Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2020 r.
17:14

Nagonka na etyka z KUL za Margot. Ks. Wierzbicki: To, co chcą zrobić członkowie fundacji, to jest kultura śmierci

882 17 A A
Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina, na tle baneru, który przez tydzień ma jeździć po Lublinie<br />
Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina, na tle baneru, który przez tydzień ma jeździć po Lublinie
(fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Działacze pro-life domagają się zwolnienia ks. prof. Alfreda Wierzbickiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaczęli już zbierać podpisy w tej sprawie. Po mieście jeździ też afisz z wizerunkiem wykładowcy KUL. – To, co chcą zrobić członkowie fundacji, to jest kultura śmierci. Chcą mnie zaszczuć. Zawodowo uśmiercić – komentuje ksiądz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fundacja Życie i Rodzina żąda, by władze KUL zakończyły współpracę z ks. prof. Alfredem Wierzbickim, bo „w swojej działalności publicznej od lat wypowiada się niezgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego, promuje ideologię gender, a ostatnio poręczył za podejrzanego o szereg przestępstw Michała Sz., pseudonim „Margot” – wyliczają.

Teolog i etyk z KUL rzeczywiście był jedną z osób, która poręczyła za Michała Sz. Miało to pomóc aktywiście LGBT w opuszczeniu aresztu. Wykładowca KUL tłumaczył, że zrobił to, bo pobyt za kratkami był niewspółmierny do czynów, o które Margot jest oskarżona. Duchowny zaznaczał jednocześnie, że w wielu sprawach z aktywistką LGBT się nie zgadza.

Zawodowe zaszczucie

Najwyraźniej to nie przekonało jednak działaczy pro-life, bo fundacja rozpoczęła właśnie akcję zbierania podpisów za odwołaniem ks. prof. Wierzbickiego. Będzie powadzona przez 2 tygodnie. Zaś przez najbliższe dni po Lublinie będzie jeździć baner z wizerunkiem ks. prof. Wierzbickiego, zestawionym ze zdjęciem „Margot” z wulgarnym gestem.

– Domagamy się zwolnienia ks. prof. Alfreda Wierzbickiego z KUL-u. Skandaliczna jest sytuacja, w której broni on lewicowego aktywisty, który dokonał ataku fizycznego na działacza pro-life – tłumaczy Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina. – Aktywista ten lży wiarę katolicką, a także wywołuje liczne awantury. Dlatego też chcemy, aby ks. prof. zakończył swoją współprace z KUL. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy katolicki uniwersytet toleruje takiego profesora, który wykłada etykę.

– Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, zarówno fundacja, o działalności której niewiele wiem, jak też każda inna osoba, również duchowna. I tego prawa fundacja nie powinna nikomu zabierać. Dlatego też przeraża mnie taka wizja, że ktoś mógłby być ukarany za swoje poglądy – komentuje działania Fundacji Życie i Rodzina ks. prof. Alfred Wierzbicki.

Wykładowca KUL nie zgadza się też z tym, że jego poglądy są niezgodne z nauką Kościoła katolickiego. – To jest fałszywa ocena. Poza tym tego zarzutu nikt poważny mi nigdy nie postawił – podkreśla ks. prof. Wierzbicki, obawiając się jednocześnie, że działalność fundacji, która skupiła się na nim, jest przykładem fanatyzmu religijnego. – Z naszą religijnością dzieje się coś niedobrego. Staje się fanatyczna. Wchodzi w sojusze polityczne – zauważa ks. Wierzbicki. – Sam wiele razy angażowałem się w obronę ludzkiego życia. Sądzę, że mam na ten temat więcej przemyśleń i dokonań niż członkowie tej nieznanej mi organizacji.

KUL zdawkowo

KUL nie komentuje akcji działaczy pro-life. W ubiegłym tygodniu nowy rektor uczelni ks. prof. Mirosław Kalinowski wydał oświadczenie dotyczące etyka, w którym podkreślił m.in., że „opinie wygłaszane przez ks. prof. Alfreda Wierzbickiego przedstawiają wyłącznie jego prywatne poglądy i w żadnym przypadku nie można utożsamiać ich ze stanowiskiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”.

