Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 maja 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Motor Lublin z Izolatorem Boguchwała na stadionie za 200 mln

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
310 76 A A

Lublin traci drugoligową drużynę piłki nożnej. Motor spada do trzeciej ligi, a władze miasta wykluczają wykupienie licencji od innego klubu. Zamiast tego na koniec czerwca Ratusz ma zwołać "okrągły stół w sprawie przyszłości lubelskiej piłki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie rywalami żółto-biało-niebieskich będą drużyny ligi lubelsko-podkarpackiej. Takie jak Izolator Boguchwała czy Orzeł Przeworsk. Motor Lublin przegrał w sobotę z Wisłą Puławy 1:3 i stracił szanse na utrzymanie w drugiej lidze.

Na pozostanie w drugiej lidze Motor miałby szansę tylko w przypadku wycofania innego zespołu z powodu kłopotów finansowych. Albo w razie wykupienia licencji od klubu z wyższej klasy rozgrywkowej. Ale na taką transakcję się nie zanosi. - Nie bierzemy tego pod uwagę - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik Ratusza.

To głównie miejskie pieniądze pozwalają na funkcjonowanie klubu. Ratusz ma większość akcji w spółce Motor Lublin. Jej aktualny kapitał to ponad 4 miliony złotych, z czego 85 proc. pochodzi z kasy miasta. Jak na wyniki Motoru reaguje samorząd?

- Nowy prezes został zobowiązany do przedstawienia programu naprawczego i zaproponowania rozwiązań opierających się przede wszystkim na szkoleniu nowej kadry piłkarzy - mówi Krzyżanowska. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że na rezultaty możemy trochę poczekać.

Górnik Łęczna gościnnie?

To oznaczałoby, że nowy stadion budowany kosztem ok. 200 milionów zł (licząc z drogami dojazdowymi) przez kilka lat mógłby obchodzić się bez regularnych piłkarskich widowisk na przyzwoitym poziomie.

- Stadion w swoim założeniu ma mieć charakter regionalny. Nie jest to stadion klubowy, będą tu grały wszystkie drużyny z Lublina niezależnie od tego, w której lidze występują. Dotyczy to zarówno Motoru Lublin, Lublinianki, ale także Górnika Łęczna, który - mamy nadzieję - będzie rozgrywał tu gościnnie także swoje mecze - mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Możliwy jest scenariusz, w którym Górnik po awansie do T-Mobile Ekstraklasy rozegrałby przy ul. Krochmalnej kilka spotkań z najbardziej atrakcyjnymi rywalami, jak Legia Warszawa, Lech Poznań czy Wisła Kraków.

Władze Górnika Łęczna nie zajmują się tym tematem, skupiają się - jak nam przekazano - na najbliższych meczach zespołu, decydujących o awansie do ekstraklasy.

Okrągły stół

Jakie są szanse, że mieszkańcy Lublina będą mogli na nowym stadionie kibicować własnej drużynie? Na koniec czerwca Ratusz planuje "okrągły stół” w sprawie przyszłości lubelskiej piłki. Zaproszenie ma dostać całe środowisko piłkarskie, w tym Motor i Lublinianka.

Niedawno miasto zapowiadało, że do końca maja gotowa będzie wycena klubu na wypadek ewentualnej sprzedaży akcji inwestorowi. Ale na razie urzędnicy odpuścili. - Wycena jest ważna tylko przez pewien czas i dlatego ma ona sens, gdy ma się oferenta. A my go nie mamy - tłumaczy Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta.

(micbec)

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
budowniczy / 27 maja 2014 o 21:15
0

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej? Bo wszyscy mówią, że stadion spełnia wszystkie wymogi Ekstraklasy...

co Ty pier,,, olisz

Avatar
Tom / 22 maja 2014 o 19:32
0

Gwoli ścisłości, Motor występuje obecnie w drugiej lidze(bo tak się ta liga nazywa!!), ale nie zmienia to faktu, że jest to trzecia klasa rozgrywkowa.

nie zapominajcie ,że powinno byś Spartakus Lublin :)

Avatar
ad / 22 maja 2014 o 11:27
0

IZOLATOR BOGUCHWAŁA miał DUZO LEPSZY stadion przez lata od koziej wólki zwanej Lublinem... do kogo wy się porównujecie... sportowo i w infrastrukturze ustępowaliście tej drużynie przez lata a teraz postawiła wam unia stadion nie wiadomo po co i wielkie halo porównywac to się możecie do podlubelskich wsi a nie drużyny która 100 razy lepiej jest zorganizowana i ma 100 razy lepsze zaplecze niż kozia wólka kiedykowliek.

