Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2008 r.
14:09
Edytuj ten wpis

Nastolatka zaraziła się sepsą na imprezie

0 11 A A

Uczennica V liceum w Lublinie trafiła do szpitala z objawami sepsy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - A co z naszymi dziećmi? - pytają rodzice innych uczniów. - Sanepid zostawił nas na pastwę losu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pochodząca z Dołhobyczowa uczennica mieszka w bursie przy ul. Muzycznej. - Ale od czwartku 6 listopada do wieczora we wtorek 11 listopada jej u nas nie było. Pojechała do domu - mówi Barbara Bartoś z bursy.

Przed wyjazdem (w ubiegły czwartek) dziewczyna zdążyła pójść na półmetek dla uczniów swojej szkoły, organizowany w jednym z lubelskich klubów. A w poniedziałek pojechała na 18 urodziny koleżanki do Cycowa. To tam miała zarazić się meningokokami. Prawdopodobnie całowała się tam z jednym z kolegów, który był nosicielem bakterii.

Dziewczyna przyszła do szkoły w środę. Czuła się źle od samego rana. - Wezwaliśmy karetkę - opowiada Zbigniew Jakuszko, dyrektor szkoły. 17-latka trafiła na oddział intensywnej terapii szpitala im. Jana Bożego. Szpital nie informuje o stanie jej zdrowia. Wiadomo jedynie, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Ma sepsę meningokokową typu C (czyli najgroźniejszą odmianę - red.) - mówi dr Janusz Słodziński, zastępca państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Lublinie. Taka odmiana sepsy występuje rzadko. A jej przebieg jest piorunujący i niezwykle groźny.

W szkole zapanowała panika. - Boimy się o nasze dzieci - grzmią rodzice uczniów z klasy 17-latki. W czwartek spotkali się z nimi lekarze sanepidu. - Powiedzieli, że naszym dzieciom nic nie grozi - opowiada jedna z matek. To samo usłyszeli uczniowie, z którymi od dwóch dni są przeprowadzane specjalne pogadanki.

W piątek sanepid pojawił się też w lubelskim III LO. Uczniowie jednej z III klas tej szkoły też byli na imprezie, na której prawdopodobnie doszło do zakażenia. Dyrektorka szkoły zadzwoniła do sanepidu. - Usłyszałam, że nie ma potrzeby dawania im antybiotyków - tłumaczy Anna Suszyna, dyr. III LO. To jednak nie uspokoiło uczniów.

- Nie było potrzeby podawania antybiotyków wszystkim uczniom - przekonuje Słodziński. Dostało je tylko 16 osób bezpośrednio zagrożonych: ci, którzy byli na imprezie, którzy mieszkali z dziewczyną w pokoju w bursie i członkowie rodziny. Pozostałym nic nie grozi. Jednak w przypadku pojawienia się jakichkolwiek oznak chorobowych muszą jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Od ośmiu osób pobrane zostały wymazy. O tym, czy są nosicielami meningokoków, dowiemy się najwcześniej w poniedziałek.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2018 o 22:36
0
Sposób na sepsę z USA 150 osób wyleczonych!!!!!! Vitamin C, Hydrocortisone and Thiamine For the treatment of Severe Sepsis and Septic Shock Vitamin C, Hydrocortisone and Thiamine dosing protocol Vitamin C: 1.5 g IV q 6 hourly for 4 days or until discharge from the ICU. Hydrocortisone: 50mg IV push q 6 hourly for 6 days or until discharge from the ICU. Taper is not required. Thiamine: 200mg IV q 12 hourly for 4 days or until discharge from the ICU Vitamin C: Vitamin C is provided by the manufacturer as a 50 ml vial at a concentration of 500mg/ml. Three (3) ml of vitamin C will be placed in a 100ml bag of either dextrose 5% in water (D5W) or normal saline and infused over 60 minutes. Hydrocortisone: Optional dosing strategy: Hydrocortisone 50 mg bolus, followed by a 24-hour continuous infusion of 200 mg for 4 days. Thiamine: Intravenous thiamine (200 mg) was placed in a piggyback in 50 ml of either D5W or normal saline and administered as a 15-minute infusion.
Sposób na sepsę z USA 150 osób wyleczonych!!!!!! Vitamin C, Hydrocortisone and Thiamine For the treatment of Severe Sepsis and Septic Shock Vitamin C, Hydrocortisone and Thiamine dosing protocol Vitamin C: 1.5 g IV q 6 hourly for 4 days or until discharge from the ICU. Hydrocortisone: 50mg IV push q 6 hourly for 6 days or until discharge from the ICU. Taper is not required. Thiamine: 200mg IV q 12 hourly for 4 days or until discharge from the ICU Vitamin C: Vitamin C is provided by the manufacturer as a 50 ml vial at a concentration of 500mg... rozwiń
Avatar
Z klasy najukochańszej ANi / 22 listopada 2008 o 23:57
0
koleżanka z klasy 3 napisał:
...żartujesz chyba, że nie ma się czego bać!!!!! Ja się osobiście boję i inni uczniowie również. Super, że jesteś spokojna, ale niestety większośc uczniów V Lo nie!!. I radze dowiedz się o stan Twojej "koleżanki z klasy", bo możesz zmienić zdanie co do tego "ojjjj". Bagatelizują sprawę i tego nie da się ukryć!!A ty jesteś w tym momencie dla mnie śmieszna!!! NIE pozdrawiam


