Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2007 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Nie wpuścimy Ery na Kaskadową!

0 10 A A

Mieszkańcy osiedla Botanik są zdeterminowani: Nie zgadzamy się na potężny nadajnik telefonii komórkowej nad naszymi głowami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bloki na osiedlu Botanik są zarządzane przez kilka spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Na co dzień nie zawsze dogadują się w sprawie miejsc parkingowych czy korzystania z kontenerów na śmieci. Teraz jednak jednoczą siły.

Na dachu bloku nr 7 przy ul. Kaskadowej telefonia komórkowa Era chce postawić stację bazową - 17 anten o mocy 24 kW. - Takie promieniowanie jest bardzo szkodliwe dla ludzi - twierdzi Kazimierz Kajak z Kaskadowej. - Wiem o czym mówię, bo pracowałem nad systemami radiolokacji.

Mieszkańcy osiedla o planowanej inwestycji dowiedzieli się niedawno - z kartki wywieszonej na klatce jednego z bloków.

- Nikt tego z nami nie konsultował, nie pytał o zdanie, postawiono nas przed faktem dokonanym - żali się Adrianna Borchulska. - Moja córka ma 4 lata, chodzi tu do przedszkola. Nie chcę, by była narażona na niebezpieczeństwo.

Pod koniec listopada mieszkańcy osiedla powołali do życia społeczny komitet przeciwko elektroskażeniom. W ubiegłym tygodniu zorganizowali spotkanie informacyjne. Przyszło kilkadziesiąt osób, wśród nich prezes spółdzielni Felin, zarządca bloków przy ul. Pergolowej, przedstawiciel osiedla Poręba (po protestach mieszkańców, prezydent miasta wstrzymał tam pozwolenie na budowę masztu Ery) oraz przewodnicząca zarządu dzielnicy Sławin. Wszyscy, jak jeden mąż, poparli protest. Zdecydowali też wynająć prawnika, który będzie bronił ich praw.

- Planujemy sporządzić fachową ekspertyzę. Chcemy udowodnić, że promieniowanie elektromagnetyczne szkodzi zdrowiu - mówi K. Kajak.

Mieszkańcy Botanika zebrali już ponad tysiąc podpisów pod protestem przeciwko budowie masztu. Urzędnicy Ratusza rozkładają jednak ręce.

- Zgodnie z przepisami, inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Mieszkańcy bloku nr 7 też nie mają wiele do powiedzenia, bo są tylko najemcami lokali mieszkalnych, a nie ich właścicielami - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Sprawa znajduje się w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, do którego zaskarżona została poprzednia decyzja dotycząca tej stacji - wyjaśnia.

Do tematu wrócimy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
skrzatoslaw / 4 stycznia 2008 r. o 20:01
0
Gość napisał:
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela (Plus) i nie czuje żadnego dyskonfortu.

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2007 r. o 09:15
0
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES
Avatar
Gość:) / 19 grudnia 2007 r. o 16:49
0
zescie sie czepili tej ERY , przeszkadza wam ?? bo wy macie jakis PLUS albo ORANGE te anteny wam nie przeszkadzjaa ?? dziwne


zacofanie 100%
Avatar
ja_aj / 19 grudnia 2007 r. o 13:52
0
moher napisał:
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię! rozwiń
Avatar
Głos z Poręby / 19 grudnia 2007 r. o 13:49
0
Jednego nie rozumiem: skoro Prezes SM jest za, zarządca jest za- to kto wpóścił Ere na dach tego bloku?
Jeszcze nie jest tak u nas źle,zeby dochodziło do panoszenia się tego rodzaju inwestorów.
P.S. Nie przejmujcie się głosami dyletantów, śmiejących się z waszej "zaściankowości" i "zacofania". My tez przez to przechodzilismy. Walczycie o zdrowie własne i waszych dzieci.
Avatar
ricko / 19 grudnia 2007 r. o 12:46
0
Pani Adriano niech Pani za bardzo się nie zasłychnie tą swoją córeczką. Nie tylko pani ją ma. są setki rodzin które mają wiecej niz 1 dziecko. Inwestor i tak swoje zrobi i tak. Śmiać mi się chce z ludzi, keidy mówią że nie mają zasięgu czy Era jest do d... . Przychodzi co do czego i efekt taki jaki mamy w gazecie.
Avatar
moher / 19 grudnia 2007 r. o 12:27
0
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!
Avatar
Trunth / 19 grudnia 2007 r. o 12:24
0
Ery nie wolno nigdzie wpuszczać, to sieć, która klienta ma głęboko gdzieś.
Avatar
KeRmiT / 19 grudnia 2007 r. o 08:23
0
Ale ten Lublin jest zacofany, i jak tu moze cos nowego powstac jak kazdemu cos przeszkadza i wszyscy tylko narzekaja! Ja mam nie daleko od siebie taki maszt i jakos nie narzekam, jak Wam nie pasuje to zawsze mozecie sie przeniesc do lasu, tam masztów nie ma, ale komórek tez nie!
Avatar
qwartz / 19 grudnia 2007 r. o 07:09
0
Skunksy z Ery coraz bardziej sie rozprzestrzeniają.......
Avatar
skrzatoslaw / 4 stycznia 2008 r. o 20:01
0
Gość napisał:
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela (Plus) i nie czuje żadnego dyskonfortu.

