Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 czerwca 2017 r.
6:36

Niespodzianka dla kierowców. Będzie remont ważnej drogi w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
Odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino między ul. Armii Krajowej i rondem nieprędko doczekałby się przebudowy, gdyby nie oszczędności na przebudowie dalszego, dwujezdniowego fragmentu biegnącego do ul. Krasińskiego
Odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino między ul. Armii Krajowej i rondem nieprędko doczekałby się przebudowy, gdyby nie oszczędności na przebudowie dalszego, dwujezdniowego fragmentu biegnącego do ul. Krasińskiego (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Miasto odnowi ul. Bohaterów Monte Cassino od ronda przy Zana do Armii Krajowej. Na jezdni będą cztery pasy ruchu, obok powstaną trasy rowerowe. Inwestycja jest możliwa dzięki temu, że miasto oszczędzi na przebudowie dalszego, dwujezdniowego odcinka tej ulicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystkie prace muszą się zakończyć najpóźniej w połowie grudnia. Taki termin wyznaczył Zarząd Dróg i Mostów ogłaszając przetarg na przebudowę ulicy. Cała konstrukcja jezdni ma być rozebrana i zbudowana od podstaw. Czy da się to zrobić nie zamykając dla ruchu ulicy ważnej m.in. dla komunikacji miejskiej obsługującej Czuby? – Będziemy się starać – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ale gwarancji nie daje.

Nowa jezdnia będzie mieć cztery pasy ruchu: po dwa w każdym kierunku, choć szerokość jezdni pozostać ma bez zmian. Z dokumentacji nie wynika, by któryś z pasów miał być zarezerwowany dla komunikacji miejskiej.

Po obu stronach jezdni zaprojektowano ścieżki rowerowe, ale będzie tu pewna luka. Obok przystanku dla jadących na Czuby jest za mało miejsca na chodnik i ścieżkę, więc jazda rowerem będzie tu dopuszczona po chodniku.

Przystanek po przeciwnej stronie ulicy, ten dla jadących do centrum, będzie przesunięty bliżej ul. Pana Wołodyjowskiego, czyli dalej od hipermarketu. Ten dla jadących na Czuby pozostanie w dotychczasowej lokalizacji.

Będą też zmiany jeśli chodzi o przejścia dla pieszych: jedno zostanie zlikwidowane, a jedno przeniesione. Prześledźmy to idąc od strony ronda. Nietknięte pozostanie przejście przy samym rondzie, na swoim miejscu pozostanie też następne, obok wyjazdu z parkingu hipermarketu E. Leclerc. Ale kolejne, położone za skrzyżowaniem z ul. Pana Wołodyjowskiego, będzie przesunięte przed skrzyżowanie, czyli bliżej hipermarketu. Ostatnie przejście, już za biblioteką, zostanie zlikwidowane.

Nie zawiodą się ci, którzy liczyli na to, że przy okazji przebudowy miasto przerzedzi gąszcz słupów, który powstał, gdy budowano tu trakcję trolejbusową. – Lampy zostaną przeniesione na 45 słupów trakcyjnych, z których 19 trzeba będzie nieco przestawić – mówi Kieliszek. Stare latarnie zostaną zdemontowane.

Przebudowa drogi będzie się też wiązać z wycinką drzew. W dokumentacji wskazano 21 drzew do usunięcia, większość to lipy drobnolistne.

Odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino między ul. Armii Krajowej i rondem nieprędko doczekałby się przebudowy, gdyby nie oszczędności na przebudowie dalszego, dwujezdniowego fragmentu biegnącego do ul. Krasińskiego. Na jego odnowę miasto rezerwowało 13,6 mln zł, tymczasem najtańsza firma (przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty) chce wziąć zlecenie za 7,6 mln zł.

– Mamy więc 6 mln złotych oszczędności, które możemy wykorzystać na odcinek od Armii Krajowej do Zana – stwierdza Kieliszek. Połowę kosztów miasto sfinansuje pieniędzmi pochodzącymi z rządowej subwencji przyznanej na przebudowę ul. Bohaterów Monte Cassino. – A ten odcinek to przecież także ul. Bohaterów Monte Cassino.

