Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Niższy wyrok dla Bizona za krwawą bójkę w klubie nocnym

Autor: Zdjęcie autora er
0 26 A A
Bizon został skazany na 9 lat więzienia (archiwum DW)
Bizon został skazany na 9 lat więzienia (archiwum DW)

Ponowny proces Marka B., ps. Bizon zakończył się wymierzeniem mu łagodniej kary za udział w krwawej bójce i próbę zabójstwa 18-latka, który zmarł w szpitalu. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał go tym razem na dziewięć lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek B. w przeszłości zajmował wysokie miejsce na liście poszukiwanych lubelskich przestępców. Trafił tam po ucieczce z kraju. Ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Wpadł w 2008 roku.

Mężczyzna był ścigany za udział w krwawej bójce, do której doszło nocy z 16 na 17 czerwca 2006 roku w lubelskim klubie przy ul. Północnej (dawne Help Disco). Kilku osiemnastolatków obchodziło tam urodziny. Na zamkniętą imprezę wszedł nieproszony Marek B. z kompanami. Potem przed restauracją zaatakował trójkę uczestników imprezy.

Hubert Sz. został ugodzony przez "Bizona" nożem w klatkę piersiową. Trafił do szpitala. Czuł się już dobrze. Dziewięć dni po zranieniu miał już wyjść do domu, ale jego stan gwałtownie się pogorszył. Chłopak zmarł.

Marek B. pod lokalem zranił również dwóch innych mężczyzn. Odnieśli niegroźne rany rąk.
Za pierwszym razem Sąd Okręgowy w Lublinie skazał Bizona na 10 lat więzienia. Wyrok został uchylony.

Po drugim procesie zapadł łagodniejszy wyrok: Bizon został skazany na 9 lat więzienia. Sędziowie uznali go za winnego udziału w bójce, podczas której usiłował zabić 18-latka.

Prokuratura oskarżała Bizona o zabójstwo, ale sąd nie doszukał się związku pomiędzy zranieniem 18-latka oraz jego śmiercią.

Wyrok nie jest prawomocny.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bogu / 30 grudnia 2012 r. o 09:41
Opamietaj się pismaku! O jakiej bójce piszesz ? To nie była żadna bójka tylko normalne zabójstwo przy użyciu noża dokonane przez bandziora.
Avatar
lolo / 29 grudnia 2012 r. o 19:49
za śmierć powinien być skazany lekarz bo go nie uratował?
Avatar
sdf / 29 grudnia 2012 r. o 18:59
Od kiedy w Polsce organem odwoławczym od wyroku Sądu Okręgowego, jest Sad Okręgowy?
A tak wynika z artyułu. Chyba, ze takie rzeczy tylko w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 14:27
mordo trzymaj się BMH
Avatar
inż. Mamoń / 29 grudnia 2012 r. o 12:57
Wyroki sądów boskich i polskich są nieodgadnione. Bardzo interersujący jest sposób myślenia sędziego, który nie widzi związku miedzy zranieniem nożem w klatkę piersiową a śmiercią ofiary.
Avatar
was / 29 grudnia 2012 r. o 10:53
Przecież to nie była bójka tylko morderstwo! Jedna strona chciała się bić i był to ten "Bizon"! Te chłopaki z pociętymi rękoma to się bronili przed atakującym ich nożem.... Brak słów, porządny chłopak w piachu a elementowi się upiecze...
Avatar
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 29 grudnia 2012 r. o 09:17
[quote name='kloss' timestamp='1356709962' post='714112']
BTW2 Pamiętacie nie tak dawne zabójstwo studenta w Lublinie na miasteczku? Jak myślicie, gdzie dziś są mordercy? W areszcie? Nie, cała zgraja bandziorów już dawno jest na wolności.
[/quote]

