Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 sierpnia 2020 r.
21:21

Niemy protest w obronie LGBT plus. Młodzi ludzie przyszli z tęczowymi flagami

Autor: Zdjęcie autora sko
363 16 A A

– W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej dotąd w takim stopniu przemocy policji wobec protestujących osób LGBT plus – mówią działacze Przedwiośnia, którzy w piątek manifestowali w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na wieczorny protest w centrum miasta przyszło około 40 – 50 osób. Młodzi ludzie postanowili zaprotestować przeciwko niedawnym wydarzeniom w Warszawie, kiedy policja siłowo interweniowała podczas manifestacji, której uczestnicy sprzeciwiali się zatrzymaniu aktywisty Margot.

– Jako lubelska młodzież nie zgadzamy się z taką wizją państwa! Domagamy się równości wobec prawa, ochrony prawnej przed dyskryminacją oraz szacunku wobec osób LGBT plus w Polsce. Dlatego postanowiliśmy się zebrać, by w pokojowej formie zaprotestować przeciwko obecnej sytuacji i zaprezentować nasze poglądy – napisali zapraszając na piątkowy protest działacze młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia w Lublinie.

Lubelski protest był nietypowy, bo niemy. Jego uczestnicy ustawili się twarzami do placu Litewskiego.

W tym czasie w tym miejscu znajdowało się wielu przechodniów i wielu z nich zatrzymywało się, a by przyjrzeć się milczącej manifestacji. Zdarzali się też tacy, którzy wykrzykiwali w stronę manifestantów obraźliwe hasła. – Skąd uciekliście? – to były te grzeczniejsze albo: – Różowi terroryści.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kapi / 14 sierpnia 2020 r. o 21:59
+60
"Jako lubelska młodzież" - prosze nie przypisywać sobie prawa do wypowiadania sie w imieniu całej lubelskiej mlodziezy. Bylo Was raptem 50 osob... To wszystko to oczywiscie polityka. Gosc napada z nożem na niewinnego człowieka, sąd zasądza areszt a grupka aktywistów probuje do tego nie dopuścić i oburza sie ze interweniuje policja. Wyobrazmy sobie to z innej strony. Jakis narodowiec napada z nozem na osobe LGBT, a podczas proby jego aresztowania dochodzi do zamieszek i kilkadziesiat osob zostaje zatrzymanych. Co pisalyby wtedy media? Czy krytykowalyby sąd i policję? Ludzie zrozumcie w koncu ze nikt wam nie broni zyc w sposob w ktory chcecie i z kim chcecie. Dlaczego wiec to manifestujecie i szukacie poparcia i akceptacji dla swoich działań? Chcecie tak zyc to zyjcie ale nie zmuszajcie innych do ogladania calujacych sie facetów bo to tylko przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Wyjasnijcie mi dlaczego tak musicie sie z tym odnosić? Co wam to daje?
"Jako lubelska młodzież" - prosze nie przypisywać sobie prawa do wypowiadania sie w imieniu całej lubelskiej mlodziezy. Bylo Was raptem 50 osob... To wszystko to oczywiscie polityka. Gosc napada z nożem na niewinnego człowieka, sąd zasądza areszt a grupka aktywistów probuje do tego nie dopuścić i oburza sie ze interweniuje policja. Wyobrazmy sobie to z innej strony. Jakis narodowiec napada z nozem na osobe LGBT, a podczas proby jego aresztowania dochodzi do zamieszek i kilkadziesiat osob zostaje zatrzymanych. Co pisalyby wtedy medi... rozwiń
Avatar
TomaszBunc / 15 sierpnia 2020 r. o 06:44
+59
Do kogo jest kierowany ten protest ? Do "kowalskiego" czy rządzących ? Jak do rządzących to dlaczego posłusznie pozujecie w kagańcach ? Skoro szukacie akceptacji to po co prowokujecie i ustawiacie się pod kościołami które was nie tolerują ?