W podobny sposób miasto rozszerzyło w ubiegłym roku zakres dofinansowanej rządowymi pieniędzmi przebudowy al. Kompozytorów Polskich o remont szeregu pobliskich ulic: Elsnera, Braci Wieniawskich, Lawinowej, Legendy i odcinka ul. Lipińskiego.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 21:12
0
Do gościa z 15.06.2017 z godz. 22.31: sam jesteś ciemny i chyba głupi skoro nie rozumiesz pewnych spraw. Remont na chybcika, bez przemyślenia, tylko po to, żeby szybko wydać pieniądze, bo akurat zostały z innych przetargów, bez poprawienia poprzednich istniejących już błędów i wykonania modernizacji nie ma najmniejszego sensu, gdyż będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz jak się coś remontuje, to trzeba myśleć co najmniej na 10 lat w przód, a nie utrwalać obecny stan rzeczy. Trzeba zawczasu uwzględnić i przeanalizować wszystkie wizje, plany, uwagi i wnioski, żeby potem nie żałować i nie narzekać, że się o czymś nie pomyślało, czy zupełnie zapomniało albo po prostu zepsuło już w fazie projektu zmian. Co nagle, to po diable. Każdy ma prawo się wypowiedzieć i z tego powinien wyniknąć jakiś kompromis, bo inaczej nie byłoby widać żadnego przyjaznego dla mieszkańców postępu w naszym mieście.
Do gościa z 15.06.2017 z godz. 22.31: sam jesteś ciemny i chyba głupi skoro nie rozumiesz pewnych spraw. Remont na chybcika, bez przemyślenia, tylko po to, żeby szybko wydać pieniądze, bo akurat zostały z innych przetargów, bez poprawienia poprzednich istniejących już błędów i wykonania modernizacji nie ma najmniejszego sensu, gdyż będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz jak się coś remontuje, to trzeba myśleć co najmniej na 10 lat w przód, a nie utrwalać obecny stan rzeczy. Trzeba zawczasu uwzględnić i przeanalizować wszystkie wizje, pla... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 22:31
0
Remontuja nadprogramowo ulice a ciemny lud wyje, tutaj jedank azja i rydzykowo.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 20:05
0
Przy okazji remontu tego odcinka Boh. Monte Cassino zaprojektujcie nowy poprawny dwupasowy wyjazd z E.Leclerca w lewo i w prawo, tak, aby kierowcy wykonujący przeciwne manewry skrętu nie blokowali się wzajemnie i nie powodowali bezsensownych korków, które przy obecnym kształcie i szerokości tego wyjazdu mają miejsce.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 19:01
0
Najprawdopodobniej za wycięcie tych drzew wzdłuż tej części ul. BMC podziękujcie lobby i organizacjom rowerowym z Lublina, którzy za niedługo zażyczą sobie, aby każdy rowerzysta miał ścieżkę rowerową do własnego domu, a nawet mógł wjeżdżać do marketów rowerem i po nich jeździć. To oczywiście taka moja osobista ironia z ich przesady w wyznaczaniu i budowaniu wszędzie ścieżek dla rowerów kosztem i przy ograniczaniu ruchu samochodowego w mieście, co ma chyba doprowadzić do tego, że wszyscy powinniśmy jeździć rowerami, ewentualnie komunikacją miejską lub zapieprzać z buta, a towary oraz ciężkie lub duże rzeczy wozić/ciągnąć/ ekologicznie na rowerach i do tego jeszcze w śnieżne i mroźne zimy. Jak tak dalej pójdzie, to wpadniemy z jednej skrajności w drugą. Co prawda Lublin drugim Amsterdamem nigdy nie będzie, ale dla niektórych nawiedzonych lobbujących w radzie miasta działaczy rowerowych, wizja chińskich miast z XX wieku, gdzie było więcej rowerów niż zamieszkujących je mieszkańców, jest obecnie wzorem do naśladowania dla naszego miasta. Ścieżki rowerowe - owszem, TAK, ale powstające mądrze w równowadze z pozostałą infrastrukturą, bez dewastacji przyrody i nie kosztem innych użytkowników ruchu (pieszym - okraja się chodniki, a kierowcom aut - zwęża istniejące już ulice, a to nie jest postęp, tylko niestety regres, niekiedy nawet z powodowaniem dodatkowego niebezpieczeństwa i zagrożenia życia lub zdrowia - np. jazda rowerem pod prąd).
Najprawdopodobniej za wycięcie tych drzew wzdłuż tej części ul. BMC podziękujcie lobby i organizacjom rowerowym z Lublina, którzy za niedługo zażyczą sobie, aby każdy rowerzysta miał ścieżkę rowerową do własnego domu, a nawet mógł wjeżdżać do marketów rowerem i po nich jeździć. To oczywiście taka moja osobista ironia z ich przesady w wyznaczaniu i budowaniu wszędzie ścieżek dla rowerów kosztem i przy ograniczaniu ruchu samochodowego w mieście, co ma chyba doprowadzić do tego, że wszyscy powinniśmy jeździć rowerami, ewentualnie komunikacją mi... rozwiń
Avatar
zielona / 14 czerwca 2017 o 13:23
0
Nie rozumiem czemu znów będą wycinane drzewa, skoro ulica ma zachować dotychczasowy kształt ? Piękne, młode, zdrowe okazy lip dające cień pieszym
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 20:19
0
po co maja wycinac drzewa skoro nie poszerzaja ulicy????? a ogólnie to super ze w końcu tam asfalt zmienią.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 18:54
0
Tak dla remontu ulicy, nie dla ścięcia 21 drzew. Poza tym należy zrobić przystanek obok Leclerca, tam jest na to dużo miejsca. .
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 18:41
0
NAAAAAAAAAAAAAAAARESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRRRRRRRRRRRRRawo!!!!!! Tylko niech nikt z Lubelaków tradycyjnie nie zawodzi, że brak przejścia dla psów, brak zielonych kafelków, czy innych niezmiernie istotnych pierdołek ..... a w ogóle to ile lat na to czekaliśmy ....to się w głowie nie mieści, więc teraz nie ma sęęęęsu...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 14:51
0
Powinni wywalić przejście bliżej wjazdu na parking, a nie to zaraz przy przystanku przy bibliotece... :/ mam nadzieję, że mieszkańcy się zbiorą i przeforsują tą zmianę.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 13:18
0
Kiedy będzie przebudowana Sowińskiego? ????????????????????????????????????????
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 21:12
0
Do gościa z 15.06.2017 z godz. 22.31: sam jesteś ciemny i chyba głupi skoro nie rozumiesz pewnych spraw. Remont na chybcika, bez przemyślenia, tylko po to, żeby szybko wydać pieniądze, bo akurat zostały z innych przetargów, bez poprawienia poprzednich istniejących już błędów i wykonania modernizacji nie ma najmniejszego sensu, gdyż będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz jak się coś remontuje, to trzeba myśleć co najmniej na 10 lat w przód, a nie utrwalać obecny stan rzeczy. Trzeba zawczasu uwzględnić i przeanalizować wszystkie wizje, plany, uwagi i wnioski, żeby potem nie żałować i nie narzekać, że się o czymś nie pomyślało, czy zupełnie zapomniało albo po prostu zepsuło już w fazie projektu zmian. Co nagle, to po diable. Każdy ma prawo się wypowiedzieć i z tego powinien wyniknąć jakiś kompromis, bo inaczej nie byłoby widać żadnego przyjaznego dla mieszkańców postępu w naszym mieście.
Do gościa z 15.06.2017 z godz. 22.31: sam jesteś ciemny i chyba głupi skoro nie rozumiesz pewnych spraw. Remont na chybcika, bez przemyślenia, tylko po to, żeby szybko wydać pieniądze, bo akurat zostały z innych przetargów, bez poprawienia poprzednich istniejących już błędów i wykonania modernizacji nie ma najmniejszego sensu, gdyż będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz jak się coś remontuje, to trzeba myśleć co najmniej na 10 lat w przód, a nie utrwalać obecny stan rzeczy. Trzeba zawczasu uwzględnić i przeanalizować wszystkie wizje, pla... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 22:31
0
Remontuja nadprogramowo ulice a ciemny lud wyje, tutaj jedank azja i rydzykowo.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 20:05
0
