Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2015 r.
13:31

„Może pani dodać o ich kolorze skóry, niech ludzie wiedzą na kogo mają uważać”

0 22 A A
Informacja o rzekomym ataku na kobiety na lubelskiej Wieniawie ukazała się w internecie na profilu Spotted Lublin na portalu Facebook
Informacja o rzekomym ataku na kobiety na lubelskiej Wieniawie ukazała się w internecie na profilu Spotted Lublin na portalu Facebook

Informacja o rzekomym ataku na kobiety na lubelskiej Wieniawie ukazała się w internecie na profilu Spotted Lublin na portalu Facebook. Zaalarmowani opisanym zdarzeniem skontaktowaliśmy się z autorem informacji, Piotrem T. Poniżej zapis kilku naszych rozmów z nim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czytaj także: Nie było napaści na Wieniawie. Kobieta zmyśliła historię, znajomi odpowiedzą za pobicie

 

***

  • Dzień dobry. Proszę o kontakt. Chciałabym napisać o ataku na pana koleżankę. Agnieszka Kasperska, Dziennik Wschodni.

Piotr T.: – A skąd pani się o tym dowiedziała?

  • Z FB oczywiście.

– No tak, już wszyscy słyszeli :) Możemy porozmawiać, jestem w pracy do godziny 20. (…)

  • A może przez telefon?

– Właśnie nie bardzo, bo niestety mam prawie rozładowaną baterię, a muszę odbierać jak szef dzwoni

  • A możemy na FB?

Tak jak teraz? No OK.

  • Czytałam to co pan napisał na Spotted. Tylko pytanie: to mieszkanie wynajmujecie na Popiełuszki, tak? Studenci? Ile lat ma napadnięta dziewczyna? Jak poważne są obrażenia? A może mogłabym się z nią skontaktować?

– Wynajmujemy. Jesteśmy osobami pracującymi. Jedna napadnięta ma 22 lata, druga 29.

  • Pierwsza ta co wracała z klubu ma 22 lata, tak?

– One nie chcą z nikim na razie rozmawiać.

  • Obrażenia poważne, czy takie zadrapania raczej? Konieczna była hospitalizacja?

– Obrażenia powierzchowne wykonane jakiś tępym narzędziem w okolicach obojczyka i na piersi. No i na rękach została też uderzona. Coś strasznego. Polak ją trzymał, a ciapaty ciął. Tak mi opowiadała.

  • Napastnicy mniej więcej w jakim wieku?

– Ten, którego ja widziałem, około 20 parę lat. Reszta podobnie z tego co wiem. Moim zdaniem to studenci.

  • Czy to pierwsza taka sytuacja w tym miejscu? Czy coś niepokojącego działo się wcześniej?

– Tak działo się, kilka osób do mnie napisało w tej sprawie i opisało swoje historie. A twierdzę, że to studenci bo Polak z nimi po angielsku płynnie rozmawiał. Dresiarze z ulicy raczej nie znają angielskiego.

  • Może pan coś o tym w skrócie opowiedzieć. Co to za story?

– Wyślę screeny rozmów. Jak pani kliknie na zdjęcie, to będzie wyraźnie widać.

  • Ok, mam. Czytałam też, że zamierzacie jakieś patrole robić po dzielnicy, żeby było bezpieczniej. To takie tylko pisanie, czy rzeczywiście?

    – Dużo osób się zdenerwowało się całą sytuacją. I padł taki pomysł. Ja nie miałem czasu na takie coś. A co zrobią inni to nie wiem. Policjanci nas ostrzegali żeby nic nie robić, bo sami pójdziemy siedzieć jak im krzywdę zrobimy. Ale uważam, że to dobry pomysł takie patrole. Kobiety na pewno czułyby się bezpieczniej.

  • Z tego co czytam to się kobiety boją.