Avatar
tellchar / 21 maja 2014 o 22:31
0

Nikt nie będzie grał na wyższym szczeblu niż pierwsza liga bo stadion nie spełnia wymogów infrastrukturalnych potrzebnych so przeprowadzenia transmisji telewizyjnej.

Budowniczowie o tym nie zapomnieli , tylko nie skorzystali z sugesti od firmy która zajmuje się produkcją sygnału z meczów ekstraklasy

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej? Bo wszyscy mówią, że stadion spełnia wszystkie wymogi Ekstraklasy...

Avatar
tellchar / 21 maja 2014 o 22:26
0

ciekawe tylko czy zawisza bydgoszcz dostała stadion za 200 milionów jak była w 3 lidze

Za 200 mln nie, ale stadion w Bydgoszczy był modernizowany za kilkadziesiąt milionów właśnie wtedy, gdy klub był w III lidze

Avatar
Kibic / 21 maja 2014 o 22:08
0

Proponuje oddać stadion żużlowcom... Zamiast murawy - tor, aż milo będzie oglądać takie widowiska jak mecz Polska - Reszta Świata :) a nie 3ligowy Motor...

Avatar
GKS!! / 21 maja 2014 o 20:04
0

GÓRNIK TYLKO W ŁĘCZNEJ!!

Avatar
Gelo / 21 maja 2014 o 19:39
0

Jeżeli jest już ten stadion, to powinni piłkarzykom Motoru oddać stadion przy Zygmuntowskich, bo z ich grą i ilością kiboli nic im innego nie trzeba, a nowy stadion zmodernizować wyłącznie jako stadion żużlowy. (Na żużel przychodzi najwięcej kibiców ze wszystkich sportów w Lublinie)

Żużel w Lublinie zasługuje na powrót do takich czasów jak za Hansa Nielsena.

Byłaby na to szansa, jeśli klub byłby Spółką Akcyjną i z innymi ludźmi w Zarządzie.

... Nowy stadion już czeka

Avatar
taki tam / 21 maja 2014 o 19:10
0

buhahaha!! od razu było wiadome, że stadion powstaje aby spełnić "czyjeś" niedowartościowane ambicje "sportowca". Nigdy ten stadion nie był i nie będzie w Lublinie potrzebny!

A a w Warszawie Stadion Narodowy za bagatela kilka miliardów PLN to był potrzebny??Tylko, że w Lublinie nigdy nie było prawdziwego stadionu, ani pożądnej murawy, by grać w piłkę nożną. Nawet taka malutka Łęczna miała piękny stadion, a nie takie zgliszcza jak Zygmuntowskie, czy Sygnał w Lublinie..Na szczęście teraz to się zmieni..Wiele lat mój Lublin na to czekał...ale malkontenci niech sobie dalej szczekają!

A a w Warszawie Stadion Narodowy za bagatela kilka miliardów PLN to był potrzebny??Tylko, że w Lublinie nigdy nie było prawdziwego stadionu, ani pożądnej murawy, by grać w piłkę nożną. Nawet taka malutka Łęczna miała piękny stadion, a nie takie zgliszcza jak Zygmuntowskie, czy Sygnał w Lublinie..Na szczęście teraz to się zmieni..Wiele lat mój Lublin na to czekał...ale malkontenci niech sobie dalej szczekają!

rozwiń
Avatar
doktor / 21 maja 2014 o 16:09
0

Wladze miasta powinny zasiasc do okraglego slolu, zanim zostal wybudowany ten stadion i zastanowic sie czy jest dla kogo?Trzecio ligowe druzyny moga grac na boiskach Orlika,po co wyrzucac pieniadze w bloto?Ostatecznie stadion mozna wykorzystac na bazarek handlowy

bardzo błyskotliwa wypowiedź

chcemy więcej!

