Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2013 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Nowa siedziba Tektury przy al. Piłsudskiego. Przez ścianę z komisariatem policji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Na przeprowadzkę Tektury z ul. Wieniawskiej nie zostało dużo czasu. Licytacja, w której miasto sprze
Na przeprowadzkę Tektury z ul. Wieniawskiej nie zostało dużo czasu. Licytacja, w której miasto sprze

Jest porozumienie w sprawie nowej siedziby dla niezależnego klubu. – Tektura wskazała na budynek przy al. Piłsudskiego, my się do tego przychylamy – mówi Ratusz. Chodzi o budynek, w którym mieści się komisariat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dogadaliśmy się, doszliśmy do porozumienia. Uważam, że sprawa jest załatwiona – mówi Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

– Tektura wybrała budynek przy al. Piłsudskiego 17. Jesteśmy zgodni co do tej lokalizacji – zapewnia Joanna Bobowska z Kancelarii Prezydenta. – Teraz jest czas na formalności.

Lokal przy al. Piłsudskiego jest największym ze wszystkich, jakie miasto proponowało Tekturze. – Jest to lokal zwolniony przez żłobek – mówi Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Do dyspozycji jest tu aż 628 mkw. Na tę powierzchnię składa się aż… 36 pomieszczeń. W grę wchodzi zajęcie części z nich.
Budynek, do którego – wszystko na to wskazuje – przeprowadzi się Tektura jest położony blisko przystanków komunikacji miejskiej, przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Lubelskiego Lipca '80, czyli przy trasach prowadzących na dworzec kolejowy, na Stare Miasto i w rejon Ogrodu Saskiego. Działka znajduje się na skraju parku Ludowego, do budynku przypisany jest też fragment zieleni. W tym samym budynku mieści się też… Komisariat VIII Policji.

Na przeprowadzkę Tektury z ul. Wieniawskiej nie zostało dużo czasu. Licytacja, w której miasto sprzedało nieruchomość odbyła się 20 listopada. W ciągu miesiąca od tej daty powinna być podpisana umowa z nabywcą działek, a w chwili przystępowania do tej umowy teren przy Wieniawskiej musi być "wolny od lokatorów”, a obowiązek "uwolnienia” leży po stronie miasta. Ratusz proponował Tekturze także inne lokale, m.in. przy ul. Długiej 13a.

Nabywca gruntu to lubelski deweloper, Edward Leńczuk, właściciel firmy Orion, który kupuje działkę za 11,7 miliona złotych. Planuje tu budowę biurowca z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Koszty budowy szacuje na 60 mln zł – Musi to być budynek wyróżniający się architektonicznie i urbanistycznie – deklarował Leńczuk tuż po przetargu.

Tektura w ciągu siedmiu lat swojej działalności w przedwojennej willi zorganizowała ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i społecznych nie sięgając po dofinansowanie z miejskiej kasy. W tej chwili to największy w mieście ośrodek kultury niezależnej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mpd / 18 lutego 2014 r. o 13:56
0

Tektura? Skup makulatury i po temacie. Kto i po co cokolwiek daje tym oszołomom? Już biletami z kibicami-gejami się popisali. Lepiej było nakarmić biedne i głodne POLSKIE dzieci niż tym pajacom cokolwiek dawać. Tyle.

To nie tektura organizowała akcję z biletami... :/
Wszystko co się nie podoba jednej z części opozycji automatycznie przypisywane jest Tekturze. O prawach autorskich państwo słyszeli?

bogate to miasto, że tak szasta publicznymi pieniędzmi, panie Żuk 600m2 x 15zł (średnia cena wynajmu w  Śródmieściu)= 9000zł miesięcznie tj. 108000zł rocznie, to są jakieś żarty, chyba że wykłada pan te pieniądze z własnej kiesy

a te imprezy? to znaczy , że jeżeli kilka osób słucha w jednym pomieszczeniu słucha muzy , pali jointy i łyka tabsy to jest KULTURA

to czas znieść czynsze we wszystkich dyskotekach i klubach w mieście

ale oczywiście warunek jest jeden , musi być lewoanarchista i /albo tęczogej, a najlepiej multikulti

może też być miłośnikiem pewnej etnicznej mniejszości ale na ten temat monopol ma senior pewnego rodu

Wszędzie może trafić się naćpana śpiąca królewna ale prawdę powiedziawszy więcej takich widuję pod 68, czekoladą, shinem, dwu pietrami, lajfem i innym podobnym "elementem" kulturalnym niż kiedykolwiek widziałem pod czy w Tekturze.

