Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2020 r.
16:30

Nocna prośba z Poczty Polskiej dotarła także do władz Lublina. Samorządowcy zdumieni

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
98 24 A A
Władze Lublina stawiają sprawę jasno: to samorządy, a nie poczta odpowiadają za organizację głosowania wyznaczonego na 10 maja
Władze Lublina stawiają sprawę jasno: to samorządy, a nie poczta odpowiadają za organizację głosowania wyznaczonego na 10 maja (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Wydania spisów wyborców zażądała od samorządów Poczta Polska, chociaż nie ma wciąż przepisów wprowadzających 10 maja głosowanie korespondencyjne. Żądanie poczty zostało wysłane mailem, w środku nocy. Samorządowcy z Lublina są zdumieni i mają duże wątpliwości prawne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nocna prośba, która poruszyła samorządowców w całej Polsce, dotarła również do władz Lublina.

– Po godzinie 1 w nocy do Urzędu Miasta Lublin wpłynął e-mail, prawdopodobnie z Poczty Polskiej, w sprawie przekazania danych mieszkańców wpisanych do spisów wyborców – potwierdza nam Łukasz Mazur, pełnomocnik prezydenta Lublina ds. wyborów. – Otrzymany e-mail jest analizowany i konsultowany prawnie.

Urzędnicy z Lublina przyznają, że mają poważne wątpliwości po lekturze nocnej korespondencji. – Nie została opatrzona jakimkolwiek podpisem, jak również brak jest wskazania, kto jest odpowiedzialny za jej treść – tłumaczy Mazur. Podpis pod mailem brzmi „Poczta Polska”. Zwróciła na to uwagę także Państwowa Komisja Wyborcza, która w czwartek wydała w tej sprawie oficjalne stanowisko. Przyznała w nim, że na podstawie specustawy z 16 kwietnia poczta ma prawo zażądać od samorządów danych ze spisu wyborców, ale może to robić w ściśle określony sposób.

– W ocenie PKW podstawą do wydania danych ze spisu wyborców przez gminę może być wyłącznie wniosek podpisany podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania operatora wyznaczonego – stwierdza Sylwester Marciniak, przewodniczący PKW w wydanym w czwartek komunikacie. – Do wniosku powinna być dołączona kopia rozstrzygnięcia organu administracji rządowej o nałożeniu na operatora wyznaczonego obowiązku, z którym wiąże się konieczność pozyskania danych ze spisu wyborców.

Wniosek poczty nie jest podpisany, ani nie zawiera wymaganej decyzji, jedynie się na nią powołuje. Tu pojawia się kolejna wątpliwość, na którą zwracają uwagę samorządowcy: przywołana przez pocztę decyzja premiera datowana jest na 16 kwietnia, chociaż została wydana na podstawie przepisu obowiązującego od… 18 kwietnia.

Władze Lublina stawiają sprawę jasno: to samorządy, a nie poczta odpowiadają za organizację głosowania wyznaczonego na 10 maja.

– Kodeks wyborczy, ani żadna inna ustawa nie przewidują w tym zakresie udziału Poczty Polskiej. Nie ma również aktu prawnego, który przewidywałby głosowanie w trybie korespondencyjnym – zauważa Mazur. Sejm przyjął co prawda ustawę wprowadzającą w tych wyborach głosowanie korespondencyjne, ale wciąż nie jest ona obowiązującym prawem, bo nie opuściła jeszcze Senatu. – Tym samym nie może stanowić podstawy działania władzy publicznej.

Samorządowcy wskazują jeszcze jeden problem: nadawca maila żąda przekazania danych w ciągu dwóch dni (o takim terminie mówi ustawa). Według urzędników niemożliwe jest przesłanie w dwa dni wykazu w takim układzie, jaki narzuca mail z poczty. – Jego przygotowanie zajmie wiele tygodni – ocenia Mazur i podkreśla, że według obowiązujących przepisów spis wyborców wygląda zupełnie inaczej, a żadna ustawa nie narzuca samorządom przygotowania danych w innym układzie.