Avatar
budowniczy / 27 maja 2014 o 21:15
0

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej? Bo wszyscy mówią, że stadion spełnia wszystkie wymogi Ekstraklasy...

co Ty pier,,, olisz

Avatar
Tom / 22 maja 2014 o 19:32
0

Gwoli ścisłości, Motor występuje obecnie w drugiej lidze(bo tak się ta liga nazywa!!), ale nie zmienia to faktu, że jest to trzecia klasa rozgrywkowa.

nie zapominajcie ,że powinno byś Spartakus Lublin :)

Avatar
ad / 22 maja 2014 o 11:27
0

IZOLATOR BOGUCHWAŁA miał DUZO LEPSZY stadion przez lata od koziej wólki zwanej Lublinem... do kogo wy się porównujecie... sportowo i w infrastrukturze ustępowaliście tej drużynie przez lata a teraz postawiła wam unia stadion nie wiadomo po co i wielkie halo porównywac to się możecie do podlubelskich wsi a nie drużyny która 100 razy lepiej jest zorganizowana i ma 100 razy lepsze zaplecze niż kozia wólka kiedykowliek.

Avatar
tellchar / 21 maja 2014 o 22:31
0

Nikt nie będzie grał na wyższym szczeblu niż pierwsza liga bo stadion nie spełnia wymogów infrastrukturalnych potrzebnych so przeprowadzenia transmisji telewizyjnej.

Budowniczowie o tym nie zapomnieli , tylko nie skorzystali z sugesti od firmy która zajmuje się produkcją sygnału z meczów ekstraklasy

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej? Bo wszyscy mówią, że stadion spełnia wszystkie wymogi Ekstraklasy...

Avatar
tellchar / 21 maja 2014 o 22:26
0

ciekawe tylko czy zawisza bydgoszcz dostała stadion za 200 milionów jak była w 3 lidze

Za 200 mln nie, ale stadion w Bydgoszczy był modernizowany za kilkadziesiąt milionów właśnie wtedy, gdy klub był w III lidze

Avatar
Kibic / 21 maja 2014 o 22:08
0

Proponuje oddać stadion żużlowcom... Zamiast murawy - tor, aż milo będzie oglądać takie widowiska jak mecz Polska - Reszta Świata :) a nie 3ligowy Motor...

Avatar
GKS!! / 21 maja 2014 o 20:04
0

GÓRNIK TYLKO W ŁĘCZNEJ!!

Avatar
Gelo / 21 maja 2014 o 19:39
0

Jeżeli jest już ten stadion, to powinni piłkarzykom Motoru oddać stadion przy Zygmuntowskich, bo z ich grą i ilością kiboli nic im innego nie trzeba, a nowy stadion zmodernizować wyłącznie jako stadion żużlowy. (Na żużel przychodzi najwięcej kibiców ze wszystkich sportów w Lublinie)

Żużel w Lublinie zasługuje na powrót do takich czasów jak za Hansa Nielsena.

Byłaby na to szansa, jeśli klub byłby Spółką Akcyjną i z innymi ludźmi w Zarządzie.

... Nowy stadion już czeka

Avatar
taki tam / 21 maja 2014 o 19:10
0

buhahaha!! od razu było wiadome, że stadion powstaje aby spełnić "czyjeś" niedowartościowane ambicje "sportowca". Nigdy ten stadion nie był i nie będzie w Lublinie potrzebny!

A a w Warszawie Stadion Narodowy za bagatela kilka miliardów PLN to był potrzebny??Tylko, że w Lublinie nigdy nie było prawdziwego stadionu, ani pożądnej murawy, by grać w piłkę nożną. Nawet taka malutka Łęczna miała piękny stadion, a nie takie zgliszcza jak Zygmuntowskie, czy Sygnał w Lublinie..Na szczęście teraz to się zmieni..Wiele lat mój Lublin na to czekał...ale malkontenci niech sobie dalej szczekają!

A a w Warszawie Stadion Narodowy za bagatela kilka miliardów PLN to był potrzebny??Tylko, że w Lublinie nigdy nie było prawdziwego stadionu, ani pożądnej murawy, by grać w piłkę nożną. Nawet taka malutka Łęczna miała piękny stadion, a nie takie zgliszcza jak Zygmuntowskie, czy Sygnał w Lublinie..Na szczęście teraz to się zmieni..Wiele lat mój Lublin na to czekał...ale malkontenci niech sobie dalej szczekają!

rozwiń
Avatar
doktor / 21 maja 2014 o 16:09
0

Wladze miasta powinny zasiasc do okraglego slolu, zanim zostal wybudowany ten stadion i zastanowic sie czy jest dla kogo?Trzecio ligowe druzyny moga grac na boiskach Orlika,po co wyrzucac pieniadze w bloto?Ostatecznie stadion mozna wykorzystac na bazarek handlowy

bardzo błyskotliwa wypowiedź

chcemy więcej!

Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 158 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 25 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!