Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2008 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Mniej chętnych do zawodu prawnika i psychologa

0 12 A A

Ponad 11 osób na jedno miejsce - takie oblężenie przeżywa turystyka i rekreacja na lubelskim UMCS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To jeden z najbardziej popularnych kierunków w Lublinie. Równie popularne są europeistyka i... matematyka.

19-letnia Kasia ze Zwierzyńca nerwowo czeka na listę przyjętych na turystykę. - Bardzo mi na tym kierunku zależy - mówi. - Na Roztoczu nie ma ciekawych ofert pracy. Szansą jest właśnie turystyka. I na niej da się nieźle zarobić.

- To nowy kierunek i okazuje się strzałem w dziesiątkę - mówi dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej UMCS. - Oblegane dotychczas psychologia, prawo czy stosunki międzynarodowe nie cieszą się już takim wzięciem.

- Turystka zaczyna być wreszcie właściwie postrzegana - dodaje Antoni Dutkiewicz z Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. - Ma ona przyszłość. Zwłaszcza u nas. Fachowcy na pewno będą potrzebni.

Na przyszłych specjalistów liczą też fachowcy od funduszy unijnych.

- Specjaliści w tej dziedzinie w najbliższych latach będą w cenie - potwierdza Jacek Paprota z Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Efekt? Europeistyka to najbardziej oblegany kierunek na KUL - 6 osób na jedno miejsce.
Na Politechnice Lubelskiej też jest mała rewolucja. - Do budownictwa i informatyki, które od lat są najbardziej oblegane, w tym roku dołączyła matematyka - tłumaczy Iwona Czajkowska-Deneka z PL. - Ale ukierunkowana na dwie specjalności: matematykę w finansach i ubezpieczeniach oraz matematykę techniczną.

Wykształcimy specjalistów, którzy będą łakomym kąskiem na rynku pracy. W kraju można zauważyć, że rynek nasycony jest już prawnikami, psychologami, filologami i dziennikarzami. Po tych kierunkach jest już ciężko o pracę. Przyszli studenci muszą to brać pod uwagę.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 5 lipca 2011 o 23:23
0
Hej. Mam 16 lat i idę do liceum prawniczego. jest tam większa ilość wos-u i historii. Myślicie że to dobry pomysl? Myslałam coś o kuratorze albo prokuratorze ? Ciężko jest się dostać ? Czy jeśli mój brat dostał upomnienie od sądu za pobicie (miał 16 lat), czy przez to moge mieć problem z dostaniem się na wymarzone studia ? Ja, ani nikt inny w rodzinie nie miał konfliktu z prawem
Pomocy !!
Pozdrawiam Ania
Hej. Mam 16 lat i idę do liceum prawniczego. jest tam większa ilość wos-u i historii. Myślicie że to dobry pomysl? Myslałam coś o kuratorze albo prokuratorze ? Ciężko jest się dostać ? Czy jeśli mój brat dostał upomnienie od sądu za pobicie (miał 16 lat), czy przez to moge mieć problem z dostaniem się na wymarzone studia ? Ja, ani nikt inny w rodzinie nie miał konfliktu z prawem
Pomocy !!
Pozdrawiam Ania rozwiń
Avatar
ania / 8 stycznia 2009 o 19:46
0
Chyba nie jesteś prawnikiem, ani nawet mgr skoro piszesz kolagacja (zamiast) koligacja, jestem mgr administracji, mam pracę, studentką byłam doskonałą, mam pokorę wiem jak trudny jest zawód prawdziwego prawnika........... - mimo wszystko pozdrawiam Anka

arek napisał:
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic sie prawnikami. dajcie spokoj, pokory tyroche.
a na aplikacje mozna sie dostac nie majac zadnych kolagacji!!!!!!
jesli ktos chce byc prawnikiem to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.
pozdrawaim tych, ktorzy mysa podobnie jak ja, a inni niech dalej narzekaja i marudzą. na to ich tylko stac!!
rozwiń
Avatar
kacha / 8 stycznia 2009 o 18:47
0
[quote name='lllllllllllllll' date='8.07.2008, 01:59' post='35025']
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow
[/quote

Obroniłam psychologie w czerwcu i nie narzekam na brak pracy:) znajomi z roku również pracują w zawodzie...
[quote name='lllllllllllllll' date='8.07.2008, 01:59' post='35025']
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. m... rozwiń
Avatar
arek / 4 listopada 2008 o 14:02
0
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic sie prawnikami. dajcie spokoj, pokory tyroche.
a na aplikacje mozna sie dostac nie majac zadnych kolagacji!!!!!!
jesli ktos chce byc prawnikiem to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.
pozdrawaim tych, ktorzy mysa podobnie jak ja, a inni niech dalej narzekaja i marudzą. na to ich tylko stac!!
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic si... rozwiń
Avatar
lllllllllllllll / 8 lipca 2008 o 02:59
0
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow rozwiń
Avatar
drB / 7 lipca 2008 o 14:38
0
rafal napisał:
jestes chlopcze magisterem prawa, a nie prawnikiem, a to duża różnica...

