Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2020 r.
18:59

Lublin: Urzędnicy przeniosą się do nowego budynku. Najpierw jednak powstanie jego projekt za 2 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
15 93 A A
Nowy gmach ma mieć siedem kondygnacji, 29 metrów wysokości i podziemny parking
Nowy gmach ma mieć siedem kondygnacji, 29 metrów wysokości i podziemny parking (fot. Wizualizacja: Urząd Miasta Lublin)

Ponad 2 mln zł ma kosztować samo zaprojektowanie siedziby Urzędu Miasta przy Leszczyńskiego 20, gdzie stary biurowiec ma być zastąpiony nowym. Zgodnie z uchwalonym budżetem miasta, jego rozbiórka powinna się zacząć jeszcze w tym roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy biurowiec przy Leszczyńskiego 20 ma być większy, nowocześniejszy i bardziej praktyczny od wysłużonego budynku z 1972 r. Stary gmach niebawem ma być opróżniony, bo od kwietnia zatrudnieni tu urzędnicy będą pracować przy ul. Spokojnej 2 – w biurowcu firmy Orion, od której Urząd Miasta wynajął całe piętro (w sumie 3 350 mkw.). Za każdy metr samorząd ma płacić Orionowi 67,65 zł miesięcznie. Umowa jest zawarta na 10 lat, ale z możliwością wcześniejszego jej rozwiązania po upływie 5 lat, z zachowaniem rocznego okresu wypowiedzenia.

Do tego czasu gotowa powinna być nowa siedziba Urzędu Miasta przy Leszczyńskiego 20.

– Mamy nadzieję, że do 2023 r. wprowadzą się tam komórki organizacyjne urzędu – mówił sekretarz miasta, Andrzej Wojewódzki na grudniowym posiedzeniu Rady Miasta, na którym zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta 3 mln zł na przygotowania do budowy nowego biurowca. W budżecie zapisano, że są to pieniądze na „rozbiórkę istniejącego budynku i opracowanie projektu budowlano-wykonawczego”.

Przetarg na zaprojektowanie nowego biurowca powinien być ogłoszony w pierwszym kwartale bieżącego roku. Taki termin znalazł się w opublikowanym przez Ratusz oficjalnym harmonogramie miejskich przetargów. Również z tego dokumentu można się dowiedzieć, że orientacyjna wartość kontraktu na prace projektowe to prawie 2,2 mln zł.

Kiedy można się spodziewać gotowego projektu? Kiedy zacznie się rozbiórka? Czy jej wykonawca będzie wybierany osobno, czy też wyburzenie będzie jednym z zadań firmy, która dostanie zlecenie na budowę nowego biurowca? Te pytania Ratusz pozostawia na razie bez odpowiedzi.

– Inwestycja przy ul. Leszczyńskiego 20 znajduje się na wstępnym etapie procedur przygotowawczych. Urząd prowadzi analizę dostępnych możliwości, stąd w tym momencie nie jest jeszcze możliwe podanie ani terminu, ani zakresu przetargu – stwierdza Monika Głazik z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Ogłoszona została już za to wstępna koncepcja nowego obiektu. Wynika z niej, że gmach będzie mieć siedem kondygnacji, 29 metrów wysokości i będzie wyposażony w podziemny parking. Główne wejście znajdzie się od ul. Leszczyńskiego, ale dostępne ma być również wejście od Ogrodu Saskiego. Powierzchnia użytkowa budynku została oszacowana na 13,8 tys. mkw., z czego 6,3 tys. mkw. ma zająć powierzchnia biurowa.

Całkowity koszt wymiany jednego budynku na drugi szacowany jest na 60 mln zł.

Do przeprowadzki

W biurowcu przy Spokojnej 2 mają działać od kwietnia: Wydział Spraw Administracyjnych, Wydział Zdrowia i Profilaktyki, Urząd Stanu Cywilnego oraz Biuro Obsługi Inwestorów. Dla interesantów przygotowano tutaj cztery poczekalnie.