Pocztowy mail dotarł do samorządów w całej Polsce. W woj. opolskim został poprzedzony pismem tamtejszego wojewody, który poprosił wójtów, burmistrzów i prezydentów o „bieżące monitorowanie korespondencji wpływającej elektronicznie”. U nas takiego okólnika nie było. – Wojewoda lubelski nie zwracał się do samorządów z żadnym poleceniem dotyczącym przekazywania spisów wyborców – mówi nam jego rzeczniczka, Agnieszka Strzępka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konserwatysta / 23 kwietnia 2020 r. o 17:15
+52
Mam nadzieję, że ci wszyscy hucpiarze, którzy bezprawnie brną do przeprowadzenia na siłę głosowania staną kiedyś przed Trybunałem Stanu. Oczywiście razem z tymi, którzy rozporządzeniami ograniczają wolności konstytucyjne.
Avatar
stefanek / 23 kwietnia 2020 r. o 16:59
+49
Nie powinniśmy się martwić wyborami. Wystarczy ,żę BMW jest organizatorem ,katy wydrukowane, bedą wysłane, wyniki znane i wystarczy tylko nasz podpis pod pakietem a sory sami podpiszą ;-)?
Avatar
Motorlublin / 23 kwietnia 2020 r. o 18:16
+42
Poczta rozda ulotki bez podstawy prawnej które mają robić za kartę do głosowania. Robią to bez żadnej odpowiedzialności karnej. Kartkę wyjąć może każdy i robić z nią co chce. Jak zginie to listonosz nie odpowiada karnie....bo robi to bez przepisów. Ilości kart nikt nie pozna i nie policzy bo liczę je komisja. Nie wiadomo kto ma nadzorować i liczyć głosy. Polacy mają być tylko figurantem i firmować tą hucpe robioną by za wszelką cenę marionetka została namiestnikiem pałacowym. 70 procent Polaków nie uzna wyników tego cyrku i będzie mieć rację.
Avatar
Agent_Tomek / 23 kwietnia 2020 r. o 16:43
+42
Co tu dużo mówić, te wybory i sposób ich organizacji to po prostu jeden wielki cyrk i kabaret, wszystko na wariackich papierach. I tylko ludzi żal, którzy złapią z tego powodu koronawirusa.
Avatar
Ksawyer / 23 kwietnia 2020 r. o 17:38
+38
Co tu dużo mówić, te wybory i sposób ich organizacji to po prostu jeden wielki cyrk i kabaret, wszystko na wariackich papierach. I tylko ludzi żal, którzy złapią z tego powodu koronawirusa.
To, jakie wybory przygotowuje dyktator Kaczyński, to nie cyrk i nie kabaret, to hucpa nie spotykana w panstwie uchodzacym za demokratyczne. Aż strach się domyślać na co stać Kaczyńskiego i jego dwór. 
Avatar
maria-antonina / 23 kwietnia 2020 r. o 17:02
+34
Tow. Gumofilc niech sobie sam wszystko załatwi zdrowie najważniejsze !
Avatar
tellchar / 23 kwietnia 2020 r. o 18:37
+24
Tyle że co najmniej trzech członków komisji musi być jednocześnie obecnych żeby obsłużyć każdego wyborcę. Po drugie w przypadku kasjerki to praca, a nie wolontariat jak przy wyborach. A po trzecie skoro to takie bezpieczne, to już zgłosiłeś się do wyborów?
Avatar
miszczu / 23 kwietnia 2020 r. o 21:51
+18
Majowe wybory to jak widać temat bardzo niewygodny dla PiS. Gdy tylko pojawia się ten temat na DW, zaraz przybiega naczelny pisowski płatny troll Aaron_Langman i rozpoczyna swoje bełkotliwe propagandowe monologi dodając po kilkanaście-kilkadziesiąt komentarzy.
Avatar
PISFAN / 24 kwietnia 2020 r. o 08:06
+13
Najlepsze rozwiązania to 1. AUDIO TELE z centralą na Woronicza w gabinecie prezesa Kurskiego 2. Wybór przez aklamację Duda musi zostać prezydentem RP na drugą kadencję by spokojnie mógł spłacić kredyt (i to nie mały)który zaciągnął na chałupę
Avatar
jacox / 23 kwietnia 2020 r. o 23:02
+9
