Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2018 r.
9:20

Na zakupy z własną siatką. Ile kosztują foliowe torby w sklepach?

0 14 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Od kilku dni obowiązuje tzw. opłata recyklingowa. Oznacza to, że za każdą torbę foliową otrzymaną przy sklepowej kasie płacimy co najmniej 25 groszy. Pieniądze te trafią do budżetu państwa, choć nie wszystkie, bo niektóre sieci handlowe sprytnie ominęły przepisy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 1 stycznia, zgodnie z nowymi przepisami, sprzedawcy muszą naliczać za foliowe reklamówki opłaty – nie mniej niż 25 groszy. W tą kwotę wliczony jest podatek VAT, a środki trafią do budżetu państwa. W praktyce za reklamówki możemy zapłacić więcej niż 25 gr, jeśli sklep zechce na nich zarobić.

– Ludzie niechętnie biorą już „foliówki” Nagle wszystko zaczęło się im mieścić w rękach – przyznaje sprzedawczyni z jednego ze sklepów spożywczych w centrum Lublina.

W hipermarkecie Auchan na lubelskim Czechowie reklamówki kosztują 25, 35 i 55 gr. W Lidlu ceny wzrosły do 33 i 44 gr. (z dotychczasowych 8 i 19 gr). W Lewiatanie przy ul. Peowiaków w Lublinie cena małej siatki foliowej to obecnie 25 gr., a większej 50 gr. Drożej jest też w Rossmanie – mała torebka kosztuje tu 29 gr.

– Będę nosiła swoje własne reklamówki. Nie warto wydawać za każdym razem kilkadziesiąt groszy – mówi pani Sylwia, która wczoraj robiła tam zakupy.

Przepisy dotyczą jednak tylko „foliówek” o grubości od 15 do 50 mikrometrów. Cienkie torebki foliowe do pakowania owoców i warzyw nadal będą darmowe – ich grubość nie przekracza 15 mikrometrów.

Sonda: Co sądzisz o opłacie recyklingowej?

Liczba głosów: 345
57.1%
Dobrze, że została wprowadzona
42.9%
Źle, że została wprowadzona

– Wprowadzenie opłat na pewno jest krokiem w kierunku zmniejszenia ilości folii trafiającej do środowiska. Opłaty nie zastąpią jednak naszego poczucia odpowiedzialności za planetę. Najlepiej, jeśli zabierzemy na zakupy własną torbę – uważa Krzysztof Gorczyca z Towarzystwa dla Natury i Człowieka w Lublinie. – Błędem jest natomiast nie objecie opłatą reklamówek grubszych niż 50 mikrometrów.

Wczoraj media obiegła informacja, że zapis ten sprytnie wykorzystała największa sieć handlowa w Polsce, czyli Biedronka.

– W naszej obecnej ofercie dostępne są nowe torebki. Są grubsze i bardziej wytrzymałe, dlatego będą wielokrotnie służyły naszym klientom – usłyszeliśmy w biurze prasowym Jeronimo Martins Polska.
Zdaniem portalu wiadomoscihandlowe.pl, w ten sposób sieć ominie konieczność odprowadzania opłaty recyklingowej do budżetu państwa. Reklamówki w Biedronce są bowiem grubsze niż 50 mikrometrów.
Biuro prasowe sieci nie odniosło się do zarzutów o omijaniu przepisów. Przyznaje jedynie, że najmniejsze i najtańsze (po 25 gr) torebki do pakowania zakupów są mają więcej niż 50 mikrometrów.

Sprzedawcy muszą być czujni. Jeśli nie pobiorą opłaty, mogą słono za to zapłacić. Kary wyniosą od 500 do 20 000 zł. Mają być jednak nakładane przez Ministerstwo Środowiska, a nie przez Urzędy Skarbowe.