nie wiem, kto wcześniej wypowiadał się z mojej klasy, ale zgadzam się z tą osobą, jesteś prześmieszna mówiąc takie rzeczy. To prawda, że Ania miała najgorszą odmianę sepsy i była to bardzo poważna choroba, ale zaraźliwa tylko i wyłącznie drogą kropelkową(kichanie, pocałunek).Szczerze Ci dam rade najlpeiej to nie wychódz z domu bo w każdym, dosłownie KAŻDYM miejscu mozesz zarazić się tą chorobą. Najgorsze jest to jacy wy ludzie jesteście prześmieszni w swojej niewiedzy!!, robicie sobie z tego czasem żarty albo boicie się o siebie że moglibyście się zarazić !! pomyślcie czasem o Niej, jak ona się mogła czuć, a niewiadomo kto jest nosicielem, może TYYYYYYYYY!!! Nie zdajecie sobie z niczego sprawy, wasza wiedza jest mierna i pusta, chodzimy do dobrej szkoły VLO i mówiąc takie rzeczy żeby zamknąc na ten czas szkołę, by ją oczyścić z tych bakterii SZOK naprawdę !! Głupota nie zna granic, przeciez nosiecielami jest ok 30 % z nas, szkołe trzeba by było wtedy oczyszczać około 1 raz dziennie, a to tylko glupia wymówka by nie isc do szkoły!! Żerujecie na czyimś nieszczęściu!! Obiecuję, że jeśli ktoś bedzie coś miał do Ani jak wróci do szkoły będzie miał grube nieprzyjemności, bo choć nie znacie dziewczyny często mówicie rzeczy typu " nie dam ci gryza bo bede mikał sepse" z wiel;kim zartem, najpierw zastanówcie się jednak nad sensem waszych słow!! I nie jestem żadna wredna albo niemiła, po pristu staram sie uświadomić niektórym ludziom jak bardzo się mylą! ;*


nie wiem, kto wcześniej wypowiadał się z mojej klasy, ale zgadzam się z tą osobą, jesteś prześmieszna mówiąc takie rzeczy. To prawda, że Ania miała najgorszą odmianę sepsy i była to bardzo poważna choroba, ale zaraźliwa tylko i wyłącznie drogą kropelkową(kichanie, pocałunek).Szczerze Ci dam rade najlpeiej to nie wychódz z domu bo w każdym, dosłownie KAŻDYM miejscu mozesz zarazić się tą chorobą. Najgorsze jest to jacy wy ludzie jesteście prześmieszni w swojej niewiedzy!!, robicie sobie z tego czasem żarty al... rozwiń
Avatar
koleżanka z klasy 3 / 17 listopada 2008 o 16:54
0
kolezanka z klasy Ani napisał:
To co ogladam w telewizji i czytam w gazetach i internecie po prostu mnie przeraza!
To prawda ze cala klasa powinna OD RAZU dostac antybiotyk i byc pod stala opieka lekarzy itd.. ale nie przesadzajmy z ta kwarANTANNA!
Sepsa mozna zarazic sie jedynie droga kropelkową.. wiec wszyscy musielibysmy przebywac z osoba chora wiecej niz kilka godzin albo sie z nia całowac..
Ojaaa..
Nie ma co siac paniki...
Pozdrawiam
Kolezanka z klasy



