Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2015 r.
16:35

Niska płaca, praca po 16 godzin. Lekarze z SPSK4 chcą zmian i grożą strajkiem

0 42 A A

Niskie płace, praca nawet po 16 godzin na dobę, a w rezultacie zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów. Lekarze ze Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie żądają zmiany warunków pracy

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz / 8 listopada 2015 o 18:12
0

BArdzo wspólczuję Paniom i Panom , którzy tak zazdroszczą lekarzom.

Dzięki Bogu Polska to wolny kraj  i o ile starcza tylko wiedzy ,intelektu, ,cierpliwości ,wysiłku itd każdy może zostać lekarzem(podobno bardzo ich potrzeba) i mieć to co Oni mają :). Śmiało. NAprzód. ZOSTAŃCIE WSZYCY LEKARZMI. POWODZENIA. J.R 

Avatar
Bea / 8 listopada 2015 o 17:28
0

Hmm szpitale kliniczne mają najlepiej opłacanych pracowników, problem jest taki że lekarze w tej klinice mają pacjentów w dalekim poważaniu, kto wylądował na sor to wie o czym mówie. Lekarze tak jak pozostały personel ma obowiązek dokształcania, dochodzą ich prywatne praktyki plus jeszcze inne ćwierćetaty. Jak im źle, niech rezygnują, jestem pewien że klinika znajdzie innych chętnych na wolne wakaty. Żart i kpina ze strony lekarzy

Znajdzie innych frajerów na takie pieniądze ? To dlaczego był tak wielki problem z obsadą lekarską na SOR-ze. Kokosy płacą, w nocy się wysypiają, a nikt nie chce tam pracowac... Może hydraulik, albo kominiarz nada się do pracy w zastępstwie tych konowałów co im się w głowach poprzewracało- taka praca to przecież pestka.

Znajdzie innych frajerów na takie pieniądze ? To dlaczego był tak wielki problem z obsadą lekarską na SOR-ze. Kokosy płacą, w nocy się wysypiają, a nikt nie chce tam pracowac... Może hydraulik, albo kominiarz nada się do pracy w zastępstwie tych konowałów co im się w głowach poprzewracało- taka praca to przecież pestka.

rozwiń
Avatar
Bea / 8 listopada 2015 o 17:19
0

Większość pracowników SPSK4 zarabia minimalną krajową, ale nie lekarze i pielęgniarki. Tylko te grupy zawodowe otrzymywały podwyżki przez ostatnie 20 lat. O reszcie pracowników nienależących do tzw. służby zdrowia świat zapomniał ! Pracują za psie pieniądze a odpowiedzialność taka sama a bywa i większa. Do tego 30 zł co miesiąc opłaty za parking przy szpitalny.

Task odpowiedzialnośc większa- bo wymiana przepalonej świetlówki w WC to sprawa życia i śmierci.

Task odpowiedzialnośc większa- bo wymiana przepalonej świetlówki w WC to sprawa życia i śmierci.

rozwiń
Avatar
Kosik / 7 listopada 2015 o 22:02
0

Jątrzcie tak dalej, to tak jak napisał Doktor Pietras, operować i leczyć was będą sami młodzi lekarze niemający jeszcze specjalizacji tacy jak ja. Prosto po studiach.

Czy tak ciężko zrozumieć, że starsi, doświadczeni lekarze pójdą w końcu do "prywatnego luksusowego gabinetu" i będą mieć w du*** szpital? Bo po co się użerać z NFZ, papierami i chorobami na gównianej pensji, skoro prywatnie w gabinecie można mieć lepszą? I mniej stresów, mniej odpowiedzialności?

Wolelibyście by wasze auto naprawiał doświadczony mechanik, a nie chłopak "przedwczoraj skończyłem kurs naprawy!". Dom budował pewny budowlaniec, a nie mgr. inż pół roku po studiach?

