Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2010 r.
8:23
Edytuj ten wpis

Nadal nikt nie chce zbudować boisk przy Rusałce

0 7 A A

Do kolejnego przetargu na zbudowanie i dzierżawę kompleksu boisk przy ul. Rusałka znowu nie zgłosił się żaden chętny. Wszystko wskazuje na to, że terenem zajmie się miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To już chyba koniec marzeń Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, żeby w nowy kompleks piłkarski przy Rusałce włożył pieniądze prywatny inwestor. Pierwszy przetarg na dzierżawę gruntu zakończył się sierpniu. Fiaskiem, bo nie wpłynęła ani jedna oferta.

– Warunki przetargu były dość absurdalne – mówił na naszych łamach Sławomir Kozłowski, szef klubu Koziołeka, który do końca czerwca dzierżawił teren przy ul. Rusałka.

Chodzi o czynsz, który nowy najemca będzie musiał płacić MOSiR. – Mam płacić 2,5 tys. zł miesięcznie za to, że zbuduję boiska i będę na nich pracował z młodzieżą? Czyli powinienem płacić miastu za to, że wyręczam to miasto? – pyta oburzony Kozłowski.

Dodaje, że roczna dotacja z miejskiej kasy na prowadzenie Koziołka sięga od 8 do 10 tys. zł. – To nie wystarczy na pensję nawet dla jednego trenera – podkreśla właściciel klubu. – A co dopiero mówić o wybudowaniu i utrzymaniu ośrodka, o którym marzy miasto.

Według założeń przetargu nowy dzierżawca będzie musiał w "Rusałkę” sporo zainwestować. W ciągu trzech lat od podpisania umowy będzie zobowiązany zbudować tam dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej z oświetleniem, trybuny na minimum 500 osób, parkingi na co najmniej 250 miejsc i bazę administracyjno-hotelową.

W niej mają się znaleźć szatnie dla piłkarzy, pomieszczenia dla trenerów, prysznice, pomieszczenia odnowy biologicznej, pokoje hotelowe i zaplecze gastronomiczne.

– Nie chcemy w ten grunt inwestować miejskich pieniędzy, tylko przekazać go komuś, kto w niego zainwestuje – odpowiadał po pierwszy przetargu Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. – Ma tam powstać nowoczesny ośrodek rekreacyjno-sportowy.

Ośrodek bronił się, że udostępnienie tych terenów za darmo byłoby postrzegane jako działanie na szkodę miasta. Dlatego takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Teraz wszystko wskazuje na to, że terenem przy Rusałce jednak będzie musiało się zająć miasto. Do drugiego, właśnie zakończonego przetargu, również nie zgłosił się żadnych chętny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomaszek / 7 listopada 2010 r. o 14:43
0
Wg mnie czyś szwagier chce tam wybudować blok albo galerię handlową i trzeba znaleźć "podkładkę" aby to się udało i stąd takie dziwne warunki przetargu.
Avatar
Andrzej / 7 listopada 2010 r. o 13:48
0
[quote name='zorro' timestamp='1289128196' post='375688']
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???
[/quote]

"Pan" Szmit za mało zarabiał! Podnosząc czynsz, liczył na większe wpływy i podwyżkę wynagrodzenia. Nie wypaliło? wypaliło w 99%. Mniej pracy, a pobory te same. Czyli? cel został osiągnięty. A kto odpowie?. Jak zwykle NIKT a zapłacimy wszyscy!
[quote name='zorro' timestamp='1289128196' post='375688']
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???rozwiń
Avatar
zorro / 7 listopada 2010 r. o 12:09
0
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???
Avatar
Andrzej / 7 listopada 2010 r. o 11:35
0
Tylko ludzie pozbawieni resztek wyobraźni mogli coś takiego wymyślić. Centrum miasta! i ma być następne klepisko?. Ogrodzone siatką, straszące wieczorami pustką jak Majdanek. Do stadionu Motoru daleko?. Może by tak "pomyśleć" o wzorcowym placu targowym, gdzie można kupić "szwarc, mydło i powidło. Targowisko na Ruskiej, PKS czy przy Nowej, przenieść właśnie tam. Jest to jak napisałem Centrum miasta a jednocześnie oddalone od głównych ulic miasta. Jest miejsce na parking dla właścicieli straganów a kupujący mogą MPK dojechać z dalszych dzielnic miasta a z okolic, na piechotkę jak dotychczas.
Tylko ludzie pozbawieni resztek wyobraźni mogli coś takiego wymyślić. Centrum miasta! i ma być następne klepisko?. Ogrodzone siatką, straszące wieczorami pustką jak Majdanek. Do stadionu Motoru daleko?. Może by tak "pomyśleć" o wzorcowym placu targowym, gdzie można kupić "szwarc, mydło i powidło. Targowisko na Ruskiej, PKS czy przy Nowej, przenieść właśnie tam. Jest to jak napisałem Centrum miasta a jednocześnie oddalone od głównych ulic miasta. Jest miejsce na parking dla właścicieli straganów a kupujący mogą MPK dojechać... rozwiń
Avatar
gość / 7 listopada 2010 r. o 10:27
0
Znowu stadion? Tępych kopaczy piłek nam więcej nie trzeba!
Jakoś nikt nie słyszał, zeby miasto chciało dofinansować biblioteki...
Avatar
Gość / 7 listopada 2010 r. o 08:54
0
Przecież miasto jest pełne bilbordów takiego jednego co wszystko i wszędzie buduje.
Avatar
ololik / 7 listopada 2010 r. o 08:43
0
I po co nowy stadion jak tu nie ma komu grać, lepiej drogi budować za te pieniądze, a na Rusałce centrum handlowe bo dobra lokalizacja. Są też orliki.
Avatar
tomaszek / 7 listopada 2010 r. o 14:43
0
Wg mnie czyś szwagier chce tam wybudować blok albo galerię handlową i trzeba znaleźć "podkładkę" aby to się udało i stąd takie dziwne warunki przetargu.
Avatar
Andrzej / 7 listopada 2010 r. o 13:48
0
[quote name='zorro' timestamp='1289128196' post='375688']
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???
[/quote]

