Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2015 r.
12:12

Nie było napaści na Wieniawie. Kobieta zmyśliła historię, znajomi odpowiedzą za pobicie

0 107 A A
Piotr T. o rzekomej napaści opowiadał w wywiadzie dla portalu Niezależny Lublin (fot. Niezależny Lublin / YouTube)
Piotr T. o rzekomej napaści opowiadał w wywiadzie dla portalu Niezależny Lublin (fot. Niezależny Lublin / YouTube)

Na lubelskiej Wieniawie nie doszło do napaści na kobiety. Kobiety, które miały zostać zaatakowane przez obcokrajowców, wszystko zmyśliły. A ich współlokatorzy, dotychczasowi świadkowie w sprawie, będą odpowiadać za pobicie Meksykanina.

Aktualizacja artykułu: 8 listopada 2015 r. 17:10
Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwie młode kobiety miały zostać zaatakowane w ubiegły czwartek. Z relacji 22-latki wynikało, że kiedy wracała z klubu śledził ją młody mężczyzna. Wszedł za nią na klatkę schodową i próbował zaatakować. Dziewczyna uciekła do mieszkania. Zaalarmowała współlokatorów, którzy przegonili napastnika. Jeden z mężczyzn chwalił się tym w mediach i dokładnie opisywał przebieg wydarzeń. My również z nim rozmawialiśmy. Nalegał, aby w artykule dodać informację o ich kolorze skóry: „Niech ludzie wiedzą na kogo mają uważać. Śledził ją ktoś kto wyglądał jak Turek i mówił tylko po angielsku, a napadło dwóch Turków i jeden Polak.”

W czwartek w związku ze sprawą policja zatrzymała Meksykanina, czasowo przebywającego w Lublinie. Po dokładnym przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony. Zarzuty usłyszeli za to współlokatorzy 22-latki. 26-letni Piotr T. i dwa lata starszy Mariusz L. Obaj odpowiedzą za pobicie Meksykanina. Z ustaleń policjantów wynika bowiem, że panowie i ich współlokatorka całą historię o napadzie zmyślili.

29 października 22-latka bawiła się w klubie House of Sound. Kiedy wychodziła, zaczepiło ją kilku mężczyzn. Zauważył to Meksykanin. Po kilku minutach 22-latka sama do niego podeszła. Była pijana.

– Mężczyzna zaproponował, że odstawi ją do domu – wyjaśnia Kamil Gołębiowski z zespołu prasowego lubelskiej policji. – Pojechali taksówką na ul. Popiełuszki. Tam Meksykanin poprosił, by zawołała swoich współlokatorów. Chciał im wyjaśnić, co się stało.

Przed blok wyszli Piotr T. i Mariusz L. Jak ustalili policjanci, mężczyźni rzucili się na Meksykanina. Miał ich sprowokować kolor jego skóry. Bili go i kopali. W końcu udało mu się uciec. Schronił się w jednym z kościołów. Później wrócił do swojego hotelu. Był tam w czasie, kiedy według 22-latki i jej kolegów miało dojść do napaści na ich drugą współlokatorkę.

Do tego zdarzenia również miało dojść w ubiegły czwartek. – Kumpel pojechał do pracy, ta poszła spać, nie była w stanie wydukać z siebie ani słowa – opowiadał Piotr T. w studiu telewizji internetowej. – Niech oni się modlą, żeby złapała ich policja, a nie my z kolegami. Jesteśmy strasznie na to cięci. Chcemy ich na strzępy rozerwać.

Prowadzący rozmawiał również z drugą dziewczyną, która również miała paść ofiarą napaści.

– Weszłam na klatkę schodową, między 2 a 3 piętrem na schodach siedział chłopak, o barierkę było opartych dwóch ciemnych gości. Minęłam ich. Wtedy ten co siedział wstał, zaczepił mnie, czy tu mieszkam, czy kojarzę poranne zajście. Kazałam im spadać. Odwróciłam się, a wtedy on chwycił mnie z tyłu za barki, owinął twarz czymś ciemnym, położył na schodach. Próbowałam krzyczeć, ale zaczęłam się dusić. Ten Polak trzymał mi twarz i ramiona, natomiast tych dwóch podwinęło mi rękaw od swetra, zaczęło mnie ciąć po rękach. Byłam zakrwawiona, zaczęłam się szarpać, wtedy jeden z obcokrajowców rozerwał mi sweter przy dekolcie i lewą stronę klatki zaczął mnie ciąć. Uciekli gdy ktoś wszedł na klatkę. Ten Polak powiedział mi na koniec, że „to dopiero początek”.

W końcu 29-latka przyznała policjantom, że zmyśliła całą historię o napaści.

– Kiedy wracała ze sklepu zaczepił ją były chłopak. Doszło między nimi do przepychanki – mówi Gołębiowski. – Dziewczyna wpadła w krzaki i się podrapała.

Później sama podarła sweter i opowiedziała współlokatorom historię o napadzie. Jednym z atakujących miał być Meksykanin, który wcześniej „śledził” jej koleżankę. 29-latka musi się teraz liczyć z zarzutami, dotyczącymi zawiadomienia o fikcyjnym przestępstwie.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia, ale nie trafili do aresztu. Musieli wpłacić po 2 tys. zł poręczenia majątkowego. Starszy z mężczyzn chce dobrowolnie poddać się karze. Młodszy (Piotr T.) był już wcześniej karany za publiczne znieważanie na tle narodowościowym i rasowym. Został za to skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

– Głupio wyszło, ale czuję się niewinny. Bo mu nic nie zrobiłem i dowiodę tego w sądzie – napisał Piotr T. na Facebooku. Potem ten post skasował.

 

Komentarze 107

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 14:15
0
Zaczelo sie tuszowanie!!! Jak w niemieckich mediach. Teraz zgwalcona dziewczyne w Köll oskarzyli o rasizm bo zaczela mowic glosno o napasci! idzcie w pizdu, Polacy sami sie beda bronic i sami beda reka sprawiedliwosci! Amen!
Avatar
Piotr / 28 listopada 2015 o 01:11
0

To tak jak w Szwecji, GB i Niemczech. Kobiety same się gwałcą, mężczyżni sami się zabijają lub obcinają głowy (żołnierz w Londynie), a muzułmanie są niewinni i pomawiani.

W Meksyku raczej Katolicy... :)

Avatar
Wraith / 12 listopada 2015 o 13:18
0

Tam w okolicy nie ma kosciołów..... a w nocy wszystkie koscioły zamknięte.....  A otwierają koscioły od 6.30. albo7.00. Ta cała historia nie ma spójności.....

Jak nie ma, a garnizonowy na Al. Racławickich? A bpa Gorala na Popiełuszki? W prawie wszystkich kościołach przez całą noc są otwarte kruchty. Przypominam, że żeby pisać, trzeba coś wiedzieć, weź sobie to przypomnienie do rozumu.

Avatar
Gość / 11 listopada 2015 o 23:57
0
prawackie scierwa staja w obronie tych frajerow, ale nic nie zmieni prawdy, nie zakrzyczycie jej prawaki :)
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 o 08:20
0
Dla tych łysoli pozbawionych normalnego myślenia niewiele trzeba do ekscesów rasistowskich, a takie komentarze ich tylko wspierają. Pamiętajmy, że następnym razem ten motłoch może się obrócić przeciwko nam.
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 18:36
0
Ta historyjka kupy się nie trzyma. Proniemieckie media próbują wybielać obcokrajowców - taka jest prawda. Nic tutaj nie pasuje. Wstyd i hańba dziennikarska i Policyjna o ile to są faktycznie prawdziwe informacje od Policji - co na tym zyskacie? Zachowacie stołki bo ktoś wyżej postawiony wam pogroził paluchem i podyktował ten artykuł? A co jeśli spotka to waszą żonę/córkę/męża lub innych bliskich?
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 15:14
0
Bajka, bajka i jeszcze raz bajka na potrzebę reklamy FB i Dziennika i innego ciulstwa.
Avatar
aka / 9 listopada 2015 o 12:59
0

Tam w okolicy nie ma kosciołów..... a w nocy wszystkie koscioły zamknięte.....  A otwierają koscioły od 6.30. albo7.00. Ta cała historia nie ma spójności.....

Avatar
jjjj / 9 listopada 2015 o 12:53
0

DOKŁADNIE, poza tym skoro został pobity dlaczego nie zgosił tego policji.

Mi tu wszystko się nie zgadza.....

Avatar
aaaaa / 9 listopada 2015 o 12:52
0

Cała ta historia grubymi nicmi szyta..... Jaka jest prawda to się i tak nie dowiemy....!! Cała nasza POlska, tylko w naszym kraju takie cuda się dzieją!!!!

Avatar
Gość / 18 stycznia 2016 o 14:15
0
Zaczelo sie tuszowanie!!! Jak w niemieckich mediach. Teraz zgwalcona dziewczyne w Köll oskarzyli o rasizm bo zaczela mowic glosno o napasci! idzcie w pizdu, Polacy sami sie beda bronic i sami beda reka sprawiedliwosci! Amen!
Avatar
Piotr / 28 listopada 2015 o 01:11
0

To tak jak w Szwecji, GB i Niemczech. Kobiety same się gwałcą, mężczyżni sami się zabijają lub obcinają głowy (żołnierz w Londynie), a muzułmanie są niewinni i pomawiani.

W Meksyku raczej Katolicy... :)

Avatar
Wraith / 12 listopada 2015 o 13:18
0

Tam w okolicy nie ma kosciołów..... a w nocy wszystkie koscioły zamknięte.....  A otwierają koscioły od 6.30. albo7.00. Ta cała historia nie ma spójności.....

Jak nie ma, a garnizonowy na Al. Racławickich? A bpa Gorala na Popiełuszki? W prawie wszystkich kościołach przez całą noc są otwarte kruchty. Przypominam, że żeby pisać, trzeba coś wiedzieć, weź sobie to przypomnienie do rozumu.

Avatar
Gość / 11 listopada 2015 o 23:57
0
prawackie scierwa staja w obronie tych frajerow, ale nic nie zmieni prawdy, nie zakrzyczycie jej prawaki :)
Avatar
Gość / 11 listopada 2015 o 08:20
0
Dla tych łysoli pozbawionych normalnego myślenia niewiele trzeba do ekscesów rasistowskich, a takie komentarze ich tylko wspierają. Pamiętajmy, że następnym razem ten motłoch może się obrócić przeciwko nam.
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 18:36
0
Ta historyjka kupy się nie trzyma. Proniemieckie media próbują wybielać obcokrajowców - taka jest prawda. Nic tutaj nie pasuje. Wstyd i hańba dziennikarska i Policyjna o ile to są faktycznie prawdziwe informacje od Policji - co na tym zyskacie? Zachowacie stołki bo ktoś wyżej postawiony wam pogroził paluchem i podyktował ten artykuł? A co jeśli spotka to waszą żonę/córkę/męża lub innych bliskich?
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 15:14
0
Bajka, bajka i jeszcze raz bajka na potrzebę reklamy FB i Dziennika i innego ciulstwa.
Avatar
aka / 9 listopada 2015 o 12:59
0

Tam w okolicy nie ma kosciołów..... a w nocy wszystkie koscioły zamknięte.....  A otwierają koscioły od 6.30. albo7.00. Ta cała historia nie ma spójności.....

Avatar
jjjj / 9 listopada 2015 o 12:53
0

DOKŁADNIE, poza tym skoro został pobity dlaczego nie zgosił tego policji.

Mi tu wszystko się nie zgadza.....

Avatar
aaaaa / 9 listopada 2015 o 12:52
0

Cała ta historia grubymi nicmi szyta..... Jaka jest prawda to się i tak nie dowiemy....!! Cała nasza POlska, tylko w naszym kraju takie cuda się dzieją!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 107

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 2 7

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 6 2

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.