Chcielibyście, by waszą matkę/brata/żonę operował chłopak rok po stażu? Czy doświadczony specjalista? Bo polskie społeczeństwo jadąc po lekarzach jak po łysej kobyle dąży do tego, by w szpitalach zostali sami młodzi robiący specki. Nie mówię, że nie mamy swojego za uszami. Mamy i to dużo. Sam znam lekarzy, którym bym nie dał kota zaszczepić, a co dopiero rodziny leczyć. Ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Bo wtedy to wy skończycie w workach. Czarnych. Umierając ku chwale nauki młodych, niedoświadczonych lekarzy.

Jątrzcie tak dalej, to tak jak napisał Doktor Pietras, operować i leczyć was będą sami młodzi lekarze niemający jeszcze specjalizacji tacy jak ja. Prosto po studiach.

Czy tak ciężko zrozumieć, że starsi, doświadczeni lekarze pójdą w końcu do "prywatnego luksusowego gabinetu" i będą mieć w du*** szpital? Bo po co się użerać z NFZ, papierami i chorobami na gównianej pensji, skoro prywatnie w gabinecie można mieć lepszą? I mniej stresów, mniej odpowiedzialności?

Wolelibyście by wasze auto naprawiał doświadczony mechanik, a ni... rozwiń

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:54
0
Bo tam pracuję i znam realia,niestety nieuważam ,że to odpowiedni temat do pyskówki na forum.
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:35
0

Wypowiedż p.doktora -żenada

Dlaczego uważasz,że żenada. Ja myślę,że bardzo interesująca argumentacjap.doktora.
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:30
0
Wypowiedż p.doktora -żenada
Avatar
G. P. / 7 listopada 2015 o 20:43
0

Z calym szacinkiem ale Pan doktor zapomniał dopisać za co chce ta podwyżkę? Za spanie cała noc? Za przychodzenie na 8.30 i wychodzenie o 14? nikt Pana nie zmusza do pracowania w zozach, gabinetach prywatnych czy brania po 6 dyżurów ww miesiącu. Lekarzy rezydentów jestem w stanie zrozumieć bo zdarza się, że faktycznie ciężko pracują Ale Panie doktorze ile by Wam nie dac to i tak będzie mało, a życie w luksusie kosztuje prawda?:-)

 

No coż, będę starał się dalej....

1. nie wykazuje się Pan/Pani szacunkiem, skoro nie raczy się podpisać

2. nie zapomniałem za co chcę podwyżkę, chcę ją za pracę na etacie

3. nie za cały etat (od 8:00 do 15:35, tylko tak jak mam w umowie, za pół etatu) Takich lekarzy, którzy pracują na ułamek etatu jest 325 spośród 487 lekarzy w SPSK-4. "Szczęśliwcy" mają maksymalnie pół etatu.

4. czy ciężko pracuję - już pisałem można powiedzieć że robotnik w kamieniołomie ciężej pracuje, ale liczą się zadania i kompetencje. Nigdy nie pisałem, że salowa, pielęgniarka czy położna pracują lekko. ONI PRACUJĄ CIĘŻKO, może ciężej ode mnie. Ale uważam, że uczciwie jest gdy lekarz zarabia więcej od nich na podstawowym wynagrodzeniu.

5. nikt mnie nie zmusza do brania 6 dyżurów - ale to nie o to chodzi - chodzi o podstawowe wynagrodzenie.

 

Nazywam się Grzegorz Pietras. Jestem lekarzem, pracuję w SPSK-4. Na pół etatu.

 

No coż, będę starał się dalej....