Avatar
-felipe_96. / 15 sierpnia 2020 r. o 00:24
+50
Kolejny happening zwolenników niekonwencjonalnych i egzotycznych form uprawiania miłości. Sami się dziwią dlaczego PiS ma tak duże poparcie, dlaczego Konfederacji także rośnie. Niech no tylko prowokują dalej, bawią się w te swoje cyrki a sobie przypomną 2015 rok, jak to tamtejsza lewica została wyautowana z sejmu - sami do siebie będą mieć pretensje za swoje głupawe posunięcia, skoro nie potrafią uszanować tego, że ludzie sobie tego nie życzą, to widocznie muszą mieć bolesną powtórkę z historii - jak Ruch Palikota wpłynął na los SLD w 2015 tak w obecnych realiach na SLD wpłyną radykalizmy Wiosny i partii Razem - nie wiadomo, która z tych partii jest bardziej radykalniejsza. Im większe udzielanie poparcia dla politycznych poprawności będzie zarówno po stronie Lewicy jak i Koalicji Obywatelskiej dla tego typu akcji pseudodemokratycznych i rzekomo pokojowych tym będzie się to kończyć spadkami poparcia. I bardzo zresztą dobrze - kto pragnie zatruwać, wyniszczać i skłócać nasze zdrowe społeczeństwo ten sam sobie nagrabi. W czym ja się pytam poruszanie kwestii LGBTQ+ pomoże zwykłym, spracowanym i często ledwo wiążącym koniec z końcem ludziom? Co ma wspólnego z tolerancją noszenie wyzywających, często skąpych strojów, skandowanie prowokacyjnych haseł często uderzających w jedną religię - katolicyzm? Nic. Ludzie uczestniczący w happeningach LGBTQ+ nie mają często nic wspólnego z homoseksualizmem, oni tylko traktują to jako jakąś modę, coś cool i trendy, a osoby homoseksualne są jedynie przedmiotem politycznych rozgrywek, stają się niczym zwierzęta cyrkowe. Jakby naprawdę spytali prawdziwych, zadeklarowanych gejów czy lesbijki co faktycznie sądzą o marszach równości, o happeningach LBTQ+ to mocno by się zdziwili - usłyszeliby, że to wszystko jest niepotrzebne, zbędne a niekiedy wręcz tylko szkodliwe, bo wywołuje tylko większą wrogość. Osoby homoseksualne zawsze się zdarzały pośród populacji ale zawsze stanowiły i stanowią zdecydowaną mniejszość. Takie osoby chcą tylko żyć, to nie są kosmici a normalni ludzie i często bardzo wrażliwi, twórczo uzdolnieni. Tolerować mogę: widok dwóch osób homoseksualnych trzymających się za ręce - to mnie nie razi, widok jak się przytulają - też mnie nie razi, nawet jeśli mają sobie dać subtelnego całusa - niech sobie dadzą, choć dla wielu osób taki widok jest nieznany. Natomiast nigdy nie zaakceptuje związków jednopłciowych małżeńskich a tym bardziej adopcji przez pary jednopłciowe dzieci. Związek małżeński to związek mężczyzny i kobiety. Rodzina to mama, tata i chociaż dwójka dzieci. Dziecko ma naturalne i niezbywalne prawo do posiadania zarówno matki jak i ojca - ojciec nie zastąpi matki, matka nie zastąpi ojca - logiczne. Wszelkie próby promowania, zachwalania, pokazywania jako mody i stylu na życie homoseksualizmu są działaniami szczególnie toksycznymi i szkodliwymi dla dzieci i młodzieży - to zatruwanie umysłów, mentalne paskudzenie, seksualizacja poprzez eksperymentowanie - kawał szubrawstwa.
Kolejny happening zwolenników niekonwencjonalnych i egzotycznych form uprawiania miłości. Sami się dziwią dlaczego PiS ma tak duże poparcie, dlaczego Konfederacji także rośnie. Niech no tylko prowokują dalej, bawią się w te swoje cyrki a sobie przypomną 2015 rok, jak to tamtejsza lewica została wyautowana z sejmu - sami do siebie będą mieć pretensje za swoje głupawe posunięcia, skoro nie potrafią uszanować tego, że ludzie sobie tego nie życzą, to widocznie muszą mieć bolesną powtórkę z historii - jak Ruch Palikota wpłynął na los SLD w 2015 t... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 sierpnia 2020 r. o 22:49
+47
Tak przejrzałem te zdjęcia i naprawdę te dzieci mają poważny problem z określeniem własnej osobowości. Może 2-3 dziewczyny wyglądają na normalne i jeden (chyba) chłopak. Jak chcą już być klejami i linijkami, to niech będą ale niech się zachowują normalnie a nie jak ...... . A tak w ogóle co to za nowa moda widoczna na 27 zdjęciu - bolty z krzeszłami biurowymi ??
Avatar
Roman Wal / 15 sierpnia 2020 r. o 08:48
+32
bolszewiccy homoterrorysci. Nic dziwnego, że Sztandar Ludu bierze ich na swój sztandar. Obrzydliwe
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 sierpnia 2020 r. o 23:46
+26
- żona zmarłego prezydenta Gdańska, a obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej - w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 miała zataić odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów.
