Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2010 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Na Czubach w Lublinie będą wycinać drzewa i budować parkingi

Autor: Zdjęcie autora Ewa Pajuro
0 31 A A

Na Czubach szykuje się kolejna wycinka drzew. Ratusz, pamiętając protesty w podobnej sprawie, polecił spółdzielni zapytać mieszkańców o zdanie. Ta odmówiła, tłumacząc, że nie ma takiego obowiązku. A mieszkańcy nie ukrywają, że zadyma może się powtórzyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Piły mają pójść w ruch na osiedlu Łęgi w Lublinie, m.in. przy ul. Bocianiej, Wiklinowej, Biedronki i Tymiankowej. Na miejscu wyciętych drzew powstaną parkingi. Nie wszystkim pomysł się podoba. – Jestem przeciwny wycince, bo jak tak dalej pójdzie na osiedlu zostaną same bloki – mówi Mariusz Dudzicz, nauczyciel z ul. Bocianiej. – Niedobrze, że spółdzielnia podejmuje takie decyzje za naszymi plecami. Podejrzewam, że protesty, jakie zdarzały się na Skarpie, powtórzą się u nas. Możemy mieć tu niezłą zadymę – dodaje. Podobnie uważa pani Emilia, która na osiedlu Łęgi ma rodzinę. – Takie inwestycje powinno się konsultować z mieszkańcami – tłumaczy.

Z podobnego założenia wyszedł Urząd Miasta i polecił Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby, dołączyć do wniosku o pozwolenie na wycinkę, opinię dzielnicowego samorządu. Ale spółdzielnia odmówiła. Dlaczego? Zadaliśmy pytania na piśmie, ale do chwili zamknięcia tego wydania Dziennika nie dostaliśmy odpowiedzi.

Ale w piśmie, które spółdzielnia wysłała do Wydziału Ochrony Środowiska lubelskiego Ratusza czytamy: "Żądanie przedstawienia opinii w przedmiotowej sprawie jest pozbawione podstaw prawnych”. Spółdzielnia tłumaczy też, że miejsca parkingowe będą budowane na jej terenie, więc konsultacje są zbędne.

Miejscy urzędnicy przyznają, że nie ma przepisu obligującego spółdzielnie do konsultowania takich inwestycji. – Z drugiej jednak strony po to tworzy się rady, by reprezentowały mieszkańców. To właśnie one wiedzą najlepiej, jakie nastroje panują wśród ludzi i co myślą oni na temat danej sprawy – tłumaczy Józef Wrona, kierownik działu zieleni w miejskim Wydziale Ochrony Środowiska.

Urzędnicy dmuchają na zimne, bo obawiają się, że powtórzą się protesty podobne do tych, jakie na wiosnę zorganizowali mieszkańcy ul. Sympatycznej. Poszło o to, że spółdzielnia zaplanowała wycinkę drzew pod budowę garaży i parkingu, ale nie skonsultowała tego z mieszkańcami.

Wydział Ochrony Środowiska ma dwa miesiące na decyzję w sprawie wycinki. Nie wyklucza, że zwróci się bezpośrednio do Rady Dzielnicy Czuby Północne z prośbą o opinię. – Powiadomimy mieszkańców o planowanych pracach i ich opinie przedstawimy miastu – zapewnia Zbigniew Ławnicza, przewodniczący rady.