...żartujesz chyba, że nie ma się czego bać!!!!! Ja się osobiście boję i inni uczniowie również. Super, że jesteś spokojna, ale niestety większośc uczniów V Lo nie!!. I radze dowiedz się o stan Twojej "koleżanki z klasy", bo możesz zmienić zdanie co do tego "ojjjj". Bagatelizują sprawę i tego nie da się ukryć!!A ty jesteś w tym momencie dla mnie śmieszna!!! NIE pozdrawiam



...żartujesz chyba, że nie ma się czego bać!!!!! Ja się osobiście boję i inni uczniowie również. Super, że jesteś spokojna, ale niestety większośc uczniów V Lo nie!!. I radze dowiedz się o stan Twojej "koleżanki z klasy", bo możesz zmienić zdanie co do tego "ojjjj". Bagatelizują sprawę i tego nie da się ukryć!!A ty jesteś w tym momencie dla mnie śmieszna!!! NIE pozdrawiam rozwiń
Avatar
szef / 15 listopada 2008 o 17:36
0
a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom........... a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow

Droga nauczycielko pewnie jest ich za mało do pracy.
Trzeba pewnie pozatrudniać do takich działów ,jak Epidemiologia ,Higiena Dzieci i Młodzieży ,
Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia.
Za nich pracę wykonują pielęgniarki szkolne.
Na pewno Pani na pytania uczniów nie odpowiada śmiechem.
Avatar
kolezanka z klasy Ani / 15 listopada 2008 o 12:23
0
To co ogladam w telewizji i czytam w gazetach i internecie po prostu mnie przeraza!
To prawda ze cala klasa powinna OD RAZU dostac antybiotyk i byc pod stala opieka lekarzy itd.. ale nie przesadzajmy z ta kwarANTANNA!
Sepsa mozna zarazic sie jedynie droga kropelkową.. wiec wszyscy musielibysmy przebywac z osoba chora wiecej niz kilka godzin albo sie z nia całowac..
Ojaaa..
Nie ma co siac paniki...
Pozdrawiam
Kolezanka z klasy
Avatar
ja / 15 listopada 2008 o 10:59
0
nauczyciel napisał:
jak piszeice to piszcie gdzie to w V LO jest sepsa ucznowie chodza po szkole przerazeni boja sie czy to nie oni beda nastepna ofiara choroby a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom nawet nie zdezynfekowal szkoly !!!! a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow w takich warunkach nie da sie uczyc jedynym tematem uczniow ne lekcjach jest sepsa !!!! w szkole zostaly przeprowadzone apele mowiace o chorobie ale i tak nie wszystkie klasy na nie poszly !!!! prosze zrubcie cos z tym!!!! czy dopiero gdy zarazi sie kolejne kilka osob ktos zareaguje !!!??? tylko czy ktos musi za to przplacic zyciem??(sepsa jest choroba smiertelna 70% zarazonych umiera) uwarzam to za skandal !!!! prosze o reakcje!!

Boże chroń nas przed takimi nauczycielami. Polska język trudna język.

Boże chroń nas przed takimi nauczycielami. Polska język trudna język. rozwiń
Avatar
łobuz / 14 listopada 2008 o 20:09
0
nauczyciel napisał:
jak piszeice to piszcie gdzie to w V LO jest sepsa ucznowie chodza po szkole przerazeni boja sie czy to nie oni beda nastepna ofiara choroby a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom nawet nie zdezynfekowal szkoly !!!! a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow w takich warunkach nie da sie uczyc jedynym tematem uczniow ne lekcjach jest sepsa !!!! w szkole zostaly przeprowadzone apele mowiace o chorobie ale i tak nie wszystkie klasy na nie poszly !!!! prosze zrubcie cos z tym!!!! czy dopiero gdy zarazi sie kolejne kilka osob ktos zareaguje !!!??? tylko czy ktos musi za to przplacic zyciem??(sepsa jest choroba smiertelna 70% zarazonych umiera) uwarzam to za skandal !!!! prosze o reakcje!!

O durnoto ludzka jaka dezynfekcja przy sepsie to nie żółtaczka.Nalepiej zamknąć szkołe na co czeka grupa tyeoretycznie spanikowanych cwaniaczków.Szybciej sepsę można złapać na balangach niż wszkole.

