Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2017 r.
20:10

"Nie jestem złym człowiekiem, tylko się zagubiłem". Podwójne zabójstwo na Tatarach

90 12 A A
W mieszkaniu przy ul. Motorowej Piotr C. zamordował swojego wujka i jego partnerkę
W mieszkaniu przy ul. Motorowej Piotr C. zamordował swojego wujka i jego partnerkę (fot. Maciej Kaczanowski)

– Nie jestem złym człowiekiem, tylko się zagubiłem – przekonywał śledczych Piotr C., który brutalnie zamordował swojego wujka i jego konkubinę. W poniedziałek rozpoczął się ponowny proces zabójcy. W pierwszym został skazany na 25 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po apelacji sprawa wróciła na wokandę Sądu Okręgowego w Lublinie, który ma raz jeszcze rozstrzygnąć kwestię kary dla 27-latka. Co do winy Piotra C. nie ma żadnych wątpliwości. Młody człowiek przyznał się do podwójnego zabójstwa. Tylko dlatego w pierwszym procesie nie skazano go na dożywocie.

W poniedziałek Piotr C. potwierdził przyznanie się do winy i swoje poprzednie wyjaśnienia.

– Kiedy już wypłukał się ze mnie alkohol i narkotyki, to dużo myślałem. Żałuję tych dwóch zabójstw, ale nie jestem złym człowiekiem, tylko się zagubiłem – tłumaczył śledczym.

Po ogłoszeniu pierwszego wyroku Piotr C. oświadczył w sądzie, że to sprawiedliwa kara. – Pomyliłem się, bo byłem zestresowany – skomentował w poniedzałek w sądzie. – Nie zgadzam się z tym wyrokiem. Jestem młodym człowiekiem i nie miałem łatwego życia.

Rodzice Piotra C. rozstali się z powodu alkoholizmu matki. Kobieta zabrała ze sobą kilkuletniego wówczas syna, ale po paru latach wyrzuciła go z mieszkania przy ul. Motorowej w Lublinie. Została tylko ze swoim konkubentem Krzysztofem S.

– Oni tam cały czas pili. Głodowali, bo nie mieli na jedzenie, ale myśleli jak się napić – wspominał w poniedziałek przed sądem Jerzy C., ojciec oskarżonego. – Matka wyrzuciła Piotrka i się nim nie interesowała.

Jerzy C. zajął się wychowaniem chłopca, ale nie udało mu się uchronić go przed uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Po śmierci matki Piotr C. wracał na ul Motorową, gdzie pił z jej dawnym partnerem i jego nową konkubiną.

– Krzyczałem, nawet biłem go za ten alkohol, ale pomagało tylko na chwilę – przyznał w sądzie Jerzy C.

W listopadzie 2015 r. doszło do tragedii. W mieszkaniu przy ul. Motorowej Piotr C. zamordował swojego wujka i jego partnerkę. Wcześniej wszyscy pili. Feralnego dnia 27-latek chciał od swojego wujka 100 zł na alkohol. Krzysztof S. odmówił. Panowie kłócili się o to w kuchni, kiedy Piotr robił sobie kolację.

– Zdenerwowałem się. Złapałem za nóż i nawet nie wiem, kiedy dźgnąłem wujka w szyję – wyjaśnił później śledczym. – Jak tak leżał na podłodze, to podciąłem mu jeszcze gardło, bo się ruszał.

Z późniejszych ustaleń biegłych wynika, że zadał wujkowi kilkanaście ciosów w okolice szyi. Po wszystkim mężczyzna zabrał kanapki i poszedł do pokoju. Tam, w fotelu spała Małgorzata P. – konkubina gospodarza. Przebudziła się i koniecznie chciała pójść do kuchni. Wtedy Krzysztof Cz. dźgnął ją w szyję.

– Siedziała na fotelu i była cała we krwi. Widziałem, jak umiera – relacjonował później 27-latek. – Poszedłem do kuchni i wziąłem taki nóż z ząbkami. Ciąłem jej szyję, by się upewnić, że nie będzie żyła.

Po zabójstwie Piotr Cz. zabrał należące do wujka 400 zł. Wziął prysznic, przebrał się i poszedł pić. Pojechał do Warszawy, a potem do Frankfurtu nad Odrą. Kiedy skończyły mu się pieniądze, wrócił do Lublina, gdzie spotkał się z ojcem.

– Ucieszyłem się, że nic sobie nie zrobił – wspominał w sądzie Jerzy C. – Powiedziałem mu, że musi się zgłosić na policję. Co się stało, to się nie odstanie. W sumie to wszystko nasza wina – rodziny i bliskich.