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2007 r. o 09:15
0
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES
Avatar
Gość:) / 19 grudnia 2007 r. o 16:49
0
zescie sie czepili tej ERY , przeszkadza wam ?? bo wy macie jakis PLUS albo ORANGE te anteny wam nie przeszkadzjaa ?? dziwne


zacofanie 100%
Avatar
ja_aj / 19 grudnia 2007 r. o 13:52
0
moher napisał:
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię! rozwiń
Avatar
Głos z Poręby / 19 grudnia 2007 r. o 13:49
0
Jednego nie rozumiem: skoro Prezes SM jest za, zarządca jest za- to kto wpóścił Ere na dach tego bloku?
Jeszcze nie jest tak u nas źle,zeby dochodziło do panoszenia się tego rodzaju inwestorów.
P.S. Nie przejmujcie się głosami dyletantów, śmiejących się z waszej "zaściankowości" i "zacofania". My tez przez to przechodzilismy. Walczycie o zdrowie własne i waszych dzieci.
Avatar
ricko / 19 grudnia 2007 r. o 12:46
0
Pani Adriano niech Pani za bardzo się nie zasłychnie tą swoją córeczką. Nie tylko pani ją ma. są setki rodzin które mają wiecej niz 1 dziecko. Inwestor i tak swoje zrobi i tak. Śmiać mi się chce z ludzi, keidy mówią że nie mają zasięgu czy Era jest do d... . Przychodzi co do czego i efekt taki jaki mamy w gazecie.
Avatar
moher / 19 grudnia 2007 r. o 12:27
0
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!
Avatar
Trunth / 19 grudnia 2007 r. o 12:24
0
Ery nie wolno nigdzie wpuszczać, to sieć, która klienta ma głęboko gdzieś.
Avatar
KeRmiT / 19 grudnia 2007 r. o 08:23
0
Ale ten Lublin jest zacofany, i jak tu moze cos nowego powstac jak kazdemu cos przeszkadza i wszyscy tylko narzekaja! Ja mam nie daleko od siebie taki maszt i jakos nie narzekam, jak Wam nie pasuje to zawsze mozecie sie przeniesc do lasu, tam masztów nie ma, ale komórek tez nie!
Avatar
qwartz / 19 grudnia 2007 r. o 07:09
0
Skunksy z Ery coraz bardziej sie rozprzestrzeniają.......
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sąsiedzi odmówili, Lublin się zastanawia. Nowa fabryka karmy miałaby zatrudniać 200 osób

Sąsiedzi odmówili, Lublin się zastanawia. Nowa fabryka karmy miałaby zatrudniać 200 osób

200 osób miałaby zatrudniać nowa fabryka karmy dla zwierząt planowana koło ul. Turystycznej na terenie zakładów drobiarskich. Firma szykująca taką inwestycję stara się już w Urzędzie Miasta o decyzję środowiskową. Wcześniej przymierzała się do otwarcia zakładu w gminie Niemce, ale nie zgodził się na to wójt.

Zamordował matkę, a jej ciało zakopał na działce? "Mówił, że jest Bogiem, a ona diabłem"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zamordował matkę, a jej ciało zakopał na działce? "Mówił, że jest Bogiem, a ona diabłem"

Bliscy Łukasza B. bezskutecznie wnioskowali o jego przymusowe leczenie. Mężczyzna miał widzieć we własnej matce demona, którego musi unicestwić. W końcu doszło do tragedii. Pani Elżbieta została uduszona, a jej zwłoki zakopane w kompostowniku na działce.