O durnoto ludzka jaka dezynfekcja przy sepsie to nie żółtaczka.Nalepiej zamknąć szkołe na co czeka grupa tyeoretycznie spanikowanych cwaniaczków.Szybciej sepsę można złapać na balangach niż wszkole. rozwiń
Avatar
7th son / 14 listopada 2008 o 17:47
0
Sepsa to nie choroba, a zespół objawów to po pierwsze, a po drugie nie jest zakaźna to po drugie.
Avatar
:/ / 14 listopada 2008 o 17:20
0
Zanim podacie jakieś błędne informacje to sie zastanówcie.Robicie sensacje z tragedii dziewczyny, o której nic nie wiecie!!! To świadczy jedynie o waszej niedojrzałości!!!Po prostu żal mi sie was robi jak to czytam!! Co to za dziennikarz był taki mądry?!
Avatar
nauczyciel / 14 listopada 2008 o 17:13
0
jak piszeice to piszcie gdzie to w V LO jest sepsa ucznowie chodza po szkole przerazeni boja sie czy to nie oni beda nastepna ofiara choroby a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom nawet nie zdezynfekowal szkoly !!!! a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow w takich warunkach nie da sie uczyc jedynym tematem uczniow ne lekcjach jest sepsa !!!! w szkole zostaly przeprowadzone apele mowiace o chorobie ale i tak nie wszystkie klasy na nie poszly !!!! prosze zrubcie cos z tym!!!! czy dopiero gdy zarazi sie kolejne kilka osob ktos zareaguje !!!??? tylko czy ktos musi za to przplacic zyciem??(sepsa jest choroba smiertelna 70% zarazonych umiera) uwarzam to za skandal !!!! prosze o reakcje!!
jak piszeice to piszcie gdzie to w V LO jest sepsa ucznowie chodza po szkole przerazeni boja sie czy to nie oni beda nastepna ofiara choroby a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom nawet nie zdezynfekowal szkoly !!!! a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow w takich warunkach nie da sie uczyc jedynym tematem uczniow ne lekcjach jest sepsa !!!! w szkole zostaly przeprowadzone apele mowiace o chorobie ale i tak nie wszystki... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2018 o 22:36
0
Sposób na sepsę z USA 150 osób wyleczonych!!!!!! Vitamin C, Hydrocortisone and Thiamine For the treatment of Severe Sepsis and Septic Shock Vitamin C, Hydrocortisone and Thiamine dosing protocol Vitamin C: 1.5 g IV q 6 hourly for 4 days or until discharge from the ICU. Hydrocortisone: 50mg IV push q 6 hourly for 6 days or until discharge from the ICU. Taper is not required. Thiamine: 200mg IV q 12 hourly for 4 days or until discharge from the ICU Vitamin C: Vitamin C is provided by the manufacturer as a 50 ml vial at a concentration of 500mg/ml. Three (3) ml of vitamin C will be placed in a 100ml bag of either dextrose 5% in water (D5W) or normal saline and infused over 60 minutes. Hydrocortisone: Optional dosing strategy: Hydrocortisone 50 mg bolus, followed by a 24-hour continuous infusion of 200 mg for 4 days. Thiamine: Intravenous thiamine (200 mg) was placed in a piggyback in 50 ml of either D5W or normal saline and administered as a 15-minute infusion.
Sposób na sepsę z USA 150 osób wyleczonych!!!!!! Vitamin C, Hydrocortisone and Thiamine For the treatment of Severe Sepsis and Septic Shock Vitamin C, Hydrocortisone and Thiamine dosing protocol Vitamin C: 1.5 g IV q 6 hourly for 4 days or until discharge from the ICU. Hydrocortisone: 50mg IV push q 6 hourly for 6 days or until discharge from the ICU. Taper is not required. Thiamine: 200mg IV q 12 hourly for 4 days or until discharge from the ICU Vitamin C: Vitamin C is provided by the manufacturer as a 50 ml vial at a concentration of 500mg... rozwiń
Avatar
Z klasy najukochańszej ANi / 22 listopada 2008 o 23:57
0
koleżanka z klasy 3 napisał:
...żartujesz chyba, że nie ma się czego bać!!!!! Ja się osobiście boję i inni uczniowie również. Super, że jesteś spokojna, ale niestety większośc uczniów V Lo nie!!. I radze dowiedz się o stan Twojej "koleżanki z klasy", bo możesz zmienić zdanie co do tego "ojjjj". Bagatelizują sprawę i tego nie da się ukryć!!A ty jesteś w tym momencie dla mnie śmieszna!!! NIE pozdrawiam


nie wiem, kto wcześniej wypowiadał się z mojej klasy, ale zgadzam się z tą osobą, jesteś prześmieszna mówiąc takie rzeczy. To prawda, że Ania miała najgorszą odmianę sepsy i była to bardzo poważna choroba, ale zaraźliwa tylko i wyłącznie drogą kropelkową(kichanie, pocałunek).Szczerze Ci dam rade najlpeiej to nie wychódz z domu bo w każdym, dosłownie KAŻDYM miejscu mozesz zarazić się tą chorobą. Najgorsze jest to jacy wy ludzie jesteście prześmieszni w swojej niewiedzy!!, robicie sobie z tego czasem żarty albo boicie się o siebie że moglibyście się zarazić !! pomyślcie czasem o Niej, jak ona się mogła czuć, a niewiadomo kto jest nosicielem, może TYYYYYYYYY!!! Nie zdajecie sobie z niczego sprawy, wasza wiedza jest mierna i pusta, chodzimy do dobrej szkoły VLO i mówiąc takie rzeczy żeby zamknąc na ten czas szkołę, by ją oczyścić z tych bakterii SZOK naprawdę !! Głupota nie zna granic, przeciez nosiecielami jest ok 30 % z nas, szkołe trzeba by było wtedy oczyszczać około 1 raz dziennie, a to tylko glupia wymówka by nie isc do szkoły!! Żerujecie na czyimś nieszczęściu!! Obiecuję, że jeśli ktoś bedzie coś miał do Ani jak wróci do szkoły będzie miał grube nieprzyjemności, bo choć nie znacie dziewczyny często mówicie rzeczy typu " nie dam ci gryza bo bede mikał sepse" z wiel;kim zartem, najpierw zastanówcie się jednak nad sensem waszych słow!! I nie jestem żadna wredna albo niemiła, po pristu staram sie uświadomić niektórym ludziom jak bardzo się mylą! ;*


nie wiem, kto wcześniej wypowiadał się z mojej klasy, ale zgadzam się z tą osobą, jesteś prześmieszna mówiąc takie rzeczy. To prawda, że Ania miała najgorszą odmianę sepsy i była to bardzo poważna choroba, ale zaraźliwa tylko i wyłącznie drogą kropelkową(kichanie, pocałunek).Szczerze Ci dam rade najlpeiej to nie wychódz z domu bo w każdym, dosłownie KAŻDYM miejscu mozesz zarazić się tą chorobą. Najgorsze jest to jacy wy ludzie jesteście prześmieszni w swojej niewiedzy!!, robicie sobie z tego czasem żarty al... rozwiń
Avatar
koleżanka z klasy 3 / 17 listopada 2008 o 16:54
0
kolezanka z klasy Ani napisał:
To co ogladam w telewizji i czytam w gazetach i internecie po prostu mnie przeraza!
To prawda ze cala klasa powinna OD RAZU dostac antybiotyk i byc pod stala opieka lekarzy itd.. ale nie przesadzajmy z ta kwarANTANNA!
Sepsa mozna zarazic sie jedynie droga kropelkową.. wiec wszyscy musielibysmy przebywac z osoba chora wiecej niz kilka godzin albo sie z nia całowac..
Ojaaa..
Nie ma co siac paniki...
Pozdrawiam
Kolezanka z klasy



...żartujesz chyba, że nie ma się czego bać!!!!! Ja się osobiście boję i inni uczniowie również. Super, że jesteś spokojna, ale niestety większośc uczniów V Lo nie!!. I radze dowiedz się o stan Twojej "koleżanki z klasy", bo możesz zmienić zdanie co do tego "ojjjj". Bagatelizują sprawę i tego nie da się ukryć!!A ty jesteś w tym momencie dla mnie śmieszna!!! NIE pozdrawiam



...żartujesz chyba, że nie ma się czego bać!!!!! Ja się osobiście boję i inni uczniowie również. Super, że jesteś spokojna, ale niestety większośc uczniów V Lo nie!!. I radze dowiedz się o stan Twojej "koleżanki z klasy", bo możesz zmienić zdanie co do tego "ojjjj". Bagatelizują sprawę i tego nie da się ukryć!!A ty jesteś w tym momencie dla mnie śmieszna!!! NIE pozdrawiam rozwiń
Avatar
szef / 15 listopada 2008 o 17:36
0
a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom........... a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow

Droga nauczycielko pewnie jest ich za mało do pracy.
Trzeba pewnie pozatrudniać do takich działów ,jak Epidemiologia ,Higiena Dzieci i Młodzieży ,
Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia.
Za nich pracę wykonują pielęgniarki szkolne.
Na pewno Pani na pytania uczniów nie odpowiada śmiechem.
Avatar
kolezanka z klasy Ani / 15 listopada 2008 o 12:23
0
To co ogladam w telewizji i czytam w gazetach i internecie po prostu mnie przeraza!
To prawda ze cala klasa powinna OD RAZU dostac antybiotyk i byc pod stala opieka lekarzy itd.. ale nie przesadzajmy z ta kwarANTANNA!
Sepsa mozna zarazic sie jedynie droga kropelkową.. wiec wszyscy musielibysmy przebywac z osoba chora wiecej niz kilka godzin albo sie z nia całowac..
Ojaaa..
Nie ma co siac paniki...
Pozdrawiam
Kolezanka z klasy
Avatar
ja / 15 listopada 2008 o 10:59
0
nauczyciel napisał:
jak piszeice to piszcie gdzie to w V LO jest sepsa ucznowie chodza po szkole przerazeni boja sie czy to nie oni beda nastepna ofiara choroby a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom nawet nie zdezynfekowal szkoly !!!! a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow w takich warunkach nie da sie uczyc jedynym tematem uczniow ne lekcjach jest sepsa !!!! w szkole zostaly przeprowadzone apele mowiace o chorobie ale i tak nie wszystkie klasy na nie poszly !!!! prosze zrubcie cos z tym!!!! czy dopiero gdy zarazi sie kolejne kilka osob ktos zareaguje !!!??? tylko czy ktos musi za to przplacic zyciem??(sepsa jest choroba smiertelna 70% zarazonych umiera) uwarzam to za skandal !!!! prosze o reakcje!!

Boże chroń nas przed takimi nauczycielami. Polska język trudna język.

Boże chroń nas przed takimi nauczycielami. Polska język trudna język. rozwiń
Avatar
łobuz / 14 listopada 2008 o 20:09
0
nauczyciel napisał:
jak piszeice to piszcie gdzie to w V LO jest sepsa ucznowie chodza po szkole przerazeni boja sie czy to nie oni beda nastepna ofiara choroby a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom nawet nie zdezynfekowal szkoly !!!! a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow w takich warunkach nie da sie uczyc jedynym tematem uczniow ne lekcjach jest sepsa !!!! w szkole zostaly przeprowadzone apele mowiace o chorobie ale i tak nie wszystkie klasy na nie poszly !!!! prosze zrubcie cos z tym!!!! czy dopiero gdy zarazi sie kolejne kilka osob ktos zareaguje !!!??? tylko czy ktos musi za to przplacic zyciem??(sepsa jest choroba smiertelna 70% zarazonych umiera) uwarzam to za skandal !!!! prosze o reakcje!!

O durnoto ludzka jaka dezynfekcja przy sepsie to nie żółtaczka.Nalepiej zamknąć szkołe na co czeka grupa tyeoretycznie spanikowanych cwaniaczków.Szybciej sepsę można złapać na balangach niż wszkole.

