Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Niższy wyrok dla Bizona za krwawą bójkę w klubie nocnym

Autor: Zdjęcie autora er
0 26 A A
Bizon został skazany na 9 lat więzienia (archiwum DW)
Bizon został skazany na 9 lat więzienia (archiwum DW)

Ponowny proces Marka B., ps. Bizon zakończył się wymierzeniem mu łagodniej kary za udział w krwawej bójce i próbę zabójstwa 18-latka, który zmarł w szpitalu. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał go tym razem na dziewięć lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek B. w przeszłości zajmował wysokie miejsce na liście poszukiwanych lubelskich przestępców. Trafił tam po ucieczce z kraju. Ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Wpadł w 2008 roku.

Mężczyzna był ścigany za udział w krwawej bójce, do której doszło nocy z 16 na 17 czerwca 2006 roku w lubelskim klubie przy ul. Północnej (dawne Help Disco). Kilku osiemnastolatków obchodziło tam urodziny. Na zamkniętą imprezę wszedł nieproszony Marek B. z kompanami. Potem przed restauracją zaatakował trójkę uczestników imprezy.

Hubert Sz. został ugodzony przez "Bizona" nożem w klatkę piersiową. Trafił do szpitala. Czuł się już dobrze. Dziewięć dni po zranieniu miał już wyjść do domu, ale jego stan gwałtownie się pogorszył. Chłopak zmarł.

Marek B. pod lokalem zranił również dwóch innych mężczyzn. Odnieśli niegroźne rany rąk.
Za pierwszym razem Sąd Okręgowy w Lublinie skazał Bizona na 10 lat więzienia. Wyrok został uchylony.

Po drugim procesie zapadł łagodniejszy wyrok: Bizon został skazany na 9 lat więzienia. Sędziowie uznali go za winnego udziału w bójce, podczas której usiłował zabić 18-latka.

Prokuratura oskarżała Bizona o zabójstwo, ale sąd nie doszukał się związku pomiędzy zranieniem 18-latka oraz jego śmiercią.

Wyrok nie jest prawomocny.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bogu / 30 grudnia 2012 r. o 09:41
0
Opamietaj się pismaku! O jakiej bójce piszesz ? To nie była żadna bójka tylko normalne zabójstwo przy użyciu noża dokonane przez bandziora.
Avatar
lolo / 29 grudnia 2012 r. o 19:49
0
za śmierć powinien być skazany lekarz bo go nie uratował?
Avatar
sdf / 29 grudnia 2012 r. o 18:59
0
Od kiedy w Polsce organem odwoławczym od wyroku Sądu Okręgowego, jest Sad Okręgowy?
A tak wynika z artyułu. Chyba, ze takie rzeczy tylko w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 14:27
0
mordo trzymaj się BMH
Avatar
inż. Mamoń / 29 grudnia 2012 r. o 12:57
0
Wyroki sądów boskich i polskich są nieodgadnione. Bardzo interersujący jest sposób myślenia sędziego, który nie widzi związku miedzy zranieniem nożem w klatkę piersiową a śmiercią ofiary.
Avatar
was / 29 grudnia 2012 r. o 10:53
0
Przecież to nie była bójka tylko morderstwo! Jedna strona chciała się bić i był to ten "Bizon"! Te chłopaki z pociętymi rękoma to się bronili przed atakującym ich nożem.... Brak słów, porządny chłopak w piachu a elementowi się upiecze...
Avatar
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 29 grudnia 2012 r. o 09:17
0
[quote name='kloss' timestamp='1356709962' post='714112']
BTW2 Pamiętacie nie tak dawne zabójstwo studenta w Lublinie na miasteczku? Jak myślicie, gdzie dziś są mordercy? W areszcie? Nie, cała zgraja bandziorów już dawno jest na wolności.
[/quote]

