Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2018 r.
20:39

Napluł w twarz muzułmańskiej uczennicy w Lublinie. 42-latek usłyszał wyrok

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 27 A A

Dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz grzywna. To kara dla 42-latka, który napluł w twarz młodej muzułmance. Uczennica zwiedzała Lublin ze szkolną wycieczką.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyrok w tej sprawie zapadł w czwartek, w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Wcześniej Mirosław P. przyznał się do winy i postanowił dobrowolnie poddać się karze 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Do tego należy doliczyć 1500 zł grzywny i drugie tyle nawiązki na rzecz pokrzywdzonej. Mirosław P. ma również przeprosić Damlę U.

Pokrzywdzona w sprawie to uczennica jednego z berlińskich liceów. Latem ubiegłego roku odwiedziła Lublin. Brała udział w programie, który miał pogłębić wiedzę młodzieży na temat Holokaustu i problemów migracji. W wyjeździe uczestniczyli głównie uczniowie, którzy urodzili się w Niemczech, ale pochodzą z krajów muzułmańskich.

W pobliżu pl. Litewskiego do nastolatki z chustą na głowie podszedł mężczyzna i napluł jej w twarz. Koledzy Damli U. podbiegli do stojącego w pobliżu patrolu policji. Prosili o interwencję, ale bezskutecznie. Jak wynika z policyjnych dokumentów - przez „barierę językową”. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, śledczy wszczęli jednak postępowanie.

Mirosław P. tłumaczył podczas późniejszego przesłuchania, że feralnego dnia był sfrustrowany, bo bezskutecznie szukał nowej pracy. Zdenerwował go widok muzułmanki. – Wyładowałem na niej swoją frustrację – przyznał 42-latek i wyraził skruchę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 20:56
Po to przecież przyjechała do Lublina. No to praktyki zaliczone..a na serio to straszny wstyd. Choć otoczenie plującego pewnie dumne z kolegi. Żenada po Polsku.
Avatar
m / 22 grudnia 2018 r. o 08:57
Ćwok i tyle. Ciekwe, czy w domu podobnie się nie zachowuje.  Niestety, przy niektórych Polakach wychodzi prymitywizm. Wstyd.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 21:08
Jak w strefie gazy osadnicy z pekesami plują i rzucają w Palestyńskie Dzieci kamieniami i nie ma procesów to jet dobrze???
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 20:53
Piszecie o ty m 10- ty raz i co nie jest to szczucie społeczeństwa? Goebbelsowskie metody niemieckiej prasy w Polsce. Może napiszcie coś o atakach nazistów w Niemczech? Co nie wolno wam poruszać tych tematów?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 21:07
szwabska papierowa gadzina jątrzy ,nawet sie do kibla nie nadajecie
Avatar
nay / 22 grudnia 2018 r. o 13:03
Jak czytam komentarze niektórych, to jestem i przerażony i załamany. Czy niektórzy z was naprawdę nie rozumieją, że każdy jest równy bez względu na kolor skóry czy wyznanie? Co usprawiedliwia zachowanie jakiegoś idioty,który pluje dziecku w twarz?  Tak się rodził m.in faszyzm. Niektórzy w was powinni naprawdę puknąc się w ten zakuty łeb. Jak widzę kciuki popierające ten incydent, to ręce mi opadają.  Wszystkim weołych świąt i odrobinę refleksji
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 08:06
Wstyd z powodu tego bydlaka i wstyd z powodu waszych wpisów i plusów. Skąd w Polsce wzięło sie tyle nienawiści i głupoty?
Avatar
max / 22 grudnia 2018 r. o 07:25
i wie że do Polski z rodziną nie powinna przyjeżdżać
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 r. o 22:54
dzicz islamska jak jej sie coś nie podoba ,to obcina głowy,jak ostatnio 2 durnym laskom ze skandynawii,a my tu sie jaramy ,że ktoś kogoś opluł ,bzdety i lewacki bełkot,myslicie w tej gazecie ,że zduraczeni jesteśmy waszym wszawym marxizmem i leninizmem?
Avatar
xxx / 23 grudnia 2018 r. o 08:43
Jak czytam komentarze niektórych, to jestem i przerażony i załamany. Czy niektórzy z was naprawdę nie rozumieją, że każdy jest równy bez względu na kolor skóry czy wyznanie? Co usprawiedliwia zachowanie jakiegoś idioty,który pluje dziecku w twarz? Tak się rodził m.in faszyzm. Niektórzy w was powinni naprawdę puknąc się w ten zakuty łeb. Jak widzę kciuki popierające ten incydent, to ręce mi opadają. Wszystkim weołych świąt i odrobinę refleksji
 Jak ci sie podoba tak w innych krajach to jedż a doświadczysz przyjażni ze strony innych ludzi. Puknij sie ty w łep sam bo nic nie wiesz co sie zije wokoł cibie zobacz co robia we franji niemczech ilu ludzie niewinnych ginie?.Jadąc do naszego kraju powinna wiedzieć jakie są zasady i obyczaje u nas a nie przenosić swoich do nas. Jesteś katolikiem to zobacz co sie dzieje na zachodzie nawet ze Swiętami Bożego Narodzenia jak nie wiesz  trudno. Rece ci opadają  to jak jesteś chłopem to niech ci i interes opadnie.
 Jak ci sie podoba tak w innych krajach to jedż a doświadczysz przyjażni ze strony innych ludzi. Puknij sie ty w łep sam bo nic nie wiesz co sie zije wokoł cibie zobacz co robia we franji niemczech ilu ludzie niewinnych ginie?.Jadąc do naszego kraju powinna wiedzieć jakie są zasady i obyczaje u nas a nie przenosić swoich do nas. Jesteś katolikiem to zobacz co sie dzieje na zachodzie nawet ze Swiętami Bożego Narodzenia jak nie wiesz  trudno. Rece ci opadają  to jak jesteś chłopem to niech ci i interes opadnie. rozwiń
Avatar
xxx / 23 grudnia 2018 r. o 08:43
Jak czytam komentarze niektórych, to jestem i przerażony i załamany. Czy niektórzy z was naprawdę nie rozumieją, że każdy jest równy bez względu na kolor skóry czy wyznanie? Co usprawiedliwia zachowanie jakiegoś idioty,który pluje dziecku w twarz? Tak się rodził m.in faszyzm. Niektórzy w was powinni naprawdę puknąc się w ten zakuty łeb. Jak widzę kciuki popierające ten incydent, to ręce mi opadają. Wszystkim weołych świąt i odrobinę refleksji
 Jak ci sie podoba tak w innych krajach to jedż a doświadczysz przyjażni ze strony innych ludzi. Puknij sie ty w łep sam bo nic nie wiesz co sie zije wokoł cibie zobacz co robia we franji niemczech ilu ludzie niewinnych ginie?.Jadąc do naszego kraju powinna wiedzieć jakie są zasady i obyczaje u nas a nie przenosić swoich do nas. Jesteś katolikiem to zobacz co sie dzieje na zachodzie nawet ze Swiętami Bożego Narodzenia jak nie wiesz  trudno. Rece ci opadają  to jak jesteś chłopem to niech ci i interes opadnie.
 Jak ci sie podoba tak w innych krajach to jedż a doświadczysz przyjażni ze strony innych ludzi. Puknij sie ty w łep sam bo nic nie wiesz co sie zije wokoł cibie zobacz co robia we franji niemczech ilu ludzie niewinnych ginie?.Jadąc do naszego kraju powinna wiedzieć jakie są zasady i obyczaje u nas a nie przenosić swoich do nas. Jesteś katolikiem to zobacz co sie dzieje na zachodzie nawet ze Swiętami Bożego Narodzenia jak nie wiesz  trudno. Rece ci opadają  to jak jesteś chłopem to niech ci i interes opadnie. rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2018 r. o 08:24
Te wpisy świadczą o was, nie ma znaczenia, że ktoś pluje jadem zza węgła, ważne, że takich plujących jadem nienawiści, prymitywów jest bardzo dużo, myślę, że stanowią większość naszego społeczeństwa, przecież katolickiego i dumnego
Avatar
Gość / 22 grudnia 2018 r. o 17:01
Kibic wyklęty i patriota. Mocni wobec słabszych, kobiet, no i w grupie. Cwelu, spróbuj mi napluć w twarz. Moze was być nawet dwóch.
Avatar
przemek / 22 grudnia 2018 r. o 13:23
MUZEŁMANIN ZGWAŁCI 1,5 ROKU WYROK POLAK OPLUJE 10 Miesięcy kpina
Avatar
nay / 22 grudnia 2018 r. o 13:03
Jak czytam komentarze niektórych, to jestem i przerażony i załamany. Czy niektórzy z was naprawdę nie rozumieją, że każdy jest równy bez względu na kolor skóry czy wyznanie? Co usprawiedliwia zachowanie jakiegoś idioty,który pluje dziecku w twarz?  Tak się rodził m.in faszyzm. Niektórzy w was powinni naprawdę puknąc się w ten zakuty łeb. Jak widzę kciuki popierające ten incydent, to ręce mi opadają.  Wszystkim weołych świąt i odrobinę refleksji
Avatar
zzz / 22 grudnia 2018 r. o 12:04
Niech sie ubiera tak jak wiekszośc społeczeństwa to naswet nikt nie będzie wiedział ,że jest innowiercem.  Jak chce sie ubierać jak w ich kraju to niech jedzie tam dzis. Tam ja nikt nie opluje.
Avatar
S123 / 22 grudnia 2018 r. o 11:09
Polak Katolik!
Avatar
lubelak / 22 grudnia 2018 r. o 11:03
Komu się wysługujecie? Gdyby tak postąpiono z Polką żaden z was palcem by nnie kiwnął. A tu enty raz wałkowany incydent. 
Avatar
???? / 22 grudnia 2018 r. o 10:39
Skoro wolą Allaha była ślina na twarzy muzułmanki, to jakim prawem polski esbecki sąd miesza się w islamską religię?
Avatar
m / 22 grudnia 2018 r. o 08:57
Ćwok i tyle. Ciekwe, czy w domu podobnie się nie zachowuje.  Niestety, przy niektórych Polakach wychodzi prymitywizm. Wstyd.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy z AGROunii okupują Lubelski Urząd Wojewódzki
galeria

Rolnicy z AGROunii okupują Lubelski Urząd Wojewódzki

Nie wyjdą, jeżeli nie otrzymają zapewnienia, że problem zostanie natychmiast rozwiązany. AGROunia Michała Kołodziejczaka okupuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

Tarasola Cisy Nałęczów wiosną musi skupić się na walce o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

Tarasola Cisy Nałęczów wiosną musi skupić się na walce o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

Tarasola Cisy Nałęczów po rundzie jesiennej lubelskiej klasy okręgowej zajmuje dopiero 12 miejsce i prawdopodobnie wiosną będzie do samego końca biła się o utrzymanie w rozgrywkach

Wystawa "Tęsknię za Ukrainą" w Galerii Labirynt
2 grudnia 2022, 19:00

Wystawa "Tęsknię za Ukrainą" w Galerii Labirynt

2 grudnia o godz. 19 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) nastąpi otwarcie wystawy Oleksandra Halishchuka "Tęsknię za Ukrainą".

Lubelskie. Radny przyłapany w pracy z marihuaną już poza klubem PiS

Lubelskie. Radny przyłapany w pracy z marihuaną już poza klubem PiS

Krzysztof Żyśko, radny miejski Lubartowa, który został przyłapany na paleniu marihuany w starostwie powiatowym, wydał oświadczenie i poprosił o zawieszenie swojego członkostwa w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości. Z mandatu radnego na razie nie rezygnuje.

Zamość. Genialny Bowie w Kinie Konesera
8 grudnia 2022, 18:00

Zamość. Genialny Bowie w Kinie Konesera

Moonage Daydream – film przybliżający postać Davida Bowie, uznawanego za jednego z najwybitniejszych twórców naszych czasów będzie można w czwartek, 8 grudnia zobaczyć w Zamościu w cyklu Kino Konesera.

Lubelskie. Pół litra wódki za dużo. Potem wsiadł za kierownicę forda
zdjęcia
galeria

Lubelskie. Pół litra wódki za dużo. Potem wsiadł za kierownicę forda

Kiedy na miejsce przyjechał patrol policji, kierowca przyznał, że wypił prawie pół litra wódki.

"Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci". Symfoniczny koncert w Filharmonii
2 grudnia 2022, 19:00

"Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci". Symfoniczny koncert w Filharmonii

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na ostatni już koncert w cyklu "Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci". Najbliższe wydarzenie już 2 grudnia o godz. 19.

Przynajmniej 119 mln zł za budowę obwodnicy Gorajca

Przynajmniej 119 mln zł za budowę obwodnicy Gorajca

Osiem firm jest gotowych wybudować obwodnicę Gorajca w powiecie zamojskim. Trasa nie będzie długa, ale stanie się częścią przebudowanej drogi krajowej numer 74.

Charytatywny koncert w Puławach. Wystąpi "Dywizjon" z Dęblina
8 stycznia 2023, 16:00

Charytatywny koncert w Puławach. Wystąpi "Dywizjon" z Dęblina

W niedzielę 8 stycznia 2023 roku o godz. 16 w Pałacu Książąt Czartoryskich w Puławach odbędzie się wyjątkowy świąteczno-woworoczny koncert zespołu "Dywizjon" z Dęblina.

Monodram Karola Mazurka "Czy warto...?"
5 grudnia 2022, 20:00

Monodram Karola Mazurka "Czy warto...?"

5 grudnia o godz. 20 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) swoją premierę będzie miał monodram Karola Mazurka "Czy warto...?" na podstawie poezji Angeliny Panasenko.

Tani węgiel już w sprzedaży. Przyjechał do Lublina z Indonezji

Tani węgiel już w sprzedaży. Przyjechał do Lublina z Indonezji

Od dzisiaj mieszkańcy Lublina mogą kupować węgiel w preferencyjnej cenie 2 tys. zł za tonę. Surowiec został sprowadzony z Indonezji. Jego dystrybucją na zlecenie miasta zajmują się trzy składy opału, w tym jeden pod Lublinem.

Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Lider mógł stracić pozycję

Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Lider mógł stracić pozycję

Symbit był blisko sensacyjnej porażki, ale ostatecznie pokonał po dogrywce Lipa Team.

Wojewoda częściowo unieważnia plan, nowych mieszkań może nie być

Wojewoda częściowo unieważnia plan, nowych mieszkań może nie być

Wojewoda unieważnił częściowo plan zagospodarowania terenu między ZUS a biurowcami przy ul. Wallenroda. Radni uchwalili w listopadzie, że na obszarze usług aż 70 proc. budynków mogą zająć mieszkania. Wojewoda uznał, że to wbrew przepisom.

Świąteczne śpiewanie w CSK. "Christmas Carols" w wykonaniu artystów Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej
2 grudnia 2022, 20:00

Świąteczne śpiewanie w CSK. "Christmas Carols" w wykonaniu artystów Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej

W ramach cyklu "Młode CSK", Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert "Christmas Carols" w wykonaniu artystów Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej, który odbędzie się 2 grudnia o godz. 20.

Robert Różański (Victoria Parczew): Odczuwamy niedosyt

Robert Różański (Victoria Parczew): Odczuwamy niedosyt

Rozmowa z Robertem Różańskim, trenerem Victorii Parczew, beniaminka keeza bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!