Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2018 r.
16:56

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora inf. prasowa
1 24 A A

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nagroda im. Profesora Zbigniewa Hołdy przyznawana jest od 7 lat osobie lub instytucji działającej na rzecz realizacji celów Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy, w szczególności działającej na rzecz poszanowania rządów prawa, demokracji konstytucyjnej oraz ochrony praw człowieka.

Jak informują organizatorzy, jest to nagroda szczególna, bo dotyczy Wszystkich Uczestników 40 dniowego Zbiorowego Protestu w Sejmie RP oraz całego środowiska osób z niepełnosprawnościami. Kapituła, przyznając nagrodę Panom Adrianowi Glince i Jakubowi Hartwichowi, chce w sposób symboliczny wesprzeć starania tego środowiska, mające na celu zwrócenie uwagi na sytuację rodziców i dzieci z niepełnosprawnościami.

Protestujący, począwszy od 18 kwietnia br., tj. dnia rozpoczęcia protestu, zostali odgrodzeni barierkami, mającymi na celu ograniczenie im możliwości swobodnego poruszania się, dostępu do pomieszczeń sanitarnych oraz świeżego powietrza. Straż Marszałkowska otrzymała również polecenie uniemożliwienia opuszczania przez protestujących wydzielonej przestrzeni.

24 maja br., w dniu rozpoczęcia obrad szczytu NATO w Sejmie RP, podczas wywieszania protestacyjnego transparentu Straż Marszałkowska użyła przymusu bezpośredniego wobec protestujących. Protest został wstrzymany przez Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych bez osiągnięcia porozumienia, protestującym natomiast zakazano wchodzenia na teren parlamentu do końca obecnej kadencji Sejmu, czyli do 2020 roku.

Adrian Glinka i Jakub Hartwich są przykładem heroicznej walki o prawa osób z niepełnosprawnościami, a także godnego opierania się wrogiej administracji sejmowej. Publicznie zabierając głos w obronie swoich praw, stali się symbolem walki o ludzką godność.

Wręczenie Nagrody im. Profesora Zbigniewa Hołdy tegorocznym laureatom - Adrianowi Glince i Jakubowi Hartwichowi, odbyła  się podczas VII Gali im. Profesora Zbigniewa Hołdy o godz. 18.30 w dniu 17 listopada 2018 r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie. 

Galę poprzedził wykład prof. Leszka Balcerowicza o godz. 17.00 - „Ustroje a warunki życia w kraju, w jakim kierunku zmierza Polska ?”

