przedemną.


Tak tez zawsze starałem się jeździć by dać też innym szanse. Nauczony zostałem dopiero jak 2 metry za sygnalizatorem "Pan z wąsem" zahamował nie wiedzieć czemu. Później wytłumaczył że myślał że "inni" (czyli stojący na czerwonym świetle) mogą wjechać na drogę. Takich przypadków jest wiele na drogach.
I jak tu jeździć ?! Jeśli nie można zaufać nikomu na drodze.


Tak tez zawsze starałem się jeździć by dać też innym szanse. Nauczony zostałem dopiero jak 2 metry za sygnalizatorem "Pan z wąsem" zahamował nie wiedzieć czemu. Później wytłumaczył że myślał że "inni" (czyli stojący na czerwonym świetle) mogą wjechać na drogę. Takich przypadków jest wiele na drogach.
I jak tu jeździć ?! Jeśli nie można zaufać nikomu na drodze. rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2009 o 18:09
0
Skoro Carfura stac na zrobienie kładki to takiego miasta nie stac na jedną nitkę w stronę sikorskiego ??
Avatar
RaPi / 12 lipca 2009 o 17:22
0
Przedkówca poruszył ważną kwestię bedącą jedną z głównych przyczyn korków w mieście. Zanim ruszy jeden z drugim wół jeden to już dla trzeciego czasu nie wystarcza. Kiedy ludzie nauczą się jednocześnie ruszać na zielonym a nie czekać aż będzie 100m wolnej drogi przedemną. Jak się obserwuje skrzyżowanie z boku to ma się wrażenie jakby jedno auto holowało drugie i dopóki lina się nie napnię to ten drugi stoi....
Avatar
walles / 12 lipca 2009 o 13:33
0
[font="Century Gothic"][/font]Pojawił się w komentarzach głos o tym, jak zaradzić doraźnie problemowi. Popieram. Zorientowani wiedzą, że główny powód korków na Ducha, to jeden pas do skrętu w lewo i za późne rozbicie pasa na dwa. Wszyscy stoją w korku do lewoskrętu, a pas po prawej, do jazdy na wprost stoi pusty. Moja propozycja. Pas lewy tylko do jazdy w lewo (a nie jak dotychczas w lewo i prosto), prawy do jazdy w lewo i prosto (a nie jak dotychczas tylko na wprost), do tego poszerzenie jezdni tak, aby ruch mógł odbywać się na dwóch równoległych pasach dużo wcześniej niż dotychczas. To plus odpowiedni refleks ruszających spod świateł daje skrócenie czasu oczekiwania na skrzyżowaniu o połowę. Zgoda?
[font="Century Gothic"][/font]Pojawił się w komentarzach głos o tym, jak zaradzić doraźnie problemowi. Popieram. Zorientowani wiedzą, że główny powód korków na Ducha, to jeden pas do skrętu w lewo i za późne rozbicie pasa na dwa. Wszyscy stoją w korku do lewoskrętu, a pas po prawej, do jazdy na wprost stoi pusty. Moja propozycja. Pas lewy tylko do jazdy w lewo (a nie jak dotychczas w lewo i prosto), prawy do jazdy w lewo i prosto (a nie jak dotychczas tylko na wprost), do tego poszerzenie jezdni tak, aby ruch mógł odbywać się na dw... rozwiń
Avatar
Billaden / 12 lipca 2009 o 12:24
0
lukasz napisał:
a co ma do tego prezyden bo mom zdanie to on może jedynie przeciać wstege na otwarciu nowego skrzyżowania:). a tak serio skrzyżowanie wielopoziomowe to jedyne rozwiązanie bo lublin - mam nadzieje będzie się rozwijał. trzeba pozwolić Echo wybudowac na górkach hipermarket i niech zrobia to skrzyżowanie nawet jeśli będzie to w połowie przez nich finansowane to byłaby szansa na szybsze załatwienie tematu a nei czekanie rok z początkiem projektowania. Jeśli za rok zaczniemy projektować to budowa kedy się skonczy? w 2015 czy później.Trzeba wybierać mnejsze zło


Jeszcze troche i bedziesz postulowal pewnie zeby sfinansowac wszystko za Echo a im pozwolic na inwestycje niezgodna z planami zagoposdarowania przestrzennego.
