Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2011 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Minister szuka pieniędzy na S-17. Za tydzień pikieta w Warszawie

0 17 A A
Od 11 stycznia można wpisywać się na listę uczestników pikiety w Warszawie (BARTEK ŻURAWSKI)
Od 11 stycznia można wpisywać się na listę uczestników pikiety w Warszawie (BARTEK ŻURAWSKI)

Cezary Grabarczyk obiecał delegacji z Lublina, że znajdzie pieniądze na dofinansowanie budowy naszej ekspresówki. To na razie obietnice. Dlatego nikt nie rezygnuje z pisania petycji i organizowania pikiety w Warszawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Ministerstwie Infrastruktury był w poniedziałek marszałek Krzysztof Hetman i Maciej Maniecki, prezes Rady Przedsiębiorczości. Spotkali się z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem i z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Lobbowali za szybkim rozpoczęciem budowy ekspresówki Lublin–Kurów i części obwodnicy Lublina. Rząd nie chce umieścić budowy trasy na liście inwestycji, które na pewno zaczną się przed 2013 rokiem.

– Minister Grabarczyk jest po stronie województwa lubelskiego – relacjonował dziś dziennikarzom marszałek Hetman.

Minister wytłumaczył, że pominięcie lubelskiej inwestycji nie wynikało z umniejszania jej znaczenia. Na liście przedsięwzięć drogowych przeznaczonych do szybkiej realizacji znalazły się te, na które rozstrzygnięto przetargi oraz autostrady.

Według jego zapewnień, "17” jest jednak w piątce najważniejszych inwestycji, na które zabrakło środków. I na ich realizację poszukiwane są pieniądze. – Pieniądze zaoszczędzone na przetargach kolejowych chcemy przenieść na inwestycje drogowe – mówi Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.

Dzięki temu będzie można zwiększyć dofinansowanie budowy S17 z funduszy unijnych z 60 do 85 proc. Budżet państwa musiałby więc znaleźć jeszcze ok. 450 mln zł. Rada Ministrów zajmie się sprawą prawdopodobnie 18 stycznia. Czy lubelska inwestycja przejdzie, będzie zależało od Ministerstwa Finansów. – Usłyszeliśmy tylko deklaracje i pomysły. Nie odwołujemy więc działań, które pokażą, że wielu środowiskom zależy na realizacji tej decyzji – mówi Maciej Maniecki.

Dlatego mieszkańcy Lublina nie rezygnują w wyjazdu do Warszawy, by pikietować 18 stycznia przed gmachem Rady Ministrów. Do pikiety przygotowują się m.in. związkowcy z "Solidarności”, którzy chcą umożliwić wyjazd do stolicy nie tylko członkom związku. Od wczoraj w siedzibie związku przy ul. Królewskiej w Lublinie chętni wpisują się na listę.


Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 12 stycznia 2011 o 09:32
0
SZUKACIE OSZCZĘDNOŚCI PROSZĘ BARDZO!!!!
Od 1 stycznia 2011 roku w Polsce jest 908 miast CZYLI 908 BURMISTRZÓW KTÓRZY ZARABIAJĄ ŚREDNIO PO 11 000ZŁ
Liczba Powiatów w Polsce 379 CZYLI 379 STAROSTÓW Z PENSJĄ 11 000ZŁ
908+379=1287 X 11 000= 14 157 0OO TYLE KOSZTUJĄ NAS PODATNIKÓW MIESIĘCZNIE PROPONUJĘ OBNIŻYĆ O POŁOWĘ CO NAM DA 7 078 500ZŁ MIESIĘCZNIE W REZULTACIE ROCZNIE 84 942 000 ROCZNIE
MAM NADZIEJĘ ŻE WÓJTOWIE NIE OBRAŻĄ SIĘ NA MNIE ŻE ICH NIE UJĄŁEM W STATYSTYKACH!!!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 o 22:26
0
[quote name='janek' timestamp='1294779028' post='420972']
ale nasi kochani włodarze na całej lubelszczyźnie nie tylko w lublinie zaczeli od podnoszenia swoich uposażeń. więc po co warszawka ma dawać na niby polepszenie infrastruktury - a szum jest im potszebny po to by dziennikarzyki o nich nie zapominali i coś tam napisali nieważne co byle by istnieć
[/quote]
Panie Janek przeczytaj:strona 215 pod hasłem Lublin w Popularna Encyklopedia Powszechna z 1995r.Oficyna Wydawnicza FOGRA Kraków.
Avatar
janek / 11 stycznia 2011 o 21:50
0
ale nasi kochani włodarze na całej lubelszczyźnie nie tylko w lublinie zaczeli od podnoszenia swoich uposażeń. więc po co warszawka ma dawać na niby polepszenie infrastruktury - a szum jest im potszebny po to by dziennikarzyki o nich nie zapominali i coś tam napisali nieważne co byle by istnieć
Avatar
wielkopolanin / 11 stycznia 2011 o 21:46
0
Panie ministrze Jacku Rostowski pieniadze sa sprzedac uzytkownikom Dzialek jest ich 2 miliony dzialek sprzedajcie po 5 tys nawet w ratach za 400 metrowa dzialke 80 procent ludzi działkowiczow będa wdzięczni ze zginie relikt POD - PZPR będą się cieszyły .Dla panstwa to duzy zysk .W/Wymieniony wniosek powinien poprzec PIS ktory chciał uwłaszczyc działkowiczow .P.anie Rostowski są pieniązki za Działki
Avatar
janek / 11 stycznia 2011 o 21:43
0
za taki szum to się nam należy jak pieskowi ciepła buda
Avatar
Edo / 11 stycznia 2011 o 21:40
0
Podobno Krzysio Hetman woli zajmować sie sprawami wewnętrznymi urzędu jak departament organizacyjny niż s17, teatrem, czy euro-funduszami? Pamiętamy, zapytany i czekamy na sukcesy
Avatar
kw / 11 stycznia 2011 o 21:34
0
Min. Grabarczyk to samo obiecał wszystkim pozostałym starającym się o drogi. Sranie w bramie.
Avatar
seba / 11 stycznia 2011 o 21:33
0
dla mnie jedynym i jak najbardziej dotkliwym protestem byłoby zamknięcie Lublina dla ruchu tranzytowego, nie wpuszczać TIR-ów do Lublina i już, nie sobie omijają Lublin szerokim łukiem, wtedy kasa znalazła by się podejrzewam ekspresowo szybko...
Avatar
ds / 11 stycznia 2011 o 21:30
0
U nas są wielkie góry i rzeki i dlatego autostrady tak trudno i drogo sie robi....

[quote name='Ron' timestamp='1294776469' post='420937']
Bez szukania widzę kupę szmalu. 3mld PLN to Afganistan. 17 mld PLN to dopłaty do KRUS. Za 17mld PLN można wybudować w Niemczech 800 km autostrad. W POlen tylko 500km bo w POlen jest sPOro drożej. Trzeba tylko chcieć. Ale rząd PO-ZSL to rząd już od trzech lat nic niechcący.
[/quote]
U nas są wielkie góry i rzeki i dlatego autostrady tak trudno i drogo sie robi....

[quote name='Ron' timestamp='1294776469' post='420937']
Bez szukania widzę kupę szmalu. 3mld PLN to Afganistan. 17 mld PLN to dopłaty do KRUS. Za 17mld PLN można wybudować w Niemczech 800 km autostrad. W POlen tylko 500km bo w POlen jest sPOro drożej. Trzeba tylko chcieć. Ale rząd PO-ZSL to rząd już od trzech lat nic niechcący.
[/quote] rozwiń
Avatar
Janosik / 11 stycznia 2011 o 21:27
0
Jak to jest ???