e-Wydanie

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2020 o 22:05
+34
w tym mieście najlepiej nic nie remontować ani nie budować żeby się narazić grupce wiecznych malkontentów
Avatar
Gość / 7 stycznia 2020 o 20:52
+33
Jako stały bywalec w wydziale komunikacji zmiany akurat uważam, że są na plus. Wreszcie nie ma kolejek, można szybko i od ręki załatwić swoją sprawę. Tak powinny działać wszystkie urzędy w Polsce!!!! Szybko i sprawnie!!!!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2020 o 22:02
+32
standardowo na forum sami projektanci co takie projekty robią za przysłowiową flaszkę wódki i słoik ogórków :)
Avatar
, / 7 stycznia 2020 o 21:25
+31
Mam wrażenie, że ludzie mają tutaj problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Napisali czarno na biały, że te 2mln to prace projektowe i k o s z t y r o z b i ó r k i. Czyli przygotowania terenu pod budowę, wszystkie prace związane zburzeniem, uprzątnięciem, czyli wywożenie całego gruzu, prace podziemne czyli przygotowanie kanalizacji, prądu itp... jeżeli komuś się wydaje, że 2 mln na prace w takim miejscu to dużo, to niech zakłada firmę i składa projekt, bierze udział w przetargu, a potem niech pracuje za darmo, bo samo rozpieprzenie starego urzędu będzie spokojnie kosztowało ponad ćwierć miliona, to dodajcie sobie potem resztę prac. A jak ktoś jest taki mądry niech znajdzie mi gdzie zrealizowano taniej taką inwestycję.
Mam wrażenie, że ludzie mają tutaj problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Napisali czarno na biały, że te 2mln to prace projektowe i k o s z t y r o z b i ó r k i. Czyli przygotowania terenu pod budowę, wszystkie prace związane zburzeniem, uprzątnięciem, czyli wywożenie całego gruzu, prace podziemne czyli przygotowanie kanalizacji, prądu itp... jeżeli komuś się wydaje, że 2 mln na prace w takim miejscu to dużo, to niech zakłada firmę i składa projekt, bierze udział w przetargu, a potem niech pracuje za darmo, bo samo rozpieprzenie starego u... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2020 o 20:46
+29
Te clickbaitowe tytuły rodem z najtańszych brukowców są najlepsze :)))
Avatar
q / 7 stycznia 2020 o 22:31
+28
Żuk śmieje się Wam w twarz, a Wy go popieracie. Ogromna kwota ponad 2 mln zł za zaprojektowanie budynku dla urzędników. 
 Przestań kłamać! Wyraźnie powiedzieli, że to pieniądze na " rozbiórkę istniejącego budynku i opracowanie projektu budowlano-wykonawczego", a nie SAM PROJEKT!
Avatar
Gość / 7 stycznia 2020 o 20:45
+28
biedny japolanek każdy wieczór spędza na hejtowaniu Żuka w internecie, nic tylko współczuć takim frustratom
Avatar
Gość / 7 stycznia 2020 o 19:46
+27
PiSowskie trolle zdecydujcie się w końcu. Wynajmują od kogoś - źle, budują własny - jeszcze gorzej. Jest jakiś wariant który wam odpowiada? Czy tępo krytykujecie każde rozwiązanie bo takie przyszły rozkazy z centrali?
Avatar
Ja / 7 stycznia 2020 o 21:39
+26
Barany a kto wył jak w Świdniku za 13 mln budowano UM tylko lewi z wolkiem i ociną, a teraz z można z przyjemnością przyjść i sprawę załatwić a i pracownicy mają ludzkie warunki
Avatar
piko / 7 stycznia 2020 o 19:53
+26
PiSowskie trolle zdecydujcie się w końcu. Wynajmują od kogoś - źle, budują własny - jeszcze gorzej. Jest jakiś wariant który wam odpowiada? Czy tępo krytykujecie każde rozwiązanie bo takie przyszły rozkazy z centrali?
 raczej to drugie
Avatar
Gość / 10 stycznia 2020 o 18:17
0
W jednej części artykułu: „Przetarg na zaprojektowanie nowego biurowca powinien być ogłoszony w pierwszym kwartale bieżącego”, zaś w drugiej: „Ogłoszona została już za to wstępna koncepcja nowego obiektu”-to co, ktoś wykonał koncepcję, a projekt na podstawie koncepcji opracuje ktoś inny , a prawa autorskie itd itp, to jakaś parodia!!!
Avatar
Nie rozumiem / 8 stycznia 2020 o 20:07
+6
Skąd oni wzięli takie stawki za projektowanie. Stawka normalna to 100 zł/m2 pow użytkowej więc nie powinno być to więcej niż 1,4 mln zł brutto . A swoją drogą to zaraz CBA tam wkroczy jak w sprawie Zana, bo przecież projektant korzysta ze znajomości w Urzędzie Miejskim , ba pewnie się powoływał na kogoś tam....Stawka za najem Wieniawskiej jest też mocno wygórowana. To ciekawe , że czasami urząd lekka rączką wydaje ogromne pieniądze a jak ma zwrócić za coś kasę przeciętnemu Kowalskiemu to walczy jak lew o każdą złotówkę , a nie daj boże spóźnić się z podatkami to zaraz straszą komornikiem i nawet 5 zł odsetek nie odpuszczą ...
Skąd oni wzięli takie stawki za projektowanie. Stawka normalna to 100 zł/m2 pow użytkowej więc nie powinno być to więcej niż 1,4 mln zł brutto . A swoją drogą to zaraz CBA tam wkroczy jak w sprawie Zana, bo przecież projektant korzysta ze znajomości w Urzędzie Miejskim , ba pewnie się powoływał na kogoś tam....Stawka za najem Wieniawskiej jest też mocno wygórowana. To ciekawe , że czasami urząd lekka rączką wydaje ogromne pieniądze a jak ma zwrócić za coś kasę przeciętnemu Kowalskiemu to walczy jak lew o każdą złotówkę , a nie daj boże sp... rozwiń
Avatar