czyli kolejna władza , tym razem pod przykrywka pandemii =by wygrać wymusza głosowanie korespondencyjnie , zamiast przenieść wybory na czerwiec, gdy skończy się ten cały cyrk, a z zapowiedzi polityków odnośnie przebiegu głosowania takiego, wynika iż myk w tym wszystkim to będzie taki, że wraz z dostarczonymi kartami i oświadczeniem do wypełnienia przez wyborców ma być ,pouczenie,,o odpowiedzialności karnej m.innymi za tzw.,,przetrzymywanie lub fałszowanie ,, otrzymanych kart do głosowania co spowoduje że wystraszeni wyborcy w tym ci co nigdy nie głosowali lub nie mają ochoty, lub swoich kandydatów =będą zmuszeni do głosowania by wysłać/wrzucić te karty do skrzynek , by ewentualnie nie odpowiadać za nieodesłane karty / a uciążliwe to przecież na wsiach z daleka od gmin itp.., natomiast adresy wyborców są często nieaktualne , gdyż spora część nie mieszka już pod adresami dawnego zameldowania , w tym kilka milionów przebywa za granicami kraju,w związku też z tym winny być takowe pakiety dostarczane za potwierdzeniem odbioru np. miesiąc przed wyborami z ewentualnymi awizo jeżeli już komuś zależy na takich wyborach, i cyfrowo zapewne pakiety będą weryfikowane z możliwością identyfikacji wyborów a skreślonym kandydatem/brak tajnego głosowania?/
czyli kolejna władza , tym razem pod przykrywka pandemii =by wygrać wymusza głosowanie korespondencyjnie , zamiast przenieść wybory na czerwiec, gdy skończy się ten cały cyrk, a z zapowiedzi polityków odnośnie przebiegu głosowania takiego, wynika iż myk w tym wszystkim to będzie taki, że wraz z dostarczonymi kartami i oświadczeniem do wypełnienia przez wyborców ma być ,pouczenie,,o odpowiedzialności karnej m.innymi za tzw.,,przetrzymywanie lub fałszowanie ,, otrzymanych kart do głosowania co spowoduje że wystraszeni wyborcy w tym ci co nigdy... rozwiń
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 12:02
-6
CHOCHOLI TANIEC lewusów vel  KABARET TRWA  :) ----    Kasjerki codziennie w sklepach  obsługują najskromniej licząc od 120 do 150 klientów, w aptece od 70 do 110 klientów. Na jedną obwodową komisję przypada ca 650 wyborców. Czyli na jednego członka komisji sześcioosobowej (najczęściej partyjniaka-betona) przypada 113 wyborców.
Masz problemy z wieloma dziedzinami wiedzy. Jest wśród nich także matematyka, w tym dział o nazwie statystyka. Nie możesz tego liczyć w ten sposób, bo członkowie komisji siedzą przez wiele godzin i de facto znajdują się w tym samym pomieszczeniu, co wszyscy ci wyborcy, którzy w lokalu wyborczym się pojawiają. To nie są spotkania tête-à-tête. Nie próbuj bronić przegranej sprawy - PiS prze do wyborów nie bez powodu. Swoją drogą masz niesamowitą brodę (chodzi mi o zarost na twarzy). Przecież pisząc takie bzdury chyba dawno sam sobie w oczy w lusterku nie popatrzyłeś, nawet przy goleniu, więc broda musi być imponująca!
__K__ - nie kompromituj się człowieku - KIDAWA 4% i to jest wasz problem - nie żaden koronawirus.
Mnie MKB akurat ani ziębi, ani grzeje. Za to kompromitacją, to są twoje wpisy. I to minusowanie moich komentarzy i plusowanie twoich własnych. Potem, kiedy już na wątki nie zaglądasz, ale patrzą tam normalni ludzie, nagle proporcje się odwracają...
__K__  za kogo Ty masz czytelników?  za tuskowych lemingów?  -  wskazywałem wielokrotnie nazwy kilkadziesięciu troll-kont założonych często minuta po minucie i wpisujących konkretne stronnicze tresći pod konkretnymi poastami - w każdej chwili administrator forum DW może to potwierdzić.
Admin może podać dużo więcej informacji. I co z tego? Największym trollem tego forum jesteś ty.  A bezrozumne lemingi, to są po stronie PiSowskiej. Bezrefleksyjnie łykacie każdy przekaz z Nowogrodzkiej, jak pelikany.
Admin może podać dużo więcej informacji. I co z tego? Największym trollem tego forum jesteś ty.  A bezrozumne lemingi, to są po stronie PiSowskiej. Bezrefleksyjnie łykacie każdy przekaz z Nowogrodzkiej, jak pelikany. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 11:56
+3
CHOCHOLI TANIEC lewusów vel  KABARET TRWA  :) ----    Kasjerki codziennie w sklepach  obsługują najskromniej licząc od 120 do 150 klientów, w aptece od 70 do 110 klientów. Na jedną obwodową komisję przypada ca 650 wyborców. Czyli na jednego członka komisji sześcioosobowej (najczęściej partyjniaka-betona) przypada 113 wyborców.
Masz problemy z wieloma dziedzinami wiedzy. Jest wśród nich także matematyka, w tym dział o nazwie statystyka. Nie możesz tego liczyć w ten sposób, bo członkowie komisji siedzą przez wiele godzin i de facto znajdują się w tym samym pomieszczeniu, co wszyscy ci wyborcy, którzy w lokalu wyborczym się pojawiają. To nie są spotkania tête-à-tête. Nie próbuj bronić przegranej sprawy - PiS prze do wyborów nie bez powodu. Swoją drogą masz niesamowitą brodę (chodzi mi o zarost na twarzy). Przecież pisząc takie bzdury chyba dawno sam sobie w oczy w lusterku nie popatrzyłeś, nawet przy goleniu, więc broda musi być imponująca!
__K__ - nie kompromituj się człowieku - KIDAWA 4% i to jest wasz problem - nie żaden koronawirus.
Mnie MKB akurat ani ziębi, ani grzeje. Za to kompromitacją, to są twoje wpisy. I to minusowanie moich komentarzy i plusowanie twoich własnych. Potem, kiedy już na wątki nie zaglądasz, ale patrzą tam normalni ludzie, nagle proporcje się odwracają...
__K__  za kogo Ty masz czytelników?  za tuskowych lemingów?  -  wskazywałem wielokrotnie nazwy kilkadziesięciu troll-kont założonych często minuta po minucie i wpisujących konkretne stronnicze tresći pod konkretnymi poastami - w każdej chwili administrator forum DW może to potwierdzić.
__K__  za kogo Ty masz czytelników?  za tuskowych lemingów?  -  wskazywałem wielokrotnie nazwy kilkadziesięciu troll-kont założonych często minuta po minucie i wpisujących konkretne stronnicze tresći pod konkretnymi poastami - w każdej chwili administrator forum DW może to potwierdzić. rozwiń
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 11:38
-3
Wybory 2020 - Przewodniczący komisji wyborczej - 500 zł Zastępca przewodniczącego komisji - 400 zł Członek komisji wyborczej - 350 zł Czy kasjerka obsłująca dziesiątki-setki klientów w supermarkecie dziennie tyle "na rękę" zarobi ???
Po raz kolejny prezentujesz tę samą postawę - jak wytnie ci się błąd, to wrzucasz coś od innej strony. Rozumiem, że dla tych "kokosów" już się zgłosiłeś do komisji wyborczej?
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 11:36
-4
CHOCHOLI TANIEC lewusów vel  KABARET TRWA  :) ----    Kasjerki codziennie w sklepach  obsługują najskromniej licząc od 120 do 150 klientów, w aptece od 70 do 110 klientów. Na jedną obwodową komisję przypada ca 650 wyborców. Czyli na jednego członka komisji sześcioosobowej (najczęściej partyjniaka-betona) przypada 113 wyborców.
Masz problemy z wieloma dziedzinami wiedzy. Jest wśród nich także matematyka, w tym dział o nazwie statystyka. Nie możesz tego liczyć w ten sposób, bo członkowie komisji siedzą przez wiele godzin i de facto znajdują się w tym samym pomieszczeniu, co wszyscy ci wyborcy, którzy w lokalu wyborczym się pojawiają. To nie są spotkania tête-à-tête. Nie próbuj bronić przegranej sprawy - PiS prze do wyborów nie bez powodu. Swoją drogą masz niesamowitą brodę (chodzi mi o zarost na twarzy). Przecież pisząc takie bzdury chyba dawno sam sobie w oczy w lusterku nie popatrzyłeś, nawet przy goleniu, więc broda musi być imponująca!
__K__ - nie kompromituj się człowieku - KIDAWA 4% i to jest wasz problem - nie żaden koronawirus.
Mnie MKB akurat ani ziębi, ani grzeje. Za to kompromitacją, to są twoje wpisy. I to minusowanie moich komentarzy i plusowanie twoich własnych. Potem, kiedy już na wątki nie zaglądasz, ale patrzą tam normalni ludzie, nagle proporcje się odwracają...
Mnie MKB akurat ani ziębi, ani grzeje. Za to kompromitacją, to są twoje wpisy. I to minusowanie moich komentarzy i plusowanie twoich własnych. Potem, kiedy już na wątki nie zaglądasz, ale patrzą tam normalni ludzie, nagle proporcje się odwracają... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 11:31
+2
