Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2007 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Nie wpuścimy Ery na Kaskadową!

0 10 A A

Mieszkańcy osiedla Botanik są zdeterminowani: Nie zgadzamy się na potężny nadajnik telefonii komórkowej nad naszymi głowami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bloki na osiedlu Botanik są zarządzane przez kilka spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Na co dzień nie zawsze dogadują się w sprawie miejsc parkingowych czy korzystania z kontenerów na śmieci. Teraz jednak jednoczą siły.

Na dachu bloku nr 7 przy ul. Kaskadowej telefonia komórkowa Era chce postawić stację bazową - 17 anten o mocy 24 kW. - Takie promieniowanie jest bardzo szkodliwe dla ludzi - twierdzi Kazimierz Kajak z Kaskadowej. - Wiem o czym mówię, bo pracowałem nad systemami radiolokacji.

Mieszkańcy osiedla o planowanej inwestycji dowiedzieli się niedawno - z kartki wywieszonej na klatce jednego z bloków.

- Nikt tego z nami nie konsultował, nie pytał o zdanie, postawiono nas przed faktem dokonanym - żali się Adrianna Borchulska. - Moja córka ma 4 lata, chodzi tu do przedszkola. Nie chcę, by była narażona na niebezpieczeństwo.

Pod koniec listopada mieszkańcy osiedla powołali do życia społeczny komitet przeciwko elektroskażeniom. W ubiegłym tygodniu zorganizowali spotkanie informacyjne. Przyszło kilkadziesiąt osób, wśród nich prezes spółdzielni Felin, zarządca bloków przy ul. Pergolowej, przedstawiciel osiedla Poręba (po protestach mieszkańców, prezydent miasta wstrzymał tam pozwolenie na budowę masztu Ery) oraz przewodnicząca zarządu dzielnicy Sławin. Wszyscy, jak jeden mąż, poparli protest. Zdecydowali też wynająć prawnika, który będzie bronił ich praw.

- Planujemy sporządzić fachową ekspertyzę. Chcemy udowodnić, że promieniowanie elektromagnetyczne szkodzi zdrowiu - mówi K. Kajak.

Mieszkańcy Botanika zebrali już ponad tysiąc podpisów pod protestem przeciwko budowie masztu. Urzędnicy Ratusza rozkładają jednak ręce.

- Zgodnie z przepisami, inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Mieszkańcy bloku nr 7 też nie mają wiele do powiedzenia, bo są tylko najemcami lokali mieszkalnych, a nie ich właścicielami - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Sprawa znajduje się w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, do którego zaskarżona została poprzednia decyzja dotycząca tej stacji - wyjaśnia.

Do tematu wrócimy.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
skrzatoslaw / 4 stycznia 2008 o 20:01
0
Gość napisał:
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela (Plus) i nie czuje żadnego dyskonfortu.

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2007 o 09:15
0
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES
Avatar
Gość:) / 19 grudnia 2007 o 16:49
0
zescie sie czepili tej ERY , przeszkadza wam ?? bo wy macie jakis PLUS albo ORANGE te anteny wam nie przeszkadzjaa ?? dziwne


zacofanie 100%
Avatar
ja_aj / 19 grudnia 2007 o 13:52
0
moher napisał:
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię! rozwiń
Avatar
Głos z Poręby / 19 grudnia 2007 o 13:49
0
Jednego nie rozumiem: skoro Prezes SM jest za, zarządca jest za- to kto wpóścił Ere na dach tego bloku?
Jeszcze nie jest tak u nas źle,zeby dochodziło do panoszenia się tego rodzaju inwestorów.
P.S. Nie przejmujcie się głosami dyletantów, śmiejących się z waszej "zaściankowości" i "zacofania". My tez przez to przechodzilismy. Walczycie o zdrowie własne i waszych dzieci.
Avatar
ricko / 19 grudnia 2007 o 12:46
0
Pani Adriano niech Pani za bardzo się nie zasłychnie tą swoją córeczką. Nie tylko pani ją ma. są setki rodzin które mają wiecej niz 1 dziecko. Inwestor i tak swoje zrobi i tak. Śmiać mi się chce z ludzi, keidy mówią że nie mają zasięgu czy Era jest do d... . Przychodzi co do czego i efekt taki jaki mamy w gazecie.
Avatar
moher / 19 grudnia 2007 o 12:27
0
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!
Avatar
Trunth / 19 grudnia 2007 o 12:24
0
Ery nie wolno nigdzie wpuszczać, to sieć, która klienta ma głęboko gdzieś.
Avatar
KeRmiT / 19 grudnia 2007 o 08:23
0
Ale ten Lublin jest zacofany, i jak tu moze cos nowego powstac jak kazdemu cos przeszkadza i wszyscy tylko narzekaja! Ja mam nie daleko od siebie taki maszt i jakos nie narzekam, jak Wam nie pasuje to zawsze mozecie sie przeniesc do lasu, tam masztów nie ma, ale komórek tez nie!
Avatar
qwartz / 19 grudnia 2007 o 07:09
0
Skunksy z Ery coraz bardziej sie rozprzestrzeniają.......
Avatar
skrzatoslaw / 4 stycznia 2008 o 20:01
0
Gość napisał:
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela (Plus) i nie czuje żadnego dyskonfortu.

