Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2015 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Nastolatka zginęła na pasach przy ul. Jana Pawła II. Kierowca bmw skazany

Autor: Zdjęcie autora jsz
162 28 A A

Trzy lata bezwzględnego więzienia i pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Na taki wyrok został skazany Piotr C., sprawca tragicznego wypadku przy ul. Jana Pawła II w Lublinie. Wjechał swoim BMW w idącą przejściem dla pieszych nastolatkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyrok w tej sprawie zapadł w poniedziałek w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Piotr C. został uznany winnym umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

– Jechał z prędkością ponad dwukrotnie przekraczającą dopuszczalną w tym miejscu normę – wyjaśniała sędzia Marcelina Kasprowicz. – Okolicznością łagodzącą nie może być fakt, że oskarżony przyznał się do winy oraz, że nie był karany.

Sędzia zwróciła uwagę, że chociaż Piotr C. nie ma na koncie wyroków, to był karany mandatami m. in. za przekraczanie prędkości. W marcu ubiegłego roku jego brawurowa jazda skończyła się tragedią.

25-latek prowadził wówczas swoje BMW z rysunkiem szczęki rekina na karoserii. Na przejściu dla pieszych przy ul. Jana Pawła II potrącił 14-letnią Ninę. Dziewczyna schodziła już z pasów. Piotr C. nawet nie zwolnił przed zebrą. Ominął stojącego przed pasami volkswagena passata i wjechał prosto w nastolatkę. Niny nie udało się uratować.
Badający sprawę biegły nie znalazł dowodów na hamowanie samochodu. Ocenił, że gdyby Piotr C. jechał z dopuszczalną prędkością 50 kilometrów na godzinę, to do tragedii by nie doszło. Nina zdążyłaby zejść z pasów. Niestety, Piotr C. jechał z prędkością ok. 115 km/h. Nie dał dziewczynie żadnych szans. Przejście dla pieszych przy ulicy Jana Pawła II było dobrze oznaczone i oświetlone przez latarnię. Znaki drogowe widoczne były z kilkuset metrów. Zdaniem biegłego, widoczna była również piesza. Mogła zostać zasłonięta przez vw passata, kiedy weszła na przejście.

Matka Niny, występująca w procesie jako oskarżyciel posiłkowy domagała się dla Piotra C. kary 8 lat więzienia. Obrońca oskarżonego wnioskował o dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Miejsce wypadku przy ul Jana Pawła II:



Wideo: Archiwum Dziennika Wschodniego
Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KIEROWCA ZAWODOWY / 24 kwietnia 2015 o 15:29
0

Tylko podobny bydlak może usprawiedliwiać tego KATA. 115 km/h rzeczywiste to licznikowe 121km/h - to nie jest 70 km/h czyli rzeczywiste 64km/h! Przejedź się po Jana Pawła taką prędkością i zobacz czy to takie niewinne przekroczenie prędkości! i jeszcze "omija stojącego przed pasami(..)" - to nie wiedział cymbał dlaczego pojazdy zatrzymują się przed pasami?? I jeszcze ten rekin z maski... Naoglądał się bodzio-szajsa z warszawki w bmce. 3 lata.. kpina.. nie wypuszczać z więzienia MORDERCY!!

Avatar
Kirby / 22 kwietnia 2015 o 14:11
0
wczesniej DW pisal ze biegly stwierdzil ze samochod jechal z predkoscia 45-55km/h... Rozumiem sie pomylic po to sa te widelki od do, ale o tyle?
Avatar
Kerbi / 22 kwietnia 2015 o 13:12
0
"Zdaniem biegłego, widoczna była również piesza. Mogła zostać zasłonięta przez vw passata, kiedy weszła na przejście."
to byla czy nie byla?
Avatar
zenada / 22 kwietnia 2015 o 12:09
0

Tobie bym dał 13 za brak rozumu i rozsądku :) Taka postawa moze kogos strzywdzić, wiec może od razu krzesło ;) Idio...

to może posmieszkuj sobie tak do rodziny tej dziwczyny, która zginełą , nie do mnie panie rozumny... żenujące...

