Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 listopada 2008 r.
11:49
Edytuj ten wpis

Nie będzie aresztu dla policjanta, który potrącił pieszego

0 16 A A

Włodawski sąd odmówił aresztowania policjanta z drogówki, który śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sąd swą decyzję tłumaczył tym, że policjant ma ciężką sytuację rodzinną. Prokuratura zapowiada zaskarżenie tej decyzji.

67-letni Stanisław P. został potrącony na trasie z Włodawy do Orchówka w środę wieczorem. Zmarł w szpitalu. Kierowca nie zatrzymał się i uciekł z miejsca wypadku.

Policjanci z Włodawy dopiero po kilkunastu godzinach ustalili, że mężczyznę potrącił żukiem ich kolega z "drogówki” - 35-letni sierż. szt. Bogdan M.
Prokuratura postawiła mu zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku, nieudzielania pomocy potrąconemu oraz ucieczkę miejsca wypadku.

- Na przesłuchaniu policjant potwierdził, że pieszego potrącił - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Opisał okoliczności wypadku.

Wczoraj prokuratura wystąpiła do sądu o jego aresztowanie. Uzasadniała to tym, że policjantowi grozi wysoka kara oraz może on mataczyć, bo po wypadku ukrył samochód.

Zwykle w podobnych sprawach sądy aresztują podejrzanych. Wieczorem włodawski sąd zdecydował, że policjant będzie dalej odpowiadał z wolnej stopy. Oddał go pod dozór policji.

(er)

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
non / 11 listopada 2008 o 13:37
0
Gość napisał:
Nieuk sam jestes. Jestem tez ofiara wypadku komunikacyjnego wiem jak prawo działa bo mam tez podobne problemy. Pomysl sobie ze zycie calkiem sie zalamuje -tracisz prace, jestes niezdolny do pracy, jestes innym człowiekiem, a gdzie zdrowie. Tobie życze wypadku to sie przekonasz ile jest warte życie. Pomysl sobie ze tobie sie takie cos przydazy, bo twoje zycie nic nie znaczy. Policjant ktory potracil powinien przynajmniej pomoc a nie uciekac. Mam sedziow w du*** bo robia sobie co im sie podoba. Walczylem o zycie -oddzial intensywnej terapii. Moj sprawca zostal winny (przyznal sie na miejscu wypadku-wjechal do tylu samochodu - jechalismy w tym samym kierunku- bylem nieprzytomny), ale sprawe zawiesieli. Widzialem sprawce wypadku pierwszy raz w sadzie, nie wnosilem oskarzen bo mialem tydzien na odwolanie (chcialem przemyslec sprawe). Sprawca wypadku wtedy tlumaczyl ze czuje sie niewinny. Po tygdniu chcialem sie odwolac od wyroku powiedziano mi ze nie musze sie odwolywac bo prokurator zlozyl apelacje. Po 6 miesiacach dowiedzialem sie ze sprawa zakonczona i zawieszona warunkowo. i od tej pory pisze wiele pism do prokuratury, sadu, policji, rzecznika praw obywatelskich. Jak można zawiesic taką sprawe?, Czy pokrzywdzony ma jakies prawa? Ja mam ponosic konsekwencje głupoty kierowców?





Bardzo Ci współczuję tego co przeżyłeś. Naprawdę. I dziękuję za szczere życzenia. Jednkak temu policjantowi i jego rodzinie też się zawaliło życie. Wiem , że powiesz , że to wszystko jego wina, ale po to się coś w życiu przeżywa, żeby coś zrozumieć albo się poprawić. Nie rozumiem takiej zawiści, że ktoś ma być w więzieniu i juz. Czy komuś coś się stanie , gdy osoba, która żałuję tego co zrobiła , nie będzie w areszcie? Myślę, że nie. Poszkodoway pieszy był pijany i wepchał się pod koła samochodu, moim zdaniem wina leży po dwóch stronach.