Wybory 2020 - Przewodniczący komisji wyborczej - 500 zł Zastępca przewodniczącego komisji - 400 zł Członek komisji wyborczej - 350 zł Czy kasjerka obsłująca dziesiątki-setki klientów w supermarkecie dziennie tyle "na rękę" zarobi ??? 
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 11:14
+2
CHOCHOLI TANIEC lewusów vel  KABARET TRWA  :) ----    Kasjerki codziennie w sklepach  obsługują najskromniej licząc od 120 do 150 klientów, w aptece od 70 do 110 klientów. Na jedną obwodową komisję przypada ca 650 wyborców. Czyli na jednego członka komisji sześcioosobowej (najczęściej partyjniaka-betona) przypada 113 wyborców.
Masz problemy z wieloma dziedzinami wiedzy. Jest wśród nich także matematyka, w tym dział o nazwie statystyka. Nie możesz tego liczyć w ten sposób, bo członkowie komisji siedzą przez wiele godzin i de facto znajdują się w tym samym pomieszczeniu, co wszyscy ci wyborcy, którzy w lokalu wyborczym się pojawiają. To nie są spotkania tête-à-tête. Nie próbuj bronić przegranej sprawy - PiS prze do wyborów nie bez powodu. Swoją drogą masz niesamowitą brodę (chodzi mi o zarost na twarzy). Przecież pisząc takie bzdury chyba dawno sam sobie w oczy w lusterku nie popatrzyłeś, nawet przy goleniu, więc broda musi być imponująca!
__K__ - nie kompromituj się człowieku - KIDAWA 4% i to jest wasz problem - nie żaden koronawirus.
__K__ - nie kompromituj się człowieku - KIDAWA 4% i to jest wasz problem - nie żaden koronawirus. rozwiń
Avatar
___K___ / 24 kwietnia 2020 r. o 09:57
+4
CHOCHOLI TANIEC lewusów vel  KABARET TRWA  :) ----    Kasjerki codziennie w sklepach  obsługują najskromniej licząc od 120 do 150 klientów, w aptece od 70 do 110 klientów. Na jedną obwodową komisję przypada ca 650 wyborców. Czyli na jednego członka komisji sześcioosobowej (najczęściej partyjniaka-betona) przypada 113 wyborców.
Masz problemy z wieloma dziedzinami wiedzy. Jest wśród nich także matematyka, w tym dział o nazwie statystyka. Nie możesz tego liczyć w ten sposób, bo członkowie komisji siedzą przez wiele godzin i de facto znajdują się w tym samym pomieszczeniu, co wszyscy ci wyborcy, którzy w lokalu wyborczym się pojawiają. To nie są spotkania tête-à-tête. Nie próbuj bronić przegranej sprawy - PiS prze do wyborów nie bez powodu. Swoją drogą masz niesamowitą brodę (chodzi mi o zarost na twarzy). Przecież pisząc takie bzdury chyba dawno sam sobie w oczy w lusterku nie popatrzyłeś, nawet przy goleniu, więc broda musi być imponująca!
Masz problemy z wieloma dziedzinami wiedzy. Jest wśród nich także matematyka, w tym dział o nazwie statystyka. Nie możesz tego liczyć w ten sposób, bo członkowie komisji siedzą przez wiele godzin i de facto znajdują się w tym samym pomieszczeniu, co wszyscy ci wyborcy, którzy w lokalu wyborczym się pojawiają. To nie są spotkania tête-à-tête. Nie próbuj bronić przegranej sprawy - PiS prze do wyborów nie bez powodu. Swoją drogą masz niesamowitą brodę (chodzi mi o zarost na twarzy). Przecież pisząc takie bzdury chyba dawno sam so... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 08:59
-9
CHOCHOLI TANIEC lewusów vel  KABARET TRWA  :) ----    Kasjerki codziennie w sklepach  obsługują najskromniej licząc od 120 do 150 klientów, w aptece od 70 do 110 klientów. Na jedną obwodową komisję przypada ca 650 wyborców. Czyli na jednego członka komisji sześcioosobowej (najczęściej partyjniaka-betona) przypada 113 wyborców.
Avatar
Aaron_Langman / 24 kwietnia 2020 r. o 08:58
-10
KIDAWA OSTATNIA w SONDAŻACH - i to jest realny powód wycia lewaków !!!
Avatar
PISFAN / 24 kwietnia 2020 r. o 08:06
+13
Najlepsze rozwiązania to 1. AUDIO TELE z centralą na Woronicza w gabinecie prezesa Kurskiego 2. Wybór przez aklamację Duda musi zostać prezydentem RP na drugą kadencję by spokojnie mógł spłacić kredyt (i to nie mały)który zaciągnął na chałupę
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocleg w bańce – pomysł na niezapomniany wypoczynek