300 reklamówek rocznie

Obecnie w Polsce zużywamy ok. 11 mld plastikowych toreb rocznie, to od 250 do 300 toreb na mieszkańca. Ich żywot jest krótki i wynosi z reguły kilkanaście minut, czyli tyle, ile trwa droga z zakupami ze sklepu do domu. Potem stają się one odpadem, dostają się do zbiorników wodnych, trafiają też do układu pokarmowego zwierząt.

>>>

Zobacz także: Wygrana LOTTO w Lublinie. Szóstka za blisko 11 mln złotych

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
elżbieta / 19 kwietnia 2018 o 12:27
+1
to co wprowadza rząd tylko miesza ludziom w głowach. tego typu zmiany nie nauczą ludzi dbania o środowisko. wiele firm stosuje torby foliowe bez opłaty recyklingowej, ponieważ na torebki poniżej 15 mikronów nie obejmują zmiany. ***reklamowkifoliex.pl
Avatar
Gość / 23 marca 2018 o 20:14
+1
Niezależne badanie cyklu życia materiałów, z których wykonane są torby na zakupy stwierdza, że tworzywa sztuczne okazują się być materiałem o najniższym całkowitym wpływie na środowisko. W dniu 14 marca 2018 r. Duńska Agencja Ochrony Środowiska (Miljøstyrelsen) opublikowała badanie analizujące wpływ cyklu życia na środowisko w produkcji, użyciu i utylizacji toreb na zakupy spożywcze, dostępnych w duńskich supermarketach. Celem badania było zidentyfikowanie toreb o najlepszych parametrach środowiskowych, zalecanej liczbie ponownego użycia i najlepszej opcji utylizacji torby na zakupy. 7 materiałów (LDPE, PP, rPET, poliester, biopolimer, papier, bawełna i kompozyt) i ich warianty analizowano zgodnie z międzynarodowymi normami ISO 14040 i 14044 w zakresie zalecanych oddziaływań na środowisko, biorąc pod uwagę różne opcje zakończenia cyklu życia: spalanie, recykling oraz ponowne użycie jako worka na odpady przed spaleniem. W przypadku wszystkich wariantów w ocenie toreb wzięto pod uwagę wpływ wynikający z produkcji w Europie, transportu do Danii, użytkowania i procesu utylizacji, który mógłby wystąpić w Danii lub w Europie. Głównym wnioskiem z analizy jest to, że w odniesieniu do produkcji i utylizacji, lekkie torby na zakupy LDPE zapewniają najniższy ogólny wpływ na środowisko dla większości wskaźników środowiskowych, gdy nie bierze się pod uwagę ponownego użycia. W szczególności, pomiędzy rodzajami dostępnych torebek, najbardziej korzystne są torby LDPE ze sztywnym uchwytem. Skutki zaśmiecenia dla tego typu toreb zostały uznane za znikome dla Danii. Co więcej, inny istotny wniosek dotyczył najlepszej opcji utylizacji, w badaniu stwierdza się, że "ponowne użycie torebki jako worka na odpadki jest lepsze niż zwykłe wyrzucenie jej z odpadami selektywnymi i jest lepsze niż recykling. Recykling może potencjalnie przynieść korzyści w przypadku ciężkich worków plastikowych, takich jak PP, PET i poliester. Ponowne użycie jako worka na odpadki jest najbardziej korzystne dla lekkich toreb na zakupy, takich jak LDPE, papier i biopolimer". EuPF (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Folii PE/PP) z zadowoleniem przyjmuje tę analizę, która opiera się również na analizie oceny przeprowadzonej przez Komisję Europejską odnośnie wpływu opcji mających na celu ograniczenie stosowania jednorazowych plastikowych toreb na zakupy z 2011 r., a także wykorzystuje obowiązujące metody stosowane przez europejskie środowisko naukowe badające rzeczywisty wpływ opakowań z tworzywa sztucznego na środowisko. Studium LCA "Life Cycle Assessment of grocery carrier bags" (ang.) Źródło: EuPC, PZPTS
Niezależne badanie cyklu życia materiałów, z których wykonane są torby na zakupy stwierdza, że tworzywa sztuczne okazują się być materiałem o najniższym całkowitym wpływie na środowisko. W dniu 14 marca 2018 r. Duńska Agencja Ochrony Środowiska (Miljøstyrelsen) opublikowała badanie analizujące wpływ cyklu życia na środowisko w produkcji, użyciu i utylizacji toreb na zakupy spożywcze, dostępnych w duńskich supermarketach. Celem badania było zidentyfikowanie toreb o najlepszych parametrach środowiskowych, zalecanej liczbie ponownego użycia i ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 o 20:12
+1
u mnie na osiedlu kilka osiedlowych marketów liczy sobie za reklamówke 0,50 gr BEZCZELNOŚĆ zarabiać na reklamówkach! mam nadzieje że ich zysk z reklamówek klienci sobie zrekompensują kradzieżami!!!! w takim przypadku nie co ukrywać że każdy powienien stanać po stronie złodziei a nie bezczelnego sklepu!!!!!!!!!!!!! KLIENT KUPUJE ZAKUPY A ONI CHCĄ ZARABIĄC NA KLIENCIE NA REKLAMÓWCE....
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 11:03
+1
Było dobrze to szukają wszędzie pieniędzy darmowe reklamówki super nie trzeba było kupować worków na śmieci a teraz człowiek wiąże ledwo koniecznie końcem dwadzieścia pięć groszy powariowali
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 00:38
+1
Biedra wycofała reklamówki z 8 groszy, te co są teraz po 25 groszy kosztowały 45 groszy wiec jeszcze obniżyła cenę a nie podniosła. Co do artykułu faktem się stało że klienci przychodzą ze swoimi torbami albo w magiczny sposób zakupy się mieszczą w dłoniach.
Avatar
aaa / 4 stycznia 2018 o 23:36
+1
Coś z tymi wyliczeniami jest nie tak... Wychodzi na to, że 4-osobowa rodzina CODZIENNIE znosiła do domu 3 reklamówki z zakupami. No chyba nie...
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 14:33
+1
W Biedronkach były dobrej jakości reklamówki po 8 lub 9 groszy. Naprawdę mocne, choć cienkie. Teraz są teoretycznie lepsze (trochę większe, mocniejsze i kolorowe) ale za 25 gr. Ale w innych sklepach są niestety jeszcze droższe.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 12:35
+1
Czepiasz się Biedrony. Oni nie podnieśli cenę na reklamówki za 9 gr, lecz wydają lepsze o grubszej gramaturze reklamówki za najniższą cenę jaką mogą wziąć, czyli 25 gr. Uczcie się ludzie czytać... ze zrozumieniem.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 12:13
+1
Ciekawe dlaczego w takim razie Biedronka tak drastycznie podniosła ceny reklamówek? Skoro nie podlegają ustawie, to po prostu mają dodatkowe 17gr/szt do kieszeni...... Nieładnie
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 11:59
+1
Jeszcze trochę to będzie trzeba płacić za to że chodnikiem idziemy
Avatar
elżbieta / 19 kwietnia 2018 o 12:27
+1
to co wprowadza rząd tylko miesza ludziom w głowach. tego typu zmiany nie nauczą ludzi dbania o środowisko. wiele firm stosuje torby foliowe bez opłaty recyklingowej, ponieważ na torebki poniżej 15 mikronów nie obejmują zmiany. ***reklamowkifoliex.pl
Avatar
Gość / 23 marca 2018 o 20:14
+1
Niezależne badanie cyklu życia materiałów, z których wykonane są torby na zakupy stwierdza, że tworzywa sztuczne okazują się być materiałem o najniższym całkowitym wpływie na środowisko. W dniu 14 marca 2018 r. Duńska Agencja Ochrony Środowiska (Miljøstyrelsen) opublikowała badanie analizujące wpływ cyklu życia na środowisko w produkcji, użyciu i utylizacji toreb na zakupy spożywcze, dostępnych w duńskich supermarketach. Celem badania było zidentyfikowanie toreb o najlepszych parametrach środowiskowych, zalecanej liczbie ponownego użycia i najlepszej opcji utylizacji torby na zakupy. 7 materiałów (LDPE, PP, rPET, poliester, biopolimer, papier, bawełna i kompozyt) i ich warianty analizowano zgodnie z międzynarodowymi normami ISO 14040 i 14044 w zakresie zalecanych oddziaływań na środowisko, biorąc pod uwagę różne opcje zakończenia cyklu życia: spalanie, recykling oraz ponowne użycie jako worka na odpady przed spaleniem. W przypadku wszystkich wariantów w ocenie toreb wzięto pod uwagę wpływ wynikający z produkcji w Europie, transportu do Danii, użytkowania i procesu utylizacji, który mógłby wystąpić w Danii lub w Europie. Głównym wnioskiem z analizy jest to, że w odniesieniu do produkcji i utylizacji, lekkie torby na zakupy LDPE zapewniają najniższy ogólny wpływ na środowisko dla większości wskaźników środowiskowych, gdy nie bierze się pod uwagę ponownego użycia. W szczególności, pomiędzy rodzajami dostępnych torebek, najbardziej korzystne są torby LDPE ze sztywnym uchwytem. Skutki zaśmiecenia dla tego typu toreb zostały uznane za znikome dla Danii. Co więcej, inny istotny wniosek dotyczył najlepszej opcji utylizacji, w badaniu stwierdza się, że "ponowne użycie torebki jako worka na odpadki jest lepsze niż zwykłe wyrzucenie jej z odpadami selektywnymi i jest lepsze niż recykling. Recykling może potencjalnie przynieść korzyści w przypadku ciężkich worków plastikowych, takich jak PP, PET i poliester. Ponowne użycie jako worka na odpadki jest najbardziej korzystne dla lekkich toreb na zakupy, takich jak LDPE, papier i biopolimer". EuPF (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Folii PE/PP) z zadowoleniem przyjmuje tę analizę, która opiera się również na analizie oceny przeprowadzonej przez Komisję Europejską odnośnie wpływu opcji mających na celu ograniczenie stosowania jednorazowych plastikowych toreb na zakupy z 2011 r., a także wykorzystuje obowiązujące metody stosowane przez europejskie środowisko naukowe badające rzeczywisty wpływ opakowań z tworzywa sztucznego na środowisko. Studium LCA "Life Cycle Assessment of grocery carrier bags" (ang.) Źródło: EuPC, PZPTS
Niezależne badanie cyklu życia materiałów, z których wykonane są torby na zakupy stwierdza, że tworzywa sztuczne okazują się być materiałem o najniższym całkowitym wpływie na środowisko. W dniu 14 marca 2018 r. Duńska Agencja Ochrony Środowiska (Miljøstyrelsen) opublikowała badanie analizujące wpływ cyklu życia na środowisko w produkcji, użyciu i utylizacji toreb na zakupy spożywcze, dostępnych w duńskich supermarketach. Celem badania było zidentyfikowanie toreb o najlepszych parametrach środowiskowych, zalecanej liczbie ponownego użycia i ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 o 20:12
+1
u mnie na osiedlu kilka osiedlowych marketów liczy sobie za reklamówke 0,50 gr BEZCZELNOŚĆ zarabiać na reklamówkach! mam nadzieje że ich zysk z reklamówek klienci sobie zrekompensują kradzieżami!!!! w takim przypadku nie co ukrywać że każdy powienien stanać po stronie złodziei a nie bezczelnego sklepu!!!!!!!!!!!!! KLIENT KUPUJE ZAKUPY A ONI CHCĄ ZARABIĄC NA KLIENCIE NA REKLAMÓWCE....
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 11:03