Majstersztyk Echo czy sprzyjajacych mu politykow i urzednikow w magistratacie???


Jeszcze troche i bedziesz postulowal pewnie zeby sfinansowac wszystko za Echo a im pozwolic na inwestycje niezgodna z planami zagoposdarowania przestrzennego.
Majstersztyk Echo czy sprzyjajacych mu politykow i urzednikow w magistratacie??? rozwiń
Avatar
lukasz / 12 lipca 2009 o 11:24
0
a co ma do tego prezyden bo mom zdanie to on może jedynie przeciać wstege na otwarciu nowego skrzyżowania:). a tak serio skrzyżowanie wielopoziomowe to jedyne rozwiązanie bo lublin - mam nadzieje będzie się rozwijał. trzeba pozwolić Echo wybudowac na górkach hipermarket i niech zrobia to skrzyżowanie nawet jeśli będzie to w połowie przez nich finansowane to byłaby szansa na szybsze załatwienie tematu a nei czekanie rok z początkiem projektowania. Jeśli za rok zaczniemy projektować to budowa kedy się skonczy? w 2015 czy później.Trzeba wybierać mnejsze zło
Avatar
wstyd Wasilewski! / 12 lipca 2009 o 10:08
0
Proponuję każdego dnia o godzinie 8!: Wszyscy kierowcy stojący na ul. ged. Ducha przez 30 s. trąbią klaskonami, może w końcu miasto zajmie się tym problemem. Wstyd panie prezydencie Wasilewski!!!
Avatar
piątek / 12 lipca 2009 o 07:48
0
eee a co wy se myślita że bedzieta wyjezdzać jak te pany... nie ma takiej mozliwości na gorkach se bedem jeździl z moim synem i wieckowskim na moturkach a wy mata stac w korkach... nie po to mnie do rady miasta wybrali zeby nic dla siebie nie zrobic. ja jestem burak z nalencowskiej i mnie to wsystko g..... obchodzi ze wy stoita w korkach.... a echo to sie moze w lesie niesc a nie za te marne 100 mylionów przebudowac skrzyzowanie. jeżdzijta jak mata i nie narzekajta... a w najblizsych wyborch i tak mata na mnie zagosowac inacej to wam rozjezdze co sie da. moj syn i syn wieckowskiego wie jak to zrobic,,,, motłochu ja wam mowie siedzta na 4 literach i nic nie gadajta. jak sie nie podoba to banka do was przyjedzie i mandaty wystawi...... ech co za buraki im sie mazy coby wyjechać w botanika za jesna zmianą swiatel.... co wy na lby sie z ...... pozmieniali.... a kto bedziea moje plakaty oglundoł jak nie bedzieta stac w korkach...... ni ma tak dobrze ..... pozdrwiam was buraki i lice ze znow mnie wybierzeta n radnygo to sonie zrobie dobrze a wy bedzieta tylko wuchac smrod z moich ciezarowych aut i z tumnika mojego syna buroki.....
