Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2014 r.
12:33
Edytuj ten wpis

Motor z napędem Ursusa. Nazwa stadionu sprzedana?

Autor: Zdjęcie autora DRS
210 23 A A

Działający na terenie dawnej fabryki Daewoo producent ciągników rolniczych został strategicznym sponsorem Motoru. To nie koniec piłkarskich nowinek. Ratusz przyznał w poniedziałek, że chce sprzedać nazwę nowego stadionu. Komu? Spółce "lubelsko-ogólnopolskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ursus to firma obecna w Lublinie od 2011 r. W hali przy Mełgiewskiej montuje ciągniki rolnicze (w tym 3 tys. sztuk do Etiopii) składa też trolejbusy dla Lublina i pracuje nad prototypem autobusu elektrycznego, który ma być gotowy jesienią.

- Szukamy możliwości promowania marki i sport jest dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem - mówi Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. Spółka desygnowała też swojego człowieka do rady nadzorczej Motoru Lublin. To Marcin Nowicki, dyrektor departamentu prawnego w Ursusie.

Zarajczyk zapewnia, że wizja rozwoju klubu jest dla niego przekonująca. - Wiem, że w tej chwili poziom rozgrywek w jakich startuje Motor Lublin nie jest dla nas szczególnie atrakcyjny z punktu widzenia PR-owego, ale widzimy przyszłość przed Motorem. Chcemy razem się rozwijać i razem awansować. Wierzymy w to, że budowanie zespołu na zawodnikach z Lublina to duży potencjał.

Ursus chce wykładać na Motor po kilkaset tysięcy złotych rocznie. Ale przyznaje, że tam, gdzie widziałby lubelską drużynę, czyli w Ekstraklasie potrzeba już kwot idących w miliony. Dlatego liczy na pojawienie się także innych partnerów. Sam nie zamierza na razie zostać sponsorem tytularnym. Zarajczyk nie wyklucza, że w przyszłości jego spółka obejmie również akcje Motoru, ale zastrzega, że może to być daleka przyszłość.

We wtorek okaże się, czy w znacznie bliższej, a nawet bardzo bliskiej przyszłości pieniądze w Motor wpompuje wkrótce także Ratusz. Prezydent Lublina ma poinformować, czy wystąpi do zbierającej się w czwartek Rady Miasta o przeznaczenie kolejnych funduszy na objęcie akcji sportowej spółki.

Miasto nie przystało za to na wykupienie dla Motoru drugoligowej licencji. - Przyjęliśmy, że wynik sportowy sytuuje go tam, gdzie jest, czyli w III lidze. I teraz ten poziom sportowy będzie odbudowywany - mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Ratusz przyznał w poniedziałek, że dla nowego stadionu powstającego przy ul. Krochmalnej chce pozyskać sponsora tytularnego i że rozmawia już z jedną ze spółek. Wiadomo, że nie jest nią Ursus. Żuk pytany przez nas, czy jest to spółka z Lublina odpowiedział lakonicznie: - Lubelsko-ogólnopolska.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
max / 24 czerwca 2014 o 13:03
0

no to dobra wiadomość, miasto mniej będzie dokładać do klubu

Avatar
Jb / 24 czerwca 2014 o 10:32
0

Jakie to żenujące, nie ma sponsora źle, jest sponsor jeszcze gorzej, mentalność mieszkańców koziego grodu wciąż pozostawia dużo do życzenia