Nocleg w bańce – pomysł na niezapomniany wypoczynek

Podziwianie gwiazd, piękno natury i uroczy klimat, który pozwala oderwać się od miejskiego pędu – to wszystko zapewnia nocleg w bańce. Jest to świetny sposób nie tylko na spędzenie romantycznego wieczoru, ale również jako atrakcja podczas urodzin czy weekendowego urlopu. Glamping to rozwiązanie, które spodoba się wszystkim niezależnie od wieku czy zainteresowań, jednak jak wybrać nocleg w bańce, który naprawdę będzie niezapomniany?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15 lipca 2020 r.

Koncert zespołu NoToLufa w Puławach
18 lipca 2020, 19:30

Koncert zespołu NoToLufa w Puławach

W sobotę, 18 lipca o godz. 19.30 w klubie REJS w Puławach (ul. Portowa 2) wystąpi lokalna formacja NoToLufa.

Lublin: "Staszic" w końcu doczeka się sali gimnastycznej?

Lublin: "Staszic" w końcu doczeka się sali gimnastycznej?

Po niedzieli Urząd Miasta zacznie szukać wykonawców obiecywanej długo hali sportowej dla I LO im. Staszica. Koszty jej budowy mogą wynieść 15 mln zł. Obiekt z towarzyszącymi mu boiskami powinien być gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu 2022 r.

Rusza druga faza odkomarzania w Puławach

Rusza druga faza odkomarzania w Puławach

Ponad 40 obszarów na terenie miasta w tym tygodniu zostanie opryskane środkami chemicznymi zwalczającymi m.in. komary, meszki i kleszcze

Kredyty mieszkaniowe. Banki powoli łagodzą kryteria

Kredyty mieszkaniowe. Banki powoli łagodzą kryteria

Odmrożenie gospodarki przekłada się na ożywienie na rynku kredytów mieszkaniowych. Banki wciąż stawiają wysokie wymagania osobom ubiegającym się o wsparcie. Nie ma już jednak sygnałów o stawianiu kolejnych barier.