1. nie wykazuje się Pan/Pani szacunkiem, skoro nie raczy się podpisać

2. nie zapomniałem za co chcę podwyżkę, chcę ją za pracę na etacie

3. nie za cały etat (od 8:00 do 15:35, ... rozwiń

Avatar
G. P. / 7 listopada 2015 o 20:19
0

Wypraszamy sobie używania średni personel medyczny , mam tytuł magistra (5lat studiów) 2 lata specjalizacji ( łącznie zeby wykonywac ten zawód 7 lat nauki )  , i prosze nie podawać ze 12 dyżurów bo np w pąździerniku miałyśmy ich 16,, i skoro Pan dr taki mądry to proszę powiedziec czy wypracowywuje Pan te godziny tak jak pielęgniarki tzn od 7 do 19, proszę powiedziec który lekarz przychodzi do pracy na 7 rano, najwcześniej jest to 8  rano i wychodzicie juz przed 14 co daje łącznie srednio 21 dni pracowniczych ( 21x1 + 21x0,5 ) = 31,5 godzin miesięcznie tyle srednio lekarza nie ma w pracy , a po dyżurze za który Pan otrzymuje pieniądze to na drugi dzień nie powinien isc po raporcie do domku lub przychodni tylko wypracowac swoje kolejne 7, 35 z etatu, srednio 6 dyżurów ( 6x7,35)= 45 godzin   ( 45+ 31,5)= 76,5 godzin   Podsumowywując za 76,5 godziny ma Pan zapłacone a pana nie ma w pracy także proszę nie pisać takich rzeczy:) Pozdrawiam

"Wypraszamy sobie używania średni personel medyczny"

Przepraszam, że uraziłem, ale poza postsowieckim systemem pielęgniarka to ciągle "medium-level medical staff". Więcej tego zwrotu nie użyję.

"mam tytuł magistra (5lat studiów) 2 lata specjalizacji ( łącznie zeby wykonywac ten zawód 7 lat nauki)"

Jeśli chce się Pani licytować to moja lista:

sześć lat studiów (6),

rok stażu podyplomowego (1),

pierwszy stopień specjalizacji (2,5 roku),

drugi stopień specjalizacji (3 lata),

stopień doktora nauk medycznych (3 lata) (równocześnie ze specjalizacją) 

(jak dotąd 15,5 roku)

.... a ponieważ lekarz uczy się całe życie, to przytoczę fragment mojego CV, dotyczącą tylko kursów (nie zjazdów Towarzystw Naukowych, Konferencji, Posiedzeń Terenowych Oddziałów Towarzystw, czy Krajowych Zjazdów, na których często sam dawałem wykłady. Podkreślam, poniżej są tylko kursy w mojej wąskiej specjalności, na które pojechałem dobrowolnie i za większość których SAM ZAPŁACIŁEM: wpisowe, koszty podróży i pobytu. (Dla ciekawych średni koszt wpisowego na kurs usg w Polsce to 900-2200 zł, za granicą ok 150 funtów do 450 euro). Szpital dofinansował z nich 3 (słownie trzy) - tylko wpisowe. Wielu kursów zawodowych tu nie ma bo skupiłem się tylko na ultrasonograficznych...(nie ma stypendium WHO na Węgrzech - 2 miesiące, kursów laparoskopowych i histeroskowych w Berlinie i u prof. Bettocchiego itd). Ale jak się licytować to proszę: 

Kursy PTG dotyczące ultrasonografii

PTG, Diagnostyka ultrasonograficzna w niepłodności i ginekologii onkologicznej, 2 września 2011, Poznań
PTG, Ultrasonografia w diagnostyce ciąży powikłanej nadciśnieniem indukowanym ciążą. Wady rozwojowe płodu, 3 września 2010, Poznań
PTG, Ultrasonografia w diagnostyce ciąży powikłanej cukrzycą i zagrażającym porodem przedwczesnym. Wady rozwojowe płodu, 23 kwietnia 2010, Poznań
PTG, Kongres Ultrasonografia w ginekologii i połoznictwie, 1-2 kwietnia 2005, Poznań
PTG, Ultrasonograficzne warsztaty praktyczne, 31 marzec 2011, Nowy Targ
PTG, Praktyczna ultrasonografia w ginekologii i położnictwie, 1-2 kwietnia 2011, Zakopane