Marcin Michota (Motor Lublin): Wszystko co dzieje się w klubie napawa optymizmem

Marcin Michota (Motor Lublin): Wszystko co dzieje się w klubie napawa optymizmem

Rozmowa z Marcinem Michotą, zawodnikiem Motoru Lublin

Lubelskie: Czerwona kropka znaczy wyrok. 300 przydrożnych drzew ma pójść pod topór

Lubelskie: Czerwona kropka znaczy wyrok. 300 przydrożnych drzew ma pójść pod topór

Decyzja już zapadła – pod topór ma pójść 300 sosen, buków i dębów – wszystkie rosnące przy drodze powiatowej z Dąbrówki do Kozłówki. Drzewa zostaną wycięte, bo – zdaniem Nadleśnictwa Lubartów – stwarzają zagrożenie. Leśnicy już rozpoczęli wycinkę.

Biała Podlaska: Za kratami szyli poduszki przeciw odleżynom

Biała Podlaska: Za kratami szyli poduszki przeciw odleżynom

Skazani z Zakładu Karnego uszyli poduszki dla podopiecznych Domowego Szpitala w Białej Podlaskiej. Wcześniej, wykonali m.in. maseczki i fartuchy ochronne.

Dom Pereca - wirtualna wystawa

Dom Pereca - wirtualna wystawa

Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN zaprasza do obejrzenia wirtualnej wystawy o Domu Ludowym im. I.L. Pereca w Lublinie. Ekspozycję można podziwiać online na stronie internetowej instytucji.

W Lublinie testują na pacjentach chińską szczepionkę przeciw COVID-19

W Lublinie testują na pacjentach chińską szczepionkę przeciw COVID-19

Jak się zaszczepić na koronawirusa bez kolejki? Wystarczy wziąć udział w testach klinicznych chińskiej szczepionki. Chętni wciąż mogą się zapisać, ale specjaliści radzą, by raczej poczekać na szczepionki już dopuszczone do użycia

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 stycznia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 stycznia 2021 r.

Spektakl taneczny: "Pamiętasz, Nieobecna...?" online

Spektakl taneczny: "Pamiętasz, Nieobecna...?" online

Teatr Muzyczny w Lublinie oraz Lubelski Teatr Tańca w ramach projektu Przestrzenie Sztuki zrealizowały teatralną etiudę "Pamiętasz, Nieobecna...?", którą można już oglądać online.

Gmina Janowiec szuka oszczędności w oświacie

Gmina Janowiec szuka oszczędności w oświacie

Dyrekcja Zespołu Szkół w Janowcu wkrótce wróci do prowadzenia zajęć z uczniami. Jeśli radni przyjmą projekt uchwały zwiększający ilość godzin dydaktycznych dla nauczycieli z funkcją kierowniczą, budżet gminy ma zyskać ok. 240 tys. zł rocznie.

Lubelskie. Zima tak łatwo nie odpuści. Będzie śnieg i mróz
Zdjęcia
galeria

Lubelskie. Zima tak łatwo nie odpuści. Będzie śnieg i mróz

Synoptycy nie mają wątpliwości. Przez kilka najbliższych dni w regionie będzie panowała zima. Śniegu przybędzie, ale nie tak dużo jak do tej pory.

Radzyń Podlaski: Zbiórka uratowała Stowarzyszenie „Ósmy kolor tęczy”

Radzyń Podlaski: Zbiórka uratowała Stowarzyszenie „Ósmy kolor tęczy”

Potrzebowali 2 tys. zł, a zebrali już blisko 6 tys. zł. Stowarzyszenie „Ósmy kolor tęczy” ma już pieniądze na zwrot dotacji powiatowi radzyńskiego. – Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – przyznaje Sylwia Marczuk, szefowa radzyńskiego stowarzyszenia.

MKS Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 24:18. Wysoka zaliczka już do przerwy
galeria

MKS Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 24:18. Wysoka zaliczka już do przerwy

MKS Perła Lublin wysoko pokonał Młyny Stoisław Koszalin 24:18. Już po pierwszej połowie gospodynie miały siedem bramek zaliczki.

Roztoczański Park Narodowy zamknięty. Śnieg na drzewach stwarza zagrożenie [zdjęcia]
galeria

Roztoczański Park Narodowy zamknięty. Śnieg na drzewach stwarza zagrożenie [zdjęcia]

Zanim wybierzesz się na spacer albo na narty, sprawdź komunikat na stronie RPN. Trasy turystyczne są zamknięte do czasu aż wiatr nie pozrzuca śniegu. Spadło go tyle, że łamią się gałęzie, a nawet całe drzewa.

Czym jest zabytek? - spotkanie online
10 lutego 2021, 17:00

Czym jest zabytek? - spotkanie online

W ramach projektu Miastoczułość Warsztaty Kultury zaproszą na spotkanie online pt. "Czym jest zabytek?". Wydarzenie odbędzie się 10 lutego o godz. 17 na platformie Zoom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!