Avatar
fillip75 / 15 sierpnia 2020 r. o 15:28
+18
Kto będzie o tej UPOŚLEDZONEJ tęczy za rok pamiętał? Porusza was obecnie Ciamajdan, zaangażowanych POlitycznie sędziów ze zniczami w ręku, Obywatele III RP(utina), KOD... teraz Tęcza bez jednej barwy... Kogo to za rok będzie obchodzić? Pytanie... Kto następny? Może wyjdą na ulice prostytutki i alfonsi? Zoofile? Pedofile? Negrofile? W ogóle jacykolwiek FILE? Przecież ci biedacy są prześladowani w III RP. A może zaczną demonstrować odważniej i bardziej pokazowo prawdziwi i oddani zwolennicy KO i KP? Czyli złodzieje, oszuści i bandyci? Im to dopiero PiS podpadł. Przecież obecnie nie można nawet uczciwie niczego ukraść. Nawet wejście w szeregi PiSu nie chroni przed odpowiedzialnością!!! To nie PO, gdzie oszusta, złodzieja broni się jak niepodległości... "...dopóki będziesz w PO żaden sąd nic ci nie zrobi...".
Kto będzie o tej UPOŚLEDZONEJ tęczy za rok pamiętał? Porusza was obecnie Ciamajdan, zaangażowanych POlitycznie sędziów ze zniczami w ręku, Obywatele III RP(utina), KOD... teraz Tęcza bez jednej barwy... Kogo to za rok będzie obchodzić? Pytanie... Kto następny? Może wyjdą na ulice prostytutki i alfonsi? Zoofile? Pedofile? Negrofile? W ogóle jacykolwiek FILE? Przecież ci biedacy są prześladowani w III RP. A może zaczną demonstrować odważniej i bardziej pokazowo prawdziwi i oddani zwolennicy KO i KP? Czyli złodzieje, oszuści i bandyci? Im to d... rozwiń
Avatar
_miki_ / 14 sierpnia 2020 r. o 22:03
+13
nie mogę się zdecydować co zjeść : pasztet czy baleron ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 sierpnia 2020 r. o 11:13
+11
ps Kiedy w "repertuarze polskiego LPG+" aborcja dzieciątka Jezus? Ich argentyńscy towarzysze mają już ten performens za sobą.
Avatar
Opat / 22 sierpnia 2020 r. o 20:39
+6
Kluczowe jest przypatrzyć się prawilnym panom prawakom, co to te szmatławe ulotki rozdają. Bo jak są już starzy, po 30-tce i nie mają obrączek na dłoniach swych, i żadnych kobiet, tylko te ulotki. To można założyć, zaprawdę pwoiadam, można założyć że są kryptogejami, tudzież starymi kawalerami-przegrywami. Ale jeśli są krypto, to by potwierdzało ich zaangażowanie w atakowanie młodzieży wspierającej ludzi LGBT. Wśród prawaków jest mnóstwo kryptogejów.
Dziwisz im się? Chciałbyś taką babę, która samym wyglądem sygnalizuje wściekliznę macicy? Weź tu znajdź dziewczynę jak to same lewicowe oszołomki, które zamiast chłopa wolą psa w domu. Albo jakiegoś zajączka. Kto by taką chciał. A normalnych to już mało, oj mało panie. Inna też sprawa, że te wszystkie lewusy same żyją w celibacie jeszcze większym, niż najbardziej zatwardziali ortodoksi. Po pierwsze to zapytaj takiego lewaka co najczęściej robi wieczorem. Odpowiedzi usłyszysz różne, robią wszystko tylko nie to, żeby z kimś ten czas spędzali. Po drugie biorąc pod uwagę ich przekonania to nigdy się nie ohajtają, będą najwyżej żyć na kocią łapę i to tymczasowo. No i najważniejsze, dla co drugiej chyba lewaczki każdy facet to zło wcielone, taka nigdy z żadnym się nie zwiąże. Nawet na tydzień. To kto tu będzie w efekcie starym kawalerem albo starą panną? Znam kilka takich, co to w młodości były hipiskami a dziś na stare lata samotność doskwiera. Mordy pomarszczone ale dalej w glanach ganiają. Żałośnie to wygląda.