Kursy inne, dotyczące usg w Polsce
Konferencja Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej PTU, 26 stycznia 2002, Łódź
Kardiologia płodu, badanie dopplerowskie w połoznictwie, ciąża mnoga, 7-9 września 2006, Warszawa
Wady płodu, diagnostyka prenatalna, doppler w położnictwie, badanie serca płodu - kurs doskonalący, 8-10.4.2011, Sieniawa
Małopolskie warsztaty ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, 3-4 czerwca 2011, Kraków
Małopolskie warsztaty ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, 23-44 marca 2012, Kraków
Kardiologia i USG płodu, kurs zaawansowany, 24-26 listopada 2011, Warszawa
Kurs USG: Nowości w diagnostyce prenatalnej, 25 października 2013, Warszawa
Diagnostyka prenatalna dla zaawansowanych w I i II trymestrze ciąży, 24-25.października 2014, Rzeszów

Angielskojęzyczne kursy usg w Polsce
Theoretical Course according to The Fetal Medicine Foundation, 9 październiak 2004, Katowice
Kurs echokardiografii i ultrasonografii płodu Philippe Jeanty, 14-15 listopada 2008, Katowice
3D/4D Ultrasound in OB/GYN, Ian Donald Inter-University School of Ultrasound, 12-13- maja 2008, Warszawa
Prenatal ultrasound diagnostics in the first trimester of pregnancy, Ian Donald Inter-University School of Ultrasound, 8-9 listopada

"Wypraszamy sobie używania średni personel medyczny"

Przepraszam, że uraziłem, ale poza postsowieckim systemem pielęgniarka to ciągle "medium-level medical staff". Więcej tego zwrotu nie użyję.

"mam tytuł magistra (5lat studiów) 2 lata specjalizacji ( łącznie zeby wykonywac ten zawód 7 lat nauki)"

Jeśli chce się Pani licytować to moja lista:

sześć lat ... rozwiń

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 19:11
0
Z calym szacinkiem ale Pan doktor zapomniał dopisać za co chce ta podwyżkę? Za spanie cała noc? Za przychodzenie na 8.30 i wychodzenie o 14? nikt Pana nie zmusza do pracowania w zozach, gabinetach prywatnych czy brania po 6 dyżurów ww miesiącu. Lekarzy rezydentów jestem w stanie zrozumieć bo zdarza się, że faktycznie ciężko pracują Ale Panie doktorze ile by Wam nie dac to i tak będzie mało, a życie w luksusie kosztuje prawda?:-)
Avatar
Janusz / 8 listopada 2015 o 18:12
0

BArdzo wspólczuję Paniom i Panom , którzy tak zazdroszczą lekarzom.

Dzięki Bogu Polska to wolny kraj  i o ile starcza tylko wiedzy ,intelektu, ,cierpliwości ,wysiłku itd każdy może zostać lekarzem(podobno bardzo ich potrzeba) i mieć to co Oni mają :). Śmiało. NAprzód. ZOSTAŃCIE WSZYCY LEKARZMI. POWODZENIA. J.R 

Avatar
Bea / 8 listopada 2015 o 17:28
0

Hmm szpitale kliniczne mają najlepiej opłacanych pracowników, problem jest taki że lekarze w tej klinice mają pacjentów w dalekim poważaniu, kto wylądował na sor to wie o czym mówie. Lekarze tak jak pozostały personel ma obowiązek dokształcania, dochodzą ich prywatne praktyki plus jeszcze inne ćwierćetaty. Jak im źle, niech rezygnują, jestem pewien że klinika znajdzie innych chętnych na wolne wakaty. Żart i kpina ze strony lekarzy

Znajdzie innych frajerów na takie pieniądze ? To dlaczego był tak wielki problem z obsadą lekarską na SOR-ze. Kokosy płacą, w nocy się wysypiają, a nikt nie chce tam pracowac... Może hydraulik, albo kominiarz nada się do pracy w zastępstwie tych konowałów co im się w głowach poprzewracało- taka praca to przecież pestka.