Bardzo Ci współczuję tego co przeżyłeś. Naprawdę. I dziękuję za szczere życzenia. Jednkak temu policjantowi i jego rodzinie też się zawaliło życie. Wiem , że powiesz , że to wszystko jego wina, ale po to się coś w życiu przeżywa, żeby coś zrozumieć albo się poprawić. Nie rozumiem takiej zawiści, że ktoś ma być w więzieniu i juz. Czy komuś coś się stanie , gdy osoba, która żałuję tego co zrobiła , nie będzie w areszcie? Myślę, że nie. Poszkodoway pieszy był pijany i wepchał się pod koła samoch... rozwiń
Avatar
polak / 10 listopada 2008 o 21:57
0
Pisze to z gorycza;Kup sobie wlodawski sad,a sprawiedliwosc bedzie po twojej stronie.
Avatar
polak / 10 listopada 2008 o 21:50
0
Nie mzna kwestionowac wyrokow sadow .Tak ustalili i wbili w glowe spoleczenstwu ludzie ktorzy prawem zajmuja sie zawodowo. to ich praca ich zarobki.Ustalono procedury wbrew logice izdrowemu rozsadkowi. W Ustawie prokuraturze jest zapis;strzec praworzadnosci;.
To znaczy Panowie i Panie Prokuratorzy Panie i Panowie Sedziowie ,ze niezawilosc i immunitet zobowiazuje Was do przestrzegania prawa.
Avatar
Gość / 10 listopada 2008 o 18:34
0
noc napisał:
Po pierwsze nieuku naucz się pisać. Po drugie taka sytuacja mogła się przydarzyć również Tobie, bo osoba potrącona mogła być pod wpływem alkoholu. Piesi coraz częściej stanowią zagrożenie na drodze, chodzą bez odblasków , są właściwie niewidoczni. Poza tym co ty wiesz o sytuacji rodzinnej tego policjanta?

Nieuk sam jestes. Jestem tez ofiara wypadku komunikacyjnego wiem jak prawo działa bo mam tez podobne problemy. Pomysl sobie ze zycie calkiem sie zalamuje -tracisz prace, jestes niezdolny do pracy, jestes innym człowiekiem, a gdzie zdrowie. Tobie życze wypadku to sie przekonasz ile jest warte życie. Pomysl sobie ze tobie sie takie cos przydazy, bo twoje zycie nic nie znaczy. Policjant ktory potracil powinien przynajmniej pomoc a nie uciekac. Mam sedziow w du*** bo robia sobie co im sie podoba. Walczylem o zycie -oddzial intensywnej terapii. Moj sprawca zostal winny (przyznal sie na miejscu wypadku-wjechal do tylu samochodu - jechalismy w tym samym kierunku- bylem nieprzytomny), ale sprawe zawiesieli. Widzialem sprawce wypadku pierwszy raz w sadzie, nie wnosilem oskarzen bo mialem tydzien na odwolanie (chcialem przemyslec sprawe). Sprawca wypadku wtedy tlumaczyl ze czuje sie niewinny. Po tygdniu chcialem sie odwolac od wyroku powiedziano mi ze nie musze sie odwolywac bo prokurator zlozyl apelacje. Po 6 miesiacach dowiedzialem sie ze sprawa zakonczona i zawieszona warunkowo. i od tej pory pisze wiele pism do prokuratury, sadu, policji, rzecznika praw obywatelskich. Jak można zawiesic taką sprawe?, Czy pokrzywdzony ma jakies prawa? Ja mam ponosic konsekwencje głupoty kierowców?

Nieuk sam jestes. Jestem tez ofiara wypadku komunikacyjnego wiem jak prawo działa bo mam tez podobne problemy. Pomysl sobie ze zycie calkiem sie zalamuje -tracisz prace, jestes niezdolny do pracy, jestes innym człowiekiem, a gdzie zdrowie. Tobie życze wypadku to sie przekonasz ile jest warte życie. Pomysl sobie ze tobie sie takie cos przydazy, bo twoje zycie nic nie znaczy. Policjant ktory potracil powinien przynajmniej pomoc a nie uciekac. Mam sedziow w du*** bo robia sobie co im sie podoba. Walczylem o zycie -oddzial ... rozwiń
Avatar
noc / 3 listopada 2008 o 16:29
0
hwdp napisał:
Pan B.M.ma tak trudną sytuację, że firma transportowa MOTWICKI i S-KA leży na łopatkach i dlatego WYSOKI SĄD się zlitował nad biednym policjantem.
Gdzie jakakolwiek moralność?
Policja ma świecić przykładem!
Drogówka jest szkolona w udzielaniu pomocy poszkodowanym?,albo jestem ....!
Niedość,że potrącił CZŁOWIEKA to uciekł?
Jaja chyba ktoś z nas robi!!!
Jeszcze parę dni temu ten gość chodził w białej czapce,stał z suszarką i wlepiał mandaty,a teraz ma trudną sytuację rodzinną?
Nie rozumię GDZIE CBA????????????????????????

[size=6]"Sąd sądem,a spraiedliwość musi być po naszej stronie"
cytat z filmu "SAMI SWOI",[/size]
ale to była komedia!




