Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2009 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Na co radni chcą wydać miejskie pieniądze

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 6 A A

Przyszłoroczny budżet miasta prawie gotowy. Do prezydenckiego projektu radni próbują dopisać jeszcze wiele dodatkowych wydatków. Rada Miasta zdecyduje ostatecznie o budżecie 17 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Komisje wnioskują, by w budżecie znalazły się następujące pozycje:

Sport i edukacja

Milion na basen przy Łabędziej * 500 tys. zł na przebudowę boiska SP nr 29 * 150 tys. zł na docieplenie Przedszkola nr 75 * 300 tys. zł na dokumentację do przebudowy Zespołu Szkół Ekonomicznych im Vetterów * 100 tys. zł na dokumentację budowy boisk przy SP nr 38 * 300 tys. zł na docieplenie SP nr 34 * 700 tys. zł na boisko Orlik przy Radzyńskiej * 200 tys. zł na modernizację boiska gimnazjum przy Szkolnej * 400 tys. zł na budowę boiska przy Gimnazjum nr 1 * 300 tys. zł na dokumentację budowy basenu przy V LO

Drogi

150 tys. zł na budowę oświetlenia i chodnika w ul. Pszczelej * 500 tys. zł na oświetlenie Cienistej * 70 tys. zł na dokończenie budowy miejsc parkingowych wzdłuż Paderewskiego * 150 tys. zł na budowę parkingu przy Kiepury * 30 tys. zł na doświetlenie ul. Szpinalskiego * 40 tys. zł na remont schodów przy SP 34 * 900 tys. zł na budowę ul. Hiacyntowej * 200 tys. zł na budowę schodów w wąwozie przy Lwowskiej * 150 tys. zł na budowę chodnika i schodów przy Ruckemana 10 * 40 tys. zł na doświetlenie ul. Krokusowej * 200 tys. zł na dokumentację do przebudowy skrzyżowania ul. Północnej i Ducha * 180 tys. zł na budowę parkingu przy ul Kiepury * 50 tys. zł na schody między Organową i Oratoryjną * 70 tys. zł na dodatkowe zatoki parkingowe przy ul. Legendy * 50 tys. zł na doświetlenie placu zabaw w rejonie Górczańskiej i Świętokrzyskiej * 100 tys. zł na dodatkowe miejsca parkingowe naprzeciw budynku Paderewskiego 18 i kościoła * 150 tys. zł na dokumentację techniczną do budowy drugiego wjazdu na os. SM Rudnik od Szeligowskiego do Milenijnej * 200 tys. zł na projekt nowej pętli autobusowej przy Żeglarskiej * 500 tys. zł na ul. Głuską * 330 tys. zł na budowę ul. Domeyki * 200 tys. zł na budowę przejścia dla pieszych na poziomie jezdni równolegle do kładki łączącej ul. Przyjaźni z ul. Hutniczą

Pozostałe

500 tys. zł na zakup wyposażenia nowej biblioteki przy Szaserów * 220 tys. zł na fotoradar dla Straży Miejskiej i 100 tys. zł na nowe etaty dla Straży Miejskiej * 250 tys. zł na obchody świąt 3 maja i 11 listopada * 500 tys. zł na zagospodarowanie amfiteatru na Tatarach


Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Almi / 8 grudnia 2009 o 06:47
0
A co to za pier***enie???? To mają być plany rozbudowy dróg, przecież to kpina !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
red / 8 grudnia 2009 o 02:37
0
200 tyś zł. na projekt pętli autobusowej przy ul.Żeglarskiej? I co dalej?Szuflada,a jeżeli realizacja,to ile tysięcy złotych??
Avatar
Janek / 7 grudnia 2009 o 23:13
0
Ale takie sumy na jakieś schodki?Za takie kwoty domek w surowym stanie można postawić.Przepraszam,nie doczytałem o złotych poręczach!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2009 o 22:47
0
Chętnie by wydali na podwyżki dla siebie. Narazie nie mogą ale wierze w nich. Coś wymyślą.