"Tektura w ciągu siedmiu lat swojej działalności w przedwojennej willi zorganizowała ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i społecznych nie sięgając po dofinansowanie z miejskiej kasy." 

srajo muszki bedzie wiosna, dziwne ponieważ syn Pietrasiewicza prowadzi brame grodzką teatr NN i tekture, jeśli on nie ciągnie kasy za ten budynek który sobie przywłaszczył nie placąc ani grosza za niego to ja jestem chyba świętym człowiekiem, teraz na dodatek będą brudasy gdzie pić w parku ludowym, poza tym życzę tekturze powodzenia przed i po meczach Motoru, rozrywka gwarantowana

Szymon Pietrasiewicz nie prowadzi Tektury (wycofał się kilka lat temu) i tak samo nie prowadzi Bramy Grodzkiej TeatruNN. Facet ma normalny etat w Centrum Kultury.

Rozwiałeś wszelkie moje ale. Robią tyle dla społeczeństwa że powinno im się zamek wynając

Nikt nic takiego dotychczas nie sugerował ale to bardzo miło z twojej strony.

rony.

rozwiń
Avatar
etaa / 16 grudnia 2013 r. o 19:47
0

o prawiczki na forum :)

Avatar
madzik24 / 7 grudnia 2013 r. o 14:03
0

Lewactwo sie boi więc beda mieli ochrone za scianą.....

Avatar
under sidezeq / 7 grudnia 2013 r. o 13:40
0

lepsze to niż cpanie w mieli nie i nazywanie to kultura heh, a co do Motoru to choć nie jestem jego kibicem to jednak wiem ze nawet jakby spadli do 10ligi to fani zawsze z nim beda:-)

Będą nawet jakby motoru nie było, bo tu nie chodzi o sport i kibicowanie tylko o demolowanie przez naćpaną i pijaną bandę miast i pociągów po drodze.

Nie wiem zresztą skąd takie potępianie narkotyków przez kibolstwo. Przecież rozprowadzanie ich to jedno z głównych źródeł dochodów tego środowiska.

Będą nawet jakby motoru nie było, bo tu nie chodzi o sport i kibicowanie tylko o demolowanie przez naćpaną i pijaną bandę miast i pociągów po drodze.

Nie wiem zresztą skąd takie potępianie narkotyków przez kibolstwo. Przecież rozprowadzanie ich to jedno z głównych źródeł dochodów tego środowiska.

rozwiń
Avatar
Jacho / 7 grudnia 2013 r. o 10:35
0

jebać lewaków!

Avatar
seboL / 7 grudnia 2013 r. o 09:42
0

Oczywiście, bo napíerdаΙaníe i niszczenie cudzej wlasności to najlepsza rozrywka dla takich półgłówków jak ty i reszta pseudokibiców tej pseudodruzyny.
Ja z kolei życzę motorowi spadku do ligi trampkarskiej, która znakomicie odpowiada możliwościom tych pseudopiłkarzy.

lepsze to niż cpanie w mieli nie i nazywanie to kultura heh, a co do Motoru to choć nie jestem jego kibicem to jednak wiem ze nawet jakby spadli do 10ligi to fani zawsze z nim beda:-)
Avatar
kolak patolik / 7 grudnia 2013 r. o 09:11
0

poza tym życzę tekturze powodzenia przed i po meczach Motoru, rozrywka gwarantowana

Oczywiście, bo napíerdаΙaníe i niszczenie cudzej wlasności to najlepsza rozrywka dla takich półgłówków jak ty i reszta pseudokibiców tej pseudodruzyny.

Ja z kolei życzę motorowi spadku do ligi trampkarskiej, która znakomicie odpowiada możliwościom tych pseudopiłkarzy.

Avatar
free.dom / 6 grudnia 2013 r. o 23:15
0

Tektura? Skup makulatury i po temacie. Kto i po co cokolwiek daje tym oszołomom? Już biletami z kibicami-gejami się popisali. Lepiej było nakarmić biedne i głodne POLSKIE dzieci niż tym pajacom cokolwiek dawać. Tyle.

Avatar
ixi / 6 grudnia 2013 r. o 21:56
0

bogate to miasto, że tak szasta publicznymi pieniędzmi, panie Żuk 600m2 x 15zł (średnia cena wynajmu w  Śródmieściu)= 9000zł miesięcznie tj. 108000zł rocznie, to są jakieś żarty, chyba że wykłada pan te pieniądze z własnej kiesy

a te imprezy? to znaczy , że jeżeli kilka osób słucha w jednym pomieszczeniu słucha muzy , pali jointy i łyka tabsy to jest KULTURA

to czas znieść czynsze we wszystkich dyskotekach i klubach w mieście

ale oczywiście warunek jest jeden , musi być lewoanarchista i /albo tęczogej, a najlepiej multikulti