Znajdzie innych frajerów na takie pieniądze ? To dlaczego był tak wielki problem z obsadą lekarską na SOR-ze. Kokosy płacą, w nocy się wysypiają, a nikt nie chce tam pracowac... Może hydraulik, albo kominiarz nada się do pracy w zastępstwie tych konowałów co im się w głowach poprzewracało- taka praca to przecież pestka.

rozwiń
Avatar
Bea / 8 listopada 2015 o 17:19
0

Większość pracowników SPSK4 zarabia minimalną krajową, ale nie lekarze i pielęgniarki. Tylko te grupy zawodowe otrzymywały podwyżki przez ostatnie 20 lat. O reszcie pracowników nienależących do tzw. służby zdrowia świat zapomniał ! Pracują za psie pieniądze a odpowiedzialność taka sama a bywa i większa. Do tego 30 zł co miesiąc opłaty za parking przy szpitalny.

Task odpowiedzialnośc większa- bo wymiana przepalonej świetlówki w WC to sprawa życia i śmierci.

Task odpowiedzialnośc większa- bo wymiana przepalonej świetlówki w WC to sprawa życia i śmierci.

rozwiń
Avatar
Kosik / 7 listopada 2015 o 22:02
0

Jątrzcie tak dalej, to tak jak napisał Doktor Pietras, operować i leczyć was będą sami młodzi lekarze niemający jeszcze specjalizacji tacy jak ja. Prosto po studiach.

Czy tak ciężko zrozumieć, że starsi, doświadczeni lekarze pójdą w końcu do "prywatnego luksusowego gabinetu" i będą mieć w du*** szpital? Bo po co się użerać z NFZ, papierami i chorobami na gównianej pensji, skoro prywatnie w gabinecie można mieć lepszą? I mniej stresów, mniej odpowiedzialności?

Wolelibyście by wasze auto naprawiał doświadczony mechanik, a nie chłopak "przedwczoraj skończyłem kurs naprawy!". Dom budował pewny budowlaniec, a nie mgr. inż pół roku po studiach?

Chcielibyście, by waszą matkę/brata/żonę operował chłopak rok po stażu? Czy doświadczony specjalista? Bo polskie społeczeństwo jadąc po lekarzach jak po łysej kobyle dąży do tego, by w szpitalach zostali sami młodzi robiący specki. Nie mówię, że nie mamy swojego za uszami. Mamy i to dużo. Sam znam lekarzy, którym bym nie dał kota zaszczepić, a co dopiero rodziny leczyć. Ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Bo wtedy to wy skończycie w workach. Czarnych. Umierając ku chwale nauki młodych, niedoświadczonych lekarzy.

Jątrzcie tak dalej, to tak jak napisał Doktor Pietras, operować i leczyć was będą sami młodzi lekarze niemający jeszcze specjalizacji tacy jak ja. Prosto po studiach.

Czy tak ciężko zrozumieć, że starsi, doświadczeni lekarze pójdą w końcu do "prywatnego luksusowego gabinetu" i będą mieć w du*** szpital? Bo po co się użerać z NFZ, papierami i chorobami na gównianej pensji, skoro prywatnie w gabinecie można mieć lepszą? I mniej stresów, mniej odpowiedzialności?

Wolelibyście by wasze auto naprawiał doświadczony mechanik, a ni... rozwiń

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:54
0
Bo tam pracuję i znam realia,niestety nieuważam ,że to odpowiedni temat do pyskówki na forum.
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:35
0

Wypowiedż p.doktora -żenada

Dlaczego uważasz,że żenada. Ja myślę,że bardzo interesująca argumentacjap.doktora.
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:30
0
Wypowiedż p.doktora -żenada
Avatar
G. P. / 7 listopada 2015 o 20:43
0

Z calym szacinkiem ale Pan doktor zapomniał dopisać za co chce ta podwyżkę? Za spanie cała noc? Za przychodzenie na 8.30 i wychodzenie o 14? nikt Pana nie zmusza do pracowania w zozach, gabinetach prywatnych czy brania po 6 dyżurów ww miesiącu. Lekarzy rezydentów jestem w stanie zrozumieć bo zdarza się, że faktycznie ciężko pracują Ale Panie doktorze ile by Wam nie dac to i tak będzie mało, a życie w luksusie kosztuje prawda?:-)

 

No coż, będę starał się dalej....