Do jakiegoś durnego carefura wiadukt itd powstały w 1 rok!!!

Jak to jest ???


Do Centrum handlowego Felicity, które i tak da ciała zrobiono kadkady itd!!

[b]W Ostrawie CZ przedsiębiorcy postanowili pożyczyć rządowi kasę na budowę połączenia z autostradą! Moze i my się opodatkujmy ETC! Bez obwodnicy - szybkiego połączenia z Wawą i tak zginiemy!? [b]
Skoro jeździ tędy 40 000 tIR/dobe to wprowadzimy opłaty, miasto zablokujemy dla TIR i kasa szybko wróci!

Ruszcie dupska w tym lubelskim magistracie albo nas zamienia w SKANSEN!!!!
Jak to jest ???

Do jakiegoś durnego carefura wiadukt itd powstały w 1 rok!!!

Jak to jest ???


Do Centrum handlowego Felicity, które i tak da ciała zrobiono kadkady itd!!

[b]W Ostrawie CZ przedsiębiorcy postanowili pożyczyć rządowi kasę na budowę połączenia z autostradą! Moze i my się opodatkujmy ETC! Bez obwodnicy - szybkiego połączenia z Wawą i tak zginiemy!? [b]
Skoro jeździ tędy 40 000 tIR/dobe to wprowadzimy ... rozwiń
Avatar
obserwator / 12 stycznia 2011 o 09:32
0
SZUKACIE OSZCZĘDNOŚCI PROSZĘ BARDZO!!!!
Od 1 stycznia 2011 roku w Polsce jest 908 miast CZYLI 908 BURMISTRZÓW KTÓRZY ZARABIAJĄ ŚREDNIO PO 11 000ZŁ
Liczba Powiatów w Polsce 379 CZYLI 379 STAROSTÓW Z PENSJĄ 11 000ZŁ
908+379=1287 X 11 000= 14 157 0OO TYLE KOSZTUJĄ NAS PODATNIKÓW MIESIĘCZNIE PROPONUJĘ OBNIŻYĆ O POŁOWĘ CO NAM DA 7 078 500ZŁ MIESIĘCZNIE W REZULTACIE ROCZNIE 84 942 000 ROCZNIE
MAM NADZIEJĘ ŻE WÓJTOWIE NIE OBRAŻĄ SIĘ NA MNIE ŻE ICH NIE UJĄŁEM W STATYSTYKACH!!!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 o 22:26
0
[quote name='janek' timestamp='1294779028' post='420972']
ale nasi kochani włodarze na całej lubelszczyźnie nie tylko w lublinie zaczeli od podnoszenia swoich uposażeń. więc po co warszawka ma dawać na niby polepszenie infrastruktury - a szum jest im potszebny po to by dziennikarzyki o nich nie zapominali i coś tam napisali nieważne co byle by istnieć
[/quote]
Panie Janek przeczytaj:strona 215 pod hasłem Lublin w Popularna Encyklopedia Powszechna z 1995r.Oficyna Wydawnicza FOGRA Kraków.
Avatar
janek / 11 stycznia 2011 o 21:50
0
ale nasi kochani włodarze na całej lubelszczyźnie nie tylko w lublinie zaczeli od podnoszenia swoich uposażeń. więc po co warszawka ma dawać na niby polepszenie infrastruktury - a szum jest im potszebny po to by dziennikarzyki o nich nie zapominali i coś tam napisali nieważne co byle by istnieć
Avatar
wielkopolanin / 11 stycznia 2011 o 21:46
0
Panie ministrze Jacku Rostowski pieniadze sa sprzedac uzytkownikom Dzialek jest ich 2 miliony dzialek sprzedajcie po 5 tys nawet w ratach za 400 metrowa dzialke 80 procent ludzi działkowiczow będa wdzięczni ze zginie relikt POD - PZPR będą się cieszyły .Dla panstwa to duzy zysk .W/Wymieniony wniosek powinien poprzec PIS ktory chciał uwłaszczyc działkowiczow .P.anie Rostowski są pieniązki za Działki
Avatar
janek / 11 stycznia 2011 o 21:43
0
za taki szum to się nam należy jak pieskowi ciepła buda
Avatar
Edo / 11 stycznia 2011 o 21:40
0
Podobno Krzysio Hetman woli zajmować sie sprawami wewnętrznymi urzędu jak departament organizacyjny niż s17, teatrem, czy euro-funduszami? Pamiętamy, zapytany i czekamy na sukcesy
Avatar
kw / 11 stycznia 2011 o 21:34
0
Min. Grabarczyk to samo obiecał wszystkim pozostałym starającym się o drogi. Sranie w bramie.
Avatar
seba / 11 stycznia 2011 o 21:33
0
dla mnie jedynym i jak najbardziej dotkliwym protestem byłoby zamknięcie Lublina dla ruchu tranzytowego, nie wpuszczać TIR-ów do Lublina i już, nie sobie omijają Lublin szerokim łukiem, wtedy kasa znalazła by się podejrzewam ekspresowo szybko...
Avatar
ds / 11 stycznia 2011 o 21:30
0
U nas są wielkie góry i rzeki i dlatego autostrady tak trudno i drogo sie robi....