Ile drzew przewidziano do wycięcia? – Dokładnej liczby jeszcze nie znamy, ale nie będzie tego dużo. Wytypowaliśmy drzewa stare, połamane w czasie ostatnich burz i takie, których korzenie niszczą podziemne instalacje – zapewnia Grażyna Kowalczewska, kierowniczka administracji osiedla Łęgi.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kolec / 14 listopada 2010 o 20:43
0
Porąbane!
Urzędnicy powinni przestrzegać PRAWA, a nie dowolnie go interpretować!
A ta Wrona to mówi-kracze jakieś kuriozum. Kto to w ogóle jest i jakim prawem jest ta niekompetentna i bardzo arogancka osoba jeszcze zatrudniona w UM? Czy on naprawdę jest przekonany, że mieszkańcy są dla niego, a nie odwrotnie. Kto za nim stoi?
Avatar
rupert / 14 listopada 2010 o 19:43
0
no i gdzie ta wycinka tych drzew???
jakoś nie nie widać i nie słychać co dalej w tym temacie...
Avatar
Ktoś / 27 sierpnia 2010 o 23:00
0
jak sie wytnie drzewa przy bocianiej 10 to juz wogole bedzie masakra :/ tak zaslaniaja ulice chalasy samochodow ktore z dnia na dzien przybywa na J.pawla po otwarciu nowej czesci, jeszcze troche to bedzie jak na al. Krasnickiej taki ruch tak przynajmniej drzewa troche tlumia chalas i zaslaniaja. Mozna zrobic miejsca parkingowe bez wycinania jak ktos wczesniej pisal auta bylyby pod skosem albo powiekszyc na koncu parking, tam jest dyzy wolny plac nikomu nie potrzebny i nie bylo by problemu. ta nasza administracja to jest najgorsze dno pracuja tam ludzie wogole nie myslacy jacys nie kompetentni :/
jak sie wytnie drzewa przy bocianiej 10 to juz wogole bedzie masakra :/ tak zaslaniaja ulice chalasy samochodow ktore z dnia na dzien przybywa na J.pawla po otwarciu nowej czesci, jeszcze troche to bedzie jak na al. Krasnickiej taki ruch tak przynajmniej drzewa troche tlumia chalas i zaslaniaja. Mozna zrobic miejsca parkingowe bez wycinania jak ktos wczesniej pisal auta bylyby pod skosem albo powiekszyc na koncu parking, tam jest dyzy wolny plac nikomu nie potrzebny i nie bylo by problemu. ta nasza administracja to jest najgorsze dno pracuja... rozwiń
Avatar
observer / 27 sierpnia 2010 o 22:53
0
[quote name='amok' date='27 sierpień 2010 - 20:46 ' timestamp='1282934812' post='337760']
Jesli tak piszesz podania do UM jak czytasz ze zrozumieniem to sie nie dziwie, ze Ci odmowili.
Wyraznie napisano, ze SM odmowila dolaczenia do wniosku o wycinke opinii dzielnicowego samorzadu, a nie, ze chce wycinac drzewa bez zezwolenia. Wlasnie o takie zezwolenie wystapila.
[/quote]

zarząd ma swój kodeks ;

punkt 1 /zarząd ma zawsze racje
punkt 2/ zarząd jest od rządzenia
punkt 3/ w przypadku gdy zarząd nie ma racji w rozumieniu członka spółdzieni obowiązuje punkt 1

kodeks działa od zawsze do końca świata.
[quote name='amok' date='27 sierpień 2010 - 20:46 ' timestamp='1282934812' post='337760']
Jesli tak piszesz podania do UM jak czytasz ze zrozumieniem to sie nie dziwie, ze Ci odmowili.
Wyraznie napisano, ze SM odmowila dolaczenia do wniosku o wycinke opinii dzielnicowego samorzadu, a nie, ze chce wycinac drzewa bez zezwolenia. Wlasnie o takie zezwolenie wystapila.
[/quote]

zarząd ma swój kodeks ;

punkt 1 /zarząd ma zawsze racje
punkt 2/ zarząd jest od r... rozwiń
Avatar
noparking / 27 sierpnia 2010 o 21:29
0
krzyż już stoi ale na części należącej do miasta, tam gdzie mógłby powstać parking. Jak nie byłeś na tej ulicy to się nie wypowiadaj na temat parkingu.
Avatar
jola / 27 sierpnia 2010 o 20:52
0
CZUBY TO NAJGORSZA SPOLDZIELNIA ALE CO SIE DZIWIC JAKI PAN TAKI KRAM. NA SKARPIE SYF, DZIECI NIE MAJA PORZADNEGO PLACU ZABAW ALE KOGO TO OBCHODZI
Avatar
amok / 27 sierpnia 2010 o 20:46
0
[quote name='Gnida' date='27 sierpień 2010 - 19:17 ' timestamp='1282929455' post='337721']
Jak ja na swojej działce przy domu chciałem wyciąć drzewo to UM mi nie pozwolił. A tu SM"Czuby " wali, że nie musi mieć zgody UM. Czyli wolnoć Tomku w swoim domku. Teren gdzie na Skarpie chcą postawić garaże w części należy do mieszkańców bloku. Płacą Oni podatek za działkę przynależną do budynku między innymi za parking pod gołym niebem.
[/quote]


Jesli tak piszesz podania do UM jak czytasz ze zrozumieniem to sie nie dziwie, ze Ci odmowili.
Wyraznie napisano, ze SM odmowila dolaczenia do wniosku o wycinke opinii dzielnicowego samorzadu, a nie, ze chce wycinac drzewa bez zezwolenia. Wlasnie o takie zezwolenie wystapila.
[quote name='Gnida' date='27 sierpień 2010 - 19:17 ' timestamp='1282929455' post='337721']
Jak ja na swojej działce przy domu chciałem wyciąć drzewo to UM mi nie pozwolił. A tu SM"Czuby " wali, że nie musi mieć zgody UM. Czyli wolnoć Tomku w swoim domku. Teren gdzie na Skarpie chcą postawić garaże w części należy do mieszkańców bloku. Płacą Oni podatek za działkę przynależną do budynku między innymi za parking pod gołym niebem.
[/quote]


