Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2017 r.
12:28

Mieszkanie Plus w Lublinie. Gdzie mogą powstać bloki?

Autor: Zdjęcie autora toma
18 23 A A

W Lublinie mogą powstać bloki w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Prywatne grunty na ten cel chce kupować rządowa spółka BGK Nieruchomości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do programu, w ramach którego mają powstać tanie czynszówki na wynajem (z możliwością wykupu na własność), w naszym regionie oficjalnie przystąpiły Biała Podlaska i Świdnik. Niedawno chęć udziału wyraziły także Puławy. Lublin już kilka miesięcy temu poinformował, że nie posiada odpowiednich gruntów.

W założeniu, rządowe bloki miały powstawać na terenach należących do Skarbu Państwa i samorządów. Ale wobec problemów z pozyskaniem odpowiednich terenów, realizująca program spółka BGK Nieruchomości wciela w życie inny plan. W ubiegłym tygodniu w gazetach pojawiły się ogłoszenia informujące o chęci zakupu działek w 20 polskich miastach, m.in. w Lublinie.

– Gruntów szukamy wszędzie, gdzie tylko się da. Jeśli powodzenia nie daje nam współpraca ze Skarbem Państwa albo samorządami, to sięgamy po własność prywatną. Zwłaszcza w dużych miastach, bo tam przede wszystkim ludzie chcą mieszkać – mówi Grzegorz Muszyński, wiceprezes BGK i jednocześnie radny wojewódzki PiS.

Spółka szuka działek, na których można by wybudować bloki z minimum 150 mieszkaniami. Stan prawny gruntów ma być uregulowany i umożliwiać powstanie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Wymagane są także: dostęp do drogi publicznej, możliwość przyłączenia do istniejących sieci oraz nieuciążliwe otoczenie.

– W Lublinie nie ma zbyt wiele terenów spełniających te kryteria. Takie grunty są w okolicach ul. Gęsiej. Są to jednak łakome kąski dla deweloperów. Pojedyncze działki mogą też trafić się w rejonie ul. Dożynkowej, Poligonowej czy na Felinie, ale w tym przypadku potrzebna jest ziemia o powierzchni co najmniej hektara – ocenia Tomasz Iwan, ekspert z branży nieruchomości.