Wydarzenie organizowane było we współpracy z Urzędem Miasta Lublin oraz Województwem Lubelskim i współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zbigniew Hołda mieszkał w Lublinie.  Był prawnikiem, adwokatem, doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmował się m.in.  tematyką prawa karnego wykonawczego i prawami człowieka. Zmarł przedwcześnie w 2009 roku.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wiech / 18 listopada 2018 o 17:13
+40
Rzeczywiście bohaterowie! Matki zawiozły ich do Sejmu i robiły hucpę prawie polityczną. Ludzie nie głosujecie tylko na PIS! Aha chciałam dodać, że nasz protest nie jest polityczny! Żenada!
Avatar
Viki / 18 listopada 2018 o 18:09
+37
Ale jaja... Ale jaja... Ale Matrix... Nagroda za reportaż który być może jest prowokacją i teraz za niepolityczny protest... Ale jaja ale Matrix...
Avatar
Opiekunka mamy / 18 listopada 2018 o 18:01
+36
Ci dwaj oto Panowie to są niepełnosprawne "dzieci" . Podczas protestów s Sejmie w 2014 roku i w 2018 roku oni i ich mamy zdradziły środowisko opiekunów osób niepełnosprawnych. Wtesy i teraz żądali przywilejów tylko i wyłącznie dla siebie a nie dla wszystkich osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym , niezdolnych do samodzielnej egzystencji.Oni są chorzy od urodzenia i nie interesują ich osoby które nabyły kalectwo w wieku dorosłym. "nie wspominajcie nam o innych grupach " mówili , "my jesteśmy najbardziej pominiętą grupą społeczną" krzyczały mając świadczenie pielęgnacyjne -1477 zł + renta socjalna z tytułu niepełnosprawności 800zł + zasiłęk pielęgnacyjny -153 zł . Nie są już dziećmi ale wtedy w sejmie bronili się przed nazwaniem ich dorosłymi niepełnosprawnymi osobami bo takich osób jest więcej ale dla nich to już "inna grupa" . Żądali dodatku w kwocie 500 zł / miesiąc ale nie dla wszystkich osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności niezdolych do samodzielnej egzystencji ale tylko wyłącznie dla tych chorych od urodzenia ...póżniej dopowiedziały że jeszcze dla tych chorych od wczesnego dzieciństwa.Nie sprecyzowały kiedy to wczesne dzieciństwo się kończy żeby im pasowało akurat. Także Ci dwaj Panowioe nie zrobili nic dla osób niepełnosprawnych a już napewno nic dobrego.Wielu nawet zaszkodzili bo z powodu ich protestu w 2014 roku rząd PO-PSL odebrał świadczenie pielęgnacyjne wszystkim opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych a dla siebie wywalczyli podwyżkę ponad 100 %. Odpowiedzcie sobie sami co to za celebryci.
Ci dwaj oto Panowie to są niepełnosprawne "dzieci" . Podczas protestów s Sejmie w 2014 roku i w 2018 roku oni i ich mamy zdradziły środowisko opiekunów osób niepełnosprawnych. Wtesy i teraz żądali przywilejów tylko i wyłącznie dla siebie a nie dla wszystkich osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym , niezdolnych do samodzielnej egzystencji.Oni są chorzy od urodzenia i nie interesują ich osoby które nabyły kalectwo w wieku dorosłym. "nie wspominajcie nam o innych grupach " mówili , "my jesteśmy najbardziej pominiętą ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 o 17:16
+34
Dostali tylko dlatego, że rozdarte matki chciały dostać się do polityki uderzając w PiS. Jeżeli działo by się to za PO - żadnej "nagrody hołdy" chłopcy i ich matki by nie dostały :)
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 o 17:03
+29
ŻENADA ...
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 o 18:29
+25
To sie wykazali.
Avatar
Gość 51 / 18 listopada 2018 o 19:51
+22
Hołda się w grobie przewraca! I jeszcze Balcerowicz, który z torbami puścił niepełnosprawnych w czasach swoich rządów..
 Balcerowicz puścił z torbami większość Polaków, którzy mieli oszczędności w polskich bankach, a umorzyl kredyty tych co budowali domki i ci ostatni są mu wielce zobowiązani 
Avatar
^_^ / 18 listopada 2018 o 20:22
+19
To ten bandyta Balcerowicz jeszcze ma pomysły na życie w Polsce? Co on tym "dzieciom" dał w nagrodę... cyklonB? On tyle zrobił dla Polaków, co Stalin dla Ukraińców. Ile osób za Balcerowicza odebrało sobie życie, ilu skończyło pod mostem, no i wreszcie ilu musiało wyemigrować? Ten ciołek zafundował Polsce KATASTROFĘ DEMOGRAFICZNĄ! Ten imbecyl ekonomiczny był promotorem złodziejskiego systemu OFE. Dobrze wiedział, że to zupełnie rozwali ZUS. Dlatego nasze matki i ojcowie otrzymują obecnie jałmużnę, za którą bez naszego wsparcie nie są w stanie wyżyć. Ten bankster obrobił nasze konta bankowe. On też naciągnął Polaków na kupowanie nic niewartych udziałów NFI. Gdzie ta kasa się podziała. I to bydle jeszcze cokolwiek tłumaczy? Zniszczył życie milionom Polaków. Pamiętam jak moja rodzina przez to bydle, by się nie rozleciała. A ta durna matula zamiast mu splunąć w twarz, to śle swe trzydziestoletnie "dziecko". Balcerowicz, by ich kopami z Sejmu, by wyprowadził i nikt by niezapłakał, bo wszystkich tak ongiś traktował. Dwie reformy przeżyłem i nigdy więcej tego zwierza za sterami rządu.