Tak jak dla środowisk pro-life kontrowersyjny jest ks. prof. Alfred Wierzbicki, tak dla środowisk lewicowych taką osobą jest inny wykładowca KUL - ks. prof. Tadeusz Guz, kilka miesięcy temu stwierdził w TV Trwam, że na mszy św. nie można zakazić się koronawirusem. Jest też znany ze swoich wypowiedzi na temat Żydów i żydowskich mordów rytualnych. Jego Fundacja jednak nie krytykuje. Ani nie żąda odejścia z uczelni.

– Działamy zgodnie ze statutem, w którym jest zapisana ochrona wartości rodzinnych i życia, a także ochrona przed homoideologią – mówi Kasprzak. – Nie mamy zapisanych statucie kwestii historycznych i zdrowych. Nie znamy się na tych sprawach więc się w tych kwestiach nie wypowiadamy. I dodaje: Wspomnianych wypowiedzi nie znam. Natomiast bardzo cenię ks. prof. Guza, bo jest doskonałym księdzem i profesorem, który ma bardzo dobre wykłady w innych tematach.

• A czy ks. prof. Alfered Wierzbicki nie ma dobrych wykładów i nie jest dobrym kapłanem?

– Nie znam pracy ks. Wierzbickiego – odpowiada Kasprzak. – Wiem natomiast, że poręczył za człowieka, który zaatakował, który profanował symbole katolickie. Nic takiego nie zrobił ks. prof. Guz. Poza tym wydaje mi się, że zestawienie tych dwóch kapłanów jest nie na miejscu.

Klub Tygodnika Powszechnego w obronie księdza Wierzbickiego

W obronie ks. prof. Wierzbickiego stanął Klub „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie, którego duchowny jest członkiem. Pod listem otwartym podpisało się już 178 osób. Sygnatariusze podkreślają, że kampania oszczerstw i nienawiści” wymierzona przeciwko ks. prof. Wierzbickiemu przybiera formę, która wzbudza w nich „głęboki niepokój i wewnętrzny sprzeciw”.

„Ksiądz profesor podpisał poręczenie za osobę, której działań i poglądów nie podziela ani nie popiera, co wyraził bardzo jednoznacznie” – czytamy w liście. „Jego decyzja motywowana była przekonaniem o niewspółmierności zastosowanej kary względem przewinienia oraz – a to podkreślić trzeba szczególnie – autentyczną miłością bliźniego. Jesteśmy zaszokowani i oburzeni głosami wzywającymi dziś do represji względem Księdza Profesora, ignorującymi nie tylko właściwy sens jego decyzji, ale również – co nie mniej ważne – jego prawo jako filozofa i etyka do niezależnych interpretacji rzeczywistości społecznej i moralnej. Wolność takich interpretacji, wolność ich przedstawiania w debacie publicznej jest konieczna dla funkcjonowania Uniwersytetu a także demokratycznego społeczeństwa w ogóle (…).”

