Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2019 r.
20:39

Nie wszyscy potrafili się zachować na meczu żużla. Kibice: "Idioto, nie masz wstępu na sektor"

0 29 A A

Aż 10 tys. osób obserwowało z trybun niedzielną inaugurację sezonu żużlowego w PGE Ekstralidze w Lublinie. Nie wszyscy sympatycy „czarnego sportu” potrafili się jednak odpowiednio zachować. W stronę zawodników poleciał przedmiot, który miał trafić jadącego żużlowca. Za to kibice gości odpalili race na trybunach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Wczoraj na meczu podczas wyscigu znalazł się idiota który rzucił kubkiem lub butelka plastikowa w kierunku zawodników.Pamietaj baranie nie masz wstepu na sektor a tym bardziej na stadion pamietamy Twoj ryj.Nie umiesz się zachowac siedzisz w domu a nie na stadionie.Dzieki wszystkim ze zachowali sie jak jeden team i kolega wyleciał z sektora na bombach” – taki wpis pojawił się w poniedziałek na jednym z internetowych forów na Facebooku (pisownia oryginalna).

Faktem jest to, że podczas zawodów spiker prosił ochronę o interwencję na sektorze w pobliżu pierwszego łuku. Piotr Więckowski, wiceprezes Speed Car Motoru Lublin, potwierdził, że ochrona faktycznie zgłaszała jakieś zajście, ale stwierdził też, że nie wie dokładnie, o co chodziło. Według naszych informacji, jeden z „kibiców” miał rzucić szklaną butelką na tor w trakcie wyścigu i trafić nią jednego z zawodników. Pojawia się również pytanie, jak wniósł ją na stadion.

Zgodnie z punktem 23. Przepisów Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego, „za wrzucenie przedmiotu przez kibiców do parku maszyn lub na tor w czasie zawodów lub treningu przed zawodami” organizatorowi grozi kara finansowa – od 2 do 10 tys. zł.

To nie był jedyny incydent, do którego doszło w niedzielę. W trakcie meczu kibice z Grudziądza odpalili na trybunach race. W tym wypadku karę może ponieść zarówno klub z Lublina, jak i z Grudziądza. Jakub Kępa, prezes Speed Car Motoru Lublin, przyznał, że ochroniarze przeszukiwali wszystkie osoby wchodzące na stadion. Jednak przyjezdnym udało się w jakiś sposób wnieść race na trybuny. Natomiast grudziądzanie mogą zapłacić za użycie materiałów pirotechnicznych.

Punkt 20. Przepisów Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego mówi, że za naruszenie porządku zawodów, które spowoduje przerwanie zawodów na czas do 30 minut, grozi kara od 15 do 50 tys. zł, a nawet zamknięcie stadionu dla publiczności na jeden, dwa lub trzy mecze ligowe.

Jak usłyszeliśmy w zarządzającej rozgrywkami Ekstralidze Żużlowej, postępowania w obu tych sprawach nie zostały jeszcze wszczęte.