"Pan" Szmit za mało zarabiał! Podnosząc czynsz, liczył na większe wpływy i podwyżkę wynagrodzenia. Nie wypaliło? wypaliło w 99%. Mniej pracy, a pobory te same. Czyli? cel został osiągnięty. A kto odpowie?. Jak zwykle NIKT a zapłacimy wszyscy!
[quote name='zorro' timestamp='1289128196' post='375688']
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???rozwiń
Avatar
zorro / 7 listopada 2010 r. o 12:09
0
dyrektorek MOSIRU nie zna sie nic na prowadzeniu biznesu i mysli ze wydzierżawi za tyle ile mu sie chce ? LUDZIE ZOBACZCIE CO PAN SZMIT ZROBIŁ Z BUDYNKIEM PRZY al.zygmuntowskich GDZIE KIEDYS BYŁ BOKS,ZAPASY A NASTĘPNIE kamex GDZIE PIENIĄDZE BYŁY PŁACONE CO MIESIĄC !!! NIE TO BYŁO MAŁO DLA szmita dyrektora mosir I TRZEBA BYŁO PODNIESC DZIERZAWE prywaciak sie wycofał i budynek niszczeje czyli lepiej nic niż co kolwiek. kto za to odpowie ???
Avatar
Andrzej / 7 listopada 2010 r. o 11:35
0
Tylko ludzie pozbawieni resztek wyobraźni mogli coś takiego wymyślić. Centrum miasta! i ma być następne klepisko?. Ogrodzone siatką, straszące wieczorami pustką jak Majdanek. Do stadionu Motoru daleko?. Może by tak "pomyśleć" o wzorcowym placu targowym, gdzie można kupić "szwarc, mydło i powidło. Targowisko na Ruskiej, PKS czy przy Nowej, przenieść właśnie tam. Jest to jak napisałem Centrum miasta a jednocześnie oddalone od głównych ulic miasta. Jest miejsce na parking dla właścicieli straganów a kupujący mogą MPK dojechać z dalszych dzielnic miasta a z okolic, na piechotkę jak dotychczas.
Tylko ludzie pozbawieni resztek wyobraźni mogli coś takiego wymyślić. Centrum miasta! i ma być następne klepisko?. Ogrodzone siatką, straszące wieczorami pustką jak Majdanek. Do stadionu Motoru daleko?. Może by tak "pomyśleć" o wzorcowym placu targowym, gdzie można kupić "szwarc, mydło i powidło. Targowisko na Ruskiej, PKS czy przy Nowej, przenieść właśnie tam. Jest to jak napisałem Centrum miasta a jednocześnie oddalone od głównych ulic miasta. Jest miejsce na parking dla właścicieli straganów a kupujący mogą MPK dojechać... rozwiń
Avatar
gość / 7 listopada 2010 r. o 10:27
0
Znowu stadion? Tępych kopaczy piłek nam więcej nie trzeba!
Jakoś nikt nie słyszał, zeby miasto chciało dofinansować biblioteki...
Avatar
Gość / 7 listopada 2010 r. o 08:54
0
Przecież miasto jest pełne bilbordów takiego jednego co wszystko i wszędzie buduje.
Avatar
ololik / 7 listopada 2010 r. o 08:43
0
I po co nowy stadion jak tu nie ma komu grać, lepiej drogi budować za te pieniądze, a na Rusałce centrum handlowe bo dobra lokalizacja. Są też orliki.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

GKS Niemce – Avia II Świdnik 1:3. Bolesna lekcja od nastolatków

GKS Niemce – Avia II Świdnik 1:3. Bolesna lekcja od nastolatków

Świdnicka młodzież nie miała większych problemów z ograniem GKS Niemce

Victoria – Roztocze 2:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Victoria – Roztocze 2:0. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Victoria Łukowa wygrała u siebie z Roztoczem Szczebrzeszyn i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Z kolei dla ekipy z Grodu Świerszcza była to pierwsza porażka w tym sezonie

Dwie wygrane i porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdyni

Dwie wygrane i porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w Gdyni

Dwa zwycięstwa i jedna porażka – z takim bilansem na V Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek w Gdyni wracają do Lublina koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS. Akademiczki mają za sobą kolejny etap przygotowań do rozpoczynającego się w październiku sezonu

Dzieci w szpitalu po wypadku w Białce. Kierowca volvo jechał za szybko

Dzieci w szpitalu po wypadku w Białce. Kierowca volvo jechał za szybko

Dwoje dzieci w wieku 3 i 7 lat ucierpiało w wypadku, do którego doszło w Białce (pow. łęczyński). Kierowca volvo nie opanował samochodu. Na zakręcie zjechał na lewy pas i doprowadził do czołowego zderzenia.

Jak zakończy się kryzys w obozie władzy? Możliwe scenariusze

Jak zakończy się kryzys w obozie władzy? Możliwe scenariusze

Rząd mniejszościowy, a nawet przyspieszone wybory parlamentarne? To niektóre z możliwych scenariuszy związane z kryzysem w obozie Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska twardo negocjuje, a PiS zawiesza 14 swoich posłów, w tym troje z województwa lubelskiego.

Wypadek na trasie Chełm-Zamość. Jedna osoba trafiła do szpitala

Wypadek na trasie Chełm-Zamość. Jedna osoba trafiła do szpitala

Cztery godziny zajęło służbom usuwanie skutków wypadku do którego doszło w niedzielę, około godz. 14.30 w miejscowości Krupe na drodze nr 812.

Tanew – Olimpiakos 0:2. Wygrana ze specjalną dedykacją

Tanew – Olimpiakos 0:2. Wygrana ze specjalną dedykacją

Olimpiakos Tarnogród wygrał piąty mecz z rzędu na terenie rywala. Tym razem zespół trenera Siergieja Sawczuka przywiózł komplet punktów z Majdanu Starego, a wygraną zadedykował Tomaszowi Mazurkowi

Przemysław Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości?

Przemysław Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości?

Zbigniewa Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości może zastąpić lubelski poseł PiS Przemysław Czarnek – portal Dorzeczy.pl powołuje się na „dwa wiarygodne źródła” w Prawie i Sprawiedliwości.

Tomaszów Lubelski: Rekonstrukcja bitwy z 1939 roku [zdjęcia]
galeria

Tomaszów Lubelski: Rekonstrukcja bitwy z 1939 roku [zdjęcia]

Już po raz 12. organizatorzy przypomnieli wydarzenia, do których doszło w okolicach Tomaszowa Lubelskiego na początku II wojny światowej. W tym roku widzowie zobaczyli epizody z tzw. II bitwy tomaszowskiej.

Grzegorz Zengota zadebiutował na torze w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Grzegorz Zengota zadebiutował na torze w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Grzegorz Zengota nie zadebiutował w tym sezonie na torze w Lublinie, ale dostał szansę w Bydgoszczy. Doświadczony żużlowiec został wypożyczony z Motoru do Abramczyk Polonii i w niedzielę wystąpił już w nowych barwach

Lublin: Jedni uczniowie kończą kwarantannę, inni zaczynają. Decyzje w kolejnych szkołach

Lublin: Jedni uczniowie kończą kwarantannę, inni zaczynają. Decyzje w kolejnych szkołach

Kolejni uczniowie lubelskich szkół będą musieli uczyć się w domach.

Policja na górkach czechowskich. Zabezpieczali teren znaleziska

Policja na górkach czechowskich. Zabezpieczali teren znaleziska

Nie potwierdziła się informacja o niebezpiecznym materiale odnalezionym na górkach czechowskich w Lublinie. Niewybuch okazał się fragmentem moździerza. Nie miał uzbrojenia. Kości, które były w miejscu znaleziska trafią do badań.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Łuków 6:0. Kontrola przez 90 minut

Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Łuków 6:0. Kontrola przez 90 minut

Pewna wygrana drużyny Damiana Panka. Huragan rozbił w domowym meczu Orlęta Łuków aż 6:0. Bohaterem gospodarzy był Artur Renkowski, który zapisał na swoim koncie cztery gole. Trzeba jednak dodać, że trener Robert Różański nie mógł skorzystać z wielu podstawowych zawodników.

"Pacjent może w pewnym momencie stracić orientację i zacząć wierzyć w teorie, które zaprzeczają pandemii"
Magazyn

"Pacjent może w pewnym momencie stracić orientację i zacząć wierzyć w teorie, które zaprzeczają pandemii"

Problemem jest brak jednoznacznych wytycznych co do zasad naszego postępowania w takich sytuacjach. To daje możliwość wielu interpretacji i mnożenia absurdalnych sytuacji. Przekłada się to także na podejście ludzi do kwestii związanych z epidemią – rozmowa z Tomaszem Zielińskim, lekarzem rodzinnym i prezesem Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.

Koncert "Noli Me Tangere" w Bazylice Dominikanów
20 września 2020, 20:00

Koncert "Noli Me Tangere" w Bazylice Dominikanów

W niedzielę, 20 września o godz. 20 w Bazylice Dominikanów w Lublinie (ul. Złota 9) odbędzie się wyjątkowy koncert "Noli Me Tangere".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!