Mania / 8 stycznia 2020 o 17:34
+10
Ta działka po wyburzeniu jest dla dewelopera i tam nie będzie żadnego biurowca bo łysek ma jeszcze wynająć resztę biurowca przy spokojnej, handel kwitnie a Lublin się zadłuża.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2020 o 16:24
+5
Zobaczcie co się dzieje wydziale komunikacji. Budynek świeci pustkami-boom sprowadzania samochodów i młodych kierowców(z wyżu demograficznego) co to dzień po "zdanym egzaminie" biegli po prawo jazdy już sie skończył. Teraz każdy urzedas a raczej pierdzistołek(np referent i jego zastępca???) w wydziale komunikacji na swoim biurku moze zrobić szwedzki stół. Bezczelnościa w tej instytucji jest parking 5zł/dziesięć, trzydzieści, pięcdziesiąt, sto minut!!!!!!!. Opłate pobiera firma znajomego Łysego zamiast do budzetu Lublina.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2020 o 13:56
+12
Jakim cudem rachunki za śmieci są w Lublinie wyższe niż u Niemców?
Avatar
Analiza KT / 8 stycznia 2020 o 13:09
+2
Kurczę, fajnie byłoby gdyby kontynuowali lubelska tradycje ogrodów na tarasach zamiast bezdusznego dachu.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2020 o 11:33
+2
Jak urzędy zamknięte są w czasie Świat przez tydzień ludzie żyją, to myślę, że przeżyją również resztę roku.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2020 o 11:20
+3
Lublinianin MM urzędy muszą być lokowane w centralnych miejscach, tak żeby wszyscy mieli do nich stosunkowo równą odległość i jednakowy dostęp. Tak jest sprawiedliwie. Chyba nie wymagasz, żeby starsza osoba mieszkająca np: na Gęsiej była zmuszona jechać 1,5h przez całe miasto np: na Felin, żeby coś załatwić w urzędzie? Także wg mnie pomysł z lokowaniem urzędów na obrzeżach miasta jest nietrafiony.
Avatar
Jurka / 8 stycznia 2020 o 10:56
+5
Widzę, że zdania odnośnie tej inwestycji są podzielone i w zasadzie się nie dziwię. Projekt nie pasuje do budynków obok, no i jak nie ma być dojazdu, to po co to? Żeby urzędnicy mieli spokój? Sama inicjatywa może i jest potrzebna, ale warto przemyśleć lokalizację Tak mi się zdaje, ale każdy ma prawo mieć inne zdanie. Zobaczymy, jak to wyjdzie finalnie. ***s://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-lublin/
Avatar
romek / 8 stycznia 2020 o 10:31
+8
PiSowskie trolle zdecydujcie się w końcu. Wynajmują od kogoś - źle, budują własny - jeszcze gorzej. Jest jakiś wariant który wam odpowiada? Czy tępo krytykujecie każde rozwiązanie bo takie przyszły rozkazy z centrali?
To trzeba było budować nawet na kredyt na miejskiej działce sprzedanej Leńczukowi i teraz mieć swoje i rate na poziomie raty wynajmu. Te szopki z forsowaniem najmu od byłych kolegów z ratusza na 10 lat powinny doprowadzić winnych do oskarżenia o defraudację publicznych pieniędzy. Takich konfidentów wybraliście w wyborach samorządowych i takich macie. Przynajmniej koncercik lalala nanana bedzie "za darmo" tzn z waszych podatów.
  Pogłębiają się podziały gospodarcze w Polsce. Cztery regiony śrubują wynik całego kraju   (flickr.co PKB na jednego mieszkańca wynosi ponad 121 tys. złotych. Dla całej Polski - ok. 55 Województwa wielkopolskie, śląskie i dolnośląskie wraz z Warszawą jako jedyne regiony w Polsce osiągnęły wynik wzrostu PKB powyżej średniej dla całego kraju. Te cztery regiony wspólnie złożyły się na niemal połowę całego wyniku PKB Polski. Dla porównania : dziewięć najbiedniejszych województw "dorzuciło" do gospodarki mniej niż 5 proc. Najgorsze wyniki zanotowały województwa lubelskie i warmińsko-mazurskie. Ich wyniki to odpowiednio: 67,4 proc. i 68,7 proc. średniej. Tak wynika z danych GUS-u, które przeanalizował "Puls Biznesu". Pogłębiają się podziały gospodarcze w Polsce. Cztery regiony śrubują wynik całego kraju   (flickr.co PKB na jednego mieszkańca wynosi ponad 121 tys. złotych. Dla całej Polski - ok. 55 Województwa wielkopolskie, śląskie i dolnośląskie wraz z Warszawą jako jedyne regiony w Polsce osiągnęły wynik wzrostu PKB powyżej średniej dla całego kraju. Te cztery regiony wspólnie złożyły się na niemal połowę całego wyniku PKB Polski. Dla porównania : dziewięć najbiedniejszych województw "dorzuciło" do gospodarki mniej niż 5 proc. Najgorsze wyniki zanotowały województwa lubelskie i warmińsko-mazurskie. Ich wyniki to odpowiednio: 67,4 proc. i 68,7 proc. średniej. Tak wynika z danych GUS-u, które przeanalizował "Puls Biznesu".
  Pogłębiają się podziały gospodarcze w Polsce. Cztery regiony śrubują wynik całego kraju   (flickr.co PKB na jednego mieszkańca wynosi ponad 121 tys. złotych. Dla całej Polski - ok. 55 Województwa wielkopolskie, śląskie i dolnośląskie wraz z Warszawą jako jedyne regiony w Polsce osiągnęły wynik wzrostu PKB powyżej średniej dla całego kraju. Te cztery regiony wspólnie złożyły się na niemal połowę całego wyniku PKB Polski. Dla porównania : dziewięć najbiedniejszych województw "dorzuciło" do ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szkolili się przez ferie i już są żołnierzami. Przysięga wojskowa w centrum Świdnika [zdjęcia]
galeria