ech jesce jajby cois mozna bylo zakorkowac to by belo fajnie dla motlochu a tak to tylko to jeddno skyzowanie. cekom na wase glosy najwieksy burok z rady miasta ...... vote to me buahahaha
eee a co wy se myślita że bedzieta wyjezdzać jak te pany... nie ma takiej mozliwości na gorkach se bedem jeździl z moim synem i wieckowskim na moturkach a wy mata stac w korkach... nie po to mnie do rady miasta wybrali zeby nic dla siebie nie zrobic. ja jestem burak z nalencowskiej i mnie to wsystko g..... obchodzi ze wy stoita w korkach.... a echo to sie moze w lesie niesc a nie za te marne 100 mylionów przebudowac skrzyzowanie. jeżdzijta jak mata i nie narzekajta... a w najblizsych wyborch i tak mata na mnie zagosowac inacej to wam rozj... rozwiń
Avatar
Jarecki / 11 lipca 2009 o 23:36
0
Wylot Ducha poszerzyć, dwa pasy do skrętu w lewo i jeden na wprost. Problemem jest zbyt wąska ulica, nie można stanąć w dwóch szeregach, ogranicza to ilość samochodów zjeżdzających na jednej fazie. Przebudować trzeba ok. 100 m, czy to taki koszt? Można też stworzyć wyjazd z Północnej między Mineralną a Ducha do Solidarności, na tym odcinku ruch na Solidarności jest już nie wielki (poza tym są światła wcześniej, co reguluje ruch) a potem nawrót na drugi pas i skręt w prawo do Sikorskiego. Wiem, że to ulice osiedlowe, więc ograniczenie do 3,5t. Wielu by to wolało, niż stać kilkanaście minut w korku. To też nie wielka inwestycja. Są rozwiązania, tylko trzeba chcieć.
Wylot Ducha poszerzyć, dwa pasy do skrętu w lewo i jeden na wprost. Problemem jest zbyt wąska ulica, nie można stanąć w dwóch szeregach, ogranicza to ilość samochodów zjeżdzających na jednej fazie. Przebudować trzeba ok. 100 m, czy to taki koszt? Można też stworzyć wyjazd z Północnej między Mineralną a Ducha do Solidarności, na tym odcinku ruch na Solidarności jest już nie wielki (poza tym są światła wcześniej, co reguluje ruch) a potem nawrót na drugi pas i skręt w prawo do Sikorskiego. Wiem, że to ulice osiedlowe, więc ograniczenie do 3,5t... rozwiń
Avatar
Tom / 14 września 2012 o 09:24
0
http://www.petycje.pl/petycja/8921/nie_dla_jeszcze_wiekszych_korkow_na_osiedlu_botanik.html
Avatar
V. / 13 lipca 2009 o 10:12
0
RaPi napisał:
Zanim ruszy jeden z drugim wół jeden to już dla trzeciego czasu nie wystarcza. Kiedy ludzie nauczą się jednocześnie ruszać na zielonym a nie czekać aż będzie 100m wolnej drogi przedemną.


Tak tez zawsze starałem się jeździć by dać też innym szanse. Nauczony zostałem dopiero jak 2 metry za sygnalizatorem "Pan z wąsem" zahamował nie wiedzieć czemu. Później wytłumaczył że myślał że "inni" (czyli stojący na czerwonym świetle) mogą wjechać na drogę. Takich przypadków jest wiele na drogach.
I jak tu jeździć ?! Jeśli nie można zaufać nikomu na drodze.


Tak tez zawsze starałem się jeździć by dać też innym szanse. Nauczony zostałem dopiero jak 2 metry za sygnalizatorem "Pan z wąsem" zahamował nie wiedzieć czemu. Później wytłumaczył że myślał że "inni" (czyli stojący na czerwonym świetle) mogą wjechać na drogę. Takich przypadków jest wiele na drogach.
I jak tu jeździć ?! Jeśli nie można zaufać nikomu na drodze. rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2009 o 18:09
0
Skoro Carfura stac na zrobienie kładki to takiego miasta nie stac na jedną nitkę w stronę sikorskiego ??
Avatar
RaPi / 12 lipca 2009 o 17:22
0
Przedkówca poruszył ważną kwestię bedącą jedną z głównych przyczyn korków w mieście. Zanim ruszy jeden z drugim wół jeden to już dla trzeciego czasu nie wystarcza. Kiedy ludzie nauczą się jednocześnie ruszać na zielonym a nie czekać aż będzie 100m wolnej drogi przedemną. Jak się obserwuje skrzyżowanie z boku to ma się wrażenie jakby jedno auto holowało drugie i dopóki lina się nie napnię to ten drugi stoi....
