Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2019 r.
8:31

Zmienią dyrektorów trzech instytucji kultury? Pracownicy bronią szefowej Muzeum Lubelskiego

10 200 A A
– Nie chcę być adwokatem we własnej sprawie – mówi Katarzyna Mieczkowska
– Nie chcę być adwokatem we własnej sprawie – mówi Katarzyna Mieczkowska

Urząd Marszałkowski zamierza ogłosić konkursy na dyrektorów trzech instytucji kultury. Wkrótce wygasają umowy obecnym szefom Teatru im. Juliusza Osterwy, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Muzeum Lubelskiego. Ale pracownicy muzeum na zamku apelują do marszałka, by nie zmieniał im szefowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Teatr im. JuliuszaOsterwy, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Muzeum Lubelskie to jedyne duże wojewódzkie instytucje kulturalne, których szefowie nie stracili stanowisk po przejęciu władzy w regionie (z rąk koalicji PO i PSL) przez PiS. Mimo ważnych kontraktów z dyrektorskimi stołkami pożegnali się wówczas Piotr Franaszek z PO (Centrum Spotkania Kultur) czy związany z PSL Mirosław Korbut (Muzeum Wsi Lubelskiej).

Dziś lubelskim skansenem kieruje Bogna Bender-Motyka (Solidarna Polska). Z kolei dyrektorski gabinet w CSK najpierw zajmował Andrzej Miskur (PiS), potem Marek Krakowski (wówczas PiS), a od końca sierpnia placówką kieruje Grzegorz Orzełowski (PiS).

Zamek murem za szefową

Lista poparcia dla obecnej szefowej placówki – Katarzyny Mieczkowskiej – do niedawna leżała w jednym z biur Muzeum Lubelskiego. Pismo od Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” wpłynęło już do marszałka.

Jego sygnatariusze proszą o rezygnację z ogłaszania konkursu i pozostawienie na stanowisku dotychczasowej dyrektor. Pod listem podpisały się 84 osoby, nie tylko członkowie związku zawodowego. To ok. 90 proc. załogi.

Na takie rozwiązanie pozwalają przepisy Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Czy taka możliwość wchodzi w grę?

– Zarząd województwa dokona analizy sytuacji mając na uwadze prawidłowe funkcjonowanie instytucji – zapewnia Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka.

Pracownicy muzeum podkreślają m.in. fakt, że dyr. Mieczkowska realizuje dwa ważne projekty. Chodzi o trwający remont Zamku Lubelskiego oraz prace związane z utworzeniem w Lublinie Muzeum Ziem Wschodniej Dawnej Rzeczpospolitej (w obecnej siedzibie Wydziału Politologii UMCS przy pl. Litewskim).

Szefowa Muzeum Lubelskiego nie jest członkiem żadnej partii. Wcześniej pracowała w lubelskim ratuszu, ostatnio była zastępcą prezydenta (i szefa lubelskich struktur PO) Krzysztofa Żuka. Dziś jest jego żoną.

Wniosku swoich pracowników nie komentuje. – Nie chcę być adwokatem we własnej sprawie – ucina Mieczkowska.

Uchwały o zamiarze ogłoszenia konkursów na najważniejsze stanowiska w tych trzech instytucjach zarząd województwa przyjął pod koniec sierpnia. Kontrakty Katarzyny Mieczkowskiej (Muzeum Lubelskie) i Anny Fic-Lazor (Muzeum Zamoyskich) obowiązują do końca roku. Postępowanie konkursowe ma odbyć się między wrześniem a grudniem. Dorota Ignatjew Teatrem im. Osterwy ma kierować do końca wakacji przyszłego roku. Tam konkurs ma zostać przeprowadzony od lutego do sierpnia 2020 r.