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
spidłejfan / 8 kwietnia 2019 o 23:14
+16
Zastanawiacie się jak kibice wnoszą race na stadion. Otóż juz wam mówię. Przyjechałem wczoraj na mecz, parkuje sobie na parkingu przy Zygmuntowskich, patrzę a tu grupka łysych sebixów wypina tyłki, a inny ładują tam ogromne ilości rac. Większość z nich była solidnie przecwelona w więzieniu więc poważne ilości pirotechniki zostały ukryte w odbytach wyklętych. Później dzieje się rzecz nieprawdopodobna, jeden z gniazdowych GKM-u wbija i wypina tyłek, a grupka ultrasów pakuje mu tam wielką oprawę. Myślałem że się nie zmieści, ale nic z tych rzeczy, zapakowali całość, a później do odbytu weszło 13 osób z zakazami stadionowymi krzycząc ciągle "chodźcie śmiało jest nas mało".
Zastanawiacie się jak kibice wnoszą race na stadion. Otóż juz wam mówię. Przyjechałem wczoraj na mecz, parkuje sobie na parkingu przy Zygmuntowskich, patrzę a tu grupka łysych sebixów wypina tyłki, a inny ładują tam ogromne ilości rac. Większość z nich była solidnie przecwelona w więzieniu więc poważne ilości pirotechniki zostały ukryte w odbytach wyklętych. Później dzieje się rzecz nieprawdopodobna, jeden z gniazdowych GKM-u wbija i wypina tyłek, a grupka ultrasów pakuje mu tam wielką oprawę. Myślałem że się nie zmieści, ale nic z tych rzec... rozwiń
Avatar
Jjjaco / 9 kwietnia 2019 o 09:08
+10
Policja powinna debila znalesc z urzędu zakaz wstępu plus 10tys kary załatwiłoby sprawe
Avatar
poldek / 9 kwietnia 2019 o 06:57
+9
kto pracuje w tej ochronie,jak ktoś zechce to wniesie bombę i co wtedy,czy to jest ochrona z łapanki,studenci,emeryci i inni ambitni?!!1
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 22:18
+9
Po co o tym pisać i nagłaśniać.Tyko dostał oklep i po temacie.Widać komuś zależy żeby się posypały kary.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 21:26
+9
A jaka kara będzie dla organizatora za puszczenie muzyki podczas hymnu? Przecież to profanacja. A co do typa co rzucił butelką, akurat widziałem jak dostał wpi#$%ol przed pierwszą budą z piwem od 10 typów. Bardzo dobrze chłopaki!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 20:44
+9
wsiury bez kultury
Avatar
Nie jestem robotem / 9 kwietnia 2019 o 08:54
+8
A jaka kara będzie dla organizatora za puszczenie muzyki podczas hymnu? Przecież to profanacja. A co do typa co rzucił butelką, akurat widziałem jak dostał wpi#$%ol  przed pierwszą budą z piwem od 10 typów. Bardzo dobrze chłopaki!
 Hymn obowiązuje na oficjalnych meczach międzypaństwowych. Na meczu ligowym to poprostu przesada.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 22:29
+8
ochrona nie przeszukuje tylko kontroluje to po pierwsze a po 2 jak tak dalej będzie to zamiast butelki wniosa cos grozniejszego.. ktos za to kiedyś beknie...
Avatar
Lublin / 8 kwietnia 2019 o 20:55
+6
Panie Kępa ta ochrona to chyba z Gdańska była. Nie prawda jest ze kontrolowali wszystkich
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 22:27
+5
Z tymi racami nie przesadzajcie.. nie odpalili w trakcie biegu, nie rzucali nimi.. Chwile sie podymilo, prawie jak palenie gumy na koniec ;)
Avatar
normalny / 12 kwietnia 2019 o 19:47
-1
znając hipokryzji kibiców motoru,na pewno powiedzą że to nie był gość z lublina
Avatar
Filip / 11 kwietnia 2019 o 15:01
0
A jaka kara będzie dla organizatora za puszczenie muzyki podczas hymnu? Przecież to profanacja. A co do typa co rzucił butelką, akurat widziałem jak dostał wpi#$%ol  przed pierwszą budą z piwem od 10 typów. Bardzo dobrze chłopaki!
Hymn obowiązuje na oficjalnych meczach międzypaństwowych. Na meczu ligowym to poprostu przesada.
 Radzę poczytać regulamin żużlowy , następnie się wypowiadać !!!  
Avatar
Rizzo / 10 kwietnia 2019 o 22:32
+3