To ten bandyta Balcerowicz jeszcze ma pomysły na życie w Polsce? Co on tym "dzieciom" dał w nagrodę... cyklonB? On tyle zrobił dla Polaków, co Stalin dla Ukraińców. Ile osób za Balcerowicza odebrało sobie życie, ilu skończyło pod mostem, no i wreszcie ilu musiało wyemigrować? Ten ciołek zafundował Polsce KATASTROFĘ DEMOGRAFICZNĄ! Ten imbecyl ekonomiczny był promotorem złodziejskiego systemu OFE. Dobrze wiedział, że to zupełnie rozwali ZUS. Dlatego nasze matki i ojcowie otrzymują obecnie jałmużnę, za którą bez naszego wsparcie nie s... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 o 19:30
+17
Uzupełnienie notki o Zbigniewie Hołdzie: syn oficera WP, który dotarł do Polski z I ARMIĄ LUDOWEGO WP; CZŁONEK komórki PZPR na UMCS.
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 o 16:57
+13
wolne sondy, wolne sondy
Avatar
asd / 21 listopada 2018 o 19:42
+1
zdrasTFUjtie ruskie trolle
Avatar
Ja JUS / 19 listopada 2018 o 23:54
+3
Panie Zbigniewie Hołda nie zazdroszczę Ci, byłeś symbolem prawa a teraz twoje lico HOŁDuje bezprawiu ..... brrrr. Nie jestem pewien czy w trumnie piruetów nie kręcisz.
Avatar
taka prawda / 19 listopada 2018 o 13:39
0
Myślę sobie czytając te posty, że to , niestety, prawda, zawistne, ale o co, o te kilkaset zł żeby jakoś żyć na wózku lub łóżku, podłe, niezdolne ani do współczucia ani do pomocy katolickie społeczeństwo...... ?
 święta prawda,zawistny naród jakby mógł toby ich powiesił
Avatar
Bartosz / 19 listopada 2018 o 07:34
+3
Się wykazali, od dzisiaj już są pełnosprawni i nie wymagają pomocy publicznej, wystarczyło popiłować r....a w sejmie. Nikt w ostatnich latach nie zrobił tyle złego dla osób niepełnosprawnych niż ci dwaj i ich cwane mamusie . Ci którzy pomagają nie lubią być przymuszani do niesienia pomocy a to od początku był szantaż.
Avatar
Gość / 19 listopada 2018 o 05:30
+4
Dzięki temu oprawcy targało się na życie w czasie jego rządów 5-7 000 osób rocznie.Tak podawały statystyki policyjne w rubryce "z przyczyn ekonomicznych". Całkowite zrujnowanie polskiej gospodarki na rzecz obcego kapitału,to są jego sukcesy,za ktore już dawno powinien stanąć przed plutonem egzekucyjnym.Jest pytanie:KTO JEGO ZAPRASZA I NA CZYJE POLECENIE SŁUCHA/????
Avatar
eeee / 18 listopada 2018 o 22:24
+7
Czy nagrodę za rok dostaną przedstawiciele protestujących pielęgniarek,  policjantów lub lekarzy rezydentów. Moim zdnaiem tez wykazali się odwaga i wytrwałoscią.
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 o 21:57
+2
To oni dobrze się lansują na wczasach zagranicznych i miejsca na listach wyborczych po.A apolityczny.
Avatar
M / 18 listopada 2018 o 21:07
-2
To wyjedź stąd jak ci społeczeństwo nie pasuje!
Avatar
^_^ / 18 listopada 2018 o 20:22
+19
To ten bandyta Balcerowicz jeszcze ma pomysły na życie w Polsce? Co on tym "dzieciom" dał w nagrodę... cyklonB? On tyle zrobił dla Polaków, co Stalin dla Ukraińców. Ile osób za Balcerowicza odebrało sobie życie, ilu skończyło pod mostem, no i wreszcie ilu musiało wyemigrować? Ten ciołek zafundował Polsce KATASTROFĘ DEMOGRAFICZNĄ! Ten imbecyl ekonomiczny był promotorem złodziejskiego systemu OFE. Dobrze wiedział, że to zupełnie rozwali ZUS. Dlatego nasze matki i ojcowie otrzymują obecnie jałmużnę, za którą bez naszego wsparcie nie są w stanie wyżyć. Ten bankster obrobił nasze konta bankowe. On też naciągnął Polaków na kupowanie nic niewartych udziałów NFI. Gdzie ta kasa się podziała. I to bydle jeszcze cokolwiek tłumaczy? Zniszczył życie milionom Polaków. Pamiętam jak moja rodzina przez to bydle, by się nie rozleciała. A ta durna matula zamiast mu splunąć w twarz, to śle swe trzydziestoletnie "dziecko". Balcerowicz, by ich kopami z Sejmu, by wyprowadził i nikt by niezapłakał, bo wszystkich tak ongiś traktował. Dwie reformy przeżyłem i nigdy więcej tego zwierza za sterami rządu.
To ten bandyta Balcerowicz jeszcze ma pomysły na życie w Polsce? Co on tym "dzieciom" dał w nagrodę... cyklonB? On tyle zrobił dla Polaków, co Stalin dla Ukraińców. Ile osób za Balcerowicza odebrało sobie życie, ilu skończyło pod mostem, no i wreszcie ilu musiało wyemigrować? Ten ciołek zafundował Polsce KATASTROFĘ DEMOGRAFICZNĄ! Ten imbecyl ekonomiczny był promotorem złodziejskiego systemu OFE. Dobrze wiedział, że to zupełnie rozwali ZUS. Dlatego nasze matki i ojcowie otrzymują obecnie jałmużnę, za którą bez naszego wsparcie nie s... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 o 20:08
-6
Myślę sobie czytając te posty, że to , niestety, prawda, zawistne, ale o co, o te kilkaset zł żeby jakoś żyć na wózku lub łóżku, podłe, niezdolne ani do współczucia ani do pomocy katolickie społeczeństwo...... ?
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stacja kolejowa "Lublin" zmieni nazwę. Radni byli za