e-Wydanie

Komentarze 200

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
brawo / 5 dni temu o 09:11
+42
Błagam nie mieszajcie polityki do wyborów dyrektorów w takich miejscach, niech liczą sie wyniki finansowe, muzeum zamknęło rok z zyskiem.
Avatar
jako / 5 dni temu o 09:13
+41
Znakomicie Pani Mieczkowska sprawdziła się w roli dyrektora, sprzedaż biletów wzrosła, odwiedzających tłumy, bilans na koniec roku dodatni i tylko to się liczy.
Avatar
gość / 5 dni temu o 08:55
+41
Haha bezpartyjny, żona Żyła, szefa P0 w Lublinie, a konkurs wygrany dzięki kwalifikacji,wiedzy i szczęściu bez koneksji,załatwień i innych osobistych względów,imponująca kariera,lublin miastem inspiracji i developerów
 Zdajesz sobie sprawę z tego że jeżeli nie posiadasz dowodów na swój wpis to jest to przestępstwo z Art 212 kodeksu karnego? A potem jest płacz i zgrzytanie zębów bo się nie zna przepisów. Ludzie nauczcie sie że nie jesteście anonimowi w internecie.
Avatar
Valeria / 5 dni temu o 09:22
+39
Największa wystawa dzieł Picassa na lubelskim zamku, gdzie ostatnia prezentacja prac Picassa miała miejsce w 1969 r.w Lublinie, ponad 300 dzieł i ceramiki! Chyba kazdy nas był na tej wystawie. Picasso miał takie powiedzenie „dajcie mi muzeum, a je zapełnię” i moim zdaniem odzwierciedla to znakomicie pracę pani Katarzyny Mieczkowskiej, dyrektor Muzeum Lubelskiego.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 09:30
+36
Jeśli dobrze zarządza muzeum, to oczywiście powinna zostać.
Avatar
stary człowiek / 5 dni temu o 09:24
+36
młoda, pomysłowa, ambitna, taki też jest program muzeum każdy znajdzie coś dla siebie od małego dzieciaka
Avatar
Gość / 5 dni temu o 09:08
+35
Do PISowców - piszecie, że czasem zmiany są konieczne, bo potworzyły się układy. Problem tylko taki, że wy chcecie zmian dla samych zmian. Nie macie nikogo lepszego. Gorzej macie ludzi tysiąc razy gorszych. Miernoty, klakierów. Zmiany tak, ale nie na waszych warunkach. Wy chcecie tylko stołki i kasę.
Avatar
basia / 5 dni temu o 09:08
+35
Zmieniłą sie przede wszystkim oferta zamku, to juz nie tylko wystawy, ale koncerty, przepiękny jazzowy koncert niezapomniany po dzis dzień
Avatar
lesek / 5 dni temu o 09:26
+34
mieszanie życia prywatnego jak zwykle pisie trolle bo kto by inny nie ma argumentów to się szuka na siłę haków,znamy to z Ministerstwa Hejtu
Avatar
Sw / 5 dni temu o 09:12
+32
Oby została dyr mieczkowska, inaczej zrobią kaplicę z zamku ze stałym repertuarem modlitw i lamentów
Avatar
xyz / wczoraj o 09:44
-1
Dobrze,że" Polska w Ruinie " wybudowała obwodnicę Lublina to TIRY poszły ze śródmieścia.
Avatar
Act 447 Just / 2 dni temu o 22:43
+2
Haha bezpartyjny, żona Żyła, szefa P0 w Lublinie, a konkurs wygrany dzięki kwalifikacji,wiedzy i szczęściu bez koneksji,załatwień i innych osobistych względów,imponująca kariera,lublin miastem inspiracji i developerów
Zdajesz sobie sprawę z tego że jeżeli nie posiadasz dowodów na swój wpis to jest to przestępstwo z Art 212 kodeksu karnego? A potem jest płacz i zgrzytanie zębów bo się nie zna przepisów. Ludzie nauczcie sie że nie jesteście anonimowi w internecie.