to racja. są na wolności i cieszą się życiem. takie państwo prawa.
Avatar
sylwek / 29 grudnia 2012 r. o 08:59
0
[quote name='re' timestamp='1356718096' post='714165']
Zamknij mordę gówniarzu !!
[/quote]
Nie ma czegoś takiego jak pobicie ze skótkiem śmiertelnym przy pomocy dźgnięcia nożem, jest to zabójstwo.
Avatar
Malkom / 29 grudnia 2012 r. o 08:52
0
Oczywiście że nie chciał zabić On tylko chciał nożem zrobić mu dziurę w klatce piersiowej. Skąd mógł wiedzieć że tamten ma tam jakieś jeszcze narządy np serce przecież nie jest lekarzem. A swoja drogą to skąd ta ksywa Bizon wygląda raczej na śmierdzącego skunksa
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 00:09
0
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych uzasadnieniach wyroków celowe wydaje się podawanie nazwisk sędziów. Wstyd!
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych... rozwiń
Avatar
bogu / 30 grudnia 2012 r. o 09:41
0
Opamietaj się pismaku! O jakiej bójce piszesz ? To nie była żadna bójka tylko normalne zabójstwo przy użyciu noża dokonane przez bandziora.
Avatar
lolo / 29 grudnia 2012 r. o 19:49
0
za śmierć powinien być skazany lekarz bo go nie uratował?
Avatar
sdf / 29 grudnia 2012 r. o 18:59
0
Od kiedy w Polsce organem odwoławczym od wyroku Sądu Okręgowego, jest Sad Okręgowy?
A tak wynika z artyułu. Chyba, ze takie rzeczy tylko w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 14:27
0
mordo trzymaj się BMH
Avatar
inż. Mamoń / 29 grudnia 2012 r. o 12:57
0
Wyroki sądów boskich i polskich są nieodgadnione. Bardzo interersujący jest sposób myślenia sędziego, który nie widzi związku miedzy zranieniem nożem w klatkę piersiową a śmiercią ofiary.
Avatar
was / 29 grudnia 2012 r. o 10:53
0
Przecież to nie była bójka tylko morderstwo! Jedna strona chciała się bić i był to ten "Bizon"! Te chłopaki z pociętymi rękoma to się bronili przed atakującym ich nożem.... Brak słów, porządny chłopak w piachu a elementowi się upiecze...
Avatar
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 29 grudnia 2012 r. o 09:17
0
[quote name='kloss' timestamp='1356709962' post='714112']
BTW2 Pamiętacie nie tak dawne zabójstwo studenta w Lublinie na miasteczku? Jak myślicie, gdzie dziś są mordercy? W areszcie? Nie, cała zgraja bandziorów już dawno jest na wolności.
[/quote]

to racja. są na wolności i cieszą się życiem. takie państwo prawa.
Avatar
sylwek / 29 grudnia 2012 r. o 08:59
0
[quote name='re' timestamp='1356718096' post='714165']
Zamknij mordę gówniarzu !!
[/quote]
Nie ma czegoś takiego jak pobicie ze skótkiem śmiertelnym przy pomocy dźgnięcia nożem, jest to zabójstwo.
Avatar
Malkom / 29 grudnia 2012 r. o 08:52
0
Oczywiście że nie chciał zabić On tylko chciał nożem zrobić mu dziurę w klatce piersiowej. Skąd mógł wiedzieć że tamten ma tam jakieś jeszcze narządy np serce przecież nie jest lekarzem. A swoja drogą to skąd ta ksywa Bizon wygląda raczej na śmierdzącego skunksa
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 00:09
0
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych uzasadnieniach wyroków celowe wydaje się podawanie nazwisk sędziów. Wstyd!
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Do końca roku w wielu dzielnicach wymienione będą pojemniki na odpady. Stare odjadą, a przyjadą nowe. Ratusz zapewnia, że nie powinno się zdarzyć tak, że nie będzie gdzie wyrzucić śmieci. Gorzej może być ze znalezieniem miejsca na pojemniki.

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny
5 grudnia 2021, 11:00

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny

W najbliższą niedzielę w Filharmonii Lubelskiej dla najmłodszych melomanów zagra tamtejsza wielka Orkiestra Symfoniczna. Start o godz. 11.

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz
zdjęcia
galeria

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz

Na cmentarzu przy ul. Lipowej pożegnano Katarzyna Łukasiewicz, prezeskę Fundacji Oswoić Los.

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

12-latka została zabrana do szpitala w Lublinie. Za kierownicą samochodu siedziała 43-letnia kobieta. Mówiła policjantom, że nie zauważyła dziewczynki.

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie brakowało emocji. Najwięcej ich dość nieoczekiwanie było w starciu jednych z najsłabszych ekip – Venty i Lipa Team

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

O awarii poinformowało dzisiaj Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zajmuje się dystrybucją energii kupowanej od elektrociepłowni.

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Jedną z możliwości wyjazdu za granicę w celach zarobkowych jest skorzystanie z oferty agencji zatrudnienia

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Władze Lublina ogłosiły konkurs na dyrektora Galerii Labirynt, miejskiej instytucji kultury, mieszczącej się na rogu ul. Poniatowskiego i Popiełuszki. Nowy szef ma kierować jednostką od 1 marca przez trzy lata.

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

2700 zł stypendium dla Twojego dziecka? Dowiedz się więcej i aplikuj.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

„Modernizacja Bloku Operacyjnego i komórek pomocniczych dla Oddziałów Położniczo – Ginekologicznego, Neonatologicznego, Chirurgicznego, Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego im. Dr Wojciecha Oczki w Bełżycach”