Przy okazji remontu tego odcinka Boh. Monte Cassino zaprojektujcie nowy poprawny dwupasowy wyjazd z E.Leclerca w lewo i w prawo, tak, aby kierowcy wykonujący przeciwne manewry skrętu nie blokowali się wzajemnie i nie powodowali bezsensownych korków, które przy obecnym kształcie i szerokości tego wyjazdu mają miejsce.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 19:01
0
Najprawdopodobniej za wycięcie tych drzew wzdłuż tej części ul. BMC podziękujcie lobby i organizacjom rowerowym z Lublina, którzy za niedługo zażyczą sobie, aby każdy rowerzysta miał ścieżkę rowerową do własnego domu, a nawet mógł wjeżdżać do marketów rowerem i po nich jeździć. To oczywiście taka moja osobista ironia z ich przesady w wyznaczaniu i budowaniu wszędzie ścieżek dla rowerów kosztem i przy ograniczaniu ruchu samochodowego w mieście, co ma chyba doprowadzić do tego, że wszyscy powinniśmy jeździć rowerami, ewentualnie komunikacją miejską lub zapieprzać z buta, a towary oraz ciężkie lub duże rzeczy wozić/ciągnąć/ ekologicznie na rowerach i do tego jeszcze w śnieżne i mroźne zimy. Jak tak dalej pójdzie, to wpadniemy z jednej skrajności w drugą. Co prawda Lublin drugim Amsterdamem nigdy nie będzie, ale dla niektórych nawiedzonych lobbujących w radzie miasta działaczy rowerowych, wizja chińskich miast z XX wieku, gdzie było więcej rowerów niż zamieszkujących je mieszkańców, jest obecnie wzorem do naśladowania dla naszego miasta. Ścieżki rowerowe - owszem, TAK, ale powstające mądrze w równowadze z pozostałą infrastrukturą, bez dewastacji przyrody i nie kosztem innych użytkowników ruchu (pieszym - okraja się chodniki, a kierowcom aut - zwęża istniejące już ulice, a to nie jest postęp, tylko niestety regres, niekiedy nawet z powodowaniem dodatkowego niebezpieczeństwa i zagrożenia życia lub zdrowia - np. jazda rowerem pod prąd).
Najprawdopodobniej za wycięcie tych drzew wzdłuż tej części ul. BMC podziękujcie lobby i organizacjom rowerowym z Lublina, którzy za niedługo zażyczą sobie, aby każdy rowerzysta miał ścieżkę rowerową do własnego domu, a nawet mógł wjeżdżać do marketów rowerem i po nich jeździć. To oczywiście taka moja osobista ironia z ich przesady w wyznaczaniu i budowaniu wszędzie ścieżek dla rowerów kosztem i przy ograniczaniu ruchu samochodowego w mieście, co ma chyba doprowadzić do tego, że wszyscy powinniśmy jeździć rowerami, ewentualnie komunikacją mi... rozwiń
Avatar
zielona / 14 czerwca 2017 o 13:23
0
Nie rozumiem czemu znów będą wycinane drzewa, skoro ulica ma zachować dotychczasowy kształt ? Piękne, młode, zdrowe okazy lip dające cień pieszym
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 20:19
0
po co maja wycinac drzewa skoro nie poszerzaja ulicy????? a ogólnie to super ze w końcu tam asfalt zmienią.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 18:54
0
Tak dla remontu ulicy, nie dla ścięcia 21 drzew. Poza tym należy zrobić przystanek obok Leclerca, tam jest na to dużo miejsca. .
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 18:41
0
NAAAAAAAAAAAAAAAARESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRRRRRRRRRRRRRawo!!!!!! Tylko niech nikt z Lubelaków tradycyjnie nie zawodzi, że brak przejścia dla psów, brak zielonych kafelków, czy innych niezmiernie istotnych pierdołek ..... a w ogóle to ile lat na to czekaliśmy ....to się w głowie nie mieści, więc teraz nie ma sęęęęsu...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 14:51
0
Powinni wywalić przejście bliżej wjazdu na parking, a nie to zaraz przy przystanku przy bibliotece... :/ mam nadzieję, że mieszkańcy się zbiorą i przeforsują tą zmianę.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 13:18
0
Kiedy będzie przebudowana Sowińskiego? ????????????????????????????????????????
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 7

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.