Po pierwsze nieuku naucz się pisać. Po drugie taka sytuacja mogła się przydarzyć również Tobie, bo osoba potrącona mogła być pod wpływem alkoholu. Piesi coraz częściej stanowią zagrożenie na drodze, chodzą bez odblasków , są właściwie niewidoczni. Poza tym co ty wiesz o sytuacji rodzinnej tego policjanta?




Po pierwsze nieuku naucz się pisać. Po drugie taka sytuacja mogła się przydarzyć również Tobie, bo osoba potrącona mogła być pod wpływem alkoholu. Piesi coraz częściej stanowią zagrożenie na drodze, chodzą bez odblasków , są właściwie niewidoczni. Poza tym co ty wiesz o sytuacji rodzinnej tego policjanta? rozwiń
Avatar
gfgfcg / 2 listopada 2008 o 10:19
0
Wstyd i hańba ale tak się dzieje wszędzie. swój swojego kryje. Ciekawe co by było gdyby zabił dziecko swojego kolegi? czy też by go kryli ?
Avatar
sprawiedliwy / 2 listopada 2008 o 09:54
0
Mówiąc krótko sitwa i tyle, jak by to był jakis chłopek z okolic włodawy lub byle kto niepełniący funkcji publicznej to by już siedział.
Avatar
aaa / 1 listopada 2008 o 22:43
0
Co to za sędzia? Aż ręce opadają w związku z taką decyzją stróża wymiaru sprawiedliwości ?Widocznie policjant za mało zawinił. Jechał po pijaku, zabił i zdaniem sędziego nic się nie stało. Czy ten sędzia ma odpowiednie kwalifikacje zwłaszcza moralne do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. Z pewnością nie. Nie wiadomo czy nie zna przepisów prawa, w myśl którego zagrożenie wysoką karą jest podstawą do aresztowania (był po pijaku)? A może w grę wchodzą układy kumplowskie, o czym może świadczyć argumentacja sędziego. Czy pierwszy czy drugi wariant jest prawdziwy, to oba dyskwalifikują sędziego do piastowania tej funkcji
Co to za sędzia? Aż ręce opadają w związku z taką decyzją stróża wymiaru sprawiedliwości ?Widocznie policjant za mało zawinił. Jechał po pijaku, zabił i zdaniem sędziego nic się nie stało. Czy ten sędzia ma odpowiednie kwalifikacje zwłaszcza moralne do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. Z pewnością nie. Nie wiadomo czy nie zna przepisów prawa, w myśl którego zagrożenie wysoką karą jest podstawą do aresztowania (był po pijaku)? A może w grę wchodzą układy kumplowskie, o czym może świadczyć argumentacja sędziego. Czy pierwszy czy drugi war... rozwiń
Avatar
Gość / 1 listopada 2008 o 21:03
0
Coś tu nie tak. Nie ma równości w Polsce są równi i równiejsi. Nic się nie zmienia stare układy i zwyczaje wciąż istnieją. polska paranoja
Avatar
Szczera / 1 listopada 2008 o 20:09
0
To jeśli policjant zabija to jakaś taryfa ulgowa. Coś tu nie tak skoro stróże prawa mogą zabijać a potem cieszyć się wolnościa>
Avatar
non / 11 listopada 2008 o 13:37
0
Gość napisał:
Nieuk sam jestes. Jestem tez ofiara wypadku komunikacyjnego wiem jak prawo działa bo mam tez podobne problemy. Pomysl sobie ze zycie calkiem sie zalamuje -tracisz prace, jestes niezdolny do pracy, jestes innym człowiekiem, a gdzie zdrowie. Tobie życze wypadku to sie przekonasz ile jest warte życie. Pomysl sobie ze tobie sie takie cos przydazy, bo twoje zycie nic nie znaczy. Policjant ktory potracil powinien przynajmniej pomoc a nie uciekac. Mam sedziow w du*** bo robia sobie co im sie podoba. Walczylem o zycie -oddzial intensywnej terapii. Moj sprawca zostal winny (przyznal sie na miejscu wypadku-wjechal do tylu samochodu - jechalismy w tym samym kierunku- bylem nieprzytomny), ale sprawe zawiesieli. Widzialem sprawce wypadku pierwszy raz w sadzie, nie wnosilem oskarzen bo mialem tydzien na odwolanie (chcialem przemyslec sprawe). Sprawca wypadku wtedy tlumaczyl ze czuje sie niewinny. Po tygdniu chcialem sie odwolac od wyroku powiedziano mi ze nie musze sie odwolywac bo prokurator zlozyl apelacje. Po 6 miesiacach dowiedzialem sie ze sprawa zakonczona i zawieszona warunkowo. i od tej pory pisze wiele pism do prokuratury, sadu, policji, rzecznika praw obywatelskich. Jak można zawiesic taką sprawe?, Czy pokrzywdzony ma jakies prawa? Ja mam ponosic konsekwencje głupoty kierowców?