1. nie wykazuje się Pan/Pani szacunkiem, skoro nie raczy się podpisać

2. nie zapomniałem za co chcę podwyżkę, chcę ją za pracę na etacie

3. nie za cały etat (od 8:00 do 15:35, tylko tak jak mam w umowie, za pół etatu) Takich lekarzy, którzy pracują na ułamek etatu jest 325 spośród 487 lekarzy w SPSK-4. "Szczęśliwcy" mają maksymalnie pół etatu.

4. czy ciężko pracuję - już pisałem można powiedzieć że robotnik w kamieniołomie ciężej pracuje, ale liczą się zadania i kompetencje. Nigdy nie pisałem, że salowa, pielęgniarka czy położna pracują lekko. ONI PRACUJĄ CIĘŻKO, może ciężej ode mnie. Ale uważam, że uczciwie jest gdy lekarz zarabia więcej od nich na podstawowym wynagrodzeniu.

5. nikt mnie nie zmusza do brania 6 dyżurów - ale to nie o to chodzi - chodzi o podstawowe wynagrodzenie.

 

Nazywam się Grzegorz Pietras. Jestem lekarzem, pracuję w SPSK-4. Na pół etatu.

 

No coż, będę starał się dalej....

1. nie wykazuje się Pan/Pani szacunkiem, skoro nie raczy się podpisać

2. nie zapomniałem za co chcę podwyżkę, chcę ją za pracę na etacie

3. nie za cały etat (od 8:00 do 15:35, ... rozwiń

Avatar
G. P. / 7 listopada 2015 o 20:19
0

Wypraszamy sobie używania średni personel medyczny , mam tytuł magistra (5lat studiów) 2 lata specjalizacji ( łącznie zeby wykonywac ten zawód 7 lat nauki )  , i prosze nie podawać ze 12 dyżurów bo np w pąździerniku miałyśmy ich 16,, i skoro Pan dr taki mądry to proszę powiedziec czy wypracowywuje Pan te godziny tak jak pielęgniarki tzn od 7 do 19, proszę powiedziec który lekarz przychodzi do pracy na 7 rano, najwcześniej jest to 8  rano i wychodzicie juz przed 14 co daje łącznie srednio 21 dni pracowniczych ( 21x1 + 21x0,5 ) = 31,5 godzin miesięcznie tyle srednio lekarza nie ma w pracy , a po dyżurze za który Pan otrzymuje pieniądze to na drugi dzień nie powinien isc po raporcie do domku lub przychodni tylko wypracowac swoje kolejne 7, 35 z etatu, srednio 6 dyżurów ( 6x7,35)= 45 godzin   ( 45+ 31,5)= 76,5 godzin   Podsumowywując za 76,5 godziny ma Pan zapłacone a pana nie ma w pracy także proszę nie pisać takich rzeczy:) Pozdrawiam

"Wypraszamy sobie używania średni personel medyczny"

Przepraszam, że uraziłem, ale poza postsowieckim systemem pielęgniarka to ciągle "medium-level medical staff". Więcej tego zwrotu nie użyję.

"mam tytuł magistra (5lat studiów) 2 lata specjalizacji ( łącznie zeby wykonywac ten zawód 7 lat nauki)"

Jeśli chce się Pani licytować to moja lista:

sześć lat studiów (6),

rok stażu podyplomowego (1),

pierwszy stopień specjalizacji (2,5 roku),

drugi stopień specjalizacji (3 lata),

stopień doktora nauk medycznych (3 lata) (równocześnie ze specjalizacją) 

(jak dotąd 15,5 roku)

.... a ponieważ lekarz uczy się całe życie, to przytoczę fragment mojego CV, dotyczącą tylko kursów (nie zjazdów Towarzystw Naukowych, Konferencji, Posiedzeń Terenowych Oddziałów Towarzystw, czy Krajowych Zjazdów, na których często sam dawałem wykłady. Podkreślam, poniżej są tylko kursy w mojej wąskiej specjalności, na które pojechałem dobrowolnie i za większość których SAM ZAPŁACIŁEM: wpisowe, koszty podróży i pobytu. (Dla ciekawych średni koszt wpisowego na kurs usg w Polsce to 900-2200 zł, za granicą ok 150 funtów do 450 euro). Szpital dofinansował z nich 3 (słownie trzy) - tylko wpisowe. Wielu kursów zawodowych tu nie ma bo skupiłem się tylko na ultrasonograficznych...(nie ma stypendium WHO na Węgrzech - 2 miesiące, kursów laparoskopowych i histeroskowych w Berlinie i u prof. Bettocchiego itd). Ale jak się licytować to proszę: 

Kursy PTG dotyczące ultrasonografii

PTG, Diagnostyka ultrasonograficzna w niepłodności i ginekologii onkologicznej, 2 września 2011, Poznań
PTG, Ultrasonografia w diagnostyce ciąży powikłanej nadciśnieniem indukowanym ciążą. Wady rozwojowe płodu, 3 września 2010, Poznań
PTG, Ultrasonografia w diagnostyce ciąży powikłanej cukrzycą i zagrażającym porodem przedwczesnym. Wady rozwojowe płodu, 23 kwietnia 2010, Poznań
PTG, Kongres Ultrasonografia w ginekologii i połoznictwie, 1-2 kwietnia 2005, Poznań
PTG, Ultrasonograficzne warsztaty praktyczne, 31 marzec 2011, Nowy Targ
PTG, Praktyczna ultrasonografia w ginekologii i położnictwie, 1-2 kwietnia 2011, Zakopane


Kursy inne, dotyczące usg w Polsce
Konferencja Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej PTU, 26 stycznia 2002, Łódź
Kardiologia płodu, badanie dopplerowskie w połoznictwie, ciąża mnoga, 7-9 września 2006, Warszawa
Wady płodu, diagnostyka prenatalna, doppler w położnictwie, badanie serca płodu - kurs doskonalący, 8-10.4.2011, Sieniawa
Małopolskie warsztaty ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, 3-4 czerwca 2011, Kraków
Małopolskie warsztaty ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, 23-44 marca 2012, Kraków
Kardiologia i USG płodu, kurs zaawansowany, 24-26 listopada 2011, Warszawa
Kurs USG: Nowości w diagnostyce prenatalnej, 25 października 2013, Warszawa
Diagnostyka prenatalna dla zaawansowanych w I i II trymestrze ciąży, 24-25.października 2014, Rzeszów

Angielskojęzyczne kursy usg w Polsce
Theoretical Course according to The Fetal Medicine Foundation, 9 październiak 2004, Katowice
Kurs echokardiografii i ultrasonografii płodu Philippe Jeanty, 14-15 listopada 2008, Katowice
3D/4D Ultrasound in OB/GYN, Ian Donald Inter-University School of Ultrasound, 12-13- maja 2008, Warszawa
Prenatal ultrasound diagnostics in the first trimester of pregnancy, Ian Donald Inter-University School of Ultrasound, 8-9 listopada

"Wypraszamy sobie używania średni personel medyczny"

Przepraszam, że uraziłem, ale poza postsowieckim systemem pielęgniarka to ciągle "medium-level medical staff". Więcej tego zwrotu nie użyję.

"mam tytuł magistra (5lat studiów) 2 lata specjalizacji ( łącznie zeby wykonywac ten zawód 7 lat nauki)"

Jeśli chce się Pani licytować to moja lista:

sześć lat ... rozwiń

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 19:11
0
Z calym szacinkiem ale Pan doktor zapomniał dopisać za co chce ta podwyżkę? Za spanie cała noc? Za przychodzenie na 8.30 i wychodzenie o 14? nikt Pana nie zmusza do pracowania w zozach, gabinetach prywatnych czy brania po 6 dyżurów ww miesiącu. Lekarzy rezydentów jestem w stanie zrozumieć bo zdarza się, że faktycznie ciężko pracują Ale Panie doktorze ile by Wam nie dac to i tak będzie mało, a życie w luksusie kosztuje prawda?:-)