Avatar
rano / 24 czerwca 2014 o 10:11
0

'*************** ROZPACZLIWA  OBRONA  PREZYDENTA  ZUKA *************************************** Prezydent Zuk  nie  ma  nic  wspolnego  z patriotycznym  ugrupowaniem PIS  I  dlatego  oczekuje     na  rozpoczecie  dochodzenia  prokuratorskiego  w  sprawie  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  lotniska  w Swidniku  I  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  STADIONU "KURNIKA"  NA  BAGNIE. Ludzie  nie  dajcie  się  ogłupiać ! + jak  mozna  ogłaszać  nazwę  NIEWYKONCZONEGO  OBIEK  TU  NA  BAGNIE  czy  teź  poszukiwać  SPONSOROW  do  praktycznie  nieistniejącej  personalnie  druźyny  piłkarskiej ? .    Jest  to  nic  innego  jak  poszukiwanie  DOFINANSOWANIA  CHORYCH  WYMYSLOW  PREZYDENTA  LUBLINA  ZUKA   Z   "PLATFORMY  OSZUSTOW"  *PO* !!! .          Mimo  źe  jestem  Kibicem  LUBLINIANKI  to  uwaźam  źe  historyczna  nazwa  Klubu  MOTOR  po winna  pozostać  a  jedynie  poszukać  chetnych  do  sfinansowania  długów  " działaczy"  I   złodzi ejskich  programow  przyszlosciowych  Klubu  MOTOR .     Prezydent  Zuk  jest  z  "PO"  I  zgodnie  z  programem "PO" zadluźa  finansowo  Nasze  piękne  MIASTO  LUBLIN ! .

ile ci płaci Tułajew za pisanie tych bzdur? te posty w których po x razy wymienia się nazwisko "Żuka" robią się nudne

ile ci płaci Tułajew za pisanie tych bzdur? te posty w których po x razy wymienia się nazwisko "Żuka" robią się nudne

rozwiń
Avatar
taki tam / 24 czerwca 2014 o 07:52
0

Te traktory to sciema, żadna lubelsko - ursusowaska konstrukcja. Z Turcji w częściach przyjeźdzają traktory w LBN je składają i naklejają naklejkę URSUS. Podobno szmelc taki do tej etiopii idzie, że hohohoo

Skąd wiesz, że te traktory to szmelc. Jesteś ich użytkownikiem? Już większego szmelcu niż Chiny i Indie to się nie produkuje nigdzie. Taniocha i tandeta, którą kupujemy w hipermarketach. TV, DVD, lodówka góra na 5 lat. Kiedyś taki sprzęt działał kilkanaście lat. Ja mam jeszcze magnetowid, który działał ponad 20 lat (i miał tylko jedną usterkę w tym czasie).

Dobrze, że produkują (nawet dobrze, że tylko składają te traktory z części w Lublinie). Jednak dają pracę ludziom z Lublina i okolic. To jest ważne, a być może najważniejsze. Gdyby nic nie produkowali też byłoby źle...najlepiej tylko narzekać. Ot jest to jedyna słuszna filozofia lublinian.

Skąd wiesz, że te traktory to szmelc. Jesteś ich użytkownikiem? Już większego szmelcu niż Chiny i Indie to się nie produkuje nigdzie. Taniocha i tandeta, którą kupujemy w hipermarketach. TV, DVD, lodówka góra na 5 lat. Kiedyś taki sprzęt działał kilkanaście lat. Ja mam jeszcze magnetowid, który działał ponad 20 lat (i miał tylko jedną usterkę w tym czasie).

Dobrze, że produkują (nawet dobrze, że tylko składają te traktory z części w Lublinie). Jednak dają pracę ludziom z Lublina i okolic. To jest ważne, a być może naj... rozwiń

Avatar
SYLWESTER / 24 czerwca 2014 o 02:11
0

'*************** ROZPACZLIWA  OBRONA  PREZYDENTA  ZUKA *************************************** Prezydent Zuk  nie  ma  nic  wspolnego  z patriotycznym  ugrupowaniem PIS  I  dlatego  oczekuje     na  rozpoczecie  dochodzenia  prokuratorskiego  w  sprawie  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  lotniska  w Swidniku  I  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  STADIONU "KURNIKA"  NA  BAGNIE. Ludzie  nie  dajcie  się  ogłupiać ! + jak  mozna  ogłaszać  nazwę  NIEWYKONCZONEGO  OBIEK  TU  NA  BAGNIE  czy  teź  poszukiwać  SPONSOROW  do  praktycznie  nieistniejącej  personalnie  druźyny  piłkarskiej ? .    Jest  to  nic  innego  jak  poszukiwanie  DOFINANSOWANIA  CHORYCH  WYMYSLOW  PREZYDENTA  LUBLINA  ZUKA   Z   "PLATFORMY  OSZUSTOW"  *PO* !!! .          Mimo  źe  jestem  Kibicem  LUBLINIANKI  to  uwaźam  źe  historyczna  nazwa  Klubu  MOTOR  po winna  pozostać  a  jedynie  poszukać  chetnych  do  sfinansowania  długów  " działaczy"  I   złodzi ejskich  programow  przyszlosciowych  Klubu  MOTOR .     Prezydent  Zuk  jest  z  "PO"  I  zgodnie  z  programem "PO" zadluźa  finansowo  Nasze  piękne  MIASTO  LUBLIN ! .