Bardzo Ci współczuję tego co przeżyłeś. Naprawdę. I dziękuję za szczere życzenia. Jednkak temu policjantowi i jego rodzinie też się zawaliło życie. Wiem , że powiesz , że to wszystko jego wina, ale po to się coś w życiu przeżywa, żeby coś zrozumieć albo się poprawić. Nie rozumiem takiej zawiści, że ktoś ma być w więzieniu i juz. Czy komuś coś się stanie , gdy osoba, która żałuję tego co zrobiła , nie będzie w areszcie? Myślę, że nie. Poszkodoway pieszy był pijany i wepchał się pod koła samochodu, moim zdaniem wina leży po dwóch stronach.





Bardzo Ci współczuję tego co przeżyłeś. Naprawdę. I dziękuję za szczere życzenia. Jednkak temu policjantowi i jego rodzinie też się zawaliło życie. Wiem , że powiesz , że to wszystko jego wina, ale po to się coś w życiu przeżywa, żeby coś zrozumieć albo się poprawić. Nie rozumiem takiej zawiści, że ktoś ma być w więzieniu i juz. Czy komuś coś się stanie , gdy osoba, która żałuję tego co zrobiła , nie będzie w areszcie? Myślę, że nie. Poszkodoway pieszy był pijany i wepchał się pod koła samoch... rozwiń
Avatar
polak / 10 listopada 2008 o 21:57
0
Pisze to z gorycza;Kup sobie wlodawski sad,a sprawiedliwosc bedzie po twojej stronie.
Avatar
polak / 10 listopada 2008 o 21:50
0
Nie mzna kwestionowac wyrokow sadow .Tak ustalili i wbili w glowe spoleczenstwu ludzie ktorzy prawem zajmuja sie zawodowo. to ich praca ich zarobki.Ustalono procedury wbrew logice izdrowemu rozsadkowi. W Ustawie prokuraturze jest zapis;strzec praworzadnosci;.
To znaczy Panowie i Panie Prokuratorzy Panie i Panowie Sedziowie ,ze niezawilosc i immunitet zobowiazuje Was do przestrzegania prawa.
Avatar
Gość / 10 listopada 2008 o 18:34
0
noc napisał:
Po pierwsze nieuku naucz się pisać. Po drugie taka sytuacja mogła się przydarzyć również Tobie, bo osoba potrącona mogła być pod wpływem alkoholu. Piesi coraz częściej stanowią zagrożenie na drodze, chodzą bez odblasków , są właściwie niewidoczni. Poza tym co ty wiesz o sytuacji rodzinnej tego policjanta?

Nieuk sam jestes. Jestem tez ofiara wypadku komunikacyjnego wiem jak prawo działa bo mam tez podobne problemy. Pomysl sobie ze zycie calkiem sie zalamuje -tracisz prace, jestes niezdolny do pracy, jestes innym człowiekiem, a gdzie zdrowie. Tobie życze wypadku to sie przekonasz ile jest warte życie. Pomysl sobie ze tobie sie takie cos przydazy, bo twoje zycie nic nie znaczy. Policjant ktory potracil powinien przynajmniej pomoc a nie uciekac. Mam sedziow w du*** bo robia sobie co im sie podoba. Walczylem o zycie -oddzial intensywnej terapii. Moj sprawca zostal winny (przyznal sie na miejscu wypadku-wjechal do tylu samochodu - jechalismy w tym samym kierunku- bylem nieprzytomny), ale sprawe zawiesieli. Widzialem sprawce wypadku pierwszy raz w sadzie, nie wnosilem oskarzen bo mialem tydzien na odwolanie (chcialem przemyslec sprawe). Sprawca wypadku wtedy tlumaczyl ze czuje sie niewinny. Po tygdniu chcialem sie odwolac od wyroku powiedziano mi ze nie musze sie odwolywac bo prokurator zlozyl apelacje. Po 6 miesiacach dowiedzialem sie ze sprawa zakonczona i zawieszona warunkowo. i od tej pory pisze wiele pism do prokuratury, sadu, policji, rzecznika praw obywatelskich. Jak można zawiesic taką sprawe?, Czy pokrzywdzony ma jakies prawa? Ja mam ponosic konsekwencje głupoty kierowców?