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2020 r. o 22:30
+31
"Margot" jest zwykłym trollem - jajcarzem i do tego przestępcą, który zrobił karierę na zbiórkach pieniędzy od lewackich naiwniaków.
Avatar
kjsz / 10 września 2020 r. o 08:21
+19
"Jeśli rzuca się oskarżenia i pomówienia na księdza, który staje w obronie człowieka pokrzywdzonego," (sic!) czyli jak bandyta zniszczy samochód i pobije członka klubu "Tygodnika Powszechnego" będzie też pokrzywdzoną ofiarą??
Avatar
Inka65 / 9 września 2020 r. o 21:18
+12
No cóż, skóra cierpnie na myśl, jakie rzesze zamkniętych serc i umysłów wypuści ta uczelnia do społeczeństwa. A może, jak przystało na uniwersytet, ci młodzi ludzie i rektor zaprosiliby do otwartej debaty, do spotkania, do dyskusji. Niech pojawią się argumenty, niech skonfrontują się z ewangeliczną nauką, niech spotkają się ci tęczowi ludzie, którym nie pozwala się bezpiecznie żyć we własnym kraju, których utożsamia się z przestępcami, z tymi, którzy wiedzą wszystko najlepiej i chcą dyktować innym, co mają wiedzieć i jak żyć. Czasami możliwość spojrzenia komuś w oczy, podania ręki, działa cuda. Czy w tym przypadku - nie wiem, ale środowisku, które mieni się być katolickim, czyli powszechnym, bardziej przystoi drzwi otwierać niż zamykać.
No cóż, skóra cierpnie na myśl, jakie rzesze zamkniętych serc i umysłów wypuści ta uczelnia do społeczeństwa. A może, jak przystało na uniwersytet, ci młodzi ludzie i rektor zaprosiliby do otwartej debaty, do spotkania, do dyskusji. Niech pojawią się argumenty, niech skonfrontują się z ewangeliczną nauką, niech spotkają się ci tęczowi ludzie, którym nie pozwala się bezpiecznie żyć we własnym kraju, których utożsamia się z przestępcami, z tymi, którzy wiedzą wszystko najlepiej i chcą dyktować innym, co mają wiedzieć i jak żyć. Czasami możliwo... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 9 września 2020 r. o 17:45
+9
W mojej ocenie ta "FUndacjas" pro-life to jest taka larwa pasożytnicza w organiźmie, nie tylko podżera LGBT, pokazuje publicznie niecenzuralne fotografie dzieciom, ale też sączy jad w społeczność chrześcijańską. I dobrze. Najlepiej rozbić duchowieństwo od środka, pod powłoką. Jako pobożna fundacja.
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 19:33
+2
Jak rzadko który ksiądz w Polsce - najwyraźniej profesor Wierzbicki rozumie, o co chodzi w wyznawanej przez siebie religii.
Avatar
Boston-terier1 / 6 dni temu o 08:17
-1
Ten koleś na zdjęciu dziwnie wygląda , jak dziewczyna .
Avatar
Mariolubelski / 9 września 2020 r. o 18:21
-1
Nad wyraz szanowne ekscelencje "członkowie" klubu tygodnika powszechnego. Gdzie było poręczenie ks. Wierzbickiego, kiedy niejaki "Staruch" siedział miesiącami bo był niewygodny dla ówczesnej władzy z PO? Gdzie był ksiunc Wierzbicki, kiedy policja katowała kibiców Legii przepuszczając ich przez ścieżki zdrowia jak za komuny? Czy ksiundz Wierzbicki, Lemański i reszta wydali z siebie wówczas chociaż pisk myszy?
Avatar
zemszalrafal1993@gmail.com / 12 września 2020 r. o 15:30
-2
Polecam ***s://***twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/?fbclid=IwAR1fO1no8FiMTx2Kc1HJtKG7-F-b-_Zf_7kf9mHfdD7l6sP8It_L-Za4KkI
Avatar
Mariolubelski / 9 września 2020 r. o 18:17
-8
"Nagonka"? Dobre. Pan Wierzbicki już dawno powinien zrzucić sutannę jak niejaki Obirek i przestać udawać, że jest księdzem i liczy się z Ewangelią. Kolejny dyżurny "ksiądz" po Lemańskim, Bonieckim, Czajkowskim, TW Rzymianinie, TW Filozofie... trochę takiego złego ziarna zasiano, które zawsze się odzywa jak red. Szechter zadzwoni w dzwoneczek. Panu Jezusowi to oni nie wierzą, ale za to papie Franciszkowi pond wszystko! Od moralności wolą tolerancję dla grzechu i relatywizm. Ksiądz który nie mówi jasno i otwarcie: dobro/zło to nie żaden ksiądz. Ciekawe co Isakowicz-Zalewski miałby do powiedzenia na temat tej postaci?
"Nagonka"? Dobre. Pan Wierzbicki już dawno powinien zrzucić sutannę jak niejaki Obirek i przestać udawać, że jest księdzem i liczy się z Ewangelią. Kolejny dyżurny "ksiądz" po Lemańskim, Bonieckim, Czajkowskim, TW Rzymianinie, TW Filozofie... trochę takiego złego ziarna zasiano, które zawsze się odzywa jak red. Szechter zadzwoni w dzwoneczek. Panu Jezusowi to oni nie wierzą, ale za to papie Franciszkowi pond wszystko! Od moralności wolą tolerancję dla grzechu i relatywizm. Ksiądz który nie mówi jasno i otwarcie: dobro/zł... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 9 września 2020 r. o 19:46
-9
Fundamentaliści religijni podnoszą głowę ! Chcę decydować kto może pracować na uniwersytecie a kto nie ! Dokąd zmierzasz Polsko ? Polacy, dlaczego na to pozwalacie !
Avatar
Boston-terier1 / 6 dni temu o 08:17
-1
Ten koleś na zdjęciu dziwnie wygląda , jak dziewczyna .
Avatar
zemszalrafal1993@gmail.com / 12 września 2020 r. o 15:30
-2
Polecam ***s://***twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/?fbclid=IwAR1fO1no8FiMTx2Kc1HJtKG7-F-b-_Zf_7kf9mHfdD7l6sP8It_L-Za4KkI
Avatar
kjsz / 10 września 2020 r. o 08:21
+19
"Jeśli rzuca się oskarżenia i pomówienia na księdza, który staje w obronie człowieka pokrzywdzonego," (sic!) czyli jak bandyta zniszczy samochód i pobije członka klubu "Tygodnika Powszechnego" będzie też pokrzywdzoną ofiarą??
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 września 2020 r. o 22:30
+31
"Margot" jest zwykłym trollem - jajcarzem i do tego przestępcą, który zrobił karierę na zbiórkach pieniędzy od lewackich naiwniaków.
Avatar
Inka65 / 9 września 2020 r. o 21:18
+12
No cóż, skóra cierpnie na myśl, jakie rzesze zamkniętych serc i umysłów wypuści ta uczelnia do społeczeństwa. A może, jak przystało na uniwersytet, ci młodzi ludzie i rektor zaprosiliby do otwartej debaty, do spotkania, do dyskusji. Niech pojawią się argumenty, niech skonfrontują się z ewangeliczną nauką, niech spotkają się ci tęczowi ludzie, którym nie pozwala się bezpiecznie żyć we własnym kraju, których utożsamia się z przestępcami, z tymi, którzy wiedzą wszystko najlepiej i chcą dyktować innym, co mają wiedzieć i jak żyć. Czasami możliwość spojrzenia komuś w oczy, podania ręki, działa cuda. Czy w tym przypadku - nie wiem, ale środowisku, które mieni się być katolickim, czyli powszechnym, bardziej przystoi drzwi otwierać niż zamykać.
No cóż, skóra cierpnie na myśl, jakie rzesze zamkniętych serc i umysłów wypuści ta uczelnia do społeczeństwa. A może, jak przystało na uniwersytet, ci młodzi ludzie i rektor zaprosiliby do otwartej debaty, do spotkania, do dyskusji. Niech pojawią się argumenty, niech skonfrontują się z ewangeliczną nauką, niech spotkają się ci tęczowi ludzie, którym nie pozwala się bezpiecznie żyć we własnym kraju, których utożsamia się z przestępcami, z tymi, którzy wiedzą wszystko najlepiej i chcą dyktować innym, co mają wiedzieć i jak żyć. Czasami możliwo... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 20:25
-10
Widzę, że prawdziwa miłość bliźniego przebija z wypowiedzi  MariolubelskiOka , czy  qwerty38 . Prawdziwy obraz polskich katolików, którzy tak naprawdę nie mają nic wspólnego z nauką Chrystusa. Jak dobrze, że się odciąłem od tego środowiska!!!
Avatar
___K___ / 9 września 2020 r. o 20:21
-10
Lepszy ksiądz  Wierzbicki , niż profesorskie stanowisko dla pana Czarnka  ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/przemyslaw-czarnek-awansowal-profesorem-uczynil-go-poprzedni-rektor-kul,n,1000273855.html Swoją drogą ciekawe, czemu DW tak szybko zamknął możliwość komentowania pod tamtym artykułem...
Avatar
qwerty38 / 9 września 2020 r. o 20:18
-20
Słowa ks. Wierzbickiego to chyba żart. Nikt tak nie podkopuje KK jak tacy przedstawiciele jak on. Co ciekawsze, on też zawiśnie na tej samej gałęzi co jego oponenci z fundacji gdy tylko ludzie pokroju tego Margot dojdą do władzy. Mądry człowiek by to zrozumiał ale tu tytuły naukowe za mądrością nie idą.
Avatar
Mariolubelski / 9 września 2020 r. o 20:02
-11
"Ks. prof. Alfred Wierzbicki uważa, że możliwe byłoby stworzenie duszpasterstwa dla tak zwanych "osób LGBT". Jego zdaniem nie trzeba dziś już bronić żadnego "modelu" życia rodzinnego, a jedynie "wartości", które można realizować na "różne sposoby". Lawendowa mafia? Lubiący ruchać dzieci i lubiący ruchać kleryków na jednym pokładzie? Jedno i drugie powinno zostać wypalone rozpalonym żelazem. Gdyby tacy Wierzbiccy decydowali o kierunku kościoła to od dawna sataniści szczali by publicznie na ołtarze i byłoby to nazywane dialogiem ekumenicznym, a księża błogosławili by związki poliamoryczne. Rozmydlane chrześcijaństwo nie jest żadnym chrześcijaństwem tylko masońską bluźnierczą parodią. I pewnie o to chodzi. Nikt nie postuluje "nienawidzenia" homoseksualistów, to tylko ich fałszywi "obrońcy" przed nieistniejącym zagrożeniem opowiadają takie bajki. Sprzeciw budzi ideologia lgbt i uzurpowanie sobie praw politycznych. A ksiądz powinien stać co do litery na gruncie tego co głosi Rzym. Bo jak dupa jest do sra...nia, aktor jest do grania, to ksiądz jest od prawa kanonicznego przestrzegania. Prywatnie może homoseksualistom jako ludziom okazywać "miłość bliźniego" , ale grzech ma jednocześnie potępiać, bo inaczej to przebieraniec nie ksiądz.
"Ks. prof. Alfred Wierzbicki uważa, że możliwe byłoby stworzenie duszpasterstwa dla tak zwanych "osób LGBT". Jego zdaniem nie trzeba dziś już bronić żadnego "modelu" życia rodzinnego, a jedynie "wartości", które można realizować na "różne sposoby". Lawendowa mafia? Lubiący ruchać dzieci i lubiący ruchać kleryków na jednym pokładzie? Jedno i drugie powinno zostać wypalone rozpalonym żelazem. Gdyby tacy Wierzbiccy decydowali o kierunku kościoła to od dawna sataniści szczali by publicznie na ołtarz... rozwiń
Avatar
Oka / 9 września 2020 r. o 19:59
-26
Kij w bary temu wynalazkowi :magot: czy jak ta pała się wabi!! Może Szarik,a reszta artykułu nie interesuje mnie,pozdrawiam.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus w Lubelskiem. 35 nowych zakażeń. Nie żyje 93-letni pacjent SPSK1

Koronawirus w Lubelskiem. 35 nowych zakażeń. Nie żyje 93-letni pacjent SPSK1

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarł 93-letni pacjent z infekcją COVID-19 – poinformowała w niedzielę rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Mężczyzna pochodził z powiatu lubelskiego, "miał szereg chorób współistniejących".

Ponad 900 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Niedzielny raport Ministerstwa Zdrowia

Ponad 900 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Niedzielny raport Ministerstwa Zdrowia

O 910 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w kraju poinformowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. W województwie lubelskim wczoraj odnotowano 122 zakażenia, dziś – 35. W kraju zmarło 11 osób. Jest wśród nich 93-letni pacjent szpitala w Lublinie.

Budowa zamku, elekcja Kazimierza Jagiellończyka... Historia Bełżyc i okolic uwieczniona na muralu
galeria

Budowa zamku, elekcja Kazimierza Jagiellończyka... Historia Bełżyc i okolic uwieczniona na muralu

Najważniejsze wydarzenia, postacie i konteksty związane z historią Bełżyc i okolicami miasta. Wszystko to w jednym miejscu – ukazane na 40-metrowym muralu. Dziś o godz. 14 to ścienne malowidło, powstające w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego zamku w Bełżycach (ul. Zamkowa 30) zostanie oficjalnie odsłonięte.

Protest przeciwko budowie spalarni w Zamościu nie słabnie. "Takie inwestycje stygmatyzują"

Protest przeciwko budowie spalarni w Zamościu nie słabnie. "Takie inwestycje stygmatyzują"

- Nasze obawy nie są mniejsze – mówią przedstawiciele Komitetu Społecznego „Nie dla spalarni w Zamościu”. Zapowiadają, że jeszcze w tym miesiącu napiszą do ministra klimatu, który sporządza listę instalacji przeznaczonych do termicznego przekształcania odpadów komunalnych w całym kraju. Przeciwnicy planowanej inwestycji Veolii chcą by ministerstwo wiedziało o społecznym niezadowoleniu i protestach

Dogonił listonosza na ulicy Lublina z awizo w ręce, ale listu i tak nie dostał
ALARM24

Dogonił listonosza na ulicy Lublina z awizo w ręce, ale listu i tak nie dostał

– Nie wydaje mi się, żeby to było w porządku. Przecież dogoniłem listonosza, a i tak musiałem iść na pocztę – opowiada mężczyzna, który doręczyciela gonił z awizo w ręku. Co na to Poczta Polska?

O toksycznej bombie koło Lublina chcą rozmawiać w Warszawie
galeria

O toksycznej bombie koło Lublina chcą rozmawiać w Warszawie

Lubelscy politycy sprawą niebezpiecznego składowiska chcą zainteresować Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Liczą na to, że warszawscy urzędnicy pomogą finansowo w usunięciu tej toksycznej bomby.

Obie drużyny mogły wygrać i przegrać, czyli opinie po meczu Skra - Motor

Obie drużyny mogły wygrać i przegrać, czyli opinie po meczu Skra - Motor

Motor w czwartym meczu nowego sezonu po raz czwarty przegrywał do przerwy. Tym razem w Częstochowie ze Skrą 0:1. Po zmianie stron piłkarze Mirosława Hajdy znowu pokazali jednak lepszą twarz. Mogli wygrać, a ostatecznie zremisowali 1:1. Jak zawody oceniają szkoleniowcy obu klubów?

Skra – Motor 1:1. Niedosyt i radość z punktu

Skra – Motor 1:1. Niedosyt i radość z punktu

Bardzo ciekawy mecz w Częstochowie. Motor tradycyjnie już do przerwy przegrywał. Tym razem 0:1 ze Skrą. A w drugiej połowie wyrównał i miał kilka szans, żeby przechylić szalę na swoją stronę. Ostatecznie drużyny podzieliły się jednak punktami.

POM Iskra Piotrowice – Start Krasnystaw 2:1. Czwarta wygrana z rzędu

POM Iskra Piotrowice – Start Krasnystaw 2:1. Czwarta wygrana z rzędu

Trwa świetna passa beniaminka z Piotrowic. Drużyna Daniela Koczona właśnie wygrała czwarty mecz z rzędu, tym razem ze Startem Krasnystaw 2:1.

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0. Trener na kwarantannie

Stal Stalowa Wola – Lewart Lubartów 0:0. Trener na kwarantannie

W sobotnim meczu w Stalowej Woli piłkarze Lewartu musieli sobie radzić bez swojego trenera. Tomasz Bednaruk przebywa na kwarantannie. Wyjątkowo zastąpili go: asystent Dawid Pożak i trener juniorów Waldemar Bednarczyk. Tymczasowy duet szkoleniowców wywalczył cenny punkt, bo beniaminek zremisował bezbramkowo ze spadkowiczem z II ligi.

Orlęta Spomlek – Wisła Sandomierz 0:0. Zneutralizowali atuty rywali

Orlęta Spomlek – Wisła Sandomierz 0:0. Zneutralizowali atuty rywali

Podopieczni Artura Bożyka w sobotę dopisali do swojego konta jeden punkt. Biało-zieloni zremisowali z Wisłą Sandomierz 0:0. Obie drużyny nie miały zbyt wielu sytuacji, gospodarze najgroźniejsi byli dopiero w doliczonym czasie gry.

Nauczyciel z Bychawy zbudował łódź. "TyByś" już po wodowaniu [zdjęcia]
galeria

Nauczyciel z Bychawy zbudował łódź. "TyByś" już po wodowaniu [zdjęcia]

Zna go od stępki do topu, bo sam od początku do końca go wybudował. Poświęcił na to kilka lat. Projekt wziął z internetu, a imię podsunęła mu żona. Drewniany jacht „TyByś”, którego budowniczym jest Waldemar Kot, nauczyciel z Bychawy w piątek był wodowany nad Zalewem Zembrzyckim.

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0. Pierwsza porażka na wyjeździe

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 2:0. Pierwsza porażka na wyjeździe

Nie było łatwo, ale Wisła w szóstym meczu u siebie wywalczyła szósty komplet punktów. Tym razem pokonała Stal Kraśnik 2:0. Dla podopiecznych Bohdana Bławackiego to była pierwsza porażka na wyjeździe w tym sezonie.

Koronawirus. Kolejne liceum w Lublinie zawiesza lekcje

Koronawirus. Kolejne liceum w Lublinie zawiesza lekcje

Tym razem chodzi o jedną klasę w XIV LO. Poinformował o tym dyrektor zespołu szkół, w skład której wchodzi placówka.

MKS Perła – Piotrcovia 28:26. Emocje do ostatnich sekund!
galeria

MKS Perła – Piotrcovia 28:26. Emocje do ostatnich sekund!

Drugie ligowe zwycięstwo mają na swoim koncie podopieczne Kima Rasmussena. Tym razem MKS Perła Lublin po bardzo zaciętym meczu okazała się minimalnie lepsza od Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.