Artykuł ok. Do osób komentujących: Nie wpadajcie w histerię z tym zabieraniem dzieci. Mój syn chodził (właściwie był zabierany) na mecze od 12 miesiąca życia. NIGDY NIE SPADŁ MU NAWET WŁOS Z GŁOWY. Do dziś chodzi na Włókniarz, Motor a czasem na piłkę czy kosza. Nigdy nic mu się nie stało. Wiadomo że z maluchem nie idzie się do młyna tylko siada w spokojniejszym sektorze i to wszystko. To, że jeden z 10000 ludzi był nachlany i nabydlił nie może rzutować na odbiór całości widowiska i wszystkich ludzi na stadionie. A jeśli ktoś ma przesadnie wrażliwą żonę to przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby choć raz wybrała się na mecz i wtedy na pewno dotrze do niej że żużlowe trybuny nie są niebezpieczne. A koleżka który rzucał butelką z tego co słyszałem zanim dostał się w łapy ochrony dostał potężny oklep od innych kibicow. Nie jestem za samosądami ale nie będę ukrywał że takiemu durniowi sam chętnie bym przylał.
Artykuł ok. Do osób komentujących: Nie wpadajcie w histerię z tym zabieraniem dzieci. Mój syn chodził (właściwie był zabierany) na mecze od 12 miesiąca życia. NIGDY NIE SPADŁ MU NAWET WŁOS Z GŁOWY. Do dziś chodzi na Włókniarz, Motor a czasem na piłkę czy kosza. Nigdy nic mu się nie stało. Wiadomo że z maluchem nie idzie się do młyna tylko siada w spokojniejszym sektorze i to wszystko. To, że jeden z 10000 ludzi był nachlany i nabydlił nie może rzutować na odbiór całości widowiska i wszystkich ludzi na stadionie. A jeśli ktoś ma przesadnie w... rozwiń
Avatar
fru / 10 kwietnia 2019 o 09:42
+3
Ostatnio przejzdzalem z żoną i mówię że może poszedłbym z małym (3 lata) na taki mecz. Potem czyta artykuł i pokazuje mi mówiąc "a jakby trafiła go ta butelka?". No to chyba pozostaje tylko turniej bilardowy..
 Zmień sobie żonę.
Avatar
PrezesK / 10 kwietnia 2019 o 08:13
-3
Ostatnio przejzdzalem z żoną i mówię że może poszedłbym z małym (3 lata) na taki mecz. Potem czyta artykuł i pokazuje mi mówiąc "a jakby trafiła go ta butelka?". No to chyba pozostaje tylko turniej bilardowy..
Avatar
wewengosz / 9 kwietnia 2019 o 17:53
-2
To napewno kibic z Areny 
Avatar
andrzej / 9 kwietnia 2019 o 13:11
-3
Zastanawiacie się jak kibice wnoszą race na stadion. Otóż juz wam mówię. Przyjechałem wczoraj na mecz, parkuje sobie na parkingu przy Zygmuntowskich, patrzę a tu grupka łysych sebixów wypina tyłki, a inny ładują tam ogromne ilości rac. Większość z nich była solidnie przecwelona w więzieniu więc poważne ilości pirotechniki zostały ukryte w odbytach wyklętych. Później dzieje się rzecz nieprawdopodobna, jeden z gniazdowych GKM-u wbija i wypina tyłek, a grupka ultrasów pakuje mu tam wielką oprawę. Myślałem że się nie zmieści, ale nic z tych rzeczy, zapakowali całość, a później do odbytu weszło 13 osób z zakazami stadionowymi krzycząc ciągle "chodźcie śmiało jest nas mało".
 Dobrze, że tak rzetelnie to opisałeś kolego, bo chciałem iść na najbliższy mecz z Unią Leszno razem ze swymi dziećmi. Z tego co widzę nie warto, bo takie widoki nie są wskazane dla małoletnich. Zresztą, dla ludzi dorosłych i kulturalnych także nie są. Jestem niemile zaskoczony, że takie sceny odbyawją się pod i na stadionie. Do tej pory myslałem, że tam chodzą ludzie kulturalni i spokojni, a tu zonk:(    Smutne to co opisałeś...
 Dobrze, że tak rzetelnie to opisałeś kolego, bo chciałem iść na najbliższy mecz z Unią Leszno razem ze swymi dziećmi. Z tego co widzę nie warto, bo takie widoki nie są wskazane dla małoletnich. Zresztą, dla ludzi dorosłych i kulturalnych także nie są. Jestem niemile zaskoczony, że takie sceny odbyawją się pod i na stadionie. Do tej pory myslałem, że tam chodzą ludzie kulturalni i spokojni, a tu zonk:(    Smutne to co opisałeś... rozwiń
Avatar
jak Dryła szanuje Motor... / 9 kwietnia 2019 o 11:18
+4
***s://sportowefakty.wp.pl/zuzel/815113/typer-wp-sportowefakty-dariusz-ostafinski-na-czele-tomasz-dryla-bez-punktow
Avatar
Jjjaco / 9 kwietnia 2019 o 09:08
+10
Policja powinna debila znalesc z urzędu zakaz wstępu plus 10tys kary załatwiłoby sprawe
Avatar
Nie jestem robotem / 9 kwietnia 2019 o 08:54
+8
A jaka kara będzie dla organizatora za puszczenie muzyki podczas hymnu? Przecież to profanacja. A co do typa co rzucił butelką, akurat widziałem jak dostał wpi#$%ol  przed pierwszą budą z piwem od 10 typów. Bardzo dobrze chłopaki!
 Hymn obowiązuje na oficjalnych meczach międzypaństwowych. Na meczu ligowym to poprostu przesada.
Zobacz wszystkie komentarze 29
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kulturalia 2019. CHØCØLATE, Bovska. Kto jeszcze wystąpi w sobotę? [PROGRAM, ZDJĘCIA]
galeria