Sprawa wróci na wokandę z końcem marca.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 08:54
+1
Pokrętne tłumaczenia- bił ofiarę bo piła alkohol, chyba dlatego,że dla niego będzie mało. Wniosek z tego wynika, że niebezpiecznie jest odmawiać datków "trzęsi-łapkom" pod sklepami. Chętnie dam takiemu na flaszkę, ale pod warunkiem, że wypije całą przy mnie- najlepiej "duszkiem".
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:10
+1
takich zagubionych skupują w bakutilu?,
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 15:44
0
Fakt Piotrek nie miał normalnego dzieciństwa... z całej rodziny tylko jego ojciec nie był alkoholikiem... Co nie usprawiedliwia oczywiście tego co zrobil, zawsze miał w oczach coś takiego co przerażało. Nie jest normalny jest zepsuty przez środowisko którym się otaczał
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 10:54
0
Podwójny zwyrodniały morderca .... się zagubił, we wszechświecie. :)
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 06:33
0
Ciekawe, kto mu podsunął 'pomysła' z tym bajerkiem obronnym "nie jestem złym człowiekiem, tylko się zagubiłem"? Pewnie pokrętny mecenasek...
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 01:00
0
Ziomal z zawodówki.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 23:16
0
Jak sie bandzior tlumaczy ze mial ciezki dziecinstwo akto ma teraz lekko w zyciu wariat sie urodzil i wariat zdechnie. Wiedzial co robi jeszcze podcinal gardla to jakis kat urwac mu ten pusty leb
Avatar
LUSI / 27 lutego 2017 o 22:17
0
Za młody na wyrok....a oni "denaci" za starzy by żyć!!!! Najlepiej wypuscic niech wyrznie tych , których wpisał na swoją czarną listę będąc w ZK. Znam gościa i niezły z niego gagatek. Teaz udaje niepoczytalnego. Bo przecież zabił dwóch pijakow! I dobrze wiedzial co robi. Nie zabiera się swojej ex w miejsce zbrodni. Chyba ze po to żeby ja zabić. Z głową to on miał niepokolei..... od małolata!
Avatar
znawczyni / 27 lutego 2017 o 22:08
0
Jaki młody?? stary pryk!! młody to on był 15 lat temu! 
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 21:11
0
dziennik wschodni czytam wasze artykuły ale to co wypisujecie mija sie z celem i sie sami gubicie. piotr c czy cz???"wtedy krzysztof cz. dźgnął ją w szyję." jaki *** krzysztof?!
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 15:44
0
Fakt Piotrek nie miał normalnego dzieciństwa... z całej rodziny tylko jego ojciec nie był alkoholikiem... Co nie usprawiedliwia oczywiście tego co zrobil, zawsze miał w oczach coś takiego co przerażało. Nie jest normalny jest zepsuty przez środowisko którym się otaczał
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 10:54
0
Podwójny zwyrodniały morderca .... się zagubił, we wszechświecie. :)
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 08:54
+1
Pokrętne tłumaczenia- bił ofiarę bo piła alkohol, chyba dlatego,że dla niego będzie mało. Wniosek z tego wynika, że niebezpiecznie jest odmawiać datków "trzęsi-łapkom" pod sklepami. Chętnie dam takiemu na flaszkę, ale pod warunkiem, że wypije całą przy mnie- najlepiej "duszkiem".
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 07:10
+1
takich zagubionych skupują w bakutilu?,
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 06:33
0
Ciekawe, kto mu podsunął 'pomysła' z tym bajerkiem obronnym "nie jestem złym człowiekiem, tylko się zagubiłem"? Pewnie pokrętny mecenasek...
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 01:00
0
Ziomal z zawodówki.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 23:16
0
Jak sie bandzior tlumaczy ze mial ciezki dziecinstwo akto ma teraz lekko w zyciu wariat sie urodzil i wariat zdechnie. Wiedzial co robi jeszcze podcinal gardla to jakis kat urwac mu ten pusty leb
Avatar
LUSI / 27 lutego 2017 o 22:17
0
Za młody na wyrok....a oni "denaci" za starzy by żyć!!!! Najlepiej wypuscic niech wyrznie tych , których wpisał na swoją czarną listę będąc w ZK. Znam gościa i niezły z niego gagatek. Teaz udaje niepoczytalnego. Bo przecież zabił dwóch pijakow! I dobrze wiedzial co robi. Nie zabiera się swojej ex w miejsce zbrodni. Chyba ze po to żeby ja zabić. Z głową to on miał niepokolei..... od małolata!
Avatar
znawczyni / 27 lutego 2017 o 22:08
0
Jaki młody?? stary pryk!! młody to on był 15 lat temu! 
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 21:11
0
dziennik wschodni czytam wasze artykuły ale to co wypisujecie mija sie z celem i sie sami gubicie. piotr c czy cz???"wtedy krzysztof cz. dźgnął ją w szyję." jaki *** krzysztof?!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 16 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!