– Naturalna reakcja. Ci ludzie to psychopaci. Nie wiadomo co mogą zrobić i co by się stało jakby ich ktoś u nas nie spłoszył. Dochodzi też motyw rasowy. Przez sytuacje z imigrantami ludzie boją się obcych. Szwecja stała się światową stolicą gwałtów odkąd zaczęto tam przyjmować każdego. Ludzie o tym wiedzą co imigranci wyprawiają i nie ma co się dziwić, że takim się nie ufa.

  • Czy pisząc tekst mogę pana zacytować z podaniem nazwiska, czy lepiej zachować anonimowość?

– Niech pani poda nazwisko, ja się ich nie boję. Wiedzą gdzie mieszkam, mogą wpadać. Tylko chciałbym wiedzieć co dokładnie pani chce zacytować.

  • To w trakcie pisania tekstu. Jeszcze się odezwę i dam znać.

– Ok. To już będzie 3 artykuł. Im więcej tym lepiej.

  • A kto jeszcze pisze?

Spotted i Kurier.

  • Wstępnie to by było tak:

Trzech mężczyzn napadło w czwartek na 29-latkę wynajmującą wraz ze znajomymi mieszkanie przy ulicy Popiełuszki. Sprawców szuka policja. W internecie wrze.

Zdarzenie zaczęło się tak naprawdę w nocy z czwartku na piątek. 22-letnia sublokatorka napadniętej wracała do domu z imprezy. Przez kilkaset ostatnich metrów szedł za nią około 20-letni mężczyzna.

– Gdy wszedł także na naszą klatkę schodową koleżanka poważnie się przestraszyła. Zaczęła płakać. Wbiegła do mieszkania i wzywała pomocy – mówi Piotr T., współlokator. – Wybiegliśmy z kolegą i przegoniliśmy go z klatki.

Kilka godzin później 29-latka wyszła z mieszkania na zakupy. Gdy wracała zaczepiło ją trzech mężczyzn.

– Spytali, czy wie gdzie mieszka dwóch wysokich gości, którzy się z rana szarpali z ich kolegą – relacjonuje T. – Koleżanka nie była miła. W ostry sposób kazała im odejść. Wtedy rzucili się na nią. Jeden ją trzymał, a drugi ciął ostrym narzędziem ręce i okolice klatki piersiowej. Powiedzieli, że to dopiero początek.

Uciekli, gdy ktoś wychodził z klatki. Dziewczyna pojechała do szpitala. Jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, ale rany musiały zostać opatrzone. Zgłosiła się też na policję.

– Może pani dodać o ich kolorze skóry, niech ludzie wiedzą na kogo mają uważać. Śledził ją ktoś kto wyglądał jak Turek i mówił tylko po angielsku, a napadło dwóch Turków i jeden Polak.

  • A reszta się zgadza?

– Tak. Można dodać, że pytali ją o mnie i kolegę. I na koniec zagrozili, że to początek dopiero. A i policja wam też potwierdzi ale biuro prasowe jest do 15 :)

A wy zamierzacie dać to do gazety czy tylko w internetach?

  • Do gazety.

– Na poniedziałek?

  • Na sobotę.

– Ok., a w internecie też coś o tym będzie?

  • Jasne, ale to też nie dziś tylko jutro.

– Ok.

 

*** Rozmowa po ukazaniu się w mediach pierwszych artykułów o rzekomej napaści

 

Piotr T.: – Wywiad ze mną na temat napadu na koleżankę https://www.youtube.com/watch?v=ZNq-iKc4Huo

  • Oglądałam już. Dziękuję.

– W piątek konferencja prasowa. Nie wiadomo, o której godzinie. To zależy od polityków PiS-u, o której się pojawią. Dam znać jak będę wiedział.

  • Fajnie, dziękuję. Czekam na info. A pytanie: po co politycy PiS-u?

