Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2011 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Nieprędko pojedziemy ul. 3 Maja. Przebudowa się przeciąga

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A
Ul. 3 Maja nadal rozkopana. Prace przedłużyły się, bo podczas wykopów robotnicy odkryli wiele rur i 
Ul. 3 Maja nadal rozkopana. Prace przedłużyły się, bo podczas wykopów robotnicy odkryli wiele rur i 

Nie ma gwarancji, że jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli jeździć ul. 3 Maja. Przebudowa drogi i jej skrzyżowań wciąż się przeciąga. A wykonawca nie jest w stanie określić, kiedy upora się z pracą. Wszystko przez to, że ziemia odsłoniła wiele niespodzianek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Robotnicy odpowiedzialni za budowę nawierzchni nie mogą rozpocząć pracy, póki z ulicy nie zejdzie firma odpowiedzialna za przebudowę podziemnych instalacji. Ale te roboty stale się przedłużają. Ostatni termin ich ukończenia był określany na koniec października, ale nie udało się go dotrzymać. Nowy nie jest znany.

– Nie podam żadnej daty, bo jak się okaże, że za trzy dni sypnie śniegiem, to moja obietnica tylko obróci się przeciwko mnie – mówi Bartosz Matraszek, kierownik robót z firmy San-Bud.

– Na razie pogoda nam sprzyja, pracujemy tak długo, jak się da: od świtu do zmierzchu. Dłużej, niestety, nie mogę trzymać ludzi na budowie ze względu na bezpieczeństwo. Gdybym wysłał pracowników, aby po ciemku pracowali w głębokich wykopach, to po prostu łamałbym prawo.

Prace przedłużyły się, bo podczas wykopów robotnicy odkryli wiele rur i kabli, które w ogóle nie były uwzględnione w dokumentacji.

– Mieliśmy kilkanaście takich przypadków – przyznaje Matraszek. Za każdym razem trzeba było ustalić właściciela takiej instalacji i uzgodnić z nim, co dalej można z taką rurą zrobić. A to wymaga czasu. Najwięcej pecha mieli gazownicy, którzy natrafili na nieujętą w dokumentacji rurę ze ściekami.

Drogowców najwcześniej uda się wpuścić na odcinek ul. 3 Maja między Chmielną a Radziwiłłowską. Tu roboty pod ziemią prawie dobiegają końca, a najwięcej pracy będzie jeszcze z podłączeniem konsulatu ukraińskiego do kanalizacji sanitarnej.

W tym miejscu będzie można już budować nową nawierzchnię, a w tym czasie trwać będą wykopy między Krakowskim Przedmieściem a Radziwiłłowską. Tu gotowe są już główne kolektory sanitarne, pozostała część przyłączy, ale nadal do zrobienia będzie jeszcze kanalizacja burzowa i wodociąg.
– Ostateczny termin realizacja zadania od początku był określony w umowie z wykonawcami na 28 marca 2012 r. – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta miasta.

– Nadal liczymy, że uda nam się wcześniej oddawać do ruchu poszczególne odcinki: do końca listopada fragment między Chmielną a Radziwiłłowską, a do końca grudnia tego od Radziwiłłowskiej do Krakowskiego Przedmieścia. Mamy nadzieję, że będzie to realne, na piątek planujemy spotkanie z wykonawcami.

Objazdy kosztują też komunikację miejską, bo za Zarząd Transportu Miejskiego musi płacić przewoźnikom za dodatkowo przejechane kilometry. – Do końca roku kwota ta sięgnie ok. pół miliona złotych – informuje Jakub Kozak z ZTM.

Co się zmieni

Ul. 3 Maja będzie szersza, podobnie jak ul. Radziwłłowska. Ruchem kierować ma sygnalizacja świetlna. Nie będzie ona jednak ograniczać się tylko do ulic 3 Maja i Radziwiłłowskiej. Sygnalizatory zostaną też ustawione przy wyjazdach w 3 Maja z ul. I Armii Wojska Polskiego i Cichej. Zmiany czekają też pasażerów autobusów odjeżdżających
z ul. 3 Maja w stronę Dworca Głównego PKS i ul. Prusa. Przystanek będzie wyżej niż
był dotąd, zostanie przeniesiony, w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Dzięki
temu autobusy nie będą utrudniać skrętu w prawo w ul. Radziwiłłowską.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
K / 3 listopada 2011 o 15:55
0
[quote name='alan' timestamp='1320309791' post='554283']
Pracują od rana do nocy??? To dlaczego w wakacje po poludniu nie bylo tam zadnego robotnika??? Dlaczego w kazda sobote bylo tak samo ze nikt tam nie pracowal???
[/quote]