może też być miłośnikiem pewnej etnicznej mniejszości ale na ten temat monopol ma senior pewnego rodu

bogate to miasto, że tak szasta publicznymi pieniędzmi, panie Żuk 600m2 x 15zł (średnia cena wynajmu w  Śródmieściu)= 9000zł miesięcznie tj. 108000zł rocznie, to są jakieś żarty, chyba że wykłada pan te pieniądze z własnej kiesy

a te imprezy? to znaczy , że jeżeli kilka osób słucha w jednym pomieszczeniu słucha muzy , pali jointy i łyka tabsy to jest KULTURA

to czas znieść czynsze we wszystkich dyskotekach i klubach w mieście

ale oczywiście warunek jest jeden , musi być lewoanarchista i /albo tęczogej, a najle... rozwiń

Avatar
Emil / 6 grudnia 2013 r. o 21:16
0

"Tektura w ciągu siedmiu lat swojej działalności w przedwojennej willi zorganizowała ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i społecznych nie sięgając po dofinansowanie z miejskiej kasy." 

srajo muszki bedzie wiosna, dziwne ponieważ syn Pietrasiewicza prowadzi brame grodzką teatr NN i tekture, jeśli on nie ciągnie kasy za ten budynek który sobie przywłaszczył nie placąc ani grosza za niego to ja jestem chyba świętym człowiekiem, teraz na dodatek będą brudasy gdzie pić w parku ludowym, poza tym życzę tekturze powodzenia przed i po meczach Motoru, rozrywka gwarantowana

"Tektura w ciągu siedmiu lat swojej działalności w przedwojennej willi zorganizowała ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i społecznych nie sięgając po dofinansowanie z miejskiej kasy." 

srajo muszki bedzie wiosna, dziwne ponieważ syn Pietrasiewicza prowadzi brame grodzką teatr NN i tekture, jeśli on nie ciągnie kasy za ten budynek który sobie przywłaszczył nie placąc ani grosza za niego to ja jestem chyba świętym człowiekiem, teraz na dodatek b... rozwiń

Avatar
mpd / 18 lutego 2014 r. o 13:56
0

Tektura? Skup makulatury i po temacie. Kto i po co cokolwiek daje tym oszołomom? Już biletami z kibicami-gejami się popisali. Lepiej było nakarmić biedne i głodne POLSKIE dzieci niż tym pajacom cokolwiek dawać. Tyle.

To nie tektura organizowała akcję z biletami... :/
Wszystko co się nie podoba jednej z części opozycji automatycznie przypisywane jest Tekturze. O prawach autorskich państwo słyszeli?

bogate to miasto, że tak szasta publicznymi pieniędzmi, panie Żuk 600m2 x 15zł (średnia cena wynajmu w  Śródmieściu)= 9000zł miesięcznie tj. 108000zł rocznie, to są jakieś żarty, chyba że wykłada pan te pieniądze z własnej kiesy

a te imprezy? to znaczy , że jeżeli kilka osób słucha w jednym pomieszczeniu słucha muzy , pali jointy i łyka tabsy to jest KULTURA

to czas znieść czynsze we wszystkich dyskotekach i klubach w mieście

ale oczywiście warunek jest jeden , musi być lewoanarchista i /albo tęczogej, a najlepiej multikulti

może też być miłośnikiem pewnej etnicznej mniejszości ale na ten temat monopol ma senior pewnego rodu

Wszędzie może trafić się naćpana śpiąca królewna ale prawdę powiedziawszy więcej takich widuję pod 68, czekoladą, shinem, dwu pietrami, lajfem i innym podobnym "elementem" kulturalnym niż kiedykolwiek widziałem pod czy w Tekturze.

"Tektura w ciągu siedmiu lat swojej działalności w przedwojennej willi zorganizowała ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i społecznych nie sięgając po dofinansowanie z miejskiej kasy." 

srajo muszki bedzie wiosna, dziwne ponieważ syn Pietrasiewicza prowadzi brame grodzką teatr NN i tekture, jeśli on nie ciągnie kasy za ten budynek który sobie przywłaszczył nie placąc ani grosza za niego to ja jestem chyba świętym człowiekiem, teraz na dodatek będą brudasy gdzie pić w parku ludowym, poza tym życzę tekturze powodzenia przed i po meczach Motoru, rozrywka gwarantowana

Szymon Pietrasiewicz nie prowadzi Tektury (wycofał się kilka lat temu) i tak samo nie prowadzi Bramy Grodzkiej TeatruNN. Facet ma normalny etat w Centrum Kultury.

