Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2009 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Na co radni chcą wydać miejskie pieniądze

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 6 A A

Przyszłoroczny budżet miasta prawie gotowy. Do prezydenckiego projektu radni próbują dopisać jeszcze wiele dodatkowych wydatków. Rada Miasta zdecyduje ostatecznie o budżecie 17 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Komisje wnioskują, by w budżecie znalazły się następujące pozycje:

Sport i edukacja

Milion na basen przy Łabędziej * 500 tys. zł na przebudowę boiska SP nr 29 * 150 tys. zł na docieplenie Przedszkola nr 75 * 300 tys. zł na dokumentację do przebudowy Zespołu Szkół Ekonomicznych im Vetterów * 100 tys. zł na dokumentację budowy boisk przy SP nr 38 * 300 tys. zł na docieplenie SP nr 34 * 700 tys. zł na boisko Orlik przy Radzyńskiej * 200 tys. zł na modernizację boiska gimnazjum przy Szkolnej * 400 tys. zł na budowę boiska przy Gimnazjum nr 1 * 300 tys. zł na dokumentację budowy basenu przy V LO

Drogi

150 tys. zł na budowę oświetlenia i chodnika w ul. Pszczelej * 500 tys. zł na oświetlenie Cienistej * 70 tys. zł na dokończenie budowy miejsc parkingowych wzdłuż Paderewskiego * 150 tys. zł na budowę parkingu przy Kiepury * 30 tys. zł na doświetlenie ul. Szpinalskiego * 40 tys. zł na remont schodów przy SP 34 * 900 tys. zł na budowę ul. Hiacyntowej * 200 tys. zł na budowę schodów w wąwozie przy Lwowskiej * 150 tys. zł na budowę chodnika i schodów przy Ruckemana 10 * 40 tys. zł na doświetlenie ul. Krokusowej * 200 tys. zł na dokumentację do przebudowy skrzyżowania ul. Północnej i Ducha * 180 tys. zł na budowę parkingu przy ul Kiepury * 50 tys. zł na schody między Organową i Oratoryjną * 70 tys. zł na dodatkowe zatoki parkingowe przy ul. Legendy * 50 tys. zł na doświetlenie placu zabaw w rejonie Górczańskiej i Świętokrzyskiej * 100 tys. zł na dodatkowe miejsca parkingowe naprzeciw budynku Paderewskiego 18 i kościoła * 150 tys. zł na dokumentację techniczną do budowy drugiego wjazdu na os. SM Rudnik od Szeligowskiego do Milenijnej * 200 tys. zł na projekt nowej pętli autobusowej przy Żeglarskiej * 500 tys. zł na ul. Głuską * 330 tys. zł na budowę ul. Domeyki * 200 tys. zł na budowę przejścia dla pieszych na poziomie jezdni równolegle do kładki łączącej ul. Przyjaźni z ul. Hutniczą

Pozostałe

500 tys. zł na zakup wyposażenia nowej biblioteki przy Szaserów * 220 tys. zł na fotoradar dla Straży Miejskiej i 100 tys. zł na nowe etaty dla Straży Miejskiej * 250 tys. zł na obchody świąt 3 maja i 11 listopada * 500 tys. zł na zagospodarowanie amfiteatru na Tatarach


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Almi / 8 grudnia 2009 r. o 06:47
0
A co to za pier***enie???? To mają być plany rozbudowy dróg, przecież to kpina !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
red / 8 grudnia 2009 r. o 02:37
0
200 tyś zł. na projekt pętli autobusowej przy ul.Żeglarskiej? I co dalej?Szuflada,a jeżeli realizacja,to ile tysięcy złotych??
Avatar
Janek / 7 grudnia 2009 r. o 23:13
0
Ale takie sumy na jakieś schodki?Za takie kwoty domek w surowym stanie można postawić.Przepraszam,nie doczytałem o złotych poręczach!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2009 r. o 22:47
0
Chętnie by wydali na podwyżki dla siebie. Narazie nie mogą ale wierze w nich. Coś wymyślą.


Straż Miejscka to niepotrzbna słubża. Te zadania powinna wykonywac polcja. Przynajmniej maja większe uprawnienia.
Avatar
anty SM / 7 grudnia 2009 r. o 20:11
0
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kiedyś pieszy patrol straży miejskiej w niebezpiecznych miejscach ?
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kie... rozwiń
Avatar
paulo7 / 7 grudnia 2009 r. o 19:23
0
A gdzie podzialy sie pieniazki i plany poszerzenia doswiadczalnej i budowy nowej petli na felinie.Buduje sie strefe ekonomiczna ale nie pamieta sie o tym ze bedzie trzeba do niej czyms dojechac.Co sobie pomysla inwestujace tam firmy gdy ich pracownicy beda przychodzic do pracy w zabloconych butach.Pala za myslenie dla naszych wlodarzy
Avatar
Almi / 8 grudnia 2009 r. o 06:47
0
A co to za pier***enie???? To mają być plany rozbudowy dróg, przecież to kpina !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
red / 8 grudnia 2009 r. o 02:37
0
200 tyś zł. na projekt pętli autobusowej przy ul.Żeglarskiej? I co dalej?Szuflada,a jeżeli realizacja,to ile tysięcy złotych??
Avatar
Janek / 7 grudnia 2009 r. o 23:13
0
Ale takie sumy na jakieś schodki?Za takie kwoty domek w surowym stanie można postawić.Przepraszam,nie doczytałem o złotych poręczach!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2009 r. o 22:47
0
Chętnie by wydali na podwyżki dla siebie. Narazie nie mogą ale wierze w nich. Coś wymyślą.