"Pracujemy", nie "pracowaliśmy" Teraz z czystym sumieniem może tak mówić - po zmianie czasu zmierzch jest już o 16.30
Avatar
pmwd / 3 listopada 2011 o 13:50
0
[quote name='kop' timestamp='1320307631' post='554276']
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pensje za przedluzajace sie roboty to od razu sie wezma do pracy
[/quote]
Obciąć pensje? Ciekawe z czego? Pracowałem w tej dziadowskiej firmie,to wiem co mówię.Może lepiej zapłacićchłopakom godziwe pieniądze.
[quote name='kop' timestamp='1320307631' post='554276']
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pensje za przedluzajace sie roboty to od razu sie wezma do pracy
[/quote]<... rozwiń
Avatar
qwerty / 3 listopada 2011 o 12:26
0
brawo krzysztof żuk za kolejne WZOROWE I TERMINOWE realizacje inwestycji w mieście
Avatar
kierowcaa / 3 listopada 2011 o 10:21
0
Najwazniejsze jest jakosc prac szczególnie pod JEZDNIĄ ,poniewaz na wieszku zawsze mozna poprawic i czsowo to nie jes długi czasokres.Dlatego robicży należy b. DOBRZE .Firmy się wycwaniły biorą duzo zlecen a pożniej łataja pracownikami ,kto ma lepsze ukłasdy tam pracują i to polska filozofia,remontów budów itd
Avatar
alan / 3 listopada 2011 o 09:43
0
Pracują od rana do nocy??? To dlaczego w wakacje po poludniu nie bylo tam zadnego robotnika??? Dlaczego w kazda sobote bylo tak samo ze nikt tam nie pracowal???
Avatar
lak / 3 listopada 2011 o 09:23
0
W polscfe nie ma czegos takiego jak zadzwonić, bo to nie jest wiążące
[quote name='kop' timestamp='1320307631' post='554276']
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pensje za przedluzajace sie roboty to od razu sie wezma do pracy
[/quote]
W polscfe nie ma czegos takiego jak zadzwonić, bo to nie jest wiążące
[quote name='kop' timestamp='1320307631' post='554276']
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pens... rozwiń
Avatar
kop / 3 listopada 2011 o 09:07
0
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pensje za przedluzajace sie roboty to od razu sie wezma do pracy
Avatar
J24 / 3 listopada 2011 o 08:52
0
Uwaga śnieżyce na 3 Maja! Naczelny meteorolog z San-Bud przewiduje śnieg a nie przewidział rur.
Avatar
jon / 3 listopada 2011 o 08:21
0
w tym roku pojedziemy ?
Avatar
życzliwy / 3 listopada 2011 o 07:16
0
Panie majster łopata się złamała - to oprzyj się Pan kur... o betoniarkę.
Avatar
K / 3 listopada 2011 o 15:55
0
[quote name='alan' timestamp='1320309791' post='554283']
Pracują od rana do nocy??? To dlaczego w wakacje po poludniu nie bylo tam zadnego robotnika??? Dlaczego w kazda sobote bylo tak samo ze nikt tam nie pracowal???
[/quote]

"Pracujemy", nie "pracowaliśmy" Teraz z czystym sumieniem może tak mówić - po zmianie czasu zmierzch jest już o 16.30
Avatar
pmwd / 3 listopada 2011 o 13:50
0
[quote name='kop' timestamp='1320307631' post='554276']
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pensje za przedluzajace sie roboty to od razu sie wezma do pracy
[/quote]
Obciąć pensje? Ciekawe z czego? Pracowałem w tej dziadowskiej firmie,to wiem co mówię.Może lepiej zapłacićchłopakom godziwe pieniądze.
[quote name='kop' timestamp='1320307631' post='554276']
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pensje za przedluzajace sie roboty to od razu sie wezma do pracy
[/quote]<... rozwiń
Avatar
qwerty / 3 listopada 2011 o 12:26
0
brawo krzysztof żuk za kolejne WZOROWE I TERMINOWE realizacje inwestycji w mieście
Avatar
kierowcaa / 3 listopada 2011 o 10:21
0
Najwazniejsze jest jakosc prac szczególnie pod JEZDNIĄ ,poniewaz na wieszku zawsze mozna poprawic i czsowo to nie jes długi czasokres.Dlatego robicży należy b. DOBRZE .Firmy się wycwaniły biorą duzo zlecen a pożniej łataja pracownikami ,kto ma lepsze ukłasdy tam pracują i to polska filozofia,remontów budów itd
Avatar
alan / 3 listopada 2011 o 09:43
0
Pracują od rana do nocy??? To dlaczego w wakacje po poludniu nie bylo tam zadnego robotnika??? Dlaczego w kazda sobote bylo tak samo ze nikt tam nie pracowal???
Avatar
lak / 3 listopada 2011 o 09:23
0
W polscfe nie ma czegos takiego jak zadzwonić, bo to nie jest wiążące
[quote name='kop' timestamp='1320307631' post='554276']
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pensje za przedluzajace sie roboty to od razu sie wezma do pracy
[/quote]
W polscfe nie ma czegos takiego jak zadzwonić, bo to nie jest wiążące
[quote name='kop' timestamp='1320307631' post='554276']
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pens... rozwiń
Avatar
kop / 3 listopada 2011 o 09:07
0
Jak dla mnie to też jest śmiech. przechodze codziennie tamtedy po dwa razy i powiem szczerze że oni nic w ogóle nie robią tam. cos tm robia le w porownaniu z innymi robotami to tu sie w ogole nic nie dzieje. Nie chce mi sie wierzyc ze zadzwonic do wlasciciela rur to jest kwestwia tygodni bo ta robota tak na prawde nie rusza w ogole przesypuja tylko piach z boku na bok. odcic im pensje za przedluzajace sie roboty to od razu sie wezma do pracy
Avatar
J24 / 3 listopada 2011 o 08:52
0
Uwaga śnieżyce na 3 Maja! Naczelny meteorolog z San-Bud przewiduje śnieg a nie przewidział rur.
Avatar
jon / 3 listopada 2011 o 08:21
0
w tym roku pojedziemy ?
Avatar
życzliwy / 3 listopada 2011 o 07:16
0
Panie majster łopata się złamała - to oprzyj się Pan kur... o betoniarkę.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 25 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 93 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 38 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!