Jesli tak piszesz podania do UM ... rozwiń
Avatar
Gnida / 27 sierpnia 2010 o 19:17
0
Jak ja na swojej działce przy domu chciałem wyciąć drzewo to UM mi nie pozwolił. A tu SM"Czuby " wali, że nie musi mieć zgody UM. Czyli wolnoć Tomku w swoim domku. Teren gdzie na Skarpie chcą postawić garaże w części należy do mieszkańców bloku. Płacą Oni podatek za działkę przynależną do budynku między innymi za parking pod gołym niebem.
Avatar
niepalicośtam / 27 sierpnia 2010 o 19:08
0
[quote name='BiP' date='27 sierpień 2010 - 08:18 ' timestamp='1282889929' post='337258']
zakładam się że zaraz ktoś w miejscu przyszłego parkingu postawi krzyż.... co zrobic, taki naród..
[/quote]
też się zakładam, a jak wygrasz to dam ci pocmokać sztucznego penisa i pozwolę włożyć w d... o czym od dawna marzyłeś
Avatar
os.łęgi / 27 sierpnia 2010 o 16:27
0
Dobry pomysł. Parkingi, które mamy obecnie były projektowane 25 lat temu dla ówczesnych potrzeb mieszkańców. Fanom krzaków polecam, nie tak znowu odległy, Las Dąbrowa. Mogą też dać przykład i pozbyć się swoich aut.
Avatar
Kolec / 14 listopada 2010 o 20:43
0
Porąbane!
Urzędnicy powinni przestrzegać PRAWA, a nie dowolnie go interpretować!
A ta Wrona to mówi-kracze jakieś kuriozum. Kto to w ogóle jest i jakim prawem jest ta niekompetentna i bardzo arogancka osoba jeszcze zatrudniona w UM? Czy on naprawdę jest przekonany, że mieszkańcy są dla niego, a nie odwrotnie. Kto za nim stoi?
Avatar
rupert / 14 listopada 2010 o 19:43
0
no i gdzie ta wycinka tych drzew???
jakoś nie nie widać i nie słychać co dalej w tym temacie...
Avatar
Ktoś / 27 sierpnia 2010 o 23:00
0
jak sie wytnie drzewa przy bocianiej 10 to juz wogole bedzie masakra :/ tak zaslaniaja ulice chalasy samochodow ktore z dnia na dzien przybywa na J.pawla po otwarciu nowej czesci, jeszcze troche to bedzie jak na al. Krasnickiej taki ruch tak przynajmniej drzewa troche tlumia chalas i zaslaniaja. Mozna zrobic miejsca parkingowe bez wycinania jak ktos wczesniej pisal auta bylyby pod skosem albo powiekszyc na koncu parking, tam jest dyzy wolny plac nikomu nie potrzebny i nie bylo by problemu. ta nasza administracja to jest najgorsze dno pracuja tam ludzie wogole nie myslacy jacys nie kompetentni :/
jak sie wytnie drzewa przy bocianiej 10 to juz wogole bedzie masakra :/ tak zaslaniaja ulice chalasy samochodow ktore z dnia na dzien przybywa na J.pawla po otwarciu nowej czesci, jeszcze troche to bedzie jak na al. Krasnickiej taki ruch tak przynajmniej drzewa troche tlumia chalas i zaslaniaja. Mozna zrobic miejsca parkingowe bez wycinania jak ktos wczesniej pisal auta bylyby pod skosem albo powiekszyc na koncu parking, tam jest dyzy wolny plac nikomu nie potrzebny i nie bylo by problemu. ta nasza administracja to jest najgorsze dno pracuja... rozwiń
Avatar
observer / 27 sierpnia 2010 o 22:53
0
[quote name='amok' date='27 sierpień 2010 - 20:46 ' timestamp='1282934812' post='337760']
Jesli tak piszesz podania do UM jak czytasz ze zrozumieniem to sie nie dziwie, ze Ci odmowili.
Wyraznie napisano, ze SM odmowila dolaczenia do wniosku o wycinke opinii dzielnicowego samorzadu, a nie, ze chce wycinac drzewa bez zezwolenia. Wlasnie o takie zezwolenie wystapila.
[/quote]