Dziwisz im się? Chciałbyś taką babę, która samym wyglądem sygnalizuje wściekliznę macicy? Weź tu znajdź dziewczynę jak to same lewicowe oszołomki, które zamiast chłopa wolą psa w domu. Albo jakiegoś zajączka. Kto by taką chciał. A normalnych to już mało, oj mało panie. Inna też sprawa, że te wszystkie lewusy same żyją w celibacie jeszcze większym, niż najbardziej zatwardziali ortodoksi. Po pierwsze to zapytaj takiego lewaka co najczęściej robi wieczorem. Odpowiedzi usłyszysz różne, robią wszystko tylko nie to, żeby z kimś t... rozwiń
Avatar
Edek2020 / 23 sierpnia 2020 r. o 14:48
+3
To i tak postep. Kilkadziesiat lat temu ich dziadkowie wykanczali ludzi na Zamku, lilkanasie lat temu ich ojcowie ganiali z palkami ludzi po ulicach a dzis te komunistyczne sieroty stoja grzecznie pod kosciolem.
Avatar
Opat / 22 sierpnia 2020 r. o 20:39
+6
Kluczowe jest przypatrzyć się prawilnym panom prawakom, co to te szmatławe ulotki rozdają. Bo jak są już starzy, po 30-tce i nie mają obrączek na dłoniach swych, i żadnych kobiet, tylko te ulotki. To można założyć, zaprawdę pwoiadam, można założyć że są kryptogejami, tudzież starymi kawalerami-przegrywami. Ale jeśli są krypto, to by potwierdzało ich zaangażowanie w atakowanie młodzieży wspierającej ludzi LGBT. Wśród prawaków jest mnóstwo kryptogejów.
Dziwisz im się? Chciałbyś taką babę, która samym wyglądem sygnalizuje wściekliznę macicy? Weź tu znajdź dziewczynę jak to same lewicowe oszołomki, które zamiast chłopa wolą psa w domu. Albo jakiegoś zajączka. Kto by taką chciał. A normalnych to już mało, oj mało panie. Inna też sprawa, że te wszystkie lewusy same żyją w celibacie jeszcze większym, niż najbardziej zatwardziali ortodoksi. Po pierwsze to zapytaj takiego lewaka co najczęściej robi wieczorem. Odpowiedzi usłyszysz różne, robią wszystko tylko nie to, żeby z kimś ten czas spędzali. Po drugie biorąc pod uwagę ich przekonania to nigdy się nie ohajtają, będą najwyżej żyć na kocią łapę i to tymczasowo. No i najważniejsze, dla co drugiej chyba lewaczki każdy facet to zło wcielone, taka nigdy z żadnym się nie zwiąże. Nawet na tydzień. To kto tu będzie w efekcie starym kawalerem albo starą panną? Znam kilka takich, co to w młodości były hipiskami a dziś na stare lata samotność doskwiera. Mordy pomarszczone ale dalej w glanach ganiają. Żałośnie to wygląda.
Dziwisz im się? Chciałbyś taką babę, która samym wyglądem sygnalizuje wściekliznę macicy? Weź tu znajdź dziewczynę jak to same lewicowe oszołomki, które zamiast chłopa wolą psa w domu. Albo jakiegoś zajączka. Kto by taką chciał. A normalnych to już mało, oj mało panie. Inna też sprawa, że te wszystkie lewusy same żyją w celibacie jeszcze większym, niż najbardziej zatwardziali ortodoksi. Po pierwsze to zapytaj takiego lewaka co najczęściej robi wieczorem. Odpowiedzi usłyszysz różne, robią wszystko tylko nie to, żeby z kimś t... rozwiń
Avatar
Opat / 22 sierpnia 2020 r. o 20:29
+2
nie mogę się zdecydować co zjeść : pasztet czy baleron ?
 Podwawelska.
Avatar
Jakow / 17 sierpnia 2020 r. o 18:45
+4
To nie lepiej ubrać się normalnie i pójść do Kościoła na Różaniec.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 sierpnia 2020 r. o 11:13
+11
ps Kiedy w "repertuarze polskiego LPG+" aborcja dzieciątka Jezus? Ich argentyńscy towarzysze mają już ten performens za sobą.
Avatar
OPUSDEI / 15 sierpnia 2020 r. o 20:21
-19
Kluczowe jest przypatrzyć się prawilnym panom prawakom, co to te szmatławe ulotki rozdają. Bo jak są już starzy, po 30-tce i nie mają obrączek na dłoniach swych, i żadnych kobiet, tylko te ulotki. To można założyć, zaprawdę pwoiadam, można założyć że są kryptogejami, tudzież starymi kawalerami-przegrywami. Ale jeśli są krypto, to by potwierdzało ich zaangażowanie w atakowanie młodzieży wspierającej ludzi LGBT. Wśród prawaków jest mnóstwo kryptogejów.
