Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2008 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Mniej chętnych do zawodu prawnika i psychologa

0 12 A A

Ponad 11 osób na jedno miejsce - takie oblężenie przeżywa turystyka i rekreacja na lubelskim UMCS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To jeden z najbardziej popularnych kierunków w Lublinie. Równie popularne są europeistyka i... matematyka.

19-letnia Kasia ze Zwierzyńca nerwowo czeka na listę przyjętych na turystykę. - Bardzo mi na tym kierunku zależy - mówi. - Na Roztoczu nie ma ciekawych ofert pracy. Szansą jest właśnie turystyka. I na niej da się nieźle zarobić.

- To nowy kierunek i okazuje się strzałem w dziesiątkę - mówi dr Wiesław Grzegorczyk z uczelnianej komisji rekrutacyjnej UMCS. - Oblegane dotychczas psychologia, prawo czy stosunki międzynarodowe nie cieszą się już takim wzięciem.

- Turystka zaczyna być wreszcie właściwie postrzegana - dodaje Antoni Dutkiewicz z Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. - Ma ona przyszłość. Zwłaszcza u nas. Fachowcy na pewno będą potrzebni.

Na przyszłych specjalistów liczą też fachowcy od funduszy unijnych.

- Specjaliści w tej dziedzinie w najbliższych latach będą w cenie - potwierdza Jacek Paprota z Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Efekt? Europeistyka to najbardziej oblegany kierunek na KUL - 6 osób na jedno miejsce.
Na Politechnice Lubelskiej też jest mała rewolucja. - Do budownictwa i informatyki, które od lat są najbardziej oblegane, w tym roku dołączyła matematyka - tłumaczy Iwona Czajkowska-Deneka z PL. - Ale ukierunkowana na dwie specjalności: matematykę w finansach i ubezpieczeniach oraz matematykę techniczną.

Wykształcimy specjalistów, którzy będą łakomym kąskiem na rynku pracy. W kraju można zauważyć, że rynek nasycony jest już prawnikami, psychologami, filologami i dziennikarzami. Po tych kierunkach jest już ciężko o pracę. Przyszli studenci muszą to brać pod uwagę.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 5 lipca 2011 o 23:23
0
Hej. Mam 16 lat i idę do liceum prawniczego. jest tam większa ilość wos-u i historii. Myślicie że to dobry pomysl? Myslałam coś o kuratorze albo prokuratorze ? Ciężko jest się dostać ? Czy jeśli mój brat dostał upomnienie od sądu za pobicie (miał 16 lat), czy przez to moge mieć problem z dostaniem się na wymarzone studia ? Ja, ani nikt inny w rodzinie nie miał konfliktu z prawem
Pomocy !!
Pozdrawiam Ania
Hej. Mam 16 lat i idę do liceum prawniczego. jest tam większa ilość wos-u i historii. Myślicie że to dobry pomysl? Myslałam coś o kuratorze albo prokuratorze ? Ciężko jest się dostać ? Czy jeśli mój brat dostał upomnienie od sądu za pobicie (miał 16 lat), czy przez to moge mieć problem z dostaniem się na wymarzone studia ? Ja, ani nikt inny w rodzinie nie miał konfliktu z prawem
Pomocy !!
Pozdrawiam Ania rozwiń
Avatar
ania / 8 stycznia 2009 o 19:46
0
Chyba nie jesteś prawnikiem, ani nawet mgr skoro piszesz kolagacja (zamiast) koligacja, jestem mgr administracji, mam pracę, studentką byłam doskonałą, mam pokorę wiem jak trudny jest zawód prawdziwego prawnika........... - mimo wszystko pozdrawiam Anka

arek napisał:
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic sie prawnikami. dajcie spokoj, pokory tyroche.
a na aplikacje mozna sie dostac nie majac zadnych kolagacji!!!!!!
jesli ktos chce byc prawnikiem to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.
pozdrawaim tych, ktorzy mysa podobnie jak ja, a inni niech dalej narzekaja i marudzą. na to ich tylko stac!!
rozwiń
Avatar
kacha / 8 stycznia 2009 o 18:47
0
[quote name='lllllllllllllll' date='8.07.2008, 01:59' post='35025']
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow
[/quote