zarząd ma swój kodeks ;

punkt 1 /zarząd ma zawsze racje
punkt 2/ zarząd jest od rządzenia
punkt 3/ w przypadku gdy zarząd nie ma racji w rozumieniu członka spółdzieni obowiązuje punkt 1

kodeks działa od zawsze do końca świata.
[quote name='amok' date='27 sierpień 2010 - 20:46 ' timestamp='1282934812' post='337760']
Jesli tak piszesz podania do UM jak czytasz ze zrozumieniem to sie nie dziwie, ze Ci odmowili.
Wyraznie napisano, ze SM odmowila dolaczenia do wniosku o wycinke opinii dzielnicowego samorzadu, a nie, ze chce wycinac drzewa bez zezwolenia. Wlasnie o takie zezwolenie wystapila.
[/quote]

zarząd ma swój kodeks ;

punkt 1 /zarząd ma zawsze racje
punkt 2/ zarząd jest od r... rozwiń
Avatar
noparking / 27 sierpnia 2010 o 21:29
0
krzyż już stoi ale na części należącej do miasta, tam gdzie mógłby powstać parking. Jak nie byłeś na tej ulicy to się nie wypowiadaj na temat parkingu.
Avatar
jola / 27 sierpnia 2010 o 20:52
0
CZUBY TO NAJGORSZA SPOLDZIELNIA ALE CO SIE DZIWIC JAKI PAN TAKI KRAM. NA SKARPIE SYF, DZIECI NIE MAJA PORZADNEGO PLACU ZABAW ALE KOGO TO OBCHODZI
Avatar
amok / 27 sierpnia 2010 o 20:46
0
[quote name='Gnida' date='27 sierpień 2010 - 19:17 ' timestamp='1282929455' post='337721']
Jak ja na swojej działce przy domu chciałem wyciąć drzewo to UM mi nie pozwolił. A tu SM"Czuby " wali, że nie musi mieć zgody UM. Czyli wolnoć Tomku w swoim domku. Teren gdzie na Skarpie chcą postawić garaże w części należy do mieszkańców bloku. Płacą Oni podatek za działkę przynależną do budynku między innymi za parking pod gołym niebem.
[/quote]


Jesli tak piszesz podania do UM jak czytasz ze zrozumieniem to sie nie dziwie, ze Ci odmowili.
Wyraznie napisano, ze SM odmowila dolaczenia do wniosku o wycinke opinii dzielnicowego samorzadu, a nie, ze chce wycinac drzewa bez zezwolenia. Wlasnie o takie zezwolenie wystapila.
[quote name='Gnida' date='27 sierpień 2010 - 19:17 ' timestamp='1282929455' post='337721']
Jak ja na swojej działce przy domu chciałem wyciąć drzewo to UM mi nie pozwolił. A tu SM"Czuby " wali, że nie musi mieć zgody UM. Czyli wolnoć Tomku w swoim domku. Teren gdzie na Skarpie chcą postawić garaże w części należy do mieszkańców bloku. Płacą Oni podatek za działkę przynależną do budynku między innymi za parking pod gołym niebem.
[/quote]


Jesli tak piszesz podania do UM ... rozwiń
Avatar
Gnida / 27 sierpnia 2010 o 19:17
0
Jak ja na swojej działce przy domu chciałem wyciąć drzewo to UM mi nie pozwolił. A tu SM"Czuby " wali, że nie musi mieć zgody UM. Czyli wolnoć Tomku w swoim domku. Teren gdzie na Skarpie chcą postawić garaże w części należy do mieszkańców bloku. Płacą Oni podatek za działkę przynależną do budynku między innymi za parking pod gołym niebem.
Avatar
niepalicośtam / 27 sierpnia 2010 o 19:08
0
[quote name='BiP' date='27 sierpień 2010 - 08:18 ' timestamp='1282889929' post='337258']
zakładam się że zaraz ktoś w miejscu przyszłego parkingu postawi krzyż.... co zrobic, taki naród..
[/quote]
też się zakładam, a jak wygrasz to dam ci pocmokać sztucznego penisa i pozwolę włożyć w d... o czym od dawna marzyłeś
Avatar
os.łęgi / 27 sierpnia 2010 o 16:27
0
Dobry pomysł. Parkingi, które mamy obecnie były projektowane 25 lat temu dla ówczesnych potrzeb mieszkańców. Fanom krzaków polecam, nie tak znowu odległy, Las Dąbrowa. Mogą też dać przykład i pozbyć się swoich aut.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!