Avatar
polak / 22 kwietnia 2015 o 10:12
0

ludzie  wasze tu komentarze to zenada    115 km/godz na przejsciu dla pieszych -???   to w takim razie  zlikwidowac ograniczenia predkosci  wszystkie znaki  niech kazdy jezdzi jak chce   a piesi  niech chodza  jak im sie uda   tylko polska menda  moze w ogole komentowac  taka tragedia i probowac usprawiedliwiac tego zabojce !!!

Avatar
edi / 22 kwietnia 2015 o 07:10
0

Żart. Piepr..ny morderca! Obyś się w piekle smażył zbrodniarzu, a pierwszego dnia w pudle odbyt większy niż wydech twojego wiejskiego bolidu!

Nie kracz, bo zapewne też święty na drodze nie jesteś. Uważaj abyś ty kogoś nie skrzywdził. Większość z tych co tu kracze sama wciska na gaz i łamie przepisy. Niech ten rzuca kamieniem co nie ma nic na sumieniu...

Avatar
pion / 21 kwietnia 2015 o 22:00
0

Uważam że z Tobą jest cos nie tak. Jaki morderca? Wiesz co oznacza to słowo? Nie sądzę :) Ciebie powinni posadzić w psychiatryku, bo z taka nienawiscia w glowie jestes tysiackroc niebezpieczniejszy od nierozwaznych kierowcow!

nie masz racji 

Avatar
prawnik / 21 kwietnia 2015 o 21:17
0

oczywiscie ze to niesprawiedliwe. Powinien dostac wyrok w zawieszeniu. Ze ktos przechodzi na pasach to nie znaczy ze nie musi sie rozejrzec. Zawsze ktos moze czego nie zauwazyc. To nie indie, nie ma swietych krow. Miala dziewczyna niefarta, szkoda jej, ale bez przesady, nie poderżnął jej gardła z premedytacją. Każdemu kierowca, nawet najlepszy i najostrożniejszy może niechcący zrobić komuś krzywdę. Droga to niebezpieczne miejsce.

Zamordował ja nie nożem, zle samochodem, żadna róznica.

Rzeczywiscie, nalezałoby wprowadzic badania osobowosci dla kandydatow na kierowcow, takie jak na posiadanie broni palnej.

Zamordował ja nie nożem, zle samochodem, żadna róznica.

Rzeczywiscie, nalezałoby wprowadzic badania osobowosci dla kandydatow na kierowcow, takie jak na posiadanie broni palnej.

rozwiń
Avatar
Łatwo oceniać / 21 kwietnia 2015 o 16:12
0

Ten wyrok to kolejny cios dla rodziców Śp. Niny, tym razem od sądu. 115km/h wyprzedzanie na pasach w konsekwencji zabicie nastolatki i spowodowanie ogromnej tragedi dla rodziny dziewczynki. Gdzie tu sprawiedliwość?

oczywiscie ze to niesprawiedliwe. Powinien dostac wyrok w zawieszeniu. Ze ktos przechodzi na pasach to nie znaczy ze nie musi sie rozejrzec. Zawsze ktos moze czego nie zauwazyc. To nie indie, nie ma swietych krow. Miala dziewczyna niefarta, szkoda jej, ale bez przesady, nie poderżnął jej gardła z premedytacją. Każdemu kierowca, nawet najlepszy i najostrożniejszy może niechcący zrobić komuś krzywdę. Droga to niebezpieczne miejsce.

oczywiscie ze to niesprawiedliwe. Powinien dostac wyrok w zawieszeniu. Ze ktos przechodzi na pasach to nie znaczy ze nie musi sie rozejrzec. Zawsze ktos moze czego nie zauwazyc. To nie indie, nie ma swietych krow. Miala dziewczyna niefarta, szkoda jej, ale bez przesady, nie poderżnął jej gardła z premedytacją. Każdemu kierowca, nawet najlepszy i najostrożniejszy może niechcący zrobić komuś krzywdę. Droga to niebezpieczne miejsce.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2015 o 16:03
0