Obroniłam psychologie w czerwcu i nie narzekam na brak pracy:) znajomi z roku również pracują w zawodzie...
[quote name='lllllllllllllll' date='8.07.2008, 01:59' post='35025']
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. m... rozwiń
Avatar
arek / 4 listopada 2008 o 14:02
0
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic sie prawnikami. dajcie spokoj, pokory tyroche.
a na aplikacje mozna sie dostac nie majac zadnych kolagacji!!!!!!
jesli ktos chce byc prawnikiem to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.
pozdrawaim tych, ktorzy mysa podobnie jak ja, a inni niech dalej narzekaja i marudzą. na to ich tylko stac!!
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic si... rozwiń
Avatar
lllllllllllllll / 8 lipca 2008 o 02:59
0
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow rozwiń
Avatar
drB / 7 lipca 2008 o 14:38
0
rafal napisał:
jestes chlopcze magisterem prawa, a nie prawnikiem, a to duża różnica...

W Polsce jest się tylko mgr prawa , a w normalnym cywilizowanym kraju zachodnim jest sie porawnikiem ot cała róznica !!!!! Moim zdaniem po skończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu magistra praw - jest się p r a w n i k i e m! Tylko komuchy i inne matołki chcą by było inaczej. TYLKO KASA I KASIORA!!!!! PAZERNOŚĆ !!!
Avatar
rafal / 7 lipca 2008 o 11:29
0
titio napisał:
jestem prawnikiem i jeszcze ze studiami podyplomowymi a gnije w budżetówce za marne grosze, nie mam w rodzinie prawników także mogę zapomnieć o aplikacji a prawnicza i sędziowska, cóż po co je robić skoro potem przez parę lat nie ma nominacji a przez kolejne etatu

jestes chlopcze magisterem prawa, a nie prawnikiem, a to duża różnica...
Avatar
marlena / 7 lipca 2008 o 10:16
0
Jeśli chodzi o notariuszy, to koszty:
- wynajem kancelarii,
- ubezpieczenie OC (obowiązkowe),
- składka do samorządu (obowiązkowa),
- wynagrodzenie pracownika (jałmużna)
- opłaty typu prąd, internet, papier do drukarki, toner, licencje na oprogramowanie

Razem jakieś 10 tys. miesięcznie, w tym max. 2000 na pensję pracownika (liczę pełny ZUS)
Przeciętny zysk miesięczny kancelarii 40 tys. miesięcznie brutto.
Należy odprowadzić VAT i dochodowy. (przeważnie 19%).

Dostajemy na czysto jakieś 20 tys.
Czy to dużo...?
Jak na minimalny wysiłek sprowadzający się do sprawdzenia, odczytania aktu i złożenia podpisu....bezcenne zajęcie.

P.S. Liczyłam przeciętny urobek lubelskiego notariusza. Są też tacy co wyciągają po 100 tys. miesięcznie.
Jeśli chodzi o notariuszy, to koszty:
- wynajem kancelarii,
- ubezpieczenie OC (obowiązkowe),
- składka do samorządu (obowiązkowa),
- wynagrodzenie pracownika (jałmużna)
- opłaty typu prąd, internet, papier do drukarki, toner, licencje na oprogramowanie

Razem jakieś 10 tys. miesięcznie, w tym max. 2000 na pensję pracownika (liczę pełny ZUS)
Przeciętny zysk miesięczny kancelarii 40 tys. miesięcznie brutto.
Należy odprowadzić VAT i dochodowy. (przeważnie 19%).

Dostajemy na czy... rozwiń
Avatar
maestro / 7 lipca 2008 o 10:09
0
Miernoty dostają się na aplikację, przykładem niech będzie córa znanego lubelskiego adwokata, nazwijmy go "pan W." Otóż córka tego "pana W." na studiach jechała na samych gałach, ledwo że mgr zrobiła, nie sprawiło jej to jednak problemu by zaraz po studiach dostać się na aplikację adwokacką, papa pomógł.
A później ci ludzie mienią się na nasza-klasa.pl wielkimi prawnikami, hihi.
Avatar
titio / 7 lipca 2008 o 10:02
0
jestem prawnikiem i jeszcze ze studiami podyplomowymi a gnije w budżetówce za marne grosze, nie mam w rodzinie prawników także mogę zapomnieć o aplikacji a prawnicza i sędziowska, cóż po co je robić skoro potem przez parę lat nie ma nominacji a przez kolejne etatu
Avatar
ania / 5 lipca 2011 o 23:23
0
Hej. Mam 16 lat i idę do liceum prawniczego. jest tam większa ilość wos-u i historii. Myślicie że to dobry pomysl? Myslałam coś o kuratorze albo prokuratorze ? Ciężko jest się dostać ? Czy jeśli mój brat dostał upomnienie od sądu za pobicie (miał 16 lat), czy przez to moge mieć problem z dostaniem się na wymarzone studia ? Ja, ani nikt inny w rodzinie nie miał konfliktu z prawem
Pomocy !!
Pozdrawiam Ania
Hej. Mam 16 lat i idę do liceum prawniczego. jest tam większa ilość wos-u i historii. Myślicie że to dobry pomysl? Myslałam coś o kuratorze albo prokuratorze ? Ciężko jest się dostać ? Czy jeśli mój brat dostał upomnienie od sądu za pobicie (miał 16 lat), czy przez to moge mieć problem z dostaniem się na wymarzone studia ? Ja, ani nikt inny w rodzinie nie miał konfliktu z prawem
Pomocy !!
Pozdrawiam Ania rozwiń
Avatar
ania / 8 stycznia 2009 o 19:46
0
Chyba nie jesteś prawnikiem, ani nawet mgr skoro piszesz kolagacja (zamiast) koligacja, jestem mgr administracji, mam pracę, studentką byłam doskonałą, mam pokorę wiem jak trudny jest zawód prawdziwego prawnika........... - mimo wszystko pozdrawiam Anka

arek napisał:
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic sie prawnikami. dajcie spokoj, pokory tyroche.
a na aplikacje mozna sie dostac nie majac zadnych kolagacji!!!!!!
jesli ktos chce byc prawnikiem to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.
pozdrawaim tych, ktorzy mysa podobnie jak ja, a inni niech dalej narzekaja i marudzą. na to ich tylko stac!!
rozwiń
Avatar
kacha / 8 stycznia 2009 o 18:47
0
[quote name='lllllllllllllll' date='8.07.2008, 01:59' post='35025']
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow
[/quote

Obroniłam psychologie w czerwcu i nie narzekam na brak pracy:) znajomi z roku również pracują w zawodzie...
[quote name='lllllllllllllll' date='8.07.2008, 01:59' post='35025']
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. m... rozwiń
Avatar
arek / 4 listopada 2008 o 14:02
0
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic sie prawnikami. dajcie spokoj, pokory tyroche.
a na aplikacje mozna sie dostac nie majac zadnych kolagacji!!!!!!
jesli ktos chce byc prawnikiem to naprawde nic nie stoi na przeszkodzie.
pozdrawaim tych, ktorzy mysa podobnie jak ja, a inni niech dalej narzekaja i marudzą. na to ich tylko stac!!
witam
jak Was tutaj czytam to az ciarki przechodza mi po plecach. skonczylem prawo , jestem na aplikacji, a nie mam zadnego prawnika w rodzinie, nawety nie pochodze z lublina. ale jak czytam ze ktos po studiach jest prawnikiem to smiech mnie bierze. o sobie nawet nie mowie "prawnik", choc zaraz skoncze aplikacje. ludzie zastanówcie sie co wy wypisujecie. skoro pracujecie w budzetowce to po prostu nie znacie sie na prawie i jestescie zwyklymi magistrami i nic wiecej. to samo tyczy sie tych , ktorzy chca po studiach mienic si... rozwiń
Avatar
lllllllllllllll / 8 lipca 2008 o 02:59
0
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow
taka smutna prawda, mieszkam w akademiku w ktorym co 2 osoba studiuje prawo albo psychologie ;/
co z tego ze dostali sie na takie studia jak po nich tak naprawde nie ma przyszlosci, a cale studia to jedno wielkie wkuwanie na pamiec, bo naprawde to nie ma nic tam do rozumienia ;/
ja akurat studiuje na UP, wybralem akurat taki kierunek ktory kazdy sie od razu dopytuje co ja po nim bede robil... i co to wogole takiego jest.. no coz.. miejmy nadzieje ze na inz bedzie wieksze zapotrzebowanie anizeli na prawniczkow rozwiń
Avatar
drB / 7 lipca 2008 o 14:38
0
rafal napisał:
jestes chlopcze magisterem prawa, a nie prawnikiem, a to duża różnica...