to racja. są na wolności i cieszą się życiem. takie państwo prawa.
Avatar
sylwek / 29 grudnia 2012 r. o 08:59
[quote name='re' timestamp='1356718096' post='714165']
Zamknij mordę gówniarzu !!
[/quote]
Nie ma czegoś takiego jak pobicie ze skótkiem śmiertelnym przy pomocy dźgnięcia nożem, jest to zabójstwo.
Avatar
Malkom / 29 grudnia 2012 r. o 08:52
Oczywiście że nie chciał zabić On tylko chciał nożem zrobić mu dziurę w klatce piersiowej. Skąd mógł wiedzieć że tamten ma tam jakieś jeszcze narządy np serce przecież nie jest lekarzem. A swoja drogą to skąd ta ksywa Bizon wygląda raczej na śmierdzącego skunksa
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 00:09
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych uzasadnieniach wyroków celowe wydaje się podawanie nazwisk sędziów. Wstyd!
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych... rozwiń
Avatar
bogu / 30 grudnia 2012 r. o 09:41
Opamietaj się pismaku! O jakiej bójce piszesz ? To nie była żadna bójka tylko normalne zabójstwo przy użyciu noża dokonane przez bandziora.
Avatar
lolo / 29 grudnia 2012 r. o 19:49
za śmierć powinien być skazany lekarz bo go nie uratował?
Avatar
sdf / 29 grudnia 2012 r. o 18:59
Od kiedy w Polsce organem odwoławczym od wyroku Sądu Okręgowego, jest Sad Okręgowy?
A tak wynika z artyułu. Chyba, ze takie rzeczy tylko w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 14:27
mordo trzymaj się BMH
Avatar
inż. Mamoń / 29 grudnia 2012 r. o 12:57
Wyroki sądów boskich i polskich są nieodgadnione. Bardzo interersujący jest sposób myślenia sędziego, który nie widzi związku miedzy zranieniem nożem w klatkę piersiową a śmiercią ofiary.
Avatar
was / 29 grudnia 2012 r. o 10:53
Przecież to nie była bójka tylko morderstwo! Jedna strona chciała się bić i był to ten "Bizon"! Te chłopaki z pociętymi rękoma to się bronili przed atakującym ich nożem.... Brak słów, porządny chłopak w piachu a elementowi się upiecze...
Avatar
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 29 grudnia 2012 r. o 09:17
[quote name='kloss' timestamp='1356709962' post='714112']
BTW2 Pamiętacie nie tak dawne zabójstwo studenta w Lublinie na miasteczku? Jak myślicie, gdzie dziś są mordercy? W areszcie? Nie, cała zgraja bandziorów już dawno jest na wolności.
[/quote]

to racja. są na wolności i cieszą się życiem. takie państwo prawa.
Avatar
sylwek / 29 grudnia 2012 r. o 08:59
[quote name='re' timestamp='1356718096' post='714165']
Zamknij mordę gówniarzu !!
[/quote]
Nie ma czegoś takiego jak pobicie ze skótkiem śmiertelnym przy pomocy dźgnięcia nożem, jest to zabójstwo.
Avatar
Malkom / 29 grudnia 2012 r. o 08:52
Oczywiście że nie chciał zabić On tylko chciał nożem zrobić mu dziurę w klatce piersiowej. Skąd mógł wiedzieć że tamten ma tam jakieś jeszcze narządy np serce przecież nie jest lekarzem. A swoja drogą to skąd ta ksywa Bizon wygląda raczej na śmierdzącego skunksa
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 r. o 00:09
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych uzasadnieniach wyroków celowe wydaje się podawanie nazwisk sędziów. Wstyd!
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radna chce Alei Sław Żużlowych w Lublinie

Radna chce Alei Sław Żużlowych w Lublinie

Utworzenie Alei Sław Żużlowych obok stadionu przy Al. Zygmuntowskich proponuje jedna z miejskich radnych, która oficjalnie zgłosiła tę prośbę prezydentowi Lublina. Ratusz nie przesądza jednoznacznie, czy upamiętni w ten sposób sportowców.

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Najpierw była działka, a teraz są pieniądze na jej zagospodarowanie. Wspólny Świat w Białej Podlaskiej zbuduje kompleks rekreacyjny dla swoich podopiecznych.

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm mistrzem jesieni, Ogniwo Wierzbica na drugim miejscu, a Włodawianka Włodawa na najniższym stopniu podium – tak wygląda pierwsza trójka na półmetku rywalizacji w obecnym sezonie

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur
10 grudnia 2022, 19:00

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur

Wyjątkowe muzyczne widowisko odwołujące się do korzeni kultury Słowian będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1). Spektakl "Preludium Słowiańskie" zostanie zaprezentowany 10 grudnia o godz. 19.

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

To jeszcze nie jest definitywny koniec inwestycji na jednej z najruchliwszych ulic w Zamościu, ale ul. Partyzantów jest już przejezdna na całej swojej długości od kościoła Franciszkanów aż do ul. Lwowskiej.

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka
Pierwsza strona

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka

Święty Mikołaj nie musi mieć na głowie mitry i opierać się o pastorał. Święty Mikołaj musi mieć tylko gorące serce i właśnie tym wykazali się nasi Czytelnicy, którzy ochoczo wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych