Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2018 r.
12:16

Nagły zwrot akcji w sądowej sprawie prezydenta Żuka. Sędzia upomniała prezydenckiego prawnika

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
17 36 A A
Sędzia Marta Laskowska-Pietrzak i prawnik prezydenta mecenas Przemysław Bryłowski
Sędzia Marta Laskowska-Pietrzak i prawnik prezydenta mecenas Przemysław Bryłowski (fot. Maciej Kaczanowski)

Zaskakujący przebieg miała dzisiejsza rozprawa sądowa w sprawie prezydenta Lublina. Sąd miał stwierdzić, czy Krzysztof Żuk złamał prawo będąc zarazem prezydentem i członkiem rady nadzorczej PZU Życie. Miał także ocenić, czy wojewoda słusznie próbował usunąć za to Żuka ze stanowiska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy: wojewoda twierdził, że Krzysztof Żuk złamał zapisany w tzw. ustawie antykorupcyjnej zakaz łączenia stanowisk w samorządach i władzach spółek. Żuk przez dwa lata (od stycznia 2014 do stycznia 2016) był jednocześnie prezydentem Lublina i członkiem rady nadzorczej spółki PZU Życie. Wojewoda skorzystał więc z przepisu mówiącego, że samorządowiec łamiący wspomniany zakaz traci stanowisko w samorządzie. Na tej podstawie wojewoda wydał w lutym zeszłego roku zarządzenie mówiące, że Krzysztof Żuk przestał być prezydentem Lublina. Zarządzenie nie weszło jednak w życie, bo zostało zaskarżone do sądu przez Radę Miasta oraz samego prezydenta.

Wyrok poznamy najwcześniej w poniedziałek, o ile cała sprawa skończy się wyrokiem, a nie postanowieniem o jej umorzeniu.

O umorzenie sprawy zawnioskował dziś pełnomocnik prezydenta Lublina, mecenas Przemysław Bryłowski. Stwierdził, że sprawa stała się bezprzedmiotowa.

- 16 listopada doszło do wygaśnięcia mandatu prezydenta miasta Lublina, Krzysztofa Żuka - przekonywał sąd Bryłowski. - Do dnia dzisiejszego zarządzenie zastępcze wojewody nie wywołało skutków prawnych i już wywołać nie może, bo nie można wygasić mandatu, który wygasł z mocy prawa - przekonywał prawnik, który został upomniany przez sędzię za to, że złożył taki wniosek w dniu rozprawy.

- To, że kadencja się kończy 16 listopada od kiedy było wiadomo? Od kiedy się zaczęła - wypomniała prawnikowi prezydenta sędzia Marta Laskowska-Pietrzak.

Reprezentujący wojewodę prawnik stwierdził, że potrzebuje czasu na zapoznanie się z dziesięciostronicowym wnioskiem Bryłowskiego. - Ile? Tydzień - stwierdził Marek Pawłowski.

- To jest sytuacja, w której wszyscy narzekają, że sądy powoli pracują - obruszyła się sędzia i zarządziła pięć minut przerwy. Po tym czasie postanowiła odroczyć rozprawę do przyszłego poniedziałku.

Dodajmy, że do tej pory Żuk wraz ze swoimi prawnikami przekonywał, że nie ma mowy o złamaniu zakazu, bo w ustawie jest przepis umożliwiający prezydentowi objęcie stanowiska we władzach spółki, jeżeli został do nich zgłoszony przez Skarb Państwa lub przez inną spółkę, w której Skarb Państwa ma ponad 50 proc. akcji. Prezydent twierdził, że jego przypadek pasuje do zapisanego w ustawie wyjątku. Wojewoda stanowczo się z tym twierdzeniem nie zgadzał.

W przypadku Żuka zgłaszającym była spółka PZU SA, w której Skarb Państwa miał mniej niż 50 proc. akcji, ale według prezydenta prawo wszystko było w porządku, bo państwo, choć miało mniejszość akcji, to dysponowało większością głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Prawnicy wojewody nie zgadzali się na takie odczytywanie przepisu wprowadzającego wyjątek od zakazu. – Jest zapisany bardzo precyzyjnie – mówił na kwietniowej rozprawie Marek Pawłowski, reprezentujący w sądzie wojewodę. – W tym przepisie mówi się o 50 proc. liczby akcji, nie o efektywnym dysponowaniu akcjami, nie o przewadze na zgromadzeniu akcjonariuszy.

Czy sytuacja Żuka może być uznana za opisany w ustawie wyjątek? Czy prezydent złamał prawo? Czy wojewoda słusznie wydał zarządzenie mówiące, że Krzysztof Żuk przestał być prezydentem Lublina? Jeżeli sąd przychyli się do wniosku o umorzenie, ostatecznej odpowiedzi na te pytania raczej nie poznamy, chyba że postanowienie o umorzeniu sprawy zostanie skuteczne zaskarżone przez pełnomocnika wojewody do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Prezydenta Lublina nie było dziś w sądzie, jest w Warszawie na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

 

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
świdniczanin / 20 listopada 2018 o 12:32
+71
Może warto sprawdzić oświadczenia majątkowe posła Sobonia, który będąc sekretarzem w Świdniku zasiadał w kilku radach nadzorczych, czy wszystkie podlegały SP?
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 12:42
+70
Tu Bryłowski ma akurat rację. Sprawa stała się zupełnie bezprzedmiotowa i wydawanie pieniędzy na kolejne procesy nie ma żadnego sensu.
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 12:57
+62
A kiedy odpowiednie służby zajmą się lubelskimi PiSiewiczami z PGE oraz innych spółek? socjolog Pruszkowski zarabia ponad 50 tyś miesięcznie w spółce energetycznej...
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 12:48
+60
ta sprawa w tej chwili to nic innego jak trwonienie publicznych pieniędzy ale kto zabroni PiS-owi?
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 12:54
+58
PiSmani już byście sobie dali spokój z tym grillowaniem Żuka. Jakbyście nie widzieli, że im bardziej próbujecie mu dokopać, tym mocniejszy ma mandat i tym większe ma poparcie wśród mieszkańców.
Avatar
Adam z Lublina / 20 listopada 2018 o 13:01
+50
Żuka już osądzili mieszkańcy! Dostał 63% i wygrał w I turze !
Avatar
równi i równiejsi? / 20 listopada 2018 o 13:00
+50
  "PiS kpi z prawa. Ludzie partii obsadzają po kilka stołków państwowych firm. Jednocześnie w dwóch, trzech, a nawet pięciu radach nadzorczych państwowych firm zasiadają osoby związane z rządzącą partią. To niezgodne z prawem." źródło: forsal.pl/artykuly/979096,ustawa-kominowa-sobie-a-pis-sobie.html
Avatar
zgaduję / 20 listopada 2018 o 13:03
+37
sędzia od Ziobry?
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 13:03
+32
Nie przepadam za tym mecenasem ale się z nim zgadzam
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 13:06
+29
Pani sędzia to ewidentnie od samego początku jest mocno stronnicza. Pewnie jakaś koleżanka ZZ z czasów szkoły podstawowej.
Avatar
wrrrrrrrrrr / 22 listopada 2018 o 13:07
+1
dobrze by było jakby był znajomy DT?
Avatar
cezary / 21 listopada 2018 o 22:03
0
To jest sytuacja, w której wszyscy narzekają, że sądy powoli pracują - obruszyła się sędzia i zarządziła pięć minut przerwy. Po tym czasie postanowiła odroczyć rozprawę do przyszłego poniedziałku. Prosze Państwa, ta wupowuiedz Pani s edzi jest oczywiscie prawdziwa. Ta sprawa jest chyba zbyt długo prowadzona. Wniosek o "odroczenie rozprawy" (o ile dziennikarze nie pomylili tego z odroczeniem orzeczenia) nie powinien zostac uwzględniony. Rozprawa  o ile dobrze pamietam już raz była zamknieta (wobec zczego wniosek o wyłaczenie sędzi był spóźniony ergo niedoiopuszaczaalny). Okolicznośc, która podniósł Mec. Bryłowski , to okoliczność prawna, zdarzenie prawne, które zaistniło albo i nie i wywołąło z mocy prawa okreśłone skutjki prawne albo i nie. POniaż PRAWO jest znane sądowi (iuris novit curia), a przynajmniej powinno byc znane, sędziowie zawodowi w ciągu 5 minut narady powinni wiedzieć: a) czy Pan Bryowski ma rację czy nie; b) czy mimo wszystkoi należy wydac wyrok, czy umorzyć postępowanie;  c) z urzedu powinii przewidzieć i przed rozprawa się zastanowić, czy aktualnie jest poprzednia czy nowa kadencja Prezydenta i miec to omówione przed rozprawą. Na tym polega "przygotowanie sprawy" w składach kolegialnych, że sprawy się omawaia PRZED rozprawą a nie w trakcie.
 Jesteś całkowity ignorant, udający orientującego się w temacie. Jeszcze gorzej, że masz tyle lajków za ten wpis...
 Jesteś całkowity ignorant, udający orientującego się w temacie. Jeszcze gorzej, że masz tyle lajków za ten wpis... rozwiń
Avatar
frrr / 21 listopada 2018 o 01:14
+2
ZK Wronki czekają
Szpital om. im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego też
Avatar
Jupi / 20 listopada 2018 o 23:18
+2
Haha jaki trolling w komentarzach. Jeden drugiego popiera i dodaje łapkę. Brawo dla drużyny prezydenta. Cóż zrobić, w sejmiku jesteście bezsilni.
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 20:05
+1
ZK Wronki czekają
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 20:01
+1
No najlepszy to prawnik wojewody. Przez tydzień będzie czytał 10 stron wniosku i starał się go zrozumieć. Strasznie jakiś biegły. No chyba że kilka szczebli będzie analizować do czego tu się przyczepić.
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 19:05
+3
Goniç pisuarōw na każdym kroku, nie da¢ im oddychaç, w pracy, w domu, w szkołach, judasze łżą na każdym kroku I modlą sie nie wiadomo do kogo.
Avatar
Gość / 20 listopada 2018 o 18:46
+3
Jeszcze w zanadrzu są adwokaci co płaczą za oskarżonych .
Avatar
lisa / 20 listopada 2018 o 16:00
+1
sądy pisowe to czego się tu spodziewać
Avatar
Gosc / 20 listopada 2018 o 15:00
+2
Gdyby chodziło o PiS-owca,to Platfusy Obywatelskie by go zjadły. PO-wcom wszystko można i wszystko uchodzi płazem.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła Puławy - Hutnik 2:0. Zrealizowali plan w stu procentach

Wisła Puławy - Hutnik 2:0. Zrealizowali plan w stu procentach 1 0

Drugie z rzędu zwycięstwo Wisły. Puławianie tym razem pokonali u siebie niedawnego lidera tabeli – Hutnika Kraków 2:0

Wiślanie Jaśkowice - Chełmianka 0:0. To już 11 meczów bez wygranej

Wiślanie Jaśkowice - Chełmianka 0:0. To już 11 meczów bez wygranej 1 1

Sobota była dniem bezbramkowych remisów. Takim wynikiem swoje mecze zakończyli piłkarze: Podlasia, Stali Kraśnik, a także Chełmianki. Ostatnia z ekip podzieliła się punktami w wyjazdowym spotkaniu z Wiślanami Jaśkowice

Muzyka przy fontannie. Koncert chóru „Adventus”. Była też znana aktorka
ZDJĘCIA
galeria

Muzyka przy fontannie. Koncert chóru „Adventus”. Była też znana aktorka 0 1

Chór "Adventus" z Podkowy Leśnej koło Warszawy dał dziś koncert w Lublinie. Muzycy wystąpili na pl. Litewskim.

Orlęta Spomlek - Stal Rzeszów 0:5. Twierdza Radzyń padła

Orlęta Spomlek - Stal Rzeszów 0:5. Twierdza Radzyń padła 2 1

To miała być szansa na przełamanie, ale szybko było jasne, że rywal jest poza zasięgiem. Orlęta już po 21 minutach przegrywały 0:2, a ostatecznie uległy Stali Rzeszów w takich samych rozmiarach, jak jesienią – aż 0:5

Kontrabanda w brykiecie. Ukrainiec nie przyznał się do próby przemytu
ZDJĘCIA
galeria

Kontrabanda w brykiecie. Ukrainiec nie przyznał się do próby przemytu 0 1

Ponad 16 tysięcy paczek papierosów ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Hrebennem. Nielegalny towar był ukryty w brykiecie.