Sąd Wysoki się pomylił. To minimalna kara dla złodzieja roweru. CBA już bada sprawę? Kiedy kolejne wieści z tego procesu? Czy morderca jest już "cwelony" w odpowiednim zakładzie karnym? Miejmy nadzieję, że mecenas nie rzucił kodeksem karnym w kąt i działa dalej w tej sprawie i wyprostuje błędy Sądu Wysokiego. Drodzy czytelnicy czy nie uważacie, że z Polskim prawem jest coś na bakier? 

Uważam że z Tobą jest cos nie tak. Jaki morderca? Wiesz co oznacza to słowo? Nie sądzę :) Ciebie powinni posadzić w psychiatryku, bo z taka nienawiscia w glowie jestes tysiackroc niebezpieczniejszy od nierozwaznych kierowcow!

Uważam że z Tobą jest cos nie tak. Jaki morderca? Wiesz co oznacza to słowo? Nie sądzę :) Ciebie powinni posadzić w psychiatryku, bo z taka nienawiscia w glowie jestes tysiackroc niebezpieczniejszy od nierozwaznych kierowcow!

rozwiń
Avatar
KIEROWCA ZAWODOWY / 24 kwietnia 2015 o 15:29
0

Tylko podobny bydlak może usprawiedliwiać tego KATA. 115 km/h rzeczywiste to licznikowe 121km/h - to nie jest 70 km/h czyli rzeczywiste 64km/h! Przejedź się po Jana Pawła taką prędkością i zobacz czy to takie niewinne przekroczenie prędkości! i jeszcze "omija stojącego przed pasami(..)" - to nie wiedział cymbał dlaczego pojazdy zatrzymują się przed pasami?? I jeszcze ten rekin z maski... Naoglądał się bodzio-szajsa z warszawki w bmce. 3 lata.. kpina.. nie wypuszczać z więzienia MORDERCY!!

Avatar
Kirby / 22 kwietnia 2015 o 14:11
0
wczesniej DW pisal ze biegly stwierdzil ze samochod jechal z predkoscia 45-55km/h... Rozumiem sie pomylic po to sa te widelki od do, ale o tyle?
Avatar
Kerbi / 22 kwietnia 2015 o 13:12
0
"Zdaniem biegłego, widoczna była również piesza. Mogła zostać zasłonięta przez vw passata, kiedy weszła na przejście."
to byla czy nie byla?
Avatar
zenada / 22 kwietnia 2015 o 12:09
0

Tobie bym dał 13 za brak rozumu i rozsądku :) Taka postawa moze kogos strzywdzić, wiec może od razu krzesło ;) Idio...

to może posmieszkuj sobie tak do rodziny tej dziwczyny, która zginełą , nie do mnie panie rozumny... żenujące...

Avatar
polak / 22 kwietnia 2015 o 10:12
0

ludzie  wasze tu komentarze to zenada    115 km/godz na przejsciu dla pieszych -???   to w takim razie  zlikwidowac ograniczenia predkosci  wszystkie znaki  niech kazdy jezdzi jak chce   a piesi  niech chodza  jak im sie uda   tylko polska menda  moze w ogole komentowac  taka tragedia i probowac usprawiedliwiac tego zabojce !!!

Avatar
edi / 22 kwietnia 2015 o 07:10
0

Żart. Piepr..ny morderca! Obyś się w piekle smażył zbrodniarzu, a pierwszego dnia w pudle odbyt większy niż wydech twojego wiejskiego bolidu!

Nie kracz, bo zapewne też święty na drodze nie jesteś. Uważaj abyś ty kogoś nie skrzywdził. Większość z tych co tu kracze sama wciska na gaz i łamie przepisy. Niech ten rzuca kamieniem co nie ma nic na sumieniu...