Avatar
fillip75 / 15 sierpnia 2020 r. o 15:28
+18
Kto będzie o tej UPOŚLEDZONEJ tęczy za rok pamiętał? Porusza was obecnie Ciamajdan, zaangażowanych POlitycznie sędziów ze zniczami w ręku, Obywatele III RP(utina), KOD... teraz Tęcza bez jednej barwy... Kogo to za rok będzie obchodzić? Pytanie... Kto następny? Może wyjdą na ulice prostytutki i alfonsi? Zoofile? Pedofile? Negrofile? W ogóle jacykolwiek FILE? Przecież ci biedacy są prześladowani w III RP. A może zaczną demonstrować odważniej i bardziej pokazowo prawdziwi i oddani zwolennicy KO i KP? Czyli złodzieje, oszuści i bandyci? Im to dopiero PiS podpadł. Przecież obecnie nie można nawet uczciwie niczego ukraść. Nawet wejście w szeregi PiSu nie chroni przed odpowiedzialnością!!! To nie PO, gdzie oszusta, złodzieja broni się jak niepodległości... "...dopóki będziesz w PO żaden sąd nic ci nie zrobi...".
Kto będzie o tej UPOŚLEDZONEJ tęczy za rok pamiętał? Porusza was obecnie Ciamajdan, zaangażowanych POlitycznie sędziów ze zniczami w ręku, Obywatele III RP(utina), KOD... teraz Tęcza bez jednej barwy... Kogo to za rok będzie obchodzić? Pytanie... Kto następny? Może wyjdą na ulice prostytutki i alfonsi? Zoofile? Pedofile? Negrofile? W ogóle jacykolwiek FILE? Przecież ci biedacy są prześladowani w III RP. A może zaczną demonstrować odważniej i bardziej pokazowo prawdziwi i oddani zwolennicy KO i KP? Czyli złodzieje, oszuści i bandyci? Im to d... rozwiń
Avatar
Roman Wal / 15 sierpnia 2020 r. o 08:48
+32
bolszewiccy homoterrorysci. Nic dziwnego, że Sztandar Ludu bierze ich na swój sztandar. Obrzydliwe
Avatar
TomaszBunc / 15 sierpnia 2020 r. o 06:44
+59
Do kogo jest kierowany ten protest ? Do "kowalskiego" czy rządzących ? Jak do rządzących to dlaczego posłusznie pozujecie w kagańcach ? Skoro szukacie akceptacji to po co prowokujecie i ustawiacie się pod kościołami które was nie tolerują ?
Avatar
RedStar / 15 sierpnia 2020 r. o 05:53
-52
Jest tyle oszołomów, betonów, ciemnych i ludzi którzy tkwią w mentalności XIX wiecznej gdzie kościół był jedyną rozrywką ( czyli dzielił i rządził, mówił co wolno a czego nie, miał folwarki i pieniądze) Ja mam wrażenie że ta mentalność z kruchty i chlewa, zakłamanie dominuje niestety zwłaszcza na prowincji a Lublin do niej się zalicza. A przecież to nie spór, to jest rzeczywistość, oni są, ludzie różni istnieją i mają takie same prawa. Można się z nimi nie kumplować ( czytaj w cudzysłowie ) ale nie można im odmawiać tego co odebrane by nas samych bolało. Tak najprościej staram się wytłumaczyć, zrozumcie dworusy że fajnie jest jak obok nas są ludzie inni od nas i to jest w porządku, jak najbardziej normalne i nic się nie dzieje z tego powodu. A swoją drogą moje zdanie jest takie że kościół powinien funkcjonować na takich samych zasadach jak inne organizacje być finansowany z podatków tych którzy zadeklarują że do niego chodzą a nie wychowywać oszołomów którzy krzyczą "rozstrzelać" jak kiedyś hitlerjugend.
Jest tyle oszołomów, betonów, ciemnych i ludzi którzy tkwią w mentalności XIX wiecznej gdzie kościół był jedyną rozrywką ( czyli dzielił i rządził, mówił co wolno a czego nie, miał folwarki i pieniądze) Ja mam wrażenie że ta mentalność z kruchty i chlewa, zakłamanie dominuje niestety zwłaszcza na prowincji a Lublin do niej się zalicza. A przecież to nie spór, to jest rzeczywistość, oni są, ludzie różni istnieją i mają takie same prawa. Można się z nimi nie kumplować ( czytaj w cudzysłowie ) ale nie można im odmawiać tego co odebrane by nas s... rozwiń