Avatar
walles / 12 lipca 2009 o 13:33
0
[font="Century Gothic"][/font]Pojawił się w komentarzach głos o tym, jak zaradzić doraźnie problemowi. Popieram. Zorientowani wiedzą, że główny powód korków na Ducha, to jeden pas do skrętu w lewo i za późne rozbicie pasa na dwa. Wszyscy stoją w korku do lewoskrętu, a pas po prawej, do jazdy na wprost stoi pusty. Moja propozycja. Pas lewy tylko do jazdy w lewo (a nie jak dotychczas w lewo i prosto), prawy do jazdy w lewo i prosto (a nie jak dotychczas tylko na wprost), do tego poszerzenie jezdni tak, aby ruch mógł odbywać się na dwóch równoległych pasach dużo wcześniej niż dotychczas. To plus odpowiedni refleks ruszających spod świateł daje skrócenie czasu oczekiwania na skrzyżowaniu o połowę. Zgoda?
[font="Century Gothic"][/font]Pojawił się w komentarzach głos o tym, jak zaradzić doraźnie problemowi. Popieram. Zorientowani wiedzą, że główny powód korków na Ducha, to jeden pas do skrętu w lewo i za późne rozbicie pasa na dwa. Wszyscy stoją w korku do lewoskrętu, a pas po prawej, do jazdy na wprost stoi pusty. Moja propozycja. Pas lewy tylko do jazdy w lewo (a nie jak dotychczas w lewo i prosto), prawy do jazdy w lewo i prosto (a nie jak dotychczas tylko na wprost), do tego poszerzenie jezdni tak, aby ruch mógł odbywać się na dw... rozwiń
Avatar
Billaden / 12 lipca 2009 o 12:24
0
lukasz napisał:
a co ma do tego prezyden bo mom zdanie to on może jedynie przeciać wstege na otwarciu nowego skrzyżowania:). a tak serio skrzyżowanie wielopoziomowe to jedyne rozwiązanie bo lublin - mam nadzieje będzie się rozwijał. trzeba pozwolić Echo wybudowac na górkach hipermarket i niech zrobia to skrzyżowanie nawet jeśli będzie to w połowie przez nich finansowane to byłaby szansa na szybsze załatwienie tematu a nei czekanie rok z początkiem projektowania. Jeśli za rok zaczniemy projektować to budowa kedy się skonczy? w 2015 czy później.Trzeba wybierać mnejsze zło


Jeszcze troche i bedziesz postulowal pewnie zeby sfinansowac wszystko za Echo a im pozwolic na inwestycje niezgodna z planami zagoposdarowania przestrzennego.
Majstersztyk Echo czy sprzyjajacych mu politykow i urzednikow w magistratacie???


Jeszcze troche i bedziesz postulowal pewnie zeby sfinansowac wszystko za Echo a im pozwolic na inwestycje niezgodna z planami zagoposdarowania przestrzennego.
Majstersztyk Echo czy sprzyjajacych mu politykow i urzednikow w magistratacie??? rozwiń
Avatar
lukasz / 12 lipca 2009 o 11:24
0
a co ma do tego prezyden bo mom zdanie to on może jedynie przeciać wstege na otwarciu nowego skrzyżowania:). a tak serio skrzyżowanie wielopoziomowe to jedyne rozwiązanie bo lublin - mam nadzieje będzie się rozwijał. trzeba pozwolić Echo wybudowac na górkach hipermarket i niech zrobia to skrzyżowanie nawet jeśli będzie to w połowie przez nich finansowane to byłaby szansa na szybsze załatwienie tematu a nei czekanie rok z początkiem projektowania. Jeśli za rok zaczniemy projektować to budowa kedy się skonczy? w 2015 czy później.Trzeba wybierać mnejsze zło
Avatar
wstyd Wasilewski! / 12 lipca 2009 o 10:08
0
Proponuję każdego dnia o godzinie 8!: Wszyscy kierowcy stojący na ul. ged. Ducha przez 30 s. trąbią klaskonami, może w końcu miasto zajmie się tym problemem. Wstyd panie prezydencie Wasilewski!!!