Otwarcie wystawy "Tam gdzie teraz" w Galerii Labirynt
18 lipca 2020, 18:00

Otwarcie wystawy "Tam gdzie teraz" w Galerii Labirynt

W sobotę, 18 lipca o godz. 18 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz" stypendystów i stypendystek programu Gaude Polonia.

Lubelskie: Więcej osób zakażonych koronawirusem i ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Więcej osób zakażonych koronawirusem i ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

W woj. lubelskim zwiększyła się liczba osób, u których wykryto koronawirusa. Pojawiają się także nowe ogniska wirusa SARS-CoV-2. Jak przedstawia się sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 14 lipca.

Radzyń Podlaski: Wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego. „Działania mają charakter polityczny”

Radzyń Podlaski: Wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego. „Działania mają charakter polityczny”

– W mojej ocenie działania podejmowane przez pana Radosława Grudnia mają charakter polityczny – uważa Robert Mazurek (PiS), przewodniczący rady powiatu radzyńskiego. Jest on jednocześnie dyrektorem Radzyńskiego Ośrodka Kultury i prezesem „Podróżnika”. Stowarzyszenia, które zawierało umowy ze starostwem. Z kolei, Radosław Grudzień współpracujący z siecią obywatelską Watchdog Polska, skierował wniosek o wygaszenie mandatu przewodniczącego.

Górnik jedzie pod Jasną Górę na mecz z wiosenną rewelacją ligi

Górnik jedzie pod Jasną Górę na mecz z wiosenną rewelacją ligi

W środę o 17.45 Górnik Łęczna zagra na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. „Zielono-czarnych” czeka trudne zadanie, bo mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a do tego rywale to najlepiej punktujący zespół w rundzie wiosennej

W sali balowej można było jeździć karocą. W planach badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

W sali balowej można było jeździć karocą. W planach badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

– Chcemy oddzielić mity od faktów. Pokazać, co jest prawdą, a co nie – mówi Dariusz Figura z Fundacji „Zamek Bełżyce”, która stara się o dotację, by móc przeprowadzić pierwsze w historii badania archeologiczne nad zamkiem w Bełżycach

Nauczyciele z Lublina będą się uczyć w wakacje zdalnego nauczania

Nauczyciele z Lublina będą się uczyć w wakacje zdalnego nauczania

Nauczyciele z Lublina ostatnie dwa tygodnie wakacji spędzą na intensywnej nauce. Będą podnosić swoje kompetencje ze zdalnego nauczania. – Mamy jednak nadzieję, że we wrześniu nie będą musieli wykorzystywać tej wiedzy w praktyce – podkreśla Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania.

Te kości nadal tu są. Odkrycie w piwnicach Zamojskiego Domu Kultury

Te kości nadal tu są. Odkrycie w piwnicach Zamojskiego Domu Kultury

Prokurator i policjanci interweniowali w Zamojskim Domu Kultury, gdzie znaleziono ludzkie szczątki. Odkryciem robotników pracujących na poziomie fundamentów nie są zdziwione osoby znające historię terenu na którym wybudowano gmach. Przez kilkaset lat był tu stary cmentarz żydowski

Lublin: Kolejne zamówienia dla szkoły przy ul. Berylowej

Lublin: Kolejne zamówienia dla szkoły przy ul. Berylowej

Niemal tysiąc inteligentnych szafek zamawia Urząd Miasta dla nowej podstawówki wykańczanej przy ul. Berylowej. Na liście zakupów jest prawie 800 pojedynczych szafek na ubrania oraz 175 poczwórnych szafek na książki.

Kino Plenerowe w Nałęczowie: "Valhalla"
17 lipca 2020, 21:00

Kino Plenerowe w Nałęczowie: "Valhalla"

Przed nami kolejny seans filmowy w ramach Energetycznego Kina Plenerowego w Nałęczowie. W piątek, 17 lipca o godz. 21 na placu przed Urzędem Miasta zostanie wyświetlony film "Valhalla".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.