Rozwiałeś wszelkie moje ale. Robią tyle dla społeczeństwa że powinno im się zamek wynając

Nikt nic takiego dotychczas nie sugerował ale to bardzo miło z twojej strony.

rony.

rozwiń
Avatar
etaa / 16 grudnia 2013 r. o 19:47
0

o prawiczki na forum :)

Avatar
madzik24 / 7 grudnia 2013 r. o 14:03
0

Lewactwo sie boi więc beda mieli ochrone za scianą.....

Avatar
under sidezeq / 7 grudnia 2013 r. o 13:40
0

lepsze to niż cpanie w mieli nie i nazywanie to kultura heh, a co do Motoru to choć nie jestem jego kibicem to jednak wiem ze nawet jakby spadli do 10ligi to fani zawsze z nim beda:-)

Będą nawet jakby motoru nie było, bo tu nie chodzi o sport i kibicowanie tylko o demolowanie przez naćpaną i pijaną bandę miast i pociągów po drodze.

Nie wiem zresztą skąd takie potępianie narkotyków przez kibolstwo. Przecież rozprowadzanie ich to jedno z głównych źródeł dochodów tego środowiska.

Będą nawet jakby motoru nie było, bo tu nie chodzi o sport i kibicowanie tylko o demolowanie przez naćpaną i pijaną bandę miast i pociągów po drodze.

Nie wiem zresztą skąd takie potępianie narkotyków przez kibolstwo. Przecież rozprowadzanie ich to jedno z głównych źródeł dochodów tego środowiska.

rozwiń
Avatar
Jacho / 7 grudnia 2013 r. o 10:35
0

jebać lewaków!

Avatar
seboL / 7 grudnia 2013 r. o 09:42
0

Oczywiście, bo napíerdаΙaníe i niszczenie cudzej wlasności to najlepsza rozrywka dla takich półgłówków jak ty i reszta pseudokibiców tej pseudodruzyny.
Ja z kolei życzę motorowi spadku do ligi trampkarskiej, która znakomicie odpowiada możliwościom tych pseudopiłkarzy.

lepsze to niż cpanie w mieli nie i nazywanie to kultura heh, a co do Motoru to choć nie jestem jego kibicem to jednak wiem ze nawet jakby spadli do 10ligi to fani zawsze z nim beda:-)
Avatar
kolak patolik / 7 grudnia 2013 r. o 09:11
0

poza tym życzę tekturze powodzenia przed i po meczach Motoru, rozrywka gwarantowana

Oczywiście, bo napíerdаΙaníe i niszczenie cudzej wlasności to najlepsza rozrywka dla takich półgłówków jak ty i reszta pseudokibiców tej pseudodruzyny.

Ja z kolei życzę motorowi spadku do ligi trampkarskiej, która znakomicie odpowiada możliwościom tych pseudopiłkarzy.

Avatar
free.dom / 6 grudnia 2013 r. o 23:15
0

Tektura? Skup makulatury i po temacie. Kto i po co cokolwiek daje tym oszołomom? Już biletami z kibicami-gejami się popisali. Lepiej było nakarmić biedne i głodne POLSKIE dzieci niż tym pajacom cokolwiek dawać. Tyle.

Avatar
ixi / 6 grudnia 2013 r. o 21:56
0

bogate to miasto, że tak szasta publicznymi pieniędzmi, panie Żuk 600m2 x 15zł (średnia cena wynajmu w  Śródmieściu)= 9000zł miesięcznie tj. 108000zł rocznie, to są jakieś żarty, chyba że wykłada pan te pieniądze z własnej kiesy

a te imprezy? to znaczy , że jeżeli kilka osób słucha w jednym pomieszczeniu słucha muzy , pali jointy i łyka tabsy to jest KULTURA

to czas znieść czynsze we wszystkich dyskotekach i klubach w mieście

ale oczywiście warunek jest jeden , musi być lewoanarchista i /albo tęczogej, a najlepiej multikulti

może też być miłośnikiem pewnej etnicznej mniejszości ale na ten temat monopol ma senior pewnego rodu

bogate to miasto, że tak szasta publicznymi pieniędzmi, panie Żuk 600m2 x 15zł (średnia cena wynajmu w  Śródmieściu)= 9000zł miesięcznie tj. 108000zł rocznie, to są jakieś żarty, chyba że wykłada pan te pieniądze z własnej kiesy

a te imprezy? to znaczy , że jeżeli kilka osób słucha w jednym pomieszczeniu słucha muzy , pali jointy i łyka tabsy to jest KULTURA

to czas znieść czynsze we wszystkich dyskotekach i klubach w mieście

ale oczywiście warunek jest jeden , musi być lewoanarchista i /albo tęczogej, a najle... rozwiń

Avatar