– Nie zależy nam na lokalizacjach w centrach miast. Jednym z głównych kryteriów jest dostępność transportu publicznego. Poza tym jesteśmy dużą firmą. Jeśli będzie taka potrzeba, to będziemy w stanie konkurować z deweloperami – stwierdza Muszyński.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 08:09
0
może wreszcie władze Lublina pomyślą o młodych mieszkańcach - żeby ich zatrzymać !!! PO się u nas nie POpisuje miejsca do budowy znajdą sie, tylko trzeba chcieć tym się zająć
Avatar
CzyCoGdzie / 23 stycznia 2017 o 18:41
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
wow....Lublin nie ma takich miejsc?! no kur...istne szaleństwo..liczba ludności tego miasta spada bo wszyscy uciekaja z tego syfu a ten gada ze nie ma miejsc pod budowe dla biedoty....po prostu nie wierze
A po co nam tu BIEDOTA - do hamburga ;-) A nie, może dlatego że zapowiadane czynsze będą na poziomie aktulanych ofert najmu !!! Miasto ma się do tego jeszcze dokładać !!!  Tak więc, wcale Żuk źle nie kombinuje, ma rację lepiej sprzedać tę ziemię za cenę rynkową - poczekać i BGK kupi ją od niego. Dobrze kombinuje dać mu wódki :-)
A po co nam tu BIEDOTA - do hamburga ;-) A nie, może dlatego że zapowiadane czynsze będą na poziomie aktulanych ofert najmu !!! Miasto ma się do tego jeszcze dokładać !!!  Tak więc, wcale Żuk źle nie kombinuje, ma rację lepiej sprzedać tę ziemię za cenę rynkową - poczekać i BGK kupi ją od niego. Dobrze kombinuje dać mu wódki :-) rozwiń
Avatar
Świdnik / 17 stycznia 2017 o 13:27
0
Wszystkich chętnych lublinian zapraszamy do Świdnika. Na razie powstaje 300, ale miasto jest w stanie wygospodarować miejsce nawet na 3000 mieszkań
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 12:44
0
Przecież Partia Oszołomów zawsze była przeciw społeczeństwu, jej funkcjonariusze m.in. w Lublinie Żuczek-kombinatorek zawsze będą przeciwni działaniom prospołecznym. Ale po wyborach samorządowych to się zmieni i będą miejsca dla biedniejszych ale uczciwych Polaków. A wszyscy łapówkarze, krętacze i kombinatorzy z PO-PSL zostaną zutylizowani, mam nadzieję.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 09:34
0
to miasto to kpina...drogi nam buduja..po hu...a gdzie przemysl?!gdzie fabryki ?! gdzie miejsca pracy?@! w hipermarketach?! za 1200 pln? w telefonii komórkowej na słuchawce !? za 1400 czy w firmie ubezpieczeniowej za 1600?! mlodzi ludzie wyjeżdżają z tego regionu!! nie widzicie tego debile?!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 09:31
0
wow....Lublin nie ma takich miejsc?! no kur...istne szaleństwo..liczba ludności tego miasta spada bo wszyscy uciekaja z tego syfu a ten gada ze nie ma miejsc pod budowe dla biedoty....po prostu nie wierze
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 08:38
0
Żukowowi Mieszkanie+ nie w smak ,"niedasię", wali po marży deweloperów
Avatar
Bożena / 17 stycznia 2017 o 07:00
0
Sprzedam w Motyczu Józefinie rolna, drog gminna z obu stron. Prawie 2 ha
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 18:34
0
mam dużą dzialke w bliskiej odleglosci od projektowanej spalarni zwłok mogę odstąpić świetna lokalizacja czekam na oferty
Avatar
olek / 16 stycznia 2017 o 16:56
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Są tereny pod budowę mieszkań na wynajem, teren po ogródkach działkowych przy ul. Bluszczowej około 6 ha tylko brać i budować. Teren należy do gminy Lublin.
Łysy powiedział że nie ma to nie ma, po co drażyc temat.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 08:09
0
może wreszcie władze Lublina pomyślą o młodych mieszkańcach - żeby ich zatrzymać !!! PO się u nas nie POpisuje miejsca do budowy znajdą sie, tylko trzeba chcieć tym się zająć
Avatar
CzyCoGdzie / 23 stycznia 2017 o 18:41
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
wow....Lublin nie ma takich miejsc?! no kur...istne szaleństwo..liczba ludności tego miasta spada bo wszyscy uciekaja z tego syfu a ten gada ze nie ma miejsc pod budowe dla biedoty....po prostu nie wierze
A po co nam tu BIEDOTA - do hamburga ;-) A nie, może dlatego że zapowiadane czynsze będą na poziomie aktulanych ofert najmu !!! Miasto ma się do tego jeszcze dokładać !!!  Tak więc, wcale Żuk źle nie kombinuje, ma rację lepiej sprzedać tę ziemię za cenę rynkową - poczekać i BGK kupi ją od niego. Dobrze kombinuje dać mu wódki :-)
A po co nam tu BIEDOTA - do hamburga ;-) A nie, może dlatego że zapowiadane czynsze będą na poziomie aktulanych ofert najmu !!! Miasto ma się do tego jeszcze dokładać !!!  Tak więc, wcale Żuk źle nie kombinuje, ma rację lepiej sprzedać tę ziemię za cenę rynkową - poczekać i BGK kupi ją od niego. Dobrze kombinuje dać mu wódki :-) rozwiń
Avatar
Świdnik / 17 stycznia 2017 o 13:27
0
Wszystkich chętnych lublinian zapraszamy do Świdnika. Na razie powstaje 300, ale miasto jest w stanie wygospodarować miejsce nawet na 3000 mieszkań
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 12:44
0
Przecież Partia Oszołomów zawsze była przeciw społeczeństwu, jej funkcjonariusze m.in. w Lublinie Żuczek-kombinatorek zawsze będą przeciwni działaniom prospołecznym. Ale po wyborach samorządowych to się zmieni i będą miejsca dla biedniejszych ale uczciwych Polaków. A wszyscy łapówkarze, krętacze i kombinatorzy z PO-PSL zostaną zutylizowani, mam nadzieję.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 09:34
0
to miasto to kpina...drogi nam buduja..po hu...a gdzie przemysl?!gdzie fabryki ?! gdzie miejsca pracy?@! w hipermarketach?! za 1200 pln? w telefonii komórkowej na słuchawce !? za 1400 czy w firmie ubezpieczeniowej za 1600?! mlodzi ludzie wyjeżdżają z tego regionu!! nie widzicie tego debile?!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 09:31
0
wow....Lublin nie ma takich miejsc?! no kur...istne szaleństwo..liczba ludności tego miasta spada bo wszyscy uciekaja z tego syfu a ten gada ze nie ma miejsc pod budowe dla biedoty....po prostu nie wierze
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 08:38
0
Żukowowi Mieszkanie+ nie w smak ,"niedasię", wali po marży deweloperów
Avatar
Bożena / 17 stycznia 2017 o 07:00
0
Sprzedam w Motyczu Józefinie rolna, drog gminna z obu stron. Prawie 2 ha
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 18:34
0
mam dużą dzialke w bliskiej odleglosci od projektowanej spalarni zwłok mogę odstąpić świetna lokalizacja czekam na oferty
Avatar
olek / 16 stycznia 2017 o 16:56
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Są tereny pod budowę mieszkań na wynajem, teren po ogródkach działkowych przy ul. Bluszczowej około 6 ha tylko brać i budować. Teren należy do gminy Lublin.
Łysy powiedział że nie ma to nie ma, po co drażyc temat.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!