Avatar
pion / 21 kwietnia 2015 o 22:00
0

Uważam że z Tobą jest cos nie tak. Jaki morderca? Wiesz co oznacza to słowo? Nie sądzę :) Ciebie powinni posadzić w psychiatryku, bo z taka nienawiscia w glowie jestes tysiackroc niebezpieczniejszy od nierozwaznych kierowcow!

nie masz racji 

Avatar
prawnik / 21 kwietnia 2015 o 21:17
0

oczywiscie ze to niesprawiedliwe. Powinien dostac wyrok w zawieszeniu. Ze ktos przechodzi na pasach to nie znaczy ze nie musi sie rozejrzec. Zawsze ktos moze czego nie zauwazyc. To nie indie, nie ma swietych krow. Miala dziewczyna niefarta, szkoda jej, ale bez przesady, nie poderżnął jej gardła z premedytacją. Każdemu kierowca, nawet najlepszy i najostrożniejszy może niechcący zrobić komuś krzywdę. Droga to niebezpieczne miejsce.

Zamordował ja nie nożem, zle samochodem, żadna róznica.

Rzeczywiscie, nalezałoby wprowadzic badania osobowosci dla kandydatow na kierowcow, takie jak na posiadanie broni palnej.

Zamordował ja nie nożem, zle samochodem, żadna róznica.

Rzeczywiscie, nalezałoby wprowadzic badania osobowosci dla kandydatow na kierowcow, takie jak na posiadanie broni palnej.

rozwiń
Avatar
Łatwo oceniać / 21 kwietnia 2015 o 16:12
0

Ten wyrok to kolejny cios dla rodziców Śp. Niny, tym razem od sądu. 115km/h wyprzedzanie na pasach w konsekwencji zabicie nastolatki i spowodowanie ogromnej tragedi dla rodziny dziewczynki. Gdzie tu sprawiedliwość?

oczywiscie ze to niesprawiedliwe. Powinien dostac wyrok w zawieszeniu. Ze ktos przechodzi na pasach to nie znaczy ze nie musi sie rozejrzec. Zawsze ktos moze czego nie zauwazyc. To nie indie, nie ma swietych krow. Miala dziewczyna niefarta, szkoda jej, ale bez przesady, nie poderżnął jej gardła z premedytacją. Każdemu kierowca, nawet najlepszy i najostrożniejszy może niechcący zrobić komuś krzywdę. Droga to niebezpieczne miejsce.

oczywiscie ze to niesprawiedliwe. Powinien dostac wyrok w zawieszeniu. Ze ktos przechodzi na pasach to nie znaczy ze nie musi sie rozejrzec. Zawsze ktos moze czego nie zauwazyc. To nie indie, nie ma swietych krow. Miala dziewczyna niefarta, szkoda jej, ale bez przesady, nie poderżnął jej gardła z premedytacją. Każdemu kierowca, nawet najlepszy i najostrożniejszy może niechcący zrobić komuś krzywdę. Droga to niebezpieczne miejsce.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2015 o 16:03
0

Sąd Wysoki się pomylił. To minimalna kara dla złodzieja roweru. CBA już bada sprawę? Kiedy kolejne wieści z tego procesu? Czy morderca jest już "cwelony" w odpowiednim zakładzie karnym? Miejmy nadzieję, że mecenas nie rzucił kodeksem karnym w kąt i działa dalej w tej sprawie i wyprostuje błędy Sądu Wysokiego. Drodzy czytelnicy czy nie uważacie, że z Polskim prawem jest coś na bakier? 

Uważam że z Tobą jest cos nie tak. Jaki morderca? Wiesz co oznacza to słowo? Nie sądzę :) Ciebie powinni posadzić w psychiatryku, bo z taka nienawiscia w glowie jestes tysiackroc niebezpieczniejszy od nierozwaznych kierowcow!

Uważam że z Tobą jest cos nie tak. Jaki morderca? Wiesz co oznacza to słowo? Nie sądzę :) Ciebie powinni posadzić w psychiatryku, bo z taka nienawiscia w glowie jestes tysiackroc niebezpieczniejszy od nierozwaznych kierowcow!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!