Avatar
piątek / 12 lipca 2009 o 07:48
0
eee a co wy se myślita że bedzieta wyjezdzać jak te pany... nie ma takiej mozliwości na gorkach se bedem jeździl z moim synem i wieckowskim na moturkach a wy mata stac w korkach... nie po to mnie do rady miasta wybrali zeby nic dla siebie nie zrobic. ja jestem burak z nalencowskiej i mnie to wsystko g..... obchodzi ze wy stoita w korkach.... a echo to sie moze w lesie niesc a nie za te marne 100 mylionów przebudowac skrzyzowanie. jeżdzijta jak mata i nie narzekajta... a w najblizsych wyborch i tak mata na mnie zagosowac inacej to wam rozjezdze co sie da. moj syn i syn wieckowskiego wie jak to zrobic,,,, motłochu ja wam mowie siedzta na 4 literach i nic nie gadajta. jak sie nie podoba to banka do was przyjedzie i mandaty wystawi...... ech co za buraki im sie mazy coby wyjechać w botanika za jesna zmianą swiatel.... co wy na lby sie z ...... pozmieniali.... a kto bedziea moje plakaty oglundoł jak nie bedzieta stac w korkach...... ni ma tak dobrze ..... pozdrwiam was buraki i lice ze znow mnie wybierzeta n radnygo to sonie zrobie dobrze a wy bedzieta tylko wuchac smrod z moich ciezarowych aut i z tumnika mojego syna buroki.....
ech jesce jajby cois mozna bylo zakorkowac to by belo fajnie dla motlochu a tak to tylko to jeddno skyzowanie. cekom na wase glosy najwieksy burok z rady miasta ...... vote to me buahahaha
eee a co wy se myślita że bedzieta wyjezdzać jak te pany... nie ma takiej mozliwości na gorkach se bedem jeździl z moim synem i wieckowskim na moturkach a wy mata stac w korkach... nie po to mnie do rady miasta wybrali zeby nic dla siebie nie zrobic. ja jestem burak z nalencowskiej i mnie to wsystko g..... obchodzi ze wy stoita w korkach.... a echo to sie moze w lesie niesc a nie za te marne 100 mylionów przebudowac skrzyzowanie. jeżdzijta jak mata i nie narzekajta... a w najblizsych wyborch i tak mata na mnie zagosowac inacej to wam rozj... rozwiń
Avatar
Jarecki / 11 lipca 2009 o 23:36
0
Wylot Ducha poszerzyć, dwa pasy do skrętu w lewo i jeden na wprost. Problemem jest zbyt wąska ulica, nie można stanąć w dwóch szeregach, ogranicza to ilość samochodów zjeżdzających na jednej fazie. Przebudować trzeba ok. 100 m, czy to taki koszt? Można też stworzyć wyjazd z Północnej między Mineralną a Ducha do Solidarności, na tym odcinku ruch na Solidarności jest już nie wielki (poza tym są światła wcześniej, co reguluje ruch) a potem nawrót na drugi pas i skręt w prawo do Sikorskiego. Wiem, że to ulice osiedlowe, więc ograniczenie do 3,5t. Wielu by to wolało, niż stać kilkanaście minut w korku. To też nie wielka inwestycja. Są rozwiązania, tylko trzeba chcieć.
Wylot Ducha poszerzyć, dwa pasy do skrętu w lewo i jeden na wprost. Problemem jest zbyt wąska ulica, nie można stanąć w dwóch szeregach, ogranicza to ilość samochodów zjeżdzających na jednej fazie. Przebudować trzeba ok. 100 m, czy to taki koszt? Można też stworzyć wyjazd z Północnej między Mineralną a Ducha do Solidarności, na tym odcinku ruch na Solidarności jest już nie wielki (poza tym są światła wcześniej, co reguluje ruch) a potem nawrót na drugi pas i skręt w prawo do Sikorskiego. Wiem, że to ulice osiedlowe, więc ograniczenie do 3,5t... rozwiń