Kulturalia 2019. CHØCØLATE, Bovska. Kto jeszcze wystąpi w sobotę? [PROGRAM, ZDJĘCIA] 0 0

Jako pierwsi na scenę wyjdą członkowie zespołu CHØCØLATE zaś sobotnią imprezę zakończy występ Darii Zawiałow.

Groził, że zabije. 37-latek został aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej notowany

Groził, że zabije. 37-latek został aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej notowany 1 0

37-letni mieszkaniec gminy Leśniowice (powiat chełmski) groził pracownicom sklepu i postronnym osobom, że pozbawi je życia. Agresywny mężczyzna, który już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także mieniu i wolności, trafił za kraty.

Wisła w Annopolu. Rzeka przekroczyła stan alarmowy [stany wód w Lubelskiem]
galeria

Wisła w Annopolu. Rzeka przekroczyła stan alarmowy [stany wód w Lubelskiem] 0 4

Wisła w Annopolu przekroczyła stan alarmowy. Z danych z godz. 8 wynika, że w ciągu nocy poziom wody w tym mieście podniósł się o 32 cm. W Puławach Wisła płynie powyżej poziomu ostrzegawczego.

ŻeLKa 2019. Gala Ognia w Ogrodzie Saskim [ZDJĘCIA]
galeria

ŻeLKa 2019. Gala Ognia w Ogrodzie Saskim [ZDJĘCIA] 0 0

W Lublinie trwa Żonglerska Lubelska Konwencja (ŻeLKa). Wczoraj w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim można było podziwiać artystów z całej Polski podczas Gali Ognia.

Sportowe Inspiracje: akrobatyka powietrzna. Jak wygląda trening latania nad ziemią [wideo]
galeria
film

Sportowe Inspiracje: akrobatyka powietrzna. Jak wygląda trening latania nad ziemią [wideo] 0 0

Akrobatyka powietrzna łączy ze sobą sport i sztukę. Wszelkie figury akrobatyczne wykonuje się na specjalnych szarfach w powietrzu.