[quote name='Ron' timestamp='1294776469' post='420937']
Bez szukania widzę kupę szmalu. 3mld PLN to Afganistan. 17 mld PLN to dopłaty do KRUS. Za 17mld PLN można wybudować w Niemczech 800 km autostrad. W POlen tylko 500km bo w POlen jest sPOro drożej. Trzeba tylko chcieć. Ale rząd PO-ZSL to rząd już od trzech lat nic niechcący.
[/quote]
U nas są wielkie góry i rzeki i dlatego autostrady tak trudno i drogo sie robi....

[quote name='Ron' timestamp='1294776469' post='420937']
Bez szukania widzę kupę szmalu. 3mld PLN to Afganistan. 17 mld PLN to dopłaty do KRUS. Za 17mld PLN można wybudować w Niemczech 800 km autostrad. W POlen tylko 500km bo w POlen jest sPOro drożej. Trzeba tylko chcieć. Ale rząd PO-ZSL to rząd już od trzech lat nic niechcący.
[/quote] rozwiń
Avatar
Janosik / 11 stycznia 2011 o 21:27
0
Jak to jest ???

Do jakiegoś durnego carefura wiadukt itd powstały w 1 rok!!!

Jak to jest ???


Do Centrum handlowego Felicity, które i tak da ciała zrobiono kadkady itd!!

[b]W Ostrawie CZ przedsiębiorcy postanowili pożyczyć rządowi kasę na budowę połączenia z autostradą! Moze i my się opodatkujmy ETC! Bez obwodnicy - szybkiego połączenia z Wawą i tak zginiemy!? [b]
Skoro jeździ tędy 40 000 tIR/dobe to wprowadzimy opłaty, miasto zablokujemy dla TIR i kasa szybko wróci!

Ruszcie dupska w tym lubelskim magistracie albo nas zamienia w SKANSEN!!!!
Jak to jest ???

Do jakiegoś durnego carefura wiadukt itd powstały w 1 rok!!!

Jak to jest ???


Do Centrum handlowego Felicity, które i tak da ciała zrobiono kadkady itd!!

[b]W Ostrawie CZ przedsiębiorcy postanowili pożyczyć rządowi kasę na budowę połączenia z autostradą! Moze i my się opodatkujmy ETC! Bez obwodnicy - szybkiego połączenia z Wawą i tak zginiemy!? [b]
Skoro jeździ tędy 40 000 tIR/dobe to wprowadzimy ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 0

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 8 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 4

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 19

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 32 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!