Nieuk sam jestes. Jestem tez ofiara wypadku komunikacyjnego wiem jak prawo działa bo mam tez podobne problemy. Pomysl sobie ze zycie calkiem sie zalamuje -tracisz prace, jestes niezdolny do pracy, jestes innym człowiekiem, a gdzie zdrowie. Tobie życze wypadku to sie przekonasz ile jest warte życie. Pomysl sobie ze tobie sie takie cos przydazy, bo twoje zycie nic nie znaczy. Policjant ktory potracil powinien przynajmniej pomoc a nie uciekac. Mam sedziow w du*** bo robia sobie co im sie podoba. Walczylem o zycie -oddzial ... rozwiń
Avatar
noc / 3 listopada 2008 o 16:29
0
hwdp napisał:
Pan B.M.ma tak trudną sytuację, że firma transportowa MOTWICKI i S-KA leży na łopatkach i dlatego WYSOKI SĄD się zlitował nad biednym policjantem.
Gdzie jakakolwiek moralność?
Policja ma świecić przykładem!
Drogówka jest szkolona w udzielaniu pomocy poszkodowanym?,albo jestem ....!
Niedość,że potrącił CZŁOWIEKA to uciekł?
Jaja chyba ktoś z nas robi!!!
Jeszcze parę dni temu ten gość chodził w białej czapce,stał z suszarką i wlepiał mandaty,a teraz ma trudną sytuację rodzinną?
Nie rozumię GDZIE CBA????????????????????????

[size=6]"Sąd sądem,a spraiedliwość musi być po naszej stronie"
cytat z filmu "SAMI SWOI",[/size]
ale to była komedia!




Po pierwsze nieuku naucz się pisać. Po drugie taka sytuacja mogła się przydarzyć również Tobie, bo osoba potrącona mogła być pod wpływem alkoholu. Piesi coraz częściej stanowią zagrożenie na drodze, chodzą bez odblasków , są właściwie niewidoczni. Poza tym co ty wiesz o sytuacji rodzinnej tego policjanta?




Po pierwsze nieuku naucz się pisać. Po drugie taka sytuacja mogła się przydarzyć również Tobie, bo osoba potrącona mogła być pod wpływem alkoholu. Piesi coraz częściej stanowią zagrożenie na drodze, chodzą bez odblasków , są właściwie niewidoczni. Poza tym co ty wiesz o sytuacji rodzinnej tego policjanta? rozwiń
Avatar
gfgfcg / 2 listopada 2008 o 10:19
0
Wstyd i hańba ale tak się dzieje wszędzie. swój swojego kryje. Ciekawe co by było gdyby zabił dziecko swojego kolegi? czy też by go kryli ?
Avatar
sprawiedliwy / 2 listopada 2008 o 09:54
0
Mówiąc krótko sitwa i tyle, jak by to był jakis chłopek z okolic włodawy lub byle kto niepełniący funkcji publicznej to by już siedział.
Avatar
aaa / 1 listopada 2008 o 22:43
0
Co to za sędzia? Aż ręce opadają w związku z taką decyzją stróża wymiaru sprawiedliwości ?Widocznie policjant za mało zawinił. Jechał po pijaku, zabił i zdaniem sędziego nic się nie stało. Czy ten sędzia ma odpowiednie kwalifikacje zwłaszcza moralne do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. Z pewnością nie. Nie wiadomo czy nie zna przepisów prawa, w myśl którego zagrożenie wysoką karą jest podstawą do aresztowania (był po pijaku)? A może w grę wchodzą układy kumplowskie, o czym może świadczyć argumentacja sędziego. Czy pierwszy czy drugi wariant jest prawdziwy, to oba dyskwalifikują sędziego do piastowania tej funkcji
Co to za sędzia? Aż ręce opadają w związku z taką decyzją stróża wymiaru sprawiedliwości ?Widocznie policjant za mało zawinił. Jechał po pijaku, zabił i zdaniem sędziego nic się nie stało. Czy ten sędzia ma odpowiednie kwalifikacje zwłaszcza moralne do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. Z pewnością nie. Nie wiadomo czy nie zna przepisów prawa, w myśl którego zagrożenie wysoką karą jest podstawą do aresztowania (był po pijaku)? A może w grę wchodzą układy kumplowskie, o czym może świadczyć argumentacja sędziego. Czy pierwszy czy drugi war... rozwiń
Avatar