– Nie tylko oni. O sprawie wie Korwin. Pan Kowalski z RN. Tak jak kiedyś Palikot nagłośnił sprawę z Lublina, tak samo oni zrobią to teraz.

 

*** Rozmowa po zatrzymaniu przez policję Meksykanina

 

Piotr T.: – Mamy foto. A po 1 w nocy go złapali. Teraz trwa rozpoznanie.

  • Dzięki, to już kolega będzie pisał, który zajmuje się działką kryminalną. Przekazałam mu info i już się sprawą zajmuje.

***

Konferencja którą miał na myśli Piotr. T, to najprawdopodobniej debata pt. „Czy w Lublinie jest bezpiecznie? – Marian Kowalski, Artur Soboń”, którą w piątek 6 listopada o godz. 12.15 zorganizował portal niezaleznylublin.pl. Oprócz Kowalskiego i posła Sobonia wzięli w niej udział adwokat Jacek Figurski i Bogna Bender-Motyka. Prowadził ją Ryszard Hołubowicz.

Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 9 listopada 2015 o 15:40
0

ja nie wiem co się z tymi ludzi dzieje wiecznie sensacji szukają tacy porostu niech odpowiedzą teraz za to co zrobili i tyle trzeba płacić za swoje błędy w życiu jeden wielki bajko pisarz ale żeby tylko jeden taki był dużo takach osób porostu za nudne życie ma zapewne ze chciał szumu narobić woku siebie no i sie udało za bardzo chciał sie na poczczatku w dobrym świetle postawić jako bohater   ale w druga stronę to się obróciło przeciwko jemu no i ma chłopaczyna problem 

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 12:27
0
Nie widze tu nic dziwnego ,kolor skory mialpomoc w ujeciu smiecia. Pozatym ze nie mam pojecia skad mieliby sie wziac emigranci wLublinie,zrozmowy wynika ze to byli studenci , wiec to odrebny temat a to ze brazowe kurwy trzeba pedzic gdzie pieprz rosnie to inna sprawa i nijak sie ma do tej tutaj
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 06:21
0
Wszystkich do paki za zabawy w zmyślone historyjki!
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 18:20
0

  Co bierzesz, że tak p..............? Do szkoły też chyba miałeś (-łaś) mocno pod górkę - ten styl mówi wszystko. I takie coś ma czelność pouczać nas o patriotyzmie!

nie patrz na styl ,patrz na treść,styl ,to ,rozumisz waść gimbusie  ,taka expresja

Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 18:10
0

Tu nie chodzi tylko o pomówienie, cała akcja w internecie rozbudziła to co najgorsze w wielu nacjonalistach. Wpisy typu: "odpalajmy piece na Majdanku I bierzmy sie do roboty", "prewencyjny w***dol dla każdego ciapatego" ?! WSTYD.
Niedouczone chamy, które przeczytały w życiu jedna ksiażke, historie znaja z demotywatorow, a uwazaja sie za najwiekszych patriotow. Jezeli ktos ma watpliwosci w wydarzenia typu "pogrom kielecki" o to idealny przyklad jakie mechanizmy do niego doprowadzily. Ludzie uczcie się języków, czytajcie, rozwijajcie się, poznawajcie świat by byle chłystek nie pogrywał wami jak dziećmi.

I o takich durniach właśnie mówi się wykształciuchy. Pełen dumy ze swojej wyimaginowanej wiedzy, a nie wie nawet, że w świetle badań IPN pogrom kielecki był zaplanowaną i przeprowadzoną przez UB prowokację.

I o takich durniach właśnie mówi się wykształciuchy. Pełen dumy ze swojej wyimaginowanej wiedzy, a nie wie nawet, że w świetle badań IPN pogrom kielecki był zaplanowaną i przeprowadzoną przez UB prowokację.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 17:53
0
odważycie się przeczytać prawicowe lemingi? http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/art/9067862,napadu-na-wieniawie-nie-bylo-29latka-zmyslila-historie,id,t.html?cookie=1
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 17:48
0
ale wiecie że już się wydało że laska kłamie i ma za to sprawę? ;D
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 17:39
0

tu nie chodzi o imigrantów ,tylko tych czarniawych byczków co drąc w niebogłosy ryja sprzedaja szmaty na powiatowych rynkach a to duże piniądze,stąd obecnosć znajomego polaczka ,zdaje sie ,że taka możliwość zarobkowania ,co nie obchodzi urząd skarbowy ! bo przecież po co ?niech sobie ciapate zarabiają, głupie polaczki zapłacą za nich daninę ,za ten burdel prawny ponosi wine wojewoda,ale przede wszystkim ten wszawy rząd ,niech tym sie zajmie przemądrzała dziennikareczka ,a nie bzdurami d.. zawracać bedzie ,już od dawna szukam na ten temat informacji ,kamien w wode ..zmowa milczenia ciekawe czemu?

  Co bierzesz, że tak p..............? Do szkoły też chyba miałeś (-łaś) mocno pod górkę - ten styl mówi wszystko. I takie coś ma czelność pouczać nas o patriotyzmie!

  Co bierzesz, że tak p..............? Do szkoły też chyba miałeś (-łaś) mocno pod górkę - ten styl mówi wszystko. I takie coś ma czelność pouczać nas o patriotyzmie!

rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 17:31
0
tu nie chodzi o imigrantów ,tylko tych czarniawych byczków co drąc w niebogłosy ryja sprzedaja szmaty na powiatowych rynkach a to duże piniądze,stąd obecnosć znajomego polaczka ,zdaje sie ,że taka możliwość zarobkowania ,co nie obchodzi urząd skarbowy ! bo przecież po co ?niech sobie ciapate zarabiają, głupie polaczki zapłacą za nich daninę ,za ten burdel prawny ponosi wine wojewoda,ale przede wszystkim ten wszawy rząd ,niech tym sie zajmie przemądrzała dziennikareczka ,a nie bzdurami d.. zawracać bedzie ,już od dawna szukam na ten temat informacji ,kamien w wode ..zmowa milczenia ciekawe czemu?
tu nie chodzi o imigrantów ,tylko tych czarniawych byczków co drąc w niebogłosy ryja sprzedaja szmaty na powiatowych rynkach a to duże piniądze,stąd obecnosć znajomego polaczka ,zdaje sie ,że taka możliwość zarobkowania ,co nie obchodzi urząd skarbowy ! bo przecież po co ?niech sobie ciapate zarabiają, głupie polaczki zapłacą za nich daninę ,za ten burdel prawny ponosi wine wojewoda,ale przede wszystkim ten wszawy rząd ,niech tym sie zajmie przemądrzała dziennikareczka ,a nie bzdurami d.. zawracać bedzie ,już od dawna szukam na ten temat... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 16:28
0
Tu nie chodzi tylko o pomówienie, cała akcja w internecie rozbudziła to co najgorsze w wielu nacjonalistach. Wpisy typu: "odpalajmy piece na Majdanku I bierzmy sie do roboty", "prewencyjny w***dol dla każdego ciapatego" ?! WSTYD.
Niedouczone chamy, które przeczytały w życiu jedna ksiażke, historie znaja z demotywatorow, a uwazaja sie za najwiekszych patriotow. Jezeli ktos ma watpliwosci w wydarzenia typu "pogrom kielecki" o to idealny przyklad jakie mechanizmy do niego doprowadzily. Ludzie uczcie się języków, czytajcie, rozwijajcie się, poznawajcie świat by byle chłystek nie pogrywał wami jak dziećmi.
Tu nie chodzi tylko o pomówienie, cała akcja w internecie rozbudziła to co najgorsze w wielu nacjonalistach. Wpisy typu: "odpalajmy piece na Majdanku I bierzmy sie do roboty", "prewencyjny w***dol dla każdego ciapatego" ?! WSTYD.
Niedouczone chamy, które przeczytały w życiu jedna ksiażke, historie znaja z demotywatorow, a uwazaja sie za najwiekszych patriotow. Jezeli ktos ma watpliwosci w wydarzenia typu "pogrom kielecki" o to idealny przyklad jakie mechanizmy do niego doprowadzily. Ludzie uczcie się języków, czytajcie, rozwijajcie się,... rozwiń
Avatar
gość / 9 listopada 2015 o 15:40
0