 To ty powinieneś uważać, bo próbujesz używać gróźb karalnych do tłumienia wolności słowa. Osobiście mogę tylko współczuć nowej małżonce obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta, że ma sojuszników, którzy korzeniami sięgają czasów totalnej kontroli słów, myśli i obrazów. Nawet gdyby straszony napisał, że obecna małżonka prezydenta Lublina była jego konkubiną w czasie wyboru na funkcję dyrektor Zamku Lubelskiego, to nadal byłoby to problem tego małżeństwa, a nie to opisującego. Nie zapominaj również, że zostawienie ciężko chorej żony dla podwładnej w każdej innej szerokości geograficznej zakończyłoby się infamią dla przełożonego, który tak jak ty lubi za osąd ocenny straszyć konsekwencjami prawnymi.
 To ty powinieneś uważać, bo próbujesz używać gróźb karalnych do tłumienia wolności słowa. Osobiście mogę tylko współczuć nowej małżonce obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta, że ma sojuszników, którzy korzeniami sięgają czasów totalnej kontroli słów, myśli i obrazów. Nawet gdyby straszony napisał, że obecna małżonka prezydenta Lublina była jego konkubiną w czasie wyboru na funkcję dyrektor Zamku Lubelskiego, to nadal byłoby to problem tego małżeństwa, a nie to opisującego. Nie zapominaj również, że zostawienie ciężko cho... rozwiń
Avatar
obiektywny / 3 dni temu o 10:05
0
Pracując jeszcze kiedyś miałem okazję poznać poprzedniego dyrektora muzeum lubelskiego. Miły starszy Pan, ale to było muzeum przez duże M. - odwiedzający nie byli godni oglądać pewnych eksponatów. Dyrektor Mieczkowska rzeczywiście zmieniła tę instytucję na plus. A to że jest żoną Krzysztofa Żuka? To co? Ma nigdzie nie pracować bo jej mąż to prezydent miasta i co by nie robiła to doklei się do tego teorię??? Wyluzujcie ludzie.
Avatar
ppp / 4 dni temu o 20:34
-1
Oj Pionokio, Pinokio, o drewnianym rozumku! W BIP są opisane funkcje a nie liczba osób - wypisane stanowiska. Rozumiesz? Niezby prawda? No trudno..... nie dziękuj za wyjaśnienia.
Avatar
ella / 4 dni temu o 09:54
0
Błagam nie mieszajcie polityki do wyborów dyrektorów w takich miejscach, niech liczą sie wyniki finansowe, muzeum zamknęło rok z zyskiem, 2-krotnie wzrosła też liczba odwiedzających muzeum, czyli jest atrakcyjnaoferta dla turystów, mieszkańców
Avatar
leoś / 4 dni temu o 09:51
0
Nowoczesne technologie zostały wprowadzone do muzeum lubelskiego i to przyciąga ludzi młodych
Avatar
BRAK PRAWORZADNOSCI TRWA / 4 dni temu o 00:02
+8
Cejrowski ma rację - urzędnik powinien być sługą podatnika. Gdy łamie wolę suwerena np postępuje niezgodnie z wynikiem referendum lub co gorsze, nie respektuje wyroku sądu - powienin natychmiast stracić mandat.NIestety taka demokracja w Polsce nie działa.
Avatar
MIAŻDŻĄCY WYROK NSA / 5 dni temu o 23:57
+9
I hejt BREYZIAKÓW przeleciał własnie przez niewygodne żonce komentarze. Dziesiątki minusów nie przykryje jednak realnej świadamości mieszkańców Lublina, TAK skandalicznie olanych w referendum.
Avatar
co to za przywileje / 5 dni temu o 22:09
+2
To już zgodnie z prawem nie można zmienić dyrektora państwowej placówki bo pracownicy chcą rządzić? Niech spróbują u prywatnych pracodawców. Albo jeszcze lepiej - chce się wprowadzić zwyczaj, że dyrektor ma siedzieć kilka kadencji na stołku albo nawet dożywotnio, bo jak nie, to wrzask albo bunt?
Avatar
Piotr / 5 dni temu o 21:54
-3
Do gościa - RAZ JESZCZE KŁAMSTWO. Gościu. 27 minut temu ,sam jesteś Pinokio i nie umiesz korzystać z BIP. Trzeba po kolei kliknąć na każdy dział i każdy oddział miejscowy i zamiejscowy i tak zliczyć poszczególne osoby, nieuku! Podziękowania za instrukcję nie oczekuj.
Zobacz wszystkie komentarze 200