Straż Miejscka to niepotrzbna słubża. Te zadania powinna wykonywac polcja. Przynajmniej maja większe uprawnienia.
Avatar
anty SM / 7 grudnia 2009 o 20:11
0
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kiedyś pieszy patrol straży miejskiej w niebezpiecznych miejscach ?
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kie... rozwiń
Avatar
paulo7 / 7 grudnia 2009 o 19:23
0
A gdzie podzialy sie pieniazki i plany poszerzenia doswiadczalnej i budowy nowej petli na felinie.Buduje sie strefe ekonomiczna ale nie pamieta sie o tym ze bedzie trzeba do niej czyms dojechac.Co sobie pomysla inwestujace tam firmy gdy ich pracownicy beda przychodzic do pracy w zabloconych butach.Pala za myslenie dla naszych wlodarzy
Avatar
Almi / 8 grudnia 2009 o 06:47
0
A co to za pier***enie???? To mają być plany rozbudowy dróg, przecież to kpina !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
red / 8 grudnia 2009 o 02:37
0
200 tyś zł. na projekt pętli autobusowej przy ul.Żeglarskiej? I co dalej?Szuflada,a jeżeli realizacja,to ile tysięcy złotych??
Avatar
Janek / 7 grudnia 2009 o 23:13
0
Ale takie sumy na jakieś schodki?Za takie kwoty domek w surowym stanie można postawić.Przepraszam,nie doczytałem o złotych poręczach!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2009 o 22:47
0
Chętnie by wydali na podwyżki dla siebie. Narazie nie mogą ale wierze w nich. Coś wymyślą.


Straż Miejscka to niepotrzbna słubża. Te zadania powinna wykonywac polcja. Przynajmniej maja większe uprawnienia.
Avatar
anty SM / 7 grudnia 2009 o 20:11
0
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kiedyś pieszy patrol straży miejskiej w niebezpiecznych miejscach ?
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kie... rozwiń
Avatar
paulo7 / 7 grudnia 2009 o 19:23
0
A gdzie podzialy sie pieniazki i plany poszerzenia doswiadczalnej i budowy nowej petli na felinie.Buduje sie strefe ekonomiczna ale nie pamieta sie o tym ze bedzie trzeba do niej czyms dojechac.Co sobie pomysla inwestujace tam firmy gdy ich pracownicy beda przychodzic do pracy w zabloconych butach.Pala za myslenie dla naszych wlodarzy
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu 0 0

W środę odbędą się jeszcze trzy mecze Pucharu Polski. W okręgu lubelskim w ramach trzeciej rundy Polesie Kock zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 16). A w Zamościu do rozegrania są już półfinały

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze?

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze? 0 0

O możliwym złamaniu przepisów przez prezydenta Zamościa i zastępcę prezydenta Lublina alarmuje komisarzy wyborczych Fundacja Wolności. Podejrzewa podwójne finansowanie kampanii

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 14 2

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 1 2

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera 8 1

W poniedziałek trzęsienie ziemi, a w środę trzeba grać kolejny mecz. W ramach trzeciej rundy Pucharu Polski LZPN Motor zmierzy się na wyjeździe z Granitem Bychawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.15

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump
film

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump 1 6

Waszyngton, USA. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym, aby udało nas się wspólnie utworzyć stałą bazę amerykańską w Polsce, którą nazwiemy „Fort Trump” - żartował Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA. - Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych oddziałów amerykańskich. Jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w interesie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych – dodał prezydent Polski.

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie 1 16

Wizz Air zawiesza kolejną trasę z lubelskiego lotniska. Od listopada nie będzie już latać do Sztokholmu Skavsta. W tym roku z rozkładu portu w Świdniku zniknęły już połączenia do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Tel Awiwu. Zimą nie polecimy też do Kijowa i Mediolanu, a wiosną do Londynu Stansted.

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi?

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi? 10 7

Trwa zmiana marki w popularnych Aldikach. Już wkrótce wszystkie zastąpią Stokrotki.

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu
22 września 2018, 20:00

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu 2 0

Co Gdzie Kiedy. Restauracja Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert lubelskiego duetu Eddie/Hai. Artyści wystąpią w sobotę, 22 września o godz. 20.

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze?

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze? 35 15

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 1

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1