ja nie wiem co się z tymi ludzi dzieje wiecznie sensacji szukają tacy porostu niech odpowiedzą teraz za to co zrobili i tyle trzeba płacić za swoje błędy w życiu jeden wielki bajko pisarz ale żeby tylko jeden taki był dużo takach osób porostu za nudne życie ma zapewne ze chciał szumu narobić woku siebie no i sie udało za bardzo chciał sie na poczczatku w dobrym świetle postawić jako bohater   ale w druga stronę to się obróciło przeciwko jemu no i ma chłopaczyna problem 

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 12:27
0
Nie widze tu nic dziwnego ,kolor skory mialpomoc w ujeciu smiecia. Pozatym ze nie mam pojecia skad mieliby sie wziac emigranci wLublinie,zrozmowy wynika ze to byli studenci , wiec to odrebny temat a to ze brazowe kurwy trzeba pedzic gdzie pieprz rosnie to inna sprawa i nijak sie ma do tej tutaj
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 06:21
0
Wszystkich do paki za zabawy w zmyślone historyjki!
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 18:20
0

  Co bierzesz, że tak p..............? Do szkoły też chyba miałeś (-łaś) mocno pod górkę - ten styl mówi wszystko. I takie coś ma czelność pouczać nas o patriotyzmie!

nie patrz na styl ,patrz na treść,styl ,to ,rozumisz waść gimbusie  ,taka expresja

Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 18:10
0

Tu nie chodzi tylko o pomówienie, cała akcja w internecie rozbudziła to co najgorsze w wielu nacjonalistach. Wpisy typu: "odpalajmy piece na Majdanku I bierzmy sie do roboty", "prewencyjny w***dol dla każdego ciapatego" ?! WSTYD.
Niedouczone chamy, które przeczytały w życiu jedna ksiażke, historie znaja z demotywatorow, a uwazaja sie za najwiekszych patriotow. Jezeli ktos ma watpliwosci w wydarzenia typu "pogrom kielecki" o to idealny przyklad jakie mechanizmy do niego doprowadzily. Ludzie uczcie się języków, czytajcie, rozwijajcie się, poznawajcie świat by byle chłystek nie pogrywał wami jak dziećmi.

I o takich durniach właśnie mówi się wykształciuchy. Pełen dumy ze swojej wyimaginowanej wiedzy, a nie wie nawet, że w świetle badań IPN pogrom kielecki był zaplanowaną i przeprowadzoną przez UB prowokację.

I o takich durniach właśnie mówi się wykształciuchy. Pełen dumy ze swojej wyimaginowanej wiedzy, a nie wie nawet, że w świetle badań IPN pogrom kielecki był zaplanowaną i przeprowadzoną przez UB prowokację.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 17:53
0
odważycie się przeczytać prawicowe lemingi? http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/art/9067862,napadu-na-wieniawie-nie-bylo-29latka-zmyslila-historie,id,t.html?cookie=1
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 17:48
0
ale wiecie że już się wydało że laska kłamie i ma za to sprawę? ;D
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 17:39
0

tu nie chodzi o imigrantów ,tylko tych czarniawych byczków co drąc w niebogłosy ryja sprzedaja szmaty na powiatowych rynkach a to duże piniądze,stąd obecnosć znajomego polaczka ,zdaje sie ,że taka możliwość zarobkowania ,co nie obchodzi urząd skarbowy ! bo przecież po co ?niech sobie ciapate zarabiają, głupie polaczki zapłacą za nich daninę ,za ten burdel prawny ponosi wine wojewoda,ale przede wszystkim ten wszawy rząd ,niech tym sie zajmie przemądrzała dziennikareczka ,a nie bzdurami d.. zawracać bedzie ,już od dawna szukam na ten temat informacji ,kamien w wode ..zmowa milczenia ciekawe czemu?

  Co bierzesz, że tak p..............? Do szkoły też chyba miałeś (-łaś) mocno pod górkę - ten styl mówi wszystko. I takie coś ma czelność pouczać nas o patriotyzmie!

  Co bierzesz, że tak p..............? Do szkoły też chyba miałeś (-łaś) mocno pod górkę - ten styl mówi wszystko. I takie coś ma czelność pouczać nas o patriotyzmie!

rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 17:31
0
tu nie chodzi o imigrantów ,tylko tych czarniawych byczków co drąc w niebogłosy ryja sprzedaja szmaty na powiatowych rynkach a to duże piniądze,stąd obecnosć znajomego polaczka ,zdaje sie ,że taka możliwość zarobkowania ,co nie obchodzi urząd skarbowy ! bo przecież po co ?niech sobie ciapate zarabiają, głupie polaczki zapłacą za nich daninę ,za ten burdel prawny ponosi wine wojewoda,ale przede wszystkim ten wszawy rząd ,niech tym sie zajmie przemądrzała dziennikareczka ,a nie bzdurami d.. zawracać bedzie ,już od dawna szukam na ten temat informacji ,kamien w wode ..zmowa milczenia ciekawe czemu?
tu nie chodzi o imigrantów ,tylko tych czarniawych byczków co drąc w niebogłosy ryja sprzedaja szmaty na powiatowych rynkach a to duże piniądze,stąd obecnosć znajomego polaczka ,zdaje sie ,że taka możliwość zarobkowania ,co nie obchodzi urząd skarbowy ! bo przecież po co ?niech sobie ciapate zarabiają, głupie polaczki zapłacą za nich daninę ,za ten burdel prawny ponosi wine wojewoda,ale przede wszystkim ten wszawy rząd ,niech tym sie zajmie przemądrzała dziennikareczka ,a nie bzdurami d.. zawracać bedzie ,już od dawna szukam na ten temat... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 16:28
0
Tu nie chodzi tylko o pomówienie, cała akcja w internecie rozbudziła to co najgorsze w wielu nacjonalistach. Wpisy typu: "odpalajmy piece na Majdanku I bierzmy sie do roboty", "prewencyjny w***dol dla każdego ciapatego" ?! WSTYD.
Niedouczone chamy, które przeczytały w życiu jedna ksiażke, historie znaja z demotywatorow, a uwazaja sie za najwiekszych patriotow. Jezeli ktos ma watpliwosci w wydarzenia typu "pogrom kielecki" o to idealny przyklad jakie mechanizmy do niego doprowadzily. Ludzie uczcie się języków, czytajcie, rozwijajcie się, poznawajcie świat by byle chłystek nie pogrywał wami jak dziećmi.
Tu nie chodzi tylko o pomówienie, cała akcja w internecie rozbudziła to co najgorsze w wielu nacjonalistach. Wpisy typu: "odpalajmy piece na Majdanku I bierzmy sie do roboty", "prewencyjny w***dol dla każdego ciapatego" ?! WSTYD.
Niedouczone chamy, które przeczytały w życiu jedna ksiażke, historie znaja z demotywatorow, a uwazaja sie za najwiekszych patriotow. Jezeli ktos ma watpliwosci w wydarzenia typu "pogrom kielecki" o to idealny przyklad jakie mechanizmy do niego doprowadzily. Ludzie uczcie się języków, czytajcie, rozwijajcie się,... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 407 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!