W Polsce jest się tylko mgr prawa , a w normalnym cywilizowanym kraju zachodnim jest sie porawnikiem ot cała róznica !!!!! Moim zdaniem po skończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu magistra praw - jest się p r a w n i k i e m! Tylko komuchy i inne matołki chcą by było inaczej. TYLKO KASA I KASIORA!!!!! PAZERNOŚĆ !!!
Avatar
rafal / 7 lipca 2008 o 11:29
0
titio napisał:
jestem prawnikiem i jeszcze ze studiami podyplomowymi a gnije w budżetówce za marne grosze, nie mam w rodzinie prawników także mogę zapomnieć o aplikacji a prawnicza i sędziowska, cóż po co je robić skoro potem przez parę lat nie ma nominacji a przez kolejne etatu

jestes chlopcze magisterem prawa, a nie prawnikiem, a to duża różnica...
Avatar
marlena / 7 lipca 2008 o 10:16
0
Jeśli chodzi o notariuszy, to koszty:
- wynajem kancelarii,
- ubezpieczenie OC (obowiązkowe),
- składka do samorządu (obowiązkowa),
- wynagrodzenie pracownika (jałmużna)
- opłaty typu prąd, internet, papier do drukarki, toner, licencje na oprogramowanie

Razem jakieś 10 tys. miesięcznie, w tym max. 2000 na pensję pracownika (liczę pełny ZUS)
Przeciętny zysk miesięczny kancelarii 40 tys. miesięcznie brutto.
Należy odprowadzić VAT i dochodowy. (przeważnie 19%).

Dostajemy na czysto jakieś 20 tys.
Czy to dużo...?
Jak na minimalny wysiłek sprowadzający się do sprawdzenia, odczytania aktu i złożenia podpisu....bezcenne zajęcie.

P.S. Liczyłam przeciętny urobek lubelskiego notariusza. Są też tacy co wyciągają po 100 tys. miesięcznie.
Jeśli chodzi o notariuszy, to koszty:
- wynajem kancelarii,
- ubezpieczenie OC (obowiązkowe),
- składka do samorządu (obowiązkowa),
- wynagrodzenie pracownika (jałmużna)
- opłaty typu prąd, internet, papier do drukarki, toner, licencje na oprogramowanie

Razem jakieś 10 tys. miesięcznie, w tym max. 2000 na pensję pracownika (liczę pełny ZUS)
Przeciętny zysk miesięczny kancelarii 40 tys. miesięcznie brutto.
Należy odprowadzić VAT i dochodowy. (przeważnie 19%).

Dostajemy na czy... rozwiń
Avatar
maestro / 7 lipca 2008 o 10:09
0
Miernoty dostają się na aplikację, przykładem niech będzie córa znanego lubelskiego adwokata, nazwijmy go "pan W." Otóż córka tego "pana W." na studiach jechała na samych gałach, ledwo że mgr zrobiła, nie sprawiło jej to jednak problemu by zaraz po studiach dostać się na aplikację adwokacką, papa pomógł.
A później ci ludzie mienią się na nasza-klasa.pl wielkimi prawnikami, hihi.
Avatar
titio / 7 lipca 2008 o 10:02
0
jestem prawnikiem i jeszcze ze studiami podyplomowymi a gnije w budżetówce za marne grosze, nie mam w rodzinie prawników także mogę zapomnieć o aplikacji a prawnicza i sędziowska, cóż po co je robić skoro potem przez parę lat nie ma nominacji a przez kolejne etatu
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 157 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 29 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!