+1
Było dobrze to szukają wszędzie pieniędzy darmowe reklamówki super nie trzeba było kupować worków na śmieci a teraz człowiek wiąże ledwo koniecznie końcem dwadzieścia pięć groszy powariowali
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 00:38
+1
Biedra wycofała reklamówki z 8 groszy, te co są teraz po 25 groszy kosztowały 45 groszy wiec jeszcze obniżyła cenę a nie podniosła. Co do artykułu faktem się stało że klienci przychodzą ze swoimi torbami albo w magiczny sposób zakupy się mieszczą w dłoniach.
Avatar
aaa / 4 stycznia 2018 o 23:36
+1
Coś z tymi wyliczeniami jest nie tak... Wychodzi na to, że 4-osobowa rodzina CODZIENNIE znosiła do domu 3 reklamówki z zakupami. No chyba nie...
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 15:56
0
Ekoterroryzm się szerzy. Tylko czekać jak mafia wstawi automaty do przyjmowania plastikowych butelek. To dopiero będzie ekologia. Dodatkowa osoba do obsługi (często się zacina), bez przerwy pod napięciem i ludzie dojeżdżający autami, by pełne worki plastiku wyładować (o ile maszyna będzie dzialać). Czy w Polsce wygrali ZIELONI, czy PiS? Chyba na Korwina zagłosuję jak takie udogodnienia nam będą wprowadzać. Reklamówki zawsze się przydawały, by wyrzucać do nich papier, obwinąć buty na sezon do szafy...itd. A jaki żywot ma plastikowy kubek z McDonaldsa, opakowanie od pizzy, czy pojemnik na śmietanę? To jest pierwszy podatek wprowadzony przez PiS, bo inaczej nie da się tego nazwać. W Niemczech najtańszy worek papierowy na zakupy jest za 10cent, a z rączkami 15cent. Czyli u nas relatywnie do pensji powinny kosztować najtańsze torby po 10gr. W Niemczech nawet Zieloni nie odważyli się podnieść opłat do 25cent. Nie idźcie tą drogą, bo z 50% poparcia zostanie wam 30%. Czekam teraz na odzew Kukiza. Jak odkręci tę zieloną histerię, to głosuję za nim. Za kłamcami z PO nigdy.
Ekoterroryzm się szerzy. Tylko czekać jak mafia wstawi automaty do przyjmowania plastikowych butelek. To dopiero będzie ekologia. Dodatkowa osoba do obsługi (często się zacina), bez przerwy pod napięciem i ludzie dojeżdżający autami, by pełne worki plastiku wyładować (o ile maszyna będzie dzialać). Czy w Polsce wygrali ZIELONI, czy PiS? Chyba na Korwina zagłosuję jak takie udogodnienia nam będą wprowadzać. Reklamówki zawsze się przydawały, by wyrzucać do nich papier, obwinąć buty na sezon do szafy...itd. A jaki żywot ma plastikowy kubek z Mc... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 14:33
+1
W Biedronkach były dobrej jakości reklamówki po 8 lub 9 groszy. Naprawdę mocne, choć cienkie. Teraz są teoretycznie lepsze (trochę większe, mocniejsze i kolorowe) ale za 25 gr. Ale w innych sklepach są niestety jeszcze droższe.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 12:35
+1
Czepiasz się Biedrony. Oni nie podnieśli cenę na reklamówki za 9 gr, lecz wydają lepsze o grubszej gramaturze reklamówki za najniższą cenę jaką mogą wziąć, czyli 25 gr. Uczcie się ludzie czytać... ze zrozumieniem.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 12:13
+1
Ciekawe dlaczego w takim razie Biedronka tak drastycznie podniosła ceny reklamówek? Skoro nie podlegają ustawie, to po prostu mają dodatkowe 17gr/szt do kieszeni...... Nieładnie
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 25

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 26 35

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!