Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2010 r.
8:23
Edytuj ten wpis

Nadal nikt nie chce zbudować boisk przy Rusałce

0 7 A A

Do kolejnego przetargu na zbudowanie i dzierżawę kompleksu boisk przy ul. Rusałka znowu nie zgłosił się żaden chętny. Wszystko wskazuje na to, że terenem zajmie się miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To już chyba koniec marzeń Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, żeby w nowy kompleks piłkarski przy Rusałce włożył pieniądze prywatny inwestor. Pierwszy przetarg na dzierżawę gruntu zakończył się sierpniu. Fiaskiem, bo nie wpłynęła ani jedna oferta.

– Warunki przetargu były dość absurdalne – mówił na naszych łamach Sławomir Kozłowski, szef klubu Koziołeka, który do końca czerwca dzierżawił teren przy ul. Rusałka.

Chodzi o czynsz, który nowy najemca będzie musiał płacić MOSiR. – Mam płacić 2,5 tys. zł miesięcznie za to, że zbuduję boiska i będę na nich pracował z młodzieżą? Czyli powinienem płacić miastu za to, że wyręczam to miasto? – pyta oburzony Kozłowski.

Dodaje, że roczna dotacja z miejskiej kasy na prowadzenie Koziołka sięga od 8 do 10 tys. zł. – To nie wystarczy na pensję nawet dla jednego trenera – podkreśla właściciel klubu. – A co dopiero mówić o wybudowaniu i utrzymaniu ośrodka, o którym marzy miasto.

Według założeń przetargu nowy dzierżawca będzie musiał w "Rusałkę” sporo zainwestować. W ciągu trzech lat od podpisania umowy będzie zobowiązany zbudować tam dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej z oświetleniem, trybuny na minimum 500 osób, parkingi na co najmniej 250 miejsc i bazę administracyjno-hotelową.

W niej mają się znaleźć szatnie dla piłkarzy, pomieszczenia dla trenerów, prysznice, pomieszczenia odnowy biologicznej, pokoje hotelowe i zaplecze gastronomiczne.

– Nie chcemy w ten grunt inwestować miejskich pieniędzy, tylko przekazać go komuś, kto w niego zainwestuje – odpowiadał po pierwszy przetargu Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. – Ma tam powstać nowoczesny ośrodek rekreacyjno-sportowy.

Ośrodek bronił się, że udostępnienie tych terenów za darmo byłoby postrzegane jako działanie na szkodę miasta. Dlatego takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Teraz wszystko wskazuje na to, że terenem przy Rusałce jednak będzie musiało się zająć miasto. Do drugiego, właśnie zakończonego przetargu, również nie zgłosił się żadnych chętny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomaszek / 7 listopada 2010 r. o 14:43
Wg mnie czyś szwagier chce tam wybudować blok albo galerię handlową i trzeba znaleźć "podkładkę" aby to się udało i stąd takie dziwne warunki przetargu.
Avatar
Andrzej / 7 listopada 2010 r. o 13:48
[quote name='zorro' timestamp='1289128196' post='375688']
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???
[/quote]

"Pan" Szmit za mało zarabiał! Podnosząc czynsz, liczył na większe wpływy i podwyżkę wynagrodzenia. Nie wypaliło? wypaliło w 99%. Mniej pracy, a pobory te same. Czyli? cel został osiągnięty. A kto odpowie?. Jak zwykle NIKT a zapłacimy wszyscy!
[quote name='zorro' timestamp='1289128196' post='375688']
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???rozwiń
Avatar
zorro / 7 listopada 2010 r. o 12:09
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???
Avatar
Andrzej / 7 listopada 2010 r. o 11:35
Tylko ludzie pozbawieni resztek wyobraźni mogli coś takiego wymyślić. Centrum miasta! i ma być następne klepisko?. Ogrodzone siatką, straszące wieczorami pustką jak Majdanek. Do stadionu Motoru daleko?. Może by tak "pomyśleć" o wzorcowym placu targowym, gdzie można kupić "szwarc, mydło i powidło. Targowisko na Ruskiej, PKS czy przy Nowej, przenieść właśnie tam. Jest to jak napisałem Centrum miasta a jednocześnie oddalone od głównych ulic miasta. Jest miejsce na parking dla właścicieli straganów a kupujący mogą MPK dojechać z dalszych dzielnic miasta a z okolic, na piechotkę jak dotychczas.
Tylko ludzie pozbawieni resztek wyobraźni mogli coś takiego wymyślić. Centrum miasta! i ma być następne klepisko?. Ogrodzone siatką, straszące wieczorami pustką jak Majdanek. Do stadionu Motoru daleko?. Może by tak "pomyśleć" o wzorcowym placu targowym, gdzie można kupić "szwarc, mydło i powidło. Targowisko na Ruskiej, PKS czy przy Nowej, przenieść właśnie tam. Jest to jak napisałem Centrum miasta a jednocześnie oddalone od głównych ulic miasta. Jest miejsce na parking dla właścicieli straganów a kupujący mogą MPK dojechać... rozwiń
Avatar
gość / 7 listopada 2010 r. o 10:27
Znowu stadion? Tępych kopaczy piłek nam więcej nie trzeba!
Jakoś nikt nie słyszał, zeby miasto chciało dofinansować biblioteki...
Avatar
Gość / 7 listopada 2010 r. o 08:54
Przecież miasto jest pełne bilbordów takiego jednego co wszystko i wszędzie buduje.
Avatar
ololik / 7 listopada 2010 r. o 08:43
I po co nowy stadion jak tu nie ma komu grać, lepiej drogi budować za te pieniądze, a na Rusałce centrum handlowe bo dobra lokalizacja. Są też orliki.
Avatar
tomaszek / 7 listopada 2010 r. o 14:43
Wg mnie czyś szwagier chce tam wybudować blok albo galerię handlową i trzeba znaleźć "podkładkę" aby to się udało i stąd takie dziwne warunki przetargu.
Avatar
Andrzej / 7 listopada 2010 r. o 13:48
[quote name='zorro' timestamp='1289128196' post='375688']
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???
[/quote]

"Pan" Szmit za mało zarabiał! Podnosząc czynsz, liczył na większe wpływy i podwyżkę wynagrodzenia. Nie wypaliło? wypaliło w 99%. Mniej pracy, a pobory te same. Czyli? cel został osiągnięty. A kto odpowie?. Jak zwykle NIKT a zapłacimy wszyscy!
[quote name='zorro' timestamp='1289128196' post='375688']
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???rozwiń
Avatar
zorro / 7 listopada 2010 r. o 12:09
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???
Avatar
Andrzej / 7 listopada 2010 r. o 11:35
Tylko ludzie pozbawieni resztek wyobraźni mogli coś takiego wymyślić. Centrum miasta! i ma być następne klepisko?. Ogrodzone siatką, straszące wieczorami pustką jak Majdanek. Do stadionu Motoru daleko?. Może by tak "pomyśleć" o wzorcowym placu targowym, gdzie można kupić "szwarc, mydło i powidło. Targowisko na Ruskiej, PKS czy przy Nowej, przenieść właśnie tam. Jest to jak napisałem Centrum miasta a jednocześnie oddalone od głównych ulic miasta. Jest miejsce na parking dla właścicieli straganów a kupujący mogą MPK dojechać z dalszych dzielnic miasta a z okolic, na piechotkę jak dotychczas.
Tylko ludzie pozbawieni resztek wyobraźni mogli coś takiego wymyślić. Centrum miasta! i ma być następne klepisko?. Ogrodzone siatką, straszące wieczorami pustką jak Majdanek. Do stadionu Motoru daleko?. Może by tak "pomyśleć" o wzorcowym placu targowym, gdzie można kupić "szwarc, mydło i powidło. Targowisko na Ruskiej, PKS czy przy Nowej, przenieść właśnie tam. Jest to jak napisałem Centrum miasta a jednocześnie oddalone od głównych ulic miasta. Jest miejsce na parking dla właścicieli straganów a kupujący mogą MPK dojechać... rozwiń
Avatar
gość / 7 listopada 2010 r. o 10:27
Znowu stadion? Tępych kopaczy piłek nam więcej nie trzeba!
Jakoś nikt nie słyszał, zeby miasto chciało dofinansować biblioteki...
Avatar
Gość / 7 listopada 2010 r. o 08:54
Przecież miasto jest pełne bilbordów takiego jednego co wszystko i wszędzie buduje.
Avatar
ololik / 7 listopada 2010 r. o 08:43
I po co nowy stadion jak tu nie ma komu grać, lepiej drogi budować za te pieniądze, a na Rusałce centrum handlowe bo dobra lokalizacja. Są też orliki.