Avia - KSZO 2:2. Znowu bez wygranej u siebie

Avia - KSZO 2:2. Znowu bez wygranej u siebie 1 2

Dziesiąty mecz w tym sezonie przed własną publicznością rozegrali w sobotę piłkarze Avii. Niestety, świdniczanie znowu nie wygrali przy ul. Sportowej. Dwa razy prowadzili z KSZO jednak zawody zakończyły się remisem 2:2

Kręcili w dobrej sprawie. Maraton spinningowy na rzecz chorych dzieci [ZDJĘCIA]
galeria

Kręcili w dobrej sprawie. Maraton spinningowy na rzecz chorych dzieci [ZDJĘCIA] 6 2

W Atrum Felicity odbył się dzisiaj Charytatywny Maraton Spinningowy na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

GOG Svendorg – Azoty Puławy 41:29. Wyrównany bój tylko do przerwy

GOG Svendorg – Azoty Puławy 41:29. Wyrównany bój tylko do przerwy 0 2

Azoty Puławy jedynie w pierwszej połowie postawiły się duńskiemu rywalowi. Po przerwie na parkiecie rządzili już tylko gospodarze i odnieśli efektowne zwycięstwo

Podlasie - Sokół Sieniawa 0:0. Nikt nie zasłużył na zwycięstwo

Podlasie - Sokół Sieniawa 0:0. Nikt nie zasłużył na zwycięstwo 2 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu piłkarze Podlasia odrobinę wyhamowali. W sobotę drużyna Przemysława Sałańskiego zremisowała w Piszczacu z Sokołem Sieniawa 0:0

Strażnicy dostali radiowóz. Autem będą przewożone także osoby do "wytrzeźwiałki"

Strażnicy dostali radiowóz. Autem będą przewożone także osoby do "wytrzeźwiałki" 0 0

Strażnicy miejscy dostaną samochód, którego pozbywa się Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Spartakus - Stal Kraśnik 0:0. Suma szczęścia zawsze wychodzi na zero

Spartakus - Stal Kraśnik 0:0. Suma szczęścia zawsze wychodzi na zero 2 0

Niedosyt po sobotnim meczu w Daleszycach mogą odczuwać piłkarze Stali. Kraśniczanie mieli sporo sytuacji, ale zabrakło im precyzji. Efekt? W starciu z zamykającym tabelę grupy czwartej zespołem musieli się pogodzić z bezbramkowym remisem

Zabójstwo w Trawnikach? Nie żyje 38-letnia kobieta

Zabójstwo w Trawnikach? Nie żyje 38-letnia kobieta 54 1

Nie żyje 38-letnia kobieta. Makabrycznego odkrycia dokonali członkowie rodziny mieszkanki Trawnik (powiat świdnicki). Trwa prokuratorskie śledztwo.

Start Krasnystaw - Lewart 1:1. Uratowali punkt w ostatnich sekundach

Start Krasnystaw - Lewart 1:1. Uratowali punkt w ostatnich sekundach 50 3

Lewart długo prowadził w Krasnymstawie, ale musiał się zadowolić zdobyciem jednego „oczka”. Gospodarze rzutem na taśmę doprowadzili do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Efekt? Ekipa z Lubartowa straciła fotel wicelidera na rzecz Lublinianki

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1. Rozgromieni po przerwie

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1. Rozgromieni po przerwie 25 14

Nie tak wyobrażali sobie mecz w Grudziądzu kibice Górnika Łęczna. Zespół trenera Franciszka Smudy szybko strzelił bramkę, ale jak się okazało były to dobre złego początki. Po przerwie na boisku dzielili i rządzili rywale i pokonali łęcznian aż 6:1

"Pszczółki" w kiepskim stylu przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź

"Pszczółki" w kiepskim stylu przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź 2 2

Wiele niewymuszonych błędów, dziurawa obrona i fatalna skuteczność z „osobistych” – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 79:81. Akademiczki mogą żałować, bo do samego końca miały losy spotkania w swoich rękach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.