W Polsce jest się tylko mgr prawa , a w normalnym cywilizowanym kraju zachodnim jest sie porawnikiem ot cała róznica !!!!! Moim zdaniem po skończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu magistra praw - jest się p r a w n i k i e m! Tylko komuchy i inne matołki chcą by było inaczej. TYLKO KASA I KASIORA!!!!! PAZERNOŚĆ !!!
Avatar
rafal / 7 lipca 2008 o 11:29
0
titio napisał:
jestem prawnikiem i jeszcze ze studiami podyplomowymi a gnije w budżetówce za marne grosze, nie mam w rodzinie prawników także mogę zapomnieć o aplikacji a prawnicza i sędziowska, cóż po co je robić skoro potem przez parę lat nie ma nominacji a przez kolejne etatu

jestes chlopcze magisterem prawa, a nie prawnikiem, a to duża różnica...
Avatar
marlena / 7 lipca 2008 o 10:16
0
Jeśli chodzi o notariuszy, to koszty:
- wynajem kancelarii,
- ubezpieczenie OC (obowiązkowe),
- składka do samorządu (obowiązkowa),
- wynagrodzenie pracownika (jałmużna)
- opłaty typu prąd, internet, papier do drukarki, toner, licencje na oprogramowanie

Razem jakieś 10 tys. miesięcznie, w tym max. 2000 na pensję pracownika (liczę pełny ZUS)
Przeciętny zysk miesięczny kancelarii 40 tys. miesięcznie brutto.
Należy odprowadzić VAT i dochodowy. (przeważnie 19%).

Dostajemy na czysto jakieś 20 tys.
Czy to dużo...?
Jak na minimalny wysiłek sprowadzający się do sprawdzenia, odczytania aktu i złożenia podpisu....bezcenne zajęcie.

P.S. Liczyłam przeciętny urobek lubelskiego notariusza. Są też tacy co wyciągają po 100 tys. miesięcznie.
Jeśli chodzi o notariuszy, to koszty:
- wynajem kancelarii,
- ubezpieczenie OC (obowiązkowe),
- składka do samorządu (obowiązkowa),
- wynagrodzenie pracownika (jałmużna)
- opłaty typu prąd, internet, papier do drukarki, toner, licencje na oprogramowanie

Razem jakieś 10 tys. miesięcznie, w tym max. 2000 na pensję pracownika (liczę pełny ZUS)
Przeciętny zysk miesięczny kancelarii 40 tys. miesięcznie brutto.
Należy odprowadzić VAT i dochodowy. (przeważnie 19%).

Dostajemy na czy... rozwiń
Avatar
maestro / 7 lipca 2008 o 10:09
0
Miernoty dostają się na aplikację, przykładem niech będzie córa znanego lubelskiego adwokata, nazwijmy go "pan W." Otóż córka tego "pana W." na studiach jechała na samych gałach, ledwo że mgr zrobiła, nie sprawiło jej to jednak problemu by zaraz po studiach dostać się na aplikację adwokacką, papa pomógł.
A później ci ludzie mienią się na nasza-klasa.pl wielkimi prawnikami, hihi.
Avatar
titio / 7 lipca 2008 o 10:02
0
jestem prawnikiem i jeszcze ze studiami podyplomowymi a gnije w budżetówce za marne grosze, nie mam w rodzinie prawników także mogę zapomnieć o aplikacji a prawnicza i sędziowska, cóż po co je robić skoro potem przez parę lat nie ma nominacji a przez kolejne etatu
Avatar
ania / 5 lipca 2011 o 23:23
0
Hej. Mam 16 lat i idę do liceum prawniczego. jest tam większa ilość wos-u i historii. Myślicie że to dobry pomysl? Myslałam coś o kuratorze albo prokuratorze ? Ciężko jest się dostać ? Czy jeśli mój brat dostał upomnienie od sądu za pobicie (miał 16 lat), czy przez to moge mieć problem z dostaniem się na wymarzone studia ? Ja, ani nikt inny w rodzinie nie miał konfliktu z prawem
Pomocy !!
Pozdrawiam Ania
Hej. Mam 16 lat i idę do liceum prawniczego. jest tam większa ilość wos-u i historii. Myślicie że to dobry pomysl? Myslałam coś o kuratorze albo prokuratorze ? Ciężko jest się dostać ? Czy jeśli mój brat dostał upomnienie od sądu za pobicie (miał 16 lat), czy przez to moge mieć problem z dostaniem się na wymarzone studia ? Ja, ani nikt inny w rodzinie nie miał konfliktu z prawem
Pomocy !!
Pozdrawiam Ania rozwiń
Avatar
ania / 8 stycznia 2009 o 19:46
0
Chyba nie jesteś prawnikiem, ani nawet mgr skoro piszesz kolagacja (zamiast) koligacja, jestem mgr administracji, mam pracę, studentką byłam doskonałą, mam pokorę wiem jak trudny jest zawód prawdziwego prawnika........... - mimo wszystko pozdrawiam Anka

