Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2018 r.
13:01

Na Czarciej Łapie pojawiła się rękawiczka. Wiemy czyja to sprawka [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora oprac.am
0 6 A A

Po mikołajkowych czapeczkach kolejna grudniowa instalacja grupy Bombardowanie włóczką. – Podjęłyśmy tę rękawicę – donoszą autorki 

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wielka czerwona ręka chwyta pień jednego z drzew na pl. Lecha Kaczyńskiego od sierpnia. Na pomysł instalacji wpadł Kamil Filipowski. 

– W październiku Kamil rzucił nam wyzwanie: rękawica we wzór norweski na zimę. Podjęłyśmy tę rękawicę – donoszą panie z grupy Bombardowanie włóczką. Nieformalna grupa, która z kolorowej włóczki potrafi wyczarować cuda na swoim koncie ma kilkadziesiąt różnych działań w miejskiej przestrzeni. To m.in. „pokrowce” na pnie drzew rosnących na wirydarzu Centrum Kultury, „ubranka” na rowerowe stojaki czy czapeczki na słupki, które pojawiają się w centrum miasta 6 grudnia. 

– To jest właśnie ta instalacja, która przez długi czas była niespodzianką – przyznają.

Grupę Bombardowanie włóczką tworzą: Teresa Adamus, Mirosława Bator, Elżbieta Bielińska, Krystyna Dudek, Irena Kołodziejczyk, Ewa Molik, Hanna Rzążewska i Joanna Wojciechowska.

Z kolei nad artystyczną instalacją Kamila Filipowskiego pracowali: Paweł Pawluk, Kamila Czosnyk i Tymoteusz Wojna. To praca typu site-specific, czyli dzieło stworzone z myślą o precyzyjnie określonym miejscu.

Autor projektu nie zamierza zdradzać własnych intencji, dając każdemu z odbiorców możliwość własnej interpretacji. Tytuł instalacji nawiązuje do lubelskiej legendy o procesie pewnej wdowy w lubelskim Trybunale Koronnym w 1637 roku i – jak przyznaje artysta - został poniekąd wybrany ze względu na złudzenie wydobywania się dłoni spod ziemi.

Czarcia Łapa to też współczesne odniesienie i próba przywołania tradycji Lubelskich Spotkań Plastycznych (1976-1979) – interwencji artystycznych grupy artystów plastyków, architektów i urbanistów w przestrzeń osiedla.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 14:18
"ale te baby z tej organizacji są pier.... " Więc co powiedzieć o człowieku, który krytykuje kogoś bo robi na drutach i upiększa przestrzeń miejską? Wesołych świąt i mniej stresu.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 14:32
Typowe szowinistyczne świnie. Nie bój żaby chłopaku. Te baby sobie świetnie poradzą ze świętami. Jak widać zdolne są.
Avatar
pav / 18 grudnia 2018 r. o 13:46
Dlaczego "dziennikarze" przy takiej okazji nie pytają ile publicznych pieniędzy kosztuje to "bombardowanie włóczką" ?
Avatar
loko / 18 grudnia 2018 r. o 17:50
Ja powiesze na jakimś drzewie w centrum 10 noszonych majtek to będzie moja instalacja
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 13:23
ale te baby z tej organizacji są pier....
Avatar
:) / 18 grudnia 2018 r. o 14:21
Że też tym kobietom mężowie nie wytłumaczą bezsensowności ich postępowania... Do garów pseudoartystki pogonić... Święta za pasem: ciasto i śledzie przygotować a nie "skarpetki instalować". 
Avatar
loko / 18 grudnia 2018 r. o 17:50
Ja powiesze na jakimś drzewie w centrum 10 noszonych majtek to będzie moja instalacja
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 14:32
Typowe szowinistyczne świnie. Nie bój żaby chłopaku. Te baby sobie świetnie poradzą ze świętami. Jak widać zdolne są.
Avatar
:) / 18 grudnia 2018 r. o 14:21
Że też tym kobietom mężowie nie wytłumaczą bezsensowności ich postępowania... Do garów pseudoartystki pogonić... Święta za pasem: ciasto i śledzie przygotować a nie "skarpetki instalować". 
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 14:18
"ale te baby z tej organizacji są pier.... " Więc co powiedzieć o człowieku, który krytykuje kogoś bo robi na drutach i upiększa przestrzeń miejską? Wesołych świąt i mniej stresu.
Avatar
pav / 18 grudnia 2018 r. o 13:46
Dlaczego "dziennikarze" przy takiej okazji nie pytają ile publicznych pieniędzy kosztuje to "bombardowanie włóczką" ?
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 13:23
ale te baby z tej organizacji są pier....
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.