Szkolili się przez ferie i już są żołnierzami. Przysięga wojskowa w centrum Świdnika [zdjęcia] 22 17

Kolejni żołnierze - ochotnicy złożyli w niedzielę w Świdniku przysięgę wojskową i zasilili szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu
ZDJĘCIA

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu 16 13

Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Z takimi konsekwencjami prawnymi musi się liczyć 54-latek zatrzymany przez policjantów w Białej Podlaskiej.

Twierdził, że chce pomóc, a okradł 81-latkę. Złodziej został zatrzymany

Twierdził, że chce pomóc, a okradł 81-latkę. Złodziej został zatrzymany 0 0

Najpierw zaoferował pomoc przy pracach w gospodarstwie, później pożyczył 4 zł, a na koniec okradł 81-letnią kobietę. Sprawcy grozi kara więzienia do 10 lat.

Ksiądz z Lublina o wizycie duszpasterskiej: Nie chodzimy po kolędzie, żeby zbierać pieniądze
Magazyn

Ksiądz z Lublina o wizycie duszpasterskiej: Nie chodzimy po kolędzie, żeby zbierać pieniądze 45

Rozmowa z księdzem Robertem Śliżem z archidiecezji lubelskiej o tym, jak wygląda wizyta duszpasterska

Komunikacja miejska w Białaj Podlaskiej. Bilety będzie można kupić w biletomatach

Komunikacja miejska w Białaj Podlaskiej. Bilety będzie można kupić w biletomatach 1 3

Bilety komunikacji miejskiej będzie można kupić w biletomatach. Dwa urządzenia stanęły na przystankach przy ulicy Terebelskiej oraz Narutowicza.

Pijany kierowca uderzył w bariery energochłonne. Miał blisko 2,5 promila alkoholu [zdjęcia]

Pijany kierowca uderzył w bariery energochłonne. Miał blisko 2,5 promila alkoholu [zdjęcia] 0 3

23-letni kierowca hondy stracił panowanie nad autem i wjechał w bariery energochłonne. Do zdarzenia doszło w sobotę rano w Radzyniu Podlaskim, na skrzyżowaniu ul. Międzyrzeckiej i Pomiarowej. Mieszkaniec gminy Kąkolewnica był pijany.