arek napisał:
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic sie prawnikami. dajcie spokoj, pokory tyroche.
a na aplikacje mozna sie dostac nie majac zadnych kolagacji!!!!!!
jesli ktos chce byc prawnikiem to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.
pozdrawaim tych, ktorzy mysa podobnie jak ja, a inni niech dalej narzekaja i marudzą. na to ich tylko stac!!
rozwiń
Avatar
kacha / 8 stycznia 2009 o 18:47
0
[quote name='lllllllllllllll' date='8.07.2008, 01:59' post='35025']
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow
[/quote

Obroniłam psychologie w czerwcu i nie narzekam na brak pracy:) znajomi z roku również pracują w zawodzie...
[quote name='lllllllllllllll' date='8.07.2008, 01:59' post='35025']
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. m... rozwiń
Avatar
arek / 4 listopada 2008 o 14:02
0
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic sie prawnikami. dajcie spokoj, pokory tyroche.
a na aplikacje mozna sie dostac nie majac zadnych kolagacji!!!!!!
jesli ktos chce byc prawnikiem to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.
pozdrawaim tych, ktorzy mysa podobnie jak ja, a inni niech dalej narzekaja i marudzą. na to ich tylko stac!!
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic si... rozwiń
Avatar
lllllllllllllll / 8 lipca 2008 o 02:59
0
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow rozwiń
Avatar
drB / 7 lipca 2008 o 14:38
0
rafal napisał:
jestes chlopcze magisterem prawa, a nie prawnikiem, a to duża różnica...

W Polsce jest się tylko mgr prawa , a w normalnym cywilizowanym kraju zachodnim jest sie porawnikiem ot cała róznica !!!!! Moim zdaniem po skończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu magistra praw - jest się p r a w n i k i e m! Tylko komuchy i inne matołki chcą by było inaczej. TYLKO KASA I KASIORA!!!!! PAZERNOŚĆ !!!
Avatar
rafal / 7 lipca 2008 o 11:29
0
titio napisał:
jestem prawnikiem i jeszcze ze studiami podyplomowymi a gnije w budżetówce za marne grosze, nie mam w rodzinie prawników także mogę zapomnieć o aplikacji a prawnicza i sędziowska, cóż po co je robić skoro potem przez parę lat nie ma nominacji a przez kolejne etatu

jestes chlopcze magisterem prawa, a nie prawnikiem, a to duża różnica...
Avatar
marlena / 7 lipca 2008 o 10:16
0
Jeśli chodzi o notariuszy, to koszty:
- wynajem kancelarii,
- ubezpieczenie OC (obowiązkowe),
- składka do samorządu (obowiązkowa),
- wynagrodzenie pracownika (jałmużna)
- opłaty typu prąd, internet, papier do drukarki, toner, licencje na oprogramowanie

Razem jakieś 10 tys. miesięcznie, w tym max. 2000 na pensję pracownika (liczę pełny ZUS)
Przeciętny zysk miesięczny kancelarii 40 tys. miesięcznie brutto.
Należy odprowadzić VAT i dochodowy. (przeważnie 19%).

Dostajemy na czysto jakieś 20 tys.
Czy to dużo...?
Jak na minimalny wysiłek sprowadzający się do sprawdzenia, odczytania aktu i złożenia podpisu....bezcenne zajęcie.