Stacja kolejowa "Lublin" zmieni nazwę. Radni byli za 0 2

Rada Miasta jednogłośnie opowiedziała się dzisiaj za przemianowaniem kolejowej stacji Lublin na „Lublin Główny”

Banery z nagimi mężczyznami w Świdniku. Radny: "Trzeba być naprawdę zboczeńcem, żeby coś takiego postawić na rondzie"
galeria

Banery z nagimi mężczyznami w Świdniku. Radny: "Trzeba być naprawdę zboczeńcem, żeby coś takiego postawić na rondzie" 0 2

Zdjęcie roznegliżowanych mężczyzn wykonane w 2011 r. podczas parady miłości w Paryżu znalazło się na banerach rozstawionych w centrum Świdnika. To odpowiedź na billboard prezentowany od ponad tygodnia przy ul. Racławickiej 28. – Moim zdaniem trzeba być naprawdę "zboczeńcem", żeby coś takiego postawić na rondzie w centrum miasta – oburza się radny Mariusz Wilk.

Biała Podlaska: Straż Miejska z nowym samochodem, stary dostanie schronisko

Biała Podlaska: Straż Miejska z nowym samochodem, stary dostanie schronisko 0 0

Straż Miejska w Białej Podlaskiej dostała od Urzędu Miasta samochód do patroli. To volkswagen transporter.

Weekend majowy 2019. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa gotowa do drogi

Weekend majowy 2019. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa gotowa do drogi 0 0

28 kwietnia na tory wyjedzie Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa.

Matura 2019: Maturzyści mają już wolne. Z wyjątkiem jednej szkoły w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Matura 2019: Maturzyści mają już wolne. Z wyjątkiem jednej szkoły w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Tegoroczni maturzyści – w większości – zakończyli już naukę w technikach i liceach. Przed nimi tydzień przerwy przed egzaminem dojrzałości. Dla jednych to czas intensywnej nauki, dla innych – odpoczynku.