O durnoto ludzka jaka dezynfekcja przy sepsie to nie żółtaczka.Nalepiej zamknąć szkołe na co czeka grupa tyeoretycznie spanikowanych cwaniaczków.Szybciej sepsę można złapać na balangach niż wszkole. rozwiń
Avatar
7th son / 14 listopada 2008 o 17:47
0
Sepsa to nie choroba, a zespół objawów to po pierwsze, a po drugie nie jest zakaźna to po drugie.
Avatar
:/ / 14 listopada 2008 o 17:20
0
Zanim podacie jakieś błędne informacje to sie zastanówcie.Robicie sensacje z tragedii dziewczyny, o której nic nie wiecie!!! To świadczy jedynie o waszej niedojrzałości!!!Po prostu żal mi sie was robi jak to czytam!! Co to za dziennikarz był taki mądry?!
Avatar
nauczyciel / 14 listopada 2008 o 17:13
0
jak piszeice to piszcie gdzie to w V LO jest sepsa ucznowie chodza po szkole przerazeni boja sie czy to nie oni beda nastepna ofiara choroby a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom nawet nie zdezynfekowal szkoly !!!! a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow w takich warunkach nie da sie uczyc jedynym tematem uczniow ne lekcjach jest sepsa !!!! w szkole zostaly przeprowadzone apele mowiace o chorobie ale i tak nie wszystkie klasy na nie poszly !!!! prosze zrubcie cos z tym!!!! czy dopiero gdy zarazi sie kolejne kilka osob ktos zareaguje !!!??? tylko czy ktos musi za to przplacic zyciem??(sepsa jest choroba smiertelna 70% zarazonych umiera) uwarzam to za skandal !!!! prosze o reakcje!!
jak piszeice to piszcie gdzie to w V LO jest sepsa ucznowie chodza po szkole przerazeni boja sie czy to nie oni beda nastepna ofiara choroby a sanepid niezrobil zadnych badan uczniom nawet nie zdezynfekowal szkoly !!!! a na pytania uczniow czy bedzie ona dezynfekowana odpowiedzieli smiechem !!!!prosze o wykonianie jakis krokow w takich warunkach nie da sie uczyc jedynym tematem uczniow ne lekcjach jest sepsa !!!! w szkole zostaly przeprowadzone apele mowiace o chorobie ale i tak nie wszystki... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Usługi hotelarskie, fryzjer, centrum medytacji. Nowi najemcy miejskich lokali w Lublinie

Usługi hotelarskie, fryzjer, centrum medytacji. Nowi najemcy miejskich lokali w Lublinie 1 0

W dawnym sklepie mięsnym będzie fryzjer, a nowe miejsca noclegowe powstaną na Starym Mieście w pomieszczeniach zajmowanych do niedawna przez biura jednej z miejskich instytucji. Takie zmiany to efekt wczorajszego przetargu na miejskie lokale. A czeka nas jeszcze kilka takich rewolucji.

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK
galeria

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK 0 0

Co Gdzie Kiedy. W Centrum Spotkania Kultur można oglądać wystawę fotografii Kazimierza Kasprzaka, byłego dziennikarza Dziennika Wschodniego, podróżnika.

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie 0 1

Prawosławny duchowny Teodor II, papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki, w niedzielę przyjedzie do Lublina.

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii 0 0

Leszek Krowicki zdecydował się wysłać nominacje do Weroniki Gawlik, Anety Łabudy, Kingi Achruk, Aleksandry Rosiak, Ewy Urtnowskiej, Joanny Szarawagi i Sylwii Matuszczyk

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin
28 września 2018, 19:00

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja Rezerwat. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej rozgłośni.

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS
Tylko u nas
galeria

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS 12 14

Dziennikarka TVP Lublin Bogna Bender-Motyka ubiega się o mandat radnej sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wytycznymi Zasad Etyki Dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, na czas kampanii wzięła bezpłatny urlop. Ale według naszych informacji, pracuje przy jednym z programów.

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu 6 0

Dzięki środkom z UE podróże z Żyrzyna przez Baranów i dalej do Woli Czołnowskiej stały się przyjemniejsze. Na całym, ponad 11-kilometrowym odcinku położono nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prace kosztowały prawie 6,7 mln złotych.

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł
film

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł 1 10

Minimum 500 nowych miejsc pracy i obiad za złotówkę w miejskich szkołach. Takie deklaracje składa mieszkańcom Kraśnika komitet wyborczy Porozumienie i Rozwój, którego kandydatem na burmistrza jest poseł Wojciech Wilk (PO). Komitet wystawia 29 kandydatów do Rady Miasta.

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina 8 11

Wczoraj powtórzył się problem z wyborem firm mających wywozić śmieci od mieszkańców dziesięciu dzielnic Lublina. Chętne firmy chcą, ale są za drogie. Oferta każdej z nich przekracza kwotę, którą zarezerwowali miejscy urzędnicy. Różnice idą w miliony złotych.

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska 0 0

„Królewscy” udanie zainaugurowali walkę o obronę tytuły najlepszej drużyny w Europie i pokonali na swoim stadionie AS Romę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Natomiast o swoim debiucie w barwach Juventusu w europejskich rozgrywkach będzie chciał zapomnieć Cristiano Ronaldo

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego 3 16