P.S. Liczyłam przeciętny urobek lubelskiego notariusza. Są też tacy co wyciągają po 100 tys. miesięcznie.
Jeśli chodzi o notariuszy, to koszty:
- wynajem kancelarii,
- ubezpieczenie OC (obowiązkowe),
- składka do samorządu (obowiązkowa),
- wynagrodzenie pracownika (jałmużna)
- opłaty typu prąd, internet, papier do drukarki, toner, licencje na oprogramowanie

Razem jakieś 10 tys. miesięcznie, w tym max. 2000 na pensję pracownika (liczę pełny ZUS)
Przeciętny zysk miesięczny kancelarii 40 tys. miesięcznie brutto.
Należy odprowadzić VAT i dochodowy. (przeważnie 19%).

Dostajemy na czy... rozwiń
Avatar
maestro / 7 lipca 2008 o 10:09
0
Miernoty dostają się na aplikację, przykładem niech będzie córa znanego lubelskiego adwokata, nazwijmy go "pan W." Otóż córka tego "pana W." na studiach jechała na samych gałach, ledwo że mgr zrobiła, nie sprawiło jej to jednak problemu by zaraz po studiach dostać się na aplikację adwokacką, papa pomógł.
A później ci ludzie mienią się na nasza-klasa.pl wielkimi prawnikami, hihi.
Avatar
titio / 7 lipca 2008 o 10:02
0
jestem prawnikiem i jeszcze ze studiami podyplomowymi a gnije w budżetówce za marne grosze, nie mam w rodzinie prawników także mogę zapomnieć o aplikacji a prawnicza i sędziowska, cóż po co je robić skoro potem przez parę lat nie ma nominacji a przez kolejne etatu
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Włodawa: Ul. Garnizonowa doczeka się remontu

Włodawa: Ul. Garnizonowa doczeka się remontu 0 0

W mieście pamiątką po zlikwidowanym już wiele lat temu garnizonie wojskowym jest ul. Garnizonowa. Dziurawa jak ser szwajcarski wreszcie doczeka się remontu.

Jelcze jeździły po Puławach od 1993 roku. Ale to już koniec

Jelcze jeździły po Puławach od 1993 roku. Ale to już koniec 2 0

Woziły pasażerów przez 25 lat, teraz idą w odstawkę. Najstarsze autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w tym miesiącu zostaną wykreślone z ewidencji i sprzedane na złom. Zastąpiły je klimatyzowane niskopodłogowce od MAN-a.

Ponad 6 miliardów złotych trafi w przyszłym roku na inwestycje drogowe

Ponad 6 miliardów złotych trafi w przyszłym roku na inwestycje drogowe 0 0

W 2019 roku ponad 6 mld zł ma zostać przeznaczonych w budżecie państwa na dofinansowanie inwestycji drogowych. Z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych ma nadzieję skorzystać m.in. Świdnik.

Tygodniowo z Lublina na Ukrainę wyjeżdża 650 autokarów. Dlaczego loty się nie przyjmują?
galeria

Tygodniowo z Lublina na Ukrainę wyjeżdża 650 autokarów. Dlaczego loty się nie przyjmują? 11 9

Połączenie do Kijowa zostanie szybko przywrócone – deklaruje Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin. Dodaje również, że połączenia realizowane przez Wizz Air będą realizowane większym samolotem.

Kobieta wynajęła znajomej mieszkanie, a ta z wdzięczności... ją okradła

Kobieta wynajęła znajomej mieszkanie, a ta z wdzięczności... ją okradła 1 3

46-latka nadużyła gościnności swojej znajomej. Z wynajmowanego od niej mieszkania ukradła pieniądze, biżuterię i akcesoria komputerowe. Teraz odpowie przed sądem.

W weekendy w Lublinie pojedzie więcej nocnych autobusów

W weekendy w Lublinie pojedzie więcej nocnych autobusów 0 0

Już w tym tygodniu zmieni się rozkład jazdy nocnych linii autobusowych N1, N2 i N3.

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić 2 1

Uszkodzona po wybuchu gazu staromiejska kamienica przy ul. Rybnej przejdzie gruntowny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Miasto zarezerwowało już pieniądze na projekt przebudowy. Konieczna jest naprawa dachu i wymiana zalanych stropów.

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn 5 7

Volkswagen, który w poniedziałek rano przejeżdżał ul. Piwną w Chełmie, został przygnieciony przez drzewo. Jeden z pasażerów trafił ranny do szpitala.

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 11

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 3

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 12 2

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 14 24

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!