'*************** ROZPACZLIWA  OBRONA  PREZYDENTA  ZUKA *************************************** Prezydent Zuk  nie  ma  nic  wspolnego  z patriotycznym  ugrupowaniem PIS  I  dlatego  oczekuje     na  rozpoczecie  dochodzenia  prokuratorskiego  w  sprawie  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  lotniska  w Swidniku  I  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  STADIONU "KURNIKA"  NA  BAGNIE. Ludzie  nie&nb... rozwiń

Avatar
llb / 23 czerwca 2014 o 23:09
0

PERŁA ARENA

Avatar
ZuUs / 23 czerwca 2014 o 22:43
0

URSUS to fajna nazwa. O ile się  nie mylę oznacza ona w mitologii greckiej siłacza, potężnego atletę. Nazwanie tak stadionu to fajny pomysł, lepszy niż PGE, ERGO Arena czy tym podobne. Ursus Arena brzmi ok. W Warszawie jest także dzielnica o takiej nazwie i drużyna RKS Ursus Warszawa. To tyle mojego wymądrzania się na forum.

Ursus był bardzo porządnym człowiekiem, który bronił Ligię walcząc z turem.

Do uziemienia lokalnego tura nie trzeba Ursus-a, wystarczy Dawid, który pokonał Goliata czystym sercem, mężnością i prawdą.

Nie można kalać tak znamienitego imienia "inwestycją", która od samego początku miała wbudowany korupcjogenny mechanizm.

Ursus był bardzo porządnym człowiekiem, który bronił Ligię walcząc z turem.

Do uziemienia lokalnego tura nie trzeba Ursus-a, wystarczy Dawid, który pokonał Goliata czystym sercem, mężnością i prawdą.

Nie można kalać tak znamienitego imienia "inwestycją", która od samego początku miała wbudowany korupcjogenny mechanizm.

rozwiń
Avatar
henryk / 23 czerwca 2014 o 22:39
0

gratulacje za skromnego sponsora oby tak dalej  jj ty wiesz najlepiej ?????

Avatar
jj / 23 czerwca 2014 o 21:32
0

Te traktory to sciema, żadna lubelsko - ursusowaska konstrukcja. Z Turcji w częściach przyjeźdzają traktory w LBN je składają i naklejają naklejkę URSUS. Podobno szmelc taki do tej etiopii idzie, że hohohoo

Avatar
taki tam / 23 czerwca 2014 o 20:35
0

URSUS to fajna nazwa. O ile się  nie mylę oznacza ona w mitologii greckiej siłacza, potężnego atletę. Nazwanie tak stadionu to fajny pomysł, lepszy niż PGE, ERGO Arena czy tym podobne. Ursus Arena brzmi ok. W Warszawie jest także dzielnica o takiej nazwie i drużyna RKS Ursus Warszawa. To tyle mojego wymądrzania się na forum.

Avatar
max / 24 czerwca 2014 o 13:03
0

no to dobra wiadomość, miasto mniej będzie dokładać do klubu

Avatar
Jb / 24 czerwca 2014 o 10:32
0

Jakie to żenujące, nie ma sponsora źle, jest sponsor jeszcze gorzej, mentalność mieszkańców koziego grodu wciąż pozostawia dużo do życzenia

Avatar
rano / 24 czerwca 2014 o 10:11
0

'*************** ROZPACZLIWA  OBRONA  PREZYDENTA  ZUKA *************************************** Prezydent Zuk  nie  ma  nic  wspolnego  z patriotycznym  ugrupowaniem PIS  I  dlatego  oczekuje     na  rozpoczecie  dochodzenia  prokuratorskiego  w  sprawie  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  lotniska  w Swidniku  I  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  STADIONU "KURNIKA"  NA  BAGNIE. Ludzie  nie  dajcie  się  ogłupiać ! + jak  mozna  ogłaszać  nazwę  NIEWYKONCZONEGO  OBIEK  TU  NA  BAGNIE  czy  teź  poszukiwać  SPONSOROW  do  praktycznie  nieistniejącej  personalnie  druźyny  piłkarskiej ? .    Jest  to  nic  innego  jak  poszukiwanie  DOFINANSOWANIA  CHORYCH  WYMYSLOW  PREZYDENTA  LUBLINA  ZUKA   Z   "PLATFORMY  OSZUSTOW"  *PO* !!! .          Mimo  źe  jestem  Kibicem  LUBLINIANKI  to  uwaźam  źe  historyczna  nazwa  Klubu  MOTOR  po winna  pozostać  a  jedynie  poszukać  chetnych  do  sfinansowania  długów  " działaczy"  I   złodzi ejskich  programow  przyszlosciowych  Klubu  MOTOR .     Prezydent  Zuk  jest  z  "PO"  I  zgodnie  z  programem "PO" zadluźa  finansowo  Nasze  piękne  MIASTO  LUBLIN ! .

ile ci płaci Tułajew za pisanie tych bzdur? te posty w których po x razy wymienia się nazwisko "Żuka" robią się nudne

ile ci płaci Tułajew za pisanie tych bzdur? te posty w których po x razy wymienia się nazwisko "Żuka" robią się nudne

rozwiń
Avatar
taki tam / 24 czerwca 2014 o 07:52
0

Te traktory to sciema, żadna lubelsko - ursusowaska konstrukcja. Z Turcji w częściach przyjeźdzają traktory w LBN je składają i naklejają naklejkę URSUS. Podobno szmelc taki do tej etiopii idzie, że hohohoo

Skąd wiesz, że te traktory to szmelc. Jesteś ich użytkownikiem? Już większego szmelcu niż Chiny i Indie to się nie produkuje nigdzie. Taniocha i tandeta, którą kupujemy w hipermarketach. TV, DVD, lodówka góra na 5 lat. Kiedyś taki sprzęt działał kilkanaście lat. Ja mam jeszcze magnetowid, który działał ponad 20 lat (i miał tylko jedną usterkę w tym czasie).

Dobrze, że produkują (nawet dobrze, że tylko składają te traktory z części w Lublinie). Jednak dają pracę ludziom z Lublina i okolic. To jest ważne, a być może najważniejsze. Gdyby nic nie produkowali też byłoby źle...najlepiej tylko narzekać. Ot jest to jedyna słuszna filozofia lublinian.

Skąd wiesz, że te traktory to szmelc. Jesteś ich użytkownikiem? Już większego szmelcu niż Chiny i Indie to się nie produkuje nigdzie. Taniocha i tandeta, którą kupujemy w hipermarketach. TV, DVD, lodówka góra na 5 lat. Kiedyś taki sprzęt działał kilkanaście lat. Ja mam jeszcze magnetowid, który działał ponad 20 lat (i miał tylko jedną usterkę w tym czasie).

Dobrze, że produkują (nawet dobrze, że tylko składają te traktory z części w Lublinie). Jednak dają pracę ludziom z Lublina i okolic. To jest ważne, a być może naj... rozwiń

Avatar
SYLWESTER / 24 czerwca 2014 o 02:11
0

'*************** ROZPACZLIWA  OBRONA  PREZYDENTA  ZUKA *************************************** Prezydent Zuk  nie  ma  nic  wspolnego  z patriotycznym  ugrupowaniem PIS  I  dlatego  oczekuje     na  rozpoczecie  dochodzenia  prokuratorskiego  w  sprawie  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  lotniska  w Swidniku  I  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  STADIONU "KURNIKA"  NA  BAGNIE. Ludzie  nie  dajcie  się  ogłupiać ! + jak  mozna  ogłaszać  nazwę  NIEWYKONCZONEGO  OBIEK  TU  NA  BAGNIE  czy  teź  poszukiwać  SPONSOROW  do  praktycznie  nieistniejącej  personalnie  druźyny  piłkarskiej ? .    Jest  to  nic  innego  jak  poszukiwanie  DOFINANSOWANIA  CHORYCH  WYMYSLOW  PREZYDENTA  LUBLINA  ZUKA   Z   "PLATFORMY  OSZUSTOW"  *PO* !!! .          Mimo  źe  jestem  Kibicem  LUBLINIANKI  to  uwaźam  źe  historyczna  nazwa  Klubu  MOTOR  po winna  pozostać  a  jedynie  poszukać  chetnych  do  sfinansowania  długów  " działaczy"  I   złodzi ejskich  programow  przyszlosciowych  Klubu  MOTOR .     Prezydent  Zuk  jest  z  "PO"  I  zgodnie  z  programem "PO" zadluźa  finansowo  Nasze  piękne  MIASTO  LUBLIN ! .

'*************** ROZPACZLIWA  OBRONA  PREZYDENTA  ZUKA *************************************** Prezydent Zuk  nie  ma  nic  wspolnego  z patriotycznym  ugrupowaniem PIS  I  dlatego  oczekuje     na  rozpoczecie  dochodzenia  prokuratorskiego  w  sprawie  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  lotniska  w Swidniku  I  NIEROZLICZENIA  FINANSOWEGO  STADIONU "KURNIKA"  NA  BAGNIE. Ludzie  nie&nb... rozwiń

Avatar
llb / 23 czerwca 2014 o 23:09
0

PERŁA ARENA

Avatar
ZuUs / 23 czerwca 2014 o 22:43
0

URSUS to fajna nazwa. O ile się  nie mylę oznacza ona w mitologii greckiej siłacza, potężnego atletę. Nazwanie tak stadionu to fajny pomysł, lepszy niż PGE, ERGO Arena czy tym podobne. Ursus Arena brzmi ok. W Warszawie jest także dzielnica o takiej nazwie i drużyna RKS Ursus Warszawa. To tyle mojego wymądrzania się na forum.

Ursus był bardzo porządnym człowiekiem, który bronił Ligię walcząc z turem.

Do uziemienia lokalnego tura nie trzeba Ursus-a, wystarczy Dawid, który pokonał Goliata czystym sercem, mężnością i prawdą.

Nie można kalać tak znamienitego imienia "inwestycją", która od samego początku miała wbudowany korupcjogenny mechanizm.

Ursus był bardzo porządnym człowiekiem, który bronił Ligię walcząc z turem.

Do uziemienia lokalnego tura nie trzeba Ursus-a, wystarczy Dawid, który pokonał Goliata czystym sercem, mężnością i prawdą.

Nie można kalać tak znamienitego imienia "inwestycją", która od samego początku miała wbudowany korupcjogenny mechanizm.

rozwiń
Avatar
henryk / 23 czerwca 2014 o 22:39
0

gratulacje za skromnego sponsora oby tak dalej  jj ty wiesz najlepiej ?????

Avatar
jj / 23 czerwca 2014 o 21:32
0

Te traktory to sciema, żadna lubelsko - ursusowaska konstrukcja. Z Turcji w częściach przyjeźdzają traktory w LBN je składają i naklejają naklejkę URSUS. Podobno szmelc taki do tej etiopii idzie, że hohohoo

Avatar
taki tam / 23 czerwca 2014 o 20:35
0

URSUS to fajna nazwa. O ile się  nie mylę oznacza ona w mitologii greckiej siłacza, potężnego atletę. Nazwanie tak stadionu to fajny pomysł, lepszy niż PGE, ERGO Arena czy tym podobne. Ursus Arena brzmi ok. W Warszawie jest także dzielnica o takiej nazwie i drużyna RKS Ursus Warszawa. To tyle mojego wymądrzania się na forum.