Majówka 2019: Spływ kajakowy Wieprzem
2 maja 2019, 9:00

Majówka 2019: Spływ kajakowy Wieprzem 0 0

W długi weekend majowy w Puławach nie zabraknie atrakcji. Jedną z nich będzie spływ kajakowy po rzece Wieprz. Centrum Informacji Turystycznej (al. Królewska 4) zaprasza 2 maja o godz. 9.

 Konkursu Piosenki Angielskiej „Happy Kids” [zdjęcia]
galeria

Konkursu Piosenki Angielskiej „Happy Kids” [zdjęcia] 0 0

Oliwia Gacan i Maria Sobczyk wygrały XI edycję Konkursu Piosenki Angielskiej „Happy Kids” zorganizowanego przez Niepubliczne Przedszkole „Krasnal” w Turce.

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku
26 kwietnia 2019, 17:00

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku 0 0

Państwowe Muzeum na Majdanku tradycyjnie włącza się w projekt Sezon Lublin. W tym roku Instytucja przygotowała ofertę, w ramach której będzie można uczestniczyć w spacerach, wykładach i ciekawych spotkaniach. Start już 26 kwietnia.

Kontestujące IMPRO w Chatce Żaka
27 kwietnia 2019, 12:00

Kontestujące IMPRO w Chatce Żaka 0 0

Już po raz drugi w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się spotkanie z improwizacją "Kontestujące IMPRO". Tym razem wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia o godz. 12.

Jan Kondrak, Izabela Szafrańska, Tadeusz Kwinta. Startuje WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym
27 kwietnia 2019, 19:00
galeria

Jan Kondrak, Izabela Szafrańska, Tadeusz Kwinta. Startuje WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym 0 0

Już w sobotę w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się WpółDrogi Festival, łączący różne sztuki sceniczne, gatunki i stylistyki. Na scenie Dawnej Synagogi przy ul. Lubelskiej nie zabraknie teatru i wyjątkowych muzycznych brzmień. 3. edycja imprezy potrwa do 4 maja.

Radni PiS przegrali potyczkę o górki czechowskie

Radni PiS przegrali potyczkę o górki czechowskie 0 37

Rada Miasta nie uchyliła dzisiaj uchwały o rozpoczęciu prac nad zmianą planu zagospodarowania górek czechowskich. Jej uchylenie zaproponowali radni opozycyjnego klubu PiS. Ich pomysł został zdjęty z porządku obrad głosami klubu prezydenta Krzysztofa Żuka.

Szef lubelskiego PiS głosował za odwołaniem minister Zalewskiej. Opozycja dziękuje
film

Szef lubelskiego PiS głosował za odwołaniem minister Zalewskiej. Opozycja dziękuje 0 14

W nocnym głosowaniu Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności minister edukacji Annie Zalewskiej. Za jego przyjęciem głosował tylko jeden poseł Prawa i Sprawiedliwości, szef lubelskich struktur partii Krzysztof Michałkiewicz.

Koncert Harcerskiego Zespołu Muzycznego Arse w DK LSM
30 kwietnia 2019, 18:30

Koncert Harcerskiego Zespołu Muzycznego Arse w DK LSM 0 0

Z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia Harcerski Zespół Muzyczny Arse zaprezentuje specjalny koncert. Wydarzenie odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a).

Premier Mateusz Morawiecki w Świdniku: "Część produkcji będzie się odbywać tutaj" [zdjęcia]
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Świdniku: "Część produkcji będzie się odbywać tutaj" [zdjęcia] 0 22

W Zakładach Lotniczych PZL-Świdnik została dzisiaj podpisana umowa na dostawę śmigłowców AW 101 dla Marynarki Wojennej RP.

Oklejanie samochodów - odmień swoje auto lub flotę swojej firmy!

Oklejanie samochodów - odmień swoje auto lub flotę swojej firmy! 0 0

firmy! Oklejanie samochodów jest znakomitym sposobem na zmianę wyglądu auta - na przykład umieszczenie na nim elementów dekoracyjnych lub reklamy twojej firmy. Jest to rozwiązanie proste, skuteczne i w pełni odwracalne, dlatego cieszy się coraz większą popularnością.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.