Straż Miejscka to niepotrzbna słubża. Te zadania powinna wykonywac polcja. Przynajmniej maja większe uprawnienia.
Avatar
anty SM / 7 grudnia 2009 r. o 20:11
0
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kiedyś pieszy patrol straży miejskiej w niebezpiecznych miejscach ?
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kie... rozwiń
Avatar
paulo7 / 7 grudnia 2009 r. o 19:23
0
A gdzie podzialy sie pieniazki i plany poszerzenia doswiadczalnej i budowy nowej petli na felinie.Buduje sie strefe ekonomiczna ale nie pamieta sie o tym ze bedzie trzeba do niej czyms dojechac.Co sobie pomysla inwestujace tam firmy gdy ich pracownicy beda przychodzic do pracy w zabloconych butach.Pala za myslenie dla naszych wlodarzy
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wzruszające przyjęcie uczniów. Szkoła wywiesiła specjalny baner
zdjęcia
galeria

Wzruszające przyjęcie uczniów. Szkoła wywiesiła specjalny baner

Uczniowie klas 4-8 powoli wracają do zajęć stacjonarnych. Żeby ich powitać po epidemicznej przerwie, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach powiesili przed wejściem duży baner z hasłem "Dobrze Was widzieć. Niech moc będzie z Wami i nami". Tego rodzaju miłych akcentów w szkole jest znacznie więcej.

Hetman Żółkiewka – Agros Suchawa 3:1. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Hetman Żółkiewka – Agros Suchawa 3:1. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

KEEZA CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Hetman Żółkiewka lepszy od Agrosu Suchawa. Prezes Agrosu Robert Wójcik: od kilku tygodni mamy problemy kadrowe

Kryzys w PO. Odchodzi Róża Thun, dwóch polityków wyrzuconych

Kryzys w PO. Odchodzi Róża Thun, dwóch polityków wyrzuconych

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun wystąpiła w partii. Wcześniej z ugrupowania zostali wydaleni Paweł Zalewski i Ireneusz Raś.

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Encarina znajduje się na Bliskim Wschodzie i mimo zabiegów polskiej ambasady, zagraniczna stadnina nie zwróciła klaczy.

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni
zdjęcia
galeria

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, po tym jak samochód osobowy uderzył w betonowe ogrodzenie kościoła.

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Spotkanie w Dorohusku miało dwa oblicza. – W pierwszej części to my dominowaliśmy, w drugiej goście mieli więcej z gry – twierdzi szkoleniowiec Granicy Marek Grzywna.

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"
galeria

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"

Po sobotniej konferencji Zjednoczonej Prawicy samorządowcy mają zatroskane miny. Wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział znaczące, niemal dziesięciokrotne podniesienie kwoty wolnej od podatku. To cios w finanse gmin, dla których PIT jest jednym z podstawowych źródeł dochodu. Co z rekompensatami?

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

– 450 tys. dawek szczepionki Johnson & Johnson od kilkunastu dni nie dojechało do Polski – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina
zdjęcia
galeria

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina

Osobówka zapaliła się po uderzeniu w samochód ciężarowy.

Lutnia Piszczac – Tomasovia 0:2. Lider nikomu nie odpuszcza, komplet wyników Hummel IV ligi

Lutnia Piszczac – Tomasovia 0:2. Lider nikomu nie odpuszcza, komplet wyników Hummel IV ligi

Trener Tomasovii Paweł Babiarz nawet mimo awansu zapowiadał, że do końca rozgrywek jego piłkarze będą walczyć o komplet zwycięstw. I chociaż długo trzeba było czekać na gole lidera w starciu z Lutnią Piszczac, to bramki w końcu padły. A niebiesko-biali pokonali przeciwnika 2:0.

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Trudno tam było dotrzeć. Miejsce zostało zamaskowane, żeby policja nie wpadła na jego trop. Nie udało się.

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny wkrótce wypełni się gośćmi.

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

KEEZA LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA Garbarnia Kurów miała ostatnio olbrzymie problemy z regularnym punktowaniem. W maju jednak podopieczni Roberta Mirosława odnieśli już dwa zwycięstwa i oddalili od siebie możliwość degradacji do A klasy

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"

Zwiększone nakłady na ochronę zdrowia mają w ciągu najbliższych lat przełożyć się na lepsze wyposażenie szpitali i poprawę dostępności do lekarzy specjalistów. Rząd zapowiada również wsparcie polskiego eksportu. To główne tematy poniedziałkowych konferencji Mateusza Morawieckiego w powiecie ryckim.

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego
20 maja 2021, 16:00

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego

Już 21 maja Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprosi melomanów na pierwszy po przerwie koncert stacjonarny. W sali koncertowej zabrzmi m.in. prawykonanie "Temporatorium" Bogdana Dowlasza. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Forum im. Witolda Lutosławskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!