Żona policjanta choruje na białaczkę. Funkcjonariusze apelują o oddawanie krwi

Żona policjanta choruje na białaczkę. Funkcjonariusze apelują o oddawanie krwi 43 4

Po raz kolejny policjanci z Krasnegostawu organizują zbiórkę krwi dla żony jednego z swoich kolegów – Izabeli Kowalik. Kobieta choruje na białaczkę. Zbiórkę krwi zaplanowano na początku lutego w dwóch miastach - Krasnymstawie i Zamościu.

"Chciał tylko zaatakować" samochód. Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw

"Chciał tylko zaatakować" samochód. Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw 8 7

Nie przejął się sądowym zakazem i pijany pojechał na stację paliw. Później tłumaczył policjantom, że "chciał tylko zatankować paliwo do swojego auta". 42-letni kierowca busa miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Rodzinna tragedia w Chełmie. 14-latek zabił macochę, a jej syna ciężko zranił nożem?
NOWE INFORMACJE

Rodzinna tragedia w Chełmie. 14-latek zabił macochę, a jej syna ciężko zranił nożem? 83 6

Dramat w Chełmie. 14-latek zabił nożem macochę i ciężko ranił przyrodniego brata. Później uciekł z domu.

Nie żyje ugodzona nożem 39-letnia kobieta. 14-latka pilnuje w szpitalu policja

Nie żyje ugodzona nożem 39-letnia kobieta. 14-latka pilnuje w szpitalu policja 29 10

Nie żyje 39-letnia mieszkanka Chełma, która została ugodzona nożem. Do szpitala został przewieziony także zraniony 18-letni syn kobiety. W sprawie został zatrzymany 14-letni chłopak.

Studenci wracają do Polski po wizycie w Wuhan w Chinach. MSZ uspokaja ws. zagrożenia groźnym wirusem
film

Studenci wracają do Polski po wizycie w Wuhan w Chinach. MSZ uspokaja ws. zagrożenia groźnym wirusem 1 12

Po Polski mają przylecieć studenci z Politechniki Rzeszowskiej, którzy przebywali w chińskim mieście Wuhan, które jest centrum epidemii koronawirusa 2019-nCoV. Władze uspokajają, że warszawskie Lotnisko Chopina zapewnia, że jest odpowiednio przygotowane na przybycie podróżnych.

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czy 26 stycznia zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czy 26 stycznia zrobimy zakupy? 5 2

Dzisiaj jest pierwsza niedziela handlowa w 2020 roku, po zmianie przepisów. W sumie w bieżącym roku będzie zaledwie siedem niedziel, kiedy nie będzie obowiązywać zakaz handlu.

Jeszcze drożej za odpady? Nowe stawki i zasady. "Było bardzo burzliwe posiedzenie"
ZAMOŚĆ

Jeszcze drożej za odpady? Nowe stawki i zasady. "Było bardzo burzliwe posiedzenie" 2 16

W poniedziałek radni będą się musieli zmierzyć z problemem opłat za śmiecie. Nowe, wyższe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązują zaledwie od początku stycznia. Prezydent chce je podnieść. Kolejny pomysł to zmiana metody ich naliczania. Już na posiedzeniach komisji działających w radzie miasta było burzliwie.

Biała Samorządowa: Decyzja wojewody była polityczna. Ale miasto posłuchało jego uwag

Biała Samorządowa: Decyzja wojewody była polityczna. Ale miasto posłuchało jego uwag 0 20

Miasto skieruje uchwałę "żłobkową" do konsultacji Rady Rodziców. Tymczasem, radni Białej Samorządowej uważają że decyzja wojewody, który unieważnił tę uchwałę, była polityczna.

Człowiek z Lublina i jego brzmienie. Współpracuje z uznanymi muzykami z całego świata
Magazyn

Człowiek z Lublina i jego brzmienie. Współpracuje z uznanymi muzykami z całego świata 37 1

- Cieszę się, że znani muzycy potrafią docenić moją pracę. Dla mnie najważniejsze jest to, że po tylu latach człowiek z Lublina zdobył sobie uznanie - Rozmowa z Grzegorzem Kulawiakiem, producentem i realizatorem muzycznym, właścicielem lubelskiego studia SinMix oraz byłym basistą grupy Ravendusk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.