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2007 o 09:15
0
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES
Avatar
Gość:) / 19 grudnia 2007 o 16:49
0
zescie sie czepili tej ERY , przeszkadza wam ?? bo wy macie jakis PLUS albo ORANGE te anteny wam nie przeszkadzjaa ?? dziwne


zacofanie 100%
Avatar
ja_aj / 19 grudnia 2007 o 13:52
0
moher napisał:
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię! rozwiń
Avatar
Głos z Poręby / 19 grudnia 2007 o 13:49
0
Jednego nie rozumiem: skoro Prezes SM jest za, zarządca jest za- to kto wpóścił Ere na dach tego bloku?
Jeszcze nie jest tak u nas źle,zeby dochodziło do panoszenia się tego rodzaju inwestorów.
P.S. Nie przejmujcie się głosami dyletantów, śmiejących się z waszej "zaściankowości" i "zacofania". My tez przez to przechodzilismy. Walczycie o zdrowie własne i waszych dzieci.
Avatar
ricko / 19 grudnia 2007 o 12:46
0
Pani Adriano niech Pani za bardzo się nie zasłychnie tą swoją córeczką. Nie tylko pani ją ma. są setki rodzin które mają wiecej niz 1 dziecko. Inwestor i tak swoje zrobi i tak. Śmiać mi się chce z ludzi, keidy mówią że nie mają zasięgu czy Era jest do d... . Przychodzi co do czego i efekt taki jaki mamy w gazecie.
Avatar
moher / 19 grudnia 2007 o 12:27
0
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!
Avatar
Trunth / 19 grudnia 2007 o 12:24
0
Ery nie wolno nigdzie wpuszczać, to sieć, która klienta ma głęboko gdzieś.
Avatar
KeRmiT / 19 grudnia 2007 o 08:23
0
Ale ten Lublin jest zacofany, i jak tu moze cos nowego powstac jak kazdemu cos przeszkadza i wszyscy tylko narzekaja! Ja mam nie daleko od siebie taki maszt i jakos nie narzekam, jak Wam nie pasuje to zawsze mozecie sie przeniesc do lasu, tam masztów nie ma, ale komórek tez nie!
Avatar
qwartz / 19 grudnia 2007 o 07:09
0
Skunksy z Ery coraz bardziej sie rozprzestrzeniają.......
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2018 roku 0 0

Liga Mistrzów. Liverpool gra dalej, Napoli za burtą

Liga Mistrzów. Liverpool gra dalej, Napoli za burtą 1 0

W najciekawszym wtorkowym meczu ostatniej serii gier w fazie grupowej Liverpool pokonał na swoim stadionie zespół z Włoch i zapewnił sobie awans do drugiej rundy. Minorowe nastroje zapanowały też w Mediolanie, bo z Ligą Mistrzów pożegnał się tamtejszy Inter

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek"

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek" 31 33

Sądowi pracownicy administracyjni biorą masowe zwolnienia lekarskie. W Sądzie Rejonowym w Puławach ich absencja sięga już 60 proc. W trybie awaryjnym w rolę protokolantów wchodzą sami sędziowie i ich asystenci

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT 4 7

Dzisiaj zaczęli, jutro skończą. Na terenie powiatu kraśnickiego m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szukają padłych dzików. To ostatnia tego typu akcja na terenie województwa lubelskiego w tym roku związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka 0 8

Szef klubu radnych PiS w sejmiku województwa Leszek Kowalczyk zostanie nowym wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zastąpi w tej roli związanego z PSL Adama Rychliczka.

Bilety po 12 zł na Święto Kina!
15 grudnia 2018, 0:00

Bilety po 12 zł na Święto Kina! 2 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiego Święta Kina, które w tym roku odbędzie się w weekend 15-16 grudnia. Widzowie z całej Polski będą mogli oglądać filmy za jedyne 12 zł. W Lublinie w akcji udział wezmą kina Cinema City Plaza, Cinema City Felicity i Multikino.

Klęska Pride of Poland. Kupcy  z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie

Klęska Pride of Poland. Kupcy z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie 42 30

Nie ponad pół miliona euro, a zaledwie 259 tys. euro – tyle wynosić ma przychód z sierpniowej aukcji Pride of Poland (Duma Polski) w Janowie Podlaskim. Tak źle jeszcze nie było.

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik 25 46

Wiadomo już ile będzie zarabiać nowy prezydent Puław. Uposażenie to będzie niewiele niższe od tego pobieranego przez Janusza Grobla. Więcej od Pawła Maja zarobią także starosta puławski i kilku wójtów. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wtorkowej sesji.

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia]
galeria

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia] 50 7

Piętnastu nauczycieli, którzy w listopadzie i grudniu przystąpiło do egzaminów awansu zawodowego, odebrało we wtorek w Ratuszu akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia] 49 12

Nowy hotel przy ul. Zamojskiej przyjmuje już pierwszych gości. Budynek powstał obok zabytkowego mostu nad Bystrzycą.

Wigilia spółdzielców w Lublinie

Wigilia spółdzielców w Lublinie 0 1

Prezesi spółdzielni z całego kraju wzięli we wtorek w Lublinie udział w wigilii zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców. Oprócz życzeń był czas na rozmowy o tym, co trzeba zmienić, by spółdzielcom żyło się łatwiej.

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia]
galeria

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia] 47 10

Blisko 750 uczniów z ponad dwustu szkół z całego regionu zostało laureatami tegorocznych edycji programów stypendialnych urzędu marszałkowskiego. Do uzdolnionej młodzieży trafiły w sumie 3 mln zł.

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem 0 5

Do końca tygodnia powinien się zakończyć montaż bożonarodzeniowej stajenki, która w tym roku nie stanie – jak do tej pory– przed staromiejskim kościołem dominikanów, ale przy Krakowskim Przedmieściu, na placu przed pedetem.