Dni Urzędowa 2019. Koncerty disco polo, wystawy, warsztaty rękodzielnicze [PROGRAM]
galeria

Dni Urzędowa 2019. Koncerty disco polo, wystawy, warsztaty rękodzielnicze [PROGRAM] 0 0

Piękni i Młodzi a także zespoły – Dejw i TeX wystąpią w niedzielę (26 maja) podczas Dni Urzędowa. W ramach trzydniowych wydarzeń organizatorzy zaplanowali nie tylko koncerty muzyczne. Będzie można obejrzeć także wystawę samochodów wojskowych i rajdowych i wziąć udział w warsztatach rękodzieła.

Szpital Jana Bożego w Lublinie szuka nowego dyrektora

Szpital Jana Bożego w Lublinie szuka nowego dyrektora 1 3

Do 3 czerwca mogą zgłaszać się kandydaci na dyrektora szpitala im. Jan Bożego, który właśnie ogłosił urząd marszałkowski.

Piknik z okazji Dnia Rodziny. Będą gry i zabawy, konkurencje sportowe
25 maja 2019, 11:00

Piknik z okazji Dnia Rodziny. Będą gry i zabawy, konkurencje sportowe 0 0

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny zaprasza do Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek na piknik z okazji Dnia Rodziny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 maja o godz. 11.

O staniku i mądrości doktorowej
Wiersze między newsami

O staniku i mądrości doktorowej 0 0

Na sobotnie przedpołudnie mamy fraszkę lubelskiego autora. Józef Czechowicz bohaterką uczynił żonę znanego lubelskiego lekarza i społecznika.

Chcą pojechać do Afryki by pomagać chorym. "To trudne wyzwanie, ale warto robić dobro"
Magazyn
galeria

Chcą pojechać do Afryki by pomagać chorym. "To trudne wyzwanie, ale warto robić dobro" 20 6

Lubelscy lekarze oraz studenci medycyny chcą wyjechać do Afryki, by przez kilka miesięcy otaczać troską jej mieszkańców. Jak podkreślają, pomoc jest niezbędna, bo tak złych warunków leczenia, jakie tam panują, w Europie nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić.

Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie ma 20 lat. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego na jubileusz [zdjęcia]
Magazyn
galeria

Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie ma 20 lat. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego na jubileusz [zdjęcia] 0 1

Nauczyłem się w teatrze obowiązkowości, punktualności i pracowitości. Nauczyłem się odpowiedzialności za to, co się robi i co się mówi. Klasy i kultury, nawet w najprostszych sytuacjach, że jak się wchodzi, to się puka na przykład, że się mówi przepraszam, jak się kogoś potrąci. Takich prostych rzeczy, które gdyby dziś obowiązywały, to nie byłoby tego, co się dziś dzieje w przestrzeni publicznej i w polityce. Rozmowa z Piotrem Zielińskim, właścicielem Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie

KSZO – Chełmianka 1:2. Utrzymanie niemal pewne!

KSZO – Chełmianka 1:2. Utrzymanie niemal pewne! 0 2

Kibice i piłkarze klubu z Chełma nie mogli być jeszcze pewni ligowego bytu. Po końcowym gwizdku piątkowego spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim sytuacja się zmieniła, bo biało-zieloni wygrali z KSZO 2:1. A to oznacza, że utrzymanie mają praktycznie w kieszeni

25 lat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Uroczystości w Lublinie [zdjęcia]
galeria

25 lat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Uroczystości w Lublinie [zdjęcia] 0 6

Jubileusz 25-lecia świętuje dziś Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie.

Samorządowcy: Puławskie Azoty coraz mniej zaangażowane

Samorządowcy: Puławskie Azoty coraz mniej zaangażowane 13 23

Społeczno-ekonomiczne skutki włączenia puławskich Zakładów Azotowych do Grupy Azoty były tematem wtorkowego spotkania Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Według samorządowców z powiatu puławskiego, nie są one pozytywne. Chodzi m.in. o spadające wpływy z podatków.