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem
Alarm 24

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem 0 0

Już ponad 20 razy wzywana była tego lata Straż Miejska do dwóch mężczyzn, którzy okupują przystanek autobusowy przy ul. Prusa. – Robią straszny bałagan i zaczepiają ludzi – skarży się nam jeden z okolicznych mieszkańców. – Interwencje praktycznie niczego nie zmieniają.

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi?

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi? 0 0

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania pod nazwą "Telefony".

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody 0 0

Odyniec ma skarpety i kolorowe ubranko przygotowane przez miejscowe koronkarki. Teraz czeka na czapkę i szalik.

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy 0 0

Świdniczanka Świdnik Mały w Opolu Lubelskim straciła pozycję lidera rozgrywek

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania 0 0

Organizacja Strefy Kibica Euro 2020, gra miejska i budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. Skarżyńskiego. W czwartek zaczyna się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego. Wśród 36 propozycji są też te związane z przyrodą i ekologią m.in. budki dla jerzyków, wypożyczalnia rowerów cargo i riksz oraz zielone przystanki autobusowe.

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki 3 0

Do wypadku doszło około godz. 6 w okolicach Wandzina na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich 36 29

Na dawnym poligonie mogą powstać dwa boiska rekreacyjne. Na ich budowę zezwolił Urząd Miasta na prośbę właściciela terenu, spółki TBV Investment. Jej wniosek został rozpatrzony w ciągu ośmiu dni.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r. 0 0

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem 6 18

Bezpłatne śniadanie, wycieczka do parku krajobrazowego i spacer z konserwatorem zabytków to tylko niektóre z atrakcji rozpoczynającego się w poniedziałek Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ma on zachęcać kierowców do rezygnacji z jazdy własnym autem i przesiadki w autobus, na rower lub pójścia pieszo.

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady 5 15

Władze Lublina ostrzegają przed możliwym wstrzymaniem odbioru śmieci od mieszkańców miasta i powołują się na „problemy z zagospodarowaniem odpadów palnych” wysyłanych do pieca Cementowni Chełm. Władze cementowni zapewniają, że żadnych problemów nie ma: – Nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń.

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii
galeria

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii 0 1

W programie znalazły się m.in. bajkowe postacie i gry wielkoformatowe prosto z Centrum Bajki w Pacanowie, animacje, pokazy deskorolkowe i trening sztuk walki. W niedzielę, podczas festynu rodzinnego na terenie szkoły podstawowej przy ul. Krasińskiego 7 zbierane były też pieniądze na leczenie 2,5-letniej Wiktorii Dyś.

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia]
galeria

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia] 6 1

Piknik Naukowy rozpoczął w niedzielę XVI Lubelski Festiwal Nauki. Można było zobaczyć m.in. łazik marsjański, Hydros – pojazd napędzany wodorem czy wziąć udział w różnego rodzaju quizach i konkursach.

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem
galeria

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem 0 0

Jeżeli ktoś liczył, że turniej w hali Globus pokaże prawdziwą twarz MKS Start Lublin, to mocno się rozczarował. Zamiast tego obejrzeliśmy dwa oblicza drużyny – to lepsze w piątek i to znacznie gorsze w sobotę

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi
galeria

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi 0 0

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak to sportowe porzekadło nie znalazło odzwierciedlenia w boiskowej rzeczywistości w Łukowie. W sobotnim spotkaniu tamtejszych Orląt z Ładą 1945 Biłgoraj obie drużyny nie potrafiły postawić kropki nad „i” i koniec końców musiały zadowolić się podziałem punktów po bezbramkowym remisie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie 64 52

Jak grzyby po deszczu pojawiają się zgłoszenia demonstracji zbiegających się w czasie z Marszem Równości. Wśród nich jest nawet… publiczne rysowanie Zamku. Każde takie zgłoszenie zmniejsza możliwości wyznaczenia nowej trasy tęczowego